Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Produženi boravak djeteta

  1. #1
    pipi123

    Početno Produženi boravak djeteta

    Ima li tko iskustva sa produženim boravkom u O.Š? Naime, u našoj gradskoj školi sada se organizira produženi boravak, a traže se naši prijedlozi kako bi sve to štimalo. Ako je netko uočio nekakve nedostatke ili ima prijedloge za poboljšanje do sada realiziranog u RH neka mi odgovori kako se ne bi ponavljali sa greškama i propustima.

    Hvala

    Pipi

  2. #2
    Vedrana

    Početno Dnevni boravak, da ili ne?

    I mene zanima ima li tko iskustva s dnevnim boravkom? Tibor će na jesen u školu, i škola ima dnevni boravak. Ne znam koliko je to zbilja od koristi? Osim, naravno, što je dijete cijeli dan zbrinuto, a ne na cesti ili pred tv? Da li je ipak, ako imaš baka servis na raspolaganju, dijete bolje ne držati na stolcu cijeli dan? Čula sam da unatoč tome što pišu zadaću u školi, još treba učiti poslijepodne doma. U moje vrijeme to nije bilo tako.

  3. #3
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    kod nas je boravak bio u prvom i drugom razredu. nastava je bila svaki dan ujutro, nakon toga su se malo igrali, ručali, radili domaću zadaću. boravak je završavao u 16h.

    u ta dva razreda ja sam samo kontrolirala zadaće, i navečer smo ispravljali ako je nešto bilo krivo.

    u trećem razredu počele su jutarnje i popodnevne smjene. meni je bilo malo teže, jer je počelo razdoblje "ključića oko vrata", ali je sve prošlo u redu.

    radne navike (da se zadaća radi nakon nastave) su ostale, kontrolirala sam još treći razred - a u četvrtom mi je kontrola "zabranjena" .

    moja iskustva su pozitivna. ostalo ovisi o školi, i učiteljici / učitelju koji je s djecom u boravku.

  4. #4
    ivakika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    748

    Početno

    ja sam prezadovoljna boravkom, ali su tu vjerujem, zasluzne i jako drage uciteljice. Moje dijete u skoli sve napravi, a kad dodje kuci ima vremena za odmor i igru. Igraju se i u skoli, ali najvaznije mi je sto je stvorila radne navike, jer u skoli svi pisu zadacu i nema ne da mi se ili budem poslije. Kad je bolesna i ostane doma, onda ono sto mora prepisati razvlaci cijeli dan, a kad rade zadacu u skoli uvijek je gotova medju prvima.

  5. #5
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    kakav je bio prelazni period od boravka na ucenje doma poslije skole (u 3.razredu) ?
    da li se dijete usred skolske godine moze ispisati iz boravka?

    ja se jos dvoumim oko toga, jer imamo baku doma, za koju ne bih htjela da se petlja oko zadaca (sto ce biti nemoguce izbjeci, ako S. ne bude u boravku), a s druge strane, cini mi se dugo da cijeli dan boravi u skoli

  6. #6

    Početno

    Evo mog mišljenja kao učiteljice koja je radila u boravku. Bitno mi je da djeca napišu svu zadaću (osim one djece koja ne stignu jer nakon ručka idu odmah doma) i DA SMO SVAKI DAN VANI (osim ako pada kiša). Ako smo bili u razredu tada obavezno organizirane aktivnosti (nema ono igrajte se na tepihu dok učiteljica popije kavu).
    Danas se u velikom broju škola DB sveo na čuvanje djece a to nipošto ne bi trebao biti.

  7. #7
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Emily, nemoj to gledati kao "cijeli dan u školi" već kao "cijeli dan u prikladnom društvu".
    Nije toliko važan prostor u kojemu se odvijaju radnje - isto bi se dešavalo i kod kuće: ručao bi (sam ili s bakom koja bi mu brojala svaki zalogaj), odmorio bi se, napisao zadaće (opet pod patronatom osobe koja nije baš stručna, a i bilo bi mu dosadnije) i igrao bi se (opet sam).
    Uvijek bih glasala za dnevni boravak, meni je ostao u fantastičnom sjećanju (pogotovo spavanje na tvrdim klupama i spojenim stolcima).

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    i ja glasam za boravak u tvojoj situaciji.

    dominik ide u raz.u kojem njih šestero ide doma,a ostali ostaju u boravku.meni je bilo glupo da i on ostaje kad sam već je doma,ali i ovo je za poluditi.tri sata nam treba za zadaću i učenje i ne može je rješavati sam,jer su neki zadaci zbunjujući i meni, a kamoli njemu.
    da ne kažem koliko mi živaca treba da ga natjeram da nešto vježba što bi u školi radio bez problema,a opet se stignu i dosta igrati.

    ja sam išla u boravak do 4.raz i bilo mi je super.

  9. #9
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    dolega, L. ti krece ove godine u skolu?
    mozda budemo skupa u razredu

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    da kreće.
    pretpostavljam da vi nećete na luku kao mi.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    199

    Početno

    Moje obje kceri su isle na boravak i bili smo svi zadovoljni.Zadace su napisale u skoli,pitale sve sto im nije jasno,rucale i boravile u drustvu svojih vrsnjaka.Dolazile su doma oko pola 4 i tada smo mogli raditi sto smo htjeli,jer su ucile i napisale zadacu u skoli.Naravno puno ovisi o tome kakve su njihove uciteljice.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Čini mi se da ima dosta problema oko tog produženog boravka kao da nadležni ne razumiju da je to sada možda i potrebnije nego kad smo mi bili djeca. Priča mi danas frendica kako ravnateljica škole na Knežiji baš nije za produženi boravak i kao da je zbog toga praksa da već djeca u drugom razredu više ne idu u boravak, odnosno savjetuje se roditeljima drugo rješenje (prevedeno: vodite djecu doma što prije). I ljudi se toga pridržavaju umjesto da zahtijevaju boravak i u trećem razredu. Pa kako tako mala djeca mogu biti sama doma i da li baš svi roditelji imaju novaca da dodatno plaćaju ženu koja će im svaki dan dovoditei dijete iz škole i biti s njim dok oni rade? Mislim da bi se i mi kao udruga mogli ovdje malo angažirati.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    199

    Početno

    U pravu si davorka.Moja najstarija je bila na boravku skroz do 8 razreda,kad je krenula starija bilo je do 4.Bilo mi je to super stoga sto sam radila u prvoj smjeni i kuci smo dolazile zajedno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •