Stranica 8 od 9 PrviPrvi ... 6789 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 351 do 400 od 433

Tema: ortodont

  1. #351
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Hvala svima na odgovorima, naša prekrasna stomatologica će se konzultirati dodatno pa ćemo onda napraviti plan.

  2. #352
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Smijem pitati kad su joj ispale dvojke odnosno zadnji mliječni zub? Moja će sad 11 i ima 12 mliječnih zubi (3-5), ja nisam do sad brinula jer su i meni na kraju s 14 vadili mliječne petice ali njoj se ni trojke još ne klimaju...

  3. #353
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Za dvojke ne znam točno, ali ima već dosta vremena, a zadnji mliječni zub joj je ispao prije mjesec dana (jedna trojka dolje) i još joj se jedan trenutno klima (petica, također dolje).

  4. #354
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Sillyme ja to ne bi cekala.
    Ako ima.trajne zametke, ja bi vadila.mlijecne postupno.

    Moja djeca su odmalena kod zubara (naslijedili zube na mene i mm) i njima.nije nista neobicno primit anesteziju,a ppd anest.se mlijecni izvade bez po muke.

    Shvacam.da mozda druga djeca ne vise kod zubara kao moja, al bolje sto prije to pocet rjesavat da se izbjegnu kasnije traume ako se bude trebalo vise zuba vadit u kratkom razdoblju.

    Sta vam kaze ortodont?

  5. #355
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    A i izbjegne se da dijete za godinu -dve hoda okolo krezubo u najosjetljivijoj fazi razvoja,sto nije za zanemarit
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 12.11.2019. at 23:20

  6. #356
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Lili ne znam odakle ti ideja da bi trebala vaditi zube?! Pa tek će 11 godina. Meni su kasno ispali, nikakvih trauma, svi trajni su ravno izrasli jer su imali mjesta, a petice su mi izvadili jer su se pokvarile pa su rekli da se ne isplati popravljati kad imam zametke trajnih. Sigurno je gore da hoda krezuba mjesecima zbog prerano izvadjenih zubi nego par tjedana kad prirodno rastu novi. A kod zubara je bila i previše puta no to je druga tema.

    Cvijetak ja ne bi zurila, ako ima zametke vec ce joj izaci, mozda postupno da vadite za probu recimo drugu trojku gdje vec ispala prva pa ako krene onda polako druge dvije, osobno ne bih nikako dala da mom djetetu tako naglo vade tolike zube.

  7. #357
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    U stvari najbolje se pouzdati u iskusnog dječjeg zubara, oni vide najsiri spektar kad djeci ispadaju mliječni zubi. Ortodonti se već bave problematičnim slučajevima (bar u mojoj glavi )

  8. #358
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Lili ne znam odakle ti ideja da bi trebala vaditi zube?! Pa tek će 11 godina. Meni su kasno ispali, nikakvih trauma, svi trajni su ravno izrasli jer su imali mjesta, a petice su mi izvadili jer su se pokvarile pa su rekli da se ne isplati popravljati kad imam zametke trajnih. Sigurno je gore da hoda krezuba mjesecima zbog prerano izvadjenih zubi nego par tjedana kad prirodno rastu novi. A kod zubara je bila i previše puta no to je druga tema.

    Cvijetak ja ne bi zurila, ako ima zametke vec ce joj izaci, mozda postupno da vadite za probu recimo drugu trojku gdje vec ispala prva pa ako krene onda polako druge dvije, osobno ne bih nikako dala da mom djetetu tako naglo vade tolike zube.
    Fulala si, napisala je 14 godina i 11 mliječnih zubi. Meni se to čini dosta kasno. Na aparatić ima pravo do 18.
    Ja bi postupno u godinu dana to probala riješiti.
    (majka djece kojoj u principu ne ispadaju mliječni zubi.)

  9. #359
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    U stvari nisam sigurna kome je pisala, meni ili cvijetak. Ako je pisala cvijetak za njenu kći onda se djelomično slažem ali iskljucivo jako oprezno i uz potvrdu nekog zubara od povjerenja. Ovisi i o tome koliko je dijete naraslo, je li vec u jakom pubertetu ili je tek krenula (recimo ja sam i m dobila tek krajem 7-og, počela rasti isto tek u 7-om itd) Ako je pisala meni za moju kći onda se ne slažem, jer mislim da ima jos bar 3-4 godine vremena da joj ispadnu mliječni zubi prirodnim putem.

  10. #360
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    E sad vise ne znam ni ja, zbunjujetw me

    Ma puno mi se cini mlijecnih zubi u obje kombinacije 14god 11 mlijecnih a i 11 god 12 mlijecnih.

    Cvijetak je rekla da neki trajni vec u krivom smjeru rastu, pa cemu to,ja bih odmah isla s djetetom na.vadjenje tih mlijecnih koji guraju trajne u cudne smjerove.
    Nije to takav bauk izvadit 1 mlijec.zub ili dva, meni bi bila veca tlaka gombat se s ortodontima ako znam.da sam vadjenjem mogla.djetetu prevenirat nekw trajne zube da rastu u krivim smjerovima.

    Napominjem da sam picajzlasta oko zuba. Neki dan sam.vodila sina od 8 god da izvadi mlijecnikoji se ne klima jer je ortodont rekao da koci trajni.

    Nasa zubarica je rekla kako.hocemo da ce ga vjerojatno rasklimat trajni,al sin je sam rekao da mu izvadi. I anestezija, gotovo za par min.

    Ta trajna.petica mu je doslovce izasla van sutradan ujutro. Zub je valjda zudio da izadje na povrsinu
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 13.11.2019. at 23:46

  11. #361
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj cvijetak prvotno napisa Vidi poruku
    Napravili smo ortopan, vide se svi trajni zubi i čine se normalni, svi osim dva koji stoje jako nepravilno i definitivno će trebati posebnu pažnju.
    Cvijetak.mislila sam.na.vadjenje ova 2 trajna koja jako nepravilno rastu.

    Ne mogu vjerovat da vam dosad vasa stomatologica nije sugerirala vadjenje ta 2 mlijecna?

    Ja bih razmislila o promjeni takve stomatologice.

  12. #362
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam mojoj zbog svakakvih komentara slikala sliku koja se nalazi u zubarskim ordinacijama (tu sam istu vidjela u bar dvije) i tamo za očekivanu dob rasta trajnih zubi pise:
    Jedinice: 6-9g
    Dvojke: 7-10g
    Trojke: 9-14g
    Cetvorke: 9-13g
    Petice:11-14g

    I tog se držimo i njena zubarica i ja.

  13. #363
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ma sve 5 drzala bi se i ja tablica da mi djetetu ne rastu nepravilno trajni zubi ispod jer ne mogu izbit zbog mlijecnih.

    Prema tablici kod kcerkice od cvijetak to je sve vec trebalo biti van , svih 11 mlijecnih koji su djetetu jos u ustima zato kazem da ne bi dijete vodila takvom stomatologu.
    A btw bome ni onima koji ostavljaju djeci otvorene mlijecne da se kvare i ne popravljaju ih. :rolleyes:ti su mi najjaci

    Samo to sam htjela reci.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 14.11.2019. at 08:40

  14. #364
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mojoj kceri se jedan mlijecni zub ne moze popraviti nego je otvoren da se i dalje kvari ko sto kazes. Zato sto se kvari i zatvoren, samo uz gnojenje, naticanje i bolove...

  15. #365
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Marta, ma imao je i moj sin jedan takav ostavljen da trune, al najcesce je tu do samog zubara i nacina popravka zuba a ne do zuba.

  16. #366
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    bs

  17. #367
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ne znam kako mi je uletio ovaj prethodni post. S ima 3 popravljena mlijecna zuba i jedan koji se ne moze popraviti jer radi probleme. Nije do zubara, nego do zuba. Ispast ce pa ce ga zamijeniti trajni zub...
    Dobro mi je dosla ona tablica ispadanja mlijecnih zubi, S nekako sporo mijenja zube. I kd joj ispadnu, dugo traje da trajni krenu.
    A kako joj nedostaje jedan zub, nije narastao uopce, uz to ima djelomicnu progeniju, tako se povremeno istrzam na te njene zube...
    Posljednje uređivanje od marta : 14.11.2019. at 12:15

  18. #368

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam mojoj zbog svakakvih komentara slikala sliku koja se nalazi u zubarskim ordinacijama (tu sam istu vidjela u bar dvije) i tamo za očekivanu dob rasta trajnih zubi pise:
    Jedinice: 6-9g
    Dvojke: 7-10g
    Trojke: 9-14g
    Cetvorke: 9-13g
    Petice:11-14g

    I tog se držimo i njena zubarica i ja.
    to je odlično ako zubi rastu bez ikakvih problema.
    ali ako ortopan pokazuje da zub ne izbija van nego stoji ukoso ili horizontalno, i tako gura ostale zube koji su već izbili, mislim da ipak treba razmisliti o vađenju...

  19. #369

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    301

    Početno

    Ovako,zubar nas je vrlo rano uputio ortodontu i završili smo dr.Magdalenić u Perkovčevoj.Jednom riječju horor.Čeka se satima bez obzira na vrijeme kada ste naručeni,vrlo neugodna...unatoč svemu stariji je uspio odraditi oba aparatića.
    No,vrhunac se desio danas....saga započinje u 5 mj.Kćer nije došla na zakazani termin(prvi puta da jedno od njih dvoje nije došlo na zakazan datum)-jer je u tom trenutku kum bio na respiratoru i preminuo.Jednostavno u tom ludilu je zaboravila.Kada je shvatila što se desilo,zvala je i zakazala novi termin.Narućila ju je tek za 2 mj.I tada ju naručuje 2 termina u 7 mj. kada će joj staviti donji aparatić i naglašava da je važno da dođe jer drugih termina nema.To joj govori na vratima i kada joj ona (sestri) pokušava reći da smo u tom terminu na moru-ova joj zalupi vrata.Plačući me kćer zove da kaže što se desilo,odmah zovem da kažem da joj promjeni datume ili odgodi za 9 mj-kažu,nazovite u ponedjeljak.Ok,zovem u ponedjeljak,sestra daje doktoricu na tel. koja inzistira da dodje u zakazanom terminu jer nemaju drugih,ja i dalje objašnjavam da smo na moru.Tada ona napada da je kćer trebala reći da je nema i sl(hrpa sr... koja ne stoje).I tako one ipak nađu novi termi i kćer stavlja aparatić tjedan prije mora.I tako,prodje 3 dana i odlijepi se bravica,ok,dešava se...zovemo u Rijeku privatnika i dr. dan vozimo ju na popravak.I tako prođe još 7 dana i evo opet se druga bravica odljepila..e,pa samo mi nemojte reći da je ovo slučajno.Sinu su se 2 puta odlijepile na oba aparatića za 3 g. koje je nosio-a njoj na ovoj 2X u 7 dana?!?Očito je našla naćin kako se osvetiti...Zanima me kako promjeniti ortodonta i da li je to uopće moguće s obzirom na manjak istih?

  20. #370
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Nazovite HZZO, pravnika i vidite što je sa aparaticima. Ako je Perkovčeva dobila novac, teško da bude opet odobreno nekoj drugoj klinici. Prema onom što ja znam.
    A u kući mijenjati doktora nije najsretnije riješenje s obzirom da mi se čini da ste kod šefice.

  21. #371
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Mislim da to s osvetom nema veze. Mojoj su isto padale bravice, lomili se komadi žice, svašta. I promijenila je sigurno 5 ortodontica, pisala sam već da bi svaka ostala trudna od kontrole do kontrole. Pa smo tražili promjenu i molili da bude kod neke iznad 50 g. . Pa je ta lani mislim otišla u penziju. Pa su je prebacili opet kod jedne kod koje je već bila i koja je sad ponovo trudna .
    Uglavnom, mislim da promjena nije nikakav bauk. Moje cure ni s jednom nisu imale loša iskustva.

  22. #372
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Pa smo tražili promjenu i molili da bude kod neke iznad 50 g.

  23. #373
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Mom junioru od 9 god zubi rastu u 3 reda, ima jako suženu čeljust kao i ja....sad nas je zubar poslao da poprate u Prodentisu u Zg...jel ima netko iskustva s njima kakvi su doktori? Hvala

  24. #374

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    172

    Početno

    Ima li tko iskustvo s ortodonticom u DZ Runjaninova? Hvala

  25. #375
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Za Perkovčevu, ako je dijete punoljetno treba covid potvrda. Nisam sigurna što je sa maloljetnim i roditeljem ako je u pratnji jer kod nas nije takav slučaj.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 29.11.2021. at 10:11

  26. #376
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Malo podižem temu.
    Dijete ima 13. godina, danas obavio 1. pregled kod ortodonta u Gundulićevoj.
    Mora nositi fiksni aparatić.
    Sljedeći termin nam je 3.4.2025. godine.
    Što nam sve pokriva HZZO?
    Uglavnom, pišite svoja iskustva.
    Hvala svima unaprijed.
    Posljednje uređivanje od Cocolina : 17.02.2022. at 12:15

  27. #377
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Fiksni aparatić će dobiti tek sa 16?
    Posljednje uređivanje od čokolada : 17.02.2022. at 12:28

  28. #378
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Fiksni aparatić će dobiti tek sa 16?
    da

  29. #379

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Zašto tako kasno?
    Jesu svi zubi izrasli?

    Je l uopće dijagnoza za fiksni aparatić ili nije?

    Moji su dobili s 11 i 12 godina, pa mi to sa 16 mogu biti dva razloga: ogromna gužva pa ne može prije doći na red, ili pak dijagnoza nije takva da bi se odmah stavljao aparatić.

  30. #380
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Znam curu koja je dobila sa 17,

  31. #381
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Kaže ortodontica da nije hitno ali ipak....
    Zubići su svi ispali.
    Ma sve ok, možda uspijemo pogurati termin jer nažalost u ovoj kaljuži od države za svaki k... moraš kopati vezu.

  32. #382
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Moja ce napuniti 14, iduci tjedan skida fiksni aparatic koji je nosila tipa godinu i pol, prije je nosila mobilni. Isli smo privatno jer sam se bojala drzavno tih odgadjanja i guranja do kasnije u dob i cijele logistike i izostajanja iz skole, ganjanja sustava. Imali smo srece da je do ortodonta mogla solo, pjesice, a dogovarali smo preglede izvan skole. Zapravo smo sretni koliko nas je to malo namucilo i kako je elegantno bilo i sretni smo zbog odluke da ide privatno (a i da smo mogli taj trosak pokroti, jedinica je pa je utoliko bilo lakse). Ortodontica nas je upozorila da imamo pravo preko hzzo jer da je nepravilnost tolika da nije samo estetika. Nije bilo sanse da ostane trudna, al nas je blo strah da se ne penzionira dok je vodi. Evo, valjda ce iduci tjedan happy end cijele price.

  33. #383

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Vidi ima li koji ortodont koji radi privatno, a prima i HZZO pacijente
    možda prije dođete na red

    OŠ još nekako mogu hendlati izostajanje, ali SŠ, sva sreća da je jedno dijete dohvatilo samo 1. razred

  34. #384
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Moja je u Perkovčevoj isto dosta ranije dobila mobilni tako da je i s fiksnim završila u ljeto nakon 1. srednje.

  35. #385
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je u Perkovčevoj isto dosta ranije dobila mobilni tako da je i s fiksnim završila u ljeto nakon 1. srednje.
    X za oba sina

  36. #386
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Mi smo preko uputnice u Prodentisu u Kačićevoj nismo dugo termin čekali. Cca 3tj

  37. #387

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    93

    Početno

    Pozdrav,
    trebamo posjetiti ortodonta curica 8 godina..
    U Perkovčevoj su savjetovali da pokušamo negdje bliže nama (pretpostavljam zbog gužve).. pa ako ne nađemo da dođemo k njima.

    Možda ovdje netko ima preporuku za ortodonta u istočnom dijelu Zagreba. Maksimir, Dubrava, Sesvete.
    Naravno da ide preko HZZO.

  38. #388
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Dom zdravlja Sesvete ima ortodonta - vidi ovdje, pa ih pitaj imaju li mjesta https://dzz-istok.hr/specijalisticko...a/ortodoncija/

  39. #389

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    93

    Početno

    Hvala na info!

  40. #390
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Privatno preporuke za Renata Kevilj-Gospić.
    Žena radi čudo, mojoj kćeri baš težu problematiku riješila mah divota. I zagriz i pomake i sad je sve tip top. Tople preporuke.

  41. #391
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Može li se s aparatićem u MR?
    Moja curka je odlučila da želi riješiti razmak između jedinica i spustiti dvojke koje su malo kraće i stavila bi aparatić, fiksni, onaj sa bijelom žicom i bijelim bravicama, a jednom godišnje radi MR mozga na Neuronu i već ima termin za ožujak ‘23.
    U Neuronu za svaki implatat ili aparatić traže potvrdu od dr koji je to stavljao da je to ok za MR pretragu.
    Ortodontu još nismo išli pa prije pitam ovdje ako ima tko iskustvo ili saznanje o tome.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  42. #392
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Koliko znam, može ako su bravice keramičke, ali svakako moraš pitati ortodonta.

  43. #393
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Da, pitat ćemo svakako.
    Vidim po netu da isto pišu kako s keramičkim bravicama može.
    To su valjda te bijele.
    A kaj sa žicom?
    Ona je metalna?
    Jel’ netko skidao aparatić zbog MR pa vraćao?
    Glupo mi je da čeka 8 mj. dok ne obavi MR sa postavljanjem aparatića, a isto tako mi je bez veze da ga skida pa vraća jer se možda nekaj poremeti sa zubima u tih dan/dva i ode sav trud u klinac


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  44. #394
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Pitaj na mr možda ne treba skidati
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 14.07.2022. at 10:03

  45. #395
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Treba. Odustala je.
    Od aparatića, ne od MR


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  46. #396
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Frendičin sin je imao neku prozirnu plastičnu navlaku za ravnanje

    A i postoje mobilni aparatići, možda bi to bilo za nju?

  47. #397
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Invisaligin i slični sustavi su za vrlo male korekcije.
    S tim se nemre spustiti zub.
    Pitale smo i za to i rečeno je da to nije za nju.
    Košta cca 12 000 kn na više.
    I moraju se svejedno stavljati na zube nekakve kukice na koje se kači ta plastična udlaga.
    Jako nehigijenski to sve djeluje.
    Uglavnom, ne dolazi u obzir.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  48. #398
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    A mogu li te žice uz keramičke bravice biti od titana?
    Posljednje uređivanje od čokolada : 18.07.2022. at 10:58

  49. #399
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Titan se isto vidi na snimci kao i svaki drugi metal pa ne vidim svrhu stavljanja umjesto čelika.
    Jedino kaj je laganiji i puno skuplji.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  50. #400
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Da, pitat ćemo svakako.
    Vidim po netu da isto pišu kako s keramičkim bravicama može.
    To su valjda te bijele.
    A kaj sa žicom?
    Ona je metalna?
    Jel’ netko skidao aparatić zbog MR pa vraćao?
    Glupo mi je da čeka 8 mj. dok ne obavi MR sa postavljanjem aparatića, a isto tako mi je bez veze da ga skida pa vraća jer se možda nekaj poremeti sa zubima u tih dan/dva i ode sav trud u klinac


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sorry, tek sad vidim...
    Žicu makne ortodont za MR na 1.5T a pogotovo za 3T ako se snima glava. Ako se snima npr koljeno, može ostati.
    Na 1.5T može se ići s čeličnim bravicama jer ne smetaju toliko ali za 3T mislim da i one moraju dole.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Stranica 8 od 9 PrviPrvi ... 6789 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •