Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 382

Tema: Mooncup u akciji!

  1. #1
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno Mooncup u akciji!

    Da više ne remetimo odu radosti s našim pitanjcima i problemima evo otvaram novi topic za pitanja i pomoć iskusnih korisnica!

    Pucam odmah:
    Dakle, odradih jednu mengu savršeno, i evo drugi put u upotrebi -a ja ne smijem nikamo bez uloška - curi sve radim po propisu, ali negdje očito nešto ne štima... pomooooooć

  2. #2
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Jel ga možeš zavrtiti u krug i da li je kupolast na dnu? da li si odrezala pipak?

  3. #3
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Pipak nisam odrezala, ne kužim u čemu je problem... jučer je sve radilo kako treba, danas opet procuri.
    Da, mogu ga zavrnuti i mislim da je kupolast, da se lijepo raširi...

  4. #4
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Jesi li danas puno u pokretu ili si više statična?

  5. #5
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Danas sam statična

  6. #6
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    A jučer si bila pokretljivija?
    Jesi ili išla na veliku nuždu? Čuj pitanja, ali moram sorry.

  7. #7
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Yes i yes i to sam obavila prije umetanja... a ima li veze sa iskuhavanjem? Kao da mi prvi put nakon iskuhavanja ne dihta dobro

  8. #8
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Ne bi trebalo biti da iskuhavanje silikonu radi problem. Mom recimo nije napravio nikakav problem. Probaj ga zavrtiti u oba smjera u lijevo i u desno i probaj ga postaviti niže.

  9. #9
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Hvala teta savjetnice evo trenutno je sve ok

  10. #10
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Čekaj malo što si napravila?

  11. #11
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Čekaj malo što si napravila?
    U tome i jest koma, što mislim da uvijek isto radim, jednom curi, a jednom sve pet...

    Još mi je netko rekao da je dva ciklusa curkalo sa strane i poslije više nikad....a nije otkrila uzrok

  12. #12
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Ja sam taj problem imala na početku, tj.ovo ljeto u kupaćem i curkanjem. Tada sam odrezala pipak. Skužila sam ako ga stavim niže da je bolje. Samo daj ti odredi što je niže? i to kupolasto je teže za skužiti, ako je pipak prisutan. Nekada sam potrošila i više minuta i dok god se nije okretao oko svoje osi u oba smjera, a bio unutra. Mal nijansa u postavljanju i curka i ne štima...

    Sad narvno ne diraj dok je sve ok...Vježba je fakat bitna, ali daj vježbaj na suho bez krvi!!! Ima tu još nešto da li se ocijedi krv preostala oko rubova ili ide friška nova? To se može eliminirati koliko toliko da se obriše stidnica do čašice...kod najačih dana...

    Nego ono za ginekologe još uvijek vrijedi kao piatnje. Da li ste pitali svog ginića išta u vezi čašice? Znaju za nju, ne znaju? Imaju kakvih problema i patologije? Kakvih ako ih se ima?
    Evo ja sam postavila pitanje na forum od poliklinike harni pa će valjda doći neki odgovor.

  13. #13
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Ja ovako vrlo slično ko samaritanka, nijanse su bitne, a ja još nisam skužila koja nijansa je u pitanju. No, samo sam dvaput imala malo jači izljev (kuc kuc) - u šest dosadašnjih ciklusa, pa valjda većinom ipak bude ok. Što niže je definitivno trik koji mi pali. I treba paziti da su one rupice prohodne. Kegel, i još malo kegela.

  14. #14
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    da li se ocijedi krv preostala oko rubova ili ide friška nova?
    Ja mislim da meni ide friška, jer kad mokrim dok je unutra, a nije dobro postavljena isto curi, osjećam i kako curi sa strane, a kad ga vadim isti je zvuk otpuštanja vakuuma kao i kad je najbolje postavljen... pa sad znaj! Pipak se još ne usudim odrezati jer mi ne smeta uopće, lakše mi je vaditi, a i bojim se da bi pola sata tragala za njim bez pipka...

    Al sam začatala ovo, netko će umirati od smijeha dok bude čitao (hm... možda kome pomogne)

    Moja gin. ovdje je koma, još razmišljam bi li joj rekla ili ne... rađe bih razgovarala s nekim mlađim i otvorenijim za "novitete"... ali me jako zanima... jel netko možda čitao po stranjskim forumima, što kažu žene? Doktori?

  15. #15
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Maja koje rupice, one koje jedino ostanu crvene nakon pranja? Ja se baš uvijek pitam kako da ih očistim. Kako ih ti čistiš?

    Cekana nemaš frke s rezanjem pipka, ali je to bolje učiniti kad ti to samoj padne napamet, a past će ti kad tad, a nije sugestija.

    To sa otpuštanjem vakuma zna biti i ako se zaljepe stijenke čašice iznutra pa zato treba kontrolirati da li je velikanka skroz otvorena. Šljapa sve u šesnest, ali i curi sve u šesnest.
    I da čini mi se da je i temperatura same čašice bitna. Ne znam točno kako, ali čini mi se da je bolje prijanjanje ako je došla čašica na temperaturu tijela makar to još nisam uspjela proučiti do kraja. Čini mi se da ga je lakše nekako postaviti nego kad je posve hladan makar bi bilo logično obrnuto, kao krući je i slično. što vi mislite o tome?

    I te rupice što Maja kaže i to igra neku ulogu??

  16. #16
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Ja kad ispirem malo savinem tako da se ta rupica kao "prelomi", da provjerim jesu li rupice začepljene, nema veze ako su malo crvene. Zadnji put prije iskuhavanja sam malo očistila čačkalicom.
    Ovo što kažeš s temperaturom tijela, moglo bi nešto tu biti, meni obično prvo jutarnje umetanje ne uspije, malo ga držim pa izvadim i ponovo prije nego idem van i bude ok, to bi baš moglo biti zato (i logično mi je da silikon bolje prianja ako je topliji) (ne nosim mooncup po noći, preskupo sam platnene platila - pa je ujutro hladniji nego kad ga usred dana mijenjam).

  17. #17
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Ja uvijek isperem u vreloj vodi, ne kužim o kojim rupicama pričate, baš mi se sve lijepo ispere, nema nigdje zaostalih tragova!
    Noć mi je dobitna kombinacija - dan bih još kako tako izgurala s ulošcima... a najluđe mi je što nakon ovog poroda krvarim puuuuno više ngo prije i čini mi se da je treći dan najgori imam iznenadne izljeve (jutros se napunio za 1 h) pa onda cijelo popodne vrlo malo... grrrr

  18. #18
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    E vidiš baš te male nijanse nigdje ne pišu...

    ja ga imam vrlo često i po noći pa mi je pražnjenje ujutro skroz ok...

    znači možda bi bio jedan od inputa protiv curenja...ZAGRIJATI NA TEMPERATURU TIJELA prije stavljanja...

  19. #19
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    a pogotovo je to važno u ove hladne dane kad mi bome nije bilo svaki put svejedno vaditi ga nekad s ledenim rukama (slaba mi periferna cirkulacija )

  20. #20
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Te rupice su ispod onog zadebljalog ruba. Moram ići vidjeti, već je tri tjedna nisam gledala i zaboravila sam kako izgleda.

  21. #21
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Ja išla čeprkati noktima, uopće nisam skužila da su to rupice

  22. #22
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Valjda tu prolazi malo zraka nakon postignutog vakuuma. Teško mi je za povjerovati da se tu nešto izljeva ako se čašica do rupica napuni?

  23. #23
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Nego ono za ginekologe još uvijek vrijedi kao piatnje. Da li ste pitali svog ginića išta u vezi čašice? Znaju za nju, ne znaju?
    ja sam svom rekla; nije čuo, zvučalo mu je fora
    drugi put ću mu odnijeti letke pa ga malo ispitati
    ja još nisam montirala jer još nije bilo potrebe pa nisam imala konkretna pitanja

  24. #24
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Valjda tu prolazi malo zraka nakon postignutog vakuuma. Teško mi je za povjerovati da se tu nešto izljeva ako se čašica do rupica napuni?
    da, rupice su bitne za uspostavu vakuuma, piše tako, ne mislim ja da se kroz njih izljeva.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Mene ste definitvno zaintrigirale .

    Sad mi još ne treba (kuc-kuc-kuc, valjda će me M mimoići još par mjeseci), ali mislim da ću probati MC. Za platnene uloške sam se već prije odlučila.

    Samo me zanima kako će reagirati MM. njemu su platnene pelene ok, pl. ulošci su već previše , a tek kad vidi MC...

    Čula sam da su M poslije poroda obično jače nego prije, a moje su već prije bile katastrofa. Je li to istina ili još jedna bapska priča?

    (Cekana, vidim da pišeš da su tvoje M sad jače, je li tako bilo poslije svakog poroda?)

  26. #26
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Čula sam da su M poslije poroda obično jače nego prije, a moje su već prije bile katastrofa. Je li to istina ili još jedna bapska priča?
    meni se lijepo smanjilo poslije lucije
    iš, iš, da se ne ureknem

  27. #27
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    (Cekana, vidim da pišeš da su tvoje M sad jače, je li tako bilo poslije svakog poroda?)
    Neeee... samo sad poslije trećeg. Možda ima neke veze sa dojenjem :?

  28. #28
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    kak misliš sa dojenjem?

  29. #29
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Meni su menstruacije sve nekako slabije i slabije. Odnosno, ništa se nisu pojačale nakon poroda, a s upotrebom platnenih i MC, smanjile se dodatno.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Ja sam ta kojoj je MC curio tokom 2. i 3. ciklusa (i to samo 2. dan kad je krvarenje najjače), a nikad nisam saznala što sam krivo radila.

    Menstruacije mi nisu ništa jače nego prije poroda, a kad vidim kako je malo krvi u MC, usudila bih se reći i da su slabije.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Jeste sigurne da su M slabije uz platnene (odnosno MC)? To sam već nekoliko puta pročitala, ali ne mislim da je tako.

    Meni se čini da sva kemija u jednokratnim ulošcima uzrokuje da se M čine puno obilnije nego što stvarno jesu.

  32. #32
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Ja pričam ne samo o izgledu nego i o subjektivnom osjećaju krvarenja. Al, skroz mi je realna ideja da sva ta kemija pojačava krvarenja.

  33. #33
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Citiraj buby prvotno napisa
    kak misliš sa dojenjem?
    Mislila sam možda kada prestanem dojiti, smanjit će se krvarenje

  34. #34
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Meni se je smanjilo krvarenje s čašicom, moram reći, ali ne odmah nakon nekoliko menstruacija. Sad će mi šesta menstruacija s čašicom i rezultat mi je da više nemam osjećaj da naglo gubim krv prva dva dana i ako dovoljno pijem vode, što nekad zaboravim kao da ni nemam mengu.

    Osjećam se nakon menstruacije puno bolje nego prije. Manje sam bolesna bila ove jeseni.
    Moram napomenuti da sam razmišljala i o tome što cekana kaže ako mislimo isto, ne znam, u vezi s dojenjem jer Karlo skoro da više i ne doji, a ovu godinu je skroz smanjio i značajno ovu jesen, a sad već nije dojio par dana. Bez obzira na sve to čini mi se da se krvarenje smanjilo i da se osjećam puno bolje.

  35. #35
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Ja sam mislila da lupam gluposti, ali sam se usudila to spomenuti, iz razloga što mi je jedna forumašica rekla da su joj menstruacije bile strašno iskustvo za cijelo vrijeme dojenja, od lupanja srca, visokog tlaka, znojenja... svašta nešto komatozno... u stvari meni bi bilo logičnije da su u vrijeme dojenja menstruacije manje obilne baš zbog toga što ih dojenje odgađa

    U svakom slučaju - evo prolazi druga s MC i totalno sam oduševljena!

  36. #36
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Ja si mislim da hormon oksitocin koji krene da bi se dojilo kontrahira i maternicu koja menstruira pa je malo previše cijedi, pa s menstruacije jače, što vi o tome mislite?

  37. #37
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Cekana osim ovog gore pitanja, htjela sam te pitati kako je bilo s curenjem? Prestalo samo ili si nešto primjenila od ovog gore što smo pričali? Mislim da dalje analiziramo to famozno "curenje" jer to možemo samo kad kog nekog od nas "curi" .-)

  38. #38
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Samaritanka to sto kazes je u suprotnosti s preporukom da se doji odmah poslije porodjaja jer oksitocin kontrahira maternicu pa se krvarenje i sama maternica brze smanjuju.
    Meni je logicnije da kontrakcije pridonose smanjenju krvarenja, nego obrnuto.

  39. #39
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    I to je točno što ti kažeš Marta međutim kad se odljušti posteljica rane su veće i veće krvne žile su otvorene koje imaju mišićnicu u stijenci, a kod menstrualnog krvarenja su kapilare otvorene koje nemaju mišićnicu pa kontrakcije maternice koje doživljavam u smislu pumpanja potiću istiskivanje krvi van čisto mehanički. Kužiš što mislim...

  40. #40
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    kuzim, nisam znala detalje, bas interesantno.

  41. #41
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Nisam ni ja to nigdje pročitala, ali čini mi se bitna razlika kod involucije maternice nakon poroda i kod menstruacije i utjecaja oksitocina. recimo to se može usporediti s krvarenjem nakon vođenja ljubavi za vrijeme menstruacije i orgazma tko je probao, makar tu ima i druge mehanike prije toga osim oksitocinske .-)

  42. #42
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Cekana nisi mi odgovorila na ovo:
    ...Cekana osim ovog gore pitanja, htjela sam te pitati kako je bilo s curenjem? Prestalo samo ili si nešto primjenila od ovog gore što smo pričali? Mislim da dalje analiziramo to famozno "curenje" jer to možemo samo kad kog nekog od nas "curi" .-)

  43. #43

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    planeta zemlja
    Postovi
    284

    Početno

    meni je curilo par puta.
    jednom jednostavno nije bilo dobro namesteno a drugi put je bilo prepunjeno i onda kada sednem ili polu legnem na bok nesto se desi i izlazi po malo sa strane.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    30

    Početno

    devojke a spavate li sa čašicom?

  45. #45
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Ja spavam sa čašicom!
    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Cekana nisi mi odgovorila na ovo:
    ...Cekana osim ovog gore pitanja, htjela sam te pitati kako je bilo s curenjem? Prestalo samo ili si nešto primjenila od ovog gore što smo pričali? Mislim da dalje analiziramo to famozno "curenje" jer to možemo samo kad kog nekog od nas "curi" .-)
    Treći dan prestalo, mislim da nisam ništa promijenila (barem ne svjesno) ali sigurna sam da ima veze i s temperaturom čašice

  46. #46
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Ja ne spavam s čašicom, ali zbilja samo zato jer imam masu nakupovanih pamučnih uložaka pa ne želim da se uvrijede
    Kad sam bila na putu par dana gdje nisam mogla nositi puno prtljage, onda sam i spavala s munkapom. Bilo ok

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    srbija
    Postovi
    586

    Početno

    ja spavam s munkapom,
    bez problema, ujutro je dopola pun.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    30

    Početno

    hvala zenske!!

    spavala sam i ja, dve noci

    mnogo mi kratko traje ?

    tri dana max, i pre je bilo kratko, ali ne ovoliko :shock:

  49. #49
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    I meni se je skratila, ali zato ocuvana krv ne treba predugo vrijeme obnove i danas si mislim, koliko sam krvi izgubila nepotrebno...
    Mozda bi si i ustedila (humoralnim imunitetom) one silne prehlade koje sam imala bez razloga s marsa pale, cudne probavne infekcije itd...

  50. #50
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Hm, ja sam odradila samo dva ciklusa s čašicom, i spavala sam s njom, i nije mi curila. Ali stvarno se i meni čini da je krvarenje manje obilno i kraće traje, i nemam više onih 'komada', tj. ugrušaka.

    Je li netko ima medicinsko objašnjenje zašto se krvarenje smanjilo, mislim nije da se bunim, ali ne mogu da se ne pitam je li to baš u redu?

Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •