Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678
Pokazuje rezultate 351 do 382 od 382

Tema: Mooncup u akciji!

  1. #351
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    evo i mene ovdje
    jučer sam ga prvi put koristila
    nisam još skroz oduševljena hehe
    preko noći mi nije izdržao, ujutro je bio pun do vrha, i, očito, preko vrha, kad sam ga izvadila nakon njega je izašla još lokvica krvi
    Kombiniraj s uloškom, a i probudi se koji put po noći. Imaš malu djecu, ne?

  2. #352
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    evo i mene ovdje
    jučer sam ga prvi put koristila
    nisam još skroz oduševljena hehe
    preko noći mi nije izdržao, ujutro je bio pun do vrha, i, očito, preko vrha, kad sam ga izvadila nakon njega je izašla još lokvica krvi
    da sam imala samo uložak - bilo bi veselo lol
    nije mi problem ni stavit ni skinut, ne curi
    jedino što mi je 'problem' je to što imam neki čudan osjećaj ko da sam naduta kad ga imam. valjda od toga vakuma, ne znam, čudno. Ne boli, niti smeta, samo je čudno

    i ono što mi je najbolje, cijelo vrijeme proučavam 'krv', fakat je ta tekućina fascinantna, i stvarno ne vjerujem da sam je prvi put vidjela tek u tridesetima...jer do jučer nisam imala priliku. a da nemam mooncup nikad ne bih ni znala kako izgleda menstrualna krv nevjerojatno
    kužim o kojem osjećaju govoriš...ja ga "osjećam" kad se mc napuni, vjerojatno od te težine unutra se osjeća to nešto! ne osjećma ništa konkretno, već samo ta neka napuhnutost/težina/nešto...da, čudno, ali slično mi je i sa tamponom

  3. #353
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Kombiniraj s uloškom, a i probudi se koji put po noći. Imaš malu djecu, ne?
    Ja prve dvije noci dodam i ulozak. Just in case.
    Ja sam odusevljena totalno. Pitala sam i ginicu i potvrdila mi je koristenje

    Ja se ne sjetim da ga imam, skoro da alarm moram naviti :D
    Super je i za noc, samo ne znam jel mi drazi zbog prvih dana ciklusa ili zbog zadnjih :D I bez problema mogu vjezbati s njim.

  4. #354

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    311

    Početno

    Aloha ekipa

    Konacno nakon vise godina promisljanja, odustajanja i sl... uzela sam Me-luna cup . Narucila s njihove web str. i ukupno s postarinom (jos su mi i skinuli njemacki pdv) platila ga 132 Kn, http://meluna.eu/meluna/meluna-class...sic-kugel.html , nakon 8 dana od narudzbe mi je doslo na kucnu adresu.

    Za njih sam se odlucila nakon citanja dosta foruma , misljenja, ... Ono , nije ni tvrd ni mekan, materijal je nekakva medicinska plastika, njemacka proizvodnja , ... Pozitivno misljenje zena koje imaju spiralu...

    Uglavnom kad sam ga stavila onako cisto za probu par puta, sve je bilo ok. Krenule stvari prije par dana prva 3 dana nikako umetnut ali ono, ne odustajem tako lako...i evo jucer umetnula i sve super , prenocila i dalje je sve ok, evo na poslu, blizi se kraj radnog dana , jednom praznila.... ma ludilo

    Jedina stvarcica je da mi se cini da kad umetnem da stoji malo ukoso, iako ne pusta, ono napravi vakuum...I malo mi je u pocetku pritisak doli?

    Ali sve u svemu , za sada prezadovoljna

  5. #355

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    395

    Početno

    Citiraj Astralis prvotno napisa Vidi poruku
    Aloha ekipa

    Konacno nakon vise godina promisljanja, odustajanja i sl... uzela sam Me-luna cup . Narucila s njihove web str. i ukupno s postarinom (jos su mi i skinuli njemacki pdv) platila ga 132 Kn, http://meluna.eu/meluna/meluna-class...sic-kugel.html , nakon 8 dana od narudzbe mi je doslo na kucnu adresu.

    Za njih sam se odlucila nakon citanja dosta foruma , misljenja, ... Ono , nije ni tvrd ni mekan, materijal je nekakva medicinska plastika, njemacka proizvodnja , ... Pozitivno misljenje zena koje imaju spiralu...

    Uglavnom kad sam ga stavila onako cisto za probu par puta, sve je bilo ok. Krenule stvari prije par dana prva 3 dana nikako umetnut ali ono, ne odustajem tako lako...i evo jucer umetnula i sve super , prenocila i dalje je sve ok, evo na poslu, blizi se kraj radnog dana , jednom praznila.... ma ludilo

    Jedina stvarcica je da mi se cini da kad umetnem da stoji malo ukoso, iako ne pusta, ono napravi vakuum...I malo mi je u pocetku pritisak doli?

    Ali sve u svemu , za sada prezadovoljna
    Hvala za info!
    Jesi posebno tražila da oduzmu porez ili su ga automatski oduzeli od cijene?

  6. #356
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    I to se dogodilo, konačno me dotukla vlastita neorganiziranost i smotanost.
    99% da sam bacila MC u smeće

  7. #357
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    kako to? ne možeš ga naći?

  8. #358
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    da nije osto unutra? lol

  9. #359
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    kako to? ne možeš ga naći?
    Da. Nigdje. A tražila sam ga i na nemogućim mjestima.

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    da nije osto unutra? lol
    Da znaš da mi je to prvo palo na pamet.

  10. #360
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    molim korisnice menstrualnih čašica za pomoć
    kojeg proizvođača preporučujete, s kojima čašicama ste najzadovoljnije?

    Ja sam imala mooncup i dugo pokušavala i nisam baš s njim zadovoljna, u 20% slučajeva ga uspijem dobro namjestit, ostalo me uvijek žulja, smeta.. sjećam se da je netko spominjao da ima puno boljih proizvođača, ali očito je bilo na nekoj stotoj temi i sad ne mogu naći.

  11. #361
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Ja sam jedino probala Me luna. To je DMova marka, al mislim da nema u nasim DMovima.
    Jako sam zadovoljna, koristim ju vec 4 godine. Ispocetka sam se isto mucila s namjestanjem, al brzo skuzis koji je najefikasniji nacin, kako na poslu, kako kad si negdje vani itd itd.

  12. #362
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Isto sam prvo imala Mooncup i nikako na zelenu granu. Onda sam uzela preko Amazona Luna cup, pred cca 4god, dobiju se 2 komada u pakiranju, veća i manja, i prezadovoljna sam.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  13. #363
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Moj izbor nakon Mooncupa je pao na Lily cup. Zadovoljna sam, tanka je, meka, ima malu kutijicu u koju se moze sklopiti. Ima je u DM-u.

  14. #364
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Moji su marke Dutchess, trazila sam velike jer sam radjala 4 puta. Super mi je, koristim 3 godine i trcim s njim najnormalnije, cak i na duge staze.

  15. #365
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Ja imam yuuki vec skoro 2.g. i zadovoljna sam...prva dva dana je moram mijenjati svaka 2-3sata jer se napuni, ali s uloscima sam morala i cesce, a ostale dane kao da je i nemam...narucila sam preko stranice menca...
    kli kli, ti si svoju kupila u mulleru? Kod nas sam vidjela samo velicinu M, a meni bi trebala veca

  16. #366
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ja sam kupila na Amazonu, zivim u Americi. Super mi je velicina :D

  17. #367
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Ima i kviz di možete vidit koji vam odgovara, iznenađujuće je zabavan
    https://putacupinit.com/quiz/

  18. #368
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ispunila ga

    Samo mi nije jasno u kvizu kako može biti svejedno jel netko rodio vaginalno ili na CR pa nitko nikad nije širio te pute
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.05.2020. at 00:40

  19. #369
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Nisu se sirili ali jesu bili pod tezinom materice i ogromnim uticajem hormona kroz trudnocu. To mi jedino pada na pamet.

  20. #370
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Kli kli sjećam se kad sam kupovala da su me prvo pitali jesam li radjala i kojim putem.

    Meni se činilo nekako logičnim njihovo pojašnjenje da ako nije bio vaginalni porod da mi treba manja veličina. I dobro da sam uzela tu veličinu jer sam dolje neka uska ( ginko mi svaki put to kaže). Ne znam kako bi veći ugurala :/

    Nekako razmišljam da su moj 2komada propla tim putem da veličina/širina ne bi bila takva.
    I zaključih da imam low cervix
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.05.2020. at 08:15

  21. #371
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ja pak mislim da nisam nista puno sira od radjanja. Uvek je bilo prostora :D Takva je anatomija, a pelvic floor mi je svakako jak.
    S obzirom koliko su zidovi vagine elasticni, meni se cini da je bitniji faktor dubina, tj. gde je cervix, jer kad se cup ugnezdi, ako 'vertikalno' ima prostora, ne bi trebalo da smeta. Isto mislim da je bitno i koliko se krvari. Ja samo drugi dan menjam tokom dana, inace mi se desavalo da zaboravim potpuno da je cup unutra.

  22. #372
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Da sestro po jakom pelvic flooru

    Moguće, ja jako curim 1. dan, 2.dan je manje a poslije je ko da ga nemam.

  23. #373
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    aj nek mi netko objasni jednu stvar - kako pobogu izvadite čašicu ako joj odrežete pipak?!
    jedva je izvučem i s pipkom, kad postavljam pipak ostane malo vani, ali tijekom nošenja ode ful negdje unutra
    dok ga lociram umorim se
    sorry na plastičnom opisu ali jučer sam se mučila par minuta s njim da ga izvučem, prsti bježe, kližu se, borba

    ili sam ja neke čudne anatomije, možda sma trebala još veću čašicu, možda mi je cerviks užasno visoko postavljen....
    sto pitanja mi se sad vrti glavom

  24. #374
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Flopice, ne vučeš za pipak uopće.
    Ne znam kako pojasnit meni je bila slika u uputama, a mislim da ima i na yt filmić. Ttebaš pritisnut sa strane onako da se razbije vacuum i onda tako malo đanjem "obujma" povući ga van. Teško mi opisat idem ti probat nać video.

  25. #375
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    https://youtu.be/H_O-X9EQfRw

    Počni gledat umetanje tamo negdje iza 1min 15 sek (ženska užasno sporo govori ).
    Moguće da si dole uska kao i ja tako da nem ašanse da bih ga ja ugurala 1. metodom koju objašnjava. Ja ga stavljam 2.metodom koju je objasnila jer mi je tad uži i lakše g aubacim.

    Što se tiče vadjenja, ono nema šansone da bih ga izvadit ovako kako je u videu, bole me bočne strane vagine , osjetljivo mi je sve dole. Ja ga vadim istom tom metodom kojom sam ga stavila, tom drugom. I to je kodmene jedino moguće vadjenje.
    Imam onaj S veličina jer nisam radjala vaginalno i full sam uska dole.

    Eto aj probaj tako, pa javi.
    Mooncup je zaista zakoon!!

  26. #376
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    aj nek mi netko objasni jednu stvar - kako pobogu izvadite čašicu ako joj odrežete pipak?!
    jedva je izvučem i s pipkom, kad postavljam pipak ostane malo vani, ali tijekom nošenja ode ful negdje unutra
    dok ga lociram umorim se
    sorry na plastičnom opisu ali jučer sam se mučila par minuta s njim da ga izvučem, prsti bježe, kližu se, borba

    ili sam ja neke čudne anatomije, možda sma trebala još veću čašicu, možda mi je cerviks užasno visoko postavljen....
    sto pitanja mi se sad vrti glavom

    Naravno da ode unutra, vagina je elastican misic, siri se, izduzuje i skuplja po potrebi, tj njene dimenzije nisu fiksne
    Pretpostavljam prema opisu da tvoj mooncup nema prsten, nego pipak. Nemam nazalost pametnijeg savjeta od kupi mooncup sa prstenom. Moje menge su obilne i ne dolazi u obzir nikakvo stiskanje mooncupa kako bih ga izvukla. Trebala bih se svaki put tusirat nakon vađenja Ja njezno povucem za prsten i izvucem. Ne vjerujem da bih mogla tako da ima pipak, presklisko je.

  27. #377
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Može link tih s prstenom?
    Ja imam dva, oba s pipkom.

    Jedan bi polako mogla promijenit pa možda da probam tu drugu vrstu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.06.2020. at 17:19

  28. #378
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Lili, nemam link, radi se o Dm-ovoj marki Me Luna, kupljeno u Njemackoj prije par godina. Ali vjerujem da i druge marke imaju prsten umjesto pipka

  29. #379
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Hvala betty pogledat ću, vjerojatno ima i naš DM.
    Ja sam imala jedan iz Bio&Bio i jedan iz DM-a.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.06.2020. at 17:34

  30. #380
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da ode unutra, vagina je elastican misic, siri se, izduzuje i skuplja po potrebi, tj njene dimenzije nisu fiksne
    moja je hiperelastična, izgleda
    hvala cure na savjetima i filmiću
    mislim da ću sad neko vrijeme ovako, a kad dođem kući pogledat ću si te s prstenom

  31. #381
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    9 načina "slaganja" čašice. Meni je super ovaj origami.

  32. #382
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Ako netko bas trazi MeLunu,vidjela sam nekidan na FB grupi da su u onom 5 star outletu u Sesvetama imali po 10 kuna. Mozda ponekad imaju i druge modele,mislim da je kod njih to sve kratkotrajno.

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •