Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: pubertet

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno pubertet

    Eto, tresnuo nas svom svojom snagom. Samu sam sebe iznenadila, mislila sam da sam smiren roditelj, djecu ne tučem, rijetko viknem i mislim da su mi djeca stvrano dobra. I sad je došlo. Iznenada (ničim izazvano ).
    Urlam, gubim živce, padam u depresiju (gdje li smo pogriješili?), plačem i smijem se, dođe mi da lupam glavom o zid. I da, nisam ja u pubertetu, već moja kćer.
    Ocjene na polugodištu katastrofa, prošla je sa 4, ali 2 iz povijesti???? Dnevno izvuče petnaestak odjevnih kombinacija iz ormara, koje samo onda pobaca natrag ili baci u prljavi veš. I samo čeka kada ćemo mi negdje otići, a ako smo doma, onda ona ide van. I...ovo je prva Nova godina koju slavimo bez nje (cure iz razreda imaju tulum na tavanu kod jedne doma - nosi 2 šosa, 4 majice, 1 hlače, 2 haljine, tonu šminke i nakita i - badekostim!!!).
    Osjećam da je sad ono prijelazno razdoblje kada ćemo se ili zbližiti ili zauvijek udaljiti...no, ne vidim načina kako da obje budemo zadovoljne u tom našem odnosu.
    Help!!!!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    23

    Početno

    došla je u fazu kad joj više niste toliko potrebni (ili bar tako misli). želi se dokazivat na druge načine i na drugim mjestima. Počinje imati druge potrebe. najgore što možete učiniti je isključiti sebe iz toga svega. Nemojte. Pitajte je gdje ide, pomozite joj se lijepo obuć.. nek vas počne doživljavat malo više kao prijateljicu. pitajte je kako je bilo, smijite se s njom... sve je ovo moguće ako je odnos do sada bio dobar.
    Za školu se nemojte PREVIŠE brinut, tu i tamo natiknite kako je šteta što je povijest 2 i da je mogla malo bolje ali nikako je nemojte zaboravit pohvalit za one predmete koji su dobri i koje se potrudila. Jer najviše mrze kad im se gleda samo na greške.
    vaša cura odrasta :D

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    23

    Početno

    i nemojte zaboravit da je i ona osoba sa svojim stavovima i osjećajima. Te da nije na ovom svijetu da bi bila uvijek pod vašim nadzorom i zaštitom... nemojte bit posesivni....

  4. #4
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ...

    sorry draga - ali ne mogu odoliti...

    TEK SAD si u toj fazi?? :shock:

    evo ti

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Evo, otišla je....Uzela mi svu šminku, kofer robe i viknula...Volim vas...ajd bok.
    Ali...prije pola sata dobila sam tajnu...Ana će starcima maznuti bocu vina, pa će onda u ponoć sve prvi puta probati alkohol :/ .
    To je ono što me muči, sretna sam što mi se povjerava, al sad ću je zivkat svakih pol sata da vidim jel dobro. Održala joj predavanje o štetnosti alkohola i dogovorile se da će probati samo jedan prst vina (barem nije žestica) i rekla sam kako sam baš jako sretna što mi je to ispričala.
    Uh, predlažem da ovaj topic krene u svakidašnje jadikovke roditelja tinejđera.....

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    majko mila,šta me sve čeka....



    bomballurina,ja tebe znam.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    koji je razred '?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Sedmi. Aj mi reci Maria da je to normalno, da se ne trebam uzrujavati....aj reci nešto....
    Dolega, ja sam vidjela tvoju fotku na nekim Rodinim slijama, ali nisam baš sigurna da se poznajemo??? Il se varam...molim PP...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj Bomballurina prvotno napisa
    Sedmi. Aj mi reci Maria da je to normalno, da se ne trebam uzrujavati....aj reci nešto....
    Dolega, ja sam vidjela tvoju fotku na nekim Rodinim slijama, ali nisam baš sigurna da se poznajemo??? Il se varam...molim PP...
    normalno je......

    imam 7 razred,znam kako ti je......

  10. #10
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    i??? kak je prošlo???

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Savršeno. Na kraju, alkohola nije bilo...radile su modnu reviju, plesale....oko ponoći su ih došli zezati dečki iz razreda (s petardama - valjda ih još ne znaju drugačije impresionirati ), pa ih je potjerao tata od curice kod koje su slavili. Vidjela sam slike, bile su slatke...preslatke.... Zadovoljna sam

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno


  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno


    Maria, sad se zbog tvog potpisa ne mogu u glavi nikako riješiti te pjesme. Što je najgore, ne znam niti jedan drugi stih, pa samo ponavljam Noooo ž n rgretttt rjan......noon ž n rgret rjaaaaan....

  14. #14
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    non, rien de rien
    non, je ne regrette rien
    ni le bien - qu'on m'a fait
    ni le mal - tout ca m'est bien egaaaaaaaaal

    itd

    (ne znam napamet)

  15. #15
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Zarazile ste me, to mi je jedna od najdražih pjesama, sad ću je pjevušiti cijeli dan...

    Non, rien de rien
    Non, je ne regrette rien
    Ni le bien qu'on m'a fait, ni le mal
    Tout ça m'est bien égal
    Non, rien de rien
    Non, je ne regrette rien
    C'est payé, balayé, oublié
    Je me fous du passé

    Avec mes souvenirs
    J'ai allumé le feu
    Mes chagrins, mes plaisirs
    Je n'ai plus besoin d'eux
    Balayés mes amours
    Avec leurs trémolos
    Balayés pour toujours
    Je repars

  16. #16
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    By the way, nisam ni sumnjala da će sve proteći u redu na dočeku. (Daleko sam još od 13-18, ali se pripremam..)

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    :D

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    :D

  19. #19
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Moj je sin (14) također ove godine prvi puta bio na dočeku izvan kuće s većim društvom. Prošle godine su njih četiri frenda bili kod nas doma, jeli večeru koju sam ja spremila (dakle, znam da nisu bili gladni ) glupirali se u njegovoj sobi (dakle pod mojom paskom ) i popili svaki po malo šampanjca u ponoć (i tu sam imala uvid u konzumaciju pića ).
    No, znala sam da će doći i proslava izvan kuće i uopće se nisam zanosila mišlju da neće probati alkohol (slavili su u garaži kod jednog frenda u naselju) pucati petarde (od čega mi se nabrusi svaki nerv od straha za ruke i oči) ili čak upriličiti i neke nepodopštine za koje ja nisam niti čula.
    Tako da su se moji apeli odnosili isključivo na njegov zdrav razum, procjenu situacije i vlastitih mogućnosti, a ne toliko na konkretno ispiranje mozga. Oh, naravno, ja sam i bla-bla roditelj, i ma koliko vidim da od toga nema koristi, nekada se navijem i diktiram.
    Samo, primjetila sam da su dečki malo zahvalniji po pitanju šize, kad ih uhvati luna ... vidim da sestrina 14-togodišnjakinja zna biti puno hirovitija i žešća. I ne samo ona... još par teenagerica koje znam - u odnosu na njihovu (nešto malo stariju) braću. Ili to jednostavno ovisi o temperamentu?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Nemam pojima. Imam dvije starije curice i dečkića od 6.g. Već sam u mnogo stvari primjetila da su različiti, ali često me uvjeravaju da je to stvar karaktera, temperamenta kako kažeš itd.
    Gledajući moju najstariju i njezin razred, sada u 7.r., dječaci im doista nisu par, njihovi su nestašluci (oajme, pa kako se ovo piše???) baš nekako dječji - petarde, razne druge psine...dok su curice uglavnom već našminkane (mislim one kojima roditelji dopuštaju da se šminkaju za školu ), i uopće sklop im je totalno drugačiji. Uostalom, stara je stvar da dječaci kasnije sazrijevaju...tamo negdje...oko 50te...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •