Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: uklanjanje ležećih policajaca

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno uklanjanje ležećih policajaca

    Jučer mi je prijatelj koji zna da sam u Rodi iznio po njemu jedan jako važan problem (a i po meni) a to je da se uklanjaju "ležeći policajci" na cestama kod škola i to sa raznoraznim objašnjenjima. Kod njih u Šestinama su rekli da je cesta strma pa kad padne snijeg ralica ne može čistiti, negdje kažu da je to zbog kola Hitne pomoći da se bolesnici ne "truckaju" i slično. On se pita što je važnije i što bi trebalo štititi, da li živote školske djece koja prelaze cestu i na njih može naletiti auto koji zato što nema tih ležećih policajaca može voziti jako brzo ili ralica i čišćenje snijega. Ako ćemo realno snijeg se na tom dijelu ceste može očistiti i ručno (uzeti ljude sa Student servisa, lopata u ruke i posao je gotov). Kaže mi frend, evo vam povoda za reakciju. Što vi cure mislite?
    Ako se uklanjaju te prepreke, što se nudi u zamjenu da se zaštite školska djeca?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    144

    Početno

    Koje gluposti to sa snijegom, a snijega skoro ni nema. A kod nas na Horvacanskoj kod skole je na semaforu tako kratko zeleno da ja nikad kad idem s kolicima ne stignem skroz preko jer se na pola upali crveno i onda trcimo jer mi je grozno stajati na sredini jer je tako usko do tramvaja. A da ne govorim sto Vidu svaki put moram objasnjavati zasto idemo na crveno jer uopce ne znam sta bi mu rekla.
    Nisu normalni, jer je jako opasno kad manja djeca stoje na pola ceste i cekaju zeleno a jos gore ako se zure preko crvenog.

  3. #3
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Ma, to je čista glupost mislim to sa snjegom. Kod nas u Drvinju su dugo uređivali cestu i imamo novi asfalt i velike natpise ŠKOLA, mada neznam kolko će to biti dobro, jer vozačima ne znači puno taj natpis, ako nema ležećih policajaca.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    68

    Početno

    Davorka, a i druge cure, ajmo potpisivati peticiju "za ležeće policajce kod svih škola Lijepe naše"
    Ajde, tko ima iskustva sa tim neka započne, ja ne znam ni od kuda početi ni gdje završiti, ali sam tu ako treba pomoć,... a ako sam bljeznula glupost sorry.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    255

    Početno

    sjetim se mojih klinaca kad smo prvi put hopsnuli preko lezecih

    pitaju oboje sto je to bilo..ja rekoh..pa lezeci policajac...a oni u dreku...te zgazila si ga..te kako vozis )))) ah .... (jedno 6,a drugo 5 godina...tada)

    mi nemamo lezece pred nasom skolom..imamo neki zuti trepcuci reflektor postavljen dovoljno visoko da ga ne vide ni vozaci autobusa (valjda su ocekivali prelete aviona ...pa :? )

    svake godine (nove skolske) bude patrola dezurnih policajaca (samostojecih) tjedan dana radi sigurnosti prvasica ....

    ono naj gore nije tekuci promet kraj skole ..vec hrpa poluludih roditelja koji po svoje naj draze prvase (a i drugase) dolaze autima i parkiraju ih tko gdje uhvati (a naravno pred samim ulazom u skolu)...

    kako to izgleda kad krene isparkiravanje...ne zelite znati..mi to zovemo ruski rulet..jer ako si izbjegao jedan branik ne znaci da ces i retrovizor drugog auta ...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,414

    Početno

    U Šestinama su i dalje ležeći policajci.
    Istina da ih ralice razvale, ali uvijek ih i poprave ...

    Preko Gračana su stavili one asfaltne tak da ih ralice ne mogu kidati ...

  7. #7
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ležeći policajci (navodno) ne smiju biti na ulicama kojima prolazi autobus. iako ja smatram da bi ispred SVAKE škole trebao biti ležeći policajac. previše se toga događa.

    da li netko zna koja je cijena postavljanja ležećih policajaca???

    mene izbezumljava to što ispred naše škole ne postoji nijedan, a 150 metara dalje - konzumova samoposluga ima DVA .

  8. #8
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    iz sutrašnjeg večernjaka (tamo su navedene i najugroženije škole):

    VEČERNJAKOVO ISTRAŽIVANJE Jesu li za veću sigurnost i kako pripremljeni prilazi školama u koje će u srijedu krenuti 12.000 prvašića
    Bez ležećih policajaca prilazi školama nesigurni
    Autor Dalibor KLOBUČAR




    Oko 12 tisuća prvašića u srijedu će prvi put krenuti put jedne od 144 osnovne škole diljem Zagreba i Zagrebačke županije riskirajući da na njih naleti neodgovorni vozač kojega od 450.000 registriranih zagrebačkih vozila. Đaci prvaci i djeca nižih razreda osnovnih škola najugroženija su u prometu učenička populacija. Stoga smo istražili kako su ove godine pripremljeni prilazi školama i jamče li im sigurnost na putu od kuće do škole.
    Pomoć policije
    Iako Odjel za sigurnost prometa na cestama Policijske uprave zagrebačke čini sve u svojoj moći da najmlađima omogući što sigurniji dolazak u škole, Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa te Vlada, čini se, za to se ne brinu previše.

    Naime, dok je zagrebačka policija već pregledala stanje oko svih gradskih škola te sugestije o prepravcima signalizacije predala Gradskom uredu za promet, Ministarstvo prosvjete još od 1993. godine nije donijelo propis o prometnoj edukaciji učenika nižih razreda osnovnih škola!

    Da sve bude gore, niti novi Zakon o sigurnosti prometa na cestama, koji propisuje rigorozne kazne vozačima i za najsitniji prometni prekršaj, ne propisuje da se u okolici škola moraju postaviti - ležeći policajci.

    Pogubna brzina
    Unatoč tomu što i novi zakon u blizini škola propisuje maksimalnu brzinu vozila do 40 kilometara na sat, a Ured za promet čini sve da Zagrebačke ceste do srijede obnove svaku zebru i prometni znak u njihovoj okolici, brzinu vozila neodgovorna vozača realno može smanjiti samo ležeći policajac.

    Koliko je nužno, čak i na taj prisilni način smanjiti brzinu vozilima, potvrđuje podatak da zbog neprilagođene brzine pogiba svaka druga osoba stradala u prometnim nesrećama. U posljednje dvije godine samo je u Zagrebu i Zagrebačkoj županiji u prometu lakše ozlijeđeno 366 osoba, teže ih je ozlijeđeno 75, a poginulo je troje djece.

    Edukativni letci
    Zaključak je da koliko god se policija i Ured za promet trudili, bez Vladine pomoći ne mogu učinkovito odgovoriti na sve učestalije probleme zbog prebrze vožnje na prometnicama uz škole.

    - Djeca, nažalost, unatoč svim naporima koje poduzimamo stradavaju u prometu. No, i ove ćemo godine kao i prethodnih u prva dva mjeseca nastave posjetiti sve škole te im održati dvadesetminutna predavanja kako bismo ih obavijestili o temeljnim pravilima sigurna sudjelovanja u prometu.

    Organiziramo edukativne akcije "Pješaci u prometu" i "Veliki i mali zajedno u prometu", dijelimo im edukativne letke i zadržavamo se u blizini škola. Da nema policijske edukacije, situacija bi bila još gora - kazao je Viktor Forjan iz Odjela za sigurnost prometa na cestama PUZ-a.

    Obnova signalizacije
    Zamjenik pročelnika Gradskog ureda za promet Stipan Matoš kazuje da vlast čini sve da se do srijede sve prometnice u blizini škola iscrtaju što uočljivijim pješačkim prijelazima i označe novim znakovima. To potvrđuje i glasnogovornik Zagrebačkih cesta Milan Golubić.

    - Ekipe su stalno na terenu i trude se da do srijede sve bude gotovo - kazao je Golubić.

    Ipak, bez ležećih će policajaca, drže i u MUP-u, neodgovorni vozači neprimjerenom brzinom i dalje prijetiti onima na kojima svijet ostaje...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    255

    Početno

    klasika..puno price i prasine,a akcije nigdje....tek da im se da bod kako su se IPAK sjetili

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •