Stranica 5 od 15 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 736

Tema: Štitnjača

  1. #201
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Ajde, nije strasno. Vec sam bila na jednoj operaciji i izvadili su mi 1cijeli rezanj i 2/3 drugog. Prije operacije daju ti inekciju pa i neznas di ides. Budenje iz narkoze zna biti malo grubo , ali to je vec individualno. Najbolje je sto vise mirovati i piti tekucine. Prvih 7 dana nakon opercije je najgore , jer ti je tesko govoriti( meni nije ) i gutati , pa se spremi na raznorazne kasice. Ali svakim danom je sve lakse!
    Bit ce dobro, vjeruj! I Janici Kostelic i Blanki Vlasic su digli stitnjacu pa vidi sto zene rade!

  2. #202
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Meni je podivljala stitnjaca

  3. #203

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    80

    Početno

    više nisam siguran, mislio sam da sam poslao post, no očito se nešto dogodilo jer ga nema :?

    enivej, jedan alternativni doktor preporučuje ribu barbuna kao dobar prirodni izvor joda jer je ta riba naročito bogata jodom kako kaže. prirodni izvori omogućuju dobro (i ravnotežno) akceptiranje stoga se ne mogu usporediti sa umjetnom suplementacijom

    preporučujem svim oboljelima proučavanje tablice iz knjige louise hay, 'kako iscijeliti duh i tijelo' gdje se nalazi pretpostavljena veza tjelesnih problema s našim osobnim karakteristikama ili situacijom. prema louisi hay, potrebno je osloboditi svoje vlastito ja koje se nije iz nekih razloga u stanju izraziti. nešto iz okoline u kojoj živimo nas onemogućuje da budemo ono što jesmo i ponašamo se točno onako kao što želimo. nešto nas guši. takvi su uglavnom i simptomi. eto, malo hrane za razmišljanje, za one koji su skloni prigrliti i alternativni pristup u cilju pomoći pa i ozdravljenja

  4. #204

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Citiraj Vecky prvotno napisa
    Došli nalazi od punkcije, čitava jedna stranica! U zaključku stoji: javiti se radi dogovora o oper. zahvatu (zbog suspektnih promjena u čvoru!)! U srijedu idem kod doktora da vidim što, gdje i kako!
    ~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da sve bude ok

  5. #205

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Citiraj alive prvotno napisa
    prema louisi hay, potrebno je osloboditi svoje vlastito ja koje se nije iz nekih razloga u stanju izraziti. nešto iz okoline u kojoj živimo nas onemogućuje da budemo ono što jesmo i ponašamo se točno onako kao što želimo. nešto nas guši. takvi su uglavnom i simptomi. eto, malo hrane za razmišljanje, za one koji su skloni prigrliti i alternativni pristup u cilju pomoći pa i ozdravljenja
    Eh da, kaže se da problema sa štitnjačom imaju ljudi koji "gutaju sve u sebi" i ne ispoljavaju svoje emocije..Meni je liječnik između ostalog savjetovao da si nađem neki ispušni ventil

    kli, kaj je bilo??

  6. #206

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj loonalee prvotno napisa
    Eh da, kaže se da problema sa štitnjačom imaju ljudi koji "gutaju sve u sebi" i ne ispoljavaju svoje emocije..Meni je liječnik između ostalog savjetovao da si nađem neki ispušni ventil
    ako sam dobro shvatio luizu, to je neki raskorak između svoje prave prirode i onog kak se želiš u stvari ponašati. znači, gutanje definitivno, ali ak bi bilo tako, ispušni ventil neće riješiti stvar sam po sebi iako će definitivno pomoći jer se čovjek bolje osjeća. po meni bi se čovjek trebao dosta preispitati, i nešto promijeniti u svom životu. ozboriti se za veća prava. zauzeti stav. postupati onako kako se osjećaš najbolje sama sa sobom. reći uvijek ono što misliš (barem u privatnoj sferi to je moguće). moguće je da to uključuje malo čišćenja kućnog praga, jer treba se izboriti za vlastiti status, za vlastiti životni prostor i slobodu. to je općenito esencijalno za zdravlje


  7. #207

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Citiraj alive prvotno napisa
    Citiraj loonalee prvotno napisa
    Eh da, kaže se da problema sa štitnjačom imaju ljudi koji "gutaju sve u sebi" i ne ispoljavaju svoje emocije..Meni je liječnik između ostalog savjetovao da si nađem neki ispušni ventil
    ako sam dobro shvatio luizu, to je neki raskorak između svoje prave prirode i onog kak se želiš u stvari ponašati. znači, gutanje definitivno, ali ak bi bilo tako, ispušni ventil neće riješiti stvar sam po sebi iako će definitivno pomoći jer se čovjek bolje osjeća. po meni bi se čovjek trebao dosta preispitati, i nešto promijeniti u svom životu. ozboriti se za veća prava. zauzeti stav. postupati onako kako se osjećaš najbolje sama sa sobom. reći uvijek ono što misliš (barem u privatnoj sferi to je moguće). moguće je da to uključuje malo čišćenja kućnog praga, jer treba se izboriti za vlastiti status, za vlastiti životni prostor i slobodu. to je općenito esencijalno za zdravlje

    slažem se sa svime Samo, ponekad je to teško ostvariti.

  8. #208

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj loonalee prvotno napisa
    slažem se sa svime Samo, ponekad je to teško ostvariti.
    kao i sa svakim drugim zdravstvenim problemom inače, ima i alternativnih terapeutskih sredstava. ja koristim SCENAR unazad nekoliko mjeseci. jako zadovoljan vezano uz asmatske spazme (dok ga koristim, nema ih), pomaže i mojima. traži kontinuirane tretmane ali pomaže tamo gdje ne očekuješ da je moguće nečim takvim. spektar medicinskih problema u kojima pomaže je velik

  9. #209
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam sve samo ne gutačica, pa imam problem sa štitnjačom.

  10. #210
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ja sam sve samo ne gutačica, pa imam problem sa štitnjačom.
    X

    Lutonjice, da li se tebi u toku trudnoce povecavala potreba za lekom i da li se to videlo na nekom nalazu?

    Naime, meni je u 22. nedelji trudnoce tsh skocio na 5.5 (a taman sam krenula preventivno sa eutiroksom 25) i ft4 mi je pao na 10.85.
    Dr mi je povecao dozu na 50, sad se vec osecam malo bolje.
    E da, osecala sam i bol u zlezdi kao na pocetku mojih problema s njom.

  11. #211
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Lutonjice, da li se tebi u toku trudnoce povecavala potreba za lekom i da li se to videlo na nekom nalazu?
    da, povećalo se, vidjelo se na nalazu (išla sam redovito na preglede svaka 2 mjeseca u trudnoći). došla sam do eutxy 100

  12. #212
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    prije trudnoće sam bila na 50

  13. #213
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Mnogo ti hvala, trebalo mi je da imam primer, jer meni je ovo bas izgledalo lose (a kad pomislim na Marge odmah mi bude bolje )
    Ja sam neposredno pre trudnoce saznala za hashimoto ali su mi hormoni bili ok sve do drugog trimestra, nisam pila eutyrox do tada.

  14. #214
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ne brini, normalno je da se poveća terapija u trudnoći. zato i naglašavaju da se tireoze moraju češće pratiti u to vrijeme.
    inače, za plod je puno opasniji manjak hormona štitnjače, nego višak.

  15. #215
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Da, znam, ali znas ono sto nigde ne pise.
    Idem redovno endokrinologu, nadam se najboljem

  16. #216
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nisam nimalo sumnjala niti se brinula, imam izuzetno povjerenje u svog endokrinologa (posebno je osjetljiv i podržavajuć kad se radi o trudnicama i dojiljama, stvarno se maksimalno trudi i brine i za majku i za dijete)

  17. #217
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ja sam sve samo ne gutačica, pa imam problem sa štitnjačom.
    Ja sam tempirana bomba + hepo kockica, nikada nisam šutila (sada još manje ) pa sam isto ostala bez lijevog režnja (2003), a desni je na najboljem putu da ga odstrane.
    Eutyrox 50.
    Hormoni uglavno uredni.

    Ali.... preskače mi srce, stalno mi je vruće, znojim se kao... ma znate , umor me svlada već u ranim večernjim satima i onda mi se spava da oči ne mogu držati otovrenima, osjećaj gušenja u vratu (kada se uzbudim pa se onaj ostatak štitnjače napuhne kao balon) itd.....

    Kli-kli ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ biti će sve ok, živi se sa time, čak se i privikneš. Netko bolje, netko lošije (kao ja 8) )

  18. #218
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Srecom i ja imam potpuno poverenje u svog endokrinologa
    Zna i da dojim i jako je pazljiv zaista, pristupacan i strucan.

    Samo mi je trebalo da cujem i rec nekog ko je to zaista prosao (makar sam se nacitala raznih studija na internetu).

  19. #219

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ja sam sve samo ne gutačica, pa imam problem sa štitnjačom.
    da li si ono što želiš biti, ili ne možeš biti sve ono što bi htjela biti?

  20. #220
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Hvala Maja&Leon , ja sam u ovo vreme neravnoteze hormona osecala razne simptome.

  21. #221
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    a ja nikad, a ni sad, nisam imala nikakve simptome, posve slučajno otkrili disbalans :shock:

  22. #222
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno

    Citiraj Vecky prvotno napisa
    Došli nalazi od punkcije, čitava jedna stranica! U zaključku stoji: javiti se radi dogovora o oper. zahvatu (zbog suspektnih promjena u čvoru!)! U srijedu idem kod doktora da vidim što, gdje i kako!
    Vecky kao prvo ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za operaciju, koja ti vidim ne gine. Samo hrabro

    A sad malo pozitivnih iskustava sa operacije:
    Mene je operirao dr. Radetić (isti doktor koji je operirao i Janicu koju godinicu poslije, na žalost više ne operira koliko sam čula), odradio je sve savršeno (rez širok 5-6 cm u pregibu, vidljiv tek ako se zagledaš i ljeti kada pocrnim, treba puuuuno mazati Contratubexom!), u bolnici (Sv.duh) su svi bili super profesionalni, buđenje nakon narkoze malo :/ bilo mi je zlo sve do popodne ali tada je došao u vizitu moj Najdraži pa je bilo malo lakše (sada MM zar sumnjate ), već sutradan sam skakutala po sobi (na očaj postarijih cimerica 8) ), tražila po bolnici kafe aparat sa pristojnom kavom, 5.dan me pustili doma (mislim da su jedva dočekali ) sa veeeeeelikom gazom i flasterom na vratu, kontrola bila mislim nakon 7 dana i vađenje konaca bezbolno.
    I ah da, ODMAH sam mogla brbljati (čim sam došla k sebi)

    Sve u svemu, mislim da mi je to bio lakši dio bolesti.
    Teži dio: navukla sam od tada skoro 30 kila :shock: koje zaista jako teško podnosim, u međuvremenu izgurala savršenu trudnoću uz budno oko dr.Kosa, ali sa kilažom se stalno borim - prije bolesti sam težila 55 kg, ovo u ogledalu nisam ja

    Živimo ludim tempom, posao, dijete, trčanje u vrtić, kućanske obaveze (iako imam punu pomoć MM-a), zaista imamo malo vremena za sebe, radost ponalazim u humanitarnom radu, odgoju i veselju u očima svoga djeteta, zato i nemam baš puno vremena razmišljati o sebi kao o bolesnoj osobi.

    Glave gore - sve zajedno

    Svima nama ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  23. #223
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Cure, hvala na vibrama i podršci, stvarno mi puno znače! . Sada je splasnuo trenutni šok i čak se nekako i veselim toj operaciji, nadam se da više neću biti toliko umorna poslije! Mislim, bebili mi je takav da sam ga samo poželjeti mogla, stvarno nije zahtjevan, pa ne mogu njemu pripisati umor, a često se osjećam kao da sam prstima preorala čitavu oranicu!

    Što se tiče mojih hormona, oni su kroz trudnoću (i prije nje) bili u normali, nisam pila nikakve tablete, ali je poslije poroda otišao TSH (piše u nalazu da je manji od 0.004, a treba biti između 0.4 i 4.0)! :shock: FT3 i FT4 su i dalje u granicama normale!

    Muka mi je jedino ostaviti bebija tih par dana! Ali, veseli me pomisao na to da će miškec dobiti "novu" mamu sa, nadam se "napunjenim baterijama", koje nisu tako brzo potrošne kao ove sada!

    Po svemu sudeći, ja ću na operaciju u KB Osijek, ali čekam srijedu da idem na pregled kod mog doca (idem privato, ali doc radi i u KBO!), pa da vidim točno što se zbiva u ovoj mojoj kvrgi!

  24. #224
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    Nikako da sve pohvatam, ima toliko simptoma za bolesti štitnjače
    No, ja se kronično loše osjećam već nekoliko mjeseci i gubim dah i onako na silu kašljem, valjda da povratim taj dah?? Kondicije uopće nemam umorim se do prvog kata i užasno mi se ubrzaju otkucaji srce. Prije neki dan kad sam kod mame kao onako usputno mjerila tlak, skužim da mi srce konstantno lupa na 90-100.
    Prije nego krenem u pohode razno raznih doktora jutros sam izvadila hormone štitnjače ... jer mi dosta simpotma upućuje na to
    TSH 5,55
    T4 126,10
    T3 1,85
    Da li je moguće da blago povišen TSH može upućivati na poremećaje u radu štitnjače?
    Nisam uspjela na 5 stranica naći preporuku za privatnog endokrinologa u Zagrebu, baš sam se uspaničila ne mogu čekati još dva-tri tjedna ili mjeseca na pregled.

  25. #225
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno

    Talia7, imam ja preporuku za privatnog endokrinologa, pošaljem ti PP iza 17 h, može?

    Ne paničariti, žive ljudi i bez štitnjače

  26. #226
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    hvala

  27. #227
    sanjas33 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    291

    Početno re

    moze i meni pp za privatnog endokrinologa

  28. #228
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    talia, meni je isto bio malo povisen TSH, ali sam imala simptome, i povisena antiTPO antitela, sto ukazuje na hronicnu autoimunu bolest - hashimoto tireoditis.
    U medjuvremenu sam otkrila i da blaga tombocitopenija koju vucem godinama ima veze sa ovom autoimunom bolescu.

  29. #229
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    Ne znam što bih rekla, baš sam sad od doktora....

    Ultrazvuk, punkciju i opet hormone štitnjače (kao možda je od laba a donijela mu nalaz od jučer iz Breyera) mi je uzeo kao osnovu dijagnostike. Pitam se što još ima???
    Načelo na ultrazvuku izgleda ok, s tim da na ljevom režnju ima mali čvorić koji je punktirao, a desni je punktirao ?? onako ili ne znam ni ja valjda da eliminira autoimunu. Malo mi je uvećana štitnjača (14 gr. , a 10 gr je valjda normalno)
    Preskupo svakako .. no kako se kronično loše osjećam već duže vrijeme, neću žaliti lovu, a htjela bih ipak biti sigurna budući da sam i u IVF priči, a štitnjača zna zezati i kad je začeće u pitanju.

  30. #230
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    moze zezati i kad je zacece u pitanju, a i ne mora, stvarno zavisi od organizma do organizma.
    ja sam primer da zaista ne mora.

    nadam se da ti je taj lekar dobar, i da ces uskoro utvrditi kakvo je stanje sa stitnjacom.

  31. #231
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    Nije valjda frka ako je vidio mali čvorić? Pa meni se stvarno čini da ti lječnici uvijek nešto nađu

  32. #232
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno

    talia7 kada moraš na slijedeću kontrolu?
    kada su ti gotovi njegovi nalazi hormona? (zašto ih je ponovo vadio kada imaš nalaze Brayera :? )

    za idući pregled imaš dosta vremena - pravac Nuklearna na Rebro!
    (doduše tamo ćeš čuti da svi privatnici pljačkaju :/ )

    sanjas33 stiže PP, ali toplo preporučam Rebro (ukoliko imaš strpljenja čekati)

  33. #233
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    ma, nije me čovjek natjerao na sve to... skroz je fin i djeluje stručno i sistematično, ali je istina da privatni lječnici imaju taj pristup da te oderu (ali to je OT).
    Nalazi će valjda biti gotovi do ponedjeljka, nisam ga dobro ni skužila sestra će me zvati. Nisam baš kukavica i sama sam se pikala, ali nakon dvije igle u vratu, koje nisam očekivala, malo sam se zbunila, nisam sigurna da sam ga dobro skužila.

  34. #234
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno

    Ma super si ti, ja bih vjerojatno na prva vrata izletila van pri spomenu na punkciju (i prvi puta sam se psihički spremala 5 dana)

    I da... potpisujem kli_kli: ništa od ovoga ti ne mora biti prepreka školskoj i uspješnoj trudnoći - ja imam divnog sina kojeg sam rodila nakon operacije


  35. #235

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Citiraj Maya&Leon prvotno napisa

    za idući pregled imaš dosta vremena - pravac Nuklearna na Rebro!
    (doduše tamo ćeš čuti da svi privatnici pljačkaju :/ )
    mene je isto dok s Rebra "napao" jer sam ranije odlazila u privatnu polikliniku (u kojoj mi nisu dali terapiju, a on kad je vidio nalaze rekao da oni nisu normalni i odmah me stavio na Eutyrox).

    Maya, imaš neku posebnu preporuku za doktora na Rebru? Ili je svejedno kod koga se tamo ide?

    talia7, meni su rekli da prema (tadašnjim) nalazima neću moći zatrudnjeti. Dva mjeseca nakon toga-ja trudna. Tako da, samo hrabro-bit će sve ok

  36. #236
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno

    Loonalee nemam nikakvu posebnu preporuku, vjerujem da su svi jednako profesionalni (i podjednako ljuti na privatnike )i svejedno je kome dođeš pod ruke...

    Meni su na Rebru propustili dati na vrijeme Euthyrox, u međuvremenu se desni režanj toliko povećao i otežao (kao cijela normalna štitnjača) da me ponekada doslovce guši i često sam promukla.

    Nego cure, muči li vas ova sparina ovih dana, meni je ljeto gotovo neizdrživo (osim na moru hehehe, a do 9. mjeseca ću okopniti...), toliko me guši, znojim se i općenitio se osjećam poprilično loše.

    Da li neka od vas ima problema sa regulacijom tjelesne težine kao ja?

  37. #237
    Maza avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    174

    Početno

    Upravo se vratih sa kontrole štitnjače i poludila sam ... prvo nije bilo tog dr. za kojeg sam se naručila i onda sam dopala nekom starom drskom dr.
    koji me je izbezumio. Rekla sam mu da imam aritmije , gušenja , nesvjestice i vrtoglavice a on mene samo hladno poslao na vađenje tri hormona...
    i to je to, doslovce ko' na traci, jel ne bi trebao sa trudnicama biti malo obzirniji i posvetit pažnje malo više' o čemu sam govorila??????
    bljak.poludila sam .
    a ono što me je najviše šokiralo ...nalazi gotovi terk za tri tjedna ?
    ok kad nisi trudna ali čekati tri tjedna???to mi nikako nije jasno.

  38. #238

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    204

    Početno

    Pretraga Rezultat Jedinica Ref. intervali
    Hormoni i tumorski biljezi
    (S) TSH 3.30 mlU/L ( 0.27 - 4.20 )
    (S) FT3 5.02 pmol/L ( 3.10 - 6.80 )
    (S) FT4 15.16 pmol/L ( 12.0 - 22.0

    Dobar dan curke...
    evo mojih nalaza hormona, kako vam se čine?
    prije dva tjedna mi je TSH biop 4,54 pa sam se malo zabrinula... išla ponoviti danas....
    imala sam dva spontana zaredom pa sam u procesu pretraga...

  39. #239
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Citiraj talia7 prvotno napisa
    a štitnjača zna zezati i kad je začeće u pitanju.
    Draga, ja sam ti isto dokaz da ne mora - u veljači rodila mog sinčića, bez ikakvih problema. Začeli iz "cuga", čim sam se skinula sa tableta!

    Maya&Leon iz godine u godinu me ubija ova vrućina! Pa onda tek kad uhvati srce i udaranje... milina! A o raspoloženjima da ne pričam!

    Novel, nisam stručnjak, ali sudeći po mojim dosadašnjim nalazima, tvoji mi djeluju skroz u redu (ja sam dugo vukla kroničnu upalu, gdje su mi hormoni bili skroz u ravnoteži i tada je sve mirovalo, sve do poroda!).

    Bila sam jučer kod svog endokrinologa na dogovoru za operaciju. Veli da definitivno mora van tumor koji je narastao na istmusu, jer je počeo abnormalno rasti, a štitnjača je "podivljala". On bi operirao što prije, ali ja ne mogu radi bebe, moram čekati do 7. mjeseca da MM ode na praznike. Da li je tumor dobroćudan ili zloćudan, te koliko od štitnjače će mi odstraniti (jer ima i cista, osobito u desnom režnju) vidjet će tek kad otvore! Brrr, kak to grozno zvuči, ali, ako će me to spasiti ovog kroničnog umora, promjene iz Dr. Jeckyla u Mr. Hyde-a, živčanjenja bez razloga, ma, pristajem na sve. I još se sebi samoj čudim kako sam mirna i staložena - valjda zato što stvarno do sada nisam čula niti jednu jedinu osobu koja je rekla išta loše o svojoj operaciji štitnjače. Štoviše, tko god mi je išta rekao, samo mi je rekao da se spasio! Pa se tomu i ja nadam.

  40. #240
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno

    Vecky od srca ti želim jednu klasičnu, školsku i bezbolnu (ja nisam ih zaista nisam imala..) operaciju!

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  41. #241
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno

    Citiraj Novel prvotno napisa
    Pretraga Rezultat Jedinica Ref. intervali
    Hormoni i tumorski biljezi
    (S) TSH 3.30 mlU/L ( 0.27 - 4.20 )
    (S) FT3 5.02 pmol/L ( 3.10 - 6.80 )
    (S) FT4 15.16 pmol/L ( 12.0 - 22.0
    nemaš brige, hormoni su 5, sve po PS-u

  42. #242

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    Citiraj Novel prvotno napisa
    Pretraga Rezultat Jedinica Ref. intervali
    Hormoni i tumorski biljezi
    (S) TSH 3.30 mlU/L ( 0.27 - 4.20 )
    (S) FT3 5.02 pmol/L ( 3.10 - 6.80 )
    (S) FT4 15.16 pmol/L ( 12.0 - 22.0

    Dobar dan curke...
    evo mojih nalaza hormona, kako vam se čine?
    prije dva tjedna mi je TSH biop 4,54 pa sam se malo zabrinula... išla ponoviti danas....
    imala sam dva spontana zaredom pa sam u procesu pretraga...
    štitnjača ti se malo muči...
    čim pređe 3, znači da se dodatno napreže (Ameri već nakon TSH 3.0 daju terapiju)
    a hormoni štit. su ti više pri donjoj granici, trebali bi bit ili sredina ili prema višem...

  43. #243
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Drage moje, ja sam godinama kontrolirala štitnjaču kod prof. Koršića dok je radio privatnu ambulantu na rebru. Otakao su ukinute privatne ambulante čekanje na red kod njega u redovnu ambulantu je mjesecima. Kontrolira li se možda neko kod njega i zna li radi li možda još negdje privatno? Ako ne, imate li nekog dobrog privatnog endokrinca za preporučiti? Hvala!

  44. #244
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Ode ja sutra na ležanje u KB Osijek, pa na operaciju oko 14.07., pa šta bude... a bit će valjda sve OK!

    svima!

  45. #245
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Vecky ~~~~~~~~~~~~

    Evo da vam se pridružim...
    Nakon poroda sam radila krvnu sliku, kontrole radi, da bi se otkrilo da imam početak hipotireoze.
    TSH mi je bio prije 6 mj 5,45...a sada mi je 5,15.
    Ne primam nikakvu terapiju jer dr želi još vidjeti da li će samo nastaviti padati ili ne. Ali u slučaju trudnoće obavezna terapija.

    Jel moguće da sam radi štitnjaće imala problema u trudnoći? (kravarenja, nisko nošenje, rano otvaranje, umor, umor., umor...)

  46. #246
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    pridružujem se...

    jučer sam radila uzv grudi i btw je pogledao vrat - čudni čvorići -obavezno pregled...
    danas sam otišla, povećan desni režanj, jedan poveći prokrvljeni čvorić i jedan manji s kalcifikacijama - punkcija oba
    vadila i krv za hormone...

    cijeli dan mi srce lupa k'o blesavo, knedla mi u grlu...
    u petak su nalazi...

  47. #247

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Citiraj Maza prvotno napisa
    a ono što me je najviše šokiralo ...nalazi gotovi terk za tri tjedna ?
    ok kad nisi trudna ali čekati tri tjedna???to mi nikako nije jasno.
    odi vadi hormone privatno. Nalazi isti ili slijedeći dan

  48. #248

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Citiraj Vecky prvotno napisa
    Ode ja sutra na ležanje u KB Osijek, pa na operaciju oko 14.07., pa šta bude... a bit će valjda sve OK!

    svima!
    Vecky, evo malo ~~~~~~~~~~~~~~~~~~za tebe da sve bude ok

  49. #249
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno

    Vecky, mislimo na tebe ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  50. #250

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa
    cijeli dan mi srce lupa k'o blesavo, knedla mi u grlu...
    u petak su nalazi...
    Petak je. Jel sve ok?

Stranica 5 od 15 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •