Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789
Pokazuje rezultate 401 do 425 od 425

Tema: Sve naše dijagnoze

  1. #401
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Zrinkice, jeste radili icsi?
    Nama je bio problem sto su sve stanice koje su ostavljene da se spontano oplode bile triploidne ili se nisu oplodile. Samo one oplodjene ICSI metodom su dosle do blastociste.
    Jeste provjeravali progesteron nakon fet-a? Nakon predzadnjeg transfera su vidjeli da mi je progesteron nizak uz sve utrogestane (4x200 mg) pa sam dobila jos i progesteron u injekcijama.
    Naravno, nista od navedenog se ne mora odnosti na vas slucaj.

    Zao mi je sto do sada nije bilo uspjeha.

  2. #402
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Nisu mi nikad provjeravali progesteron. Vjerujem da je on ok. Ali budem predložila. Sad mi je dr rekla da bi probali s estrofem tabletama. Pošto mi je svaki transfer bio u prirodnom ciklusu. Probali smo i s embrooglu pa ništa. Jednom je bio schartching ali taj put nisam imala transfer jer se nisu oplodile.

    Veli biologica da je sad rađen Isci i ove, pola pola. I čak su bolje stanica od ivf. Pa ona vjeruje da je taj put izostala oplodnja zbog krive terapije.

  3. #403
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    Zrinkica pitaj dr. Neke zene jednostavno ne reagiraju na neku vrstu progesterona.
    Bila je jedna cura tu na forumu i bas je pisala da je pila Duphaston 3x2 tbl. al progesteron nula bodova.
    Ja npr.ne podnosim utrogestan jer imam iritaciju od njega pa sam u dobitnom bas pila Duphaston.
    Prije toga sam koristila Crinone gel. On se postupno resorbira kroz stijenku. Pa vidi i pitaj.
    Injekcije su skupe dosta. Jedna je oko 10 eura.
    E sad do kad bi tebi dr odredio u slucaju trudnoce da ih uzimas ako se odlucite to ne znam. I dal ih treba svaki dan uzimati i to ne znam. Mozda u kombinaciji s jos jednom vrstom progesterona i ne treba svaki dan.
    Citala sam davno i takve situacije. A neki pak tvrde da je Cyclogest bolji oblik progesterona od Utrogestana.
    Vidi, pitaj, trazi i glavu gore.

    Sto se tice estrogena ima ga i u obliku flastera!
    I ja sam radila schartching pa nista.
    Cak sam taj put najlosiji endometrij imala a inace s tim nemam problema. Histeroskopiju isto odradila.
    De ga ti sad znaj.

    Sretno....najsretnije

  4. #404
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Koristila sam crinone uz duphaston u 3 transfera. I ništa.
    Čak smo isli na transfer 6 dan . I ništa.

  5. #405
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Sve mi to izgleda ko tapkanje u mraku.

  6. #406

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima, nova sam ovdje i u cijelo ovom svijetu potpomognute oplodnje (ja 91, mm 86). S 22 godine dijagnosticirali su mi hiperprolaktinemiju i PCOS. 3 godine sam pila Bromergon, ali on nije pomogao da se snizi prolaktin pa mi je endokrinologica dala Dostinex koji je napokon pomogao i sada ga pijem već 2,5 godine uz kontrole i svaku put je prl u referentnim vrijednostima. Od 1.mj. 2019. muž i ja radimo na bebi ali ništa se ne događa. Naravno svi su mi rekli da se samo opustim i da će se dogoditi, ali evo ništa se nije dogodilo pa mi je ginekologica rekla da je vrijeme za mpo. Naručila me na pregled ali kako mi je menstruacija kasnila nije mogla uzeti briseve, samo je napravila UZV i rekla da je sve ok, da ima jedan folikul na lijevom jajniku i naručila me opet za 7 dana, ali baš taj dan ujutro meni je krenulo lagano krvarenje i opet nije mogla uzeti briseve, ali je opet napravila UZV i rekla da mi je jedan folikul već kolabirao, ali da ima drugih koji se vide. Na kraju mi je dala duphaston 12 dana i da dođem ponovo na kontrolu za 7 dana pa da probamo napokon uzeti briseve. Iskreno, ne znam da li jednostavno nemam ovulacije ili su one preuranjene ili zakašnjele, ali svaki mjesec dobivam menstruaciju. Kada sam krenula na pretrage za hiperprolaktinemiju rekli su mi da ću vjerojatno imati problema sa začećem tako da smo se relativno mladi odlučili početi raditi na bebi.

    I da, da ne zaboravim, imam miom na maternici koji je godinama bio 13x13 mm, ali na zadnjem UZV je rekla ginekologica da je 15x18 mm. Također ću ići vaditi krv 3.dan ciklusa da vidimo što se događa sa drugim hormonima.

    Eto, to je to, voljela bih znati ima li drugih cura sa sličnom dijagnozom i kako je njihov/vaš put do bebe prošao.

  7. #407
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Samo da spomenem, prije propalog ivf(bez oplodnje) išla sam na akupunkturu, da povecam sanse za bolji transfer.

  8. #408

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima! Nova sam ovdje pa se jos bas ne snalazim. Odabrala sam ovu temu kako bih se predstavila, ako postoji neka na kojoj ste aktivnije, javite
    Prosle godine ciljano smo imali spolne odnose i u 12. mjesecu sam ostala trudna. Nazalost, radilo se o vanmaternicnoj. Krajem sijecnja napravljena mi je laparoskopija te su odstranjena oba jajovoda. Zasto oba? U jednom je bila trudnoca, a drugi je bio “jednako los kao i prvi” pa bi postojao rizik za ponovljenom vanmaternicnom. Naravno, bez jajovoda nam preostaje potpomognuta. U procesu smo skupljanja nalaza, cekam drugu menstruaciju nakon operacije pa cu ponoviti neke nalaze. Kada smo prirodno pokusavali, problem je bio samo moj nizi progesteron. Odlucila sam se otici na konzultacije kod Skvorca, a inace sam iz Rijeke. Malo cu prelistati forum da vidim kakva su vasa iskustva! Pozdrav svima!

  9. #409
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Slee,
    žao mi je radi vanmaterične i odstranjenja jajovoda.

    Pregledaj naše teme, piši, pitaj. Nadam se da će ti podrške zajednice i informacije s foruma biti od koristi.
    Sretno!

  10. #410

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav svima,
    I ja sam nova ovdje i treba mi potpora,misljenje,sta god samo da ne razbijam toliko glavu time. Ove godine punim 27 i od prvog ciklusa ( a to je oko 15 godina sada) imam neredovne menstr i ustanovljeni su mi pcos. U vise navrata sam koristila kontracep pilule i to se regulira donekle ali po prestanku sve po starom. Vise od 2 godine smo pokusavali prirodno, muzu prosle godine ustanovljena astenoospermija, uglavnom mali broj pokretnih i normalnih sperm. Od kraja prosle godine se intenzivnije bavimo time i dok je odmah rekla kakvih pcos je vidjala moj je super, oduvijek sam imala problema sa aknama ali ostalo nista posebno se nije isticalo. Svi hormoni u redu ali je odmah posumnjala na endometriozu koja mi je i odstranjena nedavno laparoskopski, srecom bila je na samo par cvorova pri tome ispitani jajovodi i prohodna oba. Sad mi je dok rekla da pokusamo jedan ciklus sa inekcijama ali prirodno, prije operacije smo pokusali sa klomifenom sto nije urodilo nekim plodom, ako ne iduce na redu ne neki postupak mpo jer nemamo sta cekati obzirom da mi se endometrioza moze vratiti, uz to pored pcos cista na jajnicima imam i te endometriozne cokoladne. Ne polazem bas puno nade u taj prvi „prirodnjak“ jer sam se nadala vec svaki puta kada mi je kasnilo, iako to i jest najveci problem sa mojim neredovnim ciklusima. Ne znam trebam li ocekivati obzirom na ovakve nalaze nalaze uopce neki pozitivan ishod sada kada idemo prirodno i nakon toga ako se nista ne desi ili se nadati kao svaki put do sada pa se razocarati.

  11. #411
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Hope, ja sam pcos, isto blazi oblik, muz ima smanjen broj i pokretljivost spermija. Al moji ciklusi su takoder koma, po 2-3-4 mj.
    Ja nisam htjela cekati nista,odmah smo isli na mpo

    Imamo dvoje djecice, za prvo je trebalo 4 postupaka, za drugo 3.
    Izmedu nam se dogodio i prirodno plusic,al je bio spontani u 8tt jer se nije dobro razvijalo

    Sretno u svakom slucaju

  12. #412

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    3

    Početno

    Kakvih postupaka ako mogu znati?Jer za insem npr ne znam da sam procitala da je itko uspio iz vise pokusaja a ne iz prve a problem je sto ja nemam vremena za tih vise pokusaja obzirom da mi se endo moze vratiti. Ne znam ima li smisla uopce pokusavati i prirodno uz stimulaciju jer do sada nije urodilo plodom a i moji su ciklusi isto tako razmak i po 90 dana izmedju, znalo mi je biti na 35-40 dana jedno vrijeme ali cim se ja malo vise nazovciram oko necega znam da ce taj mjesec preskociti.

  13. #413

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    3

    Početno

    Vrci na koje postupke mislis?? Ne znam da sam procitala i jedno pozitivno iskustvo sa inseminac a moramo proci kroz to prije drugih metoda i oko toga se i brinem jer nemam bas vremena obzirom da mi se endo moze vratiti. I moji ciklusi su uzas, normalan ciklus za mene je do 40 dana i vise s tim ako se iznerviram malo vise odmah znam da ce mi kasniti jos vise taj mjesec. Ps hvala i nadam se sreci jer sta mi drugo preostaje

  14. #414

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    217

    Početno

    Cure.molim Vas pomoc..
    Isla sam na markere za hepatitis i nalaz je sljedeci:
    HBsAg-neg,Hiv-neg,Anti TP-neg,Anti HBs-pozitivan 978.39,Anti HBc-neg,Anti HCV-neg???
    Ovaj pozitivan me muci,sta to znaci?

  15. #415
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Airad, ovaj pozitivan
    Anti-HBs je od cijepljenja protiv hepatitisa B.

  16. #416

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    14

    Početno

    Sadržaj poruke:
    Pozdrav.
    Molim Vas mišljenje i savjet u vezi nalaza spermiograma supruga. Puno bi mi značio Vaš odgovor. Zanima me može li doći do prirodne trudnoće ili da odmah krenemo na inseminaciju ? Ostali nalazi kod obavoje uredni, jedino ja imam blaži oblik trombofilije.

    Broj spermija: 7,20 x 106
    /ml (≥ 15 x 106
    /ml)
    Broj spermija u ejakulatu: 41,04 x 106
    (≥ 39 x 106
    )
    Pokretljivost spermija: (A+B ≥ 32%)
    Pokretljivost A 28% (2,0 x 106
    /ml)
    Pokretljivost B 25% (1,8 x 106
    /ml)
    Pokretljivost C 4% (0,3 x 106
    /ml)
    Pokretljivost D 43% (3,1 x 106
    /ml)
    Volumen ejakulata: 5,7 ml (> 1,5 ml)
    pH: 8,5 (≥ 7,2)
    Viskoznost: < 2 cm (< 2 cm)
    Stanice spermatogeneze: 0,7 x 106
    /ml (< 5 x 106
    /ml)
    Leukociti: 0,3 x 106
    /ml (< 1 x 106
    /ml)
    Morfologija spermija: 8% (≥ 4%)
    Vitalnost spermija: 73% (≥ 58%)
    DIJAGNOZA: OLIGOZOOSPERMIA

    Hvala puno.

  17. #417

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    14

    Početno

    Pozdrav svima. Došao nam je nalaz spermiograma, dijagnoza oligozoospermia. Zanima me kada bi bilo dobro ponoviti spermiogram, ovo je prvi rađen? Razmišljamo i o odlasku na inseminaciju. Do sada samo imali 3 spontana pobačaja uzrokovana blažim oblikom trombofilije, ostali nalazi uredni. Svi savjeti su dobrodošli. Hvala ❤️

  18. #418

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj Sarita_ prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima. Došao nam je nalaz spermiograma, dijagnoza oligozoospermia. Zanima me kada bi bilo dobro ponoviti spermiogram, ovo je prvi rađen? Razmišljamo i o odlasku na inseminaciju. Do sada samo imali 3 spontana pobačaja uzrokovana blažim oblikom trombofilije, ostali nalazi uredni. Svi savjeti su dobrodošli. Hvala ❤️
    nama su savjetovali ponoviti spermiogram nakon 3 mjeseca jer navodno rezultat može značajno varirati ovisno o nekim vanjskim utjecajima.
    Mi smo ga radili nekoliko puta u zadnjih godinu dana i nalaz je zbilja varirao od odličnog do potpune katastrofe, ali nisu nam znali objasniti zašto se to događa.

    Mi smo odradili 2 inseminacije i to u vremenu baš kad je nalaz spermiograma bio u najboljem izdanju, ali iskreno ne znam kakav nalaz bi trebao biti da inseminacija bude opcija.
    Najbolje ti je da o tome porazgovaraš sa doktorom.

  19. #419

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav, nova sam ovdje, prvi put pišem.
    Nakon godinu dana pokušavanja dobili smo nalaz Spermiograma kriptozoospermija. Uz to mm ima kalcifikate u jednom testisu.
    Jako smo se potresli ovim nalazima, te vas molim za savjet. Kako, šta dalje? Privatno ili Hzzo? Možemo li išta očekivati uopće?
    Hvala

  20. #420
    Margita avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima i od mene. Margita speaking Vidim da se ovdje predstavljate pa bih se predstavila i ja (i ispričala unaprijed, ako ovo nije mjesto za predstavljanje). Nova sam na forumu i polako se upoznajem sa svim temama. Ove godine smo se MM (32) i ja (33) odlučili na MPO. U postupku smo skupljanja svih zakonskih testova. Nalaze smo obavili i situacija je sljedeća: liječnik kaže da je s moje strane sve OK (ovulacije, ciklus, brisevi, UZV, Papa, nalazi ...) iako je AMH povišen po njegovim riječima, ali u referentnim vrijednostima (iznosi mi 38,5 pmol/L). Zanima me, trudilice s iskustvom, koliki je to problem? Osim AMH, maternica mi je u RVF položaju i on smatra da to može otežati spontan dolazak do trudnoće. MM ima oligoteratozoospermiu (malo ih je i nisu svi najbolje morfologije). Zanima me, trudilice s iskustvom, koliko je to utjecalo na ishod vaših IVF ili IVF/ICSI postupaka?
    Nadam se da mogu zagnjaviti s pitanjima jer ih imam puno (MPO je zaista jedno veliko poglavlje u kojem tek krećem plivati) pa nek admini prebace pitanje, ako je postavljeno na krivom mjestu.

    Sretno svima u 2021.!

  21. #421

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj Margita prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima i od mene. Margita speaking Vidim da se ovdje predstavljate pa bih se predstavila i ja (i ispričala unaprijed, ako ovo nije mjesto za predstavljanje). Nova sam na forumu i polako se upoznajem sa svim temama. Ove godine smo se MM (32) i ja (33) odlučili na MPO. U postupku smo skupljanja svih zakonskih testova. Nalaze smo obavili i situacija je sljedeća: liječnik kaže da je s moje strane sve OK (ovulacije, ciklus, brisevi, UZV, Papa, nalazi ...) iako je AMH povišen po njegovim riječima, ali u referentnim vrijednostima (iznosi mi 38,5 pmol/L). Zanima me, trudilice s iskustvom, koliki je to problem? Osim AMH, maternica mi je u RVF položaju i on smatra da to može otežati spontan dolazak do trudnoće. MM ima oligoteratozoospermiu (malo ih je i nisu svi najbolje morfologije). Zanima me, trudilice s iskustvom, koliko je to utjecalo na ishod vaših IVF ili IVF/ICSI postupaka?
    Nadam se da mogu zagnjaviti s pitanjima jer ih imam puno (MPO je zaista jedno veliko poglavlje u kojem tek krećem plivati) pa nek admini prebace pitanje, ako je postavljeno na krivom mjestu.

    Sretno svima u 2021.!
    Moja je situacija slicna, imam 34 godine samo moj AMH je visi oko 56 i nemam problema sa polozajem maternice. Muz ima malo pokretljivih spermija. Mislila sam da ce mi ici puno brze, ali evo vec skoro godinu dana prolazimo kroz postupke i radimo nalaze.
    Moze ti uspjeti jako brzo, a mozda ces morati biti i malo strpljivija.
    U svakom slucaju budi pozitivna i sto je vise moguce strpljiva
    Zelim ti puno srece!

  22. #422
    WinkyTheElf avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2021
    Postovi
    7

    Početno

    Pozdrav svima,
    ja 30 godina
    MM 32 godine
    Pokušavamo već 2 godine
    MM spermiogram odličan
    Ja svi nalazi OK
    Koraci su bili sljedeći:
    1. HSSG (prvi mjesec odgođen radi veće ciste žutog tijela koja je spontano otišla pa je HSSG uredno odrađen sljedeći mjesec)
    2. IUI (inseminacija odrađena 14.dc, lijepi folikul 22mm)
    3. Dva dana nakon IUI napravljen je kontrolni utz - ponovno vidljiva cista žutog tijela - dr mi je prepisala Duphastone 2x1.

    Trenutni zaključak je da bi naš problem mogao ležati u mojoj sklonosti ka cistama žutog tijela i vjerojatno ćemo sa sljedećim ciklusom planirati IVF.

    Ima li netko ovdje s iskustvom oko takvih cisti?

    Koliko sam shvatila, kod mene svi hormoni funkcioniraju u prvom dijelu ciklusa; folikul uredno raste, sve bude ok, međutim kad pukne i treba osloboditi jajnu stanicu, na mjestu gdje jajna stanica izlazi van, folikul se napuni tekućinom/krvlju i pretvori u cistu, umjesto da otpusti jajnu stanicu i da se "pretvori" u žuto tijelo koje je zaduženo za održavanje eventualne trudnoće. Koliko sam uspjela pročitati, primarno tu govorimo o progesteronu, tako da je očito kod mene problem u hormonima koji bi trebali bujati u drugom dijelu ciklusa. Iako, kada sam vadila hormone na 21. dc nisu zabilježena odstupanja od referentnih vrijednosti.

  23. #423

    Datum pristupanja
    Apr 2020
    Postovi
    20

    Početno

    Bok ljudi,
    Neznam koliko čitate postove u ove vruće dane, ali htijela bi podijeliti s vama moju konačnu dijagnozu (nakon svakakvih analiza, hysteroskopija, mišljenja i mišljenja po klinikama/ bolnicama)pa možda još netko se pronađe i podijeli iskustvo/znanje.
    Uglavnom u MPO sam već 3 godine, začeti pokušavamo vec 7 godina, odradeno 6 punkcija, 11 transfera, O trudnoća.
    Hormoni svi uredni, blastice dobre kvalitete, ali Beta uvijek 0.
    Radili smo test na NK stanice- povećan broj.
    Radili smo HLA-C / KIR tipizaciju gdje je potvrđeno da moj organizam odbacuje embrij.
    U zadnjem transferu isli smo s imunosupresivima (Nivestin) kako bi umirili moj imunitet ali opet bista.
    Inače uz to uzimam i Andol 100, Heparin, Dex, Estrofem, Progesteron vaginalno i subkutano.
    Gledam po portalima i vidim da stvarno smo probali sve.
    Ako možda imate kakav savjet ili nekog tko je sa istom dijagnozom uspio, bilo bi mi jako važno. Ako nista drugo da me moralno boosta jer me ovaj zadnji postupak polomio na komadiće.

  24. #424
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Citiraj Jagodesašlagom prvotno napisa Vidi poruku
    Bok ljudi,
    Neznam koliko čitate postove u ove vruće dane, ali htijela bi podijeliti s vama moju konačnu dijagnozu (nakon svakakvih analiza, hysteroskopija, mišljenja i mišljenja po klinikama/ bolnicama)pa možda još netko se pronađe i podijeli iskustvo/znanje.
    Uglavnom u MPO sam već 3 godine, začeti pokušavamo vec 7 godina, odradeno 6 punkcija, 11 transfera, O trudnoća.
    Hormoni svi uredni, blastice dobre kvalitete, ali Beta uvijek 0.
    Radili smo test na NK stanice- povećan broj.
    Radili smo HLA-C / KIR tipizaciju gdje je potvrđeno da moj organizam odbacuje embrij.
    U zadnjem transferu isli smo s imunosupresivima (Nivestin) kako bi umirili moj imunitet ali opet bista.
    Inače uz to uzimam i Andol 100, Heparin, Dex, Estrofem, Progesteron vaginalno i subkutano.
    Gledam po portalima i vidim da stvarno smo probali sve.
    Ako možda imate kakav savjet ili nekog tko je sa istom dijagnozom uspio, bilo bi mi jako važno. Ako nista drugo da me moralno boosta jer me ovaj zadnji postupak polomio na komadiće.
    Evo da ti se javim, mi smo isto prošli 4ivf uvijek sve super. Prošla sam sve moguće pretrage, sve super. I uvijek je beta bila 0.
    Sve do zadnjeg transfera kad je bila super, sve do 8tt kad je srce prestalo kucati.
    Ja sam u tom zadnjem postupku uzimala na svoju ruku DHEA-s tablete. Prije toga sam vadila i taj hormon i bio je debelo ispod donje granice.
    Čitala sam kasnije da tablete pomažu prilikom implantacije, e sad ko će ga znati.

    Htjela sam te pitati gdje si radila HLA-C / KIR tipizaciju?

  25. #425

    Datum pristupanja
    Apr 2020
    Postovi
    20

    Početno

    Hvala Zrinkica.
    Proučim malo i taj dio.
    Tipizaciju smo oboje vadili u laboratoriju u DZ a oni to šalju zavodu za transfuzijsku medicinu-KBC Zagreb.
    Kroz 15 dana smo dobili nalaz.

Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •