Citiraj Danka_ prvotno napisa
Citiraj Snowflake prvotno napisa
Ja uz hipertireozu dojim već 22 mjeseca i nisam primijetila smanjenu produkcju mlijeka.
ne razumijem, jel to znaci da ne lijecis hipertireozu vec 22 mjeseca? tj. kakvi su ti hormoni?

ako lijecis i hormoni su (kao posljedica terapije) OK, onda nema razloga da imas problema s laktacijom.
Tako je, ne uzimam terapiju već 22 mjeseca, otkad sam rodila. U trudnoći sam uzimala terapiju i hormoni T3 i T4 su bili uglavom u granicama normale, dok je TSH prije, tijekom i nakon trudoće mizeran 0,01. Kako je terapija za hipertireozu nespojiva s dojenjem, ja sam odabrala dojenje bez terapije. Tim više, što je Erik imao tešku anemiju i odbijao dohranu te praktički do 11. mjeseca isključivo cicao. Imali smo sumnju na celijakiju, ali srećom nije potvrđena, iako su utvrdili preosjetljivost na neku namirnicu. To sad istražujemo.
U međuvremenu je počeo (relativno) normalno jesti pa se ja polako spremam na prestanak dojenja i operativni zahvat uklanjanja štitnjače na jesen. Ponajviše jer imam cistu na lijevom režnju veličine 4,5x2,5x2,5 cm.
Interesantno je to što prije i nakon trudnoće su mi T3 i T4 normalni, samo je TSH nikakav, a čim sam zatrudnila T3 i T4 otišli u nebesa i bili čak 3-4 puta viši od maksimalnih vrijednosti. Uzimala sam propiltiouracil i korigirala dozu svaka 2 tjedna jer sam svakih 2 tjedna kontrolirala hormone.