Stranica 3 od 15 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 736

Tema: Štitnjača

  1. #101

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ma nikakve simptome, išla sam na najobičniji sistematski poslije poroda, pa su mi u okviru svega vadili i hormone i tako smo slučajno skužili.
    evo ja baš danas išla na obični sistematski i isto skužili problem sa štinjačom..A od simptoma: umor, bezvoljnost, suha koža, suha kosa, poremećaj u ciklusu, mršavljenje bez dijete itd itd...ja sam doduše sve te simptome pripisivala stresu na poslu :/

    Doktorica mi je rekla da posebno u trudnoći treba kontrolirati hormone jer da Hashimoto jako uječe na plod - i to na inteligenciju djeteta

  2. #102

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Oprostite, ne stignem vas citati od pocetka, ali ako moze odgovorcic... Dojim vec 6 mjeseci tako da mi stalno nestaje mlijeka, sto mislite moze li stitnjaca imati tu svoje prstice?
    Hvala

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    404

    Početno

    Pa da i ja nešto pitam,imam već mjesec dana nekakav kašalj,počne tako što me prvo u grlu .niže u vratu poćinje škakljati i onda se trebam iskašljati da mi stane.To mi se događa sve češće .Da li je to štitnjača... :?

    _________

    D 1998.
    I 2007.

  4. #104

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj sbuczkow prvotno napisa
    Oprostite, ne stignem vas citati od pocetka, ali ako moze odgovorcic... Dojim vec 6 mjeseci tako da mi stalno nestaje mlijeka, sto mislite moze li stitnjaca imati tu svoje prstice?
    Hvala
    ne znam precizan odgovor na tvoje pitanje, ali imam iskustvo iz kojeg se da zakljuciti da moze, i to na nacin da preaktivna stitnjaca odnosno previse tiroksina u krvi moze malo smanjiti produkciju.

    mom (iskljucivo dojenom) sinu je prirast bio oko 900-950 grama u prvom i drugom mjesecu zivota, a u trecem je dobio 700 g, sto nije bilo lose ali nekako nisam bas bila zadovoljna, osjecala sam da nesto ne stima. taj mjesec sam otisla na kontrolu svoje hipotireoze i ispalo je da mi je doza Euthyroxa previsoka, izgledalo je kao da imam hipertireozu.

    smanjili smo dozu Euthyroxa a sljedeci mjesec L. je opet imao prirast od 950 g. to nije tipicno, obicno prirast opada kako dijete raste. ali bez obzira na prirast, stvarno sam osjetila promjenu, mlijeka je bas bilo vise.

    za hipotireozu ne znam utjece li na produkciju mlijeka.

  5. #105
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Citiraj sbuczkow prvotno napisa
    Oprostite, ne stignem vas citati od pocetka, ali ako moze odgovorcic... Dojim vec 6 mjeseci tako da mi stalno nestaje mlijeka, sto mislite moze li stitnjaca imati tu svoje prstice?
    Hvala
    Tiroksin utječe i na trajanje lakticije pa je moguće da je on razlogom tvoje nestabilne produkcije mlijeka.
    Neka ti dr da uputnicu za krvnu pretragu iz koje se vidi razina hormona štitnjače.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    131

    Početno

    sbuczkow je napisala/o:
    Oprostite, ne stignem vas citati od pocetka, ali ako moze odgovorcic... Dojim vec 6 mjeseci tako da mi stalno nestaje mlijeka, sto mislite moze li stitnjaca imati tu svoje prstice?
    Hvala
    Ja uz hipertireozu dojim već 22 mjeseca i nisam primijetila smanjenu produkcju mlijeka. Erik je dobio prvi mjesec 1500g, drugi 1900g, četvrti 900g itd. Mislim da je to čak i više od dovoljnog.
    Pa čak nisam niti smršavjela pretjerano, dapače, čini mi se da se sve lijepi na mene :/ . No, možda je tu problem i u mom (velikom) apetitu. 8)
    No, najbolje bi bilo da pitaš svog endokrinologa.

    Odmah da pitam mame s hipertireozom koje su uzimale terapiju tijekom trudnoće, kakav je status hormona štitnjače kod vaše djece?

  7. #107
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Ja sam u hiperu, okrugla samo tako , Kate je na svu srecu prosla bez posljedica , ali mi nismo dojile. Ustvari, samo mjesec dana.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    OK, cure hvala vam.

  9. #109

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Snowflake prvotno napisa
    Ja uz hipertireozu dojim već 22 mjeseca i nisam primijetila smanjenu produkcju mlijeka.
    ne razumijem, jel to znaci da ne lijecis hipertireozu vec 22 mjeseca? tj. kakvi su ti hormoni?

    ako lijecis i hormoni su (kao posljedica terapije) OK, onda nema razloga da imas problema s laktacijom.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    131

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa
    Citiraj Snowflake prvotno napisa
    Ja uz hipertireozu dojim već 22 mjeseca i nisam primijetila smanjenu produkcju mlijeka.
    ne razumijem, jel to znaci da ne lijecis hipertireozu vec 22 mjeseca? tj. kakvi su ti hormoni?

    ako lijecis i hormoni su (kao posljedica terapije) OK, onda nema razloga da imas problema s laktacijom.
    Tako je, ne uzimam terapiju već 22 mjeseca, otkad sam rodila. U trudnoći sam uzimala terapiju i hormoni T3 i T4 su bili uglavom u granicama normale, dok je TSH prije, tijekom i nakon trudoće mizeran 0,01. Kako je terapija za hipertireozu nespojiva s dojenjem, ja sam odabrala dojenje bez terapije. Tim više, što je Erik imao tešku anemiju i odbijao dohranu te praktički do 11. mjeseca isključivo cicao. Imali smo sumnju na celijakiju, ali srećom nije potvrđena, iako su utvrdili preosjetljivost na neku namirnicu. To sad istražujemo.
    U međuvremenu je počeo (relativno) normalno jesti pa se ja polako spremam na prestanak dojenja i operativni zahvat uklanjanja štitnjače na jesen. Ponajviše jer imam cistu na lijevom režnju veličine 4,5x2,5x2,5 cm.
    Interesantno je to što prije i nakon trudnoće su mi T3 i T4 normalni, samo je TSH nikakav, a čim sam zatrudnila T3 i T4 otišli u nebesa i bili čak 3-4 puta viši od maksimalnih vrijednosti. Uzimala sam propiltiouracil i korigirala dozu svaka 2 tjedna jer sam svakih 2 tjedna kontrolirala hormone.

  11. #111
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Svaka zena kad zatrudni ode u blagi hiper, to je normalna pojava samo sto je kod tebe bila izrazenija. Zato se kod zena koje imaju problema s stitnjacom tijekom trudnoce vadi fT3 i fT4, samo ti takozvani slobodni hormoni pokazuju pravu sliku.

  12. #112

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Snowflake, svaka cast. a kolike su ti vrijednosti fT4 i fT3 sada, tj. kako su kretale otkako ne uzimas terapiju?

  13. #113

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    131

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa
    Snowflake, svaka cast. a kolike su ti vrijednosti fT4 i fT3 sada, tj. kako su kretale otkako ne uzimas terapiju?
    Uvijek su bili u granicama normale. I kad sam imala najgore nalaze T3 i T4, slobodni su bili u redu.

  14. #114

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    ma daj, T4 povisen a fT4 u normali?! zanimljivo. oprosti sto te gnjavim pitanjima ovoliko

    uglavnom, kad sam ja nakon poroda imala jatrogenu hipertireozu, fT4 mi je bio tri puta veci od normale, i tad mi se cinilo da je to utjecalo na produkciju mlijeka.

  15. #115
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Citiraj loonalee prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ma nikakve simptome, išla sam na najobičniji sistematski poslije poroda, pa su mi u okviru svega vadili i hormone i tako smo slučajno skužili.
    evo ja baš danas išla na obični sistematski i isto skužili problem sa štinjačom..A od simptoma: umor, bezvoljnost, suha koža, suha kosa, poremećaj u ciklusu, mršavljenje bez dijete itd itd...ja sam doduše sve te simptome pripisivala stresu na poslu :/

    Doktorica mi je rekla da posebno u trudnoći treba kontrolirati hormone jer da Hashimoto jako uječe na plod - i to na inteligenciju djeteta
    :? Sve mi je logično (imam Hashimoto) ali zar se ne bi trebala debljati, a ne mršaviti u toj situaciji? Kod mene je , nažalost, takav slučaj

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    47

    Početno

    Evo da se i ja prijavim. Dugo sam lijecila hipertir.poslije terapije jodom bilo je sve u redu. Porodila sam se prije 3mj i presla u hipotir.sada trebam piti euthyrox. Inace sad sam jako debela pa me zanima da li cu se sada kad pocnem piti ove tablete jos vise ugojiti.

  17. #117

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Drage moje,
    moram se naručiti za vađenje hormona štitnjaće, pa vas molim da me savjetujete gdje da se naručim, imam uputnicu.

  18. #118
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Bok! Evo da se i ja pridružim, relativno sam nova, u 19. smo tjednu trudnoće i imam dijagnosticiran kronični tireoiditis, tj. kroničnu upalu štitnjače (tako veli moj dr.). Hormoni su mi OK, tj. svi su još u ravnoteži (mislim na TH3, TH4, THS), osim TPO koji je abnormalno velik (doc veli da on i ukazuje na kroničnu upalu). Jel zna itko može li kronična upala imati posljedica na bebača?

  19. #119
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Eh, da, i otkako sam trudna, smirilo mi se srce, tj. više mi ne kuca onako stravično, a još mjesec - dva prije trudnoće sam na tlakomjeru jednom prilikom izmjerila 105 otkucaja u minuti. Trenutno čekam nove nalaze vađenja krvi. Doktor kaže da, ako nalazi budu u redu, više me neće uznemiravat sve dok se beba ne rodi.

  20. #120
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Može li mi netko preporučiti endokrinologa u Zagrebu?

    Hvala....... TSH mi je malo povišen T3 i T4 na donjoj granici.

  21. #121

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    dr. Zmire na klinici Vuk Vrhovac

    Z je s kvacicom

  22. #122
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Hvala!

    Nadam se da kod njega nije tolika gušva kao na MPO.

  23. #123
    iva2405 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    360

    Početno

    Citiraj b i j prvotno napisa
    Evo da se i ja prijavim. Dugo sam lijecila hipertir.poslije terapije jodom bilo je sve u redu. Porodila sam se prije 3mj i presla u hipotir.sada trebam piti euthyrox. Inace sad sam jako debela pa me zanima da li cu se sada kad pocnem piti ove tablete jos vise ugojiti.
    kada ti se stabiliziraju hormoni, od euthyroxa, trebala bi gubiti na kilaži. mislim, nećeš gubiti na kilaži od tableta, već kad ti se hormoni ustabile

  24. #124
    sanjas33 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    291

    Početno re

    bila sam u vinogradskoj, utvrdili su mi hashimoto, hormoni su uredni i ne pijem nikakvu terapiju. Nisam zadovoljna u vinogrdskoj jer su prebukirani, jel znate mozda nekog doktora gdje se dugo ne ceka....

  25. #125
    Maza avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    174

    Početno

    Cure, evo bila ja na kontroli ... i nalaz kaže:
    '' ipak iscrpljenje funkcije štitnjače na terenu kroničnog limfocitnog tireoditisa, Preporuča se terapija - 50 mg Euthyroxa dnevno. Kontrola za 3 mj.

    Mene sad zanima kad mogu na slijedeću trudnoću???Kad se hormoni stabiliziraju ili mogu odmah uz pojačanu liječničku kontrolu?Ili da odem po savjet liječnika ha?

  26. #126

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    47

    Početno

    Interesuje me da li smijem dojiti kad pijem euthyrox 100. Koliko sam primjetila ovdje mame koje doje piju uglavnom euthyrox 50. Jel ima kakve vaze kada sa pije,mislim prije podoja ili poslije. Jel ima ovdje mama koje piju euthyrox 100 i doje.

  27. #127
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    odgovorila sam ti na drugom topicu
    euthyrox se pije ujutro, prije dorucka koliko znam pa nema veze kad dojis ili ne dojis

  28. #128
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam trenutno na euthyroxu 100, nikakve veze nema koju gramažu piješ, euthyrox ide s dojenjem.
    zrinka ti je dobro rekla, euthyrox se pije ujutro na prazan želudac (i poslije toga još jedno pola sata ne smiješ ništa jesti ni piti), tako da to stvarno nema veze s podojima.

  29. #129

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Ja sam jako nesretna, jer ne znam kome da se obratim da bi kao strucnjak razmotrio mogucnost mog malo povisenog TSH kao moguce prepreke zacecu.

    Zar bas nitko ne zna za doktora u Rijeci koji se bavi reproduktivnom endokrinologijom?

  30. #130

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Ne mogu se pomiriti sa time da na Rodinom forumu nije moguce dobiti neku informaciju.

    Zato zakljucujem da u Rijeci ili nema dr. koji se posebno bavi reproduktivnom endokrinologijom ili da na forumu jednostavno nema Rijecanki sa takvim problemom.

    Molim vas stoga da mi pomognete sa informacijom o specijalistu endokrinologu bilo gdje u Hrvatskoj (ili Sloveniji), kome bi se mogla obratiti prvenstveno zbog pitanja utjecaja stitnjace tj. latentne hipotireoze na reprodukciju.

    Hvala.

  31. #131
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    preporucam 'Vuk Vrhovec' u Zagrebu

  32. #132

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj rinama prvotno napisa
    Drage moje,
    moram se naručiti za vađenje hormona štitnjaće, pa vas molim da me savjetujete gdje da se naručim, imam uputnicu.
    I ja imam isto pitanje.

  33. #133
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    vuk vrhovac. samo hormone možeš i privatno, s antitijelima malo poskupo izađe pa se isplati čekati na vv.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Nemam vremena citati sve sto pisete, ali bila bih zahvalna ako bi mi netko rekao o cemu se radi kod mene.
    Nalaz krvi:
    FT3 2.92 pg/mL (1.71-3.71 ref.)
    FT4 0.66ng/dL (0.7-1.48)
    Anti-Tg 31.39 IU/mL (0-4.11)
    Anti-TPO 463.0 IU/mL (0-5.61)
    TSH 20.6499 uIU/mL (0.35-4.94)
    Na UZV idem tek u veljaci, a do tada cu umrijeti od brige.
    Ako sam imala poremecenu razinu hormona stitnjace i u trudnoci, kako znati je li to moglo nastetiti bebi? Mogu li joj nastetiti sada dojenjem? Ona je bila iskljucivo dojena beba, sad jede nesto vrlo, vrlo malo dohrane, jos uvijek skoro pa samo sisa.

  35. #135

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    109

    Početno

    Ovdje obično ima puno odgovora i svakavih rasprava, ali evo osjećam se dužna odgovoriti ti ...
    Imaš hipotireozu, manjak hormona štitnjače. Što prije počneš piti Euthyrox tbl. (nadoknadu hormona) to ćeš prije doći u hormonsku ravnotežu i sve će biti ok.
    Bebi ne možeš nikako naškoditi dojenjem.
    Pretpostavka da si u hipotireozi bila tijekom trudnoće i time ugrozila bebu je nepotrebna jer je upravo razdoblje nakon porođaja (postpartalno) vrijeme kada su žene sklone razviti između ostalog i hipotireozu...
    Čuvaj svoju bebu i pobrini se da ti se što prije propiše terapija, čekanje na ultrazvuk nema smisla.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Hvala ti mami.
    Brine me najvise ovaj anti-tpo jer je tako ogroman. I ja sam si sve mislila da odem privatno na uzv stitnjace i kod endokrinologa.
    Ono o cemu najvise razmisljam je da li ce to stanje biti trajno. Koliko sam citala, postpartalna hipotireoza bi se mogla i sama povuci, zar ne?
    Znam da mogu puno toga na forumu procitati, a i na netu opcenito, samo imam svaki put ograniceno vrijeme na netu zbog bebe pa citam svaki put po komadic teksta.

  37. #137

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    109

    Početno

    Anti-TPO te treba najmanje brinuti, to su antitijela koja samo pokazuju sklonost kroničnoj autoimunoj upali štitnjače = sklonost da jednog dana štitnjača počne gubiti funkciju. Mnogi koji ih imaju neće nikada razviti bolest štitnjače, a primjerice s godinama se postotak ljudi s pozitivnim antitijelima povećava pa tako vjerojatno 80% osamdesetogodišnjaka ima ta i druga antitijela.
    Jedino značenje tvog anti-TPO da je šansa da se tvoja hipotireoza oporavi, iako si razvila bolest u pospartalnom razdoblju, manja jer očito osim samog postpartalnog rizika imaš i tu dodatnu sklonost ...

    U svakom slučaju, hipotireoza ti je jedna "vrlo jednostavna bolest", jedini problem je prvih dana steći naviku svako jutro popiti nadoknadu hormona. Imaš obvezu pratiti hormone nešto češće dok se cijela priča ne uravnoteži i to je to.

    Tvoj problem je TSH, visok je, očito je da se on jako napreže ne bi li natjerao štitnjaču da proizvodi svoje hormone koji su još uvijek granični, ali se terapija ne bi smjela odgađati. Razlog: nećeš se dobro osjećati i uz malu bebu ti to ne treba.
    Da se pojaviš s ovakvim nalazima kod mene, napisala bi ti terapiju odmah bez naručivanja, ali probaj to riješitit ovih dana u svojoj blizini. Ako ne uspiješ, šalji pp. 8)

  38. #138

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj inga prvotno napisa
    Nemam vremena citati sve sto pisete, ali bila bih zahvalna ako bi mi netko rekao o cemu se radi kod mene.
    Nalaz krvi:
    FT3 2.92 pg/mL (1.71-3.71 ref.)
    FT4 0.66ng/dL (0.7-1.48)
    Anti-Tg 31.39 IU/mL (0-4.11)
    Anti-TPO 463.0 IU/mL (0-5.61)
    TSH 20.6499 uIU/mL (0.35-4.94)Na UZV idem tek u veljaci, a do tada cu umrijeti od brige.
    Ako sam imala poremecenu razinu hormona stitnjace i u trudnoci, kako znati je li to moglo nastetiti bebi? Mogu li joj nastetiti sada dojenjem? Ona je bila iskljucivo dojena beba, sad jede nesto vrlo, vrlo malo dohrane, jos uvijek skoro pa samo sisa.
    Iako već imaš odgovor, samo mala utjeha od mene: dvije uredne trudnoće, dvije iznimne bebe i sve to uz 100-125mcg Euthyroxa (sintetski hormon štitnjače) dnevno. Ne moraš se bojati, Euthyrox je po FDA klasifikaciji rizika lijekova označen s A, nije opasan ni za plod ni za bebu. A kad središ hipotireozu, bolje ćeš se osjećati.. sretno

  39. #139
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Imam pitanjce...
    Ja sam hipo i pijem Euthyrox, 75. Već godinama sam se kontrolirala kod prof. Koršića na Rebru u privatnoj ambulanti. No prošle godine su ukinuli privatne ambulante na Rebru i sada prof radi samo u redovnoj ambukanti. Zvala sam redovnu ambulantu i rekli su mi da se na pregled kod njega čeka 7-8 mj!!! :shock:

    Zanima me kontrolira li se još netko kod njega i radi li on možda još negdje privatno??

    Thanx

  40. #140

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Hvala vam, cure, puno.
    Valjda me najvise pogodila sama cinjenica da imam vjerojatno neku kronicnu bolest.
    TSH sam kontrolirala na sistematskom, neka dva tjedna prije tog nalaza koji sam napisala i bio je 46, dakle skoro duplo veci nego sad. Onda izgleda da se stanje popravlja, valjda. Moja dok. opce prakse je rekla da me salje jos na uzv jer bi se moglo raditi i o upali stitnjace kod koje je malo hipo, malo hiper tireoza. To zbog toga sto ja ustvari imam super apetit, a mrsava sam jako. Nemam tipicne znakove hipotireoze.

    Svejedno, sutra zovem Sunce da vidim kad me mogu primiti na pregled privatno.
    Odlicno si mi to objasnila mami, vrlo jasno s malo rijeci.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa
    Ja sam jako nesretna, jer ne znam kome da se obratim da bi kao strucnjak razmotrio mogucnost mog malo povisenog TSH kao moguce prepreke zacecu.

    Zar bas nitko ne zna za doktora u Rijeci koji se bavi reproduktivnom endokrinologijom?
    Ne znam za stručnjake u Rijeci ali ću ti reći kad su mi rekli dijagnozu HAshimota, doktorica je odmah napomenula da je to velika prepreka začeću. Tri mjeseca nakon -ja zatrudnila!

    Naravno, doktorica je napomenula da Hashimoto može utjecati na bebinu inteligenciju i ne trebam ti reći koliko me to stresira- ali eto svakih mjesed-dva kontroliram hormone (koji se još kreću u granicama normale, ali mi je štitnjača dobrano povećana i tvrda) i još ne uzimam terapiju. Endokrinolog je rekao da ćemo kontrolirati hormone do kraja trudnoće, a i nakon i ako ne bude potrebe za terapiju prije, da ćemo svakako krenuti u terapiju nakon dojenja.

  42. #142

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Citiraj linolina prvotno napisa
    Citiraj loonalee prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ma nikakve simptome, išla sam na najobičniji sistematski poslije poroda, pa su mi u okviru svega vadili i hormone i tako smo slučajno skužili.
    evo ja baš danas išla na obični sistematski i isto skužili problem sa štinjačom..A od simptoma: umor, bezvoljnost, suha koža, suha kosa, poremećaj u ciklusu, mršavljenje bez dijete itd itd...ja sam doduše sve te simptome pripisivala stresu na poslu :/

    Doktorica mi je rekla da posebno u trudnoći treba kontrolirati hormone jer da Hashimoto jako uječe na plod - i to na inteligenciju djeteta
    :? Sve mi je logično (imam Hashimoto) ali zar se ne bi trebala debljati, a ne mršaviti u toj situaciji? Kod mene je , nažalost, takav slučaj
    navodno ide u dva smjera- ili se debljaš ili mršaviš, ili malo jedno malo drugo (ovo zadnje ima jedna moja poznanica i stvarno je nevjerojatno-svaki puta kad je vidim je drugačija-ili totalno overweight ili totalno ispijeno mršava)

  43. #143
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    imam pitanje pa ako ko zna odgovor ne bi škodilo
    ja san hipo pijen euthyrox od 150 u trudnoći mi je ginekolog ukinija tablete pa mi je tsh skočija na 80,uglavnom beba mi se rodila u 7mj trud bija je zastoj,sad da li je to možda povezano meni nitko ne zna odgovorit a ja mislim da je to od toga ?! :/

  44. #144
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    a zašto si slušala ginekologa, kakve on veze ima s tvojom štitnjačom? što je rekao endokrinolog?
    ja sam hipo, euthyrox 100 (prije trudnoće pila sam 50, ali mi ju je endokrinolog povećao na 100 u trudnoći) i pila sam ga cijelo vrijeme. nije bilo govora o prestanku pijenja. ginekolog nije imao komentara, odnosno njemu je bilo važno mišljenje endokrinologa budući da je on stručnjak na tom području.
    nadam se da je beba dobro?

  45. #145
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    tek sad vidim da beba nije beba nego cura od 2 godine

  46. #146
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Ja sam hipo i pila sam Euthyrox od 50, u trudnoći je endokrinac povisio dozu na 75 a sredinom trudnoće na 100 jer je TSH bio prenizak. Rodila sam sa 34 tj. pa ne znam ima li to kakve veze sa štitnjačom... i ja sam se puno puta pitala je li možda zbog toga jer druge uzroke nisu našli, jednostavno sam se samo otvarala, no doktori su mi rekli da nema šanse ako je hipotireoza pod kontrolom :?

  47. #147
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    lutonjice slušala san ginića jer nisan tako brzo mogla doć do endokrinologa a sve se zbilo na brzinu
    a cura je rođena sa 32tj od 1250 i 38 cm gluha na jedno uho,rupica na srcu itd da ne duljim ali veće nazovimo greške nema malo dezorijentirana al eto moglo je bit gore

  48. #148
    Maza avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    174

    Početno

    a mene zanima sad slijedeće : imam hipo , povišen tsh i tpo,i pijem Eutyrox 50, 21.2.2008. idem na kontrolu ,
    smijem li sad '' raditi '' bebici '' ili moram čekati kontrolu i još nalaze???

  49. #149
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Ima li tko istustva sa dr. Martincem sa VV?

  50. #150

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    109

    Početno

    Citiraj Maza prvotno napisa
    a mene zanima sad slijedeće : imam hipo , povišen tsh i tpo,i pijem Eutyrox 50, 21.2.2008. idem na kontrolu ,
    smijem li sad '' raditi '' bebici '' ili moram čekati kontrolu i još nalaze???
    Maza, hajde se još malo strpi, povisit će ti se doza Euthyroxa i nakon prvog dobrog nalaza možeš u akciju. Čim se javi srećica, trk na hormone, odmah se nacrtaj endokrinologu s blaženim osmjehom i tako lijepo redovito kroz trudnoću ... i sve super ...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •