Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: KRVNA PRETRAGA NA ALERGIJE

  1. #1
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno KRVNA PRETRAGA NA ALERGIJE

    ako malo čitate ko šta piše ovdje, a ja pišem neprestano , i kao što vidite već sam lagano pošandrcala, pa onda ste promjetili da pišem samo o bronhitisima jer ga ima moja kćer.
    borim se s tim ,već smo se navukli na ventolin, trenutno se inhaliramo, itd.itd.
    e ono što me zanima, onaj IgE nalaz iz krvi pokazuje event. alergiju, jel tako?! koje su normalne vrijednosti ?! kod nas piše ovako: IgE 18I(OVO JE "I", NE "1") U/ml.
    šta to znači? :/

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Čuj ja isto nemam pojma koje su normale tog Ige-a, ali moj sin ima 206 i to je kao puno, tj.kod njega je velika vjerojatnost da će se s vremenom ipak razviti neka alergija. Do sada je testiran dva puta prick testom i oba dva puta nije bilo alergije, ali kod prvih pretraga krvi Ige je bio 161, a sada je dosta viši.
    Ali..., naša pedijatrica je rekla da je njezin sin kroz djetinjstvo imao preko 2000 vrijednost tog Ige-a i nije nikad došlo do alergije.On sada ima 18 godina.
    Ja više neznam kaj da mislim. i tako se ja bacam na prirodu totalno.
    Počela sam od sadnje domaćeg povrća kojeg ne tretiramo nikakvim sredstvima, preko voća iz tetinog voćnjaka koji nemaju vremena za niš a kamoli da špricaju voćke, ispisala ga iz vrtića (a stvarno mu je bilo lijepo)izbjegavamo zatvorene prostorije s mnogo ljudi, kad idemo k nekome prvo pitam dal su svi zdravi, šetnje po svježem zraku kojeg nerjetko tražimo i na vrhu Sljemena, izbacili sve ove gluparije od grickalica, bombona i ostalo. I tako mi kao pod nekim staklenim zvonom i dođe braco iz škole i donese sa sobom ko zna kaj i zarazi maloga i opet je sve isto. Uzalud i voće i povrće i Sljeme i med i izolacija od svijeta.
    A ti misliš da si ti "pošandrcala", a kaj sam onda ja?

  3. #3
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    može biti 18 IU, ili je ipk 181

    normala je do 200 ali to ovisi i o laboratoriju

  4. #4
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Referentne vrijednosti:

    Djeca <1 godine: <15 kIU/L
    Djeca 1 – 5 godina: <60 kIU/L
    Djeca 6 – 9 godina: <90 kIU/L
    Djeca 10 – 15 godina <200 kIU/L
    Odrasli: <100 kIU/L

    Povišene vrijednosti IgE mogu se naći u atopičnom dermatitisu, sezonskoj peludnoj groznici te u nekim stanjima nasljedne imunodeficijencije, naročito u slučaju imunodeficijencije staničnog imunog sustava.

  5. #5
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    MBee, naše su vrijednosti u ml, a tvoje u L, jel ti to šta znači?!daj molim te pogledaj kako sam ja napisala, pa šta ti se čini?

  6. #6
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    ...da a ovo je kIU/L pa mislim da dođe na isto.

    Naš nalaz je 388 kU/l.

  7. #7
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    i jeste alergični? :? NIŠTA NE KONTAM....možda malo previše kontam, evo Anja malo brže diše nego obično i već sam poluluda

  8. #8
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Za sada je od testiranog alergična na mlijeko, jaja i lješnjake ali kod nje se ne manifestira preko dišnih tegoba već kožnih.

  9. #9
    Mrkvica246

    Početno

    Nik je bio u doktora za alergiju, doktor je rekao da je u pitanju jeli mu uopce asma ili samo alergija. Nalaz spirometrije mu je dobar, a alergije velik na dlaku macke, psa i grnje i jos neku travu sto raste u Norveskoj na proljece i ljeti. Doktor nas je narucio za 15 dana da ga testira na jos neke trave, stabla i hranu. Rekao je da se alergija ispitiva duze, pa cemo mo vidjet sto to smeta mome Niku. Drugi put ce mu izvaditi krvne pretrage na alergiju, kad nalazi budu gotovi, javit cu Vam se. Prilikom vadjenja krvi ovdje se zaljepi flaster na venu sat vremena prije vadjenja krvi da vena malo utrne tako da djecu ne boli i da se ne boje igle.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    podravina - lijepa naša
    Postovi
    92

    Početno

    Ajd da ja sad malo ispadnem priglupa!

    A gdje se može vaditi taj Ige ili kako već; da li u bilo kojem laboratoriju ili samo negdje u Zagrebu, neke alergološke ambulante ili gdje? :?

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zg u srcu
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj pavlisdo prvotno napisa
    Ajd da ja sad malo ispadnem priglupa!

    A gdje se može vaditi taj Ige ili kako već; da li u bilo kojem laboratoriju ili samo negdje u Zagrebu, neke alergološke ambulante ili gdje? :?
    Pa...mi smo vadili u Klaićevoj i na Srebrnjaku. To ti je krvna pretraga na koju se čeka dugo,ali ne može u bilo kojem laboratoriju, vjerovatno nemaju opremu za to.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •