Stranica 4 od 15 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 736

Tema: Štitnjača

  1. #151
    Maza avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    174

    Početno

    mami ajd dobro.
    Iako me frka tih nalaza , pijem taj eutiroks 50 već 3 mj. ali i dalje sam umorna i pospana i nekako teška....
    sve mi je tlaka i ništa mi se ne da.a na posao bi si najrađe ponijela i krevet.kronično sam neispavana...


    a i matija čeka bracu ili seku već skoro 5 godina.................

  2. #152
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Treba vremena da ti pronadu pravu dozu lijeka ,ne brini , a evo i malo vibrica~~~~~~~~~~~~~~~~~

  3. #153

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Ja sam sve obavila prije tjedan dana i pijem euthyrox 25 (tako mi je odredila endokrinologinja kad je cula da imam 48 kila ).
    Hvala na odgovorima.

  4. #154

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    288

    Početno

    Ja sam blagi hipo. Imam lagano povišeni TSH (5,5)- dijagnoza Hašimoto. Prepisan mi je eutyrox 50 mg dnevno. Jučer sam popila prvu tabletu. Zanima me kad se pojave prve "reakcije" organizma na tablete. Mislim kada ste vi osjetile neke promjene. Napominjem da sam isto slučajno na sistematskom otkrila problem i da nemam nekih pretjeranih simptoma, koje bih pripisivala ičemu drugom osim činjenici da sam zaposlena mama s dvogodišnjakom doma.

  5. #155
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    jedina promjena kod mene je bila ta da sam prestala biti depresivno-melankoličan tip.
    inače nisam imala nikakve simptome, a te svoje crnjake sam pripisivala svom karakteru. ah kako sam bila u krivu

  6. #156

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    288

    Početno

    Lutonjica, a nakon koliko vremena si osjetila promjenu- prestala biti depresivno-melankolična? Mislim koliko si dugo pila hormone i primijetila promjenu? Da znam kad da očekujem čuda?!

  7. #157

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    131

    Početno

    Pomoć!!

    U zadnje vrijeme ne funkcioniram najbolje, a sve je kulminiralo prije nekoliko dana kad sam osjetila nevjerojatno lupanje srca, izmjerila puls 96, osjećala nervozu, imala nesanicu i suzenje oka. Naravno da sam odmah išla googlati i došla do zaključka da se radi o tzv. tireoidnoj oluji. Zna li netko nešto više o tome i imam li razloga za brigu? :/ U međuvremenu, naručila sam se kod kirurga otorinca jer već dulje vrijeme to planiram. Inače imam hipertireozu i ne uzimam nikakvu terapiju. Hormoni od prije dva mjeseca pokazivali su uredne vrijednosti T3 i T4, dok je TSH bio skoro na nuli (o,oo1). Terapiju ne uzimam otkad sam rodila jer nije kompatibilna s dojenjem, a dojiti sam prestala prije tri mjeseca. Zapravo to je bio početak nekih blažih promjena, jer tijekom perioda dojenja nisam primijetila nikakve značajnije probleme.
    Bilo kakva informacija je dobrodošla!

  8. #158

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    143

    Početno

    meni nakon tjedan terapije poceo nestajati celulit, sad sam u 5 mj trudnuce, debljam se ali od celulita ni c

  9. #159
    Maza avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    174

    Početno

    Evo cure dobila neki dan nalaze: nakon pijenja 4 mj. eutiroksa od 50 ,nalazi su :
    TSH:5,212, FT4-20,08, FT3-5,60, uveli mi 75mg eutiroksa.

    I napisali su mi da u skučaju trudniće odmah dođem. Mene to brine jer se bojim a i nisam sigurna smijem li ići na bebu dok štitnjača nije izregulirana?

  10. #160

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    danas sam u doktorskom modu :8 (disclaimer: NISAM medicinski profesionalac)

    dakle, meni se cini da TSH od 5 nije tako strasno visok (gornja granica je oko 4, to ovisi o labosu), ako ostanes trudna ne bi se trebalo desiti nista dramaticno, tim prije sto su ti slobodni T3 i T4 u granicama normale.

    razlog sto su ti rekli da dodjes cim ostanes trudna (i hvala Bogu da su tako rekli!) lezi u tome sto trudnoca mijenja sliku, obicno potrebe za tiroksinom (Euthyroxom) rastu. dakle, trebat ce prilagodjavati terapiju. hipotireoza u trudnoci lose utjece na razvoj bebinog mozga, ukratko.

    ja bih na tvome mjestu slusala samo doktore, ove informacije sto ovako podijelimo mi koje imamo iskustva na vlastitoj kozi sluze samo da se bolje orijentiras.

  11. #161
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Jeste sigurne da je zbog TSH?
    Meni je naime preko 6, skoro 7, i baš sam (zahvaljujući ovom forumu ) pitala što ako planiram zatrudniti, ako zatrudnim...liječnik me još u čudu pogledao, ma ništa, ništa, dođite za godinu dana...Ono što me zapanjilo su antitijela koja su nenormalno skočila u roku od par mjeseci...i nikakvu terapiju još ne uzimam...ali, dobro, u to se neću paćat, mislim da zbog ovoga o trudnoći mijenjam liječnika (specijalista) :/

  12. #162

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    odi endokrinologu (ali nije panika)

    ovako: TSH je hormon koji luci hipofiza. TSH je skracenica od "thyroid-stimulating hormone", funkcija mu je da stimulira stitnjacu da luci tiroksin (T4)

    TSH je povisen kada stitnjaca steka (jer to je u stvari signal nasega tijela stitnjaci da nam fali njenih hormona)

    blago povisen TSH znak je da se stitnjaca ulijenila, iako se iz nalaza T3 i T4 (jos bolje fT3 i fT4) ne vidi nista, oni su u granicama normale. to "blago povisen" TSH za vecinu lijecnika je negdje do 7, i cesto se u toj fazi ne propisuje Euthyrox, ceka se da vrijednost TSH predje 7

    ako je ta faza vec prosla, i osoba je vec pod terapijom a TSH je i dalje visi od normale, onda se terapija prilagodjava

    e sad, u trudnoci uvijek dolazi do promjena, i obicno je potrebna veca doza vanjskog tiroksina. zbog toga mislim da bi bilo mudro ici endokrinologu, ako vec nisi bila. mozda ti nece trebati terapija, ali hormone treba kontrolirati, tim prije sto imas antitijela (pretpostavljam da imas Hashimota)

  13. #163

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Ajme, cure pomagajte. Za one koji ne znaju, prije dvije godine sam operisala stitnjacu i od tada imam smanjen rad hormona i pijem E-125 mg

    i jutros odem na kontrolu (redovnu jednogodisnju) kad mi sad stitnjaca luci vise hormona. :shock: Maloprije zove doktor i kaze da pijem pola tablete.
    Prebade me Kalcij koji mi je 192 . I njega imam manjka :/ Poslije operacije stitnjace, imala sam problema sa Kalcijem, pa sam u bolnici dobijala infuzije, a poslije mjesec dana pila onaj sumeci sto se razmuti sa vodom (Maxi Kalcij)
    Imate li kakav savjet kako da dignem ovaj Kalcij. Doktor ce me nazvat iduce sedmice da mi kaze sta da uzimam. tek je dobio nalaze.
    Eto, sto me uhvati nekakav strah. kako prezivjeh ono kocenje od nedostatka kalcija, pravo me strah da ce mi opet tako biti (onda je bio 103)

  14. #164

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    p.s sta se moze u apoteci uzieti bez recepta (mislim na Kalcij) dok mi doktorica ne poslaje recept??? Sta da pijem??? Ovaj Maxi Kalcij se uzima samo sa receptom :/

  15. #165

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    ja jučer dobila nalaze. TSH blago povišen, FT4 blago snižen. T3 i T4 u granicama.
    Trudna sam 23 tjedan i malo sam u komi. Endokrinolog mi nije dao još terapiju (?) ali kontroliram hormone svakih mjesec dana..Pokazivao mi je svakakve slike beba i djece koji su hypo u nekoj knjizi i kad sam ga pitala zašto mi to pokazuje, rekao mi je da moram biti svjesna mogućih posljedica...ne kužim zašto mi ne da terapiju...možda da potražim drugo mišljenje?

  16. #166
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Citiraj loonalee prvotno napisa
    ja jučer dobila nalaze. TSH blago povišen, FT4 blago snižen. T3 i T4 u granicama.
    Trudna sam 23 tjedan i malo sam u komi. Endokrinolog mi nije dao još terapiju (?) ali kontroliram hormone svakih mjesec dana..Pokazivao mi je svakakve slike beba i djece koji su hypo u nekoj knjizi i kad sam ga pitala zašto mi to pokazuje, rekao mi je da moram biti svjesna mogućih posljedica...ne kužim zašto mi ne da terapiju...možda da potražim drugo mišljenje?
    loona, pa kakav ti je to lekar?
    da li su ti u labu dali referentne vrednosti za drugi trimestar trudnoce?
    granice su tada prilicno razlicite.
    donja granica za ft4 je npr pomerena na dole, jedino tsh ja mislim da je do 3.5...
    a te slike koje ti pokazuje, nemam reci.
    problemi kod beba nastaju kad je hypo neprrepoznat, pa ode u extrem, svuda ces naci da subklinicki hypo nije opasan u trudnoci.
    cak se moze desiti ako ti da nadomestak hormona da bebica ima strumu, mislim da znog toga (a i granicnih nalaza) ne daje terapiju.

  17. #167

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    na nalazima su samo "obične" referentne vrijednosti a ne korigirane referentne vrijednosti za trudnoću...
    Ma ne znam..malo sam vrludala po netu ne bih li našla malo više informacija, ali sve na što naiđem je zastrašujuće i ne mogu ni čitati...

  18. #168

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    imas na stranici Laboratorija Breyer:

    http://www.lab-breyer.hr/v2/usluge_o...pretraga_id=73

    ovo je za fT4. odes na usluge, na hormone stitnjace, i klikas

  19. #169

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    hvala

    Primijetila sam da različiti laboratoriji imaju i različite referentne vrijednosti. Prema ovima mojima i Breyerovima, TSH mi je i dalje povišen, ali ft4 je prema mojima snižen, dok je prema Breyerovima

  20. #170

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Citiraj loonalee prvotno napisa
    hvala

    Primijetila sam da različiti laboratoriji imaju i različite referentne vrijednosti. Prema ovima mojima i Breyerovima, TSH mi je i dalje povišen, ali ft4 je prema mojima snižen, dok je prema Breyerovima
    ne znam zakaj fali zadnji dio rečenice :?
    Prema Breyerovima je ok.

  21. #171
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    [quote="loonalee"]
    Citiraj loonalee prvotno napisa
    Prema Breyerovima je ok.
    Ako je ok prema ovima za trudnocu, onda je ok. Ja sam svog endokrinologa bas pitala za trudnocu, i on mi je rekao da se povecava kolicina nekih proteina u krvi za koje se vezuje ft4 u trudnoci, zato je manja donja granica, narocito u drugom i trecem trimestru.

    za t4 su isto drugacije granice.


    Inace i ja sam subklinicki hypo, s tim da mi se poboljsava stanje, i padaju antiTPO, smanjuje se tsh.. nadam se da necu zaglaviti u pravi hipotiroidizam.

    Posebno me je uplasilo to za trudnocu (znas da sam imala missed), i googlala sam mnogo, ali sam i pitala lekara, i zakljucak je da sve te uzasne stvari na koje naletis na netu mogu da se dese kod tezeg i neprepoznatog, pa time i nelecenog hipotiroidizma.

  22. #172

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Hvala ti kli

    Mogu ti reći da nisam imala pojma koliko je štitnjača bitna i na koliko sve organa djeluje i kakva sve stanja može izazvati...Tek sada malo povezujem neke stvari i kužim da je najvjerovatnije upravo dizbalans hormona štitnjače bio ili je kriv za puno toga. Pa samo kad se sjetim problema s dojenjem, odnosno s nedovoljnom količinom mlijeka, pa sve do moje mršavosti za koju su mi čak u nekim trenutcima govorili da sam anoreksična ( a kad vide koliko jedem, svi opadnu na rit )

    Pokušavam se ne opterećivati više od potrebnog, ali ponekad me malo "uzme" i totalno se zdeprimiram...pogotovo nakon što mi je ovaj pokazao sve one slike....

  23. #173

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    loonalee, u trudnocu TSH u principu bude na granici sa blagom hipertireozom i to nije zabrinjavajuce. to je normalno stanje za zdravu trudnocu. ako si prije trudnoce bila u blagoj hipo, to se u trudnoci moglo popraviti i ici prema ravnotezi ili cak prema hiper. kod tebe vidim to nije slucaj (iako nisi rekla koliko ti je TSH bio povisen). u trecem tromjesecju stitnjaca fetusa samostalno radi tako da neke blage neravnoteze kod tebe ne bi trebale utjecati na bebu. ono sto je bilo od izuzetne vaznosti je ravnoteza stitnjace u prva tri mjeseca, kada se formira nervni sistem. ja bih na tvom mjestu ipak otisla po drugo misljenje i ne bih pustila da mi TSH bude u neravnotezi. ja sam svoj TSH kontrolirala na svakih 3 tjedna u trudnoci (prva 3 mjeseca svaka 2 tjedna jer instant reagiram na promjene u kolicini euthyroxa kao i bilo kakvom hormonalnog disbalansa u organizmu).

  24. #174
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ja sam najvise o stitnjaci u trudnoci procitala ovde:
    http://www.thyroidmanager.org/Chapter14/chapter14.pdf

  25. #175

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Da ne otvaram novi topic, možda se mogu ovdje ubaciti.
    Osjećam se kronično loše, umorno, depresivno, kile idu gore unatoč tome što izrazito pazim što jedem...

    I onda sam mjerila razinu vitamina i minerala u organizmu, i ispalo je da mi nedostaje kalcija i joda. Nakon toga sm vadila i hormone štitnjače, i oni su ok. T3 je 1.29 (0,01 ispod donje granice), a T4 i TSH su usred intervala. I krvna slika je ok, a željeza imam skoro previše

    Mojoj doktorici je to otprilike završen slučaj, s obzirom da su nalazi ok, ali mene i dalje muči taj nedostatak joda. I muči me to što se osjećam loše, a ne vidim razloga za to. :/

    Ima li tko kakav prijedlog, koje pretrage napraviti i kome se obratiti?

  26. #176
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Izvadi FT3, FT4 i TSH , a napravi i ultrazvuk stitnjace. Samo ce ti takozvani slobodni (F) T3 iT4 dati prave vrijednosti. Ultrazvuk mozes radit u bolnici ili privatno. Mislim da dode oko 200-250 kn , ovisno o ordinaciji.

  27. #177

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa
    Da ne otvaram novi topic, možda se mogu ovdje ubaciti.
    Osjećam se kronično loše, umorno, depresivno, kile idu gore unatoč tome što izrazito pazim što jedem...

    I onda sam mjerila razinu vitamina i minerala u organizmu, i ispalo je da mi nedostaje kalcija i joda. Nakon toga sm vadila i hormone štitnjače, i oni su ok. T3 je 1.29 (0,01 ispod donje granice), a T4 i TSH su usred intervala. I krvna slika je ok, a željeza imam skoro previše

    Mojoj doktorici je to otprilike završen slučaj, s obzirom da su nalazi ok, ali mene i dalje muči taj nedostatak joda. I muči me to što se osjećam loše, a ne vidim razloga za to. :/

    Ima li tko kakav prijedlog, koje pretrage napraviti i kome se obratiti?
    koliko ti je Kalcij :?
    i meni se desilo isto sa istim i evo pijem Maxi Kalcij u granulama 2X1

  28. #178
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa
    I onda sam mjerila razinu vitamina i minerala u organizmu, i ispalo je da mi nedostaje kalcija i joda. Nakon toga sm vadila i hormone štitnjače, i oni su ok. T3 je 1.29 (0,?
    A kako si mjerila to? Vađenjem krvi ili onim strujama možda? I meni je isto toga falilo, joda (a Hashimoto sam ) i kalcija...Kalcij mora faliti kad jajnici ne rade, hormoni , to je kao u menopauzi...uzimam kalcij citrat, mada neki kažu da se tu ne može puno napraviti...možda sačuvati zalihe, i to je puno...Baš me zanim je li nekome verificirano poboljšanje na tom planu poslije uzimanja kalcija...

  29. #179

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj linolina prvotno napisa
    Citiraj ninaXY prvotno napisa
    I onda sam mjerila razinu vitamina i minerala u organizmu, i ispalo je da mi nedostaje kalcija i joda. Nakon toga sm vadila i hormone štitnjače, i oni su ok. T3 je 1.29 (0,?
    A kako si mjerila to? Vađenjem krvi ili onim strujama možda? I meni je isto toga falilo, joda (a Hashimoto sam ) i kalcija...Kalcij mora faliti kad jajnici ne rade, hormoni , to je kao u menopauzi...uzimam kalcij citrat, mada neki kažu da se tu ne može puno napraviti...možda sačuvati zalihe, i to je puno...Baš me zanim je li nekome verificirano poboljšanje na tom planu poslije uzimanja kalcija...
    meni je jako opao kalcij poslije operacije stitnjace i onda sam svaki dan isla u bolnicu vadila krv i pratili koliko se kalcij dize. Trebalo je nekih 10-ak dana da dodje do donje granice (cini mi se da je 2.15, a ja sam imala 1.60)
    i evo sad opet 1.92

  30. #180

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Mjerila sam "onim strujama" - ne znam kak da se bolje izrazim. Kalcija mi fali 30 %, ali nisam se puno oko toga zabrinula jer dojim već 2,5 godine, i pretpostavljam da će se stanje popraviti jednog dana kad prestanem dojiti. Doktorica mi je preporučila konzumaciju suhih šljiva. Za mlijeko i mliječne proizvode kaže da nema puno koristi, jer se to sve izmokri.

    A jel ima smisla odmah tražiti uputnicu za endokrinologa? Pa da me ona onda šalje na uzv ili što već treba?

  31. #181
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Moja opće je pokazala skeptičnost prema toj metodi, pisala sam već, zato bih htjela nešto drugo, ali ne znam što, nije me ni uputila :/
    A endokrinologu idem, imam pcos, pa je sve logično. Mislila sam napravit onaj test iz pete na osteopeniju (kod istih tih sa strujama), neće puno koštat, pa da vidim...a svašta mi je falilo na tom testiranju...
    Ninaxy, jesi li ti spominjala da dojiš toliko prije testiranja, mene su sve ispitali vezano za bolesti... a drugi put im neću ništa spominjati prije, nego poslije, jer se njihov nalaz itekako slaže s onim što sam rekla...ne znam zašto su me i pitali išta, kad to sve tako dobro očitava... :/

  32. #182

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    nisam rekla da dojim prije, nego poslije

  33. #183
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Lukava lijo! Tako ću i ja

  34. #184

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Bila ja kod drugog endokrinologa po drugo mišljenje. Ovaj puta na Rebru. Čovjek je opao na guzicu kad sam mu rekla da mi ovaj drugi nije još dao terapiju! Odmah mi je uveo Eurotyrox (ja sam hipo latens) od 25 prva 4 dana i onda od 50.
    Još je rekao da je u najkritičnijem periodu (prva tri mjeseca trudnoće) TREBALA biti prepisana terapija i da ne može vjerovati da ništa nisam pila :/

  35. #185
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    ajme loona, grozno!
    koliki ti je tsh bio u prvom trimestru? je li ft4 bio u granici?
    pa ne mogu da verujem da mogu bas tako grese.

  36. #186

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    TSH je bio 7, ft4 tad nije tražio. Na nalazu je napisao da je TSH "blago" povišen, ostali hormoni unutar granice, antitijela također.
    To je bilo u prosincu. U siječnju je TSH bio 4 i nešto, isto u ožujku, ali ft4 blago snižen (iako prema Breyerovim tablicama za trudnoću je bio ok)...

  37. #187
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Ne zafrkaji se! UVIJEK trazi kompletnu pretragu i neka ti stalno vade fT3 i fT4 jer jedino oni daju prave razine hormona. Inace u trudnoci bi trebala biti u blagom hiperu jer je to normalno.
    I ne plasi se. Moja prnceza je uprkos velikoj kolicini ljekova koje sam uzimala u trudnoci, stalnim oscilacijama iz hipera u hipo i obrnuto danas jedna savrseno zdrava dvogodisnjakinja.

  38. #188

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    za 3 tjedna idem ponovo vaditi hormone i ovaj doktor je i tražio ft3 i ft4.

    pokušavam ne paničariti,ali priznajem da ulažem nadnaravni napor...

  39. #189
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Ja sam jučer vadila krv za hormone TSH, FT3 i FT4, da se vidi ima li pomaka zbog poroda. Još mi doc veli da mu se čini da mi se struma povečala! :shock: A meni je uvijek ista!
    Također, ne gine mi punkcija kad stignu nalazi! Uff!

  40. #190

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Molim nekog kratko objašnjenje nalaza nakon punkcije štitnjaće (radi se o mojoj kumi).
    U nalazu su pronađeninkoliti,koloidi,tireociti,fagociti,pigmentofagi,er itrofagi,hictiociti,limfociti,difuzni koloidni elementi s tragovima krvi.
    Nalaz odgovara koloidnoj cistićnoj strumi sa znacima per.krvi.
    Kaj bi to onak okvirno bilo, zabrinuti smo jako.

  41. #191

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    43

    Početno hipotireoza

    Ja sam nedavno počela terapiju E-25 a na drugoj kontroli - drugi doktor, mi je prepisao E-75. TSH je bio 10 a ft3 i ft4 normalni. Dozu je povećao kaže zbog moje težine, tj 175cm/85 kg. Naime u posljednjih god. dana sam se jako udebljala a nije mi bilo jasno od čega.
    Zanima me koliko je kod vas odnos vaše visine, težine i visine TSH odredio konačnu dozu Euthxyroxa?

  42. #192

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno Re: hipotireoza

    Citiraj apple prvotno napisa
    Ja sam nedavno počela terapiju E-25 a na drugoj kontroli - drugi doktor, mi je prepisao E-75. TSH je bio 10 a ft3 i ft4 normalni. Dozu je povećao kaže zbog moje težine, tj 175cm/85 kg. Naime u posljednjih god. dana sam se jako udebljala a nije mi bilo jasno od čega.
    Zanima me koliko je kod vas odnos vaše visine, težine i visine TSH odredio konačnu dozu Euthxyroxa?
    tezina tj. tvoje debljanje je jos jedna indikacija (pored povisenog TSH) da ti poveca dozu.
    mene nisu vagali pa odredjivali dozu, ali doza Euthyroxa se povecava dok se ne dobiju zadovoljavajuci laboratorijski nalazi. vrijednost TSH od 10 to nije, ni blizu. treba pasti ispod 4 barem. cinjenica da su ti fT4 i fT3 bili u granicama normale ne znaci puno s ovakvim TSH.

    zasto se brines oko Euthyroxa? radi se o istom hormonu koji luci nasa stitnjaca. dokle god je TSH povisen, neces se predozirati.

    sve sto sam napisala uzmi s rezervom, jer ja nisam medicinar

  43. #193

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    mrzim sto nema edita, ponavljam samo malo preformulirano:

    doza Euthyroxa je individualna jer potreba za njim ovisi prvenstveno o tome kako se ponasa stitnjaca, koliko je lijena. formula koja se bazira na tezini mogla bi se koristiti jedino kod pacijenata koji uopce nemaju stitnjacu, odnosno kad ona potpuno prestane s radom. (pretpostavljam.)

  44. #194

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Ja bih "prijavila" da su moji nalazi nakon mjesec dana eutyroxa dobri. TSH pao na 2 i nešto.
    Doktor mi nije povećao dozu iako sam trudna i dobrano se debljam. Da li to znači da bi slijedeći nalazi pod istom dozom eutyroxa mogli bii lošiji? :/

  45. #195

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    ma ne mora biti. debljas se jer si trudna, to je normalno do odredjene mjere, jel

    ako su svi nalazi dobri nemas razlog za brigu.

  46. #196

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    je, debljam se jer sam trudna i jer puno papam

  47. #197
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ja sam isto dobila eutyrox, i to prvo po 12.5 deset dana, a sad pijem 25.
    Ne osecam nikakve promene, spora sam i umorna, a i debljam se jos uvek.
    Ja inace imam Hashimoto, i do sad sam bila ili blagi hipo ili eu sto se hormona tice.

  48. #198

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa
    Ja sam isto dobila eutyrox, i to prvo po 12.5 deset dana, a sad pijem 25.
    Ne osecam nikakve promene, spora sam i umorna, a i debljam se jos uvek.
    Ja inace imam Hashimoto, i do sad sam bila ili blagi hipo ili eu sto se hormona tice.
    Ja sam hypo latens s prognozom Hashimoto latens (odnosno- Hashimoto je neminovan :/ ...prije ili kasnije)..

    Kli, jesu ti antitijela povišena?

  49. #199
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    AntiTPO su mi povisena ali ne previse, u januaru su bila 70 a sada su oko 40.
    Ona druga (antiTg ili kako vec) su mi bila negativna.

  50. #200
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Došli nalazi od punkcije, čitava jedna stranica! U zaključku stoji: javiti se radi dogovora o oper. zahvatu (zbog suspektnih promjena u čvoru!)! U srijedu idem kod doktora da vidim što, gdje i kako!

Stranica 4 od 15 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •