Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: želim razvod

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    86

    Početno želim razvod

    suprug me poćeo zlostavljat odnosno tuć tokom trudnoće i sada sve češće nakon što mi se djete rodilo
    ja sam na trudničkom a on u mirovini
    živimo u njegovom stanu a ja da odem nemam gdje
    moja jedina imovina je auto
    nije me ni tolko briga za mene ali me strah da mi djetetu nebi nešto ućinio
    i trag na njegovoj psihi
    kako da riješim taj problem?
    dal mogu dobit dio stana
    i šta mi pripada iz tog braka
    stan je on izgradio odnosno nadogradio sa pokojnom ženom iz kojeg braka ima jednog punoljetnog sina
    dali se uoće mogu razvest od njega jer mi je sin star 2mj

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    91

    Početno

    ajme užasno, jako mi je žao što prolaziš te strahote .
    svakako se moraš hitno maknuti od njega.
    znam da će ti se javiti cure koje znaju gdje te uputiti, a ja ti želim svu sreću ovog svijeta da se to riješi.
    samo hrabro, krajnji je trenutak da misliš na sebe i svoje dijete

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    303

    Početno

    svu imovinu koja je stečena za vrijeme trajanja braka dijelite po pola,možeš se rastati,potraži sklonište u nekoj od ženskih kuća za početak,možeš tražiti uzdržavanje i za sebe i dijete,bježi što dalje,sretno

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    86

    Početno

    brak nam traje od devetog mjeseca
    stoga stećeno nije ništa
    hvala na podršci

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    imaš pm

  6. #6
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    mislim da se sluzbeno ne mozes razvesti dok beba ne napuni 1 god!!

  7. #7
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    evo iz obiteljskog zakona:

    2. Razvod braka

    Članak 42.

    (1) Razvod braka može tužbom zahtijevati bračni drug, a oba bračna druga sporazumnim zahtjevom.

    (2) Bračni drug nema pravo na tužbu za razvod braka za vrijeme trudnoće žene ili dok njihovo dijete ne navrši godinu dana života.

  8. #8
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    (2) Bračni drug nema pravo na tužbu za razvod braka za vrijeme trudnoće žene ili dok njihovo dijete ne navrši godinu dana života.
    znači iako muž tuće ženu, ona ne može tražiti razvod
    po mom mišljenju je ovo jako glup zakon

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    pa jel možeš kod svojih?

  10. #10
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    bojim se da na stan nemas pravo!!
    eventualno ako ste sto drugo stekli tijekom braka!

  11. #11
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Bez obzira sto se ne mozete rastati dok dijete ne navrsi godinu imas se pravo maknuti iz zajednice i skloniti u sigurnu kucu.

    Nadam se da ces uspjeti pobjeci sto prije, sretno!

  12. #12
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa
    Bez obzira sto se ne mozete rastati dok dijete ne navrsi godinu imas se pravo maknuti iz zajednice i skloniti u sigurnu kucu.
    potpisujem!!
    SRETNO!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    443

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa
    evo iz obiteljskog zakona:

    2. Razvod braka

    Članak 42.

    (1) Razvod braka može tužbom zahtijevati bračni drug, a oba bračna druga sporazumnim zahtjevom.

    (2) Bračni drug nema pravo na tužbu za razvod braka za vrijeme trudnoće žene ili dok njihovo dijete ne navrši godinu dana života.
    Izmjenama obiteljskog zakona, NN 17/04 promijenjen je navedeni članak (u biti je usklađen s praksom, jer je gornja formulacija i bila nejasna) tako da stavak 2 glasi

    (2) Muž nema pravo na tužbu za razvod braka za vrijeme trudnoće žene ili dok njihovo dijete ne navrši godinu dana života.

    Dakle, imaš pravo tražiti razvod i prije nego što ti dijete navrši godinu dana

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    bar nešto....

    inače razvodi po novom traju li ga traju,stoga ti je bolje da zahtjev što prije podneseš......

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    86

    Početno

    nemogužmama mi je umrla kad je rodila brataža otac neprića samnom godinu dana
    nije si ni vidio unuka
    stvar je u tome što kad napravi neko sranje
    idući dan je medeni pa zaboravim na to
    al se stalno ponavlja
    strah me i da ako odem država mi ne oduzme dijete jer mi porodiljna naknada i nije neka

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Molim te, obrati se Autonomnoj kući, sigurna sam da ćeš dobiti podršku i savjet dostojan tebe.
    Sada ne mogu naći, ali ujutro ću ti na pm poslati nekoliko brojeva kojima se možeš obratiti i dobiti zaštiti. Nikakva država ti neće oduzeti dijete zato što te partner zlostavlja, a ti nemaš primanja. Sigurna sam da ima nekog humanog i toplog rješenja, bez obzira što ne dolazi iz kruga obitelji.
    Za dobro sebe i djeteta napusti onoga tko te zlostavlja.

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Neće ti država uzeti dijete dok god se za njega brineš. Suprug je dužan uzdržavati vas a dok ne staneš na svoje noge pomoći će ti i udruge.
    Također, i na forumu ima puno roditelja koji su spremni pomoći.

    U ovom trenutku je najvažnije za vas da se maknete od zlostavljaća jer on se neće promijeniti a svaki novi incident ostavlja neizbrisive tragove na tvojoj i djetetovoj psihi.

  18. #18
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno


    sorry, nisam znala za gore navedene izmjene!!

  19. #19
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Od srca želim da tvoje patnje i boli s Novom godinom nestanu, i da ćeš naći hrabrosti otići od svog muža za dobrobit sebe i svog malog anđela.

  20. #20
    mbasta

    Početno plemenita

    stvarno mi je žao!tek sam sad vidila post!ne mogu vjerovati koliko si plemenita da uz to sve misliš o tome što ćeš mi od dječje robice pokloniti! makni se što dalje,očito si preplemenita za njega!hvala ti,stvarno ne mogu vjerovati!sretno

  21. #21
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ako je mogao dignuti ruku na trudnu ženu, samo je pitanje vremena kad će dijete doći na red. On ima problema, možda mu se i može pomoći, ali prvo on sam sebi mora željeti pomoći. Ti misli na dijete, zaboravi na ono 'zajedno i u dobru i u zlu', to ima smisla jedino ako vam je obojima dobro ili obojima zlo, a ne samo tebi.

    Želim ti puno sreće !

  22. #22
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    uh....moja mama je imala istu situaciju...ja se zato ne vjencala!!!!Samo ne razumijem, zasto se vjencala ako ju je tukao i prije vjencanja i u trudnoci...sto puta sam to pitala svoju mamu, a ona meni kako ga voli!!!!Boze sacuvaj, ja i ona ko dvije razlicite planete!!!!

  23. #23

    Početno

    Veli još OZ:

    Članak 3.
    Odredbe ovoga Zakona o učincima izvanbračne zajednice primjenjuju se na životnu zajednicu neudane žene i neoženjenog muškarca koji ne žive u drugoj izvanbračnoj zajednici, koja traje najmanje tri godine ili kraće ako je u njoj rođeno zajedničko dijete.
    To za tebe znači slijedeće:

    Članak 248.
    Bračna stečevina je imovina koju su bračni drugovi stekli radom za vrijeme trajanja bračne zajednice ili potječe iz te imovine.

    Članak 253.
    (1) Imovina koju bračni drug ima u trenutku sklapanja braka, ostaje njegova vlastita imovina.

    (2) Vlastita imovina je i imovina koju je bračni drug stekao tijekom bračne zajednice na pravnom temelju različitom od navedenoga u članku 248. ovoga Zakona (nasljeđivanje, darovanje i sl.).

    Zato,stan je definitivno njegov vlastiti...Ali zato postoje odredbe o uzdržavanju,tu se svašta da napraviti.Poslušaj savjet cura,otiđi u neku autonomnu žensku kuću,oni tamo znaju dobro savjetovati.I zaboga,otiđi čim prije!!!!

  24. #24
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    bodycreator, jeste mozda zivjeli u izvanbracnoj zjednici prije braka? jel stan mozda stecen tada? ili ga je imao i prije?

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za tebe i dijete!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    evo ti lin b.a.b.e. vjerujem da ti one mogu punoooooooooo pomoći poznam dvije zene kojima su pomogle sretno drzim vam fige..

    http://www.babe.hr/aktualno.asp?

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    86

    Početno

    sve što imamo imo je prije braka
    jedino smo podrum zajedno nadogradili

  27. #27
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Želim ti svu sreću ovoga svijeta da što prije uživaš u ljepoti postojanja svoga djeteta a ne razmišljanju hoćeš li dobiti iza lijevog ili desnog uha. Udario je jadanput, udarit će i drugi put.. Sve materijalne stvari će doći same po sebi i skroz je nebitno jeste li ih stjecali zajedno ili niste, imaš li pravo na njih ili ne..
    Ja sam prvi put letila metar u zrak i imala modricu na oku, a sutradan je bio krasan i rekao je kako neće ikada više. Sljedeći put kad je ponovio, napustila sam ga..
    Sretno!!!

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    draga moja moj savijet je bjezi sto prije.jednom kada udare ne prestaju-znam iz osobnog iskustva a medao bog moze i dijete nastradati.idi u autonomnu kucu..samo bijezi MOLIM TE

  29. #29
    rajvos avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    127

    Početno

    Citiraj bodycreator prvotno napisa
    nemogužmama mi je umrla kad je rodila brataža otac neprića samnom godinu dana
    nije si ni vidio unuka
    stvar je u tome što kad napravi neko (gruba rijec)
    idući dan je medeni pa zaboravim na to
    al se stalno ponavlja
    strah me i da ako odem država mi ne oduzme dijete jer mi porodiljna naknada i nije neka
    PostForum: Sve o pelenama i (ne)korištenju istih Postano: uto pro 05, 2006 6:59 pm Naslov: Stigle platnene i čestitka od 247,20kn!!!!
    Ima li svako mjesto ured za carinjenje ili je to samo u većim gradovima?Odnosno, ako kao adresu za dostavu navedem moju mamu u Imotskome, gde će se to cariniti - u Imotskom ili u Splitu?
    u splituŠta je sad istina?

  30. #30
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    rajvos?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    89

    Početno

    Želim ti sve naj,naj što se tiče tvoje situacije,ali ako je stvrano neizdrživo,molim te idi što prije.Ako podneseš zahtjev za razvod braka prvo moraš proći proces mirenja na centru za socijalnu skrb.U slučaju da se on ne pojavi ili je neuredna dostava poziva,moraš čekat 6 mjeseci da taj posupak završi da bi uopće došli na sud.Ako nisi baš u financijskoj mogućnosti da platiš odvjetnika,slobodno zatraži besplatnu pravnu pomoć na koju imaš pravo,samo pitaj socijalnu radnicu ili pravnicu koja bude na mirenju gdje da se obratiš za to.Ako uopće dođe do razvoda!!!Držim ti fige!!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •