Stranica 7 od 9 PrviPrvi ... 56789 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 433

Tema: ortodont

  1. #301
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Ne razumijem baš,čekala je aparat 3 godine i odmah se znalo da ga treba u startu ili ipak jednu godinu s obzirom da je upisana godinu prije?
    Koliko sada ima godina?

  2. #302
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    13

  3. #303
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Znaci pocela se kontrolirati kod njega pred 3 godine
    Radila je ortopan 2 ili 3 puta.

  4. #304

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    I moj već ide dvije godine na kontrole, možda i više. Mliječni su sad ispali, ali jedan trajni nije izašao,ima rupz (horizontalno stoni).
    Nadam se da će uskoro nešto odlučiti...

  5. #305
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    A kamo se žurite? Za aparatić se svi mliječni zubi moraju izmijeniti i izrasti novi. Kako raste vilica tako se i zubi razmještaju i situacija se može jako promijeniti u godinu-dvije. Koliko sam shvatila, ako se aparatić prerano stavi, zbog rasta vilice brzo dođe do recidiva. Ako ste u sustavu, dobit ćete aparatić na vrijeme, mobilni ili fiksni, ili jedan i drugi.

  6. #306
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Ako nist drugo zoranne bude na porodiljni a za rezervu i zena radi s njim ako i otide

  7. #307
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    A kamo se žurite? Za aparatić se svi mliječni zubi moraju izmijeniti i izrasti novi. Kako raste vilica tako se i zubi razmještaju i situacija se može jako promijeniti u godinu-dvije. Koliko sam shvatila, ako se aparatić prerano stavi, zbog rasta vilice brzo dođe do recidiva. Ako ste u sustavu, dobit ćete aparatić na vrijeme, mobilni ili fiksni, ili jedan i drugi.
    ovo je stav i nase ortodontice. ne teli nista prije 14-15 godina radit

  8. #308
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Mi valjda iduci mjesec idemo i na donju vilicu

  9. #309
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    ovo je stav i nase ortodontice. ne teli nista prije 14-15 godina radit
    Odkud tu teli?
    Ili mozda kajje tvoj decko.kod cura je drugacije.mada jefan njen kolega je dobio aparatic s manje od 10 godina.ali su mu izvadili. 3 zuba.ocito sve jako individualno.
    Ugl
    Ceovica preporucam

  10. #310
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    zeli typo

  11. #311
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Čeović mi je odgovorio da je lista čekanja duga i da za aparatić ništa prije 3.mjeseca 2021.godine a tada će imati 11 i pol godina.

  12. #312
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    A gle a mozda ce joj trebati tek 2022
    Moja je bila 13 i 4 mjeseca kad je dobila

  13. #313
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Jelena a kakav ste problem imali?
    Mojoj jako strše zubi prema van,gornji,a koliko vidim svi su joj zubi izrasli.i bojim se da je to ipak predugo čekanje.
    Kako god,evo zvala sam sada perkovčevu,dobili smo termin za tjedan dana opet za pregled pa ću vidjeti.čeović ne može primiti prije kraja listopada.
    Još važem,budemo vidjeli...

  14. #314
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Slican.

  15. #315
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Ako nemas ortopan kazi zubaru da da uputnicu.to im je jako vazno

  16. #316
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Moram donijeti a1 uputnicu i rekli su mi da onda dalje sve ide internim uputnicama.ortopan do sada nisu tražili,valjda bude sada slikala prvi put.

  17. #317
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    A kolko dugo je kod te na porodilnljnom?
    Mi smo ceovicu dali uputnicu na pocetku posle samo kad je trazio za narudzbu aparata.
    Ok vi u perkovicevoj imate ortopan mozda se moze i interno.mozda ces morati posebno

  18. #318
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Mi smo prvi put došli prije 2 i pol godine i do sada imali tri pregleda,zadnji puta kod dr koja ju je mijenjala skupa sa svojim pacijentima pa je bila ogromna gužva i sve kao po traci.
    nijednom nisu tražili ortopan pa ni sada kada sam se naručila.od tada do sada situacija se u čeljusti podosta promijenila.

  19. #319
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Gle mozda je promijenjeno mozda nije tebi laiku
    Tak sam ja za velikog mislila da treba pa je ceovic reko da ne

  20. #320
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Vjerujem da će s tom a1 moći kod njih na ortopan.jednom smo došli u gundulićevu na faks vađenje malog mliječnog zuba i prije toga su radili interno ortopan,još mi je bilo čudno zašto za mali zubić.

  21. #321
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Naravno da laički govorim...vidjet ćemo.

  22. #322
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Ortopan su mojoj mlađoj radili da vide ima li neizraslih zuba tj. kad mliječni kutnjaci nisu zeljeli ispasti, da vide koči li neizrasli zub ispadanje mliječnog. To se i dogodilo pa ih je morala vaditi
    Ona je još daleko od aparatića jer još raste (ima 11 i pol), a ni anomalija nije baš strašna.
    Starijoj su ortopan radili neposredno prije dobivanja mobilnog aparatića s 12 ili 13 godina, a imala je baš veliku anomaliju (jedinice kao zec, dvojke iza jedinica). Prije toga je morala operirati i onu resicu iznad prednjih jedinica. Sad s 15 i pol nosi već drugi fiksni.
    Obje su kod ortodonta od 8. ili 9. g. i dolazile su 1x godišnje. Ne radi se tu o čekanju na red (jer se aparatići čekaju), nego se čeka optimalan trenutak za stavljanje aparatića.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 23.08.2019. at 17:05

  23. #323
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ortopan su mojoj mlađoj radili da vide ima li neizraslih zuba tj. kad mliječni kutnjaci nisu zeljeli ispasti, da vide koči li neizrasli zub ispadanje mliječnog. To se i dogodilo pa ih je morala vaditi
    Ona je još daleko od aparatića jer još raste (ima 11 i pol), a ni anomalija nije baš strašna.
    Starijoj su ortopan radili neposredno prije dobivanja mobilnog aparatića s 12 ili 13 godina, a imala je baš veliku anomaliju (jedinice kao zec, dvojke iza jedinica). Prije toga je morala operirati i onu resicu iznad prednjih jedinica. Sad s 15 i pol nosi već drugi fiksni.
    Obje su kod ortodonta od 8. ili 9. g. i dolazile su 1x godišnje. Ne radi se tu o čekanju na red (jer se aparatići čekaju), nego se čeka optimalan trenutak za stavljanje aparatića.
    slično je i kod nas bilo.
    kontrola jednom godišnje, a krenula je negdje s 11. sa 13,5 je dobila hedger, a tek sa 15,5 je stavila prvo gornji fiksni, pa sad prije 2 mjeseca donji fiksni.
    ortopan je radila sa 12 godina jer je na lijevoj gornjoj strani bilo svašta: od zarotirane četvorke, do neizniklog očnjaka. jedinice razdvojene, lijeva još malo i iskrivljena prema van..
    i isto sam bila našpanana na ovu našu da šta misli i vjerovala sam da mala ne dobiva aparat jer su u perkovčevoj neorganizirani, prebukirani, neučinkoviti i svašta nešto.
    tamo je sranje što se toliko čeka i užasna je gužva i nakon 2, 3 godine hodočašćenja imaš dojam da te zahebavaju kad nakon 3 sata čekaonice ona zaviri u usta na 30 sekundi i naruči te opet za 6 mjeseci
    ali to tako valjda mora biti. evo od veljače ima gornji fiksni i da ga sad izvadi zubi su joj lijepi, po mom mišljenju, ali ona ne želi ni najmanji razmak između jedinica i nije vrijeme za vađenje, naravno, ja samo kažem da je već veliki pomak vidljiv.

    bit će to sve ok i na vrijeme, ne brini! znaju oni što rade.

  24. #324
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Hvala cure umirile ste me.
    Evo idemo u čet ujutro pa mogu javiti dojmove.

  25. #325
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Update, izrasli joj svi trajni osim jedne trojke gore.radili odmah i ortopan.dr nas naručila u prosincu i kaže da kreće tada s mobilnim aparatićem.
    Posljednje uređivanje od andream : 30.08.2019. at 16:03

  26. #326
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Jel imate iskustva, odnosno vasa djeca sa aparaticem za sirenje celjusti?
    Mislim da se hirax zove.
    Posljednje uređivanje od Kosjenka : 30.08.2019. at 19:36

  27. #327
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Možda hedger?

  28. #328
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Jel hedger aparatic sa vanjskom zicom?
    Ovo je aparatic koji se fiksira na kutnjake a zica ide preko nepca. Krivo sam napisala celjusti, siri nepce.
    Prvorodjeni ima usko nepce, usku vilicu a zube ogromne.

  29. #329
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Jel hedger aparatic sa vanjskom zicom?
    Ovo je aparatic koji se fiksira na kutnjake a zica ide preko nepca. Krivo sam napisala celjusti, siri nepce.
    Prvorodjeni ima usko nepce, usku vilicu a zube ogromne.
    Da on ide preko vrata.

  30. #330
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala cure umirile ste me.
    Evo idemo u čet ujutro pa mogu javiti dojmove.
    I kod koga ste? može i pp.

  31. #331
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Moja je godinu dana nosila taj fiksiran na gornje kutnjake, s križnom žicom pod nepcem.

  32. #332
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Mi smo kod dr Radalj....strpljiva i sve lijepo objasni,čini mi se ok.rekla je da je i za fiksni i mobilni još prerano jer trojka nije ispala. u prosincu idemo opet a čekat će je i njen ortopan da vidi pomake.
    Cathy, a vi?
    Posljednje uređivanje od andream : 31.08.2019. at 11:20

  33. #333
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo kod dr Radalj....strpljiva i sve lijepo objasni,čini mi se ok.rekla je da je i za fiksni i mobilni još prerano jer trojka nije ispala. u prosincu idemo opet a čekat će je i njen ortopan da vidi pomake.
    Cathy, a vi?
    Mi nismo kod nje, trebao je sin ići k njoj ali sam namolila da ostanemo kod istog ortodonta. Da ne pamtim dva rasporeda.

  34. #334
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je godinu dana nosila taj fiksiran na gornje kutnjake, s križnom žicom pod nepcem.
    Ipak nije kandidat za taj nego za hedger. Samo, sitnica, nema mjesta do nagodinu, a trebao bi čim prije krenuti s terapijom da se izbjegne vađenje zubi.

  35. #335
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Ipak nije kandidat za taj nego za hedger. Samo, sitnica, nema mjesta do nagodinu, a trebao bi čim prije krenuti s terapijom da se izbjegne vađenje zubi.
    čekaj, rekli su vam da s th treba početi što prije ali svejedno vas neće odmah rješavati, nego morate čekati red?

  36. #336
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Mi smo brzo dobili headgear. Već za 3 mjeseca rezultati su bili vidljivi. Nosimo ga već 8 mjeseci.

  37. #337
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Ipak nije kandidat za taj nego za hedger. Samo, sitnica, nema mjesta do nagodinu, a trebao bi čim prije krenuti s terapijom da se izbjegne vađenje zubi.
    Kolegičina kćer je išla privatno jer nije mogla dočekati red. Odlično su joj izravnali zube i prilično brzo, kraj3m osnovne škole. Ovo je nosila: https://www.slaj-anic.com/2016/03/23...r-obrazni-luk/

    Inače, čak ni to ne pomaže uvijek. Moj stariji nije izbjegao vađenje četiri zuba, jer je imao prevelik nesrazmjer između veličine čeljusti i zuba. Radije bih da je trebao nositi ovo, ali rekla je dr da to nije za njega. Kakogod, ispeglali su zube i njemu. Sad je već dugo na retaineru, liječenje je pri kraju.

  38. #338
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Kosjenka,gdje ste vi na liječenju?
    Nama je dr u Perkovčevoj rekla da je još prerano za mobilni i da će sve vidjeti još detaljno u prosincu.
    Posljednje uređivanje od andream : 05.09.2019. at 10:37

  39. #339
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    kod moje je s fiksnim već za manje od mjesec dana bilo vidljivi pomak, baš moram ovih dana nazvati za kontolu i valjda postavljanje donjeg dijela ok moja ravna zube
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 05.09.2019. at 11:22

  40. #340
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Kosjenka,gdje ste vi na liječenju?
    Nama je dr u Perkovčevoj rekla da je još prerano za mobilni i da će sve vidjeti još detaljno u prosincu.
    Osijek. Dr Sikora, ali kod nje tek nagodinu terapija. Zvali smo drugog dr po njezinoj preporuci, 30.10. idemo na pregled.
    A kakva iskustva imate sa estetskim deformacijama? Djeca nemaju pravo na fiksni aparatić, no zar ne bi mogli možda dobiti one mobilne kakve smo mi nekada nosili?

  41. #341
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    A kakva iskustva imate sa estetskim deformacijama? Djeca nemaju pravo na fiksni aparatić, no zar ne bi mogli možda dobiti one mobilne kakve smo mi nekada nosili?
    Izbor mobilni/fiksni nije zapravo izbor, nego to ovisi o konkretnoj situaciji u čeljusti - to je individualno. Moja djeca su bila u Perkovčevoj od početka osnovne škole, nosili su najprije mobilne aparatiće (oni idu na mješovite zube - mliječne i trajne), a kasnije su dobili fiksne. Starijem su vadili trajne zube, mlađem to nije trebalo. Znači, liječenje je trajalo, odnosno traje i dulje od deset godina.

    Onaj aparat headgear daje se kad treba izmjestiti kutnjake - to moji sinovi nisu trebali.

    Rezultati nakon cijelog desetljeća su vidljivi i dobri. Estetski izgled je sjajan, a još važnije je to što stariji može zaklopiti gornju i donju čeljust bez problema, nema glavobolje zbog toga... Mlađi nije imao tako kompliciranu situaciju, ali i on je zadovoljan svojim izgledom nakon nošenja aparata (par godina mobilnog i mislim 2 godine fiksnog). I on je na retaineru, ali još ga mora nositi svakodnevno i kaže da osjeti kako se zubi "vraćaju na staro" ako jednu noć preskoči.

    Oni su sve obavili o trošku hzzo. Nisu iskusili duga čekanja, jer smo ih doveli jako rano, poučeni vlastitim iskustvom - mm i ja oboje smo imali tih problema, pa smo se javili ortodontu čim su djeci krenuli nicati trajni zubi. U prvoj ili prve dvije godine samo smo išli na kontrole i "uzeli broj" na listi čekanja za ortodontske aparate, a dalje je sve išlo svojim tokom. Obojica su sad punoljetni, ali ortodontski tretman im plaća hzzo do završetka liječenja (to će taman biti još godinu, odnosno dvije).
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 05.09.2019. at 13:00

  42. #342
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Moja pak ima zube kao Spužva Bob, ne može zatvoriti čeljust zbog srtršećih jedinica. Imala sam isti problem kao dijete i riješila mobilnim aparatićem ali i vađenjem gornjih (zdravih) četvorki.
    Posljednje uređivanje od andream : 05.09.2019. at 13:57

  43. #343
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Drage forumašice, moja kćer ima skoro 14 godina i još uvijek ima 11 mliječnih zuba. Po preporuci stomatologa išli smo na pregled kod ortodonta i to smo tražili dva mišljenja. Dogodilo se upravo ono čega smo se i bojali - dobili smo dva totalno oprečna mišljenja. Prva dr je napisala da ne bi sad ništa dirala nego da za godinu dana dođemo na pregled da se vidi situacija. Druga je dr rekla kako bi trebalo hitno, u roku par dana povaditi sve preostale mliječne zube i javiti joj se da odmah dobijemo mobilni aparatić. Ne samo što smo zbunjeni činjenicom da se ta dva mišljenja toliko razlikuju nego mi je pomalo šokantno da se traži da se djetetu izvadi JEDANAEST zuba odmah. Rekla je nešto kao, ne može se to baš odjednom, ali u par dana to nije nikakav problem jer ti zubi nemaju korijen i neće biti nekog velikog krvarenja. Zahvalna bih bila ako je netko imao slično iskustvo (mliječni zubi koji ne ispadaju na vrijeme) da ga sa mnom podijeli. Osim što ćemo se posavjetovati s našom stomatologicom u koju imamo veliko povjerenje, najbliže sam tome da potražimo i treće mišljenje.

  44. #344

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Jeste slikali sve zube?
    CBCT slika (3D) ?

    Vide li se trajni zubi u čeljusti?

    Ja znam djevojku koja ima cca 6 mliječnih zubi (ima oko 20 godina) , ali njoj se trajni nisu ni formirali.
    Mi smo pak zadnji mliječni izvadili s 13, trajni raste vodoravno u mesu jer nije mogao izbiti. Isto smo čekali i čekali, ali pomaka nije bilo u smislu da mliječni sam ispadne. i onda je izvađen.
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 11.11.2019. at 21:43

  45. #345
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    U svakom slucaju napraviti ortopan i vidjeti jel ima sve zametke trajnih

  46. #346
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Napravili smo ortopan, vide se svi trajni zubi i čine se normalni, svi osim dva koji stoje jako nepravilno i definitivno će trebati posebnu pažnju.

  47. #347
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Cvijetak mi smo takodjer isli po drugo misljenje. Isto je bilo suprotno.
    Na kraju nam je receno da svaki ortodont ima svoju tehniku rada. I da je najbolje odluciti se kome vjerovati i prikloniti se tom nacinu rada.
    Kod nas se radilo o vadjenju trajnih zubi.

    Ali izvaditi odmah 11 zubi ili bar u nekom kracem periodu i meni zvuci strasno. Tako da razumijem tvoju muku. I na zalost ne znam pomoci.

  48. #348

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Ja bih tu gledala i na estetiku.
    S 11 zubi manje, dijete će imati velike razmake između već postojećih zubi.
    S 14 godina, možda i nije baš idealan trenutak za vađenje svih odjedanput.
    Prema ortopanu bih dogovorila sa zubarom da vadi prvo one koji bi u skoro vrijeme mogli izbiti.

    S obzirom da jedan zubar kaže čekanje godinu dana, drugi kaže odmah, ja bih razmišljala u smjeru - tijekom 6-8 mjeseci postupno vađenje jednog po jednog ili po dva svaki mjesec.

  49. #349

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Prema mojem "istraživanju" po webu, često trojke (očnjaci) znaju zalutati, ali ih uspješno izvlače van s fiksnim aparatićima.

  50. #350
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Ja bih postupila ovako kako predlaze Vrijeska.

Stranica 7 od 9 PrviPrvi ... 56789 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •