Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 382

Tema: Mooncup u akciji!

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    30

    Početno

    mozda zbog vakuuma?

  2. #52
    Nite

    Početno

    zamislite si ovako:

    gornji probavni putevi, znaci usta,zdrijelo,jednjak, imaju sluznicu koja sama luci sluz. isto kao i oni dolje putevi u koje vi sibate vatu.
    medjutim, s obzirom da priroda zna da cete vi u ove prvo navedene gurati suhe stvari tipa hrana, dala vam je zlijezde slinovnice.
    zasto? zato da po potrebi pojacaju vlazenje tih puteva, da se nebi ogulila sva sluz i ostalo tkivo izlozeno struganju i sigurnim infekcijama.takodjer i da odma agresivnim enzimima napadne sva strana tijela koja tamo nebi smjela biti.
    medjutim, vasi vaginalni i ini putevi nemaju zlijezde slinovnice koje bi pojacale ovlazivanje i kompenzirale za te sve grozno suhe stvari koje vi stavljate nutra. jer priroda nije predvidjela OB. (alwaysi su nesto drugo po meni, doci cu i do toga)
    dakle, vi stavite tampon, koji je OB napravio tako da bude suh ko sahara da bi mogao upiti sto vise krvi. ogulite na putu unutra svu sluz i vlagu, i tampon dapace i dalje nastavi susiti tkivo oko sebe. tkivo u neredu reagira, kapilare na drugom mjestu vise pucaju, krvarenje je jace. nije iskljuceno ni da bi ta krv trebala kompenzirati nedostatak vlage i sprijeciti infekciju. imajte na umu da je tu imuni i stresni odgovor tijela vrlo JAK jer se po svaku cijenu pokusavaju zastiti rasplodni organi.

    takodjer, ozbiljno smatram da je lako moguce da silni konzervansi i dodane tvari u tamponima i uloscima znatno djeluju na odgovor tkiva. sva ona sranja o tekucini koja ide u gel, ovakvom trajanju onakvom trajanju imaju svoju cijenu.
    pogledajte si klince koji nose platnene pelene i statistiku o djecjem osipu. ista stvar je i ovdje. samo sto se vi izlazete puno vecem riziku infekcija i gljivicnih upala.

    sad da bi se to provjerilo, ja bi najradje uzela uzorak menstrualne krvi zene koja koristi MC, one koja koristi tampone, jednu sa uloscima i jednu koja po mogucnosti koristi pamucne uloske. i usporedila kakav je sastav s obzirom na komponente karakteristicne za imuni odgovor i slicno.

    ovo je najvise laicko objasnjenje koje sam mogla smislit, meni struka nije medicina ali je jako blizu, ako negdje nisam u pravu nek me ispravi onaj koji je imao zivaca procitat ova trkeljanja

  3. #53
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Nite, ima mi logike u tvom objašnjenju. I užasavam se pomisli da sve ovo vrijeme moja menstruacija nije bila potpuno prirodan proces, nego i borba mog tijela protiv onoga čemu sam ga izlagala . U tom slučaju, koliko zaista nepotrebno bačeno krvi i energije.

    Je li ima netko od forumašica da radi u kakvom forenzičnom laboratoriju pa da ga malo iskoristi u privatne svrhe (jer ako ćemo čekati da kompanije, organizacije, vladine i međunarodne udruge, tko li već, pokrenu bilo kakva ispitivanja u tom smjeru, bojim se da ćemo se načekati...)

  4. #54

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    planeta zemlja
    Postovi
    284

    Početno

    Nite, sve deluje vrlo logicno.

  5. #55
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Uf čitam vas čitam, bit će da sam ja sva neka naopaka... Meni se nije smanjilo, mislim količinski niti nisam nikad pretjerano krvarila, ali od mooncupa Ili nakon poroda) mi m duže traje. Prije je to bilo 3-4 dana, sad se rastegne na 7. Mislim da to vjerojatno nema veze s čašicom, ali me nervira što vam se svima nešto smanjilo samo meni ne pa eto, da se ja požalim :/
    A što se tiče curenja -ufuf! Nikako da skužim šta krivo radim. Nekad je bolje, nekad lošije, ali nikad savršeno. Uvijek curka barem toliko da mi zmaže gaćice. A što više ciklusa prolazi, umjesto bolje sve je gore. Na početku mi se nisu dešavali izljevi kao sad (koristim ju od osmog mjeseca). PA da ponovim- bit će da sam ja sva naopak Antun tun

  6. #56
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    vi koje kazete da se krvarenje smanjilo (ne skratilo), kako to znate? prije niste vadile krv u posudicu.
    ja sam 14 mjeseci na platnenima i 6 mjeseci na mc, nemam osjecaj da se ista smanjilo, poplave i dalje.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    planeta zemlja
    Postovi
    284

    Početno

    nisi naopaka i meni uvek ima neka flekica na gacicama...
    a desila se cak i po farmerkama.

    za kolicinu krvi ne znam, mislim da mi traje normalno nista spektakularno manje, samo sam mislila da tu ima mnogo vise krvi a sada kad mogu da izmerim vidim da je samo jednog dana vise krvi

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    srbija
    Postovi
    586

    Početno

    nite, svaka cast za objasnjenje.

    meni se mestruacija skratila s 5 na 3,
    mozda i jos manje dana.
    krvarenje je ostalo obilno
    samo prvog dana i noci,
    vec drugi dan je puno manje krvi.
    dok sam koristila uloske, prvi, drugi i treci dan
    bili su svi obilni,
    krvarenje se smanjivalo cetvrtog,
    da bi petog bilo samo u vidu braonkstih mrlja.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    planeta zemlja
    Postovi
    284

    Početno

    sinoc sam mislila o tome i shvatila sam da ne mogu realno da izmerim da li se smanjilo jer sam pre mooncup-a vec dugo imala platnene.
    ipak i na platnenim je bilo sigurno manje krvi nego na plasticnom ulosku.
    da li je to samo vizuelno dojam, ali definitivno sam duze nosile plasticne.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    30

    Početno

    ja ne znam da li se smanjila, ali jeste se skratila.
    mada ja nikada nisam ni imala obilne menzise

  11. #61
    Nite

    Početno

    u principu ne mozemo dokazati da se smanjilo ako prije nismo imale uvid u volumen krvi.
    medjutim, ako se npr meni menga skratila sa 7 na 4-5 dana, i vise nemam obilna tri dana nego jedan, ukupno mi niko nemre rec da krvarim isto!

    pod obilno opet mozete rec pa neznas ni to, ali znam i osjecam kad me frcu grcevi da bez ketonala nemrem stajat,i kako se cesto pod tim moraju mijenjat ulosci/tamponi i praznit MC.
    kaj kad mi sad je jedan dan obilan, ostalo sve blago curka, i jos je krace.
    jos me ne frcu grcevi ko prije 3-4 dana nego jedan-dva.

  12. #62
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Ja upravo imam mengu i promatram se. Primjetila sam se da imam dva dana smeđi spoting prije nego što dobijem normalno krvarenje. Traje dva dana i treći dan je manje i onda sve manje. Moram jedino dovoljno piti vode.
    Uopće mi ne curi sa strana osim nakon pražnjenja čašice kad mi ostane nešto sa strane, ali to se dobro razlikuje od pravog curenja jer na mom platnenom malom ulošku vidi samo po koja kap. Kontroliram da mi je čašica unutra skroz raširena, a ne spljoštena, znači da se na dnu osjeća da je kupolasta i malo je ugrijem pod toplom vodom prije prvog stavljanja, onda je nekako podatnija.

  13. #63
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    malo je ugrijem pod toplom vodom prije prvog stavljanja, onda je nekako podatnija.
    Ja mislim da sam to već rekla, da mi se čini kako bolje hvata kad je topla :/

  14. #64
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Jesi, to smo zaključili, a ja još jednom provjerila...sad kad je imam...i eto kod mene ne curi...

  15. #65
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Joj, mooooram se pohvaliti, stigao je moj mooncup!!! :D Ipak se nadam da menga još neće...

  16. #66
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Evo mene opet, prvi dan menge i curiiii.... pola u čašici, pola na ulošku

  17. #67
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    cekana, pa jel ga zavrtiš unutra?

  18. #68
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    cekana, pa jel ga zavrtiš unutra?
    Vrtim i lijevo i desno, lijepo sjedne, nemam pojma u čemu je štos. Jutros sam se konačno odvažila i odrezala pipak, mislim da će sada biti bolje

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    30

    Početno

    devojke jel beše neka od vas uzela da prodaje mooncup? treba mi jošš jedan

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Matulji - Opatija
    Postovi
    369

    Početno

    Čitam, čitam šta pišete ali ... :? Shvatila sam da je riječ o nečemu sličnom tamponu, jel je? Voljela bih više znati pa zato molim neku od vas da mi objasni o čemu se tu radi.

  21. #71
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    silikonska čašica koja se umetne u rodnicu
    kad ideš na wc izvadiš, izliješ sadržaj, ispereš vodom i vratiš natrag
    savršena stvar

  22. #72
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Tampon upija, a čašica skuplja i nema kontakta skupljenog sadržaja sa sluznicom. Znači definitivna je razlika što se principa rada tiće i naravno materijala, a jedina sličnost je da se nalazi unutra, s tim da se čašica nešto niže postavi, a tampon više ugura prema grliću.

  23. #73
    smaja avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    141

    Početno

    Ja bi naručila i kupila tu vašu savršenu stvarčicu!!! Kako , kad i gdje?

    Hvala unaprijed na pomoći....

  24. #74

  25. #75

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    173

    Početno

    Tek sam sada nabasala na ovo, pa gdje sam bila do sada....

    Nemam strpljenja čitati do kraja pa vas molim odgovor na pitanjce. Da li se taj monocup može upotrebljavati i kad imaš spiralu? Pretpostavljam da da, ali ipak želim biti sigurna.

    Od kad imam tu nesretnu spiralu treći dan imam takve izljeve da niti noćni always + vateni uložak ne pomaže. Već sam ju mislila isčupati i ići na treće dijete, ali mislim da će monocup biti odgovor na moje molitve.


    Makar ne volim ništa gurati u sebe niti prčkati dole if you know what I mean.

  26. #76
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    naty

    IUD

    Hi Su,
    A friend passed on your web link to me - it's amazing. Please can you tell me whether it is perfectly safe to use with the IUD?
    Thanks a lot and keep up the good work,

    Kate

    Dear Kate

    There should be no problem with an I.U.D as long as you remember to place the mooncup low down in the vagina and take care to release the seal properly when removing the mooncup. It’s a good idea to ask your GP/clinic if they can trim the IUD strings to keep them short. You should continue to check your IUD strings periodically to make sure it hasn't been dislodged.


    Best Wishes
    Su

  27. #77
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    imam mooncup
    ne trebam nisat, samo se hvalim :D

  28. #78
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    ne trebam nista

  29. #79
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    e sad sam i ja surfala po internetu, trazeci dodatnih informacija o toj casici...moram priznati da sam u prvi mah pomislila: pa sta je toooo???? ali sada mi se to cini jako dobrom alternativom. pomalo cudno na prvi pogled, ali sam uvijek ZA proizvode, koji stoje na "drugoj strani" naseg potrosackog drustva...a da je i za tijelo zdravije, u to sam sigurna!

    moze li se casica negdje narucit a da ne trebas karticu...nemam je! mislim, ne more biti mooncup, moze i lunette ili divacup...?

  30. #80
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj Storma prvotno napisa
    imam mooncup
    ne trebam nista, samo se hvalim :D
    meni dođe da ovakav post napišem SVAKI mjesec, evo već 9 mjeseci.
    Očarana sam

  31. #81

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    173

    Početno

    Joj ovo me sad malo pokolebalo, mislim ovo trebate provjeravati končić...

    Ja ga nikad ne provjeravam , odem kod ginića i on pogleda ultrazvucno jel spirala tu. Kad mi bude rekao da je nema onda ćemo ju skupa tražiti

  32. #82
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    Danas sam konačno našla vremena da pročitam veći dio ovog kaj je do sad napisano o MC i odlučila ga naručiti/nabaviti, whatever.

    Pitanje za vas koje ga već duže koristite a imate jače menge: kako znate da je pun ? Da li se osjeti da ga treba isprazniti nakon 1 sata, ako je već tad pun?

    Naime, moja zadnja menga je bila horor, bar prva dva dana. Krv je i tekla i ispadali su mi ogromni ugrušci. Kupila sam biljni čaj (od rusomače?) i odmah nakon prvog popijenog mi se stvar smirila - ili možda prirodno sama od sebe. Anyway, nisam sigurna da bi ti ugrušci stali u mooncup, tak su bili veliki. Nisam išla giniću jer se stvar smirila sama od sebe a i prošlog proljeća mi se događalo isto (samo dugotrajnije), pa nisu našli nikakav poremećaj - razlog je valjda bio stres na poslu . Sad sam baš otegnula...

    Dakle, pliz, recite mi kak znate da je pun? Ili ga moram vaditi svakih sat vremena za provjeru u kriznim danima? :?

  33. #83
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    I još jedno pitanje. Može li ta stvarčica ispasti dok npr piškim ili kakam? Uh, kakvo pitanje. Pretpostavljam da ju taj vakum zadržava, ali da li se ikad desilo da je nekoj od vas sama od sebe ispala van?

  34. #84
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Modesty - ja osjetim otprilike koliko lijevam, ako je jače, onda ga češće praznim, nekih dana mi se za pola sata napuni, a nekih se za veći dio dana napuni samo do pola. Vjerojatno ćeš sama skužiti.... neka te to ne brine. Mislim da ne može ispasti van nikako, treba otpustiti vakuum, a i tada ju je potrbno vaginalnim mišićima malo pogurati van. A za velike ugruške, ne znam što bih ti rekla.... koliko su veliki hm... moraš probati

  35. #85
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Najbitnije je na počeku kad probavaš i na početku menge kad ide više provjeravati češće...to shvati kao vrijeme učenja...kasnije skužiš i znaš...kasnije ti se može dogoditi da i zaboraviš da je unutra...tak ti je dobro...

  36. #86

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Matulji - Opatija
    Postovi
    369

    Početno

    Gdje ste ga nabavile i kolika mu je cijena?

  37. #87
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

  38. #88
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Najbitnije je na počeku kad probavaš i na početku menge kad ide više provjeravati češće...to shvati kao vrijeme učenja...kasnije skužiš i znaš...kasnije ti se može dogoditi da i zaboraviš da je unutra...tak ti je dobro...
    Meni se par puta dogodilo da sam pomislila nakon tuširanja, e sad još treba muncap stavit i skužila da već jesam Fakat je TOTALNO neosjetan .

  39. #89
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Ja isto imam menge s ugrušcima i ja osjetim kad mi je pun, jer osjetim kao neki pritisak na maternicu. A počne mi i curiti kad se napuni, jer ispod ruba ima sitne rupice, valjda baš zato da se ne prepuni.

  40. #90
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Jedno pitanje: ja Divu stavim dosta duboko, kad čučnem mogu napipati samo vrh onog pipka. Pokušala sam pliće, ali mi je neudobno i smeta mi kad mokrim, kao da mi pritišće mokraćnu cijev. Neki srednji položaj ne mogu pronaći, jer mi se sama povuče unutra. Dakle moguća su mi dva položaja: ful duboko (tada ju uopće ne osjećam ali ju teško izvadim) ili plitko da dno viri van (ali tada sam je stalno svjesna i čak mi bude neudobno).
    Cure, kako je kod vas?

  41. #91
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    pa jesi odrezala pipak?
    Meni mooncup što niže, tako ne curi. Ali ne osjetim ga uopće. Dakle, što niže, ali ne toliko da osjetim. S tim da on hodanjem pođe još mrvicu gore.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    Koliko tih čašica moras imati 3-4-5 :? sory neznam

  43. #93
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Nisam odrezala pipak, ne znam kako bih ju uopće izvadila da nije tog pipka! Ovako povučem za njega do točke kad mogu palcem i kažiprstom uhvatiti dno.
    Inače, Diva je nešto dublja od Mooncupa, pa je možda i to razlog zašto ne mogu potrefiti taj niskianesmetajući položaj. A ima i skoro duplo kraći pipak, i nije taj pipak ono što mi smeta, nego osjećaj prisutnosti.

    Voljela bih probati baš Mooncup, ali obzirom na trenutnu financijsku situaciju morat ću pričekati neku ludu akcijsku prodaju.

  44. #94
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Dovoljno je imati jedan.

    Audrey, ne znam kakva je diva, pa pričam napamet, ali meni je pipak skroz odrezan. Uhvatim za dno i pritisnem i tako izvadim, ako se popeo gore stisnem vaginalnim mišićima dok ga ne uspijem primiti.

  45. #95
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Eh, znam da
    ...ZBILJA nema smisla kupiti još jedan. A ja bi kolekcionirala.........

  46. #96
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Ma odakle si mi to iskopala
    Al fakat je muncap jedan prekrasan izum.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    jedan :shock: sta sam ga praznim i guram jedan ti isti 7 dana 7 noći :shock:

  48. #98
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Pa izvadiš, izliješ, ispereš, staviš natrag.

  49. #99
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Mislim, to je samo tvoja krv, nema ništa prljavo u njoj, eventualne bakterije odu pod toplom vodom.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    Ma ok .. nije da mi se to gadi ili nesto samo sam mislila da se mora iskuhati poslje svake upotrebe
    Zanimljiva stvarčica u svakom slučaju

Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •