Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 52

Tema: ista krvna grupa opasnost za bebu?

  1. #1
    anabela avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    314

    Početno ista krvna grupa opasnost za bebu?

    Tata mi je rekao da ako partneri imaju istu krvnu grupu veća je opasnost da se dijete rodi retardirano :shock: jedan njegov prijatelj ima istu krvnu grupu kao njegova žena i ginekolog im je tako rekao?
    Zna li netko više o tome? Imate li link?

  2. #2
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Nije istina.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    srbija
    Postovi
    586

    Početno

    naravno da nije istina.
    ista krvna grupa moze znaciti
    da beba nece imati novorodjenacku zuticu,
    ili ce je imati u blagom obliku.
    a to znaci kratko vreme u bolnici!

  4. #4
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    Moji roditelji ista krvna grupa, a ni mene ni brata ne smatraju retardiranima

    Za ovu glupost (oprosti) sam sad prvi put čula... a ljudi, na žalost, izmišljaju štošta da se sami pred sobom opravdaju za ono što ih je u životu zadesilo...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Ja se sjećam da smo u osn.školi učili nešto o opasnosti za bebu kad je ista krvna grupa.
    Možete zamisliti paniku kad sam u trudnoći dobila nalaz i skužila da ja i MM imamo istu krvnu grupu. Nazvala doktora i objasnio mi je da nema a ma baš nikakvih opasnosti--


    Da se nadovežem na krvne grupe... je li moguće da beba ima različitu krvnu grupu od mame i tate?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    158

    Početno GLUPOSTI

    Naravno da nema veze ako majka i dete imaju istu grupu, trudnica samo mora da zna ako je Rh negativna, posto onda pre porodjaja prima injekciju koja sprecava da dodje do problema. I naravno da se detotova krvna grupa moze razlikovati!!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Znači, ako mama ima npr. krvnu grupu A+, tata 0+, beba može imati B+?

    Meni je to malo nelogično. Mi imamo svi istu krvnu grupu i bila sam uvjerena da dijete prima krvnu grupu od roditelja.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Ja sam AB- MM O+
    sinovi:Josip B-
    Roko B +

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    158

    Početno

    E mislim da to vec ne moze.Evo o cemu sam pricala, krvna grupa A moze u stvari biti AA ili AO, Ako mama ima AO a tata AO, prostim ukrstanjem beba moze imati ili A ili O. Isti je slucaj i sa B ili AB grupom, sve se moze ukrstiti.Ali ako jedan roditelj ima O, imamo sledecu Situaciju AA ili AO se ukrsta sa OO. Znaci nigde se ne pojavljuje B. Sorry

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    E da i na drugom porodu sam dobila injekciju jer je Roko pozitivan.
    Što se različitosti grupa tiče sjećam se iz genetike da svi mi nosimo recesivne i dominantne gene -naslijeđe svojih predaka.Tako se npr.dogodi da dvoje smeđookih ljudi dobije plavooko dijete jer su oboje nosili i recesivan gen plavih očiju...

  11. #11
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    Tako se npr.dogodi da dvoje smeđookih ljudi dobije plavooko dijete jer su oboje nosili i recesivan gen plavih očiju...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    158

    Početno

    Ronin, sve tacno. Sinovi su uzeli tvoju B i po jedno O od oca

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    He he ja studirala povijest ali obožavala sam i biologiju...pa nešto i ostane u glavi...

  14. #14
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    i moji starci imaju istu krvnu grupu, koju smo dobili i buraz i ja, dakle svi smo 0+ i nitko nije retardiran

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    ronin, kako si uspjela saznati krvnu grupu svoje djece? Kojom prilikom su im određivali?
    Ja sam skoro pa sigurna da Andrej ima grupu A (ja sam O, MM je A, sveki je O - dakle MM je heterozigot AO; Andrej je imao 50% šanse za grupu O ili A i imao je novorođenačku žuticu, što ide u prilog navedenom zaključku), ali nemam napismeno. U rodilištu su mu vadili krv zbog bilirubina, mislim da su čak i slali na određivanje krvne grupe, ali su nas pustili doma prije nego su nalazi bili gotovi pa tako ne znam :/

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Rekla mi je doktorica dječje vizite u rodilištu(Vinogradska)i to prvo jutro nakon njihovog rođenja.Pretpostavljam da su im određivali krvnu grupu prilikom prvog vađenja krvi(ja sam Rh negativna,možda i to igra ulogu)
    Nisam sama pitala;doktorica mi je sama rekla;s tim da sam poslije drugog porođaja primila Rhogam jer mi je drugi sin pozitivan.

  17. #17
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    kod Rh negativnih rodilja obavezno odredjuju bebinu krvnu grupu.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Ja sam pozitivna krvna grupa ali su mi svejedno rekli Danielovu odmah prvo jutro nakon što se rodio.

    Ronin, kod tebe su djeca ipak pokupila krvnu grupu od roditelja, ali ako jedan ima A a drugi 0, djete teoretski nemože imati B, ili može :/

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Ali Pliska ja nisam A grupa već AB tako da su od mene uzeli B

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj Pliska prvotno napisa
    ako jedan ima A a drugi 0, djete teoretski nemože imati B, ili može :/
    Ne može ni teoretski.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Možda postoji šansa ako su oba heterozigoti AB OB da postoje teoretske šanse da dijete bude B ..ili?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    593

    Početno

    Slažem se sa LIDALI,i moji roditelji imaju istu krvnu grupu...a niti ja niti sestra nismo retardirane,...tako kažu...

  23. #23
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    ronin, kako si uspjela saznati krvnu grupu svoje djece? Kojom prilikom su im određivali?
    Ja sam pročitala na kartonu u rodilištu. Baš je glupo da to ne napišu na otpusnom pismu ili tak nekaj pa da se zna za ubuduće (ja više nisam sigurna jel mu je samo B negativna :? )

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa
    Možda postoji šansa ako su oba heterozigoti AB OB da postoje teoretske šanse da dijete bude B ..ili?
    Može, ali onda je jedan roditelj AB, a drugi B, nijedno nije grupa 0 (grupa O je samo OO).

  25. #25
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    Pozdrav cure i sretna vam Nova :D
    Evo link koji bi trebao riješiti sve nedoumice.Tu je tablica s krvnim grupama roditelja i koju beba može slijedom toga imati.

    http://www.plivazdravlje.hr/?section...id=5205&show=1

  26. #26
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa
    Možda postoji šansa ako su oba heterozigoti AB OB da postoje teoretske šanse da dijete bude B ..ili?
    Ako netko ima 0B (zapravo B0) onda mu je krvna grupa B, a ne 0, jer je B dominantan. 0 je recesivan pa netko može biti 0 samo ako je 00 tj. monozigot.

  27. #27
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    I ako je netko heterozigot s AB onda mu je krvna grupa AB, a ne A .

  28. #28
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    ronin, kako si uspjela saznati krvnu grupu svoje djece? Kojom prilikom su im određivali?
    Ja sam A+, i moja kći je također A+, a MM je 0-. Iako nisam Rh neg. svejedno sam na otpusnom pismu dobila sve te podatke. Nisam ih posebno tražila, nego na izlasku iz rodilišta smo dobili nekakav papir sa svim podacima o porodu, kojeg sam trebala predati pedijatrici na prvoj kontroli kad je beba bila mjesec dana. Tamo je pisalo i kakav je bio Apgar, krvna grupa, opseg glave, masa, duljina...svi ti podaci. Ako to rade u jednoj provincijskoj bilnici, onda mislim da se to radi u svim bolnicama u Hrvatskoj.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Na otpusnom pismu Roka(baš sam ga pogledala)piše samo ŽIVO DONOŠENO MUŠKO ČEDO 52 cm 4000g Apg10/10

  30. #30
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    i moji su starci 0+ i ja i seka isto, a i Marino (tata mu nije)
    svi smo normalni
    a M. je pisala na otpusnom pismu sa SD

  31. #31

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    56

    Početno

    Krvna grupa djeteta je pisala u mojoj trudničkoj knjižici koju sam dobila nakon izlaska iz rodilišta.

    Moji roditelji imaju A+, ja isto A+, a moja sestra O+. Obje smo većim dijelom vremena normalne .

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Rene2 prvotno napisa
    Apgar, krvna grupa, opseg glave, masa, duljina...svi ti podaci. Ako to rade u jednoj provincijskoj bilnici, onda mislim da se to radi u svim bolnicama u Hrvatskoj.
    Ako se i radi, ne piše se nigdje. U plavoj knjižici nam piše sve što si navela, osim krvne grupe. Ne piše ni na otpusnom pismu, a nije pisalo ni u Andrijinim papirima dok smo bili u rodilištu.

  33. #33
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Muž i ja smo ista krvna grupa i ni jedno dijete nije imalo novorođenačku žuticu. Svi smo 0 (za Anju i Aleksandra ustvari ne znam, ali ne mogu imati drugo osim O), samo što je Rahela Rh-, iako smo i ja i MM rh+

  34. #34
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    muz i ja smo ista krvna grupa samo sam ja negativna i nitko mi nije rekao da bi zbog toga moglo bit kakvih problema (zbog iste krvne grupe, naravo primila sam inekciju jer sam negativna ali to je sve). ne zabrinjavaj se zbog babpskih prica!!

  35. #35
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    ja sam baš čula da je najidealnije ako ste ista krvna grupa..
    ja i dragi smo A+ i sad vodimo kladionicu koju će beba imati..

    ali da su djeca retardirana to nikad nisam čula, dapače sve obrnuto sam čula

  36. #36
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    MM i ja oboje 0+

    curke ne znam koje su, koliko sam shvatila i one bi trebale biti 0, ali su zato divne i krasne, ono na r.. iz prvog posta neću niti napisati u istoj rečenici s njima, totalna smijurija.

  37. #37
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Kad smo saznali da ja i MM imamo istu A+ krvnu grupu, svima je bilo drago jer tako izbjegnemo probleme koji prizilaze iz nekompatibilnih grupa i Rh faktora. Nikad čula da to ima ikakvog uticaja na mogućnost retardacije.

  38. #38
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    MM je 0+, a ja AB+, no Ria je B-.

    Ja sam mislila to rpovjerit no žao mi je bckati bez nekog velikog razloga.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno Re: ista krvna grupa opasnost za bebu?

    Citiraj anabela prvotno napisa
    Tata mi je rekao da ako partneri imaju istu krvnu grupu veća je opasnost da se dijete rodi retardirano :shock: jedan njegov prijatelj ima istu krvnu grupu kao njegova žena i ginekolog im je tako rekao?
    Zna li netko više o tome? Imate li link?
    čuj meni su govorili da ja i MM moramo biti jedan rh+,drugi rh - ,inače nam neće ni uspjeti trudnoča....
    koja smijurija...ja im se smijala...mene su uvjeravali...
    ona starije forumašice mogu samo naslutit o kome je riječ

  40. #40
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Provjerit i bockati

    Evo , po tablici vidim da ona može imati krvnu grupu A ili B, no meni je bio čudan ovaj negativni Rh faktor.

  41. #41
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Ajme, ja sam imala traume u djetinjstvu od krvnih grupa.

    Moja mama = 0-
    Moj tata = B+
    Ja= AB+ :shock:

    Optužila sam roditelje da ja nisam njihova, da su me zamjenili u bolnici ili da su me posvojili (a ista sam tata).

    Na kraju sam saznala da sam ipak 0+ (kad sam u trudnoći vadila krv) i tako se rješila svih nedoumica o svojim roditeljima.
    Za sve su krivi doktori koji su mojoj mami poslije poroda rekli krvu krvnu grupu. Nisu ni bili svjesni koji šušur će izazvati.

  42. #42
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Ria prvotno napisa
    MM je 0+, a ja AB+, no Ria je B-.
    Zato što je plus isto dominantan alel pa tako TM može biti 00+-, a ti AB+-, a Ria 0B-- iliti kratko samo B-

  43. #43

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    123

    Početno

    Na moguće probleme sa zdravljem djeteta može utjecati jedino Rh faktor, i to u slučaju da je majka negativna a nosi Rh pozitivno dijete - u tom slučaju njeno tijelo može bebu prepoznati kao strano tijelo i pokušati imunitetskom reakcijom "ozdraviti" majčino tijelo, odn. uništiti "strano tijelo". To može oštetiti plod, dovesti do pobačaja, prijevremenog poroda itd.
    Što se tiče krvnih grupa, i moj muž i ja smo A+, i po tablici sa gore navednog linka naša beba može biti ili A+ ili 0+.
    Ako vas zanima točno kakvu krvnu grupu može imati vaša nerođena beba, imate u tablici sasvim točne podatke, nemojte nagađati. A kada se rodi, e onda ako krvnu grupu bebe ne odrede odmah u bolnici i ne kažu vam je, prvi puta kada ste u prilici i već budete morali vaditi krv bebe pitajte da obave i te pretrage. Tako ću barem ja.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    302

    Početno

    nikad cula za to
    a i nije mi neka logika

  45. #45
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Ja sam 0+, MM 0- a nas Mihael 0+. Tri prilicno normalne nule

  46. #46
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    S obzirom da postoje samo 4 krvne grupe, i da je krvna grupa AB rijetka, kolika je vjerojatnost da roditelji imaju istu krvnu grupu? Ogromna, tak da bi velik dio čovječanstva bilo retardiran, ako bi tvrdnja o istim grupama bila istinita.

  47. #47
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Citiraj Tincha prvotno napisa
    S obzirom da postoje samo 4 krvne grupe, i da je krvna grupa AB rijetka, kolika je vjerojatnost da roditelji imaju istu krvnu grupu? Ogromna, tak da bi velik dio čovječanstva bilo retardiran, ako bi tvrdnja o istim grupama bila istinita.

  48. #48
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    I mi smo izgleda tri nulice
    Kazem "izgleda" jer ne znamo koja je mm krvna grupa (a moze da bude ili 0 ili A s obzirom da su to krvne grupe njegovih roditelja).
    Novi i ja smo sigurno 0+, a za Novija sam saznala jer su mu odmah u porodilistu odredjivali bas zbog zutice, ali je nije imao.
    Tako sam zakljucila da je bi mm najverovatnije 0.

    I da, Novi definitivno nije retardiran.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Citiraj Tincha prvotno napisa
    S obzirom da postoje samo 4 krvne grupe, i da je krvna grupa AB rijetka, kolika je vjerojatnost da roditelji imaju istu krvnu grupu? Ogromna, tak da bi velik dio čovječanstva bilo retardiran, ako bi tvrdnja o istim grupama bila istinita.
    To sam si baš i ja pomislila A možda smo svi retardirani, pa ne kužimo

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    BiH/HR
    Postovi
    159

    Početno

    Citiraj Sanjaaa prvotno napisa
    Na moguće probleme sa zdravljem djeteta može utjecati jedino Rh faktor, i to u slučaju da je majka negativna a nosi Rh pozitivno dijete - u tom slučaju njeno tijelo može bebu prepoznati kao strano tijelo i pokušati imunitetskom reakcijom "ozdraviti" majčino tijelo, odn. uništiti "strano tijelo". To može oštetiti plod, dovesti do pobačaja, prijevremenog poroda itd.
    Mene je mama "papala", ali nije bio većih posljedica, valjda
    Inače je situacija: moja mama AA-, tata OO+, ja AO+, MM A?+, Renata A+, osim mene svi su normalni

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •