Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 262

Tema: Da se predstavim :) posvojili smo limača!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    poli mora
    Postovi
    186

    Početno Da se predstavim :) posvojili smo limača!

    Predivno je citati iskustva toliko hrabrih i odvaznih zena, supruga koji su se odlucili na posvojenje djeteta..prije nekoliko godina ne mogu reci da nisam razumijela ljude koji posvajaju ali ako mogu imati svoje biolosko-razmisljala sam , zasto bi posvojila..medjutim prst sudbine, je okrenuo pricu, i nakon 2 godine neuspjesnih pokusaja zaceca priorodnim putem ,suprug i ja odlucili smo krenuti put bolnice...nakon niza ginekoloskih i uroloskih pregleda za supruga, kod mene je ustanovljeno da je sve u redu, medjutim kod supruga je utvrdjena neplodnost...nepovratna koja se ne moze ljeciti...tako da i umjetna IVF oplodnja ne dolazi u obzir osim ako se primjeni u postupku oplodnje sperma donora..ali kod nas nazalost banka sperme ne postoji... tako nakon prolaznog prvog soka i razocaranja o tom saznanju, previse je bilo bolno da bi se samo tako suocili s tim problemom... jer na pomisao i ptanje zasto bas nama se to moralo desiti..?..odmah bi potekle rijeke suza niz nasa lica..medjutim nakon nekoliko mjeseci utjehe, odlucili smo se krenuti u postupak posvojenja djeteta...dok smo pokusavali zaceti prirodnim putem jako sam puno citala postove na rodi, bila mi je prava savjetnica...tako i ovaj put.. ohrabrena Vasim sretnim pricama, neumornim borbama, da bi dobili krajnji cilj, a to je jedno malo prekrasno bice koje samo ceka da mu se pruzi sva ljubav i paznja ovog svijeta, koju mi toliko zelimo pruziti...iz svega recenoga, zelim reci jedno veliko HVALA svim zenama koje su tu na rodi marljivo djelile svoja zivotna iskustva i koja su svojim toplim rjecima punim nade, dale jednu veliku energiju, zraku sunca koja je trebala zasjati iznad naseg neba... :D
    ...puno informacija smo saznali, tako da sam vec danas kontaktirala najblizi centar..i sutra saljemo molbu... ako netko od Vas zeli neko iskustvo podjeliti sa mnom bilo bi mi veoma drago...i zeljela bi se ukljuciiti u slanje darova u djecje domove ili slicno...do slijedeceg tipkanja..lijep pozdrav sa kvarnera

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Dobro na došla ENI_MIA!

    Želim ti da i ti uskoro postaneš mama jednom malom biću kojemu treba jako puno ljubavi Sretno!

  3. #3
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    Dobro nam došla ENI_MIA!

    Moja priča je na ovom forumu, pa se ne bih ponavljala, ali ako imaš bilo kakvih pitanja - piši

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    poli mora
    Postovi
    186

    Početno

    ukratko da se malo javim...hvala Vam puno pliska i otocanka na dobrodošlici sigurno cemo tipkati...trenutno sam na poslu pa samo kratko provirim.. javim se jos... lijep pozdrav

  5. #5
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    Dobrodošla!

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    348

    Početno

    :D Dobro došla

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    330

    Početno

    ENI_MIA, dobro došla!


  8. #8
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Dobrodošla, pitaj što god te zanima! Ne trebaš biti tužna, posvojenje je posebna radost!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    poli mora
    Postovi
    186

    Početno

    ...danas sam saznala malo podrobnije informacije oko papirologije..treba puno potvrda od mene i supruga..ali sve to nije nikakv problem..evo zavrsavam s aposlom...procitala sam na netu kako su bobanovi posvojili jos dvoje djece, blizance, curicu i decka...prekrasno oni su stvarno posebni... :D :D
    imam pitanje,iako su obicno svi vec puno toga napisali o cijelom postupku posvojenja..ali recimo koliko vremena je trebalo nakon sta ste prosle prvu papirologiju i da ste poslali molbe u sve centre u hrvatskoj, da vas pozovu da imaju djete za Vas..znam da je to individualno..i kad su dosli kod Vas doma, sto su najvise gledali, da li su razgovarali i s ostalom rodbinom, roditelji itd ili? da li smeta mozda kucni ljubimac, pas ili macka?razgovor sa psihologom i psihotest..sto u biti traze, kako to izgleda? hvala vam na razumijevanju...

  10. #10
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    Draga ENI_MIA,

    koliko sam ja shvatila (a još nisam u postupku, nego se intenzivno educiram preko Roda i tečaja za potencijalne posvojitelje koji se organizirao u ZG-u), preporuka je da potencijalni posvojitelj sam naziva centre, i koliko sam popratila forum, većina ostvarenih posvojenja je bila da su posvojitelji nazivali, iako ima i sretnika koji dočekaju poziv. Za duljinu trajanja - isto jako varira, u biti i tu treba imati sreće. Ali bolje da se jave puno veći znalci od mene.

    Želim ti puno sreće i maloga bebača ili bebačicu čim prije!

  11. #11
    sandraks avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno bok

    eni-mia, evo ti jedan na početku...
    i mi smo tek krenuli u posvajanje i baš evo, sutra u 9 imamo prvi razgovor u CZSS i nadam se, vrlo brzo i razgovor kod psihologa, pa njihov posjet našem domu i da onda možemo počet slat molbice!!!jupiii!!
    na sva pitanja koja si postavila već postoje odgovori, malo samo pročešljaj po forumu....ja to svako malo napravim i uvijek naiđem na neko pitanje koje se sama nisam sjetila...
    sretno!

  12. #12
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    To koliko je tko čekao je stvarno toliko različito da ne možeš ništa po tome prosuđivati - od par dana do godinu - dvije, neki i i više. To ovisi o sreći i o tome koliko se angažiraš. U mom slučaju, prvo dijete smo čekali 7 mjeseci otkad smo predali prvu molbu i ušli u postupak, odnosno pet dana otkad smo poslali molbe po Hrvatskoj. Drugo dijete čekamo već skoro dvije godine.

    Kad dođu k tebi doma, gledaju samo to da pristojno živiš. Moraju znati u kakve uvjete dolazi dijete, no ti uvjeti ne podrazumijevaju nikakvo bogatstvo. Pitaju te koga imaš od rodbine i što oni misle o posvojenju, ali s njima ne razgovaraju, samo s tobom i suprugom. Kućni ljubimac ne smeta, naprotiv, pogotovo ako je uredan i ako se vidi da se pazi na njegov red. Razgovori s psihologom su isto individualni, to ovisi o tome kakav je psiholog. Uglavnom se svodi na priču o vašoj motivaciji za posvojenje, vašim međusobnim odnosima i tome slično. Rješava se i psiho-test o kojem ćeš naći dosta podataka i na ovim stranicama.

  13. #13
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    Dobrodošla!......,glede tvojih pitanja-samo ti pitaj.....neznam...nas su isto pitali što rodbina misli o posvajanju( najviše naši roditelji...)...pa na psiho testu npr. ostalo mi u sjećanju da me psihologica pitala da šta ja mislim kakva ću biti mama ( u stilu stroga ili popustljiva..)-priznajem da kod tih razgovora ni sama nisam znala što reći,stalno sam mislila "hoću li reći ONO pravo"..i tako..ali je kasnije sve bilo Ok,to je bila samo početna napetost kod razgovora.....psihotest mi je bio ok al' sam se tako udubila u rješavanje da sam stigla samo polovicu pitanja riješiti-ravnih 21( al' su zato bili SVI točni he he )..i što još?ma pitaj ti slobodno što te zanima....

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    Dobrodošla!

  15. #15
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    Citiraj ENI_MIA prvotno napisa
    imam pitanje,iako su obicno svi vec puno toga napisali o cijelom postupku posvojenja..ali recimo koliko vremena je trebalo nakon sta ste prosle prvu papirologiju i da ste poslali molbe u sve centre u hrvatskoj, da vas pozovu da imaju djete za Vas..
    Još uvijek se to nije dogodilo.

    Citiraj ENI_MIA prvotno napisa
    i kad su dosli kod Vas doma, sto su najvise gledali,
    Nisu nam došli doma.
    Citiraj ENI_MIA prvotno napisa
    da li su razgovarali i s ostalom rodbinom, roditelji itd ili?
    Mislim da s roditeljima razgovaraju ako živite u istom kućanstvu. I nas su samo pitali šta naši roditelji misle o tome.

    Citiraj ENI_MIA prvotno napisa
    da li smeta mozda kucni ljubimac, pas ili macka?
    Mislim da postoje istraživanja o tome da kućni ljubimci pozitivno utječu na razvoj djece, te ne vidim razloga da ih se shvaća kao "smetnju". Mi imamo dvije mace koje žive s nama i nisu to komentirali.

    Citiraj ENI_MIA prvotno napisa
    razgovor sa psihologom i psihotest..sto u biti traze, kako to izgleda?
    Psihologica nije razgovarala s nama, žurilo joj se.
    A u testovima nema pogrešnih odgovora i tu se opusti i odgovaraj iskreno.

    Malo su mi šturi odgovori, ali sam u žurbi .

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    poli mora
    Postovi
    186

    Početno

    thanks na info...iskreno nismo mislili da je tako duga procedura oko posvojenja..puno administracije ali ako treba naravno nije tesko...bas me zanima sta ce reci na zivot u zivo danas,..i koji gosti ce biti...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    86

    Početno Pozdrav iz Ri

    Draga sugradjanko,
    MM i ja smo prije mjesec dana poslali zamolbu za pokretanje postupka obrade za posvojenje u rijecki centar i jos cekamo poziv. Kao sto si rekla, RODA mi je dala puno informacija, ali sad me jako zanima kako ce to u praksi izgledati.
    Sada zurim pa ce poruka biti kratka, ali voljela bih da razmijenimo iskustva... bit ce nam lakse...
    Veliki pozdrav!

  18. #18
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Dobrodošla ENI_MIA! Ne znam ima li nešto novo o posvojenju što već na ovom pdf-u nije napisano, proroštaj još malo, naći ćeš sve odgovore.
    Znam da ste jako uzbuđeni i oko testiranja i oko zivkanja, i ja sam svojedobno htjela "savršenu pripremu" i provodila akciju NNNI...
    Testiranje je zapravo jako ugodno iskustvo, a posjetom se uopće ne opterećuj (mislim da mi stan nikad više neće biti tako čist kao prilikom posjeta soc. radnice , a ona ga je tek s vrata pogledala, zadržala se ravno 2 minute).
    Na vlastite pozive centrima se navikneš, kroz prvih par imaš knedlu u grlu, ne znaš što bi pitala, otfikare te s telefona za 5 sekundi i zvučiš sama sebi grozno, jadno i nemoćno. Poslije praksa učini svoje...naučiš slušati između redaka, napraviš križaljku Centara s datumima pozivanja, vodiš bilješke što ti je tko odgovorio (obrati pažnju na odgovore tipa "bit će nešto kroz 1-2-3 mjeseca" , to znači da imaju dijete koje je u postupku dobivanja papira, pa, ako je moguće, odi se takvima predstaviti uživo).

    I vjeruj da ćete doći na red!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    poli mora
    Postovi
    186

    Početno

    Jutric svima i ugodan pocetak radnoga tjedna Vam želim...evo kratko da se javim..thanks svima na odgovorima..vrlo rado cu se posavjetovati sa vama ...istina je..suprug i ja smo jako uzbuđeni i već razmišljamo kako će biti lijepo ako i kad nam dođe djetešce, ali naravno treba se još izboriti za svoje mjesto pod suncem...a to znači strpljen-spašen...žao nam je sada jedino da nismo vec ranije predali papire..ali dok se boriš na jednom frontu-umjetna oplodnja, nada umire posljednja...
    ČOKOLADA hvala ti na savjetu..a reci mi da li ste posvojili na kraju jel proslo sve ok?
    Na kraju u petak nisam stigla pogledati Zivot u zivo...jel tko od Vas pogledao o čemu u pričali u svezi posvojenja..?jel ima kakvih zakonskih novosti možda?
    ANJA RIJEKA pozdrav! mozemo razmijeniti iskustva nema problema...bit će mi drago...

  20. #20
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Citiraj ENI_MIA prvotno napisa
    ČOKOLADA hvala ti na savjetu..a reci mi da li ste posvojili na kraju jel proslo sve ok?
    :
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=10445

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    dobrodosla

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    poli mora
    Postovi
    186

    Početno

    ...eto napokon smo prikupili svu potrebnu dokumentaciju i saljemo molbu u nas najblizi centar...zatim cemo u sve ostale..kao sto COKO preporucuje..hvala ti puno n a savjetu i topicu...lijepo je sve napisano tako da sam puno toga saznala i dobila sam odgovore na jos poneka pitanja koja su me mucila... thanks so much!!! ..iako ima jos jedno koje me malko muci...a tj. da li oni gledaju prihode da recimo pspba mora imati visoka primanja od recimo 6-7 tisuca kuna na gore ili prolazi i hrvatska prosjecna placa od cca 4 500 kn po osobi? eto mozda je to malo osobno pitanje, ali vjerojatno je da i to jako gledaju...thanks n a razumijevanju i odgovoru...

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    poli mora
    Postovi
    186

    Početno

    ..eto zaboravih, COKOLADA, cestitam na happy end-u :D :D :D
    ...SANDRAKS kako je prosao razgovor u CZSS?nadam se sve bilo ok...

  24. #24
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Prihodi nemaju veze (naše su plaće bile i ostale HR prosjek), bitno je da su nekakva stalna primanja. Sretan put tvojoj molbi!

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Amerika
    Postovi
    44

    Početno bok

    POzdrav,
    MOje cestitke,
    Ivca/ivek

  26. #26
    sagres

    Početno

    Bok svima koliko vas ima ! Evo ja se javljam po prvi puta! Kao prvo htjela bih svima zahvaliti što ste nesebićno djelili svoja iskustva sa nama početnicima. Do sada sam samo čitala ,a od danas sam se odlučila i javiti.
    Suprug i ja smo u postupku posvajanja već oko šest mjeseci , od toga nam je pola vremena popapala naša dična papirologija i administracija, sad smo prepušteni sami sebi i njihovoj volji . Moram priznati da se nakon svakog poziva nekom centru osječam sve jadnije i gluplje, pitam se što je samnom, koja sam ja tuka ,više ni razgovarati neznam na telefon. Svaki razgovor je tako kratak da ne može biti kraći --IMATE--NEMAMO--DOVIĐENJA. Još ne izgovorim što želim , oni odgovaraju NEGACIJOM!!! Znima me kako vi to proživljavate, što mi savjetujete kako da komuniciram sa tim LISCIMA?
    Pusa svima

  27. #27
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    Da, i mene to muči, iako još nisam ni počela. Porastom broja poziva čini mi se da će po Centrima imat sve manje strpljenja za odgovarati na te pozive. Nadam se da će ti netko iskusan znati nešto pametno reći. Sretno!

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    396

    Početno

    sagres, evo i mene sa svojim "iskustvima"...mi smo isto tek nedugo (mada se ćini ko vječnost) krenuli sa posvojenjem.... Iz nekih centara imam pozitivna iskustva, ljubazne osobe, voljne malo popričat, ali iz većine- kao i tebi- ni ne završim rećenicu a već čujem "nema"...ne mogu reći da me to živcira, ali.....Ono što meni jako smeta su muljanja....točnije;prošli tjedan papiri nisu bili pravno riješeni za djete, a već danas su odabrali par tj. našli mu roditelje....ili........dobim info da se negdje nešto događa;zovem;a oni me uvjeravaju da nema ni naznaka , a kamoli postupka.........To me ljuti .........i kako onda doći do djeteta ???????
    Tebi kao i svim ostalima koji imaju sličnih problema držim fige da ćim prije dođu do svoje dječice.....

  29. #29
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Sagres, dobrodošla!

    Nazivanje centara jest frustrirajuće i to jako...trebalo mi je dugo da oguglam i da se ne osjećam k'o idiot nakon svakog poziva.
    Pokušavala sam uvijek zadržati mjerodavnu osobu (dakle, nekog iz tima za posvojenja) što dulje na telefonu
    - predstavljanjem (poslali smo molbu prije xx mjeseci, imamo xx godina, izrazili smo želju za djetetom do x godina)
    - tražeći dodatne informacije (kad ste imali zadnje posvojenje, koliko godišnje, imate li neko dijete čiji je sudski postupak u tijeku, kako često vam je OK da vas nazovem)
    - pokazivanjem razumijevanja za njihov posao (da li ste ekipirani, sigurno pokrivate puno područja, vjerujem da vam je teško...ne bi čovjek vjerovao koliko njih se orasploloži i raspriča, pa se može još svašta korisnog doznati)
    - "obećanjem" da ću ih još puno puta nazvati jer vjerujem da će jedan poziv biti presudan (kao što je na koncu i bio)

    Uvijek će biti i neljubaznih, čak i prilično neugodnih sugovornika...takvima bih rekla otprilike: vi znate da je pozivanje naša "obaveza", jedini izvor informacija koji imamo, a nije najsretnije rješenje za vas. Znam da vas smetam u poslu i neugodno mi je zbog toga, ali odlučila sam okrenuti svijet naopako da napravim sve što mogu da postanemo roditelji, očekujte moje pozive i dalje...itd. itd.

  30. #30
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ja nikad nisam oguglala na te pozive. To mi je još uvijek noćna mora. Stisnem zube i nazovem.

  31. #31
    sagres

    Početno

    hvala ti čokolada što si se javila,tvoji savjeti su uvijek nekako u meni budili zračak nade da ćemo i mi jednom doći do našeg malog anđela. Znam da je teško i da smo zapravo prepušteni sami sebi, na koncu tko će nam pomoći ako ne jedni drugima,a ti si meni jako pomogla svojim pozitivnim stavom, odvažnošću i nadom koja se ne gasi, savjetima zlata vrijednim.
    Hvala ti na tome, sad odmah se bacam na pozive.
    Javim vam kako je prošlo

  32. #32
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    sretno!

  33. #33
    sagres

    Početno

    Evo društvo javljam se sa rezultatima današnjeg zivkanja centara.
    Bila sam odlučna i nisam se dala smesti, koristila sam se čokoladinom šemicom i stvarno je upalilo, kontaktirala sam oko 20 centara, sa nekima je razgovor bio jako ugodan i dug, ta imena sam si pribilježila i kad ću zvati te centre tražit ću baš njih.
    Imam jednu važnu informaciju, navodno je to najnovije što su dobili po svim centrima dopis o posvajanju djece iz Ukrajine.
    Pitala me SR da li bi imala nešto protiv da je dijete iz Ukrajine? :? :?
    Iskreno sam joj odgovorila da je dijete dijete,da moram razgovarati sa MM,
    ali da nevidim neki razlog zašto ne. Pogotovo ako je mogučnost za djete do godine dana. Curke što vi o tome mislite?

  34. #34
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    Citiraj sagres prvotno napisa
    Evo društvo javljam se sa rezultatima današnjeg zivkanja centara.
    Bila sam odlučna i nisam se dala smesti, koristila sam se čokoladinom šemicom i stvarno je upalilo, kontaktirala sam oko 20 centara, sa nekima je razgovor bio jako ugodan i dug, ta imena sam si pribilježila i kad ću zvati te centre tražit ću baš njih.
    Imam jednu važnu informaciju, navodno je to najnovije što su dobili po svim centrima dopis o posvajanju djece iz Ukrajine.
    Pitala me SR da li bi imala nešto protiv da je dijete iz Ukrajine? :? :?
    Iskreno sam joj odgovorila da je dijete dijete,da moram razgovarati sa MM,
    ali da nevidim neki razlog zašto ne. Pogotovo ako je mogučnost za djete do godine dana. Curke što vi o tome mislite?
    ..to mi je novo.javi ako još šta saznaš...-meni,iskreno,ne smeta... :D

  35. #35
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    A propos zivkanja, evo sam jutros i pitala za stav g. Srećka Szabu - on je rekao da imamo razumijevanja za reakcije i da se na njih pripremimo, ali da je to najbolji način. Dakle, go s nazivanjima, stisnit zube po potrebi - njegov je savjet da se centri nazivaju svaka 2,5 do 3 mjeseca, ne ranije.

  36. #36
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    I da, rekao nam je da je "prosjek" čekanja u Zagrebu oko 2-3 godine i da što je manje uvjeta to je šansa da će se čekati manja. Mi smo ga pitali je li OK za nas napisati da bismo dijete do pet godina (nama je 37) rekao je da je OK pa evo, možda to nekome pomogne.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    396

    Početno

    čokolada,
    ina33 tebi i svim ostalim potencijalnim posvojiteljima...sretno.... i znajte da negdje, možda i ne tako daleko od vas postoji jedno malo biće koje čeka i treba upravo vas....

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    poli mora
    Postovi
    186

    Početno Nakon dugo vremena evo i mene :)

    Drage članice rode evo i mene nakon skoro 4 mjeseca odsutnosti...Redovito sam dolazila na rodu i čitala Vaše postove i iskustva ali nisam nista pisala jer nije bilo posebnih novosti... U međuvremenu, MM i ja smo skupili sve papire što su nas iz našeg centra tražili i dobili smo poziv da drugi tjedan dodjemo na razgovor. Jako su spori, budući da je prošlo više od mjesec dana da smo poslali sve papire jer po njima sa molbom za obradu bolje je da se sve odmah pošalje, razne potvrde, dokumenti itd.
    MOlbe u ostale centre sam prekjucer poslala, jer smatram da pre dugo cekamo za obradu, pa sam odlučila ipak poslati, pa što bude... A što se tiče same obrade da li su Vas zvali na tel. da dodjete na razgovor za početak obrade ili ste dobili službeni pismeni poziv da se javite u centar "radi postupka posvojenja"? Lijep pozdrav

  39. #39
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno Re: Nakon dugo vremena evo i mene :)

    Citiraj ENI_MIA prvotno napisa
    A što se tiče same obrade da li su Vas zvali na tel. da dodjete na razgovor za početak obrade ili ste dobili službeni pismeni poziv da se javite u centar "radi postupka posvojenja"?
    Mi smo dobili službeni poziv (preporučeno). Prije toga sam ih zvala i interesirala se o postupku.. zamolila ih da nas čim prije uzmu u obradu..

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    poli mora
    Postovi
    186

    Početno

    Thanks na odgovoru sanja74
    I ja sam zvala dosta često,ali bojala sam se da ne budem predosadna, ali svaki put ( recimo svaka dva tjedna sam zvala od kad smo poslali zahtjev za obradu i popratne dokumente ) su mi rekli da moraju naći vremena ali da će sigurno kroz najviše 2 mjeseca sve biti obrađeno...uglavnom cura koja radi na posvojenjima nikad ne zna ništa, i kaže da se pita ravnateljicu direktno, a kad se nju traži, nje nikada nema jer je na službenom putu, tj odsutna je na nekoliko dana..pa u konačnici prođe tjedan..mozda je puka slučajnost da se to tako oteglo...vidjet ćemo, u nadi je spas..i ponajviše strpljen, spašen..kako se ono kaže
    zato me i zanima da li i dr centri u hrv po vašim iskustvima isto malo otegnu tj da li je to takva procedura i inače ili su recimo brži od našeg centra i rješavaju predmet bez previše odugovlačenja itd...uglavnom idući tjedan u srijedu idemo na dugo očekivani razgovor...pa nastavak slijedi naravno

  41. #41
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    I mi smo dobili službeni poziv i prilično dugo smo na njega čekali, to je naprosto tako. Za centre izvan Zagreba mislim da bi to trebalo trajati kraće, jer nemaju toliko predmeta.

  42. #42
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    I mi smo dobili službeni pismeni poziv.
    A što se vanjskih centara tiče, ovisi kako koji .
    Sjećam se da je naša Snješka čekala završetak obrade par mjeseci. Ali, da te to ne obeshrabri, to je najduže čekanje za koje sam ja čula.

    Nama je od prvog odlaska u centar do dobivanja potvrde prošlo nešto više od 5 mjeseci, ali naša teta je općepoznati specijalac . Nakon šta smo dobili poziv za prvi razgovor sve je išlo ko po špagici i potvrdu smo dobili kroz nekih mjesec dana.

  43. #43
    Gost

    Početno

    Želim Vam da što prije postanete roditelji jednom malom anđelu

  44. #44
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Od slanja molbe do poziva za obradu prošlo je 2 mjeseca. Morala sam ih "podsjetiti" na nas, jer kad sam ih zvala nakon mjesec i pol doimali su se zatečeno..."što vas još nismo obradili?" . Bili si ljubazni , pa su nam i korigirali termin u vrijeme kad je nama pasalo.
    Njihova je obaveza poslati službeni poziv preporučeno.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    poli mora
    Postovi
    186

    Početno

    Hy cure evo i mene.... Kao sto sam vec napisala MM i ja danas smo imali zakazani prvi razgovor u nasem centru. Na opce iznenadjenje odmah smo dosli kod psihologice jer ravnateljice nije bilo. Moram priznati da smo se ugodno iznenadili jer je psihologica bila sasvim ok i ljubazna...Malo smo si popricali listajuci nas zahtjev koji kaze da je dosta detaljan ali da je bolje tako, zatim smo presli MM i ja na rjesavanje testova. Ostavila nas je same u njenom oficce-u. DOsta smo brzo bili gotovi tako da smo si jos malo popricali o svermu sto nas zanima, s tim da je rekla da ovaj nas zahtjev sto smo i njima poslali da mozemo slobodno vec slati u vece centre u Hrv. a da za obradu nama jos preostaje da nam ona i ravnateljica dodju doma da vidimo gdje i kako zivimo i da ce nam tada obznaniti rezultate testa i da bi to tada bilo to...uglavnom cirka 2 i pol sata smo bili kod nje.. MM i ja smo zadovoljni jer je prosao i taj prvi sluzbeni korak i sada samo treba strpljenjem i upornoscu krenuti dalje u nove pobjede...

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    poli mora
    Postovi
    186

    Početno

    Bokic...danas sam poslala prvih 40 koverti u vece i nesto manje centre...po Vasem iskustvu nakon koliko vremena bi trebalo poceti nazivati centre?odmah ili nakon par tjedana da ne ispadne pre napadno?...ful sam nekako uzbudjena oko svega :D , iako je tek pocetak...

  47. #47
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Ja sam pričekala par tjedana, iako to nema nikakve veze...svrha zvanja je ionako u tome da netko primijeti da često zoveš, da budeš pravodobno informirana o djeci koja su u postupku "dobivanja papira" (ako dotični centar daje takve informacije), odnosno da imaš sreće pa nazoveš baš onda kad oni čeprkaju po molbama tražeći podobne usvojitelje.
    Sretan put tvojim molbama!

  48. #48
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    Slažem se s Čoksom, nije previše bitno kad počneš zvati. Meni u niti jednom razgovoru nisu pitali kada smo poslali molbe, ili kada smo dobili potvrdu.

    Sretno!!!

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    86

    Početno

    Evo da i ja javim da smo i mi konacno prosli testiranja, i u petak nam dolaze u kucni ogled. Oduzilo se se sve skupa, ali eto konacno je gotovo... i bilo je sasvim ugodno.
    Jedino sto sam ja sada trudna, i to mozda sa blizancima (7tjedana)... :D Nismo o tome nista govorili u Centru jer je to tek pocetak i jos ne mozemo znati kako ce se stvari odvijati... Razmisljali smo ako bude jedno, da drugo pokusamo usvojiti, a ako bude dvoje... sad ne mozemo o tome donositi odluke... Eto, sretni smo sto je obrada gotova, a vidjet cemo sto ce nam buducnost donijeti...
    Pozdrav svima

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    poli mora
    Postovi
    186

    Početno

    Pozdrav! Thanks na odgovorima. AnjaRijeka pa to je predivna vijest :D čestitam na trudnoci i iskreno se nadam da ce biti sve u redu sa bebicama da li ste bili na postupku umjetne ili? ako jesi u Rijeci ili Zgb? Mi smo bili u Ri, ali nismo bas bili zadovoljni sa odnosom doktor-pacijent pa smo se odlucili na zgb...ali kad smo doznali da MM ne moze imati djecu i da se ne moze nista uciniti a banke sperme u hrv nema, odustali smo, i krenuli u postupak posvojenja..iako ako se zakon za banku sperme u hrv regulira, sigurna sam da cu pokusati...
    inace sto se molbi tice, vec sam danas dobila 3 odgovora :? preporuceno..kada brze su odgovorili ne znam....( malo su blizi centri nasem mjestu stanovanja ) uglavnom javljuju da ce nas uvrstiti na listu potencijalnih usvajatelja ali da za sada nemaju djeteta, ali iz jednog smo dobili da imaju curicu 98 godiste ali sa down sindromom, i da ako nismo zainteresirani da ce nas isto uvrstiti na listu potencijalih posvojitelja :? pa sta se i pismeno može predložiti dijete? MM i ja nismo u zahtjevu napisali da zelimo zdravo dijete vec dijete od 0 do 2,5 godine..ili 3,5...ali nismo tocno naveli riječ "zdravo"...da li ste Vi imali takvih iskustva, mozda? ...po Vama znači mogu već početi nazivati centre...

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •