Stranica 11 od 15 PrviPrvi ... 910111213 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 736

Tema: Štitnjača

  1. #501
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    evo i mene među vama tek sad iako već 14g iman hipotireozu,u prvoj trud mi je gin ukinija tbl u prva 3mj skočija mi je tsh do 80 rodila san malu u 7mj sa zastojem(piše u nicku),druga trud održavan tsh isto zastoj al u 36tj e sad sam i treći put trudna tsh mi je u 7mj bija malo povišen 8 a prije 20 dana mi je bija 38 iako redovito pijem euthyrox i to od 200mg(povećalo mi ga je-prije 150) ali na UZV mi piše da je difuzna bolest štitnj osim u gornjem polu desnog režnja gdje se vidi i straga cirkumpskriptna zona izoehogenih odjeka dužeg pomjera 5,5mm od okoline naoštro ograničena-----baš i ne razumin šta je to pitala bi endo al me naknadno čeka nalaz nisan je vidila ali me gin zabrinila da bi se trebala pozabavit s tim kad rodim,koliko može ovakav sveukupni nalaz utjecat na trud

  2. #502

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    3

    Početno

    Ćao .moji nalazi štitne su :
    Tsh -0,250
    F3 4,50
    f4 12,84
    ova dva F izgledaju ok ali je TSH skroz nizak, Do sada nisam imala problema sa ovim hormonima ,uvijek su bili ok. Moj problem je bio povišen FSH. Mada kad sam radila ove nisu imali reagensa za ostale hormone, pa sad ne znam koliki mi je FSH. Baš sam se nešto rastužila kad sam vidjela ovaj nalaz.Jel neko zna ima li kakve veze ovaj TSh sa povećanim FSH. Kad sad vratim film imala sam i imam simptoma opada kosa, nekad gušenje,često sam nervozna itd.Nisam još bila kod dr. tek sljedeći ponedjeljak.
    Molim vas za komentar.Hvala.
    btw.Imam 30 god.

  3. #503
    bambolina avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    35

    Početno endokrinolog

    cure molim vas pomoć. hitno mi treba endokrinolog za štitinjaču koji radi privat. ne znam kuda da odem. da li dr. Žmire ili KOršić rade privatno ako da jel može tel.
    hvala

  4. #504

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    472

    Početno

    Ja sam bila kod dr. Lacića. Obavila sve što je trebala, dobila sva moguća pojašnjenja i upute - super.
    Za 2,5 tjedna idem i na kontrolu.
    http://www.poliklinika-lacic.hr/

  5. #505
    Simran

    Početno

    Tri mjeseca nakon rođenja prvog dijeteta oboljela sam od hipertireoze,tako da se liječim već pet godina pijem tablete PTU 2x2 i Propranolol 2x1/2. Kasni mi već 15 dan
    danas sam uradila test i pozitivan je. Pa iskreno nisam očekivala,a i doktori su mi rekli da je mala šansa za trudnoću zbog problema sa TSH hormonom,ali ja sam dokaz da se čuda ipak događaju .... Da li ima još ovakvih slučajeva sa trudnoćom i hipertirozom? Da li ste uspijele iznijeti trudnoću do kraja naravno uz redovnu kontrolu? Molim savjet....Zabrinuta mama...

  6. #506
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    Citiraj bambolina prvotno napisa Vidi poruku
    cure molim vas pomoć. hitno mi treba endokrinolog za štitinjaču koji radi privat. ne znam kuda da odem. da li dr. Žmire ili KOršić rade privatno ako da jel može tel.
    hvala
    ja sam bila kod dr. Vagner,u poliklinici Vili, pregled ti je 300 kn, i radi ti samo ponedjeljkom popodne, u centru je, i brzo si na redu- čekaš možda 5 min. od ugovorenog termina koji sama biraš... nadam se da sam ti pomogla...neznam sad broj tel., ali prilaz Gjure Deželića 32, pa nije teško za naći...

  7. #507
    Mama Martina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb-Malešnica
    Postovi
    198

    Početno

    Da li je netko mimao normalne hormone štitnjače, a antitijela povišena?

  8. #508
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Mama Martina prvotno napisa Vidi poruku
    Da li je netko mimao normalne hormone štitnjače, a antitijela povišena?
    Zašto?
    I to je moguće.
    Ja imam povišena antitijela, T3, T4 su ok, TSH povišen (5,7 otprilike, ne idem sad tražiti).
    Od danas sam na terapiji.

  9. #509
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Citiraj Mama Martina prvotno napisa Vidi poruku
    Da li je netko mimao normalne hormone štitnjače, a antitijela povišena?
    Ja imam normalne hormone a antitijela povišena.. TSH malo skoči pa je normalan.. Neki dan sam išla na pregled kod endokrinologa, dijagnoza hashimoto..
    Nije mi dao terapiju jer mi je zadnji TSH u redu.. Moram ponoviti nalaz za dva mjeseca i napraviti UZV pa ćemo vidjeti..

    a simptomi i dalje prisutni..

  10. #510
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Kad imate hashimoto s normalnim T3 i T4 a (makar malo) povisenim TSH, ne bi bilo lose da uradite i FT4.
    Ja isto imam hashimoto i pokazalo mi se da je najbolje reagovati pre nego sto FT4 drasticno padne, a to ce se svima s visokoim antitelima kad tad desiti.

  11. #511
    Mama Martina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb-Malešnica
    Postovi
    198

    Početno

    A koje sve simptome imate? Mučim se s određenim simptomima već godinu i pol, a doktorica nikako da me pošalje na vađenje hormona štitnjače. Zanima me koji su sve simptomi, pa da usporedim. Meni su T3, T4 i TSH za sada u redu.

  12. #512
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa Vidi poruku
    Kad imate hashimoto s normalnim T3 i T4 a (makar malo) povisenim TSH, ne bi bilo lose da uradite i FT4.
    Ja isto imam hashimoto i pokazalo mi se da je najbolje reagovati pre nego sto FT4 drasticno padne, a to ce se svima s visokoim antitelima kad tad desiti.
    a što, odmah ti je dalo euthoryx? Jer ja sam još na "čekanju".

  13. #513
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Ja tražim brzinsku pomoć...
    nedavno bila kod ginekologa privatno na pregledu, i u čudu me gledala kad sam joj rekla da nikada nisam vadila hormone štitnjače niti radila bilo kakve pretrage vezane za štitnjaču.
    Naime ima jako nepravilne cikluse cijeli život, u pravilu 35 do 70 (i više) dana, u prvoj trudnoći nabila i višak kilograma i sl.
    Dr. opće prakse samo odmahuje rukom, ali možda ipak ne bi bilo loše da napravim neke pretrage. Koja bi bila osnovna pretraga koja bi ukazala da nešto je ili nije problem? Ako treba otići ću privatno, samo da znam gdje i što da pitam.
    Hvala...

  14. #514
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    AndrejaMa, izvadi hormone: T3, T4, TSH. Možeš i privatno, u Brayeru su 70 kn po hormonu, znači 210 kn. Nalaz gotov za par sati.
    Možeš i na uputnicu, ali se onda nalaz čeka cca 14 dana, negdje i duže.

  15. #515
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Hvala, takva info mi je za sada dovoljna!

  16. #516
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    krumpiric, ja sam bila trudna kad sam prvi put dobila dijagnozu hashimoto sa subklinockom hipotireozom. Kako je trudnoca napredovala i kako je organizmu bilo potrebno vise tiroksina, moja hipotireoza je postajala sve vidljivija. Prvi euthyrox sam dobila u 5. mesecu trudnoce. Ne znam kako bi bilo da mi se to desilo van trudnoce.
    Godinu dana kasnije poceli su ponovo simptomi, ali tsh nije bio "strasan", tako da sam i narednu godinu ostala na dozi od 50ug koju sam dobijala od porodjaja. Meni je bilo sve losije, a kad sam konacno dobila povecanje terapije i to na 100ug nisam mogla da verujem koliko mi se stanje popravilo!
    Da sam bar pola tog perioda provela na dozi od 75ug, zivot bi mi bio puno ugodniji. A eto, na kraju sam ipak "zaradila" 100 ug.

    Kako sam ja razumela, euthyrox rastereti stitnjacu da se ne napreze dodatno proizvodeci hormon dok se u isto vreme bori s antitelima (prakticno je u upali).
    Kao doza za subklinicku hipotireozu daje se 50ug..

  17. #517
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    Euthyrox je sintetički hormon Levotiroksin kojeg usporena štitnjača ne luči dovoljno. I zato ga mi sa hipo uzimamo izvana. Usporena je zbog antitijela koja je žderu i uništavaju te ona gubi svoju prvotnu funkciju.

  18. #518
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ima li mozda medju vama onih koje imaju niske razine vezanih hormona, a nemaju nikakvih znakova hipotireoze, tj takva slika im je posljedica niske razine tireoglobulina? kod mojeg djeteta je tako, kazu da manjak te bjelancevine nema nikakvog utjecaja ninasta, ali zasto se dodatno ne unervozit na forumu?

  19. #519
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Meni dr stalno trazi samo FT4 i TSH, tako da zapravo ni ne znam koliki su mi T4 i T3. Mozda I. ima normalan nivo FT4?

  20. #520
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ima
    hocu rec - mene zanimaju one s niskom razinom tireoglobulina
    Posljednje uređivanje od ivarica : 12.09.2011. at 19:30

  21. #521
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Meni je logicno da nema simptoma onda.

  22. #522
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    pa je logicno, ne kuzis sto hocu pitati
    jel moze ta niska razina bjelancevina biti povezana s necim?
    nije mi bas logicno da vecina ljudi ima ok razinu tireoglobulina, a neki je nemaju i da se to bas nigdje ne manifestira?

  23. #523
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj lisica prvotno napisa Vidi poruku
    Euthyrox je sintetički hormon Levotiroksin kojeg usporena štitnjača ne luči dovoljno. I zato ga mi sa hipo uzimamo izvana. Usporena je zbog antitijela koja je žderu i uništavaju te ona gubi svoju prvotnu funkciju.
    pa ja to znam, ako meni kažeš.
    Ja imam hashimoto, ali mi je trenutno TSH u normalnim granicama, vjerojatno pri vrhu, ali je T4 normalan. fT4 nisam vadila. Međutim, nekakve simptome imam, koji se vide uglavnom na ciklusu, jer ciklus nije podložan mojem subjektivnom dojmu kao npr. malodušnost, debljanje...
    Tako da pitam što sa subkliničkom hipotireozom i dali je itko od vas liječi

  24. #524
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    pa je logicno, ne kuzis sto hocu pitati
    jel moze ta niska razina bjelancevina biti povezana s necim?
    nije mi bas logicno da vecina ljudi ima ok razinu tireoglobulina, a neki je nemaju i da se to bas nigdje ne manifestira?
    pa to je zeznuto jer kažu da pravi problem i je u tome što se čovjek sa simptomima saživi i postanu mu/joj dio karaktera, pa ih ni ne primjećuje.

  25. #525
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    pa je logicno, ne kuzis sto hocu pitati
    jel moze ta niska razina bjelancevina biti povezana s necim?
    nije mi bas logicno da vecina ljudi ima ok razinu tireoglobulina, a neki je nemaju i da se to bas nigdje ne manifestira?
    Razumela sam sta si htela da pitas, ali meni je i dalje logicno da ako neko ima mali nvo tireoglobulina i pri tom normalan nivo
    hormona stitnjace, moze da nema simptome. E sad, razlog zasto se stvara manje tireoglobulina stvarno ne znam.
    Takodje mislim da se nama koji imamo problema s radom stitnjace ni ne analizira nivo tireoglobulina,
    samo hormona stitnjace, bilo T3 i T4 ili FT3 i FT4, i naravno TSH.

    Da ne lupam, evo prvi google rezultat:
    http://www.poliklinika-stela.hr/Tireoglobulin.html

    Pise da snizen nivo tireoglobulina nije klinicki znacajan.
    Jedino mozda velicina stitnjace?

    Moji simptomi se odnose na usporenost metablizma, sto je povezano s tiroksinom.

  26. #526
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Ja imam povisena antitijela a hormone normalne. Pa da podjelim svoja iskustva s vama.
    Doktorica me poslala da izvadim hormone stitnjace, a meni se nije dalo cekati dva mjeseca pa sam platila privatno hormone i jos sam platila dva antitija Anti-TPO (tiroid-specifična peroksidaza) i anti-Tg (tireoglobulin). Povisena antitijela na vlastite proteine su pocetak autoimune bolesti - Hashimoto, Gravesova). Antitijela se ne mogu smanjiti i ova bolest se ne moze islijeciti. Sklonost autoimunim bolestima je nasljedna. S vremenom ce antitijla rasti i razarati tkivo stitnjace i zato treba redovito kontrolirati hormone.
    Pazi sad: Povecan broj autoimunih bolesti stitnjace javlja se u zadnjih 30 godina od kad se sol jodira. U soli ima previse joda za svakodnevne potrebe. Visak joda se veze za tireoglobulin, koji kao takav postaje "nenormalan" i nase tijelo stvara ne njega antitjelo (kao sto je u mom slucaju).
    Ono sto mozete poduzeti je smanjiti sol u hrani ili koristiti sol bez joda (ili ih pomjesati). Ne treba zaboraviti da sol unosimo i u drugoj hrani koju ne solimo (sva preradjena hrana ukljucujuci i zitne pahuljice).
    S obzirom da ne mogu uvjeriti muza da jedemo bljutavu hranu, svoju djecu i sebe cu pokusati zastiti od buduce bolesti stitnjace tako da koristim ne jodiranu sol, ovu sam nasla i nije skupa:
    http://mojbio.hr/p-1790-sol-morska-n...yodo-500g.aspx

  27. #527
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Curke,nova sam ovdje.Imam par pitanja u vezi hipertireoze.U sijećnju ove godine saznala sam da imam hipertireozu i od tad sam na terapiji propiltiuoracil,trenutno 1 tableta dnevno.Zadnji nalaz T4 158,2 TSH <0,05. Nalaz mi je poboljšan,T4 u granicama ali problem je TSH jer nikako da se povisi.Naime ja i muž pokušavamo ostvarit trudnoću oko 9 mjeseci ali ništa.Doktor pretpostavlja da je uzrok hipertireoza i nizak TSH.Da li ima itko ko je ostao trudan u sličnim okolnostima?Koliki zapravo treba biti TSH da bi se ostvarila trudnoća? Hvala na odgovorima

  28. #528
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj snelly85 prvotno napisa Vidi poruku
    Curke,nova sam ovdje.Imam par pitanja u vezi hipertireoze.U sijećnju ove godine saznala sam da imam hipertireozu i od tad sam na terapiji propiltiuoracil,trenutno 1 tableta dnevno.Zadnji nalaz T4 158,2 TSH <0,05. Nalaz mi je poboljšan,T4 u granicama ali problem je TSH jer nikako da se povisi.Naime ja i muž pokušavamo ostvarit trudnoću oko 9 mjeseci ali ništa.Doktor pretpostavlja da je uzrok hipertireoza i nizak TSH.Da li ima itko ko je ostao trudan u sličnim okolnostima?Koliki zapravo treba biti TSH da bi se ostvarila trudnoća? Hvala na odgovorima
    Možda bi bilo dobro da svoje pitanje postaviš i na POTPOMOGNUTA OPLODNJA tamo imaš isto temu TSH a pošto vidim da želite zatrudniti možda ti se jave forumašice sa sličnim problemom.
    Ja sam imala problema sa hipotireozom ali vjerujem da će se naći netko i s hiperom.

  29. #529
    sandi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    132

    Početno

    snelly imas pp

  30. #530
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Može pomoć iskusnijih oko nalaza - dr je baš otišla na jednomjesečni godišnji (doduše, ima zamjenu, odem i njoj) - pojma nemam ali po laičkom (možda sasvm pogrešnm surfanjem) to je za hormonalnu terapju ili?

    FT4 10.2 - snižen po referentnim vrijednostima
    TCH 8.66 - dosta povišen u tom slučaju

  31. #531

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Palčice, pretpostavljam da je ovo TCH zapravo TSH - u slucaju da jeste, TSH od 8,6 itekako je za terapiju. Koliko znam referentna vrijednost je oko 4, s tim da se kod zena koje zele trudnocu ili su vec trudne pokusava spustiti na 2. Moj je otkriven kada je bio 12, mjesecima smo trazili odgovarajucu terapiju i sada uzimam 100 mg euthyroxa dnevno. Moja dr smatra da je dobro da su FT4 i FT3 negdje oko sredine referentnih vrijednosti barem, sad nemam nalaze pa se ne mogu sjetiti koja je to tacno granica.

  32. #532

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Mislim, nije sad neka drama u smislu hitne terapije od dan-dva, naravno, ali pozeljno ga je spustiti.
    Posljednje uređivanje od biserko : 22.08.2014. at 12:10

  33. #533
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Da, pretpostavljam da je za terapiju - i sada kada sve izvažem vjerojatno je ona uzrok mojih raspoloženja i stanja nakon poroda (tada sam je vjerojatno i zaradila - hipotireozu). Ovog ljeta su se dosta pojačali simptomi pa evo, čekam još tri tjedna da dođem na red za pregled i vidim što dalje. Nakon trodnevnog iščitavanja vidim da je najveća muka pronaći pravi lijek i dozu. Još mi druga trudnoća nije na kraj pameti (i zbog svojih drugih dijagnoza).

  34. #534

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Ma vidi, terapiju nije tesko dozirati ako nisi luda kao ja
    Ja sam ga za tri mjeseca nakon spontanog (a otkrila da imam i hipotireozu, povisena antitijela, stitnjaca bas ostecena, na uzv vidljiv dugogodisnji hasimoto) spustila sa 12 na recimo 1. Planirala novu trudnocu i onda usljed neke frke privatno, nimalo ne stedeci sebe, ne razmisljajuci kako to moze uticati na mene, tegljenje za sebe i druge, podmetanje ledja, nerviranje bez samokontrole... uglavnom, vidim nije mi dobro, mokra knedla u grlu, nervozna kao pas, placljiva... odem na kontrolu TSH skocio sa 1 na 22! Pod terapijom. Dr mi malo povecala dozu, ja se kontrolisem, redam prioritete i na prosloj kontroli TSH 4 - nije jos idealan za novu trudnocu, ali dobro pada.
    Znaci, bez lijekova ne ide, ali veliku ulogu igra i psiha, vjeruj mi. Ja sam tek sad shvatila da je ok imati oscilacija u smislu variranja antitijela, manje ili vise, a prvih nekoliko puta me to izludjivalo. Osim redovne kontrole kod dr da ne bi presla u hiper, samokontrola emocija je itekako bitna.
    P.S. I ja vjerujem da sam je zaradila nakon prvog pororda, ciklusi nisu bili redovni, ja nervozna, depresivna... nisam obracala previse paznje na sebe, al sto je bilo bilo je.

  35. #535
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    meni je najgore što sam pod terapijom, nalazi hormona u redu a ja krajnje loše...

  36. #536

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Flopice,zasto lose,kakvi su ti simptomi.Oprosti,mozda si pisala,koja ti je dijagnoza?

  37. #537
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    hypo i hashimoto
    ne mogu maknuti od težine u glavi, nejasno razmišljam, otežano govorim...

  38. #538

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Da, vidis, i ja imam pocesto problema sa koncentracijom.
    Flopice, kako si se nosila sa dijagnozom u trudnoci, da li si je tada imala? Pitam jer ja takodjer imam hypo i hasimoto, stitna vidno ostecena, a kako sam imala tri spontana i pripremam se za novu trudnocu, zanima me iskustvo drugih sa istim problemom. Meni dr kaze kako cemo malo povecati dozu eutiroksa, ali strah me da mi tsh ne podivlja na pocetku trudnoce, ocito sam sklona tome.

  39. #539
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    flopice, nisam znala da i ti vodiš bitku.

    Meni je baš loše, nisam navikla da mi je išta pa mi još teže pada. Glavobolje, mučnina, nejasno vidim, usporeno se krećem, otekle su mi potkoljenice i umorna sam od ničega. Od prekjučer osjećam i trnce u rukama - pripisujem sve štitnjači jer ja nikada ni prehlade ni glavobolje nemam. Kile mi divljaju. Izgledam loše.

    Bacila sam se na istraživanje o hrani koja usporava štitnjaču (otkako mi je loše i sama sam izbacila kavu što mi je jako čudno, ali ne mogu je piti, čitam ni ne smijem) - podebljala sam lososa i breskve, a razmišljam da barem privremeno pređem na sirovo jer trebam ovako raditi i funkcionirati još tri tjedna.
    Posljednje uređivanje od palčica : 23.08.2014. at 12:50

  40. #540

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    i ja hypo, Hashimoto

    hormoni uredni

    ja: spavam dok hodam, a kad legnem mogla bi spavati osam dana, narušava mi sve u životu
    napadaji gladi, udebljala sam se 10 kg u par mjeseci
    po noći se presvlačim po dva puta jer se budim u znoju....

    i tako....

    u trudnoći sam bila na terapiji, redovito me kontrolirali, nije ništa podivljalo
    Posljednje uređivanje od ZO : 23.08.2014. at 14:37 Razlog: evo i gutam slova

  41. #541

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    uh,ja imam uzasne podocnjake,od ostalih simptoma nista pretjerano.ali me bas panika hvata od nove trudnoce jer ne znam da li je ta nelijecena stitna mogla napravit stetu.znam da mi je dr rekla nemojte jesti mnogo tahina,to je za one koji imaju cvorove u stitnoj.

  42. #542
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ma ja sam skužila tek nakon poroda, i to dobrih 4 mjeseca
    vidjela smam da sam čudnjikava ali sam umor pripisivala dojenju, hormonima, blablabla
    pa me gin. uputio da provjerim jer sam bila toliko u banani da nisam to povezala sa štitnjačom čiji su mi hormoni bili malo izvan granice i prije trudnoće?!
    prijašnja gin. me nije ništa pitala, vidjela je te nalaze ali nije ništa komentirala, ja sam se odlično u trudnoći osjećala i tako je to prošlo...

    inače kad sam izvadila hormone nakon poroda tsh je bio 76, vrat nabrekao i prilično sam loše bila
    vratilo se u normalu pod terapijom ali imam svakih recimo pola godine tako neke krize, gdje su mi hormoni uredni a ja jedva živa
    pa se discipliniram, uredno živim, rano idem leći, pazim jako na prehranu...
    dokad ću tako balansirati nemam pojma...

  43. #543
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    hypo i hashimoto
    ne mogu maknuti od težine u glavi, nejasno razmišljam, otežano govorim...
    Tako je i meni al to ti ima veze i s umorom sigurno jer naša štitnjača ne podnosi umor i iscrpljenost organizma...to što mi svaki dan uzmemo istu dozu terapije ne znači da se i organizam isto ponaša kao kod normalne štitnjače, ona pušta i zaustavlja hormone kada tijelo to traži i točno zna koliko i kada treba, a mi s našim dozama unosimo uvijek isto...pa ako je naporniji dan,prije se umaramo i krepavamo lagano...ja sada, nakon poroda i s malom bebom, mogu bit toliko umorna da mi se doslovce vrti u glavi navečer ponekad od iscrpljenosti...naprosto ne mogu vjerovati koliko sam umorna...psiha je druga stvar, to sad rješavam i ide mi svakako

    znaš ono, gledam druge zdrave mame kako veselo nose i skakuču sa svojom djecom a ja se pretrgavam da uopće ostanem na nogama

  44. #544
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Otkrivena autoimuna, hipo.
    Dobila 50 mg euthyroxa. Svaki savjet dobrodošao oko prehrane. Do ručka jedem na poslu samo voće jer mi paše, ručak je uvijek povrće i trudim se riba, hranim se zdravo, jedem što izvorniju hranu........mada sam puna vode i to me muči, noge su mi jako otečene da me koža boli - sas vojih 50 došla sam na 58 i bujam mada slabije jedem. Ujutro mi je otečeno i lice, mada sam zaista ok sa psihom i raspoloženjem, dapače, super sam, vidim da sam sva usporena, da mi je svaki korak otežan, trnu mi ruke. Čini mi se da me u zadnjih 30-ak dana baš pokosila ta štitnjača, ali bih probala i uvela svaku namirnicu koja bi pomogla. Znam da chia sjemenke ubrzavaju štitnjaču - i prije sam ih koristila u jogurtu i smoothijima.
    Rehab, što ti je pomoglo od hrane?

  45. #545
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    palči da probaš bezglutensku prehranu?
    ima i anita šupe na svom blogu o ovom problemu
    ja sam makla sve šećere, svu industrijsku hranu i sve glutensko
    neusporedivo odmornije se osjećam
    i provjeri željezo...

  46. #546
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    i ja se osjecam lose i umorno, a nalazi u granicama (uz terapiju naravno). pred kratko sam radila kontrolu i ocekivala lose nalaze, pa sam se iznenadila kad samvidila da nisu. nakon toga sam radila kompletnu krvnu sliku i super je. ne kuzim.

  47. #547
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    flopice, mi se tako godinama hranimo.
    Bezglutenska prehrana me spasila od drugih dijagnoza. I toga se svi kod kuće držimo.
    Ništa rafinirano, ne jedemo šećer u ičemu, povrće kupujem od lokalnih i malih uzgajivača, jedino što ne jedem meso.

    Ne znam kako se sa lijekom smije koristiti bilje - npr. čaj od koprive - s obzirom na to da on izbacuje vodu, a imam je osobno branu i sušenu sa planinskih livada. Voda mi je najgora stvar i noge kao balvani.

  48. #548
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ja pijem čaj od koprive, isto domaći nabran, zbog željeza
    mislim da ne treba biti nekih problema, malo vremenski napravi pauzu između lijeka i čaja
    znam da se tablete željeza ne smiju uzimati u isto vrijeme sa terapijom, jer se lijek lošije apsorbira

  49. #549
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Tako ću i probati, popodne ću piti čaj, ujutro mi je lijek mada ću potražiti i savjet homeopatkinje jer mi kile divljaju, poprilično. 10 kila u mjesec dana.

  50. #550
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    probaj pa ćeš vidjeti, trebalo bi biti pomaka
    ja naizmjenično pijem koprivu i sok od cikle jabuke i mrkve s medom, kad se umorim od čaja..

Stranica 11 od 15 PrviPrvi ... 910111213 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •