Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 425

Tema: Sve naše dijagnoze

  1. #101
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    mm 77., ja 78.

    mm- operiran kriptohizam, nepopravljiva oligoteratozoospermija
    ja- lpsc. endometrioza, miom na maternici, zacepljen desni jajovod

    u cekanju 1.prirodnog ivf-a (skvorc) i 1.stimuliranog (petrova)

  2. #102

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    399

    Početno

    Ajde da i ja više ispunim ovdje svoju dužnost...

    Od ˝˝99. do 2ooo.g, u prvom braku pokušavali klomifenom i folikulometrijama privatno 3 ciklusa od toga 2x ovulacija i ništa.
    HSG uredan, svi organi normalnog oblika i veličine, po rezultatima vađenja hormona koji su bili ko zna kojeg DC, jer M tad nije bilo 3 mj., ja zaključila vjerovatno PCOS?, a doktori mi nisu rekli ništa, nego da je to dobro... Slijedi razvod...

    Drugi brak (i zadnji) 2006.
    MM 71, ja 75
    Ja ista dijagnoza sa još uvijek neredovitim M
    MM najprije oligoteratozoospermija, poslije šopanja vitaminima i čajevima normozoospermija, koja se fala Bogu zadržala do sada.
    Petrova bolnica, prof. Šimunić
    1. pokušaj stimuliranig IVFa 05.07.prekinut 7.DC zbog jake HS
    2. blago stimulirani IVF ( kolomifen + 8 Gonala + štoperica), poslije ETa HS, hospitalizacija + infuzija i na kraju beta O...

  3. #103
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Dakle:
    U vezi 11, u braku 6 prekrasnih g. Prvi pokušaj otkrivanja razloga 2001.g na VV. Tada otkrivena oligoasthenoterazoospermija+varicocela. Predložena operacija zbog čega se odustalo do daljnjega. mm reče:
    Od tada riješen cin2 radi hpv-a, neke bakterije i trice.
    Ponovno krečemo u 03.mj ove godine u Petrovu sa poboljšanim rezultatom na Asthenoterazoospermia. Moj ginić kaže ja ok. Uredna m- ko vurica. Nema niš.

    Međutim na uzv otkrivena cista na lj.jajniku- 3 mj razbijana Proverom- nije uspjelo- samo me povečalo u obujmu.
    Ovaj mjesec napokon konkretna stvar- laporoskopski uklonjena cista te provjerene tubice - nažalost zaštopane.
    Doc. reče ništa zato, i tako idemo na ivf radi prognoze mm.
    Od idućeg mjeseca očekujem debljanje u struku pa idućih cca 9mj.:D
    Trenutno ponavljamo nalaze mm za svaki slučaj.

  4. #104
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Prijavit ću onda i ja naše stanje.
    MM -oligoastenozoospermia, 39. godina
    Ja-sve ok, 31.godina.

    Pitanje: radili smo jedan spermiogram. Znači li to da trebamo najmanje još dva? Je li bolje raditi u bolnici VV ili Petrovoj?

  5. #105

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    39

    Početno

    MM i ja imamo po 31 godinu. Na bebi radimo nesto vise od 2 godine. Uradili smo sve potrebne nalaze i svi su bili ok izuzev postkoitalnog testa - ja nisam imala dovljno cervikalne sluzi. Ovaj smo problem prevazisli uz malu kolicinu estrogena. Sada imamo uredne nalaze vec skoro godinu dana, ali i dalje nema bebaca :?

    Posto sam ja imala probleme sa visokorizicnim HPV-om i imam promjene na grlicu, moj ginekolog mi savjetuje da vise ne cekam, nego da pocnemo sa nekom od MPO.

    Imamo skoro sve nalaze, zakazali smo razgovor sa doktorom za pocetak novembra, pa cemo vidjeti sto i kamo dalje.

  6. #106
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    prvi put krećem na IVF/ICSi postupak u IVF kliniku.
    već nekoliko godina želimo bebača .
    Bili na pretragama državno koje su trajale skoro 2 godine (mm je čekao 3-4 mjeseca u VV za spermiogram i onda 2-3 mjeseca za rezultate...da bi mu iste kasnije u Petrovoj napravili u 1 DAN,itd... )da bi nas na kraju naručilo za godinu dana u Petrovoj...pa odlučili privatno.

    Dijagnoza je za MM oligoasthenoteratozo , ja OK osim što imam malo neredovite cikluse

    Ovo ljeto smo s dr Tomićem dogovorili da dođemo 10tak dana prije c...i danas bili...sutra kupujem lijekove i iščekujem 1. dc da započnem s sprejem i ampulama....

  7. #107
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    MM radio 3 puta spermiogram u roku godine i pol ( 2 puta u VV i 1 put u Petrovoj) U VV se načekao da ga naruče (prvi put čekao skoro 4 mj) i onda još 2 mjeseca da mu stigne poštom nalaz. U Petrovoj sve odradio u pola dana bez čekanja...i još na nalazu je odmah napisana i uputa da treba ići na ICSI. U sva tri puta je nalaz bio isti.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    30

    Početno

    ja 75 MM 73 pokušavamo već dugo ,2 AIH , jedan spontani,jedan missed ,ja PCOS,kod MM nađena balansirana recipročna translokacija kromosoma,preklapanja u lokusima, trnutno u čekanju IVF

  9. #109

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    evo i mene:
    oboje 1978. godište

    ja:
    1. prir.trud. - na kraju 12-tog tjedna prestalo kucati srčeko ( kiretaža )
    2. prir.trud. - nešto nije valjalo od početka, napravili kiretažu, naknadno ustanovili vanmaterničnu, izvadili lijevi jajovod, a desni je upitne kvalitete jer mi je desna strana uvijek bila " slabija "
    3. trud. uz klomifen i gonale - otišlo vrlo brzo bez kiretaže
    jajnici nalik policističnima, trenutno na Glucophagu, ciklusi donekle regulirani, ovulacije ima pa nema.....pokušavamo nešto....
    MM: OK
    imunološke pretrage pokazale preklapanje u DQ lokusu, ostale imuno pretrage u redu - barem dio koji smo napravili

  10. #110
    leda avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    341

    Početno

    MM 27 , Ja 26
    Krenuli 2003. godine nakon godinu dana neuspjeha. Kucali na sva vrata jer kao mladi ste kamo vam se žuri ima vremena. Nisam se dala i tražila sam pretrage i drago mi je da ih nisam slušala. Prvi i drugi spermiogram 0 spremića. Šok i nevjerica. Nakon toga biopsija kojom ih je nađeno 30 milijuna. Preporučen je icsi i krajem 2003. nakon moje lpsc ( zbog pcos) 1. ivf/icsi - 12 folikula - 5 oplođenih js i vraćenih 5- beta 3,47 ( VV)
    Nakon toga 2004. odlazak na Ivf polikliniku - ponovljeni spermiogram i moje pretrage i 2. ivf/icsi - 3 js- 2. oplođene i vraćene - beta 0, za 6. mj. 3.ivf/icsi - 5 js-2 oplođene i vraćene- beta 0.45. Taj me treći postupak slomio psihički i fizički i uzala sam si dugu pauzu (skoro 2. godine).
    2007. 4.ivf/icsi - 8 js- 5 oplođenih - blastica i 2 morule vraćene - beta je narasla do 90 i onda počela padati. Nakon 5 g. tuge i boli ja sam u toj prvoj pozitivnoj beti našla snagu da idem dalje. Ovaj put me to nije slomilo kao prošli put. Odmah nakon što je beta pala na 0 nazvala sam dr. , napravila sve pretrage i za 3. tj. krećem u svoj 5. postupak.
    Oprostite na ovako dugom postu, no željela bih reći onima koji tek kreću da ne odustaju i ne slušaju ako im govore da se strpe. Meni je već sad prošlo 5.god., a koliko bi da sam ih slušala. Čitam sve priče koje su završile sretno i ja znam da ću i ja jednom plakati od sreće. Samo treba malo čekati...

  11. #111

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    28

    Početno

    Evo da i ja izreferiram svoju dijagnozu:
    Ja 71, MM 73, do sada IVF-ova otprilike 6-7 (putem im se izgubio broj, tko bi to već sve popamtio, tko, kada, gdje ...), inseminacija 6, dijagnoza posljednja - idiopatska neplodnost (pa dobro, MM imam smanjeni broj pokretnih spermija, što nije razlog da nikako nisam ostala trudna sve ove godine - to su riječi liječnika ...) Jedan jedini put imala biokemijsku trudnoću, prije 3 godine. U braku 11 godina, od toga 10 godina po bolnicama ...
    Konstantno rađeni hormoni, brisevi, 2 laparaskopije i to je to - ništa senzacionalno, ni imunologija niti bilo šta drugo, nije se išlo u dubioze ...
    Trenutno u iščekivanju IVF-a u Mariboru u siječnju 2008 ...

  12. #112

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    86

    Početno

    bok svim curkama
    vec vas dugo citam ,sad sam se i registrirala pa da napisem nesto o sebi
    ja 76.,MM76. u braku 7 god.,do sada smo prosli 5 ICSI-a(Postojna),bez pozitivnog rezultata.
    ja-recimo sve ok,hormoni super,policisticni jajnici,ali nista strasno.
    MM.-2000. god. operirao karcinom testisa,i od onda nema ejakulacije,preporucen ICSI-zbog malo spermica dobiveno elektroejakulacijom u Postojni
    jos uvijek se nadamo nekom cudu da dolje sve proradi i da krenu plivaci van ,i ja zatrudnim(u nadi je spas)
    sada smisljamo plan za dalje(mozda nova klinika)

  13. #113

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    BiH-RS
    Postovi
    278

    Početno

    Cao cure
    Evo da i ja napisem ukratko situaciju MM i moju.
    Kod njega je spermiogram odlican! Rekli mu da se uopste ne treba brinuti za potomstvo sto se njega tice.

    Moja diagnoza je:
    Policisticni jajnici,
    hormoni FSH, LH, progesteron, testosteron, estrogen u normani. Radjeni 2dc.
    Prolaktin prvi put bio povisen, medjutim radila sam ga isto 2 dc kad sam bila katastrofalno razocarana zbog neuspjeha, 11dc sam na moje insistiranje ponovila mjerenje prolaktina i na moju srecu bio je u normali.
    Nisam radila RTG HSG ni laparo, ali mislim da mi je doktorica uradila UZV HSG.

  14. #114

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    Citiraj RuzicaSB prvotno napisa
    Ja 37, mm 34 godine.Moje dijagnoze su:desni jajovod neprohodan, lijevi donekle prohodan, miom bas u lijevom rogu maternice velicine 2cm, hiperprolaktinemija i PCO.MM spermiogram uredan.Imamo iza sebe 2 IVF-a.1.IVF u 6.mjesecu 2006.g. (th.21GonalF+Ovidrel) dobili 2 js obe se oplodile no beta 0.00.2.IVF u 2.mjsecu ove godine (th.21 GonalF+Ovidrel)dobili 1 js nedozrelu i nije se oplodila.Sada cekamo svoj 3. IVF u 10. mjesecu ove godine a u medjuvremenu se nadamo cudu iz prirodnjaka.
    Ovdje dodajem da je i 3.IVF iza nas.Beta >1.2 Ovaj put Diane35 dva mjeseca prije stimulacije (33 Gonala + Ovidrel), dobili 6 js, 3 su se oplodile i vracena su mi 3 zametka treci dan od punkcije.Implatacija izostala a ja se bacila u imunoloske pretrage.Cekam nalaze i 4.IVF u 4.mjesecu iduce godine.

  15. #115
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Citiraj sandra-zvrk prvotno napisa
    Dakle:
    U vezi 11, u braku 6 prekrasnih g. Prvi pokušaj otkrivanja razloga 2001.g na VV. Tada otkrivena oligoasthenoterazoospermija+varicocela. Predložena operacija zbog čega se odustalo do daljnjega. mm reče:
    Od tada riješen cin2 radi hpv-a, neke bakterije i trice.
    Ponovno krečemo u 03.mj ove godine u Petrovu sa poboljšanim rezultatom na Asthenoterazoospermia. Moj ginić kaže ja ok. Uredna m- ko vurica. Nema niš.

    Međutim na uzv otkrivena cista na lj.jajniku- 3 mj razbijana Proverom- nije uspjelo- samo me povečalo u obujmu.
    Ovaj mjesec napokon konkretna stvar- laporoskopski uklonjena cista te provjerene tubice - nažalost zaštopane.
    Doc. reče ništa zato, i tako idemo na ivf radi prognoze mm.
    Od idućeg mjeseca očekujem debljanje u struku pa idućih cca 9mj.:D
    Trenutno ponavljamo nalaze mm za svaki slučaj.
    Nadopuna:
    1.IVF- nije došlo do transfera zbog nezatvaranja opne jajašca nakon ulaska 1. spermatozoida- previše dečki oplodilo 1 stanicu- medicinski neprihvatljivo
    Idući IVF u 10.mj 2008 (strašno :shock: )

    U međuvremenu ćemo pokušavati s prirodnim ciklusima, lječenjem homeopatijom i kućnom radinosti

  16. #116

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    742

    Početno

    Evo da i ja ispričam našu priču: u braku smo od 2001 god.Ubrzo smo otkrili da imamo problem: MM dg azospermija- šok nakon toga povuci potegni i nikako s mjesta se pomaknuti ( još smo naletili na urologa koji nam je rekao da namamo nikakve šanse iako je u spermiogramu uvijek bilo prisutno bar 3 slabo pokretna spermija - dotukao nas) nako toga smo doslovno odustali i 6 god nismo ništa poduzimali: ali hvala bogu ove godine smo se nekako pokrenuli jer nismo se htjeli jedan dan probuditi i reči zašto nismo pokušali: I tako smo do sada bili na 2 pokušaja prirodnih IVF+ICSI( zadnji nalaz MM je oligospermia JUUHUU).1 IVF jedna JS oplođena došlo do transfera ali nažalost BETA 0,100,( ja sve OK) 2 IVF punktirane 2 JS ali nije došlo do diobe- ništa od transfera. Sada čekamo 2 mjesec i idemo na stimulaciju :D

  17. #117

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    112

    Početno

    pozdrav, MM ima oligoazospermiju ja sam ok. Prvi put VV ICSI 1999 g. zadnji puta ICSI 2004. godine. Nikada nikakve komplikacije što se tiće samog postupka ja dosta dobro podnosim. Osim što nismo iz Zagreba pa to dodatno komplicira postupak. Inače prošli smo ICSI postupak na VV, Svetom duhu, Petrovoj, IVF klinika (na klinici dva puta rađen prirodnjak). Nikad ništa nije upalilo od 2004. nismo više pokušavali. Iscrpili smo se emocionalno i financijski. 2007. godine u 10 mjesecu smo podnjeli zahtjev za posvojenje bebe. Inače mislim da je i to dosta iscrpljujuće pošto nemamo baš neke štele a neki su mi socijalni radnici kada sam centre nazivala rekli da to trebam nabaviti. Inače ja imam 34. godine a MM 37. To je naša kratka priča.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    90

    Početno

    Pozdrav svima.Ja 76,MM 64.Kod njega oligospermija,broj varira od 2 do 13,5 mil.,pokretljivost dobra.Kod mene kao sve u redu,mada imam mali miom na materici(lekari kazu da on nije prepreka za trudnocu).1,5g smo u braku,a 2 godine pokusavamo da dobijemo bebicu.Isli smo na 1. ICSI u 11 mesecu 2007,dobili 10 jc i svih 10 se oplodilo. :D :D
    Medjutim od 2 ubacena embriona,nijedan se nije zakacio.
    Lekari kazu da je razlog moja hs i visoka vrednost estradiola preko 3000.
    Primila sam 12 Gonala f u celom postupku.
    Nakon neuspeha ICSI-a uradila sam OGGT test i insulin mi je <2.Sad sam na SIOFOR-u i nadam se da ce mi on pomoci da mi se sledeci put ne desi hs.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    22

    Početno

    Pozdrav svima!
    Evo i mene...ja sam nova.Od prekjucer dijagnoza MM azoospermija (nakon "ugodnog razgovora sa ginekologicom" koja nam je toplo preporucila donatora ili usvajanje...uopce neznam otkud joj izasla hrabrost? i na kraju kaze: sretno!!!)
    Ja imam malo poviseni prolaktin (granica 25 a ja imala 33).MM ocajan i ljut na ginekologicu, a ja odmah sjela na internet i jos zivim u nekoj nadi.
    Ja 36 god. MM 45.
    Dogovorila pregled odmah u sljedecu srijedu sa urologom koji je ujedno i androlog.Imam popis vitamina, cajeva i preparata pa od ponedeljka krecemo i sa tim.
    Uzas u ocaju!!!

  20. #120
    jakobi

    Početno

    evo da se i ja javim...dakle MM '63, ja '79. U braku smo 4 godine, zadnje dvije smo se kao nešto trudili, no ništa se nije događalo... posumnjala sam da postoji neki problem prije cca 1 godinu i poslala muza na spermiogram-dijagnoza oligospermija. Kupili mnoštvo preparata, drugi popravili oligo, ali sad imamo asthenozoospermiju (opet kupili vitamina i minerala). U međuvremenu mi (gle kakva sreća!) pronađoše endometriotičnu cistu...operiram je, dr veli e sad ćemo malo probati sa klomifenom i inducirano, 3 mjeseca opet ništa... od klomifena mi se pojavi funkcionalna cista te dr kaže: "Ništa, čekamo da cista pukne, pa na preglede pa se javite na VV za IVF...Ne znam kako se vi osjećate, ali ja sam već podosta isfrustrirana i depresivna...izluđuju me testovi, čekanje M, utrogestani od kojih mi se tijelo izobličilo, ciste... sve!

  21. #121
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    MM ´75 2x normo, ja ´81 lpsc paraovarijska cista kod lijevog jajnika, hormoni uredni, doktorica mi je tvrdila kako je sve super. otišla na VV kod dr. A i imala šta čut, cista na desnoj strani za koju ne zna da li je ovarijska ili paraovarijska, na desnom jajniku nešto šta može bit cista ili mali zaostali folikul, maternica ne izgleda dobro (spomenuo mogući septum), lijevi jajnik loš, upitna kvaliteta ovulacije, spremamo se na 1.AIH skroz prirodni jer mi se dr.A boji dat bilo šta da ne bi sve buknulo. valjda će malo više znat idući ciklus. i da rekao mi je da su me lijepo izmesarili :/

  22. #122
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    Ukratko evo sto ja imam

    Pred 6 godina mi je bila dijagnosticirana hiperprolaktinemija pa sam bila na Bromergon 5 godina, ova zadnja godina Prolaktin mi se smirio ali zato je buknuo Tiroksin. Sve sam otkrila slucajno, zeleli smo bebu radili na slucaj 6 meseca i polako me uhvatila panika pa sam zatrazila od moja dok. da mi da uput da izvrsim hormonalne pretrage i zamislite cure sama sam insistirala da u hormonalna pretraga ukljuci i T4 i Tsh. Kad sam dobila rezultate :shock: svi hormoni katstrofa a moj tiroksin 52 a normalna vrijednost 20 odprilike. ops dijagnoza hipertireoza i zabrana za pravlenje beba min 6 meseca
    Idem kog jednog odlicnog endokrinologa, dao mi je terapiju Tirozol i hvala Bogu dobro sam reagovala na terapiju pa mi se tiroksin normalizirao za 1 mesec. Pila sam taj tirozol 6 meseci i posto sam bila ok rekla sam mom endokrinologu da zelim bebu i on mi je promenio terapiju, sada sam na propiltiouracil zato sto ovu terapiju mogu da primam i u trudnoci bez problema. Hvala Bogu da sam otkrila na vreme!

  23. #123
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    I da jos dodam da sam uradila konizaciju u 2006!

    Proslu nedelju sam bila kod moga ginekologa na 13 dc i zamislite samo moji folokuli jedva 8 mm pa sam od drugi mesec na klomifen i ciljani odnosi

  24. #124
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Evo i naseg izvjestaja...prije mi je dijagnoza stajala u potpisu, ali me svaki put toliko rastuzila kad bi je procitala da sam ju odlucila maknuti...
    Ja 76, MM 70.
    Idiopatska neplodnost
    Jedna prirodna trudnoca, spontani u 6. tjednu (03/07)

  25. #125

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    36

    Početno

    Da se i ovdje prijavim pošto neznam staviti dijagnozu u potpis:
    JA 67; MM 67
    Ja sve ok
    MM azoospermija
    1 prirodni/klomifeni IVF VV 2 embrija, beta 1,32
    2 prirodni/klomifeni IVF VV 1 embrio, beta 1,23
    u tijeku stimulirani decapeptil/gonali na SD - Gospe pomozi.

  26. #126

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zenica
    Postovi
    5

    Početno

    drage moje,kod MM i mene priča je sljedća:

    u braku smo 4 god.meni je 30 god.MM 31.nakon prve god.braka,otala sam trudna.sreća je kratko trajala-dg.bligted ovum i spontani pobačaj.
    nakon novih godinu dana pokušaja,nova trudnoća i ponovo blighted ovum drugi udarac meni je bio još gori...tek nakon mog insistiranja dr.nas šalje na ispitivanja.genetske pretrage su OK.
    Nalaz MM asthenoteratozoospermia zbog varikokele.dr.mu daje lijek proxeed,koji nakon više mjesci korištenja ne da nije popravio nalaz,nego je,čini mi se još gore.njegov sperm;
    progresivno pokretni- 10%
    dr.sada kaže možete operisati varikokelu,ali ne znam da li će se uopće popraviti nalaz,ali vi pokušavajte :? i dalje.
    ja sam,opet zahvaljujući vama,drage moje,jer čitam vaše savjete i iskustva,tražila da vadim hormone.prolaktin je 1200 (granica 65-395 )
    i tako jučer dobijem i taj nalaz hormona i još više izgubim nadu,a i volju jer ne znam kojem dr.ovdje kod nas da se obratim.
    molim vas recite mi ,na osnovu vaših,nažalost,u ovakvim stvarima velikih iskustava,šta da radimo.da li da pristanemo na op.varikokele???
    ja ću naravno prvo u bitku sa prolaktinom,ali jednostavno želim čuti i vaše mišljenje.
    izvinite na pre prepreopširnosti.velika pusa

  27. #127
    marta26 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    544

    Početno

    miha m, md ima nalaz oligoastheno, jaaako slab, ima tek 2 posto progresivno pokretnih i mali ih je broj( ali je doc rekao da je dosta za vantjelesnu), ima varikokelu, ali je nece operirati, vise doca mi je reklo da se jednoj trecini popravi nalaz. moj savjet ti je aki vam se vise ne da cekati odite u neku polikliniku i raspitajte se za IVF. puno srece vam zelim

  28. #128
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    drage moje,

    evo i naše dijagnoze:

    u braku 8 mjeseci, na bebici radimo od ljeta. prvo smo mislili stres uoči svadbe, pa nakon svadbe, pa nismo znali pogodit plodne dane... onda u dva navrata kod ginekologa vidjeli da tama ovuliramo, ali ni tada nije bilo sreće. pa tuga i jad na svaku kap krvi u onim danima...

    ja radila briseve, sve ok, ali čekam još hpv i clamidiju, mada to nema kao izravne veze sa trudnoćom, u međuvremenu mm radio spermiogram i dijagnoza oligoastenozoospermia - upućuju nas na ivf!

    tako da sam i ja dio vašeg kluba hrabrnih žena!

  29. #129
    marta26 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    544

    Početno

    evo i mi imamo istu dijagnozu, pa cemo na jesen na IVF. prvo je bio sok, al sad smo vec kul i znamo da nije strasno, drzim fige da vas cim prije prime u postupak ili ako idete privatno da se iz prve primi bebek

  30. #130
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    da se nadovežem na svoju dijagnozu i da vam se malo pohvalim: nemam hpv ni clamidiju! :D :D :D

    došli brisevi (nakon mjesec i pol, radila u petrovoj - nikad više!!!) i sve je negativno! jupi!

  31. #131
    marta26 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    544

    Početno

    :D :D to je super!!!!! sad u nove pobjede

  32. #132

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    evo i mene:
    oboje 1978. godište

    ja:
    1. prir.trud. - na kraju 12-tog tjedna prestalo kucati srčeko ( kiretaža )
    2. prir.trud. - nešto nije valjalo od početka, napravili kiretažu, naknadno ustanovili vanmaterničnu, izvadili lijevi jajovod, a desni je upitne kvalitete jer mi je desna strana uvijek bila " slabija "
    3. trud. uz klomifen i gonale - otišlo vrlo brzo bez kiretaže
    jajnici nalik policističnima, trenutno na Glucophagu, ciklusi donekle regulirani, ovulacije ima pa nema.....pokušavamo nešto....
    MM: OK
    imunološke pretrage pokazale preklapanje u DQ lokusu, ostale imuno pretrage u redu - barem dio koji smo napravili
    update:
    laparo/histero odrađen - desni jajovod prohodan, jajnici odlični zbog metformina
    u 10. mjesecu AIH

  33. #133
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Da se pridružim:

    Ja´81. MM `79.
    Ja preboljela tešku upalu jajnika i jajovoda (umalo ostala bez cijele desne strane) i godinu dana smo išli polako i mislili da je to uzrok nemogućnosti začeća.
    Onda smo oboje krenuli na pretrage koje su nas, blago rečeno iznenadile: moj Hsg, hormoni, brisevi sve ok, MM oligoastheno i granična therato :shock: :shock: :shock:
    Nakon prvotnog šoka i neizbježnih pitanja (zašto, kako...) skupili smo hrabrost i krećemo! SD i Vili su naše stepenice prema našoj prvoj ženi ili muškarcu (ili oboma)!
    Sretno svima!

  34. #134
    TOMISLAVA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    392

    Početno

    Da i ja nešto kažem.
    Ja 30 mm 33.
    Kod njega sve u redu a ja od svega radila samo HSG koje je uredan, ovulacije prisutne a nekad mi se prije menge zna pojaviti smeđi iscjedak i kao da mi se zadnjih 3 - 4 mjeseca ciklus skratio sa 28 na 23 - 24 dana. Mislim da su to hormoni pa ću ovaj mjesec i to provjeriti.

  35. #135
    Sunflower98 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    54

    Početno

    Evo i mene, nekad mi je dijagnoza bila u potpisu ali odlučila sam se za promjenu, stalno me rastuživala, pa sam promjenila potpis a dijagnozu premjestila gdje joj je i mjesto
    MM'75 varirajući spermiogram malo asthenzoospermija pa dobijemo blagoslov za AIH,već kod 2.AIH pogoršanje do oligoasthenzoospermije i preporuka dr. IVF/ICSI, u 04/08 dijagnosticirana i varikokela
    JA'72 paraovarijska cista kod lijevog jajnika punktirana, pa se ponovo vratila, HSSG uredan, hormoni uredni, brisevi uredni
    2AIH=0
    1IVF 06/08 stimuliran klomifenom (znači prirodni) bez F (nema oplodnje)
    2IVF 07/08 završio neslavno jer su svi u RI KBC otišli na kongres u Barcelonu od ginekologa do biologa pa se moj IVF sveo na ciljni odnos stimuliran klomifenom i naravno prošao bezuspješno.

  36. #136
    Sunflower98 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    54

    Početno

    Da još dodam u braku smo 10 godina, a naša cura (mala Lavica) začeta je potpuno prirodnim putem
    i sad velika seka hoće jednu malu sekicu i stalno nam to predbacuje i stavlja soli na ranu, svi imaju brata ili seku, samo sam ja saaaama
    Na drugoj bebici radimo od siječnja 2006. znači više od 2 i pol godine,
    valjda će se i nama sreća osmjehnut

  37. #137

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    35

    Početno

    Ja 79./MM 77.

    MM sve ok

    Ja PCOS, menstruacija prirodna mi je 1-2 puta godišnje. Pijem Aglurab 2x1 već 3 mjeseca, u prvom mjesecu očekivana menstruacija mi je izostala. Dobila samo pod Dabrostonima. Taj ciklus pila i Klomifen, 1x1, ništa se nije dogodilo.
    2. ciklus opet Dabroston i Klomifen 1x2 - opet ni pomaka.
    Sad pijem Dabroston po treći put, Klomifen ću za koji dan piti 2+1, ali se bojim da neće biti rezultata kad tako slabo inače reagiram.

    gin. kaže ako treći ciklus Klomifena ne uspije da bi trebalo ići na laparoskopiju.

  38. #138
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    MM 71, ja 79 - dvije godine pokušavamo i ništa..

    MM- nalaz urologa uredan, brisevi ok, spermiogram:Asthenozospermija uz koju je očekivana trudnoća..
    Ja - Policistični jajnici (oko 6. god.) - Pila sam rovera, Dabroston, Diane 35, Yasmin pa Cilest.. - diagnoza je i dalje ista, ništa mi nije bilo bolje..
    po bazalnoj temp. imam redovnu ovulaciju..cikluse 31- 34 dana..
    prije dvije godine prestala sve piti i krenuli smo ozbiljno raditi bebicu...
    nadamo se iz mjeseca u mjesec.. al sad i malo više jer krećemo na VV.

  39. #139
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Ja - sve OK
    MM - oligoasthenozoospermia

    1 AIH (SD) - beta 0.12
    1 prirodni IVF (SD) (Klomifen + 3 GonalF) - beta 0.16
    1 stimulirani IVF (SD) (Cilest, Suprefact, GonalF) - 6 JS, 3 prezrele, 3 OK, nijedna se nije oplodila, nema ET
    1 prirodni ICSI (Poliklinika Škvorc) - 1 JS lose kvalitete, nije se oplodila, nema ET

  40. #140

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    Pozz drage cure moja je situacija ovakva:

    - ja 78 godište, čvorovi na štitnjači (hormoni štit. u redu) prije tri godine
    nakon punkcije predložena operacija ali je nisam obavila što iz straha od operacije, što iz straha da ću poremetit njenu funkciju i morati piti tablete cili život, tražila sama od ginekologice (sada bivše) da mi da da vadim spo. hormone, totalni hormonalni disbalans, visok T i DHASO4, pila Diane 35, dovela ih u normalu, ali ništa se nije dogodilo 6 mjeseci kasnije ponovo podivljali. Menga do tada bila prilično redovita :?, nakon njih (tableta) par miseci imam mengu, par nemam (trenutno od kolovoza nemam), idemo dalje, zbog povišenog DHSO4 nova gin. me šalje endokrinologu, koji ustanovi visoki tlak, šalje me na CT nadbubrežne žlijezde koji upravo obavljam sad u petak :shock: sumnja na ili neki tumor ili neku cisticu šta ja znam na njoj, zaključi da zbog niskog šećera (na donjoj granici ili čak ispod) imam i nekakav dijabetes sve u svemu imam nekakav metabolički poremećaj, zbog toga mi se poremetili hormoni, zbog toga imam višak kila i što sve ne,

    - on 71 godište oligozoospermia III st.,
    - variokokela


    1.10. dogovorila razgovor i pregled u privatnoj IVF u ZG, doc zaključio da ne mogu ostati trudna nikako prirodnim putem i sve bi se nekako zakotrljalo da nije mog VISOKOG TLAKA (160/110) i odbija me uzeti u postupak dok god ga ne spustim i nađem uzrok. Šalje me da obavim taj CT, kardiološke pretrage i smršavim pa da mu se javim!!! Uf dosadila sam i samoj sebi, ali što mogu ovo mi je zaista jedan način da izbacim sve iz sebe i da dobijem nekakav koristan savjet!!!

    P.S. Danas radila testić (nadali se do neba i ja i MM) da će se pojaviti dvije crtice kad ono sam jedna šugava jedina crveni se ko luda!!!!

    Eto toliko o našoj dijagnozi!! Hvala na strpljenju


    _______________________________
    JA-78 PCOS??
    - povišen T i DHSO4
    - čvorovi na štitnjači, hormoni štit. ok
    - sumnja na bolest nadbubrežne žlijezde
    (pretrage u tijeku), visok tlak zbog toga
    odbijena na potpomognutu,
    ON- 71
    - oligozoospermia III st,
    - variokokela

  41. #141

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    19

    Početno

    10 g. braka, izgubili 7 u vremenu i prostoru (mm govorio ima vremena, ja glupa poslušala):

    2 stimulirana IVF - beta 0,00
    1 prirodni IVF - nema JS, nema ET
    1 ciljani uz štopericu - ništa od toga
    sada čekam u 11 mj 3 stim. IVF (vidjet ćemo)

    MM spermio slabo pokretljivi, aljkavi, ja bez lijevog jajovoda (vanmat trud. prije mm), ciklus uredan 28 dana, hormoni, papa uredni. Čuda nema
    Inaće, mm i ja 39 g, vrijeme nam prolazi, neznam šta me čeka i kako ću ako opet ne uspijemo. Boli me sve to. Sretno svima nama.

  42. #142

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    19

    Početno

    Citiraj Nikita prvotno napisa
    10 g. braka, izgubili 7 u vremenu i prostoru (mm govorio ima vremena, ja glupa poslušala):.
    Dodajem, tlak, štitnjača, ma ama sve uredno, osim viška kg. Upravo ih skidam, pa će biti i to ok (valjda), ništ strašno.

  43. #143

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    7

    Početno ...

    Drage moje cure, žene ... ponavljam po tko zna koji put ja sam neznalica ... toliko malo toga znam da vase rasprave jedva pratim ... imam 30 i pred par mjeseci nakon laparoskopije prvi put sam morala ozbiljno poceti razmisljati o tome sto me ceka ... ja zapravo za pocetak imam jedno glupavo pitanje ... da li za postupke IVF-a morate biti u braku? ... naime ... moj bivsi je zakljucio da njemu to ne treba u zivotu pa se pred 2 godine izgubio iz mog zivota ... bila sama, nerazmisljala o tome i sad ... imam "decka" (navodnici jer mi to u ovim godinama i nakon svega sto sam prosla smijesno zvuci ) koji smatra da samnom vrijedi sve to proci da dobijemo malog ... e sad me zanima moram li se nabrzinu udati ili ne :/ ... jos samo da napomenem na laparoskopiji ustanovljeno je da su mi jajovodi generalno neprohodni i da cim nađem vremena i snage dodem ponovit postupak i izvadit ih van ...
    bilo tko ko ima volje i vremena barem u kratkim crtama pojasnit mi odakle da pocmem ja bi mu bila zahvalna ... moram priznati puno mi je jednostavnije onako zatrazit pomoc nego sjesti pred doktora i biti cool i sjetit se svega sto bi ga htjela pitat ... stoga ... molim upomoc ...

  44. #144
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Eto, da i ja sročim par rečenica.
    MM ´77, ja ´83
    Počeli raditi na bebici prije skoro pa dvije godine. U početku mislili da je problem u meni jer imam policistične jajnike. Bila na klomifenima ali folikula ni od kuda, a ako ih je i bilo nisu sazreli. Dabrostoni mi nisu regulirali m, ali se koliko toliko regulirala sama u zadnjih par mjeseci. Pola godine nakon klomifenizacije moj dr rekao da mi on više ne može pomoći i rekao da se javimo u W, gdje je mm obavio spermiogram koji je pokazao asthenospermiu. Drugi spermiogram asthenozoospermiu, treći asthenoteratozoospermiu. Količinski ih ima dovoljno, pokretnih 7%, prog.pokretnih 3%, morfološki ispravnih 0%. Eto, sada smo prikupili sve nalaze potrebne za ulazak u protokol MPO, čekam 8dc da odemo do dr. A pa da čujemo što dalje. S tim da mm u međuvremenu mora obaviti još neke pretrage kod urologa.

  45. #145
    anđeo sa neba avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    135

    Početno

    Želim se i ja javiti i pridružiti vam.
    Dakle ja imam 29, a MM 28 i dijagnozu azoospermije. S tim smo se upoznali prije 4 godine i od onda tapkamo. Bili smo na VV-u. Urađena mu je punkcija i nađeni su spermiji S. stanice i spermatogeneza. Međutim dr. A. je smatrao da treba na biopsiju. Upućeni smo na Rebro, ali već 2 god. bez pomaka jer se biopsija ne radi! (Može li mi netko reći nešto više kako doći do biopsije).
    Juče smo bili u SLO kod dr. Reša. S njim je dogovoreno da krećemo u postupak već ovaj mjesec. Nije siguran hoće li što naći biopsijom (smatra da nalaz s VV-a nije realan s obzirom na dijagnozu), ali će probati. Od 3. dana ciklusa pijem 1/2 tabletice klomifena, pa 10. DC moram do njega na UZ.
    Dalje ništa ne znam!
    Molim vas bilo kakve informacije jer sam u to zašla malo nepripremljena. Šta nakon tog 10. DC?
    Moram li ostati u SLO?

  46. #146

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Tu negde,blizu (Mkd)
    Postovi
    25

    Početno

    Zdravo i od mene,
    Vec neko vreme citam postove na rodi i konacno se ukljucujem da spodelim sa vama svoju dijagnozu.Ja imam 38 a mm 40 god.Iza nas su 4 neuspele IVF (stimulirane)Poslednju smo radili u 6.mesecu 2008 god. a prvu 2001.Inace 13 godina smo u braku i 4godine pre toga u vezi.Kod mm je sve u redu,osim sto je strasveni pusac i postoji opasnost za kvalitet spermica zbog cega ga stalno gnjavim ali porok je jaci za sada.Ja imam malu matericu (manju od infantilnog tipa-tako pise u jednoj od dijagnoza)imala sam hidrosalpings na desnom jajovodu,koji mi je odstranjen a levi je neprohodan.Radila sam hsg,laparoskopiju i dve histeroskopije, odstranjen mi je septum uterusa.Endometrijum mi je strasno tanak,pred menzis oko 5mm,i pred punkciju sa stimulacijom 5-6-7mm.Nivo estradiola na pocetku ciklusa je dosta nizak ali prilikom stimulacije ide gore, Js rastu,sazrevaju,plode se uvek sam imala ET,nazalost nikad jos nisam videla dve crtice niti cula ono"Beta vam je pozitivna ... :/
    Bila sam ubedjena kod cetvrtog pokusaja -e ovoga puta ce bit uspesno,bila sam na Dexu 1mg od pocetka stimulacije,primala dodatno hcg posle ET,primala clexane(heparin) imala grcenje materice drugog,petog i sedmog dana od ET-a a cula sam da je to simtom implantacije i ufiksirala sebi, jupiii, evo ga,na moju zalost 13-og dana negativan test ,16-og dana pocinje braon iscedak i posle dva dana krv.
    Posle male krize zbog neuspeha a i zbog godina valjda,evo me opet na nogama,spremna za novi pocetak,koji bi po mojum slobodnim procenama trebao da se desi pocetkom naredne godine.Sada sam na kontraceptivnoj terapiji,kljukam se vitaminima i nadam se kooonacnom uspehu.
    Toliko od mene za sada, voli vas Fragola

  47. #147
    silvija avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    45

    Početno

    Evo i mene da pocnem

    Ja "77 MM "75
    2xAIH=-
    3xstimulirani IVF=-
    1xFET=-
    1xstim.IVF(1blastica)=-
    Ovo je bila skracena verzija

  48. #148
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    U vezi sedam godina, u braku tri (10) ,zadnjih 5 se ne čuvamo a zadnje dvije smo na VV. Ja imam 30 a muž 33 godine. Kod njega sve ok, ja PCOS. Prvi AIH neuspiješan, Drugi radimo sutra. Nadamo se uspijehu.

  49. #149
    magi7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    253

    Početno

    Evo i mene.

    Pokušavamo od početka 2006.
    Ja endometrioza, lijevi jajovod i jajnik slijepljen sa maternicom, jajovod nije u funkciji, jajnik možda. Desna strana laparoskopski očišćena i osposobljena.
    MM sve OK.
    Krećemo na prvi IVF u siječnju 2009.

  50. #150
    sistina

    Početno

    ja sam nova pratim vas pa da pisem nesto i o meni
    JA;37 MM:43 nalaz=ideopatski sterilitet
    1 ivf=2005god.-3 jajne stanice 1oplodena i Et. beta=0
    2ivf=2006god-1 jajna stanica nedovolno sazreana bez ET
    3ivf=2008god-6jajne stanice 3 oplodene osamkletocne vratili su oba 3 beta 0
    da dodam da sam radila i 6 insiminacije sa klomifenom bez uspeha sada bih htela da napravim imunoloske analize ali posto sam iz makedonije ovde nisam cula da se to radi pa ako bi ste hteli da mi date savet sta sve trba da uradim kako naredna ivf bi bila uspesna :? :? :? :?

Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •