Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Helicobacter pylori

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno Helicobacter pylori

    Jučer sam išla u lab. izvaditi krv za provjeru da li imam Helicobacter pylori.
    Danas sam dobila nalaz u kojem je navedeno:
    Vrijednost: Pozitivan
    Referentni interval: Negativan

    Može li mi netko pomoći sa objašnjenjem što to sad znači?
    Što dalje?


    Hvala!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    To ti znači da imaš H.pylori i da ju trebaš eliminirati.
    Pretpostavljam da ti radi smetnje, inače ne bi ni išla na testiranje.
    Javi se svom liječniku koji će ti prepisati koktel lijekova i disciplinirano ih pij.
    Ja sam to pila, no kako mi antibiotici iz koktela "satru" crijeva, uzimala sam tada (i poslije) probiotički jogurt i probiotike u drugom obliku (kapsule).
    Nakon tog tretmana H. pylori obično se povuče, većinom se ljudi izliječe,
    sva sreća da se to liječi, no ja sam za svaki slučaj pila i čaj od stolisnika kasnije, da ne dođe do povrata simptoma, mljela sjemenke lana i još pripazila na prehranu i sad je sve super.
    Sretno!

  3. #3
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    Nakon koktela bi obavezno trebalo napraviti gastroskopiju da bi se uzeli uzorci tkiva radi provjere jel bakterija eliminirana ili ne. Nekad se ona samo "primiri".

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    105

    Početno

    koliko se ja sjećam, moj gastroenterolog kod kojeg sam išla zbog iste stvari objasnio mi je da je najbolja pretraga za dijagnostiku želuca gastroskopija, od koje sam ja i počela jer se tamo vidi što je bakterija napravila. najbolje da pitaš liječnika koji te slao na pretragu. piju se dva antibiotika i jedan lijek koji regulira lučenje kiseline u želucu - ima nekoliko vrsta lijekova koji imaju drukčije djelovanje, neki noviji neki stariji. helicobacter se vraća u sedam posto slučajeva, ja sam naravno bila u toj skupini, a sve se stabiliziralo u trudnoći pa kažem da mi je to izlječilo želudac. niš strašno, ali treba popiti lijekove, i odmah i prije terapije i bar deset dana nakon piti probiotike, najbolje iz apoteke umjesto jogurta jer ima veću koncentraciju koliko mi je poznato.

  5. #5
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    koji su bili simptomi koji su upućivali da se, možda, radi o hb?

  6. #6
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj fegusti prvotno napisa
    koji su bili simptomi koji su upućivali da se, možda, radi o hb?
    I mene isto zanima

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Ja imam kronični gastritis sto godina, no konretno tada, kad se sumnjalo na Hb, vrlo često sam imala mučnine, osobito navečer, teško sam probavljala obroke, povraćala, neko vrijeme sam i gubila na težini.
    Uglavnom, želučane smetnje koje traju duže vrijeme, mjesecima, a kad HB zaista napadne, onda to znaju biti i dani s povraćanjem i teškim bolovima želuca.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    hb mislim hp, ne znam šta mi bi

  9. #9
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    cure trebala bi malu pomoc.

    mm ima hp i dobio je:
    nolpaza - pije se 2x1/7 dana i onda 1x1 4 tjedna
    medazol 2x2 svakih 12 h 7 dana
    fromilid 2x1 svakih 12 h 7 dana.

    e sada moje pitanje je slijedece:
    da li se prvo pije medazol pa onda fromilid ili obratno?

    naravno da mu je lijecnik rekao raspored, ali je on zaboravio a povijest bolesti mu je ostala doma (mi se otisnuli na krstarenja nasim plavim morem)
    pa ako neka dobra dusa zna kakav je raspored pijenja bili bi zahvalni da ne ceka s terapijom povratak kuci.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Htjela sam ti pomoći, ispregledavala sam papire jer sam ja tu terapiju imala prije dvije godine, no na njima nije napisan redoslijed uzimanja.
    A i kod mene je tu bio Ultop, Sumamed, Amoxil i Medazol.
    A zašto TM ne nazove svog doktora? Ja sam od svoje doktorice uvijek imala mobitel ili bih nazvala u ambulantu ako bih trebala baš tako neku hitnu servisnu informaciju. Bilo koji liječnik opće prakse bi to trebao znati, možda da svratite do Doma zdravlja u nekom mjestu gdje pristanete i upitate?

  11. #11
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    da, morat cemo svratiti u turisticku ambulantu.

    hvala ti na trudu.

  12. #12
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Imam pozitivan nalaz, eh, sad razbijam glavu gdje sam je mogla dobiti.
    Meni su simptomi krenuli negdje ove godine nakon roštiljanja s frendicom. Nismo gadljive pa dijelimo čaše. Sad me lovi panika da mi djeca to ne pokupe, jer su nam i djeca dijelila čaše.
    Ona mi se žalila na simptome slične refluksu, nadutosti, grčevima u želucu i zatvoru puno prije nego sam i ja počela osjećati iste simptome.
    Javila sam se doktorici i vjrv ću dobiti antibiotike, ali što sa tvrdoglavom frendicom koja se samoliječi sjemenkama bundeve i chije i neće obaviti pretrage? Mislim, nije moja briga, ali ne želim da se dogodi da se ponovno zarazim budemo li slavile rođendan djeci pa se žličice i vilice pomiješaju.

  13. #13
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    žuta, nažalost helico je jako rasprostranjena u Hrvatskoj, a način prijenosa zaraze je još uvijek neistražen do kraja.

    Osim antb trebala bi dobiti i nešto za reguliranje želučane kiseline (Emanera, Controloc), kad završiš s terapijom trebaš imat pauzu mislim barem 2 tj pa ponovit nalaz da vidiš jesi li se riješila beštije.

    Imam člana šire obitelji koji se muči s helico svakih par godina pa znam šta je to. Inače odličan ti je uzimati uz antb HelPyRed kapsule (ima ih u ljekarnama, znam da ih drži Pablo, imaš veća i manja pakiranja).

    Sretno!!!

  14. #14
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Imam pozitivan nalaz, eh, sad razbijam glavu gdje sam je mogla dobiti.
    Meni su simptomi krenuli negdje ove godine nakon roštiljanja s frendicom. Nismo gadljive pa dijelimo čaše. Sad me lovi panika da mi djeca to ne pokupe, jer su nam i djeca dijelila čaše.
    Ona mi se žalila na simptome slične refluksu, nadutosti, grčevima u želucu i zatvoru puno prije nego sam i ja počela osjećati iste simptome.
    Javila sam se doktorici i vjrv ću dobiti antibiotike, ali što sa tvrdoglavom frendicom koja se samoliječi sjemenkama bundeve i chije i neće obaviti pretrage? Mislim, nije moja briga, ali ne želim da se dogodi da se ponovno zarazim budemo li slavile rođendan djeci pa se žličice i vilice pomiješaju.
    Sjemenke koje navodiš jesu zaista dobre za regulaciju kiselosti želučane kiseline no neće joj riješiti bakteriju.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •