Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789
Pokazuje rezultate 401 do 433 od 433

Tema: ortodont

  1. #401
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    A mogu li te žice uz keramičke bravice biti od titana?
    Mislim da rijetko koji ortodont ima žicu od titana. To bi bio jako skup sport.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  2. #402
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    Tanči, kumin sin imao fiksni aparatić, ovaj s prozirnim bravicama i normalno je obavio MR mozga. Jedino je prije snimanja ortodont maknuo žicu i nakon snimanja ju vratio, a ti je 5 min posla, doslovno.
    Nema razloga da odustane od aparatića ako si to želi!

  3. #403

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    176

    Početno

    jel zna netko kakva je ortodontica u DZ Istok, Sesvete?

  4. #404
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Koja je procedura za ortodonta. J. će sada 13g. Danas je izvadila zadnji mliječni zub, gornju trojku. Uvijek je imala 2 reda zuba, nikako nisu mliječni htjeli ispasti i imala je i mkuječne i trajne izrasle u isto vrijeme.
    Imamo katastrofa zubaricu preko HZZO-a koja joj je prije godinu dana napravila traumu iščupavši joj na prepad 4 mliječna zuba koji su se još poprilično držala te se usput i derala. Kad sam ju pitala trebamo li ortodontu pitala me od kud mi ta ideja. Uglavnom, dijete koje nije imalo strah sad se trese na spomen zubara.
    Danas sam ju zato odvela privatnici. Srećom svi zubi su zdravi, izvadila joj je uz anesteziju i vrlo pažljivo taj zadnji mliječni zub i rekla da morao ortodontu. Te gornje trojke su ostale visoko gore zbog tih mliječnih zubi.
    E sad, kako to ide, gdje se naručim, jel se čeka dugo? Vidim na temi se pisalo da se na preglede i aparatiće čeka godinama.

  5. #405

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Koja je procedura za ortodonta. J. će sada 13g. Danas je izvadila zadnji mliječni zub, gornju trojku. Uvijek je imala 2 reda zuba, nikako nisu mliječni htjeli ispasti i imala je i mkuječne i trajne izrasle u isto vrijeme.
    Imamo katastrofa zubaricu preko HZZO-a koja joj je prije godinu dana napravila traumu iščupavši joj na prepad 4 mliječna zuba koji su se još poprilično držala te se usput i derala. Kad sam ju pitala trebamo li ortodontu pitala me od kud mi ta ideja. Uglavnom, dijete koje nije imalo strah sad se trese na spomen zubara.
    Danas sam ju zato odvela privatnici. Srećom svi zubi su zdravi, izvadila joj je uz anesteziju i vrlo pažljivo taj zadnji mliječni zub i rekla da morao ortodontu. Te gornje trojke su ostale visoko gore zbog tih mliječnih zubi.
    E sad, kako to ide, gdje se naručim, jel se čeka dugo? Vidim na temi se pisalo da se na preglede i aparatiće čeka godinama.
    Na pregled ćete brzo doći na red (mi smo odabrali jednu privatnicu koja radi i na uputnicu), ali se zato na aparatić (ukoliko dijete ima medicinske indikacije za nositi ga pa troškove pokriva HZZO) čeka oko 2 godine. Problem je u mjesečnim limitima koje svaki ortodont ima (tj. ima ih malo). Malo je bolja situacija na Stomatološkom fakultetu, pa ako možeš otiđite tamo, oni navodno imaju veće limite, pa se i aparatić kraće čeka.
    Ukoliko dijete nema medicinske indikacije za nositi aparatić, već samo estetske, aparatić se plaća (moja Klara je u toj kategoriji i oba aparata smo platili nešto manje od 15000 kuna)

    Franka ima medicinske indikacije i nažalost morat će čekati. Kaj je najbolje, kad smo prije 3 mjeseca došli kod ortodontice, prvo kaj je pitala, a zakaj ste čekali tak dugo? Njeno stajalište je da djeca slobodno mogu doći i već s cca 8-10 godina, da uđu u sustav ukoliko će trebati. I da stomatolozi rade grešku kaj joj pacijente ne upućuju ranije.

  6. #406
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Njena zubarka piše uputnicu za ortodonta
    Vidi jel ima u n kim tvojim bližim kvartovima ortodonta, ak ne onda u Perkovčevu

    Moji iduu susjedni kvart [url]https://www.google.com/search?q=%C4%8Deovi%C4%87+ordinacija&oq=%C4%8Deovi %C4%8D&aqs=chrome.2.69i57j0i546l5.5102j0j9&client= ms-android-xiaomi-rvo3&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8[/url

    Curka ima aparatić

    Klinac za sad ne trebali treba riješiti zadnji mliječni
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 03.04.2023. at 20:21

  7. #407
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

  8. #408
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    Na pregled ćete brzo doći na red (mi smo odabrali jednu privatnicu koja radi i na uputnicu), ali se zato na aparatić (ukoliko dijete ima medicinske indikacije za nositi ga pa troškove pokriva HZZO) čeka oko 2 godine. Problem je u mjesečnim limitima koje svaki ortodont ima (tj. ima ih malo). Malo je bolja situacija na Stomatološkom fakultetu, pa ako možeš otiđite tamo, oni navodno imaju veće limite, pa se i aparatić kraće čeka.
    Ukoliko dijete nema medicinske indikacije za nositi aparatić, već samo estetske, aparatić se plaća (moja Klara je u toj kategoriji i oba aparata smo platili nešto manje od 15000 kuna)

    Franka ima medicinske indikacije i nažalost morat će čekati. Kaj je najbolje, kad smo prije 3 mjeseca došli kod ortodontice, prvo kaj je pitala, a zakaj ste čekali tak dugo? Njeno stajalište je da djeca slobodno mogu doći i već s cca 8-10 godina, da uđu u sustav ukoliko će trebati. I da stomatolozi rade grešku kaj joj pacijente ne upućuju ranije.
    Da, već sam našu zubaricu 2 puta pitala i bila je uvrijeđena jer kao tko mi je rekao da joj treba ortodont.
    Koje bi to bile medicinske indikacije? Njoj su te gornje trojke ostale gore i izbočene su naprijed u odnosu na druge zube.
    Ma ljuta sam na sebe jer sam znala da bi trebali ortodontu otići bar na pregled. Ona će za 15 dana 13 godina.
    Moram ju maknuti od ove stomatologinje, ali nitko ne prima. Ova kod koje smo danas bili nam je u kvartu i privatnica je i ima ugovor s hzzo, ali je puna,a čudo od pristupa... Nebo i zemlja u odnosu na ovu našu.

  9. #409
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Traži i ortopan da se napravi

  10. #410

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    mojih dvoje je s problematičnim trojkama nosilo aparatić preko HZZO-a (starije dobilo s 13 pa došla korona i produljilo se na dvije i pol godine; mlađe dobilo s 11,5 i skinut će uskoro - godina i pol nošenja)
    javili se ortodontima kad su imali 10 godina

  11. #411
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    mitovski, ne čeka se više tako dugo, to je prije bilo

    javi se na stomatološki faks, tamo dobiješ termin za prvi pregled cca. za moguće 2-3 mjeseca a oni onda pošalju dijete na ortopan i procjene treba li aparatić
    ako treba, praktički odmah ga dobiju klinci

    samo najprije traži uputnicu od te svoje, reci da želiš pregled kod ortodonta i gotovo (treba ti samo uputnica obična za pregled, onda A1/2 nešto)

    mi smo prezadovoljni sa stomatološkim faksom i rezultatom

    ako trebaš više info, javi se na pp

  12. #412
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Super cure.. Hvala na informacijama... Danas popodne radi njena pa ću ju nazvati za uputnicu , a inda moram nekako naći joj drugog zubara iako ne znam kako jer nitko ne prima.

  13. #413
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

  14. #414
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Zubarka mog sina je odmah dala uputnice za ortopan i ortodonta. Jer naša ortodontica za prvi pregled odmah i ortopan traži.
    I korisno ga imati ako se ne može odmah na licu mjesta napraviti

    Moj je s 8god krenuo, sad se samo prati. Izvadio 2 mliječna zuba i čekamo dalje

  15. #415
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Moj je bio s 12.5 godina kod zubara, i ona mi je tada dala uputnicu za ortodonta. Ja se čudila kao “zašto”, a ona da sad sve šalju u toj dobi. Dobila sam termin u Gundulićevoj (to je KBC Zagreb) za 6 mjeseci, ali sam otišla privatno na uputnicu. Termin je bio za 2 mjeseca. Jedino nisu radili ortopan na uputnicu, to sam platila 25€.

    Rekli su mi da kraju da samo kontrola za godinu dana.

    Mislim mogla sam čekati i 6 mjeseci, ali frendica koja nosi aparatić i dijete koje joj nosi aparatić mi je nahvalila tu privatnu dr., i da zašto bi došla u sustav i čekala satima na pregled (time me odmah kupila, stalno čekam satima na pregled, evo i sad vas pozdravljam s Rebra )… tako da smo to obavili. Ugodna i blaga doktorica. Poliklinika Štambuk.

    Što se tiče zubara, otvori na HZZO-u xcl tablicu, nađi stupac “broj pacijenata” i zovi one s minimalnim brojem u kvartu koji ti je iole prihvatljivo blizu.

    Kad sam dvoje starijih selila od pedijatra, nazvala sam 10 ordinacija nitko ih nije htio/mogao uzeti. Čak sam otišla i u HZZO i tamo su mi dali ordinaciju koja bi me “morala” primiti, ništa. Na kraju sam filtrirala xcl po kvartovima i najmanjem broju pacijenata, u drugom kvartu našla nekog s najmanjim brojem, poslala mail, odgovorili “Rado ćemo vas primiti”. I super je ordinacija.

  16. #416
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    A mogu guglati i tražiti po tablicama, al kaj ak opet ovakvu neku nađem. Ova je iato jedina imala mjesta od valjda 20 zubara u našem domu zdravlja. Vrlo brzo mi je postalo jasno zašto. Jedina sreća u sveminje što J. ima dobre i zdrave zube.

  17. #417

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Da, već sam našu zubaricu 2 puta pitala i bila je uvrijeđena jer kao tko mi je rekao da joj treba ortodont.
    Koje bi to bile medicinske indikacije? Njoj su te gornje trojke ostale gore i izbočene su naprijed u odnosu na druge zube.
    Ma ljuta sam na sebe jer sam znala da bi trebali ortodontu otići bar na pregled. Ona će za 15 dana 13 godina.
    Moram ju maknuti od ove stomatologinje, ali nitko ne prima. Ova kod koje smo danas bili nam je u kvartu i privatnica je i ima ugovor s hzzo, ali je puna,a čudo od pristupa... Nebo i zemlja u odnosu na ovu našu.
    Medicinske indikacije su one koje će smetati u daljnjem razvoju i zdravlju.
    Kod Klare je problem kaj joj je jedan zub baš dosta ispupčen van, ali nažalost to je samo estetski problem, dok je kod Franke i to bilo u pitanju, plus krivi zagriz plus još nešto vezano uz čeljust, zaboravila sam kaj.
    Franka je isto navršila 13 godina, bili smo prije 2 mjeseca kod ortodontice (dr. Martina Kožić Petrović), termin smo dobili u roku 3 tjedna. Zubar ti samo treba pustiti uputnicu. Ortodontica je tražila da na pregled donesemo ortopan, mi smo ga napravili privatno, jer iskreno nisam imala pojma da i to može na uputnicu.
    Upisala ju je odmah u sistem i rekla da se vidimo za godinu dana (srećom nećemo trebati novi ortopan, ovaj sadašnji će vrijediti) i ako bude sreće da će od danas pa za nekih godinu i pol dobiti aparatić.

    Klari smo platili aparatić, pa je u roku od 2 tjedna bio postavljen. Prvo gornji, a nakon cca 2 mjeseca ide i donji. Rekla je da će ih nositi oko godinu i pol.

    Kad sam našem zubaru rekla da ortodontica smatra da djeca trebaju puno ranije doći kod nje, nije se složio (a frendovi su ) , on i dalje smatra da nemaju kaj raditi tamo prije nego svi mliječni zubi ispadnu.

  18. #418
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Pa to ne možeš znati, ja sam na kraju odlučila po ljubaznosti sestre . Osim ljubaznog maila bila je preljubazna na telefon.
    Neke prije su me tako sprašile na telefon.

    U svakom slučaju, nemaš što izgubiti, može biti samo jednako grozna .
    Naš doktor je imao malo pacijenata jer je bio skroz novi u domu zdravlja. Stara doktorica je otišla u penziju i dio njezinih pacijenata je pripao nekome, ali na neku foru su imali još jednu novu ordinaciju kojoj nisu pripali svi ti stari pa je imao mjesta. Mladi, ljubazni…

    Imaš FB? Probaj naći / pretraživati kvartovske FB grupe i vidjeti ima li nekih preporuka. Ili sama postavi pitanje za preporuku u nekoj takvoj grupi.

    I ako netko ima ful malo pacijenata, npr. 500, a svi ostali 2000, mislim da je vjerojatnije da je nova ordinacija koje upisuje nove pacijente nego da su im svi pobjegli. Ljudi su često i intertni oko toga.

  19. #419
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Zvala sam zubaricu.. Javila se sestra koja je inače preljubazna i rekla da nema problema da će pustiti uputnicu za prvi pregled i tražila sam za ortopan pa je rekla da može.
    Koji su mi sad koraci. Kako ju naručim na Stomatološki i gdje idem za ortopan na uputnicu?

  20. #420

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Zvala sam zubaricu.. Javila se sestra koja je inače preljubazna i rekla da nema problema da će pustiti uputnicu za prvi pregled i tražila sam za ortopan pa je rekla da može.
    Koji su mi sad koraci. Kako ju naručim na Stomatološki i gdje idem za ortopan na uputnicu?
    https://www.sfzg.unizg.hr/zo

    Dr. Meštrović je odlična, ali ne znam hoće li te dodijeluti baš njoj.
    Mozda ti je najbolje prvo nazvati na fax, prije nego odeš na centralno naručivanje.

  21. #421
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Ortopan možeš u Perkovčevoj, tamo imamo dobra iskustva, bude gužva, ali su brzi i ljubazni.
    Ne moraš se naručivati, samo dođeš (imaju prijepodnevne i popodnevne termine).

  22. #422
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Ortopan možeš u Perkovčevoj, tamo imamo dobra iskustva, bude gužva, ali su brzi i ljubazni.
    Ne moraš se naručivati, samo dođeš (imaju prijepodnevne i popodnevne termine).
    i moja preporuka

  23. #423
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.sfzg.unizg.hr/zo

    Dr. Meštrović je odlična, ali ne znam hoće li te dodijeluti baš njoj.
    Mozda ti je najbolje prvo nazvati na fax, prije nego odeš na centralno naručivanje.
    mi isto idemo kod nje

    mitovski šaljem ti pp

  24. #424
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ja sam poslala preko centralnog naručivanja pa ću vidjeti što ćemp o kad dobiti. Hvala cire puno na uputama!

  25. #425
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Dobili smo termin na Stomatološkom za prvi pregled 23.11. Nekako mi je to dugo s obzirom da će ona 13g za par dana. Mogu odbiti, ne znam kaj sad da radim.

  26. #426

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    plati privatno pregled da čuješ mišljenje o hitnoći

    no ako zubarica misli da dijete nema deformaciju koja utječe na zagriz i sl., nego samo kozmetičku, onda neće biti kasno staviti aparatić ni s 14-15 godina. Do 18. godine je besplatno ako ima deformacije s liste

    naravno, moraš i kod privatnika procijeniti je li njihov nalaz samo da prodaju uslugu ili realno djetetovo stanje
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 05.04.2023. at 12:50

  27. #427

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Dobili smo termin na Stomatološkom za prvi pregled 23.11. Nekako mi je to dugo s obzirom da će ona 13g za par dana. Mogu odbiti, ne znam kaj sad da radim.
    odi kod bilo kojeg drugog ortodonta (ne mora biti privatno, već sam napisala, mi smo bili kod ortodontice koja radi privatno, ali i prima preko uputnice i dobili termin za 3 tjedna) da dobiješ prvu info, ne znači da kod te osobe moraš i ostati.
    S druge strane, ako tvoja mala ima medicinsku indikaciju, nije kasno ni nakon godinu-dvije početi s nošenjem aparatića, sve se to na kraju ispravi. Normalno da bi čovjek u takvim trenutcima htio početi riješavati problem čim prije, ali nikad nije kasno.

    A najvažnije, ja jesam čula da na fakultetu imaju veće limite od HZZO-a, ali ne znam točno koliko veći jesu. Znači li to da ćeš kod njih dobiti aparatić za 6 mjeseci, a ne za cca godinu i pol, kolko se inače čeka? Who knows? Možda se u konačnici uopće ne isplati ići kod njih, obzirom na to koliko dugo čekaš na prvi pregled. Bilo bi super kad bi dobila info od nekoga tko je to radio na Stomatološkom. Čisto da usporediš isplati li se čekati.

  28. #428
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Pitala sam na razrednoj grupi. Jedna mama jako zadovoljna s nekom privatnicom, ali rade preko hzzo. Lončar Rogoznica... Naručila ju je 9.5. s ortopanom.

  29. #429
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    Ja mislim da sam već i pisala na ovoj temi... Mi smo sa stomatološkog faxa doslovno pobjegli traumtizirani. Izgubili godinu i pol, a dijete je imalo sve samo ne "estetski" problem (hipodoncija gornjih dvojki, izrazito isturene jedinice s ogromnim razmakom, nepravilan zagriz, čljust u komi...).
    Long story short - otišli i platli privatno kod najdivnijeg doktora na svijetu! Dakle, koga kod sam poslala njemu je i ostao tamo i oduševljen bio.
    Košta, puno. Jako puno, da se ne lažemo. Ali na kraju krajeva to nije cifra koja se odjednom daje nego kroz 1,5-2 godine koliko traje cijela priča i ja osobno bi uvijek štedila na nečem drugom, a našla načina za platiti zube.

  30. #430
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Izgubila godinu dana jer nisam htjela potezati vezu.
    Za Gundulićevu, prvi pregled obavili prije godinu dana, termin dobili za 2025. godinu.
    Obavili privatno pregled, tamo je stomatologica rekla da je hitno, a u Gundulićevoj ga vode kao ne hitno.
    I sada imamo pregled koji je pogurnut s 2025. na 18.4. 2023.
    Javim dojmove, ja sam bila kao mala u G. i nosila fiksni aparatić. i bilo mi je ok.

  31. #431

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    141

    Početno

    Moji idu kod privatne ortodontice koja ima ugovor s hzzom. Pregled smo čekali 3-4 tjedna, mlađi je dobio mobilni aparatić za 3 mjeseca, stariji fiksni za 5 mjeseci.
    Osim toga ortodontica nam je blizu, tako da ih ne moram voziti, stariji sam obavlja kontrole, mlađi ponekad ide sam, ponekad sa mnom.

  32. #432
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Otišli smo privatno, nismo imali vremenskih resursa tada natezati se sa sustavom. Ne žalim, ortodontica nam je u kvartu, minimalni gubici, sve se lako dogovori, nije neka high end nego normalna žena. Dijete ima 15 god i ispravljene zube, ali nas je upozorila ta privatnica još i tada da je toliko loš zagriz da ima pravo na državno liječenje.... samo što mi nismo imali toliko vremena (rad kod privatnika) da bi si priuštili državno liječenje, tad smo imali više novaca nego vremena. Bojim se da su ortodonti kao i okulistički pregledi djece po bolnicama, ono.. za naočale za dijete pregled za 9 mjeseci tipa. Ako je netko prokljuvio sistem neka ti napiše točnu kuharicu kako doći do državnog ortodontskog liječenja. Sretno!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 07.04.2023. at 17:10

  33. #433
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Of kors, ako imaš veza, ne ženiraj se jer to orto liječenje je čep kao i brojna druga liječenja za koja uredno izdvajamo iz plaća, a obavljamo privat.

Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •