Stranica 13 od 13 PrviPrvi ... 3111213
Pokazuje rezultate 601 do 619 od 619

Tema: Štitnjača

Datum pristupanja
    Oct 2007

Početno

A nuspojave Euthyroxa? Osjećate li ih?

NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007

Početno

Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    ...Martina i ostale curke koje ste napisale da ste se preporodile - na što konkretno mislite? Na koji vam se način popravila kvaliteta života? Koliko je vremena moralo proći da biste uočile promjene?

Hvala : )
    Svi oni simptomi koje sam nabrojala u prethodnom postu su nestali (osim prorijeđene kose, obrva i trepavica). Stvari su se postupno popravljale, ne sjećam se koliko dugo. Gotovo trenutno je nestala depresija i jedno tri tjedna trajalo jedno prekrasno živahno i poletno raspoloženje.

A nuspojave Euthyroxa? Osjećate li ih?

Nije navedeno u nuspojave, ali od kada ga pijem moram paziti što jedem da bi mi masnoće bile u granicama normale.

Datum pristupanja
    Oct 2007

Početno

Citiraj NetkoMiOteoNick prvotno napisa Vidi poruku
    Svi oni simptomi koje sam nabrojala u prethodnom postu su nestali (osim prorijeđene kose, obrva i trepavica). Stvari su se postupno popravljale, ne sjećam se koliko dugo. Gotovo trenutno je nestala depresija i jedno tri tjedna trajalo jedno prekrasno živahno i poletno raspoloženje.

Nije navedeno u nuspojave, ali od kada ga pijem moram paziti što jedem da bi mi masnoće bile u granicama normale.
    To je sasvim prihvatljiva nuspojava : ). Iako i sad s tim imam "problema". Oduvijek mi je kolesterol blago povišen, ali ne i trigliceridi.

Kaže mi frendica kako joj je mama (70+) već 20-ak godina na E. i nema problema sa srcem. Nisam ni znala da bi to mogao biti problem. Ali nuspojave neću ni čitati, znam sebe, bolje da to preskočim.

Datum pristupanja
    May 2007

Početno

Već sam ti napisala u prvom postu što je Euthyrox, nadam se da je jasno raspisano. Ne pišem da izmišljam i ne pišem samo kao pacijent.

Nuspojave se događaju kod pogrešnog doziranja.

Datum pristupanja
    Oct 2007

Početno

Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Već sam ti napisala u prvom postu što je Euthyrox, nadam se da je jasno raspisano. Ne pišem da izmišljam i ne pišem samo kao pacijent.

Nuspojave se događaju kod pogrešnog doziranja.
    Hvala, to mi je drago čuti. Nadam se da će i meni pomoći kao vama : ). Da mi se ovog umora riješiti...

ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010

Početno

Freya kamo si isla za stitnjacu?
    Privat.ili?
    Moze i na p.p.ako ne zelis tu.

Datum pristupanja
    Oct 2007

Početno

Citiraj ellica prvotno napisa Vidi poruku
    Freya kamo si isla za stitnjacu?
    Privat.ili?
    Moze i na p.p.ako ne zelis tu.
    ellica, poslala sam ti pp

Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005

Početno

Ja imam jako fluktuirajuće hormone (hashimoto) već 10ak godina, možda koju manje, već sam 3 puta uletila u hiper i to me zbilja satare. Tad se sjetim da je hipo super.
    Inače sam na 50mcg i nemam nuspojava (radim jetrene i krvnu sliku, ali radi drugih lijekova koje pijem i sve je ok).

nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013

Početno

Krumpirić, i meni je tako...samo ja to ne mogu hormonski dokazati jer ti čvorići koje imam naglo ispuste veliku količinu hormona...hiper je totalni kaos a kako se meni to sve češće događa razmišljam da izvadim štitnjaču jer će me ubit...

Datum pristupanja
    Oct 2007

Početno

Evo, ja sam jučer uzela prvi E., nemam zapravo što čekati, mislila sam još malo pričekati, ali ne mogu funkcionirati od umora, doslovno. Pokušat ću se malo trgnuti, otići u šetnju - pa i na silu, a prehranu sam već poprilično dovela u red. Vjerujem da će biti bolje.

Btw. moja sveki već 20-ak godina ima Hashimoto i nikad nije uzimala hormone. Doktor joj je rekao da bi trebala uzimati da ima i hipotireozu. Ona funkcionira ok, valjda se žena već saživjela sa simptomima.

Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005

Početno

sad kad je otvaracica teme dobila brze odgovore spajam s postojecom temom.

Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006

Početno

Euthyrox nije lijek za umor !!!
    To je hormon koji se uzima u slučaju hipotireoze i subkliničke hipotireoze.
    Hormoni su ti uredni kao i tireoidna auto antitijela !
    Eventualno ako je pozitivan nalaz UZV na difuzne promjene u smislu autoimune bolesti se preporuča praćenje tj. TSH za 6 mjeseci.
    Zašto scintigrafija ??? Zašto punkcija ??? Ima li čvorova ???

magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005

Početno

Citiraj Ana i mamino zlato prvotno napisa Vidi poruku
    Eventualno ako je pozitivan nalaz UZV na difuzne promjene u smislu autoimune bolesti se preporuča praćenje tj. TSH za 6 mjeseci.
    aj nek je to rekao i netko drugi osim mene
    potpis na sve

Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009

Početno

i mene čudi taj liječnik koji je dao lijek, a svi nalazi štitnjače su skroz uredni. ja sam imala tsh koji je bio 14 i također sam dobila euthyrox od 25 mg, jednu tabletu svako jutro. endokrinolog mi je savjetovao da počnem s minimalnom dozom jer se zna dogoditi da se štitnjača i s tolikom dozom ponovno aktivira i hormoni se vrate u normalu. tako je i bilo.

Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009

Početno

i htjela sam samo još pitati freyju koliko ima godina ako nije tajna jer svi ovi simptomi koje ima se znaju pojaviti u perimenopauzi. isto je stvar u hormonima, ali ne ovima od štitnjače.

Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Citiraj Bodulica prvotno napisa Vidi poruku
    i htjela sam samo još pitati freyju koliko ima godina ako nije tajna jer svi ovi simptomi koje ima se znaju pojaviti u perimenopauzi. isto je stvar u hormonima, ali ne ovima od štitnjače.
    isto ovo je i meni palo na pamet, nakon sto je Freyja napisala

ALI - neopisivo sam umorna, imam nesanicu, stalno se budim, nervozna sam (jako), anksiozna, imam šum u uhu i još toga, ali ovo su simptomi koji prevladavaju.

Datum pristupanja
    Oct 2007

Početno

Citiraj Ana i mamino zlato prvotno napisa Vidi poruku
    Ana, naravno da znam da E. nije lijek za umor. Neću ovako javno o kojem je liječniku riječ (poslala sam magriz na pp), ali on mi je dao službenu dijagnozu hipotireoze. Potaknuta svime ovime jučer sam ga nazvala, o svemu smo popričali i kaže da hormoni nisu uredni, da su na donjoj granici i danas mnogi tireolozi griješe kad daju hormone već pomalo kasno (ne prekasno, naravno). Misli da će mi ova doza biti dovoljna, ali da ćemo pratiti. Sad ste me malo prepale, ali ja sam eto odlučila pokušati - možda bude bolje. Meni je još prije 5-6 godina jedna endokrinologinja rekla kako su mi vrijednosti štitnjače stalno na nekoj donjoj granici i da to nije dobro - za cjelokupni organizam. Ne znam ni sama što sad, danas mi je drugi dan da uzimam E. (pola od 25 mcg prvih sedam dana, a onda 25 mcg šest tjedana pa kontrola). Glupa situacija...

Bodulice, imam 41 godinu

Datum pristupanja
    Oct 2007

Početno

Ana, znači li ovo nešto:

Lijevi režanj štitnjače - (citološki nalaz) - u razmazima punktata lijevog režnja štitnjače označenim BE NA 1 nađen je difuzni koloid, po koji tireocit.

...

Zaključak: smanjena funkcionalna rezerva štitnjače. Promjene su nešto jače zahvatile lijevi režanj štitnjače. Nema znakova razvoja autonomije unutar tkiva štitnjače.

Dg. Hypothyreosis comp. Struma gl thy.

??? Ne razumijem se baš previše u to, hvala...

Stranica 13 od 13 PrviPrvi ... 3111213

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •