Stranica 1 od 15 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 736

Tema: Štitnjača

  1. #1
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno Štitnjača

    Da li je netko imao T3 i T4 u granicama a TSH povišen kao i TPO? Pronašla sam samo: "Važno je reći da je potrebno liječiti i subkliničku hipotireozu (T3 i T4 uredni, TSH povišen)".
    Znači hormoni?
    Ići ću naravno s nalazima doktoru ali to onda znači naručivanje kod endokrinologa itd. pa me zanima da li je netko imao sličnu situaciju i kako se razvijala.
    Hvala!

  2. #2
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    ja sam imala isti slucaj: TSH povisen, a T3 i T4 u normali - kod mene se radi o nekom "Hashimoto" autoimunoloskom oboljenju stitnjace. u biti nije nista strasno, pijem svako jutro svoju tableticu (hormone) i odlazim redovito, tj. svake godine, na kontrolu.

  3. #3
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Da li su ti na još neki način provjeravali da li je to Hashimoto tiroiditis ili im je bio dovoljan povišen TSH? Zanima me koliko me još pretraga čeka prije uzimanja hormona.

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nema ti više pretraga. eventualno uzv štitnjače, pa onda ako ima kakvih promjena možda i punkcija (ali to je u najgorem slučaju, meni to nisu radili).

    dakle, odeš dobrom endokrinologu, on te najvjerojatnije pošalje na još jedno vađenje hormona, KKS, izmjeri ti tlak, puls, dobro te ispita o raznoraznim simptomima za koje možda i nisi imala pojma da su povezani sa štitnjačom.

    i onda ti postavi dijagnozu i da terapiju, ako je potrebno.
    u početku bi te trebao češće zvati na kontrolu (svakih mjesec-dva) kako bi vidio da li je terapija dobra, a kad ju potvrdi, onda je dovoljno dolaziti jednom godišnje.

  5. #5
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Moji prvi nalazi su bili: tsh-do neba, a t3 i t 4 nešto povišeni. Sada su mi t3 i t4 uredni, a sa povišenim tsh se još borim (pijem ljekove).
    Dijagnoza-Hashimoto.
    Što se tiče pretraga:još uzv i antitijela. Naravno-odlazak endokrinologu je obavezan, on će vas s obzirom na nalaze hormona uputiti dalje i napravit će uzv.
    Bez straha, sa time se normalno živi. Jedino je važno ne zaobilaziti doktora
    Sretno!

  6. #6
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Evo Lutonjica i ja u isto vrime, sličan odgovor

  7. #7
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Ako išta ne zaobilazim u životu to su doktori pošto sam dijabetičarka pa sam svaka tri mjeseca na kojekakvim kontrolama.
    Imate li kakvu preporuku za endokrinologa ako budem mogla birati?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Vjerojatno to već znaš, ali Hashimoto obično ide uz DM.

  9. #9
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Znam da ide ali do sada je sve osim antitijela bilo u granicama. Nisam bila na kontroli tri godine a jutros sam dobila friške nalaze.

  10. #10
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa
    Imate li kakvu preporuku za endokrinologa ako budem mogla birati?
    uvijek možeš birati

    dr žmire, vuk vrhovec
    pogotovo ako još uvijek dojiš, on je spasio moje dojenje stvarno je odličan, ma pravi stručnjak!

    jedino, mislim da ćeš čekati oko mjesec, dva na prvi pregled :/

  11. #11
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Hvala za preporuku! VV ionako pohodim na redovnoj bazi pa ću otići pitati za slobodan termin. Meni se ne žuri, nikakvih problema nemam, još uvijek dojim...

  12. #12
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Napomeni da ti je prvi pregled , u Zadru te onda prime odmah! Uostalom endokrinolog prima i dijabeticare i ove sto ratuju sa stitnjacom! Ne vidim zasto bi trebala drugog doktora!

  13. #13
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    to mu naglasi, neki lijekovi su kontraindicirani dojenju. reci mu i da želiš nastaviti dojiti.

  14. #14
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Zato što moj dijabetolog nije specijalista endokrinolog.

  15. #15
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    to mu naglasi, neki lijekovi su kontraindicirani dojenju. reci mu i da želiš nastaviti dojiti.
    Nastavak dojenja je upitan jer imam problema sa bubrezima a tablete za to ne idu uz dojenje. Dijabetolog mi je izašao ususret, kao vidimo se kad Eva navrši godinu dana, vrijeme je da se to liječi...ovaj mjesec imam kontrolu bubrega pa ako je isto ili lošije mislim da će mom dojenju doći kraj. 16 mjeseci nije zanemarivo.

  16. #16
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    naravno da nije :D

    meni je sa zarinih 3 mjeseca jedan drugi endokrinolog dijagnosticirao poremećaj rada štitnjače, te zabranio dojenje zbog lijekova.
    srećom, otišla sam po drugo mišljenje.

    zato uvijek dojilje šaljem žmireu, ako se ikako može spasiti dojenje, on će naći načina

  17. #17
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Možeš li mi opisati simptome koje si imala jer ja sam očito navikla na usporeni rad štitnjače pa nemam ni potrebu za liječenjem.

  18. #18
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ma nikakve simptome, išla sam na najobičniji sistematski poslije poroda, pa su mi u okviru svega vadili i hormone i tako smo slučajno skužili.

  19. #19
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Simptomi: umor, bezvoljnost, suha koža, blijedilo, osjećaj hladnoće, depresija, problemi sa pamćenjem,
    usporeni otkucaji srca, povećanje tjelesne težine bez povećanja unosa hrane........ ima toga ko u priči. :shock: I u pravu si, moguće je naviknuti se na simptome.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj Suncem.m. prvotno napisa
    Simptomi: umor, bezvoljnost, suha koža, blijedilo, osjećaj hladnoće, depresija, problemi sa pamćenjem,
    usporeni otkucaji srca, povećanje tjelesne težine bez povećanja unosa hrane........ ima toga ko u priči. :shock: I u pravu si, moguće je naviknuti se na simptome.
    mene svi pitaju jesam li se udebljala. A nisam, iako imam smanjen rad hormona.

  21. #21
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Blago tebi. Ja sam imala skoro sve simptome.
    Užas, ne želim se niti sjećati toga.
    Ali sad sam 8)

  22. #22
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Citiraj Suncem.m. prvotno napisa
    Simptomi: umor, bezvoljnost, suha koža, blijedilo, osjećaj hladnoće, depresija, problemi sa pamćenjem,
    usporeni otkucaji srca, povećanje tjelesne težine bez povećanja unosa hrane........
    E sad, umor pripisujem Evi koja nije prospavala noć od rođenja, poslu...za bezvoljnost i depresiju nemam vremena...koža mi je još OK koliko se (ne)brinem za nju...imam "krasni" blijedo roza ten od rođenja...
    pamet me još služi...težina stoji...ma šta ću ja kod doktora

  23. #23

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa
    Citiraj Suncem.m. prvotno napisa
    Simptomi: umor, bezvoljnost, suha koža, blijedilo, osjećaj hladnoće, depresija, problemi sa pamćenjem,
    usporeni otkucaji srca, povećanje tjelesne težine bez povećanja unosa hrane........
    E sad, umor pripisujem Evi koja nije prospavala noć od rođenja, poslu...za bezvoljnost i depresiju nemam vremena...koža mi je još OK koliko se (ne)brinem za nju...imam "krasni" blijedo roza ten od rođenja...
    pamet me još služi...težina stoji...ma šta ću ja kod doktora
    ako imas problema sa hormonima moras biti tablete. Nemoj se zahebavat. Stitnjaca moze cuda napravit :/

    Ovako, svako jutro na gladan stomak klapnes tabletu i nema frke

  24. #24
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Znam, znam...šalim se. Samo me muči interakcija sa inzulinom koji uzimam jer po preporuci dijabetologa nisam koristila oralnu kontracepciju zbog lošeg djelovanja hormona na iskoristivost inzulina.

  25. #25
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa
    Znam, znam...šalim se. Samo me muči interakcija sa inzulinom koji uzimam jer po preporuci dijabetologa nisam koristila oralnu kontracepciju zbog lošeg djelovanja hormona na iskoristivost inzulina.
    Mislim da ne smetaju ove tablete inzulinu. Nisam 100 % sigurna, ali čini mi se da sam tako čitala :/ .
    Ali ne mora značiti da će tebi biti potrebne tablete.
    Možda će ti endokrinolog dat da ponoviš hormone pa tek onda eventualno prepisat terapiju.
    Sad sve možemo samo nagađati.
    Nego htjedoh ti reć za simtome-nisam ih ni ja imala u početku.
    A i ja sam blijede puti. Ali malo po malo sve simtome sam dobila a moja ćorava doktorica nije kužila o čemi se radi.
    A ti simtomi ti dolaze polako i stapaju ti se u život da niti ne kužiš šta te snašlo ( zvuči kao iz nekog špijunskog ili sf filma )
    Ja nisam slučajno vadila hormone već ciljano jer sam se osjećala užasno.
    A da sam radila neku rutinsku kontrolu, puno bi sebi olakšala život

  26. #26

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj Suncem.m. prvotno napisa
    Citiraj MBee prvotno napisa
    Znam, znam...šalim se. Samo me muči interakcija sa inzulinom koji uzimam jer po preporuci dijabetologa nisam koristila oralnu kontracepciju zbog lošeg djelovanja hormona na iskoristivost inzulina.
    Mislim da ne smetaju ove tablete inzulinu. Nisam 100 % sigurna, ali čini mi se da sam tako čitala :/ .
    Ali ne mora značiti da će tebi biti potrebne tablete.
    Možda će ti endokrinolog dat da ponoviš hormone pa tek onda eventualno prepisat terapiju.
    Sad sve možemo samo nagađati.
    Nego htjedoh ti reć za simtome-nisam ih ni ja imala u početku.
    A i ja sam blijede puti. Ali malo po malo sve simtome sam dobila a moja ćorava doktorica nije kužila o čemi se radi.
    A ti simtomi ti dolaze polako i stapaju ti se u život da niti ne kužiš šta te snašlo ( zvuči kao iz nekog špijunskog ili sf filma )
    Ja nisam slučajno vadila hormone već ciljano jer sam se osjećala užasno.
    A da sam radila neku rutinsku kontrolu, puno bi sebi olakšala život
    a kako se osjecas sada kad pijes lijekove???

  27. #27
    oleandrina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    94

    Početno

    MBee: Meni ti lijek za hipotireozu ništa ne utječe na djelovanje inzulina, nije mu niti u interakcijama. Doduše meni nisu ni kontracepcijske, koliko sam primjećivala dok sam ih pila, samo su mi izazivale jutarnje mučnine , pila sam ih navečer.
    Otkrila sam to za vrijeme trudnoće, takoreć slučajno, sama sam htjela na kontrolu zbog ranije povišenih antitijela, kad ono... Usput, u Petrovoj su rekli da to s antitijelima i lagano povišenim tsh nije ništa a onda sam vadila na Vuku, dalje: moja mi je dijabetologinja bez ikakvih daljnjih pretraga prepisala Euthyrox, najnižu dozu, hormoni su kasnije i dalje padali, pa veća doza i sad je to to, bez drugih endokrinologa, a meni se nije dalo upisivati kod tih za štitnjaču, čekati i što ja znam još. Možda odem naknadno, reći ćeš mi ako tebe obradi neki dobar

  28. #28
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    Citiraj Suncem.m. prvotno napisa
    Simptomi: umor, bezvoljnost, suha koža, blijedilo, osjećaj hladnoće, depresija, problemi sa pamćenjem,
    usporeni otkucaji srca, povećanje tjelesne težine bez povećanja unosa hrane........ ima toga ko u priči. :shock: I u pravu si, moguće je naviknuti se na simptome.
    ...imam dosta simptoma....imam i uputnicu a nikako da odem...definitivno idem za koji dan !

  29. #29
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Citiraj snorki prvotno napisa
    a kako se osjecas sada kad pijes lijekove???
    Još mi malo hormoni šetaju gore dole i ne mogu reći da sam baš totalno kao prije, ali osjećam se skroz dobro.
    Iako je recimo moj TSH do nedavno bio oko 10 (a to je puno) ja sam i sa time već bila ko nova.

  30. #30
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    ajde curke opametite se! Sve odma u likara! E sad kao vec iskusna , bolujem 9,5 godina i prosla sve moguce faze i simptome, plus operacija , ceka me jos jedna,ljekovi i za hiper i za hipo uzimam sebi za pravo reci da ni malo pametno vam nije zafrkavati se sa stitnjacom. Najgore od svega je sta ona regulira cjelokupni metabolizam tijela . Na simptome se lako naviknuti i sa njima zivjeti , ali ako se na lijeci ide dalje , a onda ... Curke u hipu su u plusu. Sa hipotireozom se bez problema moze dojiti , po novom i hiper mogu , ali djeca trebaju redovito obavljati kontrole da se vidi utjece li tireostatik i na njih. Kati su prve pretrage napravljene odmah u rodilistu , pa sa mjesec dana , a poslije po potrebi. Za svu srecu zasad su svi nalazi bo.
    MBee najdi dijabeticara koji je ujedno i endokrinolog i olaksat ces sebi stvari uvelike. Dva pregleda jednim udarcem. Osim ako si naravno prezadovoljna svojim doktorom i ne zelis ga mijenjat. A Eutyrox ili Vobenol koliko ja znam ne smetaju inzulinu.

  31. #31
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Citiraj bebelina prvotno napisa
    ajde curke opametite se! Sve odma u likara!
    Pa koliko se meni čini nisu one mislile izbjeći likara.
    A eto bolje je da se malo informiraju da znaju o čemu se radi.

  32. #32
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Evo, ja trčim već ujutro, za ozbać

  33. #33
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Sta se volim pravit pametna

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    12

    Početno

    pozdrav svima!

    oprostite mi što ću biti malo off topic, ali sila čovjeka na svašta natjera
    ne bih vas odvraćala od teme, ali sam vidjela da je bebelina spomenula operaciju štitnjače
    Citiraj $bebelina prvotno napisa
    .......E sad kao vec iskusna , bolujem 9,5 godina i prosla sve moguce faze i simptome, plus operacija , ceka me jos jedna,ljekovi i za hiper i za hipo uzimam sebi za pravo reci da ni malo pametno vam nije zafrkavati se sa stitnjacom.
    ja idem za tjedan dana na operaciju, zbog neuspjeha u liječenju hipertireoze. Pa vas molim ako tko ima kakva iskustva s tom operacijom da napiše par riječi. Nikako da saznam kako zapravo izgleda taj stadij privikavanja na zamjenski hormon i što mogu očekivati, kako ću se osjećati, obzirom da živim s hipertireozom već tri godine... A sad je odjednom više neću imati.
    :?

    zna li netko?
    a možda ovo pitanje/odgovor još nekima pomogne

  35. #35

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    12

    Početno

    pozdrav svima!

    oprostite mi što ću biti malo off topic, ali sila čovjeka na svašta natjera
    ne bih vas odvraćala od teme, ali sam vidjela da je bebelina spomenula operaciju štitnjače
    Citiraj $bebelina prvotno napisa
    .......E sad kao vec iskusna , bolujem 9,5 godina i prosla sve moguce faze i simptome, plus operacija , ceka me jos jedna,ljekovi i za hiper i za hipo uzimam sebi za pravo reci da ni malo pametno vam nije zafrkavati se sa stitnjacom.
    ja idem za tjedan dana na operaciju, zbog neuspjeha u liječenju hipertireoze. Pa vas molim ako tko ima kakva iskustva s tom operacijom da napiše par riječi. Nikako da saznam kako zapravo izgleda taj stadij privikavanja na zamjenski hormon i što mogu očekivati, kako ću se osjećati, obzirom da živim s hipertireozom već tri godine... A sad je odjednom više neću imati.
    :?

    zna li netko?
    a možda ovo pitanje/odgovor još nekima pomogne

  36. #36
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Tu sam ! Sorry malo kasnim , jos sam u soku zbog Vigo30.
    Amo na nasu temu. Operacija je bezbolna jer se radi pod narkozom. Grubo moze biti buđenje , ali to je individ7alno. Kad se probudis najbolje je mirovat i piti sto vise tekucine. Grlo ce te JAKO bolit i pripremi se da par dana neces moci nista jesti. Ustvari uzimaj samo kasice , jogurt , puding... Sve sto lako klizi niz grlo. Ako te budu bolila ramena to je samo zbog polozaja u kojem si lezala. Sto manje pricaj ( meni je doktor zapritija da ce mi iduci put zasit usta) i posjete svedi na sto manje moguce. Nakon operacije se rade pretrage hormona i onda se utvrdi doza i lijek koji ti je potreban. Za pocetak ti Eutirox ili Vobenol nece ni trebati jer jos ces neko vrijeme imati svojih hormona , a poslje ce ti ih pomalo dodavati. Samo privikavanje prođe a da ni ne osjetis. Ustvari vise se neces znojiti , srce ti nece lupati , gubis simptome hipertireoze. Ako slucajno padnes u hipotireozu moze ti biti zima , usporena si , pospana i malo se teze koncentriras . Nista strasno, ali se zato u pocetku pretrage hormona malo cesce rade. I za pocetak pripazi koliko jedes da se ne udebljas , jer u hiperu mozes jesti koliko zelis a ne debljas se vec mrsavis. Ako te muci oziljak posavjetuj se sa doktorom jer postoje kreme ( moras je kupit) koje ih ublazavaju ili nakon 6 mjeseci mozes napravit plasticnu operaciju ( mislim da je nepotrebna jer se danas rade jako mali rezovi , skoro neprimjetni) naravno dosta ovisi i o kvaliteti koze. . Eto to je sve sto mi za sada pada na pamet! Ako te jos nesto zanima pitaj !

  37. #37
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Vigo30 = Virgo 30
    Individualno
    Kate mi se igra oko nogu pa pogrijesim

  38. #38

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    12

    Početno

    bebelina, puno puno hvala
    sve što me mučilo si mi odgovorila, naročito me zanimalo ovo s doziranjem lijeka, nikako da negdje pročitam kako se to radi, a dr se baš i ne ubije objašnjavajući ako ne inzistiram.
    Što se pričanja tiče, to ću morati izdržati, neće biti lako. Nažalost, što se debljanja tiče, obzirom da dugo liječim hipertireozu dobila sam i više kila nego što sam ih imala prije nego sam se razboljela jer mi hormoni osciliraju, a metabolizam očito ne može pratiti tako brze promjene. Uz to sam sva natečena i napuhnuta, pa se nadam da će se nakon operacije sve postupno regulirati. I sobni bicikl jedva čeka da se vratim na oporavak iz bolnice

  39. #39
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Ma sve ok draga, ako ti jos nesto treba samo pitaj! i sretno! Javi se kad budes mogla

  40. #40

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    12

    Početno

    hvala puno na informacijama, baš mi je dobro došlo što si mi opisala kako to izgleda. odoh ja sutra u bolnicu pa se javim s rezultatima

  41. #41
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno


  42. #42
    majestic29

    Početno štitnjača

    pozdrav svima na forumu. imam jedno pitanje za cure sa iskustvom vezano uz štitnjaču.
    naime, u 11. mjesecu sam iz čistog mira osjetila užasnu bol u prsima, stezanje i lupanje srca.bol je konstantno trajala tri dana. od tog dana pa do ovog trena, postala sam "nesposobna" za bilo šta. i prije sam sam otežano disala nakon recimo premještanja namještaja, ali sad se umorim i kad kuham ručak. zadnjih godinu dana su mi se sve aktivnosti smanjivale, ali sada su pale na nulu.
    doktorica mi je dala uputnicu za endokrinološki lab dobri dol (gdje se več dva dana ne mogu naručiti) ali sam jučer obavila ekg, kks i urin.
    sad mi je suprug javio da su nalazi super??!!
    (osim nekih bakterija u urinu)
    sad me zanima, s obzirom da je ekg uredan,znači li to da nema potrebe da idem za štitnjaču....
    mislim,koliko je to vezano. pretpostavljam da nema veze. pa bi samo htjela vaša iskustva, dali je vama bilo šta vidljivo na ekg-u.

    sad sam već na rubu, jer mi stvarno nije jasno šta da radim, pretrage ekg-a traju par minuta, bila sam smirena, a meni dva sata nakon toga opet dodje taj "napadaj",ne mogu disati,znojim se...
    sve simptome štitnjače i imam, plus to što već godinu dana nemam potrebu za hm..intimnim odnosima :/

  43. #43
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Ekg ce ti uvijek biti uredan jer ne bolujes od srcanih problema . KKs i urin takodjer. Poremeceni rad stitnjace otkriva se samo bas pretragama hormona , kad se vadi obicni KKS nista se ne vidi jer to ni ne traze. Prvi vidljivi znaci osim lupanja srca su zadebljanje vrata i blago izbuljene ocne jabucice , ako jos i mrsavis ..Dobrodosla! Ne zavaravaj se vec obavezno napravi kontrolu hormona i da te obradujem simptomi dijabetesa su takodjer slicni onima stitnjace. Samo kad napravis sve pretrage znat ces na cemu si! Sretno

  44. #44
    majestic29

    Početno štitnjača

    hvala ti puno
    idem već sutra ili prekosutra ujutro to obaviti.
    puno si mi pomogla.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    12

    Početno pozdrav

    pozdrav svima

    prijavljujem da sam sretno i veselo jučer izašla iz bolnice. Operirana sam u petak, a pustili su me kući jer nije bilo nikakvih poteškoća, a u bolnici kronično fali kreveta, pa su svi iz Zg-a formalno u bolnici, a neformalno na kućnoj njezi ako se dobro osjećaju.
    Sve je dobro prošlo, temperatura samo jedan dan, iscrpljena sam i boli, ali nije tako strašno. Kontrolirali su mi kalcij, glas mi je u redu, ne mogu baš pričati dugo niti glasno, ali i to će biti u redu. Moram mirovati i nadati se najboljem.
    Dugo dugo nisam imala vremena za dosađivanje, pa ću se sad potpuno tome posvetiti na neko vrijeme

    Inače su u bolnici bili divni, divni, tako da ako itko ide na Šalatu, toplo preporučam. No, kakva je to sreća kad doma vidite svoju kupaonicu, to je ipak nezamjenjiv osjećaj :D

  46. #46
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno


  47. #47

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    163

    Početno štitnjača

    ajme, sad ste me zabrinule sa simtomima...
    ono što znam da se borim sa anemijom već ohoho... pored toga, pred cca 15 godina sam išla na preglede štitnjače i bilo je sve ok sa hormonima, jedino su mi antitijela bila povišena.
    sad sam praktički svaka 1,5-2 mj kod interniste - hematologa pa sam pitala za eventualnu kontrolu tih hormona štitnjače i za cca 1,5 mj ću i to pregledati.

  48. #48
    majestic29

    Početno štitnjača

    evo, samo da se posramim, još nisam otišla na vuk vrhovec...bili su se neki problemi ispriječili.
    al idem u četvrtak :/
    grozna sam...

  49. #49

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    137

    Početno

    potpisujem bebelinu 100% vjerojatno jer sam i ja sam vise od 10 godinu u tome i isto sam sve prosla od hiper do operacije i nakon odredenog broja godina sada Hashimoto hipo...

    stitnjaca sve regulira i moze nas jako zeznuti sve moguce funkcije AKO SE NE KONTROLIRA I PRAVILNO LIJECI- dakle uz kontrole i pravilnu terapiju zivot se odvija najnormalnije bez ikakvih posljedica ili problema i za mamu i za bebe...

    na pr. ako imate hipotirozu a nelijecite je onda ste u principu neplodni...

  50. #50
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Citiraj lumpar prvotno napisa
    na pr. ako imate hipotirozu a nelijecite je onda ste u principu neplodni...

    Piši još što znaš...negdje sam pročitala o rizicima u trudnoći, utjecaju na plod...ajme
    Hashimoto (moj slučaj izgleda, povećana antitijela i TSH?) , nisam još stigla do endokrinologa s nalazima.

    A PCOS mi je ame, ajme, nikako hormone natjerat u red, ni šećer nije dobar. Kad se sve zbroji... ne želim ni mislit 8)

Stranica 1 od 15 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •