Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 58 od 58

Tema: Djeca trebaju dodir i pažnju(o štetnosti cryout i sl.metoda)

  1. #51
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Imali smo jednu drugu vrstu odvikavanja, onda kad smo djecu htjeli odviknuti od dojenja bezbroj mini obroka po cijelu noć i ostaviti samo jedan noćni obrok. Tada je muž otprilike tjedan dana spavao s njima, tješio ih i davao dudu, nije bilo ostavljanja da plaču, ali ni mame koja je stalno nudila cicu. Tako su se navikli da nema nacicavanja po cijelu noć jer je mene to nakon niza mjeseci pretvorilo u zombija.
    Nakon toga smo ostali na jednom većem noćnom obroku oko 4 ujutro.
    Ovo si moram zapamtiti... za neki trenutak u budućnosti.

  2. #52
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    U knjizi Što očekivati prve godine, koju smo dobili na poklon, piše da djecu treba ostaviti da se isplaču i zaspu, pa sutra opet tako, i prekosutra opet...
    OK, upravo sam izgubila želju da si nabavim tu knjigu...

  3. #53
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Nema nikakve šanse da bih ostavila dijete da plače!!! Nikad nisam. To nije humano. Slušati dijete kako plače?!! NIKAKO.

  4. #54
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko sam mogla shvatiti, te c-o metode nisu nešto za stalno, nešto što se ponavlja već stalno već kratkotrajna "dresura", par dana, a onda dijete više ni ne plače kad treba ići spavati niti se budi tijekom noći.
    Tako sam shvatila, nisam isprobavala.

    Imali smo jednu drugu vrstu odvikavanja, onda kad smo djecu htjeli odviknuti od dojenja bezbroj mini obroka po cijelu noć i ostaviti samo jedan noćni obrok. Tada je muž otprilike tjedan dana spavao s njima, tješio ih i davao dudu, nije bilo ostavljanja da plaču, ali ni mame koja je stalno nudila cicu. Tako su se navikli da nema nacicavanja po cijelu noć jer je mene to nakon niza mjeseci pretvorilo u zombija.
    Nakon toga smo ostali na jednom većem noćnom obroku oko 4 ujutro.

    Ne vjerujem da netko provodi co metodu stalno tijekom ranog djetinjstva.
    Ovo je savršen primjer zdravog razuma na djelu. Većina majki nađe se prije ili kasnije u situaciji da se mora napraviti kompromis... Ja nisam imala noćne parade s nacicavanjem, ali sam imala neke druge stvari (grčevi i slično). Najteže mi je palo kad sam u drugoj trudnoći morala mirovati i nisam smjela nositi svoga sina koji je tada bio još beba. Kompromis je bio zajedničko ležanje na krevetu i hrpa drugih sitnica koje su uključivale dodir, ali sa što manje nošenja. Moralo se tako... I daje to dobre rezultate. S druge strane, krvničko puštanje malog djeteta da se isplače čini mi se okrutnim.

  5. #55
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mogu podnijeti da mi dijete plače. Zato ni ne plače jer "hvatam plač u letu", dok se nije razbuktao, odmah ju utješim i plača nema. Tako smo svi mirni i zadovoljni, i beba i cijela obitelj.
    Upravo ovako kod mene. Srce mi se cijepa kad ponekad ne uspijem uhvatiti u letu, pa mu treba vremena da se smiri. A ne mogu pojmiti kako bi ga mogla namjerno ostavljat da plače samo da ga "naučim reda".

    Mislim da prospavana noć nije nikakva garancija da dijete neće biti cendravo tijekom dana, tako da mi rečenica "bolje da se isplače pa poslije toga normalno spava" zvuči prestrašno. A bome ne mogu naći nikakvu logiku u tome kakve veze cry out ima s dobrom odgojenošću?!

  6. #56
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ma nema veze, nego je to bila paralela, kao odgajani su s cio, pa sta im fali. tak se meni ucinilo. sigurna sam da gugolina nije povezala cio s dobrom odgojenoscu

    slazem se s peterlin za kompromise--ja sam sinoc radila jedan u voznji jer sam odlucila da je veca steta da putujemo jos 2 sata nego da otplace tih pola sata, zna da smo tu, brat i sestra su kraj nje, tata vozi a umoran je vec.. jbg, sta se mora mora se. evo danas cak nije ni posizila kad sam ju u as stavljala, lijepo je sjela i gugutala do strica, tak da pretpostavljam da nema trauma

  7. #57
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj gugolina prvotno napisa Vidi poruku
    Oko sebe imam nekoliko mama s puno djece i sve su provodile CIO i djeca su im sad velika i predivna, dobro odgojena. Dakle, ne vidim nikakvu negativnu posljedicu oko sebe, dapače! To što neki govore o nekakvim "podsvjesnim posljedicama" za mene su gluposti. Čini mi se da smo postali hipersenzibilno društvo, sve odjednom ima neki utjecaj na sve.
    A ja oko sebe imam mamu koja je primjenjivala taj cry out pa je do neki dan bila po Zg-u trazila dijagnozu za svoje dijete...izmedju ostalog ima poremecaj iz autisticnog spektra....i zanimljivo,sad vise po noci nije sam u svojoj sobi ostavljen da place....nece joj nitko reci da je to uzrok,ali sigurno nije ni pomoglo!

  8. #58
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Citiraj gugolina prvotno napisa Vidi poruku
    sve odjednom ima neki utjecaj na sve.
    samo se s ovim slažem,ali izbacujem riječ "odjednom"

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •