Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 93

Tema: mačke i bebe

  1. #1
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno mačke i bebe

    Bebač nam stiže 26.1., a imamo micu u stanu od 54kvadrata.
    Mislili smo ju dati frendici na čuvanje na 6-12mjeseci pošto ona jako voli životinje, ali ona ima i psa(bokser) i baš maca i on ne funkcioniraju pa čemo ju ipak ostaviti u stanu.
    Molim ako imate kakvih iskustava podijelite ih sa mnom.
    Dosta nas to brine!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    nisam davala mačku iz stana,super se prilagodila

  3. #3
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Reci jel imala zabrane tipa, ne može u sobu gdje je kindač ne može na namještaj gdje boravi beba....
    Pošto je našoj mački do sada i još uvijek dopušteno apsolutno sve i kako sada to promijeniti? :?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    nije ulazila u tu sobu...bila je u dnevnoj i kuhinji i na balkonu

  5. #5
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Jel se šetala oko bebe i htjela ju njuškati?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    upoznala je marka,i nije ga fermala dok nije prosjedio onda ga je zafrkavala tj zbog nje je i propuzao

  7. #7
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    Evo i mene sa macom- perzijka koja je sa nama 9 godina i dopušteno joj je svugdje..
    kad je Naja tek došla upoznale su se ali moram priznati da se prva 4 mjeseca nisu fermale. Maci nismo dopuštali da ide u krevetić i na krevet / a prije jeste/ jer sam tamo dojila..također ih nikada nisam ostavljala same u sobi.. e sad naš harambaša doživljava svijet i moram priznati da na macu uvijek odreagira - i trudi se dopuzati do nje . Luna se da čupati - Naja ne zna polako ali, nikad je ne dira sama ..sada kada dojimo na krevetu prvo leži Naja , pa ja i onda iza mojih leđa maca - grije nas, a tako i spavamo popodne...jutarnnje spavanje uglavnom maca na krevetu a Naja u krevetiću u sobi - zatvorena vrata...mislim da će biti fore kada Naja propuže jer silno želi dirati Lunu /macu/ ...eto bitke. Želim samo reći da je bitno das je maca cijepljena, čista / naša ne ide van/ , a na dlake si se valjda već navikla? 8) ova igrica između njih dvije, njuškanje i sl. mislim da vrijedi svih dlaka ovoga svijeta..
    još nešto , Luna legne tako da ju Naja ne može dotaknuti ili samo vrhovima prstiju .. i onda moje nestrpljivo dijete vrišti i odguruje se a ova ju gleda..mislim da ju izaziva..

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    meni je mačka od rođenja spavala u kinderbetu...kod mene joj je bilo najljepše moji su se samo bojali da me ne zaguši jer su je par puta našli da mi se legla oko vrata. pretpostavljam da je to danas nezamislivo. vjerojatno bi im netko poslao socijalnu službu i tužio ih zbog nebrige
    nikad nisam imala nikakve alergije, bolesti, nisam se najela dlaka.....

  9. #9
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Imamo dvije mace i sve funkcionira ok. Mace nisu u spavaćoj sobi dok mali tamo spava (znaju se ganjati okolo i praviti buku), a inače smiju tamo. Starijeg mačka maleni stalno grli, leži na njemu i pokazuje gdje ovaj ima oko, nos, rep, nogu... nateže ga za šape i sl. Mačak prede za to vrijeme, a kad mu dojadi, odšeće se dalje. Mlađa mačka se baš ne da grliti (mislim da ju je trta da ju mali ne zgnječi). Ne bojim se dlaka, nitko nije alergičan na njih, a dijete mi je stvarno zdravo i super napreduje.

  10. #10
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    meni je mačka od rođenja spavala u kinderbetu...kod mene joj je bilo najljepše moji su se samo bojali da me ne zaguši jer su je par puta našli da mi se legla oko vrata. pretpostavljam da je to danas nezamislivo. vjerojatno bi im netko poslao socijalnu službu i tužio ih zbog nebrige
    nikad nisam imala nikakve alergije, bolesti, nisam se najela dlaka.....
    potpisujem!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    438

    Početno

    Naša je mica obožavala spavati blizu Svena. Pazili smo mi da se ne mota oko njega dok spava,ali je ipak uspijevala čopiti bar minutu dve kraj njega.

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Mace baš vole spavati kraj mlih beba ili na njihovom mjestu (u kinderbetu, kolicima). Mislim da im se sviđa miris beba.

  13. #13
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    Mi imamo još manji stan (38 m2) i samo jednu sobu. Bibi (mica) je u prvih mjesec dana imala zabranu ulaska u sobu (pod pritiskom okoline i mm), a nakon toga se sama polako izborila za svoj povratak i sve joj je bilo super dok Una nije prohodala. Sad Una ima već dvije godine i obožava životinje, ali Bibi, koja je po prirodi jaaaaako plaha, cijele dane provodi na ormaru, a tek kad Una ode van ili spava, Bibi silazi. Žao mi je je jer joj ne stignem posvetiti dovoljno vremena i jer vidim da je sva u strahu. Ponekad se ohrabri pa se legne na radijator, a onda mala sva oduševljena pojuri na nju i počne ju maziti prilično žestoko, tak da Bibi zbriše. Kod mm-ove mame imaju macu koja dopušta da joj Una radi bilo kaj tak da ona misli da svim mačkama može pristupiti tako, i trebat će nam još podosta vremena da ju naučimo kako ne preplašiti macu (jer klinci znaju biti dosta brzopleti i grubi - nenamjerno).

    Kaj se tiče spavanja, Bibi ponekad zaspi kraj Une na krevetu, i to mi je najslađi prizor.

  14. #14
    Prihonja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka, istok
    Postovi
    301

    Početno

    Evo da se i mi pridružimo kao veliki mačkoljupci i u miroljubivoj koegzistenciji u stanu na prizemlju kuće.
    Dakle, naša Pipunka ima godinu i pol i dok Toni nije došao spavala je s nama u krevetu ispružena kao čovjek.
    Danas na tom mjestu spava naš anđelak, a Pipunka spava gdjegod joj se drugdje sni u stanu.
    Ona zna da ne smije ići po stvarima od Tonija (kindač, gym) iako sve uredno ponjuška (povremeno izleti u dvorište kako smo u prizemlju pa zbog toga najviše).
    Jako se lijepo prilagodila na činjenicu da više nije sama nego da je došla prinova u obitelji i veselimo se kad se njih dvoje počnu igrati. Za sad se baš ne kuže, ipak mali ima samo 4 mjeseca, al sve u svemu nismo ni sekunde požalili što smo ju zadržali unatoč protivljenju cijele rodbine.

  15. #15
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    nemate pojma kako ste me utješile....
    naš mačor ima 9 kg i velika je hrpetina dlaka.
    Živimo u dvosobnom stanu od 42 kvadrata a beba nam dolazi početkom 6 mjeseca.
    Iako nam svi savjetuju da izbacimo Juru, mi to nećemo napraviti.
    Zabraniti ćemo mu ulazak u spavaću sobu, mjesec dana prije nego dođe beba (ustvari ka dpripremimo stvari za bebu) i na taj ga način unaprijed pripremiti za novu situaciju.
    Jura je inače jako svojeglav i kad nešto ne želi zna burno reagirati (grebe i grize kao mali psić),
    ali se nadamo da će bebača prihvatiti!

  16. #16
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    uostalom pogledajte ga u potpisu

  17. #17
    Prihonja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka, istok
    Postovi
    301

    Početno

    ivaa, ja zaista mislim da se mace mogu prilagoditi osim u nekim ekstremnim slučajevima. Mi smo puno razbijali glavu oko toga i sad, nakon još malo pa 5 mjeseci suživota, rodbina (svekrva naročito protiv naše Pipunke) je malo stala na loptu jer vidi da jako pazimo.
    I da, još nešto npr. naša je maca spavala u budućem Tonijevom krevetiću koji je doduše bio pun stvari, a sad nije niti jednom ušla u njega jer zna da ne smije, osim toga, spavala je s nama do samog kraja a sad se ne ljuti kad joj ne damo jer vidi da je Toni u sredini, evo, jednom smo ju pustili jer je bila grmljavina, pa je spavala nama na nogama, dakle na poplunu, i sve bilo Ok.
    Mislim da je sve do tebe i TM u organizaciji. Sretno!!!

  18. #18
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    kako ste joj objasnili da odjednom ne smije?
    moj mačorćić je po prilično "samostalan", radi sve što on hoće, ne vol ise baš maziti i ako ga uznemiravš kad to njemu ne odgovara onda grebe i grize!
    Nije baš tipična umiljata maca,
    pa me malo strah da ne reagira tako i na bebu (iako do sada uglavnom izbjegava djecu!)
    Kak oste maci objasnili da se stvari u kući odjednom mjenjaju?
    je li se ljutila na vas?

  19. #19
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    moram napomenuti da smo mi izuzetno ponosni na njegov osebujni karakter
    puno ljudi koji dolaze kod nas ga se boje (a to je presmješno)
    ima malo opaku facu i prekrasan je kad se smrkne!!

  20. #20
    Prihonja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka, istok
    Postovi
    301

    Početno

    Kad budeš u rodilištu, daj TM da odnese krpicu s mirisom vaše bebice vašoj maci. Neka to njuška nek se sprijatelji s mirisom. Kad dođete doma, prvo ti uđi, pogladi ga i pozdravi, onda uvedi bebicu.
    Kako bi se reklo, one step at the time...po malo, vidjet ćete kako će se ponašati i vjerujem da ćete se svi međusobno znat prilagoditi.

    Nego, već kad smo pri temi,ja imam pitanje, koliko često dajete FRontline macama i onu tableticu protiv glista?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Evo jos mackoljubaca. Nama nije ni palo na pamet dati macu iz kuce. . . mada su od sveki dolazili svakakvi komentari koje ne zelim ponavljati. . . uglavnom su cure prije sve rekle. . nikakvih problema ni kod nas nije bilo. Nasa maca nikad ne ide po vani pa ju ne spricamo sa Frontline-om a tableticu za gliste nastojim dati 2x godisnje. Nasa je neko vrijeme uglavnom boravila u svojem krevetu i cekala da se situacija smiri i uhoda

  22. #22
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Obozavam macke. Imala sam perzijskog macora, kastriranog, predivnog, ooogromnog, koji je bio prava kucna macka u svakom smislu rijeci (a pametan kao pas) - cesljan dvaput dnevno i nikad izlazio iz kuce, mazen i pazen i nije mi padalo napamet da bi ga nekome dala kada mi se rodila kcer. Dapace, on se tako dobro prilagodio bebi da ju je cuvao gdjegod bi ju stavila. Uvijek bi sjedio ispred, ispod ili pored nje, a po noci je spavao ispred nase sobe. Jest da sam usisavala barem jednom dnevno i znao je da su mu kuhinja i spavace sobe 'no zone', ali svejedno dlaka je bilo no najbitnije je da malena nije alergicna, da je bila, bila bih joj morala pronaci drugi dom. I ja i moja sestra i brat, pa i moj otac, smo odrasli uz macke u kuci i nikad nije bilo problema.
    Sretno s macom i bebom!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    nije to Jura, to je Juretina 8)

  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    rijeka-pa put juga....
    Postovi
    97

    Početno

    Ovo sam pisala na onom topicu gdje si mi uputila pitanje, ali prekasno sam vidjela, pa evo:

    Samo opaska: maca ima 10 godina, 8 kila i jako je razmažena !


    Žao mi je što nisam vidjela tvoje pitanje prije, ali evo....
    maca je još uvijek s nama, zdrava, živa i malo manje vesela, jer više nije prva i jedina, ali snalazi se...
    Prvih dana kad sam došla iz bolnice bile smo " zatvorene " u sobi i tamo nije dolazila, iako je bila navikla, cmoljila je pred vratima i tulila, ali kako tek rođene bebice imaju čvrsti san, to malenoj nije smetalo.
    Navečer prije tuširanja, uzela bi macu u krilo i mazila se s njom, a onda pranje i čista roba.
    Tako sam bila razapeta između njih dvije.
    A sad je već sve za 5. S tim da maca baš ne voli malenu, jer mala samo gleda priliku kako će joj počupati uši ili rep, jednom ju je malo i pogrebala, ali sad je malena pametnija, pa joj prilazi s leđa
    Zna se desiti da ujutro spavamo svi u krevetu ja, mm i malecka, a maca viri ispod kreveta.
    O da bilo je i zaboravljenih vrata, pa sam ih znala naći oba dvije u kindaču, svaku sa svoje strane, užas, iako obožavam macu, kad sam to vidjela sam poludila, ali eto....
    Pusa, nedaj macu

  25. #25
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Zadnja 2 tjedna kako smo pripremili sobu za bebača, ona ne smije u nju iako dosta često dođe pred vrata i šapama gura vrata nebili ih otvorila i upala unutra. Naravno, morat čemo jako paziti na zatvaranje vrata na dječjoj i spavačoj sobi.
    U dnevnom boravku imamo dvosjed i tabure(na kojem se ona često izležava), to smo joj mislili i dalje dozvoliti, ali mi je problem kako ju odučiti od skakanja i ležanja na dvosjedu? :?

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj paws prvotno napisa
    U dnevnom boravku imamo dvosjed i tabure(na kojem se ona često izležava), to smo joj mislili i dalje dozvoliti, ali mi je problem kako ju odučiti od skakanja i ležanja na dvosjedu? :?
    A zakaj ti je dvosjed problem? Pa pusti je na dvosjed. Malu bebu ionako nećeš baš stavljati na dvosjed, nego u kinderbet, kolica, vaš krevet, na tepih na podu. Kad beba dovoljno poraste da bude na dvosjedu, maca će je početi izbjegavati jer mace ne vole da ih mala djeca gnjave.

  27. #27
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    evo opet nas..Luna ide gdje hoće / osim u kindač, na kuhinjski stol../ ostalo, nemam srca a niti živaca..ali, tako su slatkeee..Naja je počela puzati ..vrlo često njuškaju jedna drugu , a N nastoji polizati macu -uj-fu

    a što se tiče dvosjeda - ako ćeš je stavljati dok je skroz mala stavi neku dekicu ili plahtu - a kada malo poraste - who cares?

    želim samo još jednom reći - ostavite mace sa sobom

  28. #28
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Pa vjerojatno ću povremeno dojiti na dvosjedu, a i bebać će biti sa nama na dvosjedu(ležati).
    Pa da ako stavim nekaj ispod njega pokupe se opet dlake sa dvosjeda na tu podlogu, definitivno čemo ju morat naučit da neko vrijeme dok je on mali nejde na dvosjed.
    Kaj vi mislite kad djete propuza jel onda već ok da dolazi u direktni kontakt sa micom macom?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    rijeka-pa put juga....
    Postovi
    97

    Početno

    Za tu fazu nemoj brinuti, kad beba propuže, maca će gledati da skoči na neko mjesto gdje je mali puzavac neće moći uloviti.
    Makar je tako kod nas. Maca si je odabrala dasku za peglanje kao dnevno počivalište, a i kad malene nema doma, preventive radi, maca leži na daski.
    Ali zato kad navečer beba spava u svojoj sobi, onda je maca svoj na svome, uglavnom meni ili MM u krilu, ili sva sretna legne na kauč, pa se proteže, to joj dozvolim.

    I još nešto, iako je naša maca čupava i pušta dlake, onako više " čupove ", i toga ima svugdje, nikad nisam našla na malenoj niti jednu dlaku.Naravno prije jutarnjeg buđenja je obavezno prebrisati kauč i podove....šta ćeš....za ljubav se treba i žrtvovati.
    pusa.

  30. #30
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    ma vi ste cure mrak!
    već sam mislila da sam ne normalna jer ću pokušati uskladiti macu i bebu!
    mislim da dlake nisu neki ekstra problem ak obeba neće biti alergična, mene je brinulo šta ako maca napadne bebu?
    ali vidim po vašim iskustvima da se mace dolaskom bebe u potpunosti prilagode

  31. #31
    cyber-mama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    266

    Početno

    Mislim da mačkama definitivno nije mjesto u dječjem kinderbetu

  32. #32
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    Citiraj cyber-mama prvotno napisa
    Mislim da mačkama definitivno nije mjesto u dječjem kinderbetu
    nitko nije rekao da im je tamo mjesto,
    ali ako se ponekad i prošvercaju :/ može im se malo progledati kroz prste!

    a mačke su najčišće životinje, a bakterije i virusi na malu djecu vrebaju i na podu i u pješčaniku i u trgovini....

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj cyber-mama prvotno napisa
    Mislim da mačkama definitivno nije mjesto u dječjem kinderbetu
    i nije

    ali sad je Micko u kinderbetu jer Marko spava meni doslovno na glavi

  34. #34
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    Pa vjerojatno ću povremeno dojiti na dvosjedu, a i bebać će biti sa nama na dvosjedu(ležati).
    Pa da ako stavim nekaj ispod njega pokupe se opet dlake sa dvosjeda na tu podlogu, definitivno čemo ju morat naučit da neko vrijeme dok je on mali nejde na dvosjed.
    Kaj vi mislite kad djete propuza jel onda već ok da dolazi u direktni kontakt sa micom macom?
    okreći uvijek istu stranu za gore..to sam radila ne vezano za macu..nekako mi nije pasalo da lice moje beb bude tamo gdje je neko sjedio../ da ne kažem gdje je neko spustio guzu / icu/ /

    dlake su najmanji problem - iako izluđujući...budi u blizini kod bliskih kontakata - djeca ne znaju sa macama-rade prenagle pokrete , a " ...mačke vole grebati.."

  35. #35
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    Još jedna mačkoljupka! Dakle, MM i ja odrasli smo s mačkama, imamo svoju vlastitu od kad živimo zajedno (9 g.) i dvije kćeri (4 i 2 g.) kojima je maca kao član obitelji. Kad se starija rodila, maca ju je ponjušila kad smo došli doma (mi smo joj ju pokazali) i dalje je bila totalno nezainteresirana iako sam ja prvih 6 mj. imala malo svjetlo upaljeno jer sam se bojala da joj mačka ne legne na glavu a onda sam skužila da sam bedasta jer ju uopće ne doživljava. Onda mi je mala kad je imala oko 2,5 g. rekla da maca po noći spava na njenim nogama a ja sam mislila da izmišlja, jer kod nas neće, pa sam jedne noći skužila da joj stvarno spava kraj nogu. Kad je druga beba došla, maca je skužila da joj sad već svako malo donesemo novi zamotuljak, pa ovaj put uopće nije reagirala. Sad, kad su cure malo veće, često se igraju s njom lovice i sl., puštaju ju na WC, daju joj jesti ili vode i super se slažu, ne znam da li ima veze, ali i manje su bolesne od vršnjaka... eto, toliko u korist mace i djeteta... Napominjem, naša maca je isključivo kućna maca, kratkodlaka, isčetkana...

  36. #36
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    ja am kupila uGetrou dekice za 10 kn, pa ću svaki put staviti bebu na dekicu pa na namještaj i onda u pranje
    imam 6 dekica

  37. #37
    Hello_Kitty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb, Jarun
    Postovi
    155

    Početno

    ivaa ne brini i mi smo to prosli i sve je bilo ok, prvih mjesec dana macu nismo pustali u sobu, samo smo mu dali da ponjuska bebu i nije bilo nikakvih problema, a danas ima problema maca s bebom

  38. #38
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    Mi smo ovog ljeta imali najezdu buha. Nismo ih se mogli riješiti ni s Frontlineom niti Biokillom (za tepih), i tako mjesec dana. A onda su nestale! MM je već lagano šizio, jer mu je to bilo prvo takvo iskustvo, ali ja sam znala da će biti tako jer sam to već prošla jednom, čini mi se 1984. kad je isto bilo tako vruće kao i ovo ljeto.

    No, da ne budem OT, bilo je ljudi koji su se zgražali kak će sad dijete, ali mogu reći da je mala prošla bez ugriza buha, a najviše ih je imao jadan MM kojem su cijele noge bile ispikane. On očito ima najbolju krv

    Moje mišljenje je da je dobro da dijete bude sa životinjom od najranijih dana, jer tako razvija suosjećanje i osjećaj brige i odgovornosti i za druga živa bića. Doduse, moja mala je jos prilicno gruba u igri i zato vecina zivotinja bježi od nje, ali ona ih sve obožavaaa!!!!

  39. #39
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Moja mačka je već "promijenila" 3 psa i 1 bebu tako da je razvila obrambene mehanizme. Na početku ih iznervirano gleda izdaleka, pa se počnu družiti, a onda joj dosade, pa ih izbjegava. Tako i s Geom.
    Inače, živimo u kući tako da mačka nije isključivo u stanu.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb,Špansko
    Postovi
    147

    Početno

    Mama bi jako macu a Laura je vec malo porasla pa smo mislili uzeti malu mackicu.
    Sto mislite kako bi se ona prilagodila na L?

  41. #41
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    Citiraj suzana_s prvotno napisa
    Mama bi jako macu a Laura je vec malo porasla pa smo mislili uzeti malu mackicu.
    Sto mislite kako bi se ona prilagodila na L?
    iako sam veliki ljubitelj maci, mislim da bi u tvom slučaju bilo dobro još pričekati s mačkom baš zato što nije bila prvo maca pa onda beba, kod nas je bilo obrnuto. ako sad dovedeš mačku, ona se mora prilagođavati em na prostor em na dijete, osim toga i ti moraš mačku upoznati jer ne znaš još kako reagira u kojoj situaciji. eto, to je moje mišljenje - još malo pričekati

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    kod nas je prvo bila mačka pa beba, micko je nastradao

    sad su frendovi

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    438

    Početno

    Citiraj modesty71 prvotno napisa
    Mi smo ovog ljeta imali najezdu buha. Nismo ih se mogli riješiti ni s Frontlineom niti Biokillom (za tepih), i tako mjesec dana. A onda su nestale! MM je već lagano šizio...
    i mi smo je imali i nismo si nikako znali objasniti kako kad su nam sve životinje već mjesecima u dvorištu(i mice i pesi).i kao što se naglo pojavilo, naglo je i nestalo.



    Citiraj modesty71 prvotno napisa
    Moje mišljenje je da je dobro da dijete bude sa životinjom od najranijih dana, jer tako razvija suosjećanje i osjećaj brige i odgovornosti i za druga živa bića. Doduse, moja mala je jos prilicno gruba u igri i zato vecina zivotinja bježi od nje, ali ona ih sve obožavaaa!!!!
    slažem se, a mislim isto tako da je manja vjerojatnost da će dijete razviti kojekakve alergije(ima tu dosta genetike,ali svejedno).

  44. #44
    SpOOklica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    326

    Početno

    Ja sam otvorila topic o macama i bebama na drugom pdf-u, evo followup, moj macan je jedan dan dosao bolestan, malaksao doma, beba je bila u spavacoj sobi i tamo ostala, htjeli smo ga ujutro voditi veterinaru. Macan je u toku noci trazio da ode van i vise se nije vratio, evo sad cetiri dana Nakon cetiri godine prvi put ga toliko nema...

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    cure...svaka vam cast...

  46. #46
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    SpOOklica, nažalost, mačka ti je vjerojatno otrovana.
    Životinje su famozna bića - kad shvate da nema nade za njih, povuku se i skončaju u miru. Vjerojatno je tvoj micek to učinio, ako je tražio van usred noći i nije se vratio.

  47. #47
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    SpOOklica, baš mi je žao zbog tvog miceka.

  48. #48
    SpOOklica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    326

    Početno

    Eto ja se jos uvijek nadam. Ako mu je bilo vrijeme, vise bi volila da je skoncao uz nas. Taj macak je umiljatiji od psa, nikad, ni u igri, nije izvukao pandze niti ugrizao, samo se mazi i ukutri negdje kraj nas, a ako ga ne obadajes, onda te gura glavom da ga mazis, i uporan je dok god ga ne izmazis i izgnjavis. Nisam ni pomislila da ga moj Bartol nece upoznati

  49. #49
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj SpOOklica prvotno napisa
    Eto ja se jos uvijek nadam. Ako mu je bilo vrijeme, vise bi volila da je skoncao uz nas. Taj macak je umiljatiji od psa, nikad, ni u igri, nije izvukao pandze niti ugrizao, samo se mazi i ukutri negdje kraj nas, a ako ga ne obadajes, onda te gura glavom da ga mazis, i uporan je dok god ga ne izmazis i izgnjavis. Nisam ni pomislila da ga moj Bartol nece upoznati
    Baš mi je žao zbog macana... Nadam se da će se ipak vratiti. Naši bi znali isto odlutati na par dana i vratiti se, doduše zimi, dok se vjeraju.
    Eto, da si negdje blizu odmah bi ti ponudila jednog mačića da vas utješi, taman imamo opet brdo malih, a svi redom obožavaju naša kolica.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    180

    Početno

    ne bih vas htjela plašiti. imala sam mačka maincoona (jako čupav, dlaka po cijeloj kući), to je bilo prije nego što sam rodila. Bio je uvijek u kući, čist, uredan. znam jednu ženu, koja je već nekoliko puta baka, a generacija je moje mame. ona kada je bila mala progutala je mačju dlaku, to se toliko zakompliciralo, da su je morali operirati, uglavnom jedva je ostala živa. dan danas kaže da ima problema s probavom i uvijek je sitna, blijeda i boležljiva (navodno od toga, barem tako kažu). koliko god čovjek čistio, naši klinci su senzori i pincete, koji svašta nađu i strpaju u usta...

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •