Stranica 5 od 9 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 433

Tema: ortodont

  1. #201
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    e vidiš mi smo u Perkovčevoj imali katastrofu od pregleda, vrlo antipatična dr koja je problem dvojki postavljenih iza jedninica koje nije moguće uopće dobro četkati prokomentirala sa "pa mama perite joj vi zube". bili smo s 9 godina tamo. naručili nas za rengen za 2 godine. mogu samo reći da srećom samo jedno dijete treba ortodontu, ali slično smo prolazili i sa nefrolozima i ortopedima. jednostavno nije isti pristup u bolnici i privatno i to je žalosno. no, L treba stvarno stručnu pomoć jer su problemi veći, nije samo estetika pa mi nije svejedno kako će se sve tretirati

  2. #202

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj maxi prvotno napisa Vidi poruku
    L treba stvarno stručnu pomoć jer su problemi veći, nije samo estetika pa mi nije svejedno kako će se sve tretirati
    Ma naravno, da moje dijete ima većih problema, već bih i ja potražila privatnika (kao što jesam u nekim drugim situacijama, nevezano za zube). Ali mi to nikako nije ok princip, a po njemu sve funkcionira.
    Kad sam tražila kamo ćemo otići na prvi pregled, uglavnom sam čula same preporuke za Stomatološki faks. Sad, više nisam sigurna ni u što. Zna li tko, kakva je situacija s ortodontima po domovima zdravlja (vidjela sam neki dan da ima ortodont u DZ Centar u Runjaninovoj, ali sam zaboravila pogledati ime i radno vrijeme)?

  3. #203
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Sa svojim sinom idem kod ortodontice dr. Antonije Lončar Rogoznice u Ilici 383-črnomerec. privatnica je ali ima ugovor sa HZZO. Presuper nam je, sad smo u terapiji prije dobivanja fiksnog aparatića. Br. tel. je 01/3758969

  4. #204
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    U perkovcevoj kod dr zegura smo i mi nili- izbjegavati u siroookom luku. Bezobrazna, arogantna, koma koma.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  5. #205
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    U perkovcevoj kod dr zegura smo i mi nili- izbjegavati u siroookom luku. Bezobrazna, arogantna, koma koma.


    Sent from my iPad using Tapatalk
    E, vidiš, dojmovi se razlikuju - mi smo jako zadovoljni s dr. Žegura - nikad nikakvih problema, a djeca su kod nje već nekih šest godina, čak možda i sedam. Imam samo riječi pohvale za nju, čak i u situacijama kad nije trebalo (skršili smo aparatić, zapravo ja sam bila krivac za to) i tako...

  6. #206
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Nas se svim silama nastojala rijesit , svaki put nas je terala dok nas nije i otjerala. Kao sta neidete u svoj grad , pa ovo pa ono .. Uzas. Nikad ne odgovara ak ju pitas, pravi se da ne cuje i tak, prije smo vani bili neg unutra. Na kraju smo otisli kako je i htjela prema djeci uvijek gruba bila da smo ukomirani izlazili

  7. #207

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    11

    Početno

    Ovo je link na popis ortodonata. Pa mozda provjeriti na najdoktor recenzije...

    http://www.centar-zdravlja.net/adres...ija/ortodonti/

  8. #208

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Naša potraga za ortodontom se nastavlja, danas smo dobili novu uputnicu. Na moje pitanje postoje li ortodonti koji nisu u Perkovčevoj ili Gundulićevoj, stomatolog mi je predložio dr Eftikar Duski u Ilici (privatnica koja ima ugovor s HZZO). Je li netko bio kod nje, kakva su iskustva?

  9. #209
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    mi smo malo stisnutijeg kućnog budžeta (blago rečeno) ali presretni svaki put kod privatnika čuvenog dr.Š.
    vrijedi svake kune tj.eura!

  10. #210
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj maxi prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo malo stisnutijeg kućnog budžeta (blago rečeno) ali presretni svaki put kod privatnika čuvenog dr.Š.
    vrijedi svake kune tj.eura!
    E vidiš, ja sam jako nezadovoljna s njim. Da, bio je fin i ljubazan, uslužan... ali nije dobro napravio posao. To je potvrdio i stomatolog kod kojeg sam kasnije bila zbog sitnih popravaka...
    Kad mi je pukao retainer kojeg bi kao trebala nositi do kraja života, rekli su da im je pukao moj model i da ne mogu napraviti novi...

  11. #211

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa Vidi poruku
    Molim te neki kontakt od tog profesora (može i na pp) moj mali je u Zg sredinom srpnja i rado bih ga naručila na konzultacije kod tog profesora, pa neka nam naruči taj myobrace ako smatra da bi mu pomogao.
    Daj mi još reci i koliko košta taj pregled, da znamo planirati koliko novaca da ponesemo.
    Dobar dan, pliz javite i meni u poruci ime i adresu odnosno kontakt profesora. Hvala!

  12. #212

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    2

    Početno

    Dobar dan, možete li meni poslati kontakt profesora koji ima myobrace na email: zelykica@hotmail.com jer nisam baš na "ti" s porukama na forumu. Hvala!

  13. #213
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    idemo sjutra kod ortodonta na pregled

    e sad me zanima u slučaju da će mala dobiti neki aparat u neko dogledno vrijeme komentar na
    http://www.ordinacijaceovic.hr/higij...na-s-aparatom/

    zar stvarno djete ne smije gristi jabuku i slično zubima, ili ne smije samo jesti ko pračovjek

  14. #214
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Ne smije nista gristi ni sendvic ni jabuku bas nista vec natrgat na komadice pa jesti i prati zube odmah nakon obroka. Robija mi mu se neveselimo bas. Jer treba i u skoli zube prat ..


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #215

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    ako pitas za fiksni aparatić - moj sve jede, u početku je trgao sendvič I pizzu a sad jede normalno I nije mu iskočila niti jedna bravica
    jabuke jede narezane na kriške
    žvače kaogume
    ali smeta mu npr. korica na dimljenom purećem narescu, kaže da mu se to baš zaglavi oko bravica, al pršut jede samo ga natrgam za sendvič

    prema nažoj ortodontici nema potrebe prati zube iza svakog obroka, dovoljno je imati malu interdentalnu četkicu I ukloniti komadiće koji smetaju

    prva tri dana jedu čokolino, jogurte, gris ... njega je jako boliko tako a je uzimao analgetike prije spavanja I prilično si je izranjavao obraze
    tražite da vam dr da vosak za doma, mi smo kupili u apoteci ali nije se pokazao tako efikasan kao njihov profesionalni

  16. #216
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    ok tih tegoba nema kod mobilnog? s obzirom na godine vjerovatno će dobit taj i zube
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 23.10.2014. at 10:34

  17. #217

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    nema, to je samo za fiksni

  18. #218
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ok tih tegoba nema kod mobilnog? s obzirom na godine vjerovatno će dobit taj i zube
    Pa ne mora biti... MOj stariji je sad već blizu godinu dana na čekanju (ide samo svakih 6 mjeseci na kontrole) nakon što mu je mobilni sjajno ispeglao zube. Vidjet ćemo u veljači što će dr. reći - da li treba fiksni ili će proći bez toga.

    Mlađi sad nosi mobilni cca 2 mjeseca (baš se spremamo na kontrolu) i pomaci na bolje su vidljivi.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 23.10.2014. at 11:15

  19. #219
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    e bili mi jučer jučer, i veli doktor da ni maloj ni velikom ne bi ništ, tak da ćemo pričekati još neko vrijeme s klinkom da opet prekontroliramo.

  20. #220
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Pls help, kad je neka prva dob za javljanje ortodontu. Cura ima 6,5, mislim da joj prednji zubi idu van (gornje jedinice), nismo još pokazivali stomatologu, ali čini mi se da dileme nema, jedino ne znam je li to već za neku intervenciju ili se još čeka (da izraste još trajnih zuba). Tx!

  21. #221
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Pls help, kad je neka prva dob za javljanje ortodontu. Cura ima 6,5, mislim da joj prednji zubi idu van (gornje jedinice), nismo još pokazivali stomatologu, ali čini mi se da dileme nema, jedino ne znam je li to već za neku intervenciju ili se još čeka (da izraste još trajnih zuba). Tx!
    Prijaviš se i kontroliraš svakih 6 mjeseci.
    Tako ja klinca, sada ima 7,5.

  22. #222
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Prijaviš se i kontroliraš svakih 6 mjeseci.
    Tako ja klinca, sada ima 7,5.
    Tx, znači, ništa se u toj dobi od 6,5 ne radi, osim kontroliravanja... a vi se prijavljujete zbog HZZO lista ili? Pitam zato jer nisam sigurna da li bi išla na opciju ful privatno (ne znam koliko su to godišnji troškovi, ako treba nosit više godina aparatić, reda veličine) ili ne, ako bi išla preko HZZO-a, iz brzinskih iščitavanja ovog topica zaključujem da je to poprilična muka i borba s doznakama i pravdanja milimetara krivoće zuba da bi ti priznali aparatić, a ne znam hoću li smoć vremena i snage za to. Ako idem na privat opciju, onda samo kontrola, bez nekih prijavaka? U stvari, nisam nikad kužila opcije "radi s HZZO-om" i što to znači - da li to onda opet znači čekanja i borbe za milimetre?

    Pls help, treba mi vodič o dječjoj ortodonciji u Hrvatskoj 2014. za dummyje, onako nešto ko što sam ja nekoć bila hepi pomoć neplodnima.. .ima li neka ina33 za dječju ortodonciju da mi da neki shortcut . Unaprijed hvala!

  23. #223
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Tx, znači, ništa se u toj dobi od 6,5 ne radi, osim kontroliravanja... a vi se prijavljujete zbog HZZO lista ili? Pitam zato jer nisam sigurna da li bi išla na opciju ful privatno (ne znam koliko su to godišnji troškovi, ako treba nosit više godina aparatić, reda veličine) ili ne, ako bi išla preko HZZO-a, iz brzinskih iščitavanja ovog topica zaključujem da je to poprilična muka i borba s doznakama i pravdanja milimetara krivoće zuba da bi ti priznali aparatić, a ne znam hoću li smoć vremena i snage za to. Ako idem na privat opciju, onda samo kontrola, bez nekih prijavaka? U stvari, nisam nikad kužila opcije "radi s HZZO-om" i što to znači - da li to onda opet znači čekanja i borbe za milimetre?

    Pls help, treba mi vodič o dječjoj ortodonciji u Hrvatskoj 2014. za dummyje, onako nešto ko što sam ja nekoć bila hepi pomoć neplodnima.. .ima li neka ina33 za dječju ortodonciju da mi da neki shortcut . Unaprijed hvala!
    Ništa te ne košta probati hzzo pa onda ako ti ne dozvole aparatić odeš privatno.

  24. #224
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Tx, znači, ništa se u toj dobi od 6,5 ne radi, osim kontroliravanja... a vi se prijavljujete zbog HZZO lista ili? Pitam zato jer nisam sigurna da li bi išla na opciju ful privatno (ne znam koliko su to godišnji troškovi, ako treba nosit više godina aparatić, reda veličine) ili ne, ako bi išla preko HZZO-a, iz brzinskih iščitavanja ovog topica zaključujem da je to poprilična muka i borba s doznakama i pravdanja milimetara krivoće zuba da bi ti priznali aparatić, a ne znam hoću li smoć vremena i snage za to. Ako idem na privat opciju, onda samo kontrola, bez nekih prijavaka? U stvari, nisam nikad kužila opcije "radi s HZZO-om" i što to znači - da li to onda opet znači čekanja i borbe za milimetre?

    Pls help, treba mi vodič o dječjoj ortodonciji u Hrvatskoj 2014. za dummyje, onako nešto ko što sam ja nekoć bila hepi pomoć neplodnima.. .ima li neka ina33 za dječju ortodonciju da mi da neki shortcut . Unaprijed hvala!
    Taman ti je pravo vrijeme za prvi pregled. Reći će ti da li za sada treba dolaziti na kontrole 1x ili 2x godišnje, ali nije prerano za upis.

    Evo kako je kod nas bilo - moja djeca su genetski predodređena za to, pa smo ih odveli daaavno, čim smo vidjeli da imaju krivi zagriz (ne mogu sad reći da li je to bilo u dobi od 7 i 8 ili tu negdje, mislim da moj mlađi još nije išao u školu).

    Daklem, Perkovčeva: uzeli su nas na prvi pregled i rekli odmah da će trebati intervencija, ali kasnije. Nekoliko GODINA smo samo vodili djecu na kontrole, ali je doktorica davala upute za starijega koje zube i kojim redom treba vaditi da se rasporede trajni u odgovarajući zagriz. Zbog preuske vilice njemu su izvađena četiri trajna zuba. Nosio je mobilni aparatić od 11. do 13. godine. Nakon toga godinu i pol pauze. Kad su krenuli cirkusi s listama - pitam ja doktoricu što je s tim, a ona kaže "Pa vaša djeca su na listi od prvog dana, otkad sam zaključila da će trebati prvo mobilnu, pa onda i fiksnu napravu." Starijem se lijepo puno toga poravnalo (on je imao mobilni sa duplim žicama, za gornje i donje zube) ali ostao je zagriz malo ukoso. Trebali smo na kontrolu u veljači 2015. da dobije fiksni.

    I prošli tjedan ja na redovnu kontrolu s mlađim (on sada nosi mobilni možda pola godine) a doktorica pita možemo li doći za par dana sa starijim, da vidi. Mislila sam da će mu sad uzimati mjeru za fiksni, a ispalo je da je po otisku od ranije već dala napraviti nosače za fiksni. Super je ispalo, tako da druga proba uopće ne treba - idući tjedan će mu postaviti žicu.

    Super smo zadovoljni. Ni lipe platili nismo, a stvarno je sve odrađeno na vrijeme i bez trauma. Istina, djeca su bila disciplinirana kod nošenja, trudili smo se i dolaziti na kontrole redovno (iako sam recimo mlađega sad odvela mjesec dana kasnije - uganuo je nogu kad je trebalo ići, a ja poslije zaboravila da to treba). Nema veze. Sve ide. ALI ne možeš doći tamo s 14-godišnjim djetetom i očekivati da će u roku mjesec dana ući na listu. To je razlog zašto mnogi nisu zadovoljni s državnom uslugom. Zakasne na prvi pregled, pa ne mogu doći na red slijedeće 2 godine jer su ušli drugi klinci koji su krenuli na vrijeme, tj. nekoliko godina ranije.

    Ja nisam ništ puno pitala. Dr. se za sve pobrinula. Ja sam samo dobila uputu kad treba doći, za što treba uputnica od zubnog liječnika, kad treba napraviti ortopan, kad treba otisak.... Što su rekli, to smo napravili. I sve pet! Nemam nikakvih primjedaba. Tim prije što fakat nismo imali nikakvu vezu, ušetali smo s ulice na prvi pregled i pukim slučajem odabrali baš tu liječnicu (gospođa s iskustvom).

    Inače, osim Perkovčeve možeš sve to i u Gundulićevoj na faksu - nadam se da će netko reći kako je tamo.

  25. #225
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Evo samo za informaciju kakve su cijene ortodontskih usluga kod privatnika (ovu sam stranicu prvu našla, ali to je sve tu negdje - pitala kolegicu čije kćeri su to obavile u Zagrebu, sve je u istim okvirima):

    http://www.poliklinika-nika.hr/hr/st...-usluge/cjenik

    Preporuka: Probati prvo preko hzzo - k privatnicima se uvijek stigne

    Inače, nemam iskustva s privatnim ortodontom koji ima ugovor sa hzzo, ali vjerojatno netko drugi ima, pa će valjda i napisati.

  26. #226
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Hvala vam puno! Ono što je mene strah s državnim kolosjekom je da će mi cijelo vrijeme (sve te godine koje bih kao "uložila" čekajući na tim listama i vrteći se po sustavu) reći - vaš je problem premalen, ne treba, a zapravo će me kao emotivno smirivat - kontrola 1,2, 3 itd. , a zapravo mi neće dobro pomoć zbog manjka para. I drugi konkretan strah mi je da državno nema para za state-of-the art tehnoloije u ortodonciji i da se možda nešto već može napraviti sada, ali daleko je državno zdravstvo od toga. To je barem moje iskustvo po nekim isto tako neesencijalnim problemima po drugim zdravstvenim problemima (mojima, konkretno gina, di se puno toga za pare može dobiti ambulantno i preventivno, što se u bolnicama ne može jer zaostaju... a neke i za nešto ako je sofisticiranije desetljeća po mojoj laičkoj procjeni). Toga me više strah nego da će mi privatnici overchargati. Problem je isto genetski... i vidim koliko to zapravo mene muči u visokim godinama i žao mi je što moja mama nije u djetinjstvu stisla.

    Koliko procjenjujete opasnost da mi državno umanje situaciju - prema zadnjem razvoju, s tim listama i pravdanjima milimetara iskrivljenosti zuba. 10%? 20%? 40%? Pls neku procjenu, ne mora bit bullet-proof. I unaprijed PUNO hvala!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 09.12.2014. at 11:57

  27. #227
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Dodatak, da ne dižem paniku: moje iskustvo je iz gine, na koju ne utječe samo manjak para, nego i svjetonazorni drajv, pa bih zaključila da je moje iskustvo ipak specifično "bolno" - mislim... zube još nije takao nikakav svjetonazor .

  28. #228
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Dodatak, da ne dižem paniku: moje iskustvo je iz gine, na koju ne utječe samo manjak para, nego i svjetonazorni drajv, pa bih zaključila da je moje iskustvo ipak specifično "bolno" - mislim... zube još nije takao nikakav svjetonazor .
    Eh, ja ti znam samo za državne, privatne nismo ni probali.

    Ali pitala sam kolegicu kamo je ona vodila kćeri, sad već studentice: http://www.slaj-anic.com/

    Odabrala je njih zato jer je to bilo relativno blizu (istočni dio grada) + zbog preporuka. Nakon što je uredno sredio zube kćerima, odvažila se i ona sa 45 godina i sredio je bome i njezine zube i to odlično.

    Drugo ti ne znam.

  29. #229

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Inače, osim Perkovčeve možeš sve to i u Gundulićevoj na faksu - nadam se da će netko reći kako je tamo.
    Napisala sam ja ranije na ovoj temi kako smo se proveli u Gundulićevoj na faksu - dijete od nepunih 9 godina, otpilili su nas s riječima da smo prerano došli, nikakva lista, nikakve kontrole, nikakve preporuke, ma ništa...
    Nakon toga sam pitala djetetovog stomatologa kamo još možemo ići ortodontu, a da nije Gundulićeva (Perkovčevu, iz nekog razloga, on nije nikako preporučivao, slično sam čula i od svoje zubarice, pa mi nije jasno u čemu je štos ), i dobili smo od njega preporuku za privatnicu s ugovorom HZZO. Bili kod nje godinu dana nakon famoznog prvog pregleda u Gundulićevoj, sve nam je lijepo objasnila, činjenica da djetetu zasad aparatić ne treba, možda neće ni trebati, ali neka dođemo opet na kontrolu za godinu dana i tako to.
    E sad, čitajući iskustva drugih, nekako se zanosim idejom da je moje dijete blaži slučaj, i da možda stvarno neće ni trebati aparatić za zube, iako se iz trenutnog stanja stvari to ne može vidjeti.
    Zapravo, uopće mi nije jasno zašto ga je stomatolog uopće slao ortodontu (još jedan ), kad zasad sve ok izgleda, a ionako mu je većina zubi još uvijek mliječna. Vjerojatno da ga se zapiše na tu neku listu, ali koliko vidim, ima djece kod koje je već u toj dobi jasnija situacija, njima je svakako mjesto na listama prioritetno.

  30. #230
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Napisala sam ja ranije na ovoj temi kako smo se proveli u Gundulićevoj na faksu - dijete od nepunih 9 godina, otpilili su nas s riječima da smo prerano došli, nikakva lista, nikakve kontrole, nikakve preporuke, ma ništa...
    Nakon toga sam pitala djetetovog stomatologa kamo još možemo ići ortodontu, a da nije Gundulićeva (Perkovčevu, iz nekog razloga, on nije nikako preporučivao, slično sam čula i od svoje zubarice, pa mi nije jasno u čemu je štos ), i dobili smo od njega preporuku za privatnicu s ugovorom HZZO. Bili kod nje godinu dana nakon famoznog prvog pregleda u Gundulićevoj, sve nam je lijepo objasnila, činjenica da djetetu zasad aparatić ne treba, možda neće ni trebati, ali neka dođemo opet na kontrolu za godinu dana i tako to.
    E sad, čitajući iskustva drugih, nekako se zanosim idejom da je moje dijete blaži slučaj, i da možda stvarno neće ni trebati aparatić za zube, iako se iz trenutnog stanja stvari to ne može vidjeti.
    Zapravo, uopće mi nije jasno zašto ga je stomatolog uopće slao ortodontu (još jedan ), kad zasad sve ok izgleda, a ionako mu je većina zubi još uvijek mliječna. Vjerojatno da ga se zapiše na tu neku listu, ali koliko vidim, ima djece kod koje je već u toj dobi jasnija situacija, njima je svakako mjesto na listama prioritetno.
    Mislim da u Zagrebu trenutno nema privatnika koji preko HZZO-a prima zagrebačke pacijente.
    Čula sam da je naša bivša ortodontica, koja nas je izbacila dobila neku županiju.

  31. #231
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ja bih bila jako sretna da mojoj djeci ortodont nije trebao, ali... znali smo od prvog dana da im treba i da to nije samo stvar estetike.

    Kako procijeniti da li djetetu treba ortodont? Paa, kod moje djece bilo je baš vidljivo kako zubi rastu (starijem jedan preko drugoga, mlađem kao lovačka ograda - tako i ja izgledam).

    Ono što se ne vidi, a roditelj može primijetiti: ako se dijete često ugrize za unutrašnjost usta - znači da zagriz vjerojatno nije kako treba. Moj mlađi to redovito napravi, ali već nakon 6 mjeseci mobilnog aparatića, to je došlo na puno manju mjeru.

    U ranoj dobi - zapravo je teško to prepoznati. Ako roditelji imaju takvo iskustvo, svakako se dobro posavjetovati. Ako ne - ne vidim razloga zašto bi čovjek hodao tamo i rješavao nepostojeće probleme? Mi smo odveli djecu jer i mm i ja imamo uske vilice, oboje smo iskusili ortodontske intervencije, meni su također u dječjoj dobi žrtvovali zube radi zagriza, imam gadan predgriz (gornji zubi preko donjih za više od 10 mm - izgledam kao zec iz profila), ne mogu donje zube prebaciti preko gornjih, a najgore od svega je to što mi se kutnjaci ne poklapaju u svim položajima. Meni su u djetinjstvu to dosta dobro riješili mobilnim aparatom, ali mi je u trudnoći sve otišlo natrag na prirodni zagriz. (Ova ista doktorica iz Perkovčeve rekla je da se protiv prirode može ići do neke mjere, ali ne uvijek do kraja). Kako god bilo, kod moje djece to stvarno nije samo estetika i svaki laik mogao je vidjeti zašto ih vodimo ortodontu. Nije bilo nikakve dileme.

    Uostalom, da nemam problema sa paradontitisima i preporuku stomatologa da ne bi bilo pametno dirati i pomicati te zube koji za sada čvrsto stoje u čeljusti, ozbiljno bih razmislila da i ja odem na konzultacije za fiksni, barem da mi vrate gornje zube unutra. Možda bih stvarno trebala - ako ne fiksni, onda neku noćnu napravu da se stvar barem ne pogorša. Vidjet ću još.

    Evo kriterija za ortodontske naprave: http://artikulator.com/liste-cekanja...-sest-mjeseci/
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.12.2014. at 14:22

  32. #232
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Dodatak: U ovom linku piše da su liste čekanja skraćene.

    Ne znam ništa o tome - moja djeca nisu iskusila nikakvo čekanje, ali možda je to na tragu ovoga što kaže Cathy - možda postoji neki raspored po županijama. Ne znam. Bilo bi dobro da imaju neku jedinstvenu listu za cijelu Hrvatsku, a ne da se djeca mogu prijaviti kod pet privatnika s ugovorom, pa gdje prije dođu na red...ALi ne znam, možda to već postoji.

  33. #233
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Veliki zagrljaj i puno hvala, cure! Iz aviona je vidljivo i za moju nema(m) dilema (ko što nisu za mene imali, ali tad su bila druga vremena, a ko bi sad te začkoljice na prijelazu iz socijalizma u kapitalizam pa privatno zcdravstvo garnirano svjetskom krizom polovio za svaku pojedinačnu granu hoću reći - di ti sustav baca klipove od noge). Ukratko: šifra: zeko .Mislim, meni samoj nije da ne znam kakve zdravstvene probleme moji zubi stvaraju, u konektstu ozbiljnijih problema što je pokoja afta itd. zbog krivog zagriza, ali nije lijepo i rado bih da moja mala izbjegne takav izgled... .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 09.12.2014. at 15:14

  34. #234
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    ...a moguće da u šiftanju konzola nekog pravilnika ona ispadne čist ok, neš' ti problema (nije mi nezamislivo, iz svega što sam vidjela u gini, ali motivirano ovaj put čistom reckom love, ne nekim drugim razlozima borbe protiv zubatih ljudi ).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 09.12.2014. at 15:16

  35. #235

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da u Zagrebu trenutno nema privatnika koji preko HZZO-a prima zagrebačke pacijente.
    Čula sam da je naša bivša ortodontica, koja nas je izbacila dobila neku županiju.
    Ne znam, mi smo bili ove godine u lipnju, jedino ako se od tada nešto promijenilo.

  36. #236
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam, mi smo bili ove godine u lipnju, jedino ako se od tada nešto promijenilo.
    Nas je ortodontica izbacila sa jednim djetetom, drugo koje je već imalo aparatić je zadržala.

  37. #237
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Podizem temu.ima 7 i pol god i uskoro cemo trebati i mi ortodontu.ima siroke jedinice i dr je rekla da ce trebati i cetvorke vaditi.krenuli bi uskoro na prvi pregled a trebat ce i aparatic kasnije.
    Gdje se prijaviti?moze preporuke i iskustva.koliko se sada ceka za 1.pregled i aparatic?

  38. #238
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Mi smo kod ćeovica u malesnici, ide već godinu dana, on ne misli za sad da će trebat aparatic, ima kontrolu ponovo za dva mjeseca
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 03.04.2017. at 06:35

  39. #239
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    On radi preko hzzoa?moze malo detaljnije?radi li netko uopce tako a da nije gunduliceva i perkovceva?

  40. #240
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Ja imam dobra iskustva s Perkovčevom, na prvi pregled obje cure su čekale možda mjesec dana (narudžba telefonom, imale su 8 g.), a kad uđeš u sustav, sve ide bez čekanja, automatizmom. Ortopane smo obavili tamo uz čekanje mislim 3 tjedna. Starija (13) je godinu dana nosila mobilni koji joj je ispravio zagriz , sad ne nosi ništa, čeka se rast vilice i "prirodno preslagivanje" pa ce, kad bude vrijeme, dobiti fiksni. Mlađa (9) je povadila mliječne petice jer su imale duboke korijene sapletene između neizraslih petica i novih šestica. Sad se čeka rast petica i izmjena preostalih mliječnih, pa kad sve izraste, dobit ce mobilni aparatić.

  41. #241
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Čokolada, hvalevrijedna informacija.
    Da li znaš rade li i popodne da ne izostaje s nastave a imam feeling da će češće trebati dolaziti? I koje ste godine krenuli (nadam se da je i sada tako). I jeste radile RTG zubi prije ili nakon dolaska njima?
    Posljednje uređivanje od andream : 03.04.2017. at 10:27

  42. #242
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Čokolada, hvalevrijedna informacija.
    Da li znaš rade li i popodne da ne izostaje s nastave a imam feeling da će češće trebati dolaziti? I koje ste godine krenuli (nadam se da je i sada tako). I jeste radile RTG zubi prije ili nakon dolaska njima?
    Naručuju prema turnusu u školi, ili onako kako tebi odgovara. Ortopan, usklade narudžbu sa dolaskom kod doktora i obaviš prije sljedećeg pregleda.

  43. #243
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Hvala cure puno.
    Mislim da će Perkovčeva biti naša mala klinika

  44. #244
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Moji su upravo(muz i sin)otisli na Stomatoloski.
    Termin smo cekali mjesec i nesto,mislim da smo se krajem 2.narucili.
    Mora ortopan i 1.pregled.
    Javim dojmove.

  45. #245
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Može Ellica, javi svakako, pratit ću temu... mi ćemo se ovih dana isto naručiti na prvi pregled.

  46. #246
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    On radi preko hzzoa?moze malo detaljnije?radi li netko uopce tako a da nije gunduliceva i perkovceva?
    Ortodonciju radi prek hzzo

  47. #247
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Naručuju prema turnusu u školi, ili onako kako tebi odgovara. Ortopan, usklade narudžbu sa dolaskom kod doktora i obaviš prije sljedećeg pregleda.
    X

    Kao i čokolada, imam dobra iskustva. Djeca su kod njih od polaska u školu ili čak dulje, negdje od šeste i sedme godine. Nosili su mobilne aparatiće, obavili vađenje prekobrojnih zuba, a sad imaju fiksne. Ostaju kod njih i nakon 18. godine ako liječenje/ispravljanje zagriza nije završilo. Pitala sam nedavno jer moj L. ima 17 godina i priča još nije gotova.

    Moji sinovi sad odlaze sami na kontrole, u skladu sa smjenom u školi. Ponekad odem s njima ako stignem ili ako me dr. zove (kad treba ovjeravati papire i slično), ali uglavnom se sami servisiraju. Dok su bili u osnovnoj školi, išli smo s njima do negdje osmog razreda. Kad su naručeni, nema duljih čekanja.

  48. #248
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Otisci se rade u 8 ili 14h, a kontrole između 9 i 12, te 15 i 18 (dodjes bilo kad u tom intervalu).

  49. #249
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    ćeović malešnica http://ordinacijaceovic.hr/

  50. #250
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Obavili ortopan,ortodonta.Brzo su bili cak i gotovi.Idu opet 3.5.za dalje......

Stranica 5 od 9 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •