Stranica 6 od 9 PrviPrvi ... 45678 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 425

Tema: Sve naše dijagnoze

  1. #251

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    cure dobrodosle!
    ivanais za pocetak bih ti preporucila brosuru
    http://issuu.com/quipos.art/docs/neplodnost2010

  2. #252
    BarbyBaby avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    7

    Početno

    Pozdrav djevojke,

    Pokušavamo 3 godine.
    Evo mene i mog problema:
    Naime imam PCOS, pokušala sam sve da ga se riješim od promjene prehrane, regulacija težine, terapije i nakraju laparoskopije u 9 mjesecu ove godine.
    Od LPCS niti jedna m nije došla, ultrazvuk uredan bez traga pcos ali hormonska slika pokazuje PCOS ( LH 12 - FSH 6, testosteron 3,9 ) morala sam je raditi van ciklusa pošto niti jednu M nisam dobila.

    Eto toliko do mene.....

  3. #253
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    BarbyBaby kazes da si primala terapije, jesi li uzimala kad metformin (najcesce Siofor ili Glucophage) i klomifen?

    Ja sam isto dugogodisnja Pcos-ovka, nakon prestanka kontracepcijskih pilula nisam imala menstruacije.
    Kad sam se obratila Mpo dr odmah dobila metformin i preporuku da smrsavim (tada sam imala skoro 30 kg viska).
    Nakon 3 mjeseca metformina skinula 10-tak kg i krenuli sa stimulacijom ovulacije.
    Taj dio mozes vidjeti u mom potpisu.
    Uglavnom, u meduvremenu skinula jos 15-tak kila i, s obzirom da unatoc stimulaciji Femarom nisam izovulirala, obavila lpsc drilling.
    Nakon drillinga ciklusi od 30-tak dana i u drugom c. nakon lpsc ostala trudna. Nazalost, spontani, pauza 2 mjeseca...
    Ciklus nakon pauze radila folikulometrije, ovulacija 20. dc i ostajem trudna.

    Dr mi je rekao da sam najvjerojatnije uhvatila zadnji voz sto se pozitivnih ucinaka lpsc tice. Da nije djelovalo isli bi na Ivf i ozbiljniju stimulaciju, a to je bio i plan prije lpsc.
    Kakvi su vasi planovi za dalje?

  4. #254
    theorema avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    88

    Početno

    nadovezat ću se na barby sa svojom kombinacijom pcos-a i hiperprolaktinemije
    u koštac s pcos-om primila sam se 9/2010, prestala sam uzimati kontracepcijske i odlučila ga liječiti, ciklusi su mi bili anovulatorni i trajali do 90 dana,
    ginekolog me poslao na endokrinološku obradu i tada su posumnjali na adenom na hipofizi, nije pronađen na dva MR-a, što znači da je manji od 2 mm, ali je funkcionalan i luči prolaktin, pa ne mogu bez bromergona, jer mi izostaju ovulacije i javlja se mliječni iscjedak iz dojke
    uzimala sam bromergon godinu dana, ali ipak sam ovulirala samo jednom, tada su mi prepisali i siofor, iako nemam inzulinsku rezistenciju, nakon još jedne godine čini se da počinje djelovati, evo već 3 ovulacije ove godine
    btw usput izbjegavam UH i pijem marulju

    barby trebala bi raditi i inzulin uz ogtt
    (guk kod inz. rez. bude normalan, a inzulin jako skoči 2h nakon opterećenja glukozom)
    a laparo je kratkotrajno riješenje...
    Posljednje uređivanje od theorema : 19.05.2013. at 16:01

  5. #255

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    289

    Početno

    Ja 29
    MM 31 sve ok, sg normo

    Ja hashimoto, ovulacije redovite, u drugom dijelu spotting koji pocne vec 10dpo nekad ranije, nekad kasnije.. Najkraca lf 9 dana, najduza 12
    Poceli raditi na bebi
    ljeto 2010 opusteno s "vadi ga van metodom"
    8/2011 smo poceli i u mene ali "kad bude"
    5/2012 krecemo aktivno sa pracenjem sluzi, i 8om s lh trakicama i mjerenjem bt
    12/2012 javljam se mpo dr u kbc rijeka, terapija 3 mj od 11-25dc 2x1 duphastone, naravno ta 3 mj nema O jer sam prerano pocela sa duphastoneom (dr kaze da je to bilo u redu i da temp nije mjerodavna kada se pije duph)
    3/2013 pauza, graf savrsen, lf 12 dana; 11,12 dpo spotting
    4/2013 pregled pred O dr preporucuje odnose i nada se mojoj trudnoci, u 6/2013 preporuka za hssg (cekam nalaze)
    7/2013 preporuka za ciljane odnose pracene folikulometrijom
    Jesen 2013 preporucen IUI

  6. #256

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    157

    Početno

    Evo da se i ja prijavim ovdi....

    Počeli raditi na bebi u 07/2010
    Do prije par mjeseci bili idiopati,osim moje štitnjače.
    Sad je stanje mm astheno,ja hašimoto ali pod kontrolom.
    Od pretraga napravili svašta i sad smo polako u pripremama za postupak....

  7. #257

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Osječk-baranjska županija
    Postovi
    383

    Početno

    eo da se i ja prijavim
    Ja 22, MM 33
    on ok
    Ja PCO, oštećena tolerancija glukoze
    Menstruacije nemam bez duphastona.
    Pijem siofor od 500 2 puta na dan već godinu dana ništa.
    U braku smo 3 god, a pokušavamo već 4god.
    Jednom klomifen, neuspješno.
    Iz baranje sam di nažalost nemamo dobrog ginekologa, u os u bolnici bila
    katastrofalni. Trenutno se raspitujem za zg.

  8. #258

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    20

    Početno

    Prvo pozdrav svima,evo prije nekoliko dana saznala dijagnozu,nakon 4godine pokusavanja.Naime zajedno smo 10godina,a u braku 1god.Pretpostavljala sam da postoji problem,ali me moja dr.malo zavlacila.Prvo je smetao miom,pa sam pila terapiju koje nije pomogla,samo sam natukla kile.Pa su bila visoka antitijela stitnjace,na utz ustanovljeno da je u normali.Odlazim privatno i dr.mi savjetuje mpo kliniku dr.V.
    MM 30god-normo
    JA 31god-otezano prohodni jajovodi
    ako se ne dogodi cudo,u 10.-om mj,konzultacije za laparoskopiju

  9. #259
    Dalmašica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    24

    Početno

    Pozdrav curke...
    Ja 25,mm 31. Zajedno smo 6 god,u braku 2.
    Moja dg je pcos,anovulatorni ciklusi i inz.rezistencija. Trosim metformin,prenatalne vitamine i folnu. Mm-astenoteratozospermija,trosi cink,selen,vit e.
    U devetom mjesecu ako Bog da krecemo na vv s konzultacijama jer nam je preporucen ivf.

  10. #260

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    23

    Početno

    Pozdrav curke....
    ja 27 MM 33 zajedno smo 4 godine, u braku 2...
    ja nemam dijagnozu kazu da je sve ok, sad se malo mucim sa bajama ali to se da rijesti nadam se,,,a MM oligoastenospermia i varicocela, operirana i nakon toga azoospermia...pio proxed i sve moguce prirodne preparate, prestao da pusi...ali stanje se nije popravilo...sad saniramo i njegove bakterije za koje kazu da nemaju veze sa losim nalazom...

  11. #261
    Ledamo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    196

    Početno

    5 godina smo u braku, a od toga dvije godine pokusavali smo prirodnim putem dobiti bebicu. Bilo je poznato da ja imam PCO, te se terapija uglavnom odnosila na to, da pijem antibaby pilule i nakon toga da pokusavamo.Isprobala sam sve moguce cajeve i biljne preparate. Poslije sam dobila metformin, koji je navodno dobar u lijecenju PCO-a..Na kraju je muz na svoju ruku otisao i izvadio spermiogram, nakon cijeg smo rezultata ostali sokirani. Prvi rezltat je pokazao da ima oligozoospermiu..Doktor mu je prepisao vitamin E i zink, ja sam ga sopala sa mjesavinom meda, oraha i celera. Sljedeci nalaz je po tom pitanju bio puno bolji..Sa 2 mil. nalaz se poboljsao na 12. Bila sam toliko sretna, da uopce druge vrijednosti nisam gledala :S a tamo je stajalo da su ovaj put spori i deformisani.
    Nakon toga se definitivno odlucujemo na ICSI. Ja sam dobila uz metformin, folnu, jos i Thyroxin da pijem, iako mi je inace stitnjaca u redu, medjutim smatrali su da je bolje jos vise optimirati vrijednosti za trudnocu. Muz je nastavio piti vitamine, medjutim onda ga je ugvatila strasna gripa. Popio je tri ture antibiotika i bili smo svjesni da ce to vjerojatno imati utjecaja na spermiogram. Tako je bilo..vrijednost koju je dobio na dan punkcije, bila je 1,1 mil. Ali bili su pokretljivi i uspjeli smo se spojiti, oploditi i sad smo u iscekivanju rezultata

  12. #262

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    53

    Početno

    Pozdrav svima! Muž ima 30 god.,ja 29. Zajedno smo 13 godina, u braku 4 god., isto toliko se i trudimo za bebaca, do sada prošli 3 ivf, pripremamo se za koji tjedan na isci, dijagnoza idiopati!

  13. #263

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    53

    Početno

    Jos jedna sitnica, mi idemo privatno i to je sve teklo prilično brzo, prvo vadili sve nalaze, pa obavili prohodnost jajovoda,bili 5.mj na klomifenu i dobivala sam svaki mj. stopericu, nakon klomifenu odmah ivf. Kažem vam nalazi sve do sada ok, oplodnja uvijek prođe dobro, vraćaju 5.dana zametke i eto nikad ništa

  14. #264

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    53

    Početno

    Ništa od imunologije! Dr smatra da jos nije vrijeme za to, hm... Napravila sam one osnovne pretrage, hormone 3 dan, briseve, spermiogram, prohodnost jajovoda. Neznam zasto jos nije došla red na imunologiju, a nas dr. je u stvari jako poznat po tome...

  15. #265
    mostarka86 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    579

    Početno

    Forsirajte da dobijete uputinice za imunološke pretrage. Ja sam se svojim dr. popela na glavu da bi dobila barem neke. Neke i jesam, i pokazala su značajna odstupanja. I pored tih odstupanja, nisu mi dali da odradim sve pretrage, kao nema još dokaza da je potrebno uraditi ih. Sutra ću ih uraditi privatno. Sve to košta, naročito kada ova glupa država ne snosi nikakve troškove oko MPO, ali opet, idem privatno, da sam mirna. Kada sam dr. odnijela nalaze imunoloških pretraga, kaže on, pa da si i sto postupaka uradila, mislim da ne bi došlo do implantacije, jer kako njanja kaže, i on mi je tako objasnio, tijelo odbacuje embrij u startu, kao nešto strano i loše. A da ih nisam uradila, ko zna koliko bi još postupaka uradila, dok bi se oni sjetili uraditi te pretrage.

  16. #266

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    5

    Početno

    mostarka,koje si pretrage radila,ja sam se testirala samo na trombofiliju,pa me zanima sto bih jos mogla napraviti.bila sam na sedam postupaka i nikada nista do sada?hvala

  17. #267

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Jas 29mm36jas imam hipotireoza I hiperprolaktinemija athezii na desen jajnik od hiruskiot zafat na slepo crevo lev jajnik slabo funkcionalen mm astenozoospermia. tri aih beta nula 1stimylirano icsi 5jk tri oplodeni eden embrion vraten 15denbeta37,121den102pocetok na gestaciski sakusspontan abort

  18. #268
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ja: hormoni dobri, jajnici puni folikula i prohodni, ali imam 39 g. (dakle, nemam vremena). MM: nalazi super.
    Problem: nismo trudni. Malo smo ciljali dane, malo nismo, bili i nervozni i opušteni, al se nije zalomilo u 1,5 g.
    Idemo idući mjesec na IVF ICSI. Nadam se da će sve dobro proći, al me isto tako strah da nemamo neki kompliciraniji problem i polako se izluđujem.

  19. #269
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    sadie,
    kakvi su ti hormosnki nalaz? koliki fsh, lh, estradiol, amh, tsh...?

  20. #270
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    amh 41,3 ; lh 5,08 ; fsh 6,21 ; estradol 150 ; prolaktin 377 ; tsh 3,22 ; progestron 32,3
    Prvi put čujem za te kratice i hormone. Kaže doc da je nalaz uredan, pa mu vjerujem.

  21. #271
    Sara 29. avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    86

    Početno

    Evo i moje dijagnoze. Ja 88 -PCOS ,hormoni uredni,malo nizak progesteron 17,7 ref. v (3,6-50,6), hsg još nije obavljen,čekam uredan bris. MM 82 oligoasthenozoospermia. Pokušavamo 3 godine.

  22. #272

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    258

    Početno

    Pozdrav svima.
    Imam pitanje. Nije za mene nego prijateljicu, a kako sam uključena u forumu ponudila sam se da joj to propitam.
    Došli su nalazi spermiograma na kojima stoji necrozoospermia!
    Ima li netko u sličnoj situaciji? Koji je uzrok toga i jel to stanje nepovratno?
    Može li ijedna pomoći?

    Hvala puno.

  23. #273

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    lili_nova necrozoospermija znaci da su svi spermiji ili mrtvi ili nepokretni. suprug bi svakako trebao napraviti dodatne pretrage i konzultacije kod urologa i androloga. uzorci mogu biti razni, a stanje sa spermiogramima moze biti promjenjivo, ovisno o uzroku.
    Posljednje uređivanje od bubekica : 11.04.2014. at 14:29

  24. #274

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    258

    Početno

    bubekica da, po nazivu sam pretpostavila i pročitala sam neka objašnjena.
    Samo nije joj nitko objasnio što bi moglo biti od uzroka, barem ne još. I može li se popraviti sadašnje stanje.
    Strašna je pomisao da su svi spermiji mrtvi.

  25. #275

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    i moj muz se bori s teskom dijagnozom, na zadnjem spermiogramu su jedva nasli nekoliko spermija (prije ih je bilo 10-20mil/mL, doduse svi nepokretni), isto vec 2 godine kopamo po uzrocima, nismo nista pametniji, stoga ti nemam sto pametno napisati. sretno prijateljici!

  26. #276
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Cure ima li itko saznanja jel adenomioza (urastanje endometrija u tkoivo maternice) može utjecati na implantaciju? Meni je ona ustanovljena prije godinu dana, ali taj dokotor koji nije mpo-vac je rekao da ona ne uzrokuje neplodnost. uhvatila se ja googla pa i ne piše baš tako. ja sam tu nešto razmišljam kako to da mi se nikad nije dogodila bar biokemijska t jer prohodni su jajovodi, u 3 godine valjda je bilo još neke dobre stanice u mojim ovulacijama.
    jel se netko možda susreo s tom informacijom ili ne daj Bože ima tu adenomiozu?

  27. #277
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Da li nekome mozda sine sto je moja dijagnoza jer ja nemam pojma.naime,ciklusi su mi produljeni,traju oko 33 dana,mensteuacije slabe 2-3 dana.nikakav pms,slabi grcevi..prsa ne bole..hormoni svi ok jedino je lh 9,a fsh 7 sto nije bas ok..dr kaze da su po tome to pcos jajnici,ali samo po tome,po ultrazvuku su normalni,a nemam niti jedan simptom pcos-niti dlakavost,niti debljina,akne..nista..a opet ovulacije svake prijestupne godine..uspijem malo,izregulirati cikluse vrkutom i pms free plus tabletama..ima li netko slicne simptome i konkretnu dijagnozu jer me to bas kopa..

  28. #278
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Joj red ne bi znala u čemu je problem. Mislim da ti zbog malo povišenog lh u odnosu na fsh to i nije baš pcos. Cure s pcos imaju puno, puno veći lh od fsh, kod tebe je on povećan nešto malo. Ako se na uzv ne vidi, onda ja mislim da i nije. Traži drugo mišljenje. Stimulacijom bi se to sve moglo, nadam se pokrenuti.

  29. #279
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj Krtica prvotno napisa Vidi poruku
    Joj red ne bi znala u čemu je problem. Mislim da ti zbog malo povišenog lh u odnosu na fsh to i nije baš pcos. Cure s pcos imaju puno, puno veći lh od fsh, kod tebe je on povećan nešto malo. Ako se na uzv ne vidi, onda ja mislim da i nije. Traži drugo mišljenje. Stimulacijom bi se to sve moglo, nadam se pokrenuti.
    a znam da stimulacijom se sve da riješiti..ali ja se nekako nadam da kada bih riješila taj problem nekako generalno da bi se nešto nekad možda između postupaka i prirodno uhvatilo..ok, spermiogram nam isto nije nešto,ali da je sve ok kod mene možda bi se koji pijani spermić i zaletio i obavio posao
    Drugo mišljenje je isto bilo da je po hormonalnom statusu nekakav pcos,ali da ne izgleda tako..pojma nemam..a ništa, idem sad u postupak pa ću po ljeti pokušati čajevima i travama to nekako unormalizirati..

  30. #280

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Lili nova moze pokusati s maticnom mljeci i profertil tabletama. Ta kombinacija je jako dobra za poboljsanje spermija. Znam iz vlastitog iskustva jer mm je to uzimao tri mj i nalaz je bio bolji za 30%. Sretno.

  31. #281
    perlica55 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    124

    Početno

    Evo i mene.. trudimo se godinu i pol...
    Ja 32 - sve ok - papa, brisevi, UVZ, hormoni (HSG nisam radila, ak nam budu predložili IUI, budem i to napravila)
    MM 34 - Loš spermiogram, prva dijagnoza oligoashenozoospermija 4 mil. ukupno, jako slaba pokretljivost.
    Šok.. Ja napravila briseve, izolirana ureaplasma. Uzimali oboje Doxiciklin 10dana, svi kontrolni brisevi uredni..
    Nakon 4 mjeseca Bioastina 2x2 i 2 mjeseca Proxeeda s-gram bolji, asthenozoospermija 80 mil. ukupno a+b 10%, c 27%, d 63%
    Nakon iduće vještice krećemo s Klomićima 1x1 5-9dc, folikulometrijom i ciljanim odnosima..
    Psihički se već pripramamo za konzultacije u poliklinici Cito nakon ljeta..
    Ne znamo dal smo kandidati za inseminaciju ili odmah IVF/ICSI?!?!
    Sretno cure

  32. #282

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Saa na mm s gram e ok od 25 procenti saa se 60 procenti progresivni od ukupen br 32mil Saa se 75 mil

  33. #283

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Dijagnoza je bila astenozoospermia saa enormozoospermijaa

  34. #284
    perlica55 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    124

    Početno

    Hulja kak ste popravili pokretljivost??

  35. #285
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    evo da vas i ja sve pozdravim posto sam nova
    ja '87 - PCOS, anovulacijski ciklusi
    mm '86 - sve ok
    1,5god bez uspjeha

    2003. bilokularna cista, desni jajnik policistican - cista otisla sa dabrostonima, terapija: logest
    2005. stitnjaca eutireoidna, bez terapije, kontrole 1godišnje
    8./2011. nakon dugogodisnje borbe s candidom sa logesta prelazim na lindynette
    12./2012. prestajem uzimat pilule, krecemo pokusavat prirodno
    ciklusi se skroz pobrkali: variraju od 30-60 dana
    9./2013. oba jajnika policisticna na UZV, nikakve pretrage, savjet: smrsaviti (eventualno sam imala 2,3kg viska, ali dobro... kod PCOS kaze dr. da je i -2kg od velike vaznosti)
    -7kg i dalje bezuspjesno pokusavamo prirodno, zbog komplikacija oko doktora, upisujem se kod nove ginekologinje koja nas odmah salje na sve pretrage:
    3./2014. MM spermiogram: sve ok, pocinjem sa lh trakicama pratit cikluse
    ja u medjuvremenu napravila pretrage: ciklusi anovulacijski, LH:12.4, FSH:7.7, Androstendion: 4.5 - sindrom policisticnih jajnika potvrdjen... TSH: 4.207 - dr. mi rekla da ga moram spustit ispod 2

    -vadila sam sad sve hormone stitnjace i zbog PCOS i zbog redovne kontrole: TSH: 4.020, TPO: 333.33, FT3 i FT4 ok... iduci tjedan idem na pregled kod specijaliste
    -cekam nalaze ogtt-a
    -a s veelikim nestrpljenjem cekamo 9./2014. pregled na humanoj reprodukciji, dr. rekla da pretpostavlja da ce mi preporucit neku terpiju s kojom bi izazvali ovulaciju tj. doveli hormone "u red", vrlo vjerovatno metforminom ili moooooozda cak me odluce stavit na neku terapiju za stitnjacu (sto inace ne bi, ali posto pokusavam ostat trudna budu)

    ugl trenutno na cekanju

    ako netko ima slicnih iskustava i kakvih pametnih savjeta, posto sam nova nisam bas sve popratila, neka vice!!

  36. #286
    bubicazubica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    902

    Početno

    mislim da bi bio red napokon da napišem koje slovo i ja...nakon što sam već pola godine tu..
    ja i mm-godina i previše(41+ ,44)
    dijagnoza-oboje sve + 10,sve ok,nema bakretija,beštija,papa uredan svaki put,čak i spermoigram začuđuje dr.i biologe ipak su i godine u pitanju,ali savršenije ne može biti
    moji hormončići
    LH 5.47
    FSH 7.25
    PROLAKTIN 498.8
    ESTRADIOL 181.9
    TESTOSTERON 0.507

    ...ali ne ide i gotovo...(opet ponavljam,znam i sama najveći križ su godine...ali...da smo se prije i mi sreli,da smo prije posložili kockice u glavi..možda bi bilo drugačije)
    prirodna trudnoća 7/2013...kiretaža 9/3013 9tt,rekiretaža 10/2013
    duga pauza od pokušavanja...kuća radinost,mjerenje bt.-ništa
    5,6,7/2014-fm,ciljani,tempirani odnosi-rezultat-jedno veliko ništa(svašta nešto i ništa,ciste)
    9/2014-dogovor za IVF/ET stimulirani ciklus sa antagonističkim protokolom

  37. #287
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Tak je i kod nas. Moje godinice, tj njih 40. Svi su nalazi super, osim sto nisam bila trudna, a nismo krenuli ranije jer se nismo poznavali. Krenuli smo u veljaci i to odmah na ivf, nista suptilno poput ciljanih odnosa. Prosli smo 4 postupka zaredom, sa samo 1 mjesecom pauze. I napokon je dosla moja prva trudnoca.
    Kod nas su problem js, ali ne broj jer ih imam za dijeliti, vec kvaliteta.

  38. #288
    bubicazubica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    902

    Početno

    tvoj primjer,i rasplet mi daje velikuuuu nadu i očekivanja!!!!!
    sretno,najsretnije u slatkom isčekivanju...od
    Citiraj Sadie prvotno napisa Vidi poruku
    Tak je i kod nas. Moje godinice, tj njih 40. Svi su nalazi super, osim sto nisam bila trudna, a nismo krenuli ranije jer se nismo poznavali. Krenuli smo u veljaci i to odmah na ivf, nista suptilno poput ciljanih odnosa. Prosli smo 4 postupka zaredom, sa samo 1 mjesecom pauze. I napokon je dosla moja prva trudnoca.
    Kod nas su problem js, ali ne broj jer ih imam za dijeliti, vec kvaliteta.

  39. #289
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Bubica, sretno! Mislim da je Sadie napravila sjajan potez odlaskom u privatnu kliniku. U našim godinama, 40+, svaki mjesec znaci puno. Sretno, sretno...Ali na žalost državne klinike nisu prvi izbor za žene starije reproduktivne dobi.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 04.09.2014. at 10:44

  40. #290
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ja sam u zadnjem postupku dobila lijekove za 6.000 kn. U državnoj klinici bi vjerojatno stimulacija bila blaža i sumnjam da bismo dobili 7 zametaka (tj. morula). Imamo još 3 malca za idući put.
    Zato smo i išli privatno - zbog vremena i lijekova. S tim da je nama dr. rekao da bi uz takve nalaze rekao da se strpimo da ja imam nekih 5 godina manje, a ovako da idemo odmah na ivf, nikakve ciljane odnose i slično. Mi nemamo nikakve prepreke (tipa ciste il što već) niti kilave spermiće tako da nam niti inseminacija ne bi bila od pomoći jer ju možemo sami imati doma, već smo išli na icsi, prisiliti ih da se oplode, a ne da čekamo da se zavode.

  41. #291

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Pio je sumleci tabletI dva mesecI I maticni mlec I napravio je pauzu nekoliko mesecI I kada smo poceli sa pripremi na dokumenti za IVF preku Fond spermogram je bio super jeo je med I ljesnici jatki indiski orasi I sada je odlican spermogram

  42. #292

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Zaboravila sam da naglasim pio je sumleci tabletI sa vit a c. e cink I selen na amos vitaluzimale smo gi od zegin. Apoteki ovde u mk

  43. #293
    bubicazubica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    902

    Početno

    Razmišljanja sam i ja da je odlazak u privatnu kliniku,u našim godinama bolja mogućnost nego hodočašćenja po bolnicama...ja imam još 6 mj. do onih besplatnih preko HZZO-a,i to mislim ispucati..moja.dr.je rekla da ćemo uspjeti iskoristiti 3 stimulirana(a u pauzi prirodnjake...jučer jedan,ujedno i prvi neslavno završio,jer je puknuo folikul na pola puta između štoperice i punkcije..napravljen aih)...i tada ću se okrenuti privatnim,već smo i razmišljali o tome....
    i sadie,ono što si rekla,a nasmijalo me-prisiliti ih da se oplode,a ne zavode..istina je...(jučer smo ih samo malo dublje pogurali,moj se mm šali da njegov sigurno ne dođe tako duboko,kao ona dr-šprica,haha...pa ćemo sa dividjeti da li će se negdje naći i udružiti)

  44. #294

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Jas pocnav so vtoro ivf pijam yasmin I primam superfact ali se mnogu loso osecam od yasminI toa mu go rekov I na Dr lazarevski samo kaza toa e dobro

  45. #295
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno

    Bok cure! Molim vas za mišljenje. Prije nekoliko dana jedna bliska prijateljica mi je rekla da joj je ginekolog rekao da ulazi u menopauzu. Njoj je 39 godina, a budući da je prošla kemoterapiju u mladosti radi zloćudne bolesti, to se navodi kao razlog. Menstruacije su joj sada vrlo neredovite, no još nisu prestale. Vadila je i hormone, moram priznati da nisam sve zapamtila, jedino sam zapamtila da je FSH 27. Je li takvu situaciju uopće moguće spasiti i ide li se u takvoj situaciji na potpomognutu?

  46. #296
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Kloto, teško je tako paušalno išta reći ali FSH od 27 je sigurno loš nalaz. Isto tako - ako joj ginekolog (vjerojatno na temelju i ultrazvuka) govori da ulazi u menopauzu - bojim se da je tome tako. Potpomognuta jeste opcija - rekla bih - ali s doniranom jajnom stanicom - ne s vlastitim jajnim stanicama kojima - bojim se - ona nažalost više i ne raspolaže.
    Posljednje uređivanje od Kadauna : 08.10.2014. at 21:35

  47. #297
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno

    Hvala ti. Nekako sam se i pribojavala da ću ovo čuti.

  48. #298
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    To je definitivno situacija za potpomognutu. Neka s nalazima ode na pregled specijalistu humane reprodukcije; on će je ultrazvučno pregledati i na osnovu razgovora, nalaza hormona i UZV-a donijeti zaključak ima li smisla pokušavati s vlastitim jajnim stanicama (s doniranim sigurno ima).
    FSH 27, mada jeste loš, sam za sebe nije katastrofa, no udružen s njenom dobi, kemoterapijom u mladosti i lošom ultrazvučnom slikom...bojim se da je Kadauna u pravu. Svejedno, nisu sve nade izgubljene, neka ode na pregled i to što prije - radi brzine savjetujem privatnika. U kojem je gradu?

  49. #299
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno

    U Zagrebu je. Hvala vam na savjetima, čujem se s njom svakodnevno i već sam joj sugerirala da odmah ide privatno kod specijalista. Još je uvijek prilično utučena i prepuna crnih misli, nadam se da će se odlučiti za borbu.

  50. #300
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Za početak, kad bi otišla kod specijalista znala bi kako stvari stoje. A onda može odlučiti što dalje. I bolje je otići privatniku, ne samo jer će prije dobiti termin, već će im na miru, bez žurbe sve objasniti.

Stranica 6 od 9 PrviPrvi ... 45678 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •