Stranica 12 od 15 PrviPrvi ... 21011121314 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 736

Tema: Štitnjača

  1. #551

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Ja uzimam svakodnevno selen i c vitamin, dr kaze selen za stitnu c vitamin za imunitet. Selen stiti tkivo stitne od stetnog djelovanja antitijela, tako mi je objasnila

  2. #552

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Zna li netko gdje se ne čeka predugo na ultrazvuk štitnjače? Na uputnicu, u Zagrebu.

  3. #553
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li netko gdje se ne čeka predugo na ultrazvuk štitnjače? Na uputnicu, u Zagrebu.
    Probaj Vuk Vrhovec - oni su specijalisti za to i znam da se čeka manje nego (recimo) na Rebru.

    Najsigurnije ti je da pošalješ uputnicu e.mailom, javit će ti termin. To možeš i na više mjesta, pa ostaviš tamo gdje najranije dođeš na red, a ostale termine otkažeš.

  4. #554

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Probaj Vuk Vrhovec - oni su specijalisti za to i znam da se čeka manje nego (recimo) na Rebru.

    Najsigurnije ti je da pošalješ uputnicu e.mailom, javit će ti termin. To možeš i na više mjesta, pa ostaviš tamo gdje najranije dođeš na red, a ostale termine otkažeš.
    Upravo sam sve to što predlažeš i napravila! Naime endokrinologica mi je na V.V., ali dobila sam termin za UZV 4 mjeseca nakon termina pregleda kod nje..... Kako stvari stoje morat ću privatno obaviti UZV.

    Htjedoh pitati i kakva su vam općenita iskustva s naručivanjem e-poštom?

    Za ultrazvuk sam poslala mail u Merkur i u Vinogradsku. Iz Merkura je uredno stigao odgovor u roku 1,5h..... A iz Vinogradske ništa..... To mi se i ranije događalo s Rebrom npr.

  5. #555
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Kolegica s posla me upozorila i na hipofizu. Njoj su godinama liječili štitnjaču, a radilo se o hipofizi. Smetnula sam s uma da unatoč nestanku mlijeka imam mliječni iscjedak iz dojki. Google kaže prolaktin i hipofiza. Zvat ću doktoricu. Antihipohondar u meni je zaboravio i na taj simptom. 17 mjeseci nakon prestanka dojenja sigurno nije normalna pojava.

  6. #556

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Kod kontrole štitnjače uobičajena je kontrola tiroidnog stimulirajućeg hormona TSH tj tireotropina. TSH je hormon hipofize zapravo.

  7. #557

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Kolegica s posla me upozorila i na hipofizu. Njoj su godinama liječili štitnjaču, a radilo se o hipofizi. Smetnula sam s uma da unatoč nestanku mlijeka imam mliječni iscjedak iz dojki. Google kaže prolaktin i hipofiza. Zvat ću doktoricu. Antihipohondar u meni je zaboravio i na taj simptom. 17 mjeseci nakon prestanka dojenja sigurno nije normalna pojava.
    ja sam lani napravila cijelu dramu oko tog bijelog iscjetka nakon 2 godine od prestanka dojenja
    vadila sam prolaktin i nalaze štitnjače, sve je bilo ok
    tsh malo povišen, ali ništa strašno
    dr. je rekla da je to kod nekih žena moguće još dugo nakon dojenja
    tek sad kad sam ponovo trudna je konačno prestalo curit
    Posljednje uređivanje od buba klara : 02.10.2014. at 23:44

  8. #558

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    19

    Početno

    Pozdrav! Imam pitanje za nekoga tko je po mogućnosti iz Osijeka!
    Nedavno mi je potvrđena trudnoća, 5 tjedana. Imam hipotireozu već jako dugo i pijem Euthyrox 50mg i dva dana 75mg. Ali u zadnje vrijeme imam filing ko da imam hiper, a ne hipo. Jel mi može netko reći gdje se u Os vade hormoni (nisam sad bila dosta dugo, a i stalno nešta mijenjaju) i kada budu nalazi ako imam običnu uputnicu od dr. opće prakse, a ne od gin "hitno"? Jer me užasno strah spontanog, ne želim da moram čekati 2 tjedna nalaze pa pregled, svašta se može dogoditi. Jel mogu tražiti od gin. da mi da hitnu uputnicu, onda bude isti dan?

  9. #559
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    cure,
    može preporuka za liječnika na Rebru za ultrazvuk štitnjače i parotiroidnih žlijezda?

    hvala

  10. #560
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj MoreliaSpilota prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav! Imam pitanje za nekoga tko je po mogućnosti iz Osijeka!
    Nedavno mi je potvrđena trudnoća, 5 tjedana. Imam hipotireozu već jako dugo i pijem Euthyrox 50mg i dva dana 75mg. Ali u zadnje vrijeme imam filing ko da imam hiper, a ne hipo. Jel mi može netko reći gdje se u Os vade hormoni (nisam sad bila dosta dugo, a i stalno nešta mijenjaju) i kada budu nalazi ako imam običnu uputnicu od dr. opće prakse, a ne od gin "hitno"? Jer me užasno strah spontanog, ne želim da moram čekati 2 tjedna nalaze pa pregled, svašta se može dogoditi. Jel mogu tražiti od gin. da mi da hitnu uputnicu, onda bude isti dan?
    http://forum.roda.hr/threads/29465-s...80#post2722980

    ako je problem još aktualan, možda da probaš na gornjoj temi jer cure sa potpomognute često provjeravaju štitnjaču i hormone štitnjače prije trudnoće i u trudnoći

  11. #561
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    cure,
    može preporuka za liječnika na Rebru za ultrazvuk štitnjače i parotiroidnih žlijezda?

    hvala
    Na temi o nesanici je meni netko preporučio liječnika, ne stignem sad sama tražiti...

  12. #562
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Uf, sad vidim da tražiš na Rebru... ovo je bila preporuka za privatnika.
    Ja bila na Rebru.. nisu me se dojmili.

  13. #563
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Uf, sad vidim da tražiš na Rebru... ovo je bila preporuka za privatnika.
    Ja bila na Rebru.. nisu me se dojmili.
    X

    MM ide na Vuk Vrhovec zbog štitnjače, kolegica s posla isto - kažu da su zadovoljni.

    Od privatnika znam za ove:
    - poliklinika dr. Lacić (on je baš stručnjak za šitnjaču i to izvrstan): http://www.poliklinika-lacic.hr/
    - poliklinika Sv.Rok: http://www.poliklinika-svetirok.hr/

  14. #564
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    toplo preporučam dr škaru, poliklinika leptir.

  15. #565
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    cure,
    može preporuka za liječnika na Rebru za ultrazvuk štitnjače i parotiroidnih žlijezda?

    hvala
    na Rebru je koma guzva i kao na traci, ali u slucaju da imas neki ozbiljniji problem oni mogu napraviti kompletnu obradu i terapiju.
    nemam pojma tko je tamo od lijecnika trenutno, pa mozda da izabres nekoga kod koga se ne ceka dugo.

  16. #566
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Cure, hvala!

  17. #567
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    st4 mi je malo niži, sve drugo ok, kaj s time?

  18. #568
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Ima li netko s hashimotom, na euthyroxu, a da pije kontracepcijske pilule i kakva su mu tj. joj iskustva?
    Imam preobilne menge s kojima se više ne da živit, al me strah kontracepcije uz bolesnu štitnjaču, jel moj strah bedast?

  19. #569
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li netko s hashimotom, na euthyroxu, a da pije kontracepcijske pilule i kakva su mu tj. joj iskustva?
    Imam preobilne menge s kojima se više ne da živit, al me strah kontracepcije uz bolesnu štitnjaču, jel moj strah bedast?
    Nije bedast. Cijeli je organizam povezana cjelina. Konzultiraj se s ginekologom, a možeš i s endokrinologom. Pitaj da li je možda mirena rješenje, ona djeluje lokalno, tj. možda bi bila manje zlo od oralne kontracepcije, a služi baš za liječenje takvih stanja. Ali ipak je to hormonska terapija, pa nisam sigurna da jedno s drugim nema veze. Sretno!

  20. #570
    Margot avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    58

    Početno

    Odstranjeno mi je 3/4 štitnjače operativno.
    Pijem 100 mikrograma Euthyroxa dnevno, a prije nekoliko godina pila sam i Yasmine.
    Ni ginekolog, ni endokrinolog nisu imali nikakvih kritičkih opservacija o nemogućnosti uzimanja ili podatka o eventualnim nuspojavama.
    Niti sam osobno osjećala ikakve tegobe.

  21. #571
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Cure, umorna sam kao da me bager pregazio, menstr.su postale nepravilne, grčevi u nogama sporadično ali

    definitivno me taj umor ubija!

    Kaj velite: je l' bi to bila štitnjača u pitanju?

  22. #572
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Teica prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, umorna sam kao da me bager pregazio, menstr.su postale nepravilne, grčevi u nogama sporadično ali

    definitivno me taj umor ubija!

    Kaj velite: je l' bi to bila štitnjača u pitanju?
    Može biti hipotireoza, ali ima i drugih uzroka... kod mene je bila anemija zbog niskog željeza, a uzrok tome su bile prečeste i preobilne menstruacije. Ostalo što mi pada na pamet ovak iz glave je povišen šećer u krvi, nedostatak magnezija ako imaš grčeve...

    U ljekarnama znaju imati besplatne provjere ststusa minerala i vitamina. Vidi da li ima štogod u tvom susjedstvu, pa nek te provjere. Može bitinešto banalno. Meni je lani falilo c vitamina, krvarile su mi desni a ta jednostavna činjenica mi nije pala na pamet.

    Sretno!

  23. #573
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Peterlin, hvala !

  24. #574
    Minda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    U blizini
    Postovi
    283

    Početno

    Podižem temu

    Zanima me ima li netko iskustva s "čvorovima" na štitnjači i operacijom štitnjače (hormoni uredni) ... te kako ide oporavak nakon?

    u strahu od rezultata pretraga i moguće operacije vaša iskustva su mi dobrodošla

  25. #575
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Ja sam ti to imala. Moj cvor je bio dobrocudan.

    Sve je super, cak niti terapiju ne moram uzimati, ova preostala polovica radi super.

    Nemoj se bojati.
    Ako te jos kaj zanima, pitaj.

  26. #576
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Zhang, a što su ga onda odstranili? Bojali se da neće preći u maligni ili?

    Moj je dobroćudan, kolordopler je pokazao da je on ok, ali mi nisu predlagali operaciju. Sad se malo brinem, još pogotovo kad se uzme u obzir moja genetika.

  27. #577
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Mene zanima kuda krenuti ako misliš da bi problem bio štitnjača. Hormoni? Ultrazvuk?
    Imam često lupanje srca, knedlu u grlu, promjene rasšploženja, preznojavam se, onako kao valunzi, problem s koncentracijom, kao da nekad ne mogu udahnuti do kraja. Sve što pojedem vidi se na vagi.
    Uglavnom, baš se nekako čudno osjećam. Ne osjećam se bolesnom, ali nešto mi ne štima, nisam to ja.

  28. #578
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    j-la, bio je hladni cvor i dosta velik. A ja se ne bojim operacija

    Mitovski, neki redoslijed bi bio krv i uzv, a ako ima potrebe onda dalje scintigrafija....
    Posljednje uređivanje od zhang : 26.01.2017. at 15:26

  29. #579
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Zhang srce si .

    Hladni jesu rizični. Mislila sam da ti je bio topli a još ti ga izvadili. Ne bojim se ni ja operacije, čak sam rekla da odmah poslije druge trudnoće idem sama da mi izvade jednu stranu.

    Javim se poslije scintigrafije, na koju čekam od aprila prošle godine .

    Meni su prvo radili UZ pa onda krv, ali to sve bude u jednom danu.

  30. #580
    Minda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    U blizini
    Postovi
    283

    Početno

    Zhang - Koliko ti je trajao oporavak? bolovanje nakon operacije?
    meni je "hladni cvor"? Doslovno pod navodnicima i sa upitnikom stoji u nalazu I to mi djeluje kao da nisu sigurni .
    punkcija ukazuje na mogucu atipiju
    Posljednje uređivanje od Minda : 26.01.2017. at 19:56

  31. #581
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    E da, i punktirali su mi. Ja imam jedan veliki shift delete u mozgu pa zaboravim puno toga

    Oporavak je trajao cca 2 mjeseca, ali kad kazem oporavak, to mislim do momenta kada sam pocela ponovo trenirati. Znaci da je realno oporavak bio puno brzi.

    S time da sam ja pokupila zlatni stafilokok pa se sve zakompliciralo i produzilo...ali to je jedan od x slucajeva da te potrefi bakterija. Ostale 4 operacije u zivotu su prosle bez bakterije.

  32. #582
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    j-la

  33. #583
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Minda, mami su prošle godine odstranili štitnu, imala je folikularni karcinom. Dio liječenja je primanje radioaktivnog joda. Operacija je bila u maju, jod je primila u julu. Po meni se oporavila u augustu. A još joj je tad bilo 62 godine.
    Ti si mladja pa će oporavak biti mnogo brži.
    Sama operacija nije strašna, bude jako brzo gotovo. Kod nas se u bolnici, poslije ostaje jos 3-4 dana. Još ako su predložili odstranjenje samo jednog režnja, bit će to super .

  34. #584
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj zhang prvotno napisa Vidi poruku
    Ostale 4 operacije u zivotu su prosle bez bakterije.
    Ti si sa anesteziologom na ti .

  35. #585
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Da
    Ja na pripremi kazem: dajte mi tableticu za hrabrost
    A ako nije opca, onda se zekam sa ekipom. Ajme uzas.

  36. #586
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno Štitnjača...

    Trebala bih savjet/pomoć. Zanimaju me vaša iskustva s Euthyroxom ili Letroxom.

    Naime, već nekoliko godina imam vrlo neugodne simptome - koji bi se mogli povezati s hipotireozom, ali nikad mi hormoni nisu bili van referentnih vrijednosti. Ovoga sam ljeta konačno napravila sve potrebne pretrage - sve hormone, scintigrafiju, punkciju štitnjače. Dr. X mi je preporučio da počnem uzimati 25 nečega (ne znam kakva je to mjera) Euthyroxa. Išla sam i po drugo mišljenje, što bih uvijek napravila kad je u pitanju uzimanje nekog lijeka. Liječnica mi je rekla (mogu na pp napisati o kojim je liječnicima riječ, oba su vrlo poznata, specijalisti nuklearne medicine) da mi zasad nije potrebna nikakva terapija i da na kontrolu dođem za godinu-dvije.

    Trenutačno ne pijem nikakve lijekove. Ovaj ću PMS pamtiti i pamtiti : ). Majko mila, koje su to oscilacije - raspoloženja, fizičkih stanja, nervoze, neopisivo. Imam osjećaj da je svaki sve teži. Ne pretjerujem. Ali i inače nisam dobro - neopisivo sam umorna, jako loše spavam, anksiozna sam (jako tjeskobna), imam problema sa želucem...

    Zašto sve ovo pišem? Oko mene je puno žena na Euth, npr. moja šogorica koja se već 8 godina muči pa moja računovotkinja... puno bliskih ljudi. Znam ih barem 30. Samo mi je račun. rekla da je prezadovoljna i da se preporodila otkad uzima hormone. Sve ostale imaju niz neugodnih simptoma i zapravo se muče (blago rečeno).

    Kakva su vaša iskustva? Mene je strah prijeći na neki lijek i tako do kraja života. Ni trenutka ne bih razmišljala da su oba endokrinologa rekla isto. Uzima li netko onaj drugi - Armour? Je li se netko prirodno izliječio?

    Hvala unaprijed

  37. #587
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Koja ti je dg na kraju? Da li imas hashimoto?

  38. #588

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Jesu li ti vadili antitijela?

    Živim s Hashimotom već 15-ak godina ili više, ne sjećam se, na Euthyroxu sam. On se dozira u mikrogramima, doza od 25 koju ti je prvi specijalist preporučio najmanja je. Taj lijek zapravo je tiroksin, ili T4, to isti onaj spoj koji luči zdrava štitnjača i koji koji se mjeri u krvi radi dijagnostike. Drugi hormon, trijodotironin, T3, u organizmu nastaje iz T4 uz pomoć enzima koje imamo.
    Zbog toga se osobama koje imaju nedovoljno aktivnu štitnjaču obično propisuje samo tiroksin. Ako je koncentracija slobodnog T3 koja se određuje u labosu preniska i uz terapiju hormonom T4 (čija konc. je normalna uz terapiju), onda je to indikacija da se izvana dodaje T3, jer oba su važna za funkcioniranje organizma. Ovaj drugi lijek koji si spomenula, Armour, sadrži i T4 i T3.

    Nisam sigurna da ti je PMS nužno vezan za štitnjaču.

    Za odluku što napraviti, mislim da ti treba i treće mišljenje. Oprosti ako nisam korisna.
    Užasno je važno kako se osjećaš, ali budi svjesna da su simptomi hipotireoze često slični uobičajenom svakodnevnom umoru, plus, psihosomatika igra veliku ulogu.

    Često sam znala slušati ljude kako se žale kako valjda jedva preživljavaju užase koje im je priredila štitnjača, a zapravo su puno bolje od onih koji se manje žale - simptomi su im zapravo blaži.

    Ako te zanimaju detalji o meni i mome liječenju, PM.

  39. #589
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    Imam hipotireozu i hashimoto više od 10g. Kada sam počela piti eutyrox preporodila sam se.
    Prije terapije bila sam beskrajno umorna, depresivna, stalno prehlađena, bolili su me zglobovi, s vidom sam imala problema, kosa mi se prorijedila, obrve i trepavice skoro nestale, usporeno sam shvaćala i općenito sve radila usporeno, jedino mi je srce radilo na 90 otkucaja u minuti, i debljala sam se.
    Posljednje uređivanje od NetkoMiOteoNick : 09.10.2017. at 12:04

  40. #590
    Margot avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    58

    Početno

    Osobno pijem Euthyrox već više od dvadeset godina - operirana sam 1996. i nemam nikakvih problema, štoviše hormoni su mi u normali od 1997. (trebalo jest neko vrijeme da mi pogode dozu).
    Možda ti nije dobro titrirana doza-zapravo, on i nije lijek u pravom smislu te riječi, nego umjetni hormon.

  41. #591
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Bok, curke, hvala Vam na odgovorima

    Ovako, ja još uvijek ništa ne pijem, zato sam se ovdje i javila jer su mi dva endokrinologa dala dva različita odgovora, tj. dijagnoze, a ja bih trebala znati što ću? A nemam pojma, stvarno.

    Napisat ću svoje nalaze pa mi možda vi možete reći zašto je to tako.


    HORMONI ŠTITNJAČE

    TSH - 1.17 (REF. 0.270 - 4.20)
    FT4 - 13.08 (REF. 12.00 - 22.00)
    FT3 - 3.15 (REF. 3.10 - 6.80)

    PROTUTIJELA ŠTITNJAČE

    Anti-Tg - 55.33 (REF. 0,00 - 115.00)
    Anti-TPO - 16.40 (REF. 0.00 - 34.00)
    Anti-TSHR - <0.30 (REF. 0.00 - 1.75)

    PARATIREOIDNE ŽLIJEZDE

    Parathormon (PTH) - 3.79 (REF. 1.6 - 6.9)

    Nalaz punkcije ok.

    Prvi doktor na ove nalaze (i scintigrafije) napisao - smanjenja funkcionalna rezerva štitnjače. Promjene su nešto jače zahvatile lijevi režanj štitnjače. Nema znakova razvoja autonomije unutar tkiva štitnjače.
    Th.: Euthyrox 25 mikrograma

    Mišljenje drugog dr. - uredan funkcionalni i morfološki status štitnjače te nije potrebna terapija. S obzirom na blago pozitivna tiroidna antitijela preporučujem kontrolu T4, TSH i TPO-a za godinu-dvije.

    Zar da idem i po treće mišljenje? Što biste vi na mojemu mjestu?
    Sorry što toliko gnjavim, ali ne znam što ću. Osjećam se loše, i to jako.

    Što nemam od simptoma hipotireoze? Ne debljam se, naprotiv - u najmršavijoj sam fazi, ne ispada mi kosa, nisu mi se stanjile obrve.

    ALI - neopisivo sam umorna, imam nesanicu, stalno se budim, nervozna sam (jako), anksiozna, imam šum u uhu i još toga, ali ovo su simptomi koji prevladavaju.

    Hvala vam na vremenu : )

  42. #592

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Ja sam imala cistu na štitnjači, pa sam neko vrijeme malo proučavala sve ovo o čemu pišeš. Mislim da bi puno informacija mogla naći na fejsu u grupi To nisam ja - to je moja štitnjača. Koliko me sjećanje služi, tamo ljudi iz iskustva, koji boluju ili su bolovali, govore o vrijednostima hormona, pa tako, da bi se čovjek osjećao dobro, hormoni moraju biti u optimalnim vrijednostima. To znači, nešto u gornjoj trećini referentnih vrijednosti, nešto prema donjoj vrijednosti i sl. Ne znam u detalj, pa ne bi htjela navoditi te na loš trag.

    Ako ti išta znači, razumijem te i dijelu koji se odnosi na pms.
    Uh....

  43. #593
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Bok, curke, hvala Vam na odgovorima

    Ovako, ja još uvijek ništa ne pijem, zato sam se ovdje i javila jer su mi dva endokrinologa dala dva različita odgovora, tj. dijagnoze, a ja bih trebala znati što ću? A nemam pojma, stvarno.

    Napisat ću svoje nalaze pa mi možda vi možete reći zašto je to tako.


    HORMONI ŠTITNJAČE

    TSH - 1.17 (REF. 0.270 - 4.20)
    FT4 - 13.08 (REF. 12.00 - 22.00)
    FT3 - 3.15 (REF. 3.10 - 6.80)

    PROTUTIJELA ŠTITNJAČE

    Anti-Tg - 55.33 (REF. 0,00 - 115.00)
    Anti-TPO - 16.40 (REF. 0.00 - 34.00)
    Anti-TSHR - <0.30 (REF. 0.00 - 1.75)

    PARATIREOIDNE ŽLIJEZDE

    Parathormon (PTH) - 3.79 (REF. 1.6 - 6.9)

    Nalaz punkcije ok.

    Prvi doktor na ove nalaze (i scintigrafije) napisao - smanjenja funkcionalna rezerva štitnjače. Promjene su nešto jače zahvatile lijevi režanj štitnjače. Nema znakova razvoja autonomije unutar tkiva štitnjače.
    Th.: Euthyrox 25 mikrograma

    Mišljenje drugog dr. - uredan funkcionalni i morfološki status štitnjače te nije potrebna terapija. S obzirom na blago pozitivna tiroidna antitijela preporučujem kontrolu T4, TSH i TPO-a za godinu-dvije.

    Zar da idem i po treće mišljenje? Što biste vi na mojemu mjestu?
    Sorry što toliko gnjavim, ali ne znam što ću. Osjećam se loše, i to jako.

    Što nemam od simptoma hipotireoze? Ne debljam se, naprotiv - u najmršavijoj sam fazi, ne ispada mi kosa, nisu mi se stanjile obrve.

    ALI - neopisivo sam umorna, imam nesanicu, stalno se budim, nervozna sam (jako), anksiozna, imam šum u uhu i još toga, ali ovo su simptomi koji prevladavaju.

    Hvala vam na vremenu : )
    sorry, ali ja ne vidim gdje su to blago pozitivna antitijela. kod hashimota ona su prekonekoliko stotina. kod tebe je to ok. tako da hashimoto po tome nije. hormoni su ti isto više/manje ok.
    iskreno, poslušala bih savjet drugog (aj mi pp-aj koji su to) liječnika. ali na sljedeću kontrolu ne bih čekala godinu dana nego 6 mjeseci.
    a simptomi mogu biti od tisuću drugih stvari. stresa, umora, loše prehrane... nije uvijek štitnjača glavni krivac

  44. #594
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Hvala, Rena. Magriz, poslala sam pp

  45. #595

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Na tako niske ft3 i.ft4, plus tvoje tegobe, ja bih uzela Euthyrox. Tocnije, u vrlo slicnoj situaciji sam ga uzela, i preporodila se. Tako mala doza Euthyroxa ti nikako ne moze naskoditi, samo pomoci.

  46. #596

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ovo sto Rena govori, cesto se spominje da bi idealno bilo da je ft3 barem oko polovice referentnog intervala, a ft4 u gornjoj trecini.

  47. #597
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Da, Martina, to su mi mnogi rekli, da se štitnjača "muči". Ja sam, iskreno, jako nesretna što bih uzimala sintetski lijek, uvijek sam naginjala nečemu prirodnom. Ono što mi se također ne sviđa je činjenica da sve moje frendice ili poznanice koje su na E. stalno pomalo povećavaju dozu. Mislim da to znači da štitnjača pomalo otkazuje, nisam još naišla na slučaj da je netko bio na visokoj dozi pa je smanjio. Ili možda griješim?

    Martina i ostale curke koje ste napisale da ste se preporodile - na što konkretno mislite? Na koji vam se način popravila kvaliteta života? Koliko je vremena moralo proći da biste uočile promjene?

    Hvala : )

  48. #598

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja sam vec 4 god na maloj, uglavnom istoj dozi, 25 mcg. Sad u trudnoci su mi malo povecali pa dva dana u tjednu imam 50 mcg.

    Od pozitivnih promjena: kronicni zatvor nestao nakon 2 tjedna, umor nakon cca 3 mjeseca, a s vremenom se spustio i kolesterol.

  49. #599
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Ja sma znala bit na 100mcg Euthyrox pa sam sad na na 75 mcg...kod mene je Hashimoto u pitanju..

  50. #600

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo sto Rena govori, cesto se spominje da bi idealno bilo da je ft3 barem oko polovice referentnog intervala, a ft4 u gornjoj trecini.
    Da, na to sam mislila. Nisam stručna, pa se bojim pisati detaljnije. Znam samo ono što sam čitala u grupi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •