Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 56

Tema: Kemoterapija

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno Kemoterapija

    Nije bas tema za pred Bozic... ali maloprije me posjetio tata (s mamom) koji je prosli tjedan bio na 2.turi kemoterapije i sad se stvarno vidi da izgleda loše.

    Imao je karcinom na debelom crijevu. Rekli su da su uklonili SVE i da sigurno nije prešlo dalje, ali kako se nikad ne zna, poslali su ga na kemoterapiju. Jedino što ja sad vidim je da ga kemoterapija doslovce korak po korak ubija. Preventive radi? Preventive radi on bi mogao umrijeti!

    On je psihički izvrsno, naprosto ne mogu vjerovati koliko! Tako smiren (a nije smiren tip), tako zdravo i zrelo prihvaća sve, vjeruje da će mu biti dobro ali vjeruje i da je kemoterapija nešto bitno iako o njoj, kao ni ja, ne zna gotovo ništa.

    Sve što ja znam o kemoterapiji jest par primjera iz moje okoline koji su totalno demotivirajući.

    Tek mi je danas nekako sinulo da bi ja mogla izgubiti svog tatu i tek danas kao da mi se vratila sva ona ljubav u punini koju sam još kao dijete za njega imala i koja se s vremenom zasjenjivala mnogim nesuglasicama i ljutnjom.... sve se vratilo. Shvatila sam da i u najtežem vremenu kad smo se najmanje slagali, on je uvijek bio osoba koja me motivirala više od svih i sveg drugog na svijetu. I nitko se, kao on, ne veseli mojim i našim obiteljskim uspjesima....

    _________

    No dobro, ono što sam poduzela konkretno je nabavka Biobrana i stvarno mu se krvna slika znatno poboljšala i živne svaki put već dva dana nakon uzimanja one megadoze. Ma koliko skup bio, isplati se, samo pitam se koliko je njegov organizam jak da izdrži sve te otrove (kemo) koji bi trebali uništiti nešto za što lijek ne postoji.... Ne znam.

    _________

    Pozvani ste da pričate o svemu vezanom uz temu kemoterapije.
    Hvala vam.
    Sretan Bozic onima koji ga slave, lijep pozdrav ostalima.

    Anita

  2. #2
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Mama mi je umrla prije četiri mjeseca, karcinom pluća. Prošla je dvije kemoterapije, treću nisu htjeli raditi jer su bubrezi već bili načeti. NIKAD si neću oprostiti što je nisam jače odgovarala od toga jer su kemoterapije samo ubrzale kraj. Od kad je prošla prvu postala je sjena žene kakva je bila. Mogla je još par mjeseci živjeti, uživati u svojoj unučici, a ovako je patila.
    Možda u nekim slučajevima pomaže ali svi ljudi koje ja znam isto kažu da su im dragi ljudi požalili što su krenuli na kemo. Koliko lošeg uništi toliko uništi i sve dobro.
    Nadam se da će ti tata biti dobro. Sretan Božić!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    MBee.... žao mi je radi mame.

    Sretan Božić i tebi!

    Kako da preuzmem toliku odgovornost i odgovorim ga od toga? Uh. :/

  4. #4
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    A nikako, naravno...brat i ja smo rekli da da smo mi u pitanju ne bi išli na kemo ali ona je vjerovala da joj to može produžiti život...i bila u krivu. Ja sam iskreno bila sretna kad su joj odbili dati treću jer se taman malo opravila, došla sebi ali kraj je došao brzo.

  5. #5
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Nikako! On je odrasla osoba, još uvijek sposobna razumno odlučivati. Poznato je da kemo djeluje loše na organizam i to se događa jednako, u manjoj ili većoj mjeri, i onima koji ubrzo umru, kao i onima koji se izliječe.

    Kod njega je možda odlučujuće baš to što on toliko vjeruje da mu to pomaže i što vjeruje da je to korak koji mora proći ka ozdravljenju.

    Moja strina je umrla jako mlada, sa 38 godina. U godinu dana ju je pokosila leukemija, iskopnila je i nestala. No, ona nije imala volje, bolovi i loše stanje organizma ubili su u njoj volju za životom.

    Sestričnu mi je karcinom pokosio u 21. ljetu, tek je rodila, doživjela je da joj kći prohoda i otišla. Nije ništa pomoglo.

    Nekome pomogne, nekome ne, neki imaju strašnu volju za životom pa se izvuku, neki imaju isto tako strašnu volju, pa svejedno umru. To je tako opaka i podla bolest da ništa nije garancija i ne postoji plan.

    Tvoj se otac odlučio liječiti i želi živjeti. Da ga odgovoriš od kemoterapije, njemu bi to vjerojatno izgledalo kao da se sprema umrijeti.

    Predivna je tvoja ljubav koju opisuješ prema njemu, budi sretna što si imala takvog oca i zahvali Bogu na tako divnim osjećajima koje gajiš prema njemu i on prema tebi i tvojoj familiji.

    Ja sam tog osjećaja lišena i nema šanse da ikada doživim i mrvicu nečeg slično. Zato prihvati svaki novi dan kao blagoslov, budi uz oca ma šta god bilo.

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Moj šogor je upravo završio svoj 4 ciklus kemoterapije.Imo je karcinom želuca koji su mu kompletno odstranili.Trebao je imati još dva ciklusa, ali je onkolog odustao zbog nekoliko razloga:loša krvna slika ,alergijska reakcija na citostatika i niski CA markeri koji bi upućivali na eventualne metastaze.Uglavnom ,na kemoterapiju je išao zbog svake sigurnosti i zato što je to takva procedura.Ja se nisam mješala u njegovu odluku da li da ide ili ne ide.Jedino na čemu sam jako inzistrala je da sve tegobe nakon operacije i sve nuspojave liječimo homeopatijom.To se pokazalo jako dobrim i on se vratio na posao(na sat ,dva)već mjesec dana nakon operacije,radio je čak i nakon kemoterapija.Nažalost,on je glavni hranitelj u obitelji ,a još i privatnik pa si ne može priuštiti potpuno bolovanje.

    Zanimljivo je to kako čovjek stalno dobiva poruke od svog tijela ali ih ignorira... Prije zadnjeg ciklusa on je imao užasan strah od samog postupka, nešto što mu se prije nije događalo.Na kraju se ispostavilo da je u ciklusu prije toga imao alergijsku reakciju na lijek te mu je doktor vidjevši loše nalaze krvne slike(ertrociti i hemoglobin jako niski)ukinuo dva ciklusa.Ali je ipak odlučio da obavi ciklus na koji je došao.
    Tako je uz kemoterapiju dobivao i lijek za alergiju .To je očito bilo previše i dan prije je trebao primiti zadnju dozu iznenada mu je pozlilo.
    Izgubio je svijest,lupio glavom i slomio ruku.
    Sad je dobro,sretan je da više ne mora na kemoterapiju,sretan je da su nalazi markera dobri , i svi se nadamo da je konačno gotova njegova odiseja po liječnicima.Dobro ,hajde ,morati će još na skidanje gipsa.
    Nadam se da će sa tvojim tatom biti sve dobro.Važno je da on vjeruje u svoj oporavak i da vjeruje ljudima koji ga liječe.

  7. #7
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Zaboravih napisati, moja kolegica s posla imala je karcinom debelog crijeva, operirana i prošla je nekoliko tura kemoterapije. Mjesecima je bila na bolovanju, ali oporavila se i vratila na posao. Kemoterapije su je dotukle fizički, ali i psihički. No, kad je to prošlo, opet je bila ona stara. Od tada je prošlo nekih 2-3 godine, radi u jaslicama s malim bebama, ima negdje blizu 50 godina. Eto, bar jedan utješni primjer!

    Sretan vam Božić svima i uživajte u obiteljskoj atmosferi.

    Mene pri pomisli na odlazak mojima već frče u želucu. Nadam se da nas otac neće dočekati pijan, mrzovoljan i s galamom!

  8. #8
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    anita, imaš pp.

  9. #9
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Anita baš mi je žao

    ~~~~~~~~~~~~~~~ da mu bude bolje.

    Ja mislim da ga ne trebaš ti odgovarati jer kao što su cure rekle, vjera je u ovom slučaju izuzetno važna, pa makar i vjera u pomoć kemoterapije.


  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    evo jedne s dobrim primjerom :D
    moj tata je isto operirao karcinom debelog crijeva prije nekih 3 godine. išao je na kemoterapiju, ali on ju je izuzetno dobro podnosio. normalno je radio; otišao bi ujutro na kemoterapiju i poslije produžio na posao. meni je to bilo :shock: , ali on stvarno nije imao nikakvih većih problema. jedino su mu se jako sušila usta i javljale su mu se bolne afte (ali to već na zadnje dvije k.). ne znam sad točno, ali ga mogu pitati s čim se sve kljukao kako bi poboljšao krvnu sliku. znam da je, osim svježe iscjeđenog soka od cikle, kupina i borovnica, pio i neke vitamine (željezo i c vitamin).
    njega je to sve dosta pogodilo, tako da je napravio neke drastične korake u svom životu, počeo se puno zdravije hraniti, svaki slobodni trenutak bi išao na sljeme ili negdje drugdje u visine, i dovoljno je spavao. isto tako, on stvarno vjeruje da mu neke stvari pomažu, a ja mislim da je to jako važno.

    kod raka debelog crijeva je pozitivno to što je on uglavnom orijentiran samo na crijeva, i ako se otkrije na vrijeme, uglavnom ne metastazira. a i kemoterapija za taj oblik raka se lakše podnosi ( mom tati nije otpala kosa, nije povračao...). bar su nama tak objasnili doktori, e sad, da li su nam sve to jaaaako ublažili ne znam, ali želim živjeti u uvjerenju da je to tak

    naš odnos se nakon njegove bolesti dosta promjenio; prije smo se čuli samo kad bi nešto trebali, a sad me nazove svaki dan da pita kak smo i kaj ima


    anita, nadam se da će i s tvojim tatom biti sve ok; obzirom na naše iskustvo ja ne bi rekla da je kemoterapija nužno loša. vidite kak će ju dalje podnositi, savjetujte se s doktorima, neka zdravo živi, a najbitnije od svega neka bude optimističan; a i svi vi oko njega!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Hvala vam cure!

    Lakše mi je čuti pozitivna iskustva kemoterapije jer ide i vjeruje a i mene nešto presnažno ne vuče protiv unatoč svemu....
    Mora ih odraditi sveukupno 6 mjeseci. Znači još 4.

    Ma jučer sam se jako iznenadila jer mu je dosta kose otpalo. Moj tata je jedan od rijetkih 60.godišnjaka koji je imao gustu crnu kosu s vrlo malo sijedih! Tako sam se iznenadila jucer kad sam vidjela rupe oko te njegove crne kose. No, ipak, gledajući sve u svemu, mislim da on to dobro podnosi! Osim te kose... :/

    Hvala vam puno! Samo pišite....

  12. #12
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...442&highlight=

    p.s....-eto,nije baš vesel topic al..eto.probali smo sve i svasta.MM radio u SADu i cak otamo nosili nekakve sirupe...al-eto.ovdje cim je krenulo na jetru-to je bio pocetak kraja...-pitaj ako te sta zanima... :/

  13. #13
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Sad sam se sjetila svog šogora koji se prije prve kemoterapije (gotovo ritualno) ošišao na "nulericu".To mu je bila svojevrsna psihoterapija da se ne bi morao nositi sa gubitkom kose.Vidjeli smo se danas i kosa mu je jednake dužine kao i nekad...Sve će biti dobro,Anita.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sverige-Sarajevo
    Postovi
    251

    Početno

    Poznam tri osobe na koje je kemoterapija jako lose djelovala( prva osoba-karcinom dojke, druga- karcinom debelog crijeva, treca- karcinom gusterace sa metastazama na jetru), nazalost, nije im pomogla.

    Kod ovih osoba karcinom je bio strasno invazivan, tako da je u roku par mjeseci i krace, rapidnom brzinom metastazirao na okolne organe.

    Poznam iz price slucaj jednog poznatog svedskog neurologa kod kojeg je otriven karcinom gusterace, on nije htio kemoterapiju, u roku par mjeseci je umro, metastaze na jetri.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Koliko nekako mogu zaključiti, vidim da kad karcinom krene harati po organizmu da ga je teško, gotovo nemoguće zaustaviti i kemoterapija samo ubrzava proces "odlaska".

    No, ipak mi se čini da kad se radi o preventivnoj kemoterapiji, da bar ostanu živi, pa sad da li je ona pomogla i spriječila širenje potencijalnog (možda postojećih stanica karcinoma) ili su se ljudi trovali ni za što... ustvari nitko ne može ni znati. :/

    No, tješi me što se nije javio netko tko zna za slučaj gdje se radi preventivne kemoterapije dogodilo još veće zlo.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Moja kolegica s posla je imala karcinom dojke. Nije metastazirao, cijelog su ga odstranili i išla je na kemoterapije, nekoliko ciklusa. Jako ih je teško podnosila, prvi dan je uvijek cijeli dan povraćala iako je pila neke lijekove koji su to trebali ublažiti. Ona je toliko pozitivna osoba, vjerovala je svojim liječnicima, prošla je sve to vjerujući da će joj biti bolje. Danas je već prošlo nekoliko godina od njene operacije, ide redovno na kontrole i sve je u redu. Mislim da je bit kemoterapije da uništi te kancerogene stanice, ako je igdje išta ostalo, onda kemo to uništava (bar sam tako ja razumjela). Zato tvom tati želim brz oporavak, a tebi da mu budeš podrška.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Evo, mojoj teti je prije 3 godine dijagnosticiran karcinom bronha.
    Prošla je operaciju i (mislim) 3 kemoterapije, teško ih je podnosila, ali sad je, ajmo reć, zdrava. Tj. ima i dalje drugih zdravstvenih tegoba, ali karcinoma se riješila, tako bar kažu.
    U njenom slučaju i operacija i kemoterapija bili su, izgleda, djelotvorni. Nadam se na što dulje vrijeme.

  18. #18
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    i moj tata s istom dijagnozom, operiran na dan kad se L. rodila. poslije toga "udarni" tretman - kemoterapija + 6 tura zracenja. to ga je uzasno iscrpljivalo, shvatili smo da ga moramo samo "filati" stvarima za podizanje imuniteta i vitaminima da mu pomognu izgurati to sve. i to je jedini savjet koji ti mogu dati. vise se ne sjecam sto je moj tata uzimao, znam da je jedno vrijeme pio noni, narucivali smo neke tablete iz SAD. sad se na nasem trzistu pojavio onaj beta-3-glukan ili nesto slicnog naziva, pomaze podizanju imuniteta. i puuuno dobrih vibra, mom tati je L. bila svjetlo koje ga je tjeralo da se bori. ja sam rodila u 11,25, javila se njemu na mob, a on je u 12,00 usao u operacijsku salu. doc nam je poslije ispricao da mu je rekao: "ja sam maloprije postao dida, prema tome, dajte operirajte to dobro, jer ja cu morat unuku vodit u skolu "

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj happy mummy prvotno napisa
    doc nam je poslije ispricao da mu je rekao: "ja sam maloprije postao dida, prema tome, dajte operirajte to dobro, jer ja cu morat unuku vodit u skolu "

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Mama mi je prosla 6 tura kemoterapije nakon operacije raka dojke. Relativno dobro podnosila, kad je pocela gubiti kosu obrijala glavu i nosila periku, nije imala nesvjestica, niti nekih groznih nus pojava. Pila neki napitak za jacanje imuniteta cijelo vrijeme, sad je li to pomoglo ili nije, ne znam.
    Proslo je vise od 5 god. od tad, rak se nije vracao.

  21. #21
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Anita,
    i moje iskustvo je pozitivno.
    I moj tata je prošao karcinom i kemo, sada već prije 10,5 godina. I sve je dobro prošlo i veliki gubitak kila, jaaako loš izgled, par odgoda terapije zbog loše krvene slike, malo transfuzije nove krvi,gubitak kose (koji je najmanji problem,svi koji su to prošli, kažu da poslije još gušće raste).
    Samo treba misliti pozitivno i biti mu podrška.
    Mi smo njega "šopali" sa B vitaminima,opčenito vitaminima i mineralima, prepeličjim jajima, alojom, nonijem... Kupi mu i sikavicu jer pomaže jetri kod terapijem.
    Sretno, bit će sve ok!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Ibili, hvala!

    Daj mi molim te reci sto je sikavica i gdje se moze nabaviti?

  23. #23
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Sikavica je biljka, meni izgleda kao čičak, imaju tablete silymarin od te sikavice za opravak jetre, mislim da ima i čaj.
    Pitaj u ljekarni.

  24. #24
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Anita, mi smo ovu kupovali
    http://www.agram89.com/?pz=20
    Preporučam ti da odeš do njihove trgovine jer sam ja onda čak i dobila preporuku koje preparate uzimati kod odrđene vrste tumora.

  25. #25
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    moj svekar također je operirao rak debelog crijeva i kemoterapiju podnio jako dobro - nikakvo povraćanje, gubitak kose ili slično. njemu je najteže bilo provoditi razne dijete jer jaaako voli papati. to sve bilo je prije par godina, danas živi normalno kao da ništa nije bilo!
    svekrva prije godinu dana nakon operacije raka dojke. ona je jedina za koju sam ja čula da se uspjela zdebljati za vrijeme kemoterapije - hranom protiv mučnine. i ona je sada potpuno slobodna od beštije.
    anki je dobro rekla:
    kod raka debelog crijeva je pozitivno to što je on uglavnom orijentiran samo na crijeva, i ako se otkrije na vrijeme, uglavnom ne metastazira. a i kemoterapija za taj oblik raka se lakše podnosi
    uglavnom, pozitivno

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    340

    Početno

    Evo lin za jos jedan preparat za podizanje imuniteta i ublazavanje nuspojava zracenja
    http://www.beres.hu/index.phtml?p=it...16&part=betegt

    To su kapi koje sadrze tzv. "elemente u tragovima". Gospodin Beres je za ovaj preparat pobrao razna svjetska priznanja. Nastao je u njegovim istrazivanjima kako pomoci pacjentima na zracenjima da se sto bolje nose sa nuspojavama. Preparat je prosao klinicka ispitivanja (zbog registracije) pa se pokazao i kao ucinkovit za podizanje imuniteta kod "zdravih" odraslih ali i kod djece. U svakom slucaju potrebno je konzultirati lijecnika koji je odgovoran za pacjenta a ne poceti uzimati na svoju ruku (moja su iskustva da su nasi lijecnici protiv uzimanja bilo kakvih dodatnih preparata za vrijeme terapije, savjetuju uzimanje u pauzama).

    Ako nekog bude zanimala hrvatska verzija teksta neka se javi pa cu potraziti

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Anita-AZ zao mi je da se borite protiv te opake bolesti. Samo hrabro!

    Trenutno jedini lijek za carcinoma je odstranjivanje – sve ostalo je manje efektivno. Postoje 3 vrste kemo:
    Neo-adjuvant (sto je kemo prije odstranjivanja sa ciljem da se cancerogena masa smanji i poveca sansa za cistom resecijskom plohom)
    Adjuvant (kemo makon odstranjivana sa ciljem smanjivanja sanse na rekurenciju)
    Palliative (kemo koji nema kurativni efekat ali se ipak daje u cilju produzenja zivota ili poboljsanja kvaliteta zivota).

    Mislim da se cesto mjesaju pojmovi Adjuvant i Palliative (ili su nedovoljno objasnjeni od strane onkologa) te ljudi za koje se zna da je bolest uznapredovala jako brzo umru nakon kemo ili cak u toku. Iz tog rasloga drugi bezpotrebno gube vjeru u djelotvornost lijecenja - nerijetko odustaju od kemo.

  28. #28
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    Anita, strašno mi je žao jer vam se to događa. Držim fige da tata ozdravi.
    Moja mama je imala karcinom dojke, prošla 6 tura kemoterapije + još nebrojeno zračenja. Bilo joj je loše, zbilja jako loše no izvukla se. Prošlo je 5,5 godina. NAše iskustvo je da sve osobe (2 prijateljice sa rakom dojke, prijatelj sa rakom debelog crijeva... ) koje su iz nekog razloga bile "pošteđene" kemoterapije nažalost više nisu među nama.
    Mamu smo kljukali raznim vitaminima, svim mogućim pripravcima na bazi aloe (sokovi, gelovi, tablete), zdravom hranom i nekim ultra skupim tabletama za smanjivanje mučnina nakon kema. Kažem, bilo je strašno, izgledala je očajno, osjećala se očajno no izvukla se. I da, radila je svo to vrijeme, izuzev onih tjedan dana nakon pojedine kure kemoterapije.
    Držim vam fige da izdurate to.

  29. #29
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Anita ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno


  31. #31

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    kemoterapija je kockanje. i kaže ovo - ajmo uništiti sve što nam se nađe na putu, pa da vidimo što će duže izdržati.
    postoje i drugi načini prevencije, poslala sam ti na mail
    zaista se nadam da će ti tata biti ok!

  32. #32
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Slažem se sa Lulu.
    Moje osobno, laičko mišljenje i nažalost iz iskustva (pozitivnog ) mojih najbližih je da kemoterapija osim što uništava bolesne,tumorske stanice, nažalost uništava i zdrave stanice jer prolazi kroz cijelo tijelo.
    Za kemo se treba dobro pripremiti i informirati, pogotvo ako je osoba mlađa.
    Anita, kako je tata?

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    235

    Početno

    Anita...nisam čitala cijeli topic pa ne znam da li te već netko uputio na stranicu zdravljeizgljiva...naime moj tata je pio njihove pripravke koje odrede prema dijagnozi...prošle godine u ovo vrijeme moj tata je vodio bitku života i uspio je vratiti se iako smo mislili da je kraj. Obolio je od limfoma (B velikostanični NHL) a dijagnozu smo čekali jako dugo tako da je u kemo krenuo u već teškom stanju...nije mogao ništa jesti, izgubio je 20 kg, vozili smo ga u kolicima jer nije mogao hodati, primao je doma infuzije, pucele su mu vene...sve u svemu bilo je prestrašno. Nakon prve kemoterapije i lijeka koji je primao za svoju bolest (popularna Mabthera koju smo plaćali 14.000,00 kn po ciklusu) mislila sam da drugu terapiju neće dočekati...imao je užasne nuspojave...visoka temp s groznicom, povraćanje, proljev...krvna slika bila je katastrofa...hospitalizirali su ga i uspjeli vratiti da može dalje primati terapije...hodali smo s maskama na licu jer su mu leukociti bili 0,2 pa je izmeđuostalog primio i 14 antibiotika jer je postojala opasnost od neke sekundarne infekcije...sveukupno je primio 8 terapija i već se nakon druge stanje popravilo...danas je ponovno u tempu kao i prije početka bolesti...redovito idemo na kontrole i slavimo mu novi rođendan.

    Veseli me što si napisala izjavu svog oca koja je najbitnije oružje protiv opake bolesti...ja skidam kapu svom tati na snazi koju je pronašao i koja ga je vratila. On je cijelo vrijeme vjerovao da će biti bolje nakon ljekova i da mora ozdraviti. Vjerujem da će tvoj tata unuku voditi u školu.

    Držim vam fige!!

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    irena2, jako mi je drago da vaša priča ima sretan kraj! takve priče bi trebale biti inspiracija obiteljima oboljelih!

  35. #35
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Anita, tvojoj obitelji zelim puno hrabrosti i zajednistva da prodjete kroz ovo iskusenje.

    Ja imam i pozitivnih (moja mama) i negativnih iskustava, ne znam sto bih rekla o kemoterapiji. Razumijem kad kazes da ne mozes preuzeti toliku odgovornost da ga odvracas.

    Evo price B. Dezulovica, nije losa za procitati

  36. #36

  37. #37

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    između jave i sna....
    Postovi
    423

    Početno

    da ne bih sada otvarala novu temu postam ovdje... dosta je slično...

    radi se o odrasloj, zapravo već i starijoj, muškoj osobi sa upravo potvrđenim rakom debelog crijeva i metastazom na jetri... čekaju na odobrenje ministarstva za kemoterapiju (ako sam dobro shvatila)...

    mene zanima postoji li nekakav način prehrane (ako ima neki link) koji bi olakšao cijelu situaciju... negdje sam ranije nailazila na takve članke ali kad čovjeku ne treba ne misli o tome, a sad kad mi treba nikako ne mogu pronaći....

  38. #38

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    između jave i sna....
    Postovi
    423

    Početno

    da ne bih sada otvarala novu temu postam ovdje... dosta je slično...

    radi se o odrasloj, zapravo već i starijoj, muškoj osobi sa upravo potvrđenim rakom debelog crijeva i metastazom na jetri... čekaju na odobrenje ministarstva za kemoterapiju (ako sam dobro shvatila)...

    mene zanima postoji li nekakav način prehrane (ako ima neki link) koji bi olakšao cijelu situaciju... negdje sam ranije nailazila na takve članke ali kad čovjeku ne treba ne misli o tome, a sad kad mi treba nikako ne mogu pronaći....

  39. #39
    boškarin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    385

    Početno

    I moja je mama imala i preživjela karcinom dojke s a svim popratnim terapijama i nuspojavama. Ako koga zanima, može i na pp informacije.
    Pomogao joj je dr. iz Zg, kombinacija homeopatije i klasične medicine za ublažavanje nuspojava...

  40. #40
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    baci oko ovdje
    http://cancerguide.org/sun_soup.html
    moja mama je bolovala od karcinoma (doduše bronha) i mogu reći da je uz ovaj način prehrane (koliko ga se uspjevala i htjela držati) jako dobro podnosila terapije i dobro se oporavljala od njih. Nažalost nije dobila bitku ali je izgurala (i to dosta kvalitetno za tu bolest) 4x duže od liječničkih prognoza.

  41. #41
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Na žalost, moj je otac preminuo 29.12. nakon 8 mjeseci borbe sa Non Hodginovim limfomom i karcinomom bronha.
    Prošao 4 kemo za NHL, još tri za karcinom....
    Kada se razbolio i dijagnosticiran je bio NHL, kemo je bila nada.
    Kasnije je ona bila samo oružje za njegovo samopouzdanje.

    Svakome bih preporučila knjigu Kemoterapija liječi rak i Zemlja je ravna polča, pa i onika koji nemaju nikakve veze sa karcinomom.
    Ono što me naučila ta knjiga promjenilo mi je život. Za mog oca je bilo prekasno, ali za mene...
    U toj knjizi spomenuto je još par knjiga, koje sam isto tako pročitala, a neke su još pored mog kreveta spremne za čitanje. Sve što kao laici čujemo o kemoterapijama je ...hm... kad se čuje druga strana priče.

    Ali opet sam mišljenja da nekome može pomoći samo ono u što vjeruje da će mu pomoći. Za nekog je to homeopatije, za nekog Noni, za nekog Aloa, za nekog kemoterapija, za nekog bioenergija, za nekog vjera, ....

    Ono što možemo učiniti je dobro se informirati i prije terapije (jer mislim da kad se počne sa kemo, za neke vrste alternative nama povratka) i biti uz naše najmilije.
    Kako god odlučili, nikada ne smijete sumnjati u svoju odluku.

    Još jednom preporučujem knjigu svima, jer obično kada se nađemo u situaciji da trebamo odlučiti nemamo vremena za čitanje.

    Svim akoji su bolesni ~~~~ , a onima koji su izgubili svoje drage .

  42. #42
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

  43. #43
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    http://www.zanovidan.hr/

    mislim da je ovo jako dobra stranica a imaju isto razmjenu iskustva na forumu

    svima puno zdravlja!

  44. #44

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    između jave i sna....
    Postovi
    423

    Početno

    naišla na ovaj članak... dijelim ga sa vama... ne kažem da pali, ali utopljenik se i za slamku hvata

    GODINAMA SE LJUDIMA GOVORI DA
    JE KEMOTERAPIJA JEDINI NAČIN DA SE POKUŠA ( "POKUŠATI' JE PRAVI IZRAZ)
    ELIMINACIJA RAKA. JOHN HOPHINS GOVORI DA POSTOJI I DRUGI
    NAČIN.
    Kako se nositi sa rakom prema Johnu Hophkinsu?
    1. Svaka osoba posjeduje ćelije raka u svom organizmu.
    Ćelije raka se
    ne mogu identificirati standardnim testovima, sve dotle dok
    ne dostignu broj od nekoliko milijardi.. Kada liječnici kažu
    pacijentu da više nema malignih ćelija, poslije terapije, to samo znači da se testom ne mogu identificirati ćelije raka, jer je njihov broj smanjen na nivo koji se ne može registrirati..

    2. Ćelije raka se pojavljuju u životu svakog čovjeka 6 do 10 puta.
    3. Kada je imuni sistem čovjeka dovoljno jak, ćelije raka se uništavaju
    i sprječava se njihovo umnožavanje.
    4. Kada osoba ima rak to nagovještava da je došlo do
    smanjenja hranjivih
    materija. Razlozi se mogu tražiti u genetici, životnoj
    sredini, hrani ili načinu života.

    5. Da bi se ovo smanjenje nadoknadilo, potrebno je
    promijeniti ishranu kako bi se poboljšao imuni sistem.
    6. Kemoterapija podrazumijeva uništavanje ćelija raka,
    ali također uništavanje i zdravih ćelija u koštanoj srži i digestivnom traktu, a također može doći da oštećenja jetre, bubrega, srca, pluća i
    dr.
    7. Zračenjem se, pored uništavanja ćelija raka, sagorijevaju i oštećuju
    i zdrave ćelije i organi.

    8. U početku se kemoterapijom ili zračenjem smanjuje
    veličina tumora.
    Međutim, daljnjom primjenom kemoterapije i zračenja, nema
    više rezultata
    kod eliminacije tumora.

    9. Kada u organizmu ima previše toksina nastalih
    kemoterapijom i zračenjem,
    imuni sistem je poljuljan ili uništen, što dovodi do toga
    da osoba postaje
    podložna raznim vrstama infekcija i drugim
    komplikacijama.

    10. Kemoterapija i zračenje može dovesti do mutacije
    ćelija koje postaju
    rezistentne i teško ih je uništiti. Operacijom se
    također može uzrokovati
    širenje ćelija raka.

    11. Preporučuje se da ćelije raka ne treba hraniti i tako
    poticati njihovo
    umnožavanje.
    a. Šećer hrani ćelije raka. Izbacite šećer i
    ime ćete odstraniti
    vrlo značajnu hranu ćelijama raka. Zamijene za šećer su
    također štetne.
    Bolje su prirodne zamijene u vidu meda ili melase, ali u
    vrlo malim količinama.
    Kuhinjska sol posjeduje štetne dodatke koji joj daju
    bijelu boju. Umjesto
    nje preporučuju se Bragove amino-kiseline ili morska
    sol.
    b. Mlijeko potiče organizam da proizvodi sluz, pogotovo u
    digestivnom
    traktu. Sluz hrani ćelije raka. Izbacivanjem mlijeka i
    zamjenom sa nezaslađenim
    soja mlijekom, ćelije raka će
    "gladovati'
    c. Ćelije raka bujaju u kiselom okruženju. Mesna dijeta
    je kisela i bolje
    je jesti ribu i malo piletine nego junetinu i svinjetinu..
    Meso također
    sadrži životinjske antibiotike, hormone rasta i parazite,
    koji su svi
    štetni, pogotovo za oboljele od raka.

    d. Dijeta koja se sastoji od 80% svježeg povrća i sokova,
    žitarica,
    klica, jezgra i malo voća stvorit će alkalnu sredinu u
    organizmu. 20%
    ishrane može biti kuhana hrana, uključujući fažol.
    Sokovi od svježeg
    povrća proizvode žive enzime, koji se lako apsorbiraju i
    dospijevaju
    na ćelijski nivo u roku od 15 minuta, čime se hrani i
    potiče razvoj
    i rast zdravih ćelija. Da biste omogućili živim enzimima
    da stvaraju
    zdrave ćelije, pokušajte piti svježe sokove od raznog
    povrća. Jedite
    sirovo povrće 2 do 3 puta na dan. Enzimi se uništavaju na
    temperaturi
    od 40°C.
    e. Izbjegavajte kavu, čaj, čokoladu jer imaju visok nivo
    kofeina. Zeleni
    čaj je mnogo bolji i ima sastojke koji pomažu borbu
    protiv raka. Treba
    piti nezagađenu ili filtriranu vodu da bi se izbjeglo
    konzumiranje toksina
    i teških metala, koje sadrži voda iz slavine. Destilirana
    voda je kisela
    i treba je izbjegavati.

    12. Proteini iz mesa se teško probavljaju i potrebno je
    mnogo enzima za
    probavljanje. Neprobavljena hrana ostaje u utrobi i
    uzrokuje stvaranje
    dodatnih toksina.

    13. Zidovi ćelija raka prekriveni su otpornim proteinom.
    Suzdržavanjem
    od konzumiranja mesaoslobađa se više enzima, koji
    napadaju proteinske
    zidove ćelija raka i omogućavaju prodor obrambenih
    ćelija koje uništavaju
    ćelije raka.
    14. Neke materije podižu imuni sistem (IP6, flor,
    antioksidanti, vitamini,
    minerali EFA i dr.) i omogućavaju da obrambene ćelije
    organizma uništavaju
    ćelije raka. Vitamin E omogućava ubijanje ćelija raka,
    što predstavlja
    normalnu reakciju organizma u uklanjanju oštećenih,
    nepoželjnih i nepotrebnih
    ćelija.
    15. Rak je bolest uma, tijela i duha. Aktivan i pozitivan
    > >> um pomaže u
    > >> savladavanju raka. Bijes, netolerancija i gorčina
    > >> stvaraju u tijelu
    > >> stres i kiselost. Njegujte duh ljubavi i praštanja.
    > >> Naučite da se
    > >> opustite i uživate u životu.
    > >>
    > >>
    > >> 16. Ćelije raka ne napreduju u sredini sa puno kisika.
    > >> Tjelesne vježbe
    > >> i duboko disanje dopremaju više kisika do ćelija.
    > >> Terapija kisikom osigurava
    > >> uništavanje ćelija raka.
    > >>
    > >>
    > >>
    > >> MOLIM VAS PROSLIJEDITE OVO LJUDIMA DO KOJIH VAM JE
    > >> STALO!!
    > >>
    > >>
    > >> MOLIM VAS PROČITAJTE I OVO:
    > >>
    > >>
    > >> 1. Ne koristite plastičnu ambalažu
    > >>
    > >>
    > >> 2. Ne zamrzavajte vodu u plastičnim flašama
    > >>
    > >>
    > >> 3. Ne koristite plastično suđe u mikrovalnoj
    > >> pećnici.
    > >>
    > >>
    > >>
    > >>
    > >> John Hophins je ovo napisao u svojim novijim člancima. Ovo
    > >> je također
    > >> dostavljeno i Vojnom medicinskom centru Valter Rid.
    > >> kemijski element Dioxin
    > >> uzrokuje rak, posebno na dojci.
    > >>
    > >>
    > >> Dioksin je visoko toksičan za ćelije našeg organizama.
    > >> Zato ne zamrzavajte
    > >> vodu u plastičnim flašama jer se na taj način oslobađa
    > >> dioksin iz plastike.
    > >> Nedavno je dr Edvard Fudjimoto, welness manager u bolnici
    > >> Castle, govorio
    > >> na televijiji o zdravstvenim rizicima. Tada je govorio o
    > >> dioksinu i njegovom
    > >> štetnom djelovanju na ljude. Rekao je da ne smijemo
    > >> grijati hranu u mikrovalnoj
    > >> pećnici u plastičnom suđu. Ovo se pogotovo odnosi na
    > >> hranu koja sadrži
    > >> masnoće. On navodi da kombinacija masnoće, visoke
    > >> temperature i plastike
    > >> oslobađa dioksin koji prodire u hranu i na kraju u ćelije
    > >> organizma.
    > >> Umjesto plastike on preporučuje upotrebu stakla, kao što
    > >> je vatrostalno,
    > >> pireks ili keramika, koji ne sadrže dioksin. Dakle, hrana
    > >> koja je pakirana
    > >> u plastiku, mora se izvaditi i podgrijati u nečem
    > >> drugom..
    > >>
    > >>
    > >> Papir se može koristiti ako znate od čega je izrađen.
    > >> Ipak je najsigurnije
    > >> koristiti vatrostalno staklo. On je također podsjetio da
    > >> su neki restorani
    > >> brze hrane zamijenili plastičnu ambalažu sa papirnom.
    > >> Dioksin je bio
    > >> jedan od razloga.
    > >>
    > >> Također je podvukao da je plastična ambalaža jednako
    > >> opasna i ako se
    > >> koristi za poklapanje sudja u kome se grije hrana u
    > >> mikrovalnoj pećnici.
    > >> Umjesto plastike, upotrijebite papir za pokrivanje hrane u
    > >> mikrovalnoj
    > >> pećnici.

  45. #45
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,493

    Početno

    Zna li ko šta o protokolu PCV

  46. #46
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Što je PCV?

  47. #47
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Kemoterapija, narodski rečeno.
    Protokol određuju po parametara, vrsti, stadiju, bolesniku...
    Osobno, u našoj priči se nisam zanimala nazivima, protokolima itd. Ono što nam je dr rekao mi je bilo dovoljno.

  48. #48
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Kemoterapija, narodski rečeno.
    Protokol određuju po parametara, vrsti, stadiju, bolesniku...
    Osobno, u našoj priči se nisam zanimala nazivima, protokolima itd. Ono što nam je dr rekao mi je bilo dovoljno.
    Znam da je to kemoterapija, ali se razlikuje ovisno o vrsti tumora.
    Moj muž je sad na kemo, ali ne toj o kojoj Jelena.O piše.
    Kako je tvoj muž, Kosjenka?

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,493

    Početno

    Jesu li radili alergo testove za lijekove koje bi trebala primiti u kemo?

  50. #50
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,493

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    .Na kraju se ispostavilo da je u ciklusu prije toga imao alergijsku reakciju na lijek te mu je doktor vidjevši loše nalaze krvne slike(ertrociti i hemoglobin jako niski)ukinuo dva ciklusa.Ali je ipak odlučio da obavi ciklus na koji je došao.
    Tako je uz kemoterapiju dobivao i lijek za alergiju .
    I jel šogor živ ili koliko je poživio nakon kemo?
    Prije nije radio alergo testove?Je li poslije odradio još kemo?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •