Stranica 8 od 9 PrviPrvi ... 6789 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 351 do 400 od 425

Tema: Sve naše dijagnoze

  1. #351
    zongoloni avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    77

    Početno

    @Inesz - zao mi je za prijateljicu i iskreno se bojim takvih situacija, jer nazalost kada si u MPO postupku doktori niti ne gledaju primarnu dijagnozu. Zapravo si mi potvrdila neke moje sumnje sa ovom pricom.

  2. #352
    Buba38 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    79

    Početno

    Aj da se i ja javim nakon dužeg praćenja pozdrav cure

    Ja76 mm 78 u braku 6 god pokušavamo 4 god al ne ide pa ne ide
    spermiogram malo usporeni ali su dobri tak kaže doktorica
    moja diagnoza preuranjena menopauza nalazi ostali katastrofa
    otkoljen subeptum
    nalazi prije uklanjanja subseptuma

    lH 10,63
    FSH 18,36
    PROLAKTIN 251,3
    E2 429,2
    T4 Ukupni 102,0
    T4 Slobodni 13,1
    TSH 2,05
    AMH 3,49


    Nalazi poslije uklanjanja subseptuma i kretanje u postupak nema neke nade šanse su ko na lotu dobit ali idemo pokušat nikad se nezna

    LH 14,01
    FSH 34,73
    PROLAKTIN 335.7
    ESTRADIOL 18,35
    PROGESTERON 2,77
    AMH 1,87 pmol/L
    AMH 0,26 ng/mL

    Ukupni testasteron 0,910
    TSH 3,13

  3. #353

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    5

    Početno

    Zdravo svima.
    Ja sam nova na forumu. Upravo sam saznala da ni treci icsi postupak nije urodio plodom, iako sam imala svu potrebnu terapiju, embrioni odlicni (vracena 3 - imala sam selektivni transfer, 3 dana su vracena 2 osmocelijska, 5 dana jedna blastocista).
    Ja imam 33 godine, mm 41. Njegova dijagnoza je oligosoermija, mada mu se nalaz sad dosta popravio. Moje dijagnoze su raznorazne, pai1 4g/4g, antinuklearna antitijela, pcos, insulinska rezistencija, u maju mjesecu operisani miomi u materici, u oktobru cin 2.
    Mozete li mi reci, posto sam uradila sve od nalaza, i ovo gore su mi dijagnoze, da li ima jos nesto sto bih mogla da ispitam? S obzirom da sad nije doslo do trudnoce, a imala sam kao terapiju prednizon 10mg, clexan 0,4, glukofage koji pijem vec vise od pola godine, utrogestan 3x1 od 200mg.
    Prvi icsi sam radila prije 4 godine i bila je biohemijska trudnoca, vracene 2 blastociste. Godinu nakon njega fet isto 2 blastociste, al u tim postupcima nisam imala dodatnu terapiju.

    Voljela bih ako mozete da me posavjetujete sta dalje. Hvala puno.

  4. #354
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj Buba38 prvotno napisa Vidi poruku
    Aj da se i ja javim nakon dužeg praćenja pozdrav cure

    Ja76 mm 78 u braku 6 god pokušavamo 4 god al ne ide pa ne ide
    spermiogram malo usporeni ali su dobri tak kaže doktorica
    moja diagnoza preuranjena menopauza nalazi ostali katastrofa
    otkoljen subeptum
    nalazi prije uklanjanja subseptuma

    lH 10,63
    FSH 18,36
    PROLAKTIN 251,3
    E2 429,2
    T4 Ukupni 102,0
    T4 Slobodni 13,1
    TSH 2,05
    AMH 3,49


    Nalazi poslije uklanjanja subseptuma i kretanje u postupak nema neke nade šanse su ko na lotu dobit ali idemo pokušat nikad se nezna

    LH 14,01
    FSH 34,73
    PROLAKTIN 335.7
    ESTRADIOL 18,35
    PROGESTERON 2,77
    AMH 1,87 pmol/L
    AMH 0,26 ng/mL

    Ukupni testasteron 0,910
    TSH 3,13
    Buba jesi vec krenula u postupak???
    Sretno draga

  5. #355
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    http://forum.roda.hr/threads/29465-s...61#post2842561

    Monta procitaj malo ovu temu...gore ti je link.
    Forumasica malaguena ce ti vjetojatno moci pomoci oko pcos i inzulinske rezistencije.

    Koliko vidim dobro si bila pokrivena u postupcima i imala si ok.embrije. Mozda jos otici po drugo misljenje da se vidi dal treba laparo/histeroskopija.

  6. #356

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    5

    Početno

    Sara79 hvala na odgovoru.
    Radila sam laparaskopiju i histeroskopiju. Prvu histeroskopiju jos 2009 kad mi je uklonjen polip i septum, laparo/histero u maju prosle godine uklonjena 4 mioma, pregledani jajovodi, desni je skroz zapusen lijevi je prohodan, izbusene ciste od pcos. U oktobru mjesecu sam imala i loop excisio operisan je cin II.
    Hmmm kako sam sve ovo zaboravila da napisem u prvom postu

    Ovu terapiju sam koristila samo u ovom postupku. Na orvom icsi-u i poslije njega fet-u nisam imala terapiju osim utrogestana i bile su oba puta biohemijske trudnoce.

  7. #357
    Buba38 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    79

    Početno

    Sara79hvala trebaće mi sreće a sad sam u fazi čekanja mc do 3 mj pa tablete i inekcije vidićemo kako će sve ić

  8. #358
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj Monta prvotno napisa Vidi poruku
    Sara79 hvala na odgovoru.
    Radila sam laparaskopiju i histeroskopiju. Prvu histeroskopiju jos 2009 kad mi je uklonjen polip i septum, laparo/histero u maju prosle godine uklonjena 4 mioma, pregledani jajovodi, desni je skroz zapusen lijevi je prohodan, izbusene ciste od pcos. U oktobru mjesecu sam imala i loop excisio operisan je cin II.
    Hmmm kako sam sve ovo zaboravila da napisem u prvom postu

    Ovu terapiju sam koristila samo u ovom postupku. Na orvom icsi-u i poslije njega fet-u nisam imala terapiju osim utrogestana i bile su oba puta biohemijske trudnoce.
    Ako nisi predlazem ti da napravis kompletnu obradu stitnjace i ako smijem pitati gdje si bila u postupku??
    Vrlo zanimljivo selektivni transfer.

    Dali je radjen kod histeroskopije i scratching endometrija??

    Assisted hatching mozda???

  9. #359
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Buba38 koliko vremena je proslo izmedju ovih nalaza sto si vadila prije i poslije uklanjanja septuma??

  10. #360

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj sara79 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako nisi predlazem ti da napravis kompletnu obradu stitnjace i ako smijem pitati gdje si bila u postupku??
    Vrlo zanimljivo selektivni transfer.

    Dali je radjen kod histeroskopije i scratching endometrija??

    Assisted hatching mozda???
    Postupak sam radila u Crnoj Gori, posto sam odavde.
    Nije mi radjen scratching endometrijuma, to dr planira pred sledeci postupak. Assisted hatching takodje nije radjen.
    Mislim se da podjem u Beograd i da provjerim nk celije iz endometrijuma. Da li je neka od vas to radila? Pretpostavljam da nk celije iz krvi nisu validne za nas.

  11. #361
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj Monta prvotno napisa Vidi poruku
    Postupak sam radila u Crnoj Gori, posto sam odavde.
    Nije mi radjen scratching endometrijuma, to dr planira pred sledeci postupak. Assisted hatching takodje nije radjen.
    Mislim se da podjem u Beograd i da provjerim nk celije iz endometrijuma. Da li je neka od vas to radila? Pretpostavljam da nk celije iz krvi nisu validne za nas.
    Monta na dobrom si putu. Ja nisam radila nk...mozda se javi netko od cura koja je.
    Za Crnu Goru znam da je dr. Motrenko jako dobra pa ako nisi kod nje svakako ju mozes kontaktirati pa da cujes njeno misljenje.
    Cak odlazi i u Beograd raditi po dogovoru al ako si u Crnoj Gori onda ti je ova opcija zgodnija i jednostavnija.
    Za Assisted hatching ce embriolog odluciti prije samog transfera.

  12. #362

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj sara79 prvotno napisa Vidi poruku
    Monta na dobrom si putu. Ja nisam radila nk...mozda se javi netko od cura koja je.
    Za Crnu Goru znam da je dr. Motrenko jako dobra pa ako nisi kod nje svakako ju mozes kontaktirati pa da cujes njeno misljenje.
    Cak odlazi i u Beograd raditi po dogovoru al ako si u Crnoj Gori onda ti je ova opcija zgodnija i jednostavnija.
    Za Assisted hatching ce embriolog odluciti prije samog transfera.
    Saro hvala ti . Mogu poci kod nje na konsultacije, mada sam ovdje kod jednog od najboljih doktora koji dolazi iz Beograda. Mozda si cula za njega, dr Ljubic.
    U nasem prvom postupku, 2 blastice koje su mi tada vracene su same zapocele hatching, ova sad mislim da nije.

  13. #363
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Monta, posto si nova postovi malo kasne dok ih odobre moderatorice. Kad budes imala 10 ici ce brze i imat ces opciju slanja privatnih poruka.
    Iskreno za dr. Ljubic nisam cula.
    Evo ti link od ovog foruma pa ako imas volje registriraj se pa malo sa curama mozes i komentirati i sigurno doci do dobrih informacija. Ja ga povremeno citam

    http://kutak.forumotion.com/forum

    A ako si iz Crne Gore ni ovo ti nije daleko i tema nije duga pa procitaj za Mpo u Makedoniji.

    http://forum.roda.hr/threads/52643-P...05#post2826305

  14. #364

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima, nova sam na forumu.
    Posto mi je dragi u invalidskim kolicima odmah smo radili biopsiju sjemenika i nalaz je negativan,nema spermija. To smo radili na rebru, doktor je bio ok,objasnio nam je da mozemo razmisljati o posvajanju ili donatoru, da ovim nalazom necemo moci imati djecu.Meni iskreno trenutno ne zanima ni jedna od tih opcija. Ne znam kaj da mislim,da li da potrazimo drugi savjet ili da se pomirimo sa situacijom. Trenutno se osjecam tupo,ne znam kako da to opisem, u jednu ruku sam bila na to spremna ali kad sam dobila pismenu potvrdu nekako su mi sve lade potonule.
    Nitko od nase obitelji prijatelja ne zna da smo razmisljali i krenuli na testiranje, nekako mi je lakse reci da ne zelim djecu nego da kazem nikad necu imati djecu

  15. #365

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    33

    Početno

    Sumnjam da će ti drugo mišljenje biti drugačije... ili prihvati opcije posvajanje/donor ili se pomiri s tim da s tim muškarcem nećeš imati dijete. Iskreno, osobno ne vidim prepreku zašto ne pokušati, barem s doniranim sjemenom, premda poštujem svačiji odabir. Mislim da ako i kada jednom vas dvoje dobijete dijete - manje će biti važan "način" na koji ste ga dobili...

  16. #366

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    7

    Početno

    Evo da se i ja priključim, doplovila sam sa nekih drugih bespuća inteneta

    Ja 84, mm 76
    Dijagnoze: ja: lagani pcos kojem nitko ne pridaje pažnju jer su hormoni uredni, Jajovodi teško prohodni (lijevi još ajde, desni nula bodova). Neki nalazi vezano za zgrušavanje krvi lagano pozitivni, ali ništa konkretno nije odlučeno vezano za terapiju do iduće trudnoće.
    mm: plivamo od asthenozoospermije do oligoastheno.
    Postupci do sad: 1. aih vv (8.2014.), trudnoća, spontani sa 9tt
    2. aih vv (3.2015.), beta 0
    3. ivf vv (5.2015.), puna stimulacija, 14folikula, 3 blastice, vraćena jedna, trudnoća, spontani sa 6tt
    4. fet, vv (2.2016.), vraćene 2 blastice, beta 0
    Nadam se idući ciklus (za koji tjedan) novom stimuliranom.

  17. #367

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj K&K prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima, nova sam na forumu.
    Posto mi je dragi u invalidskim kolicima odmah smo radili biopsiju sjemenika i nalaz je negativan,nema spermija. To smo radili na rebru, doktor je bio ok,objasnio nam je da mozemo razmisljati o posvajanju ili donatoru, da ovim nalazom necemo moci imati djecu.Meni iskreno trenutno ne zanima ni jedna od tih opcija. Ne znam kaj da mislim,da li da potrazimo drugi savjet ili da se pomirimo sa situacijom. Trenutno se osjecam tupo,ne znam kako da to opisem, u jednu ruku sam bila na to spremna ali kad sam dobila pismenu potvrdu nekako su mi sve lade potonule.
    Nitko od nase obitelji prijatelja ne zna da smo razmisljali i krenuli na testiranje, nekako mi je lakse reci da ne zelim djecu nego da kazem nikad necu imati djecu
    Draga, bojim se da ako biopsijom niste dobili spermije, ni drugo mišljenje neće biti od velike pomoći.
    Nadam se da se varam i da će iskusnije žene pobiti moje tvrdnje.
    Da li je tebi i suprugu prihvatljiva opcija donacije sjemena?
    Kod nas se ne radi, ali se radi u Pragu i hzzo pokriva dio troškova.

  18. #368

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    2

    Početno

    Trenutno moj dragi ne zeli razmisljati o tome jer pretragama smo ustanovili da to nema veze sa tim sto je u kolicima vec moze biti genetski ili kao mali je imao neku bolest
    Znam da mi vrijeme kuca jer imam 33 godine i da trebamo ozbiljno porazgovarati al pricekat cu jos malo da se on s tim pomiri
    Hvala na podrsci,ljubim vas

  19. #369

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    sad cekam da dobijem ciklus i idem na nova histeroskopija dr mi je rekla samo da ce biti operativna nista drugo nije rekla
    a i bitno mi je samo to da je uradi drugo nije mi bitno sta kako je

  20. #370

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    i samo mi je rekla da zna gde je problem zasto ja gubim trudnoce a to mi mnogo znaci svi znamo koliko je vazno da jedan doktor ni unese jedna pozitivna energija

  21. #371

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    269

    Početno

    Pozdrav drage cure,

    Ja sam prvi puta ovdje, općenito sve pripremam za prvi mpo postupak jer do sad uvijek svi nalazi bili ok, osjećaš se mlado bez obzira na godine, ali posljednje 4 godine nikako do bebice.

    Uglavnom nalaze sam sve prikupila i sad ima problem upravo s godinama.

    AMH je prenizak (0.5), fsh previsok (20) kao i tsh (3.8).
    S amh šta je tu je, ali bih vas pitala ako netko zna - kako prirodnim putem sniziti fsh (vrijednost mi je 20, a treba do 13) i tsh (3.8, a treba do 2).

    Nešto sam čitala za macin preparat i za smokve u maslinovom ulju pa ako netko zna nešto više, puno bi značilo.

    Hvala puno!!

  22. #372
    Buba38 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    79

    Početno

    Citiraj glow prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav drage cure,

    Ja sam prvi puta ovdje, općenito sve pripremam za prvi mpo postupak jer do sad uvijek svi nalazi bili ok, osjećaš se mlado bez obzira na godine, ali posljednje 4 godine nikako do bebice.

    Uglavnom nalaze sam sve prikupila i sad ima problem upravo s godinama.

    AMH je prenizak (0.5), fsh previsok (20) kao i tsh (3.8).
    S amh šta je tu je, ali bih vas pitala ako netko zna - kako prirodnim putem sniziti fsh (vrijednost mi je 20, a treba do 13) i tsh (3.8, a treba do 2).

    Nešto sam čitala za macin preparat i za smokve u maslinovom ulju pa ako netko zna nešto više, puno bi značilo.

    Hvala puno!!
    Ja isto imam loše nalaze hormona takođe mi je amh loš i ja sam u biljnoj ljekarni kupila nešta na bazi čaja zove se Anđelika a Done Quei tak nešta i pila sam dok nisam dobila menstruaciju zatim prestala jel sam morala hormonsku terapiju počet i pokazalo se ok on je za regulaciju ciklusa,prokrvljenost jajnika i još puno toga žena mi tak rekla a ja ga pijem i sad meni se pokazalo dobro i vjerujem da je tu čaj imo itekako veze.

  23. #373

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    227

    Početno

    Citiraj glow prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav drage cure,

    Ja sam prvi puta ovdje, općenito sve pripremam za prvi mpo postupak jer do sad uvijek svi nalazi bili ok, osjećaš se mlado bez obzira na godine, ali posljednje 4 godine nikako do bebice.

    Uglavnom nalaze sam sve prikupila i sad ima problem upravo s godinama.

    AMH je prenizak (0.5), fsh previsok (20) kao i tsh (3.8).
    S amh šta je tu je, ali bih vas pitala ako netko zna - kako prirodnim putem sniziti fsh (vrijednost mi je 20, a treba do 13) i tsh (3.8, a treba do 2).

    Nešto sam čitala za macin preparat i za smokve u maslinovom ulju pa ako netko zna nešto više, puno bi značilo.

    Hvala puno!!

    Moje pozitivno iskustvo je sa čajem od Macine trave lat. Nepeta cataria), ovo nije marulja, nego je blažeg okusa i nabavljena je od travara iz Bosne. Pije se od zadnjeg dana menge do dana ovulcije, poslije ne zbog utjecaja na plod. Ja sam pila isključivo zbog jakih bolova izazvanih endometriozom, cistama , miomima.... Prošle jeseni, nakon 7 neuspješnih IVF postupaka moj MPO dr. odustaje od postupaka i šalje me me kod kirurga za dogovor za novu operaciju ( već sam imala 3 laparoskopije i 2 histeroskopije). Dijagnoza je sljedeća, 2 mioma u maternici, lijevi jajnik ( bez jajovoda) sa velikim cistama, endometriomima, bez dostupnog tkiva za aspiraciju, desni jajnik bez folikulogeneze, isto nedostupan za aspiraciju , jajovod bez funkcije. AMH manji od 7, TSH 0.84, FSH 9.4, CA 125 104.
    Odustajem od operacije jer se kod mene endometrioza jako brzo vraća ( između 2 operacije je bio razmak od samo 2 mjeseca i dokazano je da se je bila vratila).
    Pomirila sam se sa činjenicom da za mene u MPO vodama bitka prestaje. Čaj od macine trave u kombinaciji sa Femisan A kapima sam popila samo jedan ciklus ( sa ciljem smanjenja bolova ) i taj ciklus sam prirodno ostala trudna, doktorima i meni nije jasno kako sa ovim stanjem ali vjerujem da je čaj pomogao. Čaj sam dobila na poklon od cure isto iz MPO voda ( 6 neuspjelih postupaka ) koja je mjesec i pol prije mene isto ostala prirodno trudna. Probaj se informirati i o Femisan A kapima ( njih sam pila unazad pola godine) meni su pomagale kod reguliranja ciklusa i na ultrazvuku su bila vidljiva smanjenja cista. Sretno

  24. #374

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    227

    Početno

    Zaboravila sam napomenuti da prirodne pripravke nesmiješ koristiti u isto vrijeme kad budeš koristila hormonsku terapiju.

  25. #375

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    269

    Početno

    Una, Buba - cure hvala puno!

    Una bas mi je drago!!

    Buba sretno, javljajte novosti..

  26. #376

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    269

    Početno

    Una, ja imam redovite cikluse i nemam ciste, pa pitam za femisan da li misliš da mi svejedno treba?

    Čaj od macine trave u kombinaciji sa Femisan A kapima sam popila samo jedan ciklus ( sa ciljem smanjenja bolova ) i taj ciklus sam prirodno ostala trudna, doktorima i meni nije jasno kako sa ovim stanjem ali vjerujem da je čaj pomogao. Čaj sam dobila na poklon od cure isto iz MPO voda ( 6 neuspjelih postupaka ) koja je mjesec i pol prije mene isto ostala prirodno trudna. Probaj se informirati i o Femisan A kapima ( njih sam pila unazad pola godine) meni su pomagale kod reguliranja ciklusa i na ultrazvuku su bila vidljiva smanjenja cista. Sretno [/QUOTE]

  27. #377

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    227

    Početno

    Ovo moje je samo primjer šta je meni pomoglo, isto sam dugo googlala i tražila bilo što bi mi moglo pomoći. Kod femisan a kapi sam zapamtila da i regulira hormone pa mislim da nemože naškodit. Bilo što da odlućiš koristiti nemoj mješati sa terapijom propisanom od doktora jer se može desti da se međusobnim korištenjem učinci ponište. Kad kreneš sa hormonskom terapijom prestani sve otalo koristiti. Ako se odlučiš za fem. kapi možeš prije poslati upit ( traži savjetovanje u vezi tvojih hormona) na njihovoj stranici, imaš ih i na face-u.

  28. #378

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    269

    Početno

    Ok, evo vec sam provjerila za kapi, hvala.
    Cini se ok kao i caj od vrkute i marulje, a s doktorovom terapijom stop sve jel?

  29. #379

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    269

    Početno

    Da li netko zna za Ogtt nalaz, prvo vađenje krvi - glukoza povišena 6.3, a mora biti do 6.1, a nakon dva sata vađenja je u normali, 5, a dozvoljeno je do 7.
    Kakva je dijagnoza kada je nalaz prvog vađenja povišen??

  30. #380
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Nakon duljeg škicanja, ohrabrila sam se za predstavljanje:
    Ja 37, MM 32
    Nalazi hormona oboje ok, kariogrami ok, ali kod muža postoji genetski problem: mikrodelecije y kromosoma, pa su mu nalazi spermiograma koma (2x cryptozoospermia i 1x teška olighoasthenotheratozoospermia, uvijek nađeno samo par spermića).

    03/2016 htjeli probati preko HZZO prirodnjak/ICSI - pobjegla js prije punkcije
    05/2016 preko HZZO u privatnoj poliklinici se spremamo na stimulirani ICSI (samo treba tad biti barem 1 živ i zdrav spermij)


    K&K odite na DNA testiranje za mikrodelecije y kromosoma i napravite kariogram i vidjeti ćete da li je problem genetika. Nama su preporučili isto biopsiju, ali smo krenuli manje invazivnim putem kako bi detektirali problem

  31. #381

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Kod mene je prosla histeroskopija otstranjen je septum i gnoj iz jajovoda i rekli su mi da to je razlog sto gubim trudnoce vidio se i na hsg septum ali ga je dr nije primetio sva sreca sto imam31 god pa mogu jos da se borim septum je bio veliki

  32. #382

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Inace sa dve icsi imala sam blighted ovum i biohemiska trudnoca sad su mi rekli da mogu i prirodno da ostanem trudna

  33. #383

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Cure pozdrav. Nova sam na forumu iako vas već duže vrijeme pratim .
    Ja 37, MM 39. Dijagnoza: idiopatska neplodnost. Pretrage koje smo do sada MM i ja obavili nisu pokazale nikakve probleme.
    Nakon tri neuspjela AIH klomifenska postupka ovaj mjesec krećemo na vantjelesnu. Čekam početak ciklusa pa počinjem s Menopurom.
    Želim nam svima da napokom dočekamo svoje srećice.

  34. #384
    wicked witch avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Nemam još dijagnozu , po ginekologu imala sam policističke,pa ipak nemam,ali nemam ovulacije na pitanje zašto? Odgovor da je to zbrćkano?
    Imam 34 god,kao i suprug . Već više od godinu dana pokušavamo , već nakon drugog posjeta ove godine ginekolog me šalje u Petrovu , osim duphastona nisam ništa drugo pila i nismo ništa drugo pokušali...Uzeo mi briseve,koliko shvatila to je bilo ok,sad sam dobila svaki 16 dan ciklusa po dvije tablete duphastona 4 mjeseca i u 10 mjesecu idem u Petrovu. 10 dana ciklusa imala sam kao ovulaciju,ali na kraju ipak nije bila jer folikul se nije spustio?Nikakva dodatna objašnjenja nisam dobila.Ne znam uopće odakle da krenem,mislim da bi za početak trebala promjeniti ginekologa. Hvala na svim savjetima

  35. #385

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Kod mene je nizak sad vit d doktori su mi rekli da imaju mnogo neuspesnih ivf zbog nedostatak na vit d hipofiza se na mr pokazauredna nakon nekoliko godina lecenje hipofizi sad je uredna obicno onih zena sa pcos imaju nedostatak na vit d vi sto imate neuspeznih ivf ispitajte i vit d jer ja licno znam osobu koja je imala nedostatak na vit d i prvo ivf nije uspelo i nakon toga ispitala je vit d pokazalo se da ima nedostatak na vit d dali su njoj terapija i sad sa drugom ivf ima musko dete

  36. #386

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Da dodam imam urodzena trombofilija faktor 5 heterozigot i 1 nedelja pre ivf pocinjem sa niskomolekularni heparin

  37. #387

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    15

    Početno

    Bog svima,
    uvijek pratim ovaj forum ali nikada nisam pisala komentare. Molim ako mi mozete pomoci savjetom.
    Upravo je iza mene 7. neuspjesan postupak potpomognute oplodnje, ja sam 75., a muz 79. godiste, idiopati ali se pocinjem pitati da li moja autoimuna bolest moze imati veze sa neplodnoscu, ako ima koja cura sa autoimunom bolesti da mi se javi.
    Hvala puno.

  38. #388
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Iva1975,
    dobro došla na forum!
    Žao mi je radi neuspjelih postupaka.

    Možeš li napisati o kojoj autoimunoj dijagnozi se radi? Koliko dugo ste već u postupcima, kakvu reakciju ste imali, koliko transfera ukupno do sad?

  39. #389

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    15

    Početno

    Hvala na javljanju, nakon ucestalih mokracnih infekcija s kojima se borim vec 10 godina ustanovljena mi je benigna gamapatija koja moze i ne mora preci u neku autoimunu bolest ali hematolog kaze da ne savjetuje daljnje postupke potpomognute oplodnje da se ne bi dogodio nekaka okidac koji moze dovesti do bolesti.
    Vec 7 godina se borimo sa neplodnoscu, prvo je muzu bila oligoastenozoospermia, sad nalaz uredan, meni navodno bila endometrioza da bi se laparoskopijom otkrilo da nije, na kraju smo postali idiopati. Bili smo na 7 postupaka, od kojih 6 transfera, svaki put je sve bilo uredno samo se plod ne bi primio.
    Mislim da mi nema smisla vise ici u postupke jer mora postojat neki razlog zbog kojeg ne mogu zatrudniti.
    Ako imate kakvubideju ili savjet puni biste mi pomogli.

  40. #390
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Pozdrav,

    ovdje ću samo ukratko... Ja 32, MM, 30. Kod mene ništa konkretno nije utvrđeno, ginica misli da su možda neredovite ovulacije. MM dobio neki dan prvi nalaz spermiograma- azoospermia... .
    Pokušavali smo 8 ciklusa prije njegovog nalaza (bazalna, trakice, ciljani odnosi....). Ne znam kako se nositi s ovim...

  41. #391
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Era, neka ponovi spermiogram i neka napravi i bakteriološki. Ne donose se dijagnoze na osnovi jednog spermiograma, jer on zna dosta varirati, ali azoospermia je prilično ozbiljna i treba biti spreman i na to. Postoje opcije i u tom slučaju... Sretno!

  42. #392
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Napravit cemo sve sto nam preporuce liječnici i vi ovdje na forumu... jedino se nadam da se neće meni stanje pogorsati dok njega liječimo... prije nekoliko god mi je testosteton malo porastao, pa sam 2 ciklusa pila diane 35. Onr mi nikako nisu odgovarale a nisam htjela ni druge. Kasnije sam se nekako sam ga dovela u red, malo cajevima, uljem nocurka i sad je ok, samo da ostane tako...

  43. #393
    zongoloni avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    77

    Početno

    S obzirom da sam na ovoj temi davno započela svoju priču ( http://forum.roda.hr/threads/13967-S...=1#post2825489 ) samo ću nastaviti u kratkim crtama.

    Da ne nabrajam protokole u detalje, sveukupno smo ih prošli 7 do početka 2016. i sve kombinacije su dale na kraju max jedan embrio uz negativnu betu. Tu smo stali sa postupcima i otišla sam na sistematski pregled koji je pokazao porazne rezultate, loš papa test (abnormalne stanice + CIN2) i suspektno područje na ulazu u jetru za koji se daljnom analizom ustanovilo da se radi o kavernormu portalne vene te kronični gastritis uz suspektne lezije na želucu/crijevima.

    2016. i 2017. sam provela u borbi za svoje zdravlje, CIN2 se pretvorio u CIN3 pa sam obavila Letz zahvat. Krenula sam u i redovne obrade na gastroenterologiji-hepatologiji na Rebru i ta dijagnoza je isto stavljena pod kontrolu.

    2018. sam dobila zeleno svjetlo od svojih doktora da pokušamo još jednom ostvariti trudnoću. S obzirom da mi je AMH pao na 0.5, odlučili smo se za konzultacije kod dr. Radončića prije odlaska u Češku. Njegov sud je bio da svakako trebam pokušati ostvariti trudnoću zbog ublažavanja endometrioze i da je donacija jajne stanice svakako idući korak ali smo se odlučili pratiti jedan ciklus da vidimo što moje tijelo kaže. Pojavila su se tri antralna folikula i odlučili smo to uz Klomifen+Menopur dogurati do kraja. Dobili smo 3 jajne stanice, sve tri su se oplodile i dobili smo na kraju 2 blastociste. Obje vraćene, obje su se primile. Ukratko odigrali smo lutriju i dobili jackpot na opće iznenaneđenje i nas i doktora. Pobjedili smo svaku našu statistiku i bili smo van sebe.

    Nažalost to nije bio kraj onim nesretnijim statistikama, u 13. tjednu trudnoće otkriveno je da nosim trojke, jedna stanica se naknadno podjelila. Dobili smo kombinaciju jednog samostalnog zametka i dvoje jednojajčanih na istoj posteljici. Takva situacija je iznimno rijetka, ali nažalost mi smo uz onu dobru pogodili i ovu lošu. Osim same patologije takve trudnoće koja nažalost ima jako malu šansu da završi dobro, tu je i kombinacija mojih drugih dijagnoza koja nažalost nosi prevelik rizik u slučaju višeplodne trudnoće. Iz beskonačne sreće smo došli do situacije bezizlaznog očaja. Dobili smo upute od naših doktora oko svih mogućih ishoda i preporuku da se javimo u Ljubljanu jer tamo je moguće napraviti selektivnu redukciju višeplodne trudnoće. Više o tome ću napisati u temi koju sam tada pronašla http://forum.roda.hr/threads/33655-s...+trudno%C4%87e u cilju da pomognemo onima koji se možda nađu u takvoj situaciji, jer nažalost informacija je malo, a situacija je iznimno teška pogotovo nama koji smo se 10 godina borili za to i prošli kroz ušicu igle da bi došli do naše najveće želje.

    Na kraju priče, sutra ulazim u 32. tjedan trudnoće, čekamo našu najveću sreću koja će nam pomoći da sve ovo loše zaboravimo. Unatoč svim svojim zdravstvenim tegobama ja sam super. Krećem se, vježbam, redovno pratimo trudnoću u visokorizičnoj ambulanti i na Rebru, pozitivna sam i odlučila sam da će moj mali dečko biti samnom do kraja i roditi se kao jedna zdrava i sretna beba. Svi parametri do sada govore da će tako i biti.

    Ono što želim svima poručiti da je jako bitno biti realan, prihvatiti svoju sudbinu i pronaći sreću u životu u onome što imaš. Ja sam sa svojim dijagnozama naučila živjeti, okrenula sam se stvarima koje me vesele, moj suprug je moja najveća sreća, oslonac, prijatelj i mi smo odlučili radovati se svakom danu. Nisam dala da me nove dijagnoze pokopaju jer sve to je i dalje nešto s čime se živi. Malo je naporno stalno biti po nekim kontrolama, ali sve se to može. Ja sam se okrenula aktivnom životu, bicikliranju, trčanju ... sve što god mogu i smijem u parametrima koji su mi zadali doktori. Kada smo odlučili da ćemo još se malo boriti (jer sam sama sebi obećala da je 35. godina ona koju ću dati sve od sebe i da mogu reći da sam sve probala što je u mojoj moći) nisam očekivala uspjeh jer sam realna ... jako dobro znam statistiku. Ne bih si dala da potonem i da nije uspjelo. I tu ću zahvaliti svima vama na forumu koji ste ovdje ostali unatoč tome što možda niste uspjeli u svojoj borbi, ali ste ostali dati ljudima realan savjet. Meni su vaši realni savjeti itekako pomogli, jer najlakše je nekome reći "Joj nemoj odustati ... ja znam onaj neki slučaj nakon 18 godina su uspjeli ... pa ti si još mlada ... ma bude to sigurno", ali to ne pomaže. Ako je netko u situaciji da je šansa 1: 1000 000 da uspije, ta osoba mora biti svjesna toga da će možda provesti 20 godina u bolnici i svejedno neće uspjeti. Nema smisla pustiti život da prođe. Borite se onoliko koliko možete, dokle god možete biti pozitivni i ne raditi protiv razuma. A ja vam svima želim da pogodite ovu ljepši jackpot i da nitko ne iskusi ovaj loš.

  44. #394
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj zongoloni prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je netko u situaciji da je šansa 1: 1000 000 da uspije, ta osoba mora biti svjesna toga da će možda provesti 20 godina u bolnici i svejedno neće uspjeti. Nema smisla pustiti život da prođe. Borite se onoliko koliko možete, dokle god možete biti pozitivni i ne raditi protiv razuma. A ja vam svima želim da pogodite ovu ljepši jackpot i da nitko ne iskusi ovaj loš.
    X.

  45. #395

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Nisam odavno bila na forumu,vecina starijihpoput ine33 mozda ce se sjetitmene pod nadimkom ordep.
    Pozdrav svima

  46. #396

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Svasta ja napisala u poruci al nestala sredina

  47. #397

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Idiopatska neplodnost. On ima ne dobru, nego odličnu spermu, a ja po mišljenju nekoliko vrhunskih ginekologa, imam odlične jajnike.

    Bebe nema, a ne vjerujem ni da će je bit.

  48. #398
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Idiopatska neplodnosti
    4 inseminacije, beta 0
    1ivf , 2 blastocista, beta 0
    2ivf, 7 blastocista,, beta 0
    3 ivf, bez oplodnje
    4 ivf, 9 blastocista, odrađen prvi fet , beta 0
    Ostalo 7 blastocista

    Gubimo svaku nadu...

  49. #399
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj zrinkica prvotno napisa Vidi poruku
    Idiopatska neplodnosti
    4 inseminacije, beta 0
    1ivf , 2 blastocista, beta 0
    2ivf, 7 blastocista,, beta 0
    3 ivf, bez oplodnje
    4 ivf, 9 blastocista, odrađen prvi fet , beta 0
    Ostalo 7 blastocista

    Gubimo svaku nadu...
    Zrinkica sjecam se da si bila u Petrovoj.
    Ne mogu ne primjetiti da je bio postupak bez oplodnje, jel prirodni mozda?
    A sada 9 blastica....odlicno i vjerujem da vas ceka vasa beba
    Gdje ste sad u postupku?

    Nama je tek 7 -mi ivf urodio plodom! Ali nikada nismo imali zamrznutih embrija jer ja imam nizak amh pa i malo stanica dobijem.

  50. #400
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Da bili smo u Petrovoj. Nakon 1ivf prešli kod.Škvorca.
    Ne znam kaj je to bilo u 3ivf, Vjerojatno fulali terapiju. Tak ne rekla biologica. Imali smo 7 jajnih stanica i nijedna se nije oplodila.

    Nakon 2 ivf prešli smo sve moguće pretrage koje postoje. Sve dobri nalazi.
    Svi govore samo sve je u redu.
    A ništa se ne događa.
    Moj Amh je visok, pa uvijek idemo na fet jer preburno reagiram na terapije. Sad zadnji mi je bio ekstra buran. Tolko loše sam se osjećala da mi je trebalo mjesec dana da dođem k sebi.

    Ovo nam je sad bio 6 transfer, i strašno sam razočarana neuspjehom. Čini mi se da će i ostali tako završiti.

Stranica 8 od 9 PrviPrvi ... 6789 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •