Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: hidromasažne kade

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno hidromasažne kade

    par pitanja za one koji imaju hidromasažane kade:

    1. koliko često čistite cijeli sustav s onim posebnim detergentom?
    2. da li za vrijeme dok radi hm kada stavljate u vodu i npr. soli za kupanje, pjenu i sve one druge spa delicije? Naime, čovjek iz kolpa sana nam je rekao da se to ne smije jer da se tako uništavaju neki dijelovi hm kade (nešto oko mlaznica) ! A mi se baš guštali na to....

    Hvala.

  2. #2
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ako se hidromasažni sustav često ne koristi (mislim ne pri svakom kupanju) onda obavezno jedanput mjesečno.
    A ako si maltene svaku večer na hidromasaži, onda to čini nakon svakih 7 - 10 pranja.

    Što se tiče pjene i sl.. pjenu obožavam napraviti sa mlaznicama (jer je fantastična i čvrsta i dugotrajna), ali ne stavljam ostale gluposti u kadu kad se hidromasiram...

    Ako idu ostale delicije u kadu, onda ne idu mlaznice ..i tu opet normalno bez obzira na učestalost korištenja mlaznica, potrebno ih je češće čistiti.

  3. #3
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    Ja uopće ne perem neš posebno naš jacuzzi
    Operem ga kao i običnu kadu.
    Stavljam i sol i ulja... Evo već ga imam 4 godina i nikad nije zaštekao.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno

    joj ni jase ne mogu pohvaliti nekim čišćenjem....napunila sam je onim sredstvom do sad samo 2 puta, a imam je oko godinu dana. Inace je perem kao i svaku normalnu kadu, možda pošpricam mlaznice sa Cifom ili nečim sličnim usput. A krcam svega i svačega kad se kupam, od soli do trava i svih inih gluposti....

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    41

    Početno

    A s kojim sredstvom čistiti?
    Molim naziv i di ga sve ima za kupiti.
    Mene najviše brine kako sredstvo dobro isprati iz sustava.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno

    ja ti koristim ovo od Kolpasana

    sredstvo za čišćenje

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    348

    Početno

    A tuš kabine sa raznim čudesima??Ima tko i kako ste zadovoljne?

  8. #8
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Stavljam i sol i ulja... Evo već ga imam 4 godina i nikad nije zaštekao.
    nije poanta u štekanju, nego u gljivicama i koječemu što "spada" skože i ostaje u cijevima... pa nas poslije dočekuje u sljedećoj kupki :iiiik:

    mrzim kade!
    mrzim gljivice!
    mrzim potrošiti 200 litara vode za jedno kupanje!

  9. #9
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    lola 24

    A tuš kabine sa raznim čudesima??Ima tko i kako ste zadovoljne?
    I mene ovo zanima, bacamo se u nabavku tuš kabine ali ima ih sa kojekakvim đinđama , koliko je to funkcionalno - uključiš masažu i slušaš muziku :? ili kupiš najjednostavnije

  10. #10
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    mrzim kade!
    mrzim gljivice!
    mrzim potrošiti 200 litara vode za jedno kupanje!
    i nemam vremena dočekati da se kada napuni
    definitivno su iskorištenije tuš kade

  11. #11
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    MM se svaki dan nakon cijelodnevnog rintanja ubaci u našu kadu i uživa minimalno pola sata u njoj. Sada mi je žao da nisam dala još više novaca i kupila mu još bolju kadu (sa više mlaznica i ostalih čuda). Kada ga vidim kako uživa nije mi žao ni vode ni novaca niti vremena
    Jedva čekam da se svi zajedno uvaljamo i igramo sa brodićima i kitovima u kadi

    Dezinficiramo ju nakon svakog 2 (ili ponekad 3) korištenja (najviše zbog mene ). Mi ne koristimo one kolpasanove dezinficijense nego Jadransept tekučinu za dezinfekciju.
    Stavljamo u nju soli i nekada i pjenu (ali jako malo jer se opako pjeni).

    U svakom slučaju isplatila se svake kune !!!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    392

    Početno

    u hidromasazne i jacuzzi sisteme se ne smiju stavljati ulja niti pjene za kupanje zbog nakupljanja bakterija i taloga u motoru i mlaznicama. Dozvoljena je jedino sol za kupanje, jer ovi ostali proizvodi maste i onda ih je gotovo ne moguce oprati ili isprati bilo kojim sredstvom.

    Ako vam je do pjene i balona, najprije se izmasirajte, a onda stavite pjenu i gustajte kao u normalnoj kadi.

  13. #13
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Stavljam i sol i ulja... Evo već ga imam 4 godina i nikad nije zaštekao.
    nije poanta u štekanju, nego u gljivicama i koječemu što "spada" skože i ostaje u cijevima... pa nas poslije dočekuje u sljedećoj kupki :iiiik:

    mrzim kade!
    mrzim gljivice!
    mrzim potrošiti 200 litara vode za jedno kupanje!
    Nema boljeg fellinga nego se zavaliti u kadu a mlaznice te masiraju mmmmmmmmmmmmmmmmmmmm............
    Još kada se MM i ja zavalimo... Neka igre bez granica započnu

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    Hm, vidim da će ipak biti bolje poslušati stričeke iz kolpa sana...baš mi se ne da razmišljati o beštijama koje se mogu naseliti kojekuda dok bih trebala guštati sama ili s MM. Dakle, prvo masaža, pa guštanje uz lush delicije, yeeaahhh!
    I da, i meni ide na živce koliko dugo se puni kada, mislila sam da će to ići puno brže!

  15. #15
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    a već ste se preselili ????

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    392

    Početno

    Ovisi kolika ti je kada I kakav ti je pritisak vode.. meni se napuni taman dok se ja skinem I pripremim rekvizite, muzika I to sve …

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    Ma nismo se još preselili, nisu riješeni još svi papiri, ali smo imali priliku vidjeti kako se brzo puni kada kad je bio čovjek iz kolpa sana tamo. Nisam baš gledala na sat, ali činilo mi se dugo. Vidjet ćemo, možda u jednoj opuštenijoj situaciji mi se neće činit tako!

  18. #18
    Hera avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    509

    Početno

    Mi se isto spremamo na kupovinu te kade (i to ćemo uzeti od Lepoglavca u ČK - ima na webu, ako koga zanima, jer je kod njih skoro duplo jeftinija nego u drugim dućanima koji ju drže, bar je tako bilo kad smo proljetos gledali, a i zato jer ćemo radije uzeti domaću nego kinesku ili neku hiper preskupu).

    S masažnim tuš kabinama nemam iskustva, ono što smo čuli je da ako rade samo na običan pritisak vode iz cijevi, to često baš i nije nešto, osim ako imaju kakav dodatni motor što se jako rijetko nađe, zato smo mi od toga odustali kad smo opremali našu tuš kabinu.

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    nama su rekli da se ne može montirati hidromas. tuš kada ako imaš etažno centralno (plinski bojler) jer da pritisak nije dovoljan ili tako nešto, nemojte me daviti ako sam sad bubnula glupost, ali objašnjenje je bilo takvo nekakvo

  20. #20
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj Hera prvotno napisa
    Mi se isto spremamo na kupovinu te kade (i to ćemo uzeti od Lepoglavca u ČK - ima na webu, ako koga zanima, jer je kod njih skoro duplo jeftinija nego u drugim dućanima koji ju drže, bar je tako bilo kad smo proljetos gledali, a i zato jer ćemo radije uzeti domaću nego kinesku ili neku hiper preskupu).

    S masažnim tuš kabinama nemam iskustva, ono što smo čuli je da ako rade samo na običan pritisak vode iz cijevi, to često baš i nije nešto, osim ako imaju kakav dodatni motor što se jako rijetko nađe, zato smo mi od toga odustali kad smo opremali našu tuš kabinu.
    tražila san na web ali nisam našla znaš li možda adresu
    tnx

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    989

    Početno

    Citiraj hrčkić prvotno napisa
    nama su rekli da se ne može montirati hidromas. tuš kada ako imaš etažno centralno (plinski bojler) jer da pritisak nije dovoljan ili tako nešto, nemojte me daviti ako sam sad bubnula glupost, ali objašnjenje je bilo takvo nekakvo
    ko ti je rekao

    ja ću imati centralno na plin i plinski bojler pa me zanima

  22. #22
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Nije istina ovo o plinskom uređaju i masažnom stupu.
    Iz prve ruke.

  23. #23
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    mislim da je stvar je u pritisku vode u kući

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    A sta kad' se ta gamad zakoti u cijevcicama? Kad' smo kupili kucu bila je montirana tava kada. Jednom sam pokusala da je napunim i upalim. Sve funkcionise - ali lijepo izlaze komadici zelene zabokrecine! A sto smrdi!!

    Zna li neko sta sad'? Ima li lijeka ili moramo sve cupati van?!

  25. #25
    Nite

    Početno

    sve skupa imamo tri takve kade po razlicitim lokacijama- jedna je klasicna kada jacuzzi - staraaaaaa sto godina, crko motor a ne isplati se mijenjati, stvarno smo ju do kraja iskoristili,sad radi ko obicna kada.

    druga je tus kabina sa tonom tih p*zdarija, ima nutra timere za riktat kak hoces da bude tretman sauna,mlaznice lalalala. ta dobro funckionira, jedino sto smo se zeznuli sa odabirom materijala - ovo mi VJERUJTE, ne isplati se uzimati varijantu sa kromiranim dijelovima!!! nasa ima milijun tih mlaznica, i svaki regulator je kromiran,glava tusa i crijevo isto. sve to treba NON STOP cistit inace izgleda koma.

    treca je isto jacuzzi tus, i SUPER je. ima malo manje mlaznica i tusheva nego ova prije, ali je sve prevucenom bijelom plastikom, cisti se ko beba, radi ko svicarska urica

    sto se grijanja tice, nase dvije rade sa etaznim grijanjem - bez problema ikad, dok smo sa ovom trecom imali frku jer je grijanje ono neko kompletno. enivej, nije tolko frka sa grijanjem, nego MORATE imati regulatorni ventil na glavnoj cijevi za vodu u kuci!!!! inace, kako se mijenja tlak vode u ulici tako vama i u kuci varira,a te kade imaju mijesac tople i hladne vode i onda ga to hebe nenormalno!!! ventil ce odrzavati tlak konstantan i mjesalica na kadi ce funkcionirati kako treba.
    ovo ne vrijedi samo za kade, nego za sve ostale takve stvari, vesmasine i sl, jer variranje tlaka moze uzrokovati pucanje cijevi i poplave u kuci. mi smo mjerili tokom tjedan dana, tlak je ovisno o dobu dana znao varirati i do dva bara!!!!!

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    lalah i AndrejaMa - u Ferotermu gdje smo kupovali kadu - ako su nas lagali i ja onda vas muljam

  27. #27
    Prihonja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka, istok
    Postovi
    301

    Početno

    Cure, mi kupili Jacuzzi 3 mjeseca prije nego se Toni rodio. U kadi sam bila svega 3 puta,a MM jedamput i to kad se Toni rodio (u kadi, btw ).
    E sad, od tada je prošlo pola godine,a mi kadu nismo ni jednom s onim sredstvom očistili - imamo automatsko čišćenje jer ju koristimo isključivo kao tuš - NEMA VREMENA NIZAŠTA .

    Ja skroz zaboravila kako se to pokreće.
    Jel ima koja Rodica koja mi to može reć iz rukava pliiiz, da ne idem iščitavati Manual kojeg prvo trebam negdje iskopat.
    Puno hvala. Inače, kadu čistim normalno kao i običnu kadu.

  28. #28
    Prihonja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka, istok
    Postovi
    301

    Početno

    "E sad, od tada je prošlo pola godine,a mi kadu nismo ni jednom s onim sredstvom očistili - imamo automatsko čišćenje jer ju koristimo isključivo kao tuš - NEMA VREMENA NIZAŠTA . "

    Ovo se baš ne kuži, jurim pišući jer uspavljujem Juniora .
    1. kadu kupili prije 6 mjeseci, a od zadnjeg korištenja prošlo skoro 4 mjeseca
    2. imamo automatsko čišćenje (neki gumbić)
    3. kadu ne koristimo nego se tuširamo

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •