Stranica 7 od 9 PrviPrvi ... 56789 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 425

Tema: Sve naše dijagnoze

  1. #301
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    draga Kloto, cure su ti sve napisale za prijateljicu, a ja ću dodati još malo grublje - bježite od državnih klinika s tom dijagnozom, a bome i dobro odvažite kojem privatniku se uputiti. neki su teži, a neki lakši na obaraču što se donacije tiče, a uz to im se medjusobno razlikuju i stavovi prema donaciji samoj po sebi...bar sudeći po onome što pričaju pacijenti. tvojoj prijateljici želim sreću...prvo s mirenjem s tom dijagnozom, a onda sa svim ostalim koracima

  2. #302
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno

    Cure, hvala vam. Ja sam malo se dala u prekopavanje vaših postova o iskustvima u privatnim klinikama. Osobno mi iskustva s privatnicima nisu bila baš naj, no ja nisam bila u mpo pa joj ne mogu ništa ni preporučiti. Vaše preporuke i više nego dobrodošle

  3. #303
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    Pozdrav cure, nova sam citam vas vec dulje vrijeme, osjetila potrebu da se registriram i budem dio vas. Ovako prva trudnoca prije dvije godine sve super, primila se bebica iz prve.A sada pokusavamo 10mj.iza mene operacija CIS-a, PCOS ali jedan jajnik, od hormona povisen Androstendion, iako sam oduvjek imala problema s njima . I sada se po novom borimo sa bestijom od Ureaplasme i kada se nje rjesimo ulazimo u postupak MPO. Dr. kaze nije da mi nemozemo nego nam treba mala pomoc

  4. #304
    stela10 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    89

    Početno

    Pozdrav svima,
    Ja - 34 - neprohodni jajovodi
    MM - 38 - asthenoteratozospermia
    Trudimo se već 3 god, i izgubili 1,5god zbog preporuke "dobrih" ginekologa da je sve u redu i neka se trudimo i dalje. MM spermiogram varira do normospermie.
    Pa pokušavali ciljanima, bazalna, sluz i sl.
    6 i 7 mj - ciljani klomifen + ovitrelle
    pa tek onda otkrili moje neprohodne jajovode!
    9/14 prirodni IVF - pobjegli folikul
    10/14 polustim. ISCI - čekamo rezultate

  5. #305
    PinaColada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    168

    Početno

    Pozdravljam vas iz Praga, cekajuci da jave dan embriotransfera....u medjuvremenu piem dosta tableta, jer imam dg. Hashimoto sindrom + inzulinska rezistencija i sada postupak IVF, i to 4. put.....
    Pijem fordex 500mg (metformin), eutirox, estrofem, selen, vitamin D, sad mi na klinici pfc dodali folnu kiselinu, aspirin, prednison, utrogestan, te od dana transfera Clexane injekcije!?!?!

    To je dnevno 18 komada tableta, pa me zanima kakva je kod vas situacija? Pije li jos neka od vas ova cuda ovolika? I jos info ako neko ima za clexane injekcije, nisam to ranije koristila?
    Unaperijed hvala

  6. #306

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Clexan i daju za cirkulacija ja sam primila fraxiparin slicni na clexan

  7. #307

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Dobar vam dan...ja sam evo nova ovde pa bi molila da mi odg.netko ko je imao mozda slicnu situaciju. Naime,ja i muz vec godinu i po radimo na djetetu ali ne ide.Imamo sina od 4 godine a drugo nikako. Isli smo privatno i nalaz spermiograma je ocajan,sve je na 0 %. Nalaz kaze...KRIPTOZOOSPERMIJA. Sljedeci tjedan muz ide kod urologa. Ne znam sta ocekivat,cemu se nadat...

  8. #308

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj hulija prvotno napisa Vidi poruku
    Clexan i daju za cirkulacija ja sam primila fraxiparin slicni na clexan
    hulija nije te dugo bilo....
    Jel radis nekakve pretrage...
    sta ti je rekao dr.lazarevski??
    Jel ti ono imas smrzlica???
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 01.03.2015. at 10:50

  9. #309

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    39

    Početno

    Nova sam tu pa me zanima dali je koja od vas imala taj ploblem da ne može na postupak zbog kilaže?

  10. #310
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Ja i MD 35 god.
    Kod njega sve ok.
    Kod mene visok FSH smanjen AMH
    Zajedno 3 god. pokusavamo nesto vise od godinu i pol.
    Mislim da nesmijem gubiti vrijeme po drzavnim klinika i krecem sto prije mogu u postupak.
    Iza nas je u prvom mj.ove godine biokemijska

    Za sada pijem folic plus i E vit.

  11. #311
    maris1980 avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    93

    Početno

    Evo da se i ja predstavim
    MM - 1977. varirajući spermiogram, zadnju godinu oligoastenozoospermija (ukupna cca 20 milijona/20% progresivnih)
    Uzimali nekakve vitamine, al sve u svemu gubljenje para i vremena...
    Ja - 1980.
    FSH 7,5 (1,8-9,4)
    LH 4 (0,8-10,4)
    PRL 230 (81-597)
    DHEA-SO4=3,4 (1,8-9,8)
    TESTOSTERON 2,2 (0,4-2,74)
    ESTRADIOL 0,28 (0,11-0,65)
    TSH 1,5 (0,9-3,6)
    AMH 7,61 (4,78-69)
    Dvije godine truda, al bebe nema.. Krećemo na ICSI idući ciklus,
    zadnjih 6 mjeseci uzimama Folacin od 5mg..

  12. #312
    maris1980 avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    93

    Početno

    Pomladila sam muža, on je '76.

  13. #313

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Da se i ja malo predstavim.
    Ja- '83 - amh (1,04), trombofilija, hasimoto tireoditis
    MM - '83 - zadnji nalaz OAT, hasimoto tireoditis

    Nasa borba krenila 2009 godine. Dvi godine nas vozali s njegovim losim nalazom, da bi dosli do toga da je moj jos gori. Prosli 5icsi i 2 aih u CIto poliklinici, prosle godine bila u petrovoj na postupku i nisam dobila niti jednu stanicu. Trenutno opet u cita na ivf, vracen jedan 6stanicni i sutra piskim

  14. #314

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    48

    Početno

    Pozdrav

    Mogla bih se i ja predstavit s obzirom da cu se vjerovatno zadrzati na ovim temama

    Ja 31
    mm 34
    U braku smo 8 god.
    Trudimo se prirodno od travnja 2009 (2 biokemijske, 4 spontana, 2 vanmaternicne)
    Ciklusi: 26-28
    Pretrage sve koje sam mogla sam napravila i vecina osim dolje navedenih su ok.
    Dijagnoza: hashimoto,lupus,trombofilija i odstranjen desni jajovod
    Ocekuje nas prvi AIH u 9 mj ,sad koliko ce biti uspjesan vidjet cemo.

  15. #315
    elsa30 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav

  16. #316
    antonija15 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    174

    Početno

    ja-28,ok
    mm-33,OA
    pokušavamo nekih 3 godine,prošli 3 icsi,plod se ni jednom nije primio.
    na drugom postu samo 6% progresivnih spermija,na trečem sa profertilom došli do 21%.
    napravila imunološke pretrage koje su također ok,sad čekamo 9. mj. i novi postupak

  17. #317

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Moja nova dijagnoza je insulinska rezistencija svi se cude uopste kako sam ja ostala trudna sa IR imeno moja sestra isto ima IR ali njoj su dali siofor i rodila je bez nikakav problem dvoje dece a meni nisu dr lazarevski je bio zaprepasten i mnogo se iznervirao zbog toga sto moj endokrinolog nije mi dao siofor i meni ja imam dijagnozu hipotireoza hiperprolaktinemija IR i mthfr heterozigot i opet sa icsi ostajem trudna sada kada je bio prl duplo povisen ja sam imala ovulacija na sto se svi moji lekari cudili cudili su se i pokraj tih dijagnoza ja ostajem trudna a imam rednovnu menstruaciju

  18. #318

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Od terapija pijem eutirox .b kompleks vit d jacih dozama aspirin 100 folna kis od 5 mg bromergon i metformin i omega 3 isto

  19. #319

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Ostaje mi jos imunoloskih pretraga da uradim sada na 29 sept uradit cu i to u skopje tada treba da kontrolisam i prolaktin koi je skocio duplo od svih ovih stresova i ako sve bude uredu zdravje boze po nova god krecem sa trece icsi alal

  20. #320

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Ali i psiha mi vec popusta sada cu napuniti 31 god u novembru i nekako se vec osecam kao da sam stara izmorena od sve ovo nema sta nismo uradili za ovih 10 god braka ali to je to

  21. #321

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Da li netko ima dijagnozu spermiograma Azoospermia ?

  22. #322
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Pozdrav svima, stigao i nas nalaz spermiograma, dijagnoza oligoasthenozoospermia. Sad narucivanje sa nalazima u vg pa vidjeti sto dalje. U nalazu pise povecan broj leukocita u ejakulatu, potrebno uciniti mikrobiolosku obradu urina i ejakulata. Dali se mm treba prije svega javiti svom dr opce prakse?

  23. #323
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Da, tvoj muž neka se javi svom obiteljskom liječniku za uputnice.

  24. #324
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Hvala, a koliko bi se to sada moglo odvuci? Plan je bio kroz 10 dana na dogovor za postupak

  25. #325
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Odmah napravite mikrobiološku analizu ejakulata, ako bude potrebna terapija, tražit će da se spermiogram ponovi.
    Ti zbog tsh trebaš endokrinologa, pa se pokušaj naručiti za pregled prije mpo konzultacija.
    Na mpo konzultacijama zamoli da vas stave na listu za lijekove kako vam ove dodatne pretrage ne bi odgađale postupak.
    Kakve su brojke u spermiogramu?
    Posljednje uređivanje od Inesz : 28.09.2015. at 18:58

  26. #326
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Hvala na savjetu, u spermiogramu kaze ovako, koncentracija spermija 15mill/ml,progresivna pokretljivost a+b 32% , morfologija 4% , vitalnost 58%. Koliko je to dobro ili lose? Obzirom da je volumen 0,8ml pise i hypospermia

  27. #327

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    I mm je imao takva dijagnoza i pio je vit a c e cink i selen maticnog mlec a i jeo je jatkasto voce orasi indiski orasi su najbolji da i jede tvoj muz

  28. #328
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Jolica30 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na savjetu, u spermiogramu kaze ovako, koncentracija spermija 15mill/ml,progresivna pokretljivost a+b 32% , morfologija 4% , vitalnost 58%. Koliko je to dobro ili lose? Obzirom da je volumen 0,8ml pise i hypospermia
    Gdje ste radili analizu?

    Hoćeš još jednom pogledati nalaz i prepisati vrijednosti analize koje ste dobili, sa strane se vjerojatno na nalazu nalaze vrijednosti koje se smatraju normalnima. Sve brojke koje si napisala, osim volumena, predstavljaju donju granicu vrijednosti nalaza prema kriterijima Svjetske zdravene organizacije iz 2010. godine

    Volumen ejakulata od 0, 8 ml je mali, daleko ispod donje granice normalne vrijednosti. Svakao će tražiti da se analiza ponovi radi tog malog volumena ali i nalaza leukocita.

    Prema kriterijima Svjetske zdravstvene organizacije (WHO) iz 2010. god. donja vrijednost volumena je 1, 5 ml.
    Prema tim istim kriterijima, donja granica normalnih vrijednosti je:
    -koncentracija 15 mil/ml
    -progresivna pokretljivost 32 %
    -vitalnost 58%
    -morfologija 4%

    Koliki je kod vas ukupni broj spermija, kakva je pokretljivost, kakva vitalnost i morfologija?
    Posljednje uređivanje od Inesz : 29.09.2015. at 09:44

  29. #329
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj michaella05 prvotno napisa Vidi poruku
    Da li netko ima dijagnozu spermiograma Azoospermia ?

    Michaella, dobro došla na forum.
    Žao mi je da ti nitko od nas ovdje nije odgovorio na tvoj upit.

    Dijagnoza azoospermije-odsustva spermija u ejakulatu-nije tako rijetka.

    Neke procjene kažu da među muškaracima koji radi poremećaja u normalnim vrijednostima parametara spermigrama ne mogu spontanim putem sostvariti očinstvo ima oko 10% onih sa dijagnozom azoospermije.

    Na forumu imamo temu o azoospermiji:
    http://forum.roda.hr/threads/83220-q...tistika-quot-2

    Sretno!

  30. #330
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    hvala ti InesZ, evo vrijednosti: dakle piše ovako: sperm analized 10, volumen 0,8ml , concentracija 0,10mill/ml, spermcount 0,08mill, Grade A motility: 0 % , Grade B : 0 % Grade C motility 30% , grade D motility 70 %, kod svih piše 0,0 mill/ml osim kod d tamo piše 0,1 mill /ml.
    ph 8,3, viscosity <2 cm , round cells ( <5mill/ml ) - 0,1 , white blood cells ( <1 mill/ml ) - 2,6. Molim te komentar, na nalazu piše hypospermia i povečan br leukocita u ejakulatu. Dijagnoza oligoasthenozoospermia

  31. #331
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Jolica30, kao što si i sama napisala, volumen je premali..također ostale vrijednosti su nažalost dosta niske, ali za mpo svakako materijala ima.
    Svakako napraviti mikrobiološku obradu ejakulata i ponoviti spermiogram nakon 3 mjeseca.
    Dosta faktora utječe na nalaz, pa je moguće da i vrijednosti budu bolje kod idućeg spermiograma

  32. #332
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Moj MM je nakon 3 god ponovio spermiogram...
    Brojke su nas poprilično iznenadile i to pozitivno..
    Ukup broj spermija u ejakulatu 46 mil.
    Broj sper. 10 mil\mil
    Prog. pokretni 20 %, a pokretni 35%

    Dijagnoza i dalje oligoastheno, ali daleko bolje vrijednosti.
    Ono što mi se čini katastrofa je kontrola pokretljivosti nakon 24 h, progresivno pokretni 0 % i pokretni 2%. Što bi to moglo značiti?

  33. #333
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Mm ponovio spermiogram, dijagnoza teska oligoasthenoozospermia, na nalazu pise da ima samo 5 pokretnih spermija, ostatak nije pokretan. Sto napraviti sa takvim nalazom?? Cekamo 3.mj i ivf, ima li uz ovakav nalaz ivf uopce smisla??

  34. #334

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj Jolica30 prvotno napisa Vidi poruku
    Mm ponovio spermiogram, dijagnoza teska oligoasthenoozospermia, na nalazu pise da ima samo 5 pokretnih spermija, ostatak nije pokretan. Sto napraviti sa takvim nalazom?? Cekamo 3.mj i ivf, ima li uz ovakav nalaz ivf uopce smisla??
    I mi nazalost imamo slicnu situaciju, desi se da pokretne broje na prste. Icsi se moze raditi i s nepokretnima, bitno je da su zivi.
    U medjuvremenu ne bi bilo lose napraviti mikrobiologiju ejakulata i bris uretre da bi se iskljucila infekcija.

  35. #335
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Bubekica, ove pretrage smo odradili vec jer smo bili upuceni na njih zbog leukocita u ejakulatu, sada je sgram ponovljen i eto nalaza..jos gori , nazalost kod nas pise samo pet pokretnih ostatak slabo pokretni i nepokretni i losije morfologije. Nakon sto sam dobila nalaz na mail prvo mi je proslo kroz glavu ima li ivf smisla sa 5 spermija?? Jedna dobra dr emriologica sa vg mi je odgovorila da eto ima i losijih nalaza i da ovo nije totalno lose...

  36. #336

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Svakako nadjite dobrog urologa (moja preporuka je hauptman s rebra) i odite na konzultacije.
    A biologica dobro kaze, ima i gorih
    Sretno!

  37. #337
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Hvala

  38. #338
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Jolica30 sretno! Bitno je da ih ima, pa makar par!

  39. #339
    zongoloni avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Pozdrav svima, nova sam na forumu, ali već duže vrijeme posjećujem ovaj podforum, a još duže sam u ovim nesretnim vodama. Odlučila sam vam se pridružiti jer postoji puno pitanja koja me me muče, a mislim da i moje iskustvo može nekome pomoći da pronađe neke informacije.

    Ukratko:

    suprug - 1983 - oligozoospermia
    ja - 1983 - teži oblik endometrioze, sa 18. god operacija oba jajnika (tumori veličine šake, žarišta po crijevima), kada su mi izvadili većinu tkiva jajnika. Nakon toga 8 godina suspresije rada jajnika i od 2008 god prestajem piti hormone i kreće naša zajednička borba.

    Prvih par godina se sve svodilo na prirodne pokušaje, bez provjeravanja hormonske slike jer smo po procjeni doktora bili relativno mladi. Sumnje su krenule nakon što u dva navrata nisam dobila mestruaciju, a trudnoće nije bilo. Tada sam prvi puta izvadila sve relevantne hormone i rezultati su bili poražavajući. FSH 19 IU/L, AMH 1,5 pmol.

    Odabrali smo Sv. Duh i Doktora Baumana da prati naš slučaj. Dijagnoza je odmah bila da bi bilo najbolje ići na donaciju jajne stanice, ali s obzirom da smo i dalje imali ispod 30 godina, odlučili su probati doći do bolje hormonske slike da bi mogli probati koji pokušaj sa mojim js, što smo prije malo više od godinu dana i postigli. Zadnji FSH je bio 7 (LH 10,8) i tada smo krenuli u postupke.

    Ovdje bih naglasila da je moj prvotni loš nalaz vjerojatno bio toliko grozan i zbog drugih psihičkih utjecaja (istovremeno smo prolazili jako tešku osobnu situaciju koja nam nije dozovljavala da se u potpunosti posvetimo sebi).

    Naš MPO put izgleda ovako:
    2014 10mj - IVF stimulirani (24 Decapeptil, 34 Menopur, 1 Ovitrelle) - 2 (i 3 jadni) folikula - 1js - ET 5. dan 1 blastocista - beta negativna
    2014 11mj - AIH PRC - trebao je biti IVF 2 folikula, ali nije bilo embriologice taj dan i morali smo na AIH - beta negativna
    2014 12mj - AIH PRC - trebao je biti IVF, ali su pukli folikuli - beta negativna
    2015 3mj - IVF PRC - 2 js - obje TRIPLOIDNE, prekidamo postupak

    Napravili smo kariogram, i moj i suprugov nalaz su uredni. U međuvremenu se pojavio i endometriom na lijevom jajniku - koji je bio zdraviji jajnik nakon operacije. Sve punkcije su i do tada rađene na desnom jajniku.

    2015 7mj - IVF (Klomifen, Gonal 300ij, Ctd 3 amp, Ovitrelle) - 2js. ET 1 4staničnog embrija na 2 dan + Estrofem. Beta negativna

    Klomifen i Estrofem su napravili svoje - Endometrioza se naglo pogoršala. Cista na jajniku je i dalje prisutna (2-3cm), ali uz to su počeli bolovi u zdjelici, donjem dijelu leđa. Nakon 2 mjeseca na Lyndinette pilulama, dobila sam grozne bolove sa temperaturom. Procjena je da se endometrioza proširila na crijeva. Htjeli smo na IVF u PRC u 10-om mjesecu, ali na zadnjoj folikulometriji doktor je rekao da ne žele raditi postupak jer ne mogu nikako promašiti cistu. A to znači hospitalizacija, antibiotici... odgodili smo na idući mjesec.

    U međuvremenu doktor odlazi, doktorica Turudić nas priprema na opciju donacije js, doktorica Sirovec razmišlja o liječenju endometrioze. Ja razmišljam o operaciji - ali niti jedan doktor za sada nije bio za tu opciju.

    2015.11 - IVF PRC - 1js (danas). Rezultate ćemo pričekati, brine me što je PRC zadnji put dao triploidne embrije. Možemo se samo nadati da će sutra biti dobre vijesti.

  40. #340
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    zongoloni,
    Nadam se da ce se javiti netko od cura koje su puno vjestije od mene i znaju vise o protokolima i dijagnozama.
    Al ti mogu reci da nebi bili lose da potrazis misljenje u nekoj od privatnih klinika ako ti naravno financije dozvoljavaju.
    Sretno

  41. #341
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Zongoloni evo da ti ja ukratko opišem svoju situaciju jer smo u jako sličnoj situaciji, bi ću kratka, imam 32 godine i u roku 2 godine 3 puta operirala endometriozu, na prvoj operaciji ostala bez oba jajovoda, jednog jajnika i 1/3 drugog jajnika, kasnije se još sve zakompliciralo i doktori kod nas nisu me mogli operirat zbog opasnosti da mi ne probuše crijevo, i tako sam ja na zadnju operaciju išla u austriju profesoru Kecksteinu koji je napravio čuda, sve očistio, mobilizirao jajnik,nije trebalo crijeva rezat samo ih je sastrugao, itd. I tako mi par mjeseci nakon toga krenuli i mpo s tim da je Amh oko 2. Najveća pogreška mi je bila odmah što sam pristala na pru stimulaciju sa Klomifenom i odmah taj ciklus se vratila endometrioza i nova cista na jajniku oko 3 cm, postupak propao, sljedeći postupak je bio dugi protokol od 21. dc, i to sa cistom, imala samo 3 folikula, 2 jajne stanice i samo jedan zametak, beta negativna. Sljedeći postupak Femara ali nisu se razvijali folikuli. Par mjeseci poslije promjenila sam doktora, i na prvom uzv vidio da je cista narasla na 6 cm, sad mi dao piti Proveru da ju barem pokušamo smanjiti jer je rekao da inače sljedi nova operacija a to ne želim i neznam što ću ako se stvarno cista ništa ne smanji.

  42. #342
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Zongoloni, na mobu sam i to mi je koma za pisati, ali rvo ti link guidelines za endometriozu europskog drustva za humanu reprodukciju. Imas dio koji se odnosi nadeep endometriosis:
    https://www.eshre.eu/Guidelines-and-...metriosis.aspx

  43. #343
    zongoloni avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    77

    Početno

    @Anitsirk84 - tako mi žao kada naletim na nekoga u sličnoj situaciji kako već neko vrijeme čitam forum, tebe sam odmah primjetila. Mene su isto stavili na Klomifen + Estrofem bez ikakvog upozorenja unatoč tome što su već znali za endometriom na jajniku, a danas su mi htjeli prepisati Estrofem pa sam pitala da li je to zbilja nužno u mojoj situaciji s obzirom na endometriozu, pa su se predomislili.

    Eto, sada se nadam malom čudu, pa ako ne uspije, vidjet ću što ću dalje. Ono što me najviše brine je to što svi doktori odbijaju opciju operacije, imam neki osjećaj kao da žele ispucati postupke pa onda što bude. Zadnje što mi je dr. Bauman rekao na sva ta moja pitanja prije nego je otišao je "Ne znam što bih ti rekao"

    @sara79, svakako razmišljam i o privatnim klinikama, ali zbog trenutne situacije treba mi netko i da prati moje stanje sa endometriozom, a nisam našla podatak koja naša privatna poliklinika bi bila dobra opcija za takvu dijagnozu, pogotovo ako se stanje pogorša. Razmišljam o dr. Lučingeru barem za konzultacije, ali mi se ne sviđa baš radno vrijeme. Kako god bilo, trenutno sam ispucala 2 prirodna postupka i 2 stimulirana, što znači da mi ostaju dva stimulirana koje trenutno ne mogu iskoristiti, tako da ću svakako krenuti i dalje po konzultacije. Zadnja je opcija Češka, za to još imam vremena

    @BigBlue - puno ti hvala na linku! proučit ću sve i vjerujem da će mi pomoći za daljnje odluke

  44. #344
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Zongoloni i ja imam osjećaj da su se me u Vg htjeli što prije riješiti,i stalno mi napominjali donorsku jajnu stanicu i tako da sam se sada preselila dr Škvorcu

  45. #345

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav , pišem, pišem pa mi se valjda sve izbrisalo- nadam se da neće biti dupli post...
    Nova sam na forumu i nova u MPO vodama... Svaka čast svim forumašicama na znanju, ja moram priznati da sam se u jednom trenu sva bila pogubila među izrazima, skraćenicama, postupcima- al evo učim pomalo
    Ugl,
    MM, 39god- spermiogram uredan
    JA,34 god- endometrioza, operirana 2012 god, odstranjena cista s lijevog jajnika, u 11 mj2015 na UZV vidjeli novu čokoladnu cistu 1x1cm na desnom jajniku
    - AMH snižen, FSH povišen
    - oba jajovoda neprohodna

    Inače sam pacijent od dr. Škvorca već godinama, al ne znam što da kažem!
    Mislim da me sve to skupa šokiralo i najviše se pitam- pa dobro- šštaa je to sve, kako je sve tako problem kod mene
    Al eto, krećem pomalo u borbu- gdje ću i kako još ne znam ni sama

  46. #346
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Bellona dobro nam dosla i sto prije otisla na trudnicke teme
    Treba malo vremena da se objavi prvi post jer ga moderatorice prvo moraju procitati i odobriti.

  47. #347
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Zongoloni, Antisirik

    Žao mi je da što vam proširena endometrioza tako narušava zdravlje.


    Imam prijateljicu, vaših godina, vrlo slična situacija s endometriozom, samo što je imala veći amh od vas. Nakon svih muka po našim bolnicama, mpo-a, operacija i životne ugroženosti, ostalo joj je birati-goli život ili daljnji pokušaji s vlastitom stanicom.

    Bila je u Češkoj na konzultacijama. Njihove klinike sugeriraju donaciju čim je amh manji od 3 pmol/L. Rekli su joj sve i da nema problema s proširenom endometriozom uz amh manji od 3 amh procjenjuju da su šanse za rođenje djetete 5-10%. Uz sve apscese koje je imala, salpingitis, ugrožena crijeva... nju ne bi uzeli u postupak s vlastitom stanicom.

    Uz endometriozu, ako postoji rizik kod punkcije, oni odbijaju raditi postupak s vlastitim stanicama. Takvi procesi u zdjelici za njih su kontraindikacija za punkciju, naprosto odbijaju preuzimati taj rizik za život i zdravlje pacijentice.

    Možda da se obratite mailom stranim klinikama i tražite mišljenje.

  48. #348

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Inesz imam jedno pitanje. Naime prije 3 god je od m spermio bio azoo danas dobili svjezi nalaz i pise da je normo. Sad mene muci dal je to dobro ili ne? Promjenio je kompletnu prehranu, izgubio 30gk viska kojih je imao, bavi se sportom... Dal je s tom novom dijagnozom moguce prirodno nesto napraviti?

  49. #349
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Antony draga... ne znam ali čestitam. Pretilost muškaraca inače loše djeluje na spermatogenezu, a da li je gubitak kg mogao utjecati na takvo drastično poboljšanje-to zbilja ne znam.

    Jeste li imali više od jednog nalaza spermiograma s dijagnozom azoosperije?

    U takvoj situaciji, ja bih voljela da MM ponovi nalaz. Ne želim raditi paniku, ali meni bi prvo palo na pamet da su zamijenili nalaze.

    U nadi da imate normo, šaljem vam puse i

    bacajte se na posao

  50. #350

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Pise da ja normo. Nebi bas rekla da su zamjenili nalaze jer prosle god kad je koristio profertil mu se isto jako poravio spermiogram. Jos mi je biologica rekla da se vidi da su sp puno bolji . A nalaz od azoo je bio 2009, 2010, 2012. Zato piam dal je moguce da se tako poravilo? Kad je isao urologu on mu je odma rekao da mora smrsaviti barem 15-20kg sto je i napravio. Bas smo gledali nalaze i uspoređivali i stvarno je razlika. Prije je imao progresivnih jedva 9 posto a sad ima 36 posto. To sam prvo isla gledati. Neznam ni sama a tek u prvom mj idem kod mpo. Ko ce izdrzati neizvjesnost. Jer ako je nalaz stvarno tako dobar vjerojatno cu se s njima dogovoriti da idem na laporaskopiju. Sad mi je nisu htjeli raditi dok ne vide njegov nalaz. Nadam se da sad hoce. Hvala na pomoci.

Stranica 7 od 9 PrviPrvi ... 56789 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •