Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: BEBA NE KAKA

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    125

    Početno BEBA NE KAKA

    Vjerujem da ovaj problem sigurno već višestruko postoji na forumu, ali nikako da ga pronađem.

    Bebač je star 4 mjeseca i isključivo je dojen. Do nedavno je kakao više 3- 5 puta dnevno. A sada odjednom više ne kaka, odnosno u zadnjih 9 dana kakao je svega 2 puta. Inače, nije najbolje volje, ali ne mogu reći niti da plače od boli.

    Hvala na savjetima

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    za isključivo dojenu bebu te dobi normalno je da ne kaka i po 10, čak i 14 dana - zbog velike iskoristivosti majčinog mlijeka.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    129

    Početno

    moja cura je znala imati zatvor punih 9 dana - isto je samo dojena - nije to nita za zabrinjavati se...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    To ti je normalno za dojenu bebu. Imala je Ema takvu fazu par puta nije kakala po 5-6 dana. . .

  5. #5
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno Re: BEBA NE KAKA

    Citiraj MARIE prvotno napisa
    Do nedavno je kakao više 3- 5 puta dnevno. A sada odjednom više ne kaka, odnosno u zadnjih 9 dana kakao je svega 2 puta. Inače, nije najbolje volje, ali ne mogu reći niti da plače od boli.

    Hvala na savjetima
    Ne znam konkretno, ali nasa pedijatrica je rekla nesto otprilike ovako: "Sve sto je drugacije od neke rutine razlog je za zabrinutost i mora se provjeriti".

    Odnosno, ako mirna beba odjednom cendra i nervozna je, ako piski/kaka manje ili vise od uobicajenog, ako spava puno manje/vise od dosadasnjeg ritma.... i sl. Onda treba otici da je dr. pogleda.

  6. #6
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    kad moje zlato ne bi kakalo dan-dva ja bih pojela nešto što otvara (šljive, smokve...) i otvorilo bi mene a bome i nju

  7. #7
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    Većina isključivo dojenih beba nakon 6. tjedna od rođenja naglo promijene broj pokakanih pelena: neke kakaju i više puta dnevno, neke jednom dnevno, a neke svaka tri dana ili čak i rjeđe. Kod nekih beba će proći i po dva tjedna dana bez stolice. Ovo stanje je normalno tako dugo dok beba dobro napreduje u težini, općenito izgleda dobro, a stolica koja se naknadno pojavi je uobičajene konzistencije i boje. Nikakvi postupci za nasilno stimuliranje pražnjenja crijeva nisu poželjni.
    znači, ako je sve drugo uobičajeno, nema frke.
    više možeš pročitati u članku
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=239&Show=1890

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    sarajevo
    Postovi
    39

    Početno

    Pridružujem se - nikakve nasilne metode. Lagana masaža trbuščića sa bebi uljem. Ukoliko je trajalo više od 5-6 dana davala sam C vitamin rastopljen u vodi. Dan nakon toga bi kakao. Sada smo prešli na dohranu i ritam kakanja se polako mijenja (beba ima 7 mjeseci). JOš uvijek znaju proći 3 dana bez ičega, da bi uslijedilo kakanje po nekoliko puta dnevno. ALi beba je sretna i dobro napreduje.

  9. #9
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Jana u jednom navratu nije kakala 12 dana (prije cca 2 mjeseca). Pedica rekla glicerinski čepići, ja stavila mrvicu, i ona se pokakala. Ali bilo mi je žao kasnije jer sam isto tako mogla gurnuti toplomjer, a to apsolutno nisam htjela. Od onda joj je stolica dosta neredovita, recimo da je sad prosjek 3-4 dana. A opet jučer i prekjučer je kakala po 2 puta (možda pomogle hom. kuglice).

    Grozno je vidjeti da beba ne kaka (pogotovo što je kod odraslih drugačije pa je zastoj od 2-3 dana alarmantan), ali kod dojenih beba je sve to normalno.


  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    158

    Početno

    meni se desilo isto,pominjali su toplomer, sapun,glicerin, ja nisam nista i sve se normalizovalo.Nemas razloga za brigu osim ako ti se ne ucini da jos nesto ne stima, ili se cesto ponavlja.

  11. #11
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Meni Patrik od samog povratka iz rodilišta nema stolicu svaki dan. Dva puta mi je bilo kritično jer jednom nije kakao 9 dana, a jednom 10 dana. Prvi puta sam potakla toplomjerom, a drugi puta sam skoro stavila pola čepića i taman prije nego ću ga staviti on se pokakao. Meni je nekoliko pedijatara reklo da je do 7 dana ok, a poslije se treba potaknuti toplomjerom ili čepićem. Vidim da su informacije dosta različite. Pedijatri tvrde 7 dana, a ovdje pročitam duplo više i kome sada vjerovati? Ja ne bih ništa prpala oko toga da me nije strah nekakvih komplikacija sa crijevima zbog nekakanja. Inače Patrik kaka svakih 4-6 dana i to mi je ok.

  12. #12
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno Re: BEBA NE KAKA

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj MARIE prvotno napisa
    Do nedavno je kakao više 3- 5 puta dnevno. A sada odjednom više ne kaka, odnosno u zadnjih 9 dana kakao je svega 2 puta. Inače, nije najbolje volje, ali ne mogu reći niti da plače od boli.

    Hvala na savjetima
    Ne znam konkretno, ali nasa pedijatrica je rekla nesto otprilike ovako: "Sve sto je drugacije od neke rutine razlog je za zabrinutost i mora se provjeriti".

    Odnosno, ako mirna beba odjednom cendra i nervozna je, ako piski/kaka manje ili vise od uobicajenog, ako spava puno manje/vise od dosadasnjeg ritma.... i sl. Onda treba otici da je dr. pogleda.
    Za dojenu djecu nije nista neobicno da najednom promjene ritam kakanja. Ono do jednog trena kakali vise puta dnevno ili jednom dnevno, i najednom to postane puno rijedje. Vjerojatno ima veze s povecanom aktivnoscu djeteta i vecim iskoristavanjem mlijeka (ovo ja ovak napamet zakljucujem).

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    107

    Početno

    I mi imali i imamo sličan problem. Riješili ga s palentom iliti žgancima. Kad god bi ga malo zatvorilo, ja bih se napapala palente i on bi se otvorio

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa
    Grozno je vidjeti da beba ne kaka (pogotovo što je kod odraslih drugačije pa je zastoj od 2-3 dana alarmantan), ali kod dojenih beba je sve to normalno.

    Kako kod koga , meni je alarmatan zastoj od 7 dana, sve manje od toga je uobičajeno.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ovo se odnosilo na Jelkin komentar o odraslima.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    mi nismo kakali i po 12 dana.... to je bio maksimum...
    dohrana je sve izregulirala

    ja sam u to vrijeme, koje je trajalo dva mjeseca, pila puno soka od jabuke, marelice, šljiva.... kratki period je pomagalo al kasnije više ne

    da stvar bude bolja pedica mi je rekla da se dijete očito ne "nahrani dovoljno" te da zato nema što pokakati ( u slobodnom prijevodu njenih grubih riječi: dijete je gladno)... savjetovala mi ADAPTIRANO... katastrofa...
    i taman kad smo se navikli na nekakanje ja imala problem i ostala bez mlijeka... i od tada kaki :D

  17. #17
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    jelka
    Grozno je vidjeti da beba ne kaka (pogotovo što je kod odraslih drugačije pa je zastoj od 2-3 dana alarmantan), ali kod dojenih beba je sve to normalno.
    da li si počela s dohranom?

  18. #18
    grace avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    260

    Početno

    i moja cura nije redoviti kakala i iz tog iskustva bi rekla da svatko za sebe i svoju bebu mora naći rješenje. Kod mene je sasvim svejedno bilo što sam pojela ja pojela ( iskljućivo dojena bebuška). Ona je dosta loše podnosila ne kakanje pa bi već nakon četiri dana plakala, bila nervozna a nakraju i manje jela. Tada bi joj dala ćepić i on bi za dvije sekunde potaknuo kakanje. Što je vrijeme odmicalo ona je duže mogla izdržati bez kakanja i tada bi se dogodilo da bi se češće sama pokakala. Sad smo prošlo šest mjeseci, imamo jedan obrok voća i kakamo sami, ne redovito, ali sami i više dnevno kakanje nam ne predstavlja problem.
    Dakle, nije bilo šanse da izdržimo više od šest dana jer bi plakala po cijeli dan i tada je čepić bio dobro rješenje za nas ali čim sam primjetila da može duže trpiti čekala sam najduže što sam mogla ili dok se nije sama pokakala.
    Ako je beba zadovoljna mirna i dobro papa nije potrebna nikakva intervencija.

  19. #19
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    grace, nevjerojatno, ali meni se dogodilo suprotno - kad mi je beba bila mlađa (sad ima 6 mjeseci) kakala je manje, jednom u nekoliko dana, a sad kaka više puta na dan.
    ja sam nešto malo eksperimentirala s bez pelenaštvom i skužila sam da on bez problema kaka na wc-u ili kahlici. jedini zaključak koji mi se nameće je da nije kakao jer mu se nije sviđalo kakati u pelenu.

  20. #20
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj mlukacin prvotno napisa
    da stvar bude bolja pedica mi je rekla da se dijete očito ne "nahrani dovoljno" te da zato nema što pokakati ( u slobodnom prijevodu njenih grubih riječi: dijete je gladno)... savjetovala mi ADAPTIRANO... katastrofa...
    Da nemamo možda istu pedicu? Iako većina ima takve bisere.

    puhovi, nisam počela s dohranom, zakaj?

  21. #21
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj mlukacin prvotno napisa
    da stvar bude bolja pedica mi je rekla da se dijete očito ne "nahrani dovoljno" te da zato nema što pokakati ( u slobodnom prijevodu njenih grubih riječi: dijete je gladno)... savjetovala mi ADAPTIRANO... katastrofa...
    a da je na adaptiranom rekla bi da je to normalno

  22. #22

    Početno

    Da se i ja uključim sa svojim iskustvima na ovu temu s obzirom da imam nešto o tome reći. Naš bebač je uredno kakao do mjesec dana starosti , a onda nakon tog STOP. Prvo nije kakao kojih 3-4 dana, a onda se taj razmak povećavao do 10, pa 11, pa 12 i 13 dana. naravno mi smo se uredno živcirali, prešli sve moguće internet stranice, forume i domaće i strane. Naravno uobičajeno smo naišli na pregršt različitih savjeta i iskustava. Napominjem da je dijete hranjeno isključivo majčinim mlijekom. Pedijatrica rekla: "čekaj 7 dana pa malo stimulacije toplomjerom". Mi smo čekali i duže kao što rekoh 10,11,12 dana, pa tek onda malo stimulacije sa toplomjerom. Malac je sada star malo preko tri mjeseca, pa ni sada ne kaka nešto posebno uredno, već treba čekati 7 i duže dana i to minimalno. Ponekad se pokaka samostalno, a ponekad treba pomoć. Nemoj puno slušati što ti drugi govore dok je dijete na majčinom mlijeku sve je "normalno" pod uvjetom da je dijete dobro raspoloženo i da je zadovoljno. Probava će se izregulirati sama od sebe. Neću više da dužim iako bi se moglo još stošta napisati na ovu temu. Osluškuj samo sebe i svoje dijete i nećeš pogriješiti.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    1

    Početno Beba ne kaka 13 dana!

    Pretpostavljam da vec milijun je ovakvih tema, ali ne mogu naci. Bebac od 3 i pol mj starosti, odlicno napredovanje (uduplana porodna tezina i 13cm narastao), evo vec 13. Dan ne kaka. Ima 3 dana unatrag kako se muci, grci i prducka, nesto sitno je izaslo samo da zaprlja pelenu ( valjda od prduckanja) i to je to. Zaspe uredno, no nakon pola sata spavanja pocne vristat i grcit se. Samo doji. I da ga skinem golog, glava je uvijek mokra, tako da nije utopljavan, a gdje zivimo preko noci temperatura padne na 10 ili manje stupnjeva i oblacim ga dugi tanki bodi i donji dio pidjamice, isto tanki. Vjezbam s njim "voznja bicikla", masiram trbuh, sam mase nozicama dodatno dok se igra..tople obloge isto stavljam na trbuh.. ima li itko jos kakvu ideju da napravim? Jer eto, sutra je 14.dan ako se ne pokaka nemamo izbora nego ici pedijatrici..

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Drage dame molim pomoc,naime moja beba stara 7 mj vec treci dan ima tvrdu stolicu ili se pokaka sasvim malo ili se muci pa ne izbaci nista,probala sam svasta i slatku kamilicu i sokic od jabuke,topla voda,masirala stomacic,lagane tople kupke ali opet ista stvar.a ja bas vidim da se ona muci .

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •