Stranica 7 od 8 PrviPrvi ... 5678 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 382

Tema: Mooncup u akciji!

  1. #301
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    konačno sam ga i ja nabavila

    zakon stvar!
    stavljanje mi ide ok, al vađenje baš i ne jedva maknem vakum
    koja je najbezbolnija metoda vađenja? meni je stvarno teško ide van...

    i još jedan problem, nije da curi, al stalno nešto brlja... ono, tek toliko da zamaže gaće pa moram imati dnevni uložak
    još da mi se i toga riješiti, di bi mi bio kraj
    zna li tko u čemi bi mogao biti problem?

    e da, ne znam je li ovaj ciklus bilo količinski manje krvi pa se sve pogodilo, al nikad mi se nije napunio ni do pola
    na ulošcima (jednokratim) to izgleda ko potop, mislila sam da ću ga morati prazniti svako malo, al uopće nema potrebe
    baš me to zbunilo...
    najbezbolnije vadjenje - dva prsta staviti u rodnicu, stisnuti lagano mc sa suprotnih strana da otpustis vakum i izvaditi ga

    curenje - kad ga stavis napravi par kegela da dobro uhvati. ali to curenje je vjerojatno od krvi koja je bila na stijenkama oko i ispod njega

    to je ta kolicina, fascinantno kako mislimo da toga vise ima
    Posljednje uređivanje od ivarica : 15.07.2011. at 23:14

  2. #302
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    hvala ivarice, probat ću tako vaditi...

    a što se tiče curenja, mislim da nije od ove zaostale krvi, napravim ja par kegela i stvarno se lijepo smjesti, ništa ne osjetim
    al na svakom novom dnevnom ulošku (a baš sam ih mijenjala da vidim) ponovo brljanje, ne znam, baš mi se čini da curka...

    da, da, mene baš fascinirala količina krvi
    na ovim plastičnim ulošcima, valjda zbog tih silnih gelova, izgleda ko da sam bila u klaonici kad ono...

  3. #303
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj elly07 prvotno napisa Vidi poruku
    u kojoj poziciji vam je najlakše umetnuti, izvaditi cup, da li ga sfrčete, samo preklopite...?
    ne znam kako ti drukcije objasniti nego ovako - zamisli da se s.ksas s njim, kako bi to napravila u npr stojecem ili sjedecem polozaju
    dok ne uvjezbas, stavljaj ga ujutro pod tusem, pa ga i izvadi kad se vratis doma, opet pod tusem

    jednom ga preklopim i drzim ga tako, cvrsto, sa tri prsta

  4. #304
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ginger, probaj ipak s malim rucnikom dobro se obrisat nakon stavljanja pa vidi
    mislim, svaka od nas je drukcije građe, ali uvjerena sam da kegel i vjezbanje (npr utezima) moraju pomoc

    ja ipak uvijek uz mc nosim ulozak
    jer znam kako izgleda kad stvarno procuri i kad ta krv, koje ti se sad cini zanemarivo malo, u jednom mlazu izadje vani
    e, to je klaonica

  5. #305
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    hm, kegel ok, moram još proučiti ovo s utezima

    moram nabaviti dnevne platnene uloške, to sam ionako imala u planu baš zbog straha da se ne izlije
    znam da dnevni ne može zadržati sav sadržaj, al bar malo ublažiti
    a i čini mi se da ću po noći isto platnene...

    umjesto da si pojednostavim, ja zakomplicirala
    al je udobnijeeee

  6. #306
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    e da, ne znam je li ovaj ciklus bilo količinski manje krvi pa se sve pogodilo, al nikad mi se nije napunio ni do pola
    na ulošcima (jednokratim) to izgleda ko potop, mislila sam da ću ga morati prazniti svako malo, al uopće nema potrebe
    baš me to zbunilo...
    trenutno mi je druga menga od kad koristim Ladycup. I dalje sam oduševljena nemam problema ni s umetanjem ni s vađenjem. Ali sam jučer i jutros ostala iznenađena količinom krvi. Naime, jučer sam ga praznila relativno često, ako uzmemo u obzir da ga ne treba prazniti čak do 12 sati. Recimo svaka 3-4 sata. I poprilično je bio pun, čak više od pola.
    Jutros sam imala izljev samo takav (nakon samo 4 sata spavanja), kad sam ga izvadila, bio je skoro pun!
    Ista situacija nakon slijedeća 3 sata.
    Moram izmjeriti količinu tekućine koja stane u čašicu, ali nekako mi se to čini puno !?
    Prošli puta niti jedan dan količina nije prešla pola zapremine čašice.

    Trebam li se zabrinuti? Ima li još koja od vas slično iskustvo? Jesu li te količine ok ?

  7. #307
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj 2xmama prvotno napisa Vidi poruku
    trenutno mi je druga menga od kad koristim Ladycup. I dalje sam oduševljena nemam problema ni s umetanjem ni s vađenjem. Ali sam jučer i jutros ostala iznenađena količinom krvi. Naime, jučer sam ga praznila relativno često, ako uzmemo u obzir da ga ne treba prazniti čak do 12 sati. Recimo svaka 3-4 sata. I poprilično je bio pun, čak više od pola.
    Jutros sam imala izljev samo takav (nakon samo 4 sata spavanja), kad sam ga izvadila, bio je skoro pun!
    Ista situacija nakon slijedeća 3 sata.
    Moram izmjeriti količinu tekućine koja stane u čašicu, ali nekako mi se to čini puno !?
    Prošli puta niti jedan dan količina nije prešla pola zapremine čašice.

    Trebam li se zabrinuti? Ima li još koja od vas slično iskustvo? Jesu li te količine ok ?
    sve je to ok. menstruacija se pogresno zove krv, to je u stvari menstrualna tekucina jer ima u njoj svega, a izmedju ostalog i krvi.
    ja ljeti i na uloscima primjecujem obilnije krvarenje, ali i razvodnjenije u odnosu na obilna zimska.
    a i sasvim je normalno da ne menstruiras jednako u svakom ciklusu. meni bi bilo cudno da je obrnuto

  8. #308
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    opet imam pitanjce
    prokuhavate li mc nakon korištenja, tj. menstruacije, ili prije početka slijedeće, ili oboje?

  9. #309
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ja ne. Samo dobro operem.

  10. #310
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    thnx!
    mislim da ću ga ja ipak povremeno iskuhati... ne znam kaj piše u uputama, ne mogu ih naći...

  11. #311
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Bok svima! I ja sam eto vlasnica mc. Imam s njim veeeliki problem. Uvijek mi procuri i tto podosta. Moram dakle uvijek uz njega imati i uložak. Nakon samo dva sata mc bude pun ali i uložak bude poprilično pun. Molim vas recite mi u čemu griješim. Odrezala sam pipak do pola jer mi je mc nemoguće pronaći bez njega kada ga trebam izvaditi. STavljam ga na sljedeći način: Presavinem u oblik slova u, držim sa dva prsta stitnuti. Stavim onaj prvi deblji rub na sam ulaz u rodnicu i kada je sav rub unutre, pustim. Čujem ga kako stvori vakum i osjetim da se namjestio. Obično je tada doni dio mc točno na ulazu u rodnicu ali mi pipak ostane vani. Zavrtim ga lijevo i desno i bude sve kao i u uputama. Tada krene problem. Ja osjetim kako se mc, čim se ja podignem u uspravan položaj, počinje pomicati dublje u rodnicu i sve mi se dolje "navlaži" tako da on jednostavno klizne unutra. Tada samo pipak ostane točno na ulazu u rodnicu i više ne viri van. To je glavni razlog zašto ga nisam skroz odrezala. Pretvarala sam se da ga nema i pokušala izvaditi mc bez pipka. To je bila nemmoguća misija. Ovako , pronađem pipak i povučem ga prema dolje, nakon toga stisnem dno mc-a i izvučem ga van. Uvijek curi, čak i kada ga vadim čujem kako otpušta vakum. Molim vas pomozite. Pročitala sam sve vaše postove i pokušala stavljati mc dok je suh, mokar, topao, hladan, sve... i opet curi.

  12. #312
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Ankara da nema negdje rupica? Probaj natociti vodu.

    Sve mi se cini da radis isto kao i ja, meni ne curi, ali se druga dva dana ciklusa vrlo brzo prepuni i moram cesce mijenjati (cca svaka dva sata).
    Ja ga jedino smjestim odmah tako da pipak nije vani, obicno napravim dva-tri kegla (stisnem misice) i stvar sjedne na svoje mjesto tako da ga ne osjetim.

  13. #313
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    opet imam pitanjce
    prokuhavate li mc nakon korištenja, tj. menstruacije, ili prije početka slijedeće, ili oboje?
    Ja prokuham prije svake, odnosno taj prvi dan.
    Zadnji put je MM mislio da kuham vodu za caj i vec je krenuo ubacivati vrecice caja jer nije vidio MC u loncicu obzirom da je bilo rano jutro.

  14. #314
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Nema rupice. Testirala sam. Pokušala sam novi sistem. Osušim ga skroz i umetnem toliko duboko dok samo dno mc-a ne dođe u ravninu sa kostima na ulazu u rodnicu. Tada ga pustim i opet čujem vakum. Zavrtim na obje strane i pokušam povući prema dolje. Kada se uvjerim da sve stoji kako treba i nigdje više ne mrda, to je to. Ali sada ipak ostavlja trag na ulošku. Nisam ga još uvijek uspjela namjestiti tako da ne ostavi baš nikakav trag. Isto sam tako primjetila da to curenje nema veze sa tim koliko se mc napuni. Nekad je bio sam 1-2ml popunjen pa je curio. Pipak sam još malo odrezala, tek toliko da ga lakše izvadim. Ne znam. Imam osjećaj da ću iz ciklusa u ciklus opet sve nanovo istraživati i čuditi se. Postalo mi je sve to lagano opterećenje ali ipak i olakšanje jer uz normalan uložak i mc sigurno neće procuriti na robu.

  15. #315
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    I ja ga iskuhavam nakon i prije M. Tijekom M ga makar jednom dnevno, najčešće prije spavanja dobro isperem medicinskim sapunom.

  16. #316

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    srbija
    Postovi
    586

    Početno

    ankara, meni je slicno tako bilo na pocetku koriscenja.
    practise makes it prefect.
    na pocetku ciklusa krvarenje je jace,
    i dok namestim mc, ono malo sto iscuri
    zakljucila sam da je to krv koja se slila
    niz zidove vagine dok sam umetala mc.
    ako me razumes

  17. #317
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Znam što hoćeš reći. Danas sam isprobala novu taktiku. Operem se i prije i nakon umetanja mc. Mc svakako prije osušim. Umetnula sam ga ovaj put do polovine čašice i pustila. On bi tada sam kliznuo unutra i usput stvorio vakum. Tada sam napravila nekoliko Kegela i nakon toga sam stisnula mišiće kao da idem "piškiti". Tada se uvjerim da sve stoji čvrsto i ne bježi više unutra. Nije nakon toga tako cutilo. Ostao je nakon četiri sata nošenja jedva primjetan trag na ulošku. Ali, bez obzira na sve tehnike, primjetila sam da kada imam izljeve ništa ne može spriječiti curenje.

    Ono što me zapravo brine je, može li mc prilikom stvaranja vakuma "unutra" stvoriti podljeve. Imam osjećaj, kada ga izvadim, kao da sam se ogrebala pa me sve nekako pecka i lagano boli. Dok ga nosim nemam takav osjećaj. Ne znam u čemu je problem.

  18. #318

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Citiraj srecica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja prokuham prije svake, odnosno taj prvi dan.
    Zadnji put je MM mislio da kuham vodu za caj i vec je krenuo ubacivati vrecice caja jer nije vidio MC u loncicu obzirom da je bilo rano jutro.
    moje dijete je barbiki stavilo kao šešir

  19. #319
    ivana2008 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    198

    Početno

    Molim hitno pomoć - stigao je i moj Moon cup narucen preko e baya. Međutim u uputstvima izricito piše - oprati u toploj vodi, ne prokuhavati. Izrađen je od medicinskog silikona, ali eto tako piše i sad ne znam sta da radim. Vidim da vi svoje iskuhavate. Dosla mi je M i ja ga jos nisam probala umetnuti jer ga jos nisam oprala, tj. ja bi ga najrade iskuhala, ali...
    Sta da radim?

  20. #320
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    bas mooncup (R)?

    ako je, ja bi slijedila upute s njihovih stranica gdje kaze:

    If you want to sterilise your Mooncup between periods, or to sterilise it before first use, you can either:
    • boil it immersed in water (in a pan put aside for this purpose) for 5-7 minutes
    • use sterilising solution/tablets. These are more commonly used to sterilise baby equipment, and we recommend you follow the manufacturer’s guidelines for dilution. Immerse your Mooncup completely and soak for the minimum recommended time, then rinse thoroughly with clean water.
    • You may use a microwave steriliser, but the Mooncup will need to remain immersed in water throughout the sterilising process:
      1. Place your Mooncup in a microwaveable cup/container filled with enough water to cover theMooncup completely. The cup/container should be big enough to do this without being more than 3/4 full.
      2. Turn the microwave to high and let it run until the water in the cup/container starts boiling. Depending on the power of the microwave and the amount of water, the time this takes will vary so keep an eye out and note it for future reference. (As a guide, it takes a 1000W microwave approximately 1 minute to boil an average-sized cup of water).
      3. Once the water has started boiling, let the microwave run for another 2 to 3 minutes. That is, you want to keep the cup submerged for 2 to 3 minutes of actual boiling. If you're sterilising your cup before using it for the very first time, let it boil for 6 minutes instead of the usual 2 to 3.
      4. Once the microwave timer goes off, open the door but allow the water to stop boiling completely before you remove the cup/container.
      5. Keep the water away from your face and body until you're certain that it's safe. While it's unlikely to occur (especially with your Mooncup inside), it is possible for a microwave to "superheat" the water. Superheated water is incredibly hot (above boiling point) but doesn't appear to be boiling until it is agitated (for example, by movement). When it is agitated, it can suddenly begin to boil violently, causing a serious safety hazard.

    • We do not recommend using a dishwasher, because the detergent used in dishwaters may affect the material the Mooncup is made from on a long- term basis. Also any traces of the dishwasher soap left on the material may affect the vagina's finely tuned environment.

  21. #321
    ivana2008 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    198

    Početno

    Hvala!
    Evo ja sam ovo nasla na Gladrags - ovim stranicama :Should I boil my menstrual cup? There is no need to boil the cups. Boiling The Keeper Cup is not recommended, as it may damage the rubber. However, you may boil the Moon Cup, Lunette, or the DivaCup, though it is not necessary for sanitation.

    Ja cu njega ipak iskuhati. Bar za prvi put. Javim kako je proces prosao dalje, bas se veselim, tako se nadam da cu potpuno prestati korsititi uloske i tampone.

  22. #322
    galicia avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    420

    Početno

    bok, curke!
    danas nabasala na info o mooncupu i oduševila se!! kupit ću ga i jedva čekam, samo da se informiram o cijenama i veličini.
    vidim da su ga neke od vas naručivale preko e baya ili i drugačije? kolika je cijena? s poštarinom, naravno.
    koju ste si veličinu uzele? jeste li pratile naputke o dobi vezano uz veličinu? zanima me jer ne bih htjela kupiti veći ako mi ne treba jer se bavim sportom (za lunette piše da sportašicama treba manji) i mislim da mi je velecijenjena uska (ginićka mi gura manji spekulum) iako imam više od 30g.
    zanimaju me vaša iskustva vezana uz veličinu mooncupa.
    hvala svima!!!

  23. #323
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Nešto sam otkrila pa rekoh da podijelim, možda nekome pomogne.
    Nakon početnog oduševljenja, počelo mi je dosta curkati drugi i treći dan.
    Očito je bio problem u postavljanju jer sam ovaj ciklus probala postaviti ga tako da u trenutku umetanja (i otpuštanja) stisnem mišiće (kao da radim kegel).
    Čini mi se da tako puno ispravnije "sjedne".

  24. #324
    ivana2008 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    198

    Početno

    Ja sam nakon početnog oduševljenja prvenstveno zbog ekologije malo razocarana i to iz vise razloga. Prvo uvijek curka, ali ok to me ne smeta jer opet koristim neusporedivo manje uložaka nego inače (inače ih ko manijak mjenjam svaka 2 sata). Nego sam nakon druge mentruacije (pri kojoj sam koristila mooncup) imala gadan svrab i to je jedino moglo biti od njega. Sljedeci put ga nisam koristila i sve pet.
    Također se pitam sta je s onom krvi koja se skuplja u njemu noći, tj. dok ležimo.
    Meni su najgore noci jer mi ona tri srednja dana (treje mi 7 do 10 dana) curi stravično i po noći, ako slučajno zaspem na leđima ili se okrenem u snu to je kao pokolj na plahtama, užas. I sad ja to rješavam tako da stavim tampon i navijam sat da zvoni svaka 3 sata i mjenjam ga, isto sam radila i sa mooncupom, ali me brine to, što dok ležimo ta krv stalno stoji u nama, ništa ju ne upija i nigdje ne otiče, to mi neizgleda ni malo higijenski ni zdravo, zar ne? I šta je sa samim sastavom mooncupa? On je od silicona, ali kakve sve štetne tvari taj silikon može ispuštati u naš organizam i to u otvorenu ranu? Svi znamo kolko su štetne ispale boce i boćice zbog BPA, sigurno nekakvih omekšivača ima i u mooncapu. Negdje prije u postovima se spominje kemija u ulošcima. Voljela bi da mi to netko malo objasni, nema li onda kemije i u toalet papiru, pa se svjedno neću brisati liščem, nema li onda kemije u cipelama i odjeći koju nosimu pa svejedno nećemo hodati goli?
    U glavnom entuzijastično sam ga nabavila jer se volim reciklirati sve što se može i zagađivati Zemlju što manje, ali na žalost mooncup mi nije nekako sjeo. Upravo imam menstruaciju i nakon onog svraba se nikako ne mogu prisiliti da ga ponovo umetnem.

  25. #325
    galicia avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    420

    Početno

    molim pomoć jer sam totalno isfrustrirana. naime, uspijem umetnuti čašicu, ali nikako je ne uspijevam natjerati da se otvori. nema doivoljno mjesta da zaguram prst i prođem oko čašice dok je unutra. sve me dolje već boli od pokušavanja.
    a tako sam se veselila čašici...

  26. #326

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    Kako radi mc kod žena koje krvare krvnički??ja drugi i treći dan spavam s dodatnim ulošcima od platnene pelene.nekoliko njih!

  27. #327
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    za takve je mooncup preporod
    meni je uvijek noc (prvi dan na drugi i drugi na treci) bila problem zbog tog procurivanja
    neugoda ono kad si u gostima, hotelu, trazila bi najradije gumenu plahtu
    ovako u tim prilikama kombiniras mooncup plus ulozak za svaki slucaj i nema straha

  28. #328
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    I ja razmišljam da nabavim mc jer me u zadnje vrijeme počeo smetati taj sam osjećaj "curenja"...
    Malo sam surfala po ebayu pa vidim da ima i različitih proizvođača "čašica". Imate li neku preporuku osim Mooncupa?
    I jedno praktično pitanje: kako ju operete npr. na poslu. Meni je malo bad jer nam je umivaonik ispred wc-a i dijelimo ga s muškim kolegama , može li se u tom slučaju samo obrisati npr. vlažnom maramicom?

  29. #329
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ako ti je bed praznit ga na poslu, ne prazni ga
    izdrzat ce

  30. #330
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Mozes se osigurat malim dnevnim uloskom ako ti bas puno inace curi. Meni ti inace sam prvi dan ide tolko da se napuni za 3-4 sata, al sljedecih par dana i zaboravim da imam mengu Na poslu je malo zeznuto al mozes ti njega vratit bez brisanja maramicom, samo ga isprazni. Pazi samo da ti ne padne na pod

  31. #331
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa Vidi poruku
    I ja razmišljam da nabavim mc jer me u zadnje vrijeme počeo smetati taj sam osjećaj "curenja"...
    Malo sam surfala po ebayu pa vidim da ima i različitih proizvođača "čašica". Imate li neku preporuku osim Mooncupa?
    I jedno praktično pitanje: kako ju operete npr. na poslu. Meni je malo bad jer nam je umivaonik ispred wc-a i dijelimo ga s muškim kolegama , može li se u tom slučaju samo obrisati npr. vlažnom maramicom?
    Ja imam više od godinu dana Ladycup i zadovoljna sam.
    Na posluje isto umivaonik ispred wc-a pa je ne perem nego je obrišem wc-papirom i vratim . Nema šanse da bi mi čašica izdržala bez pražnjenja

  32. #332
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Evo i ja sam nakon 3 godine opet "dobila" pa ću si isto priuštiti jednu čašicu. Samo moram proučiti koja mi najviše odgovara.

  33. #333
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Kupila sam jučer Mooncup! Isprobala ga odmah i danas nastavila s njim na poslu.
    Uglavnom - oduševljena sam jednostavnošću, prije svega. Skratila sam mu "repić" a mislim da ću ga vjerojatno i sasvim odrezati jer mi nije potreban.
    Napravim, kako je sugerirala Cubana, par Kegela nakon umetanja i ne osjećam ju uopće, ne curi, ma super!!

  34. #334
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ne znam jesam li i ovo veće negdje napisala, ali kad je curilo, imala sam osjećaj da curi sa stražnje strane vagine.
    Pa se trudim da ga pri umetanju držim tako da bude skroz uz taj stražnji zid.
    I onda mi se čini da bolje sjedne.
    I ne curi.

  35. #335

    Početno

    Citiraj ivana2008 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam nakon početnog oduševljenja prvenstveno zbog ekologije malo razocarana i to iz vise razloga. Prvo uvijek curka, ali ok to me ne smeta jer opet koristim neusporedivo manje uložaka nego inače (inače ih ko manijak mjenjam svaka 2 sata). Nego sam nakon druge mentruacije (pri kojoj sam koristila mooncup) imala gadan svrab i to je jedino moglo biti od njega. Sljedeci put ga nisam koristila i sve pet.
    Također se pitam sta je s onom krvi koja se skuplja u njemu noći, tj. dok ležimo.
    Meni su najgore noci jer mi ona tri srednja dana (treje mi 7 do 10 dana) curi stravično i po noći, ako slučajno zaspem na leđima ili se okrenem u snu to je kao pokolj na plahtama, užas. I sad ja to rješavam tako da stavim tampon i navijam sat da zvoni svaka 3 sata i mjenjam ga, isto sam radila i sa mooncupom, ali me brine to, što dok ležimo ta krv stalno stoji u nama, ništa ju ne upija i nigdje ne otiče, to mi neizgleda ni malo higijenski ni zdravo, zar ne?
    Vidim da na ovo pitanje nitko nije odgovorio. Ja također razmišljam o nabavi čašice ali me ovo s okretanjem po noći isto malo muči, pa ako mogu forumašice koje imaju malo više iskustva s tim odgovoriti kako se s mooncupom snalaze noću?
    Unaprijed zahvaljujem

  36. #336
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    ja sam spržila svoj mooncup! užas, plakala bih najradije! stavila sam ga prokuhati i zaspala. kuhao se valjda sat vremena i probušio kad više nije bilo vode. sad patim bez jer sam ga rabila više od godidnu dana i spašavao me je. šmrc

  37. #337
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Imam i ja pitanje. Primijetila sam nekakvu laganu bol/nelagodu u donjem dijelu trbuha tijekom menstruacije u zadnja dva mjeseca (od kada koristim čašicu).
    Je li neka od vas primijetila slično?

  38. #338
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ja osjecam takav pritisak kad ga stavim prenisko
    ali ga onda s par kegela usisam

  39. #339
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Hm...da, vrlo vjerojatno jer taj osjećaj nije bio prisutan konstantno. Može biti da sam ga koji put prenisko umetnula! Hvala! Baš ću povesti računa o tome idući puta pa vidjeti!

  40. #340
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Imam jedno bedasto pitanje jer sad ne stignem sve čitati!! Malo sam napreskokce, pa mi je upalo u oči.
    Kaj se to ujutro stavi i tek navečer izvadi???

  41. #341
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Ma nee, mislim da je preporuka od 4 do 8 sati!

  42. #342
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj maxi prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam spržila svoj mooncup! užas, plakala bih najradije! stavila sam ga prokuhati i zaspala. kuhao se valjda sat vremena i probušio kad više nije bilo vode. sad patim bez jer sam ga rabila više od godidnu dana i spašavao me je. šmrc
    dakle nisam jedina. meni je suza kanula kad sam pomislila koliko sam ga platila

  43. #343
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj Mademoiselle A'marie prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da na ovo pitanje nitko nije odgovorio. Ja također razmišljam o nabavi čašice ali me ovo s okretanjem po noći isto malo muči, pa ako mogu forumašice koje imaju malo više iskustva s tim odgovoriti kako se s mooncupom snalaze noću?
    Unaprijed zahvaljujem
    krv koja je u nama je "čista" u smislu da se iz nje same ne može razviti infekcija već mora doći izvana. dakle to ne treba brinuti, bitno je imati čiste ruke i mooncup kod vađenja/stavljanja. kod tampona je veća šansa za razvoj infekcije jer zbog teksture materijala stvara mikroogrebotine na sluznici, ove čašice su sve glatke i ne postoji taj problem.

    enchi: to je sigurno zbog krivog položaja je sam i ja nekoliko puta osjetila tu bol na početku korištenja i nakon boljeg namještanja bi nestala.

    rekla bih da menst. čašice def. zahtjevaju malo istraživanja i navikavanja na početku, ali dugoročno ih ne bih mijenjala za ništa.

  44. #344
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    Oduševljena sam MCom, ljubav na prvi pogled, nikakvih poteškoća. Imam ga od travnja, do sad sam imala 3 vaginalne bakterijske upale i dva uroinfekta!!! Pun mi je kofer antb a moja ginica kaže da bi bilo neozbiljno od nje da okrivi MC iako je spomenula krvni agar i odmahnula rukom ali smo se složile da napravim pauzu. MM je uzimao profilaksu preventivno tako da nije jo-jo efekt..
    Da li je itko imao ovakav problem, ne želim vjerovati da je MC problematičan za moju floru stvarno sam se preporodila s njim. Zaboravim da imam mengu!!

  45. #345
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    ja nisam imala problema, ali ni prije MC pa ne znam koliko pomaze.

  46. #346

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    311

    Početno

    Evo ME-LUNA cine se odlicni,made in Germany, ja cu ih za koji dan sebi naruciti. Kad se registrirate na njihovoj str i posaljete im mail prije narudzbe naprave Vam to da skinu njemacki PDV koji iznosi 19% (od te navedene cijene)
    http://meluna.eu/?___store=english
    Znaci ako je prosjecni cup 14 EUR kad se doda njihova postarina i oduzme njemacki pdv dodje - oko 17,5 EUR
    ili imaju starter set di se moze izabrati manji i veci cup za ukupno cca 23 EUR http://meluna.eu/gunstiges/meluna-cl...arter-set.html
    Cini mi se da imaju najveci izbor kod vrha i boje casice (bez icega, ring, ball ili stem)
    Posljednje uređivanje od Astralis : 03.12.2012. at 12:53

  47. #347
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    astralis, jel ti stiglo? kako si zadovoljna? ja isto upravo naručila sebi za božićni poklon

  48. #348
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Treba nekom?...ja sam svoj naručila iz UK i platila skupa s poštarinom nekih 200 kn. Ali nisam ga nikad koristila jer imam preobilna krvarenja i dva puta sam se onesvijestila od korištennja tampona tako da se ipak ne usudim. Pa eto, ako nekom treba možemo se dogovoriti!

  49. #349
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    jučer 1 dan korištenja i ja ODUŠEVLJENA! zšto to ne koriste sve žene, pitam se, pitam
    od prve stavila, izvadila, ne osjećam ga apsolutno, niti malo!
    super, super, super!

    e da, vidjet ću kako će izdržati cijeli dan na poslu
    Posljednje uređivanje od kudri : 15.01.2013. at 12:48

  50. #350
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    evo i mene ovdje
    jučer sam ga prvi put koristila
    nisam još skroz oduševljena hehe
    preko noći mi nije izdržao, ujutro je bio pun do vrha, i, očito, preko vrha, kad sam ga izvadila nakon njega je izašla još lokvica krvi
    da sam imala samo uložak - bilo bi veselo lol
    nije mi problem ni stavit ni skinut, ne curi
    jedino što mi je 'problem' je to što imam neki čudan osjećaj ko da sam naduta kad ga imam. valjda od toga vakuma, ne znam, čudno. Ne boli, niti smeta, samo je čudno

    i ono što mi je najbolje, cijelo vrijeme proučavam 'krv', fakat je ta tekućina fascinantna, i stvarno ne vjerujem da sam je prvi put vidjela tek u tridesetima...jer do jučer nisam imala priliku. a da nemam mooncup nikad ne bih ni znala kako izgleda menstrualna krv nevjerojatno

Stranica 7 od 8 PrviPrvi ... 5678 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •