Stranica 15 od 15 PrviPrvi ... 5131415
Pokazuje rezultate 701 do 736 od 736

Tema: Štitnjača

  1. #701
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Navodno stitnjaci pomaze masiranje i pjavanje veselih pjesma kaze kolegica
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 21.04.2019. at 17:22

  2. #702
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ekica nije da neda, nisam još bila kod opće prakse
    Nego nema u mom gradu opcija vađenja vitamina D.
    klija hvala za info!

  3. #703

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima. Nedavno mi je slucajnom pretragom utvrden Hashimoto, sama nisam primjetila druge simptome osim laganog umora. Nalazi su ovakvi: TSH: 4,28, FT4: 18,00, FT3: 4,48 protutijela: Anti-Tg: 311,9, Anti TPO: 158,3, Anti-Tshr: <0.30
    Doktor mi je za pocetak prepisao Euthyrox 25mg. Pijem ga vec 5 tjedana i menstruacija mi vec drugi put dolazi nakon 21. dana. Do sada mi je ciklus uvijek bio redovan bez ikakvih problema. O cemu se radi? Trebam li posjetiti doktora? Inace sam u srednjim dvadesetim godinama.

  4. #704
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    bluesunday, uvijek kada stavljaš nalaze hormona, stavi i referentne vrijednosti.
    Ti si eto dopala doktoru koji (poput onog kod kojeg sam ja došla prije 7 godina) na ovakav nalaz uvodi euthyrox, a ima i druge struje koja na ovakve nalaze hormona ne bi uvodila terapiju nego samo sugerirala promjenu prehrane, vitamine/minerale i sl.
    Ja bi na tvom mjestu tražila drugo mišljenje (i treće ako treba). Ne piješ dugo niti u velikoj dozi euthyrox pa ne bi bio problem i ukinuti lijek ako se zaključi da ne treba.

    Što se tiče menstruacije zaista ne znam odgovor.

  5. #705
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Kojw minerale vitamine?

  6. #706
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj bluesunday prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima. Nedavno mi je slucajnom pretragom utvrden Hashimoto, sama nisam primjetila druge simptome osim laganog umora. Nalazi su ovakvi: TSH: 4,28, FT4: 18,00, FT3: 4,48 protutijela: Anti-Tg: 311,9, Anti TPO: 158,3, Anti-Tshr: <0.30
    Doktor mi je za pocetak prepisao Euthyrox 25mg. Pijem ga vec 5 tjedana i menstruacija mi vec drugi put dolazi nakon 21. dana. Do sada mi je ciklus uvijek bio redovan bez ikakvih problema. O cemu se radi? Trebam li posjetiti doktora? Inace sam u srednjim dvadesetim godinama.
    To je stvarno mala doza i ne bi ti smio raditi probleme vec u tako kratkom roku od pocetka uzimanja. TSH nije velik, ali bi kod osobe tvoje dobi trebao biti nizi. Skraceni ciklusi su cesci uz hipertireozu, sto kod tebe nije slucaj.
    Dobila si konvencionalnu terapiju, mislim da bi svaki endokrinolog tako odlucio.
    Posljednje uređivanje od Konfuzija : 03.05.2019. at 18:14

  7. #707
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ne bi svaki Moj pocetni tsh je bio puno visi, pa prva 3 meseca nisam dobila nista. Prva terapija mi je bila 12.5ug, a onda je povecavana sledecih pola godine do 100ug, ali sam bila trudna. Posle poroda smanjeno na 50ug. Meni se cini da 25 nije malo za uredne hormone (sve u granicama). Antitela postoje, to jeste autoimuna bolest stitnjace, ali cak ni antitela nisu nesto preterano visoka da bi bas svaki endokrinolog opravdao terapiju.
    Nije iskljuceno da je 25 bilo dovoljno da se predje u lagani hiper i da se dinamika ciklusa poremeti.

  8. #708
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    Slažem se s kli_kli, definitivno ne bi svaki endo dao terapiju na ovaj nalaz i zato sam i napisala da bi ja potražila drugo mišljenje.

    Jelena. O, selen, e vitamin, bakar, cink, d vitamin +K2, magnezij, kalcij...
    proguglaj autoimuni protokol.

  9. #709
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ima netko iskustva s nuklearnom u vinogradskoj? Mama mi mora vaditi krv tamo, i raditi uzv stitnjace

    Koliko se tamo ceka?

  10. #710

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Hvala svima na odgovorima. Da, upravo to i mene brine. Znam da nisu toliko pretjerane vrijednosti, a isto tako znam da sam prolazila kroz dosta stresan period, nisam vjezbala i jela sam vecinom nezdravu hranu + po nalazima imala sam jako niski vitamin D (29, REF: 75-151). Sada pijem dodatno vit D, vjezbam, vecinom sam izbacila ugljikohidrate i gluten i hranim se zdravo (u smislu zdravo za stitnjacu).

    Ne zelim piti Euthyrox ukoliko ne trebam, i ukoliko postoji sansa da ovo sad rijesim promjenom zivotnih navika jer me strah da stitnjacu mogu naviknuti i da cu cijeli zivot morati piti tablete, a mozda je sad krajnje vrijeme da utjecem na to.

    Jos neke stvari sam primjetila: inace sam imala suhu kožu, no sada ko da se to pogoršalo. Lagano depresivno raspolozenje je nestalo, no pojavili su se izljevi bijesa, pretjerano regiranje na odredene situacije i ceste promjene raspolozenja. Kosa mi ispada jednako kao i prije.
    Jedina "pozitivna" stvar koju primjecujem je nestanak umora i gubitak kilograma (ali to je mozda povezano i s vjezbanjem i promjenom prehrane)

    Sto se menstruacije tice, ja isto ne znam sto bi mogao biti uzrok tome osim tableta, tako da me stvarno to cudi i brine.

    Idem na kontrolu ovaj ili iduci tjedan pa cu vidjeti kakvo je stanje. U svakom slucaju naginjem da prestanem s terapijom i u potpunosti se posvetim prehrani i dodavanju vit D pa nakon toga napravim kontrolu.

    Nova sam u ovom, pa bih molila preporuku (moze i na pp) gdje ja najbolje da odem po drugo misljenje? I gdje da napravim analizu vitamina i minerala (da li se to radi obicnom uputnicom kod doktora opce medicine)

  11. #711
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    bluesunday, zaista ti je nizak D vit. da te utješim, moj je bio tek neznatno viši. U roku od 3mj sam ga podigla na 104. I prvi i drugi put mjereno u istom lab tako da se može uspoređivati.
    Koju dozu D vit piješ?

    Doktor opće medicine ti može dati uputnicu, ali mislim da ne može se vaditi u laboratorijima u domu zdravlja nego samo bolnica. Govorim za D vitamin, B12... Nisam sigurna, provjeri.

    A gdje si bila po prvo mišljenje? Tko ti je uveo terapiju?
    (skoro da bi se kladila na jednog/dvojicu privatnika. A niti jedan niti drugi nisu endokrinci :D )

  12. #712

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Jel za vadenje krvi za hormone treba biti nataste ili ne? Ja sam uvijek bila a netko kaze da nije potrebno...

  13. #713
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    ne treba biti nataste, samo se nesmije popiti terapija prije vadjenja. tako kazu kod nas.

  14. #714

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Dakle, kava dozvoljena? Nalazim na netu misljenja i za i protiv ...

  15. #715
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Meni su ovde rekli da moze i terapija pre vadjenja krvi. Nema razlike, kazu.

  16. #716
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja sam nedavno radila prakticki cijeli niz hormona stitnjace. Nikakve posebne upute nisam dobila; moglo se normalno jesti, piti, sto god. Ne uzimam lijekove pa nisu spominjali, ali pisalo bi da je bilo bitno.

  17. #717

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Jučer bila u dvije ljekarne, kažu nema Euthyroxa, ako sam dobro shvatila dr. treba napisati recept za lijek drugog proizvođača ?

  18. #718
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja upravo bila, kazu nestasica onog od 50. Cak ni Letrox nisu imali od 50.

    Trenutno imam onaj od 100 pa cu na pola.

    Meni nudila onaj od 25, pa da uzimam 2. Moze se i tako
    Posljednje uređivanje od Vrci : 16.07.2019. at 17:10

  19. #719
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    Ista stvar prije cca mjesec dana: u tri ljekarne nije bilo, u četvrtoj se na pitanje imaju li eutiroxa od 50 čudila da o kakvoj nestašici pričam i da naravno da imaju...

  20. #720

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Ekica,

    mislim da sam i ja došla kod prvog dr. Imam neke druge probleme s kostima i htjela sam provjeriti štitnjaču. Cijelo vrijeme sam nekako skeptična oko njegovih zaključaka. Dao mi je Euthyrox 25, pijem 4 tjedna. Imam više energije i nemam osjećaj knedle u grlu. I dalje povremeno imam nesanice koje su mi se javljale zadnje 3 god. Sada čekam kontrolu za 2 tjedna pa da vidim vrijednosti iz krvi. Ne znam što bi mislila...

  21. #721
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    Mp40 kod Lacića?
    Na koje nalaze/vrijednosti ili s kojim obrazloženjem je uveo terapiju?
    Koliko ju dugo piješ? Dva tjedna, ako sam dobro shvatila iz posta?
    Neka je tebi bolje, ali od 2tjedna 25mcg doze... Čisto psihološki, usudila bi se reći.

    Poznavajući njega, ako je on, na idućoj kontroli diže terapiju.
    Usput preporučuje scintigrafiju, kod njega naravno.
    I samo svoje nalaze krvi priznaje.

    (momentalno sam se nanervirala
    Posljednje uređivanje od ekica : 01.10.2020. at 22:46

  22. #722

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Prva doza koja se daje bude 25mcg, meni je trebalo tjedan dana da me digne iz mrtvih.. davno je to bilo al mi je ostao osjećaj povratka među žive.
    Posljednje uređivanje od bubica27 : 18.10.2020. at 18:00

  23. #723
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Možeš pojasniti?

  24. #724

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    138

    Početno

    Pozdrav svima,
    Imam hipotireozu. Neki dan je mojoj kcerki dijagnosticirana isto. Ima 6 godina. Prestravljena sam. TSH joj je iznad 150. Ima li netko kome dijete ima tu bolest? Nadam se da su vam djeca zdrava, ali ako netko postoji, mozda ima kakav savjet ili smjernicu kad se radi o djeci.
    Hvala

  25. #725
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Zanima me kod th za stitnjacu jel nuzno specijalist prilagođava doze ili moze i LOM prema nalazima?
    Ja sam zadnju godinu i pol na 25mcg eutyroxa, uveden mi je u trudnoci zbog povisenog TSH, nakon poroda nastavila jer su mi FT3 i FT4 konstantno na donjoj granici. Sad sam vadila ponovo i dalje stanje isto unatoc th, jedino je TSH sad ok, 1.4.
    Koliko vidim lijecnici uglavnom gledaju TSH a ocigledno se organizam muci s tako niskom razinom hormona, imate neku preporuku za dr koji uzima u obzir sve parametre?

    Mitovski, kako je stanje kod tebe sa stitnjacom?

  26. #726

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    35

    Početno

    Pozdrav svima, da li slučajno netko zna koliko vremena treba proći od uzimanja Klomifena i Utrogestana za vađenje TSH i protutijela? Lp

  27. #727
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me kod th za stitnjacu jel nuzno specijalist prilagođava doze ili moze i LOM prema nalazima?
    Ja sam zadnju godinu i pol na 25mcg eutyroxa, uveden mi je u trudnoci zbog povisenog TSH, nakon poroda nastavila jer su mi FT3 i FT4 konstantno na donjoj granici. Sad sam vadila ponovo i dalje stanje isto unatoc th, jedino je TSH sad ok, 1.4.
    Koliko vidim lijecnici uglavnom gledaju TSH a ocigledno se organizam muci s tako niskom razinom hormona, imate neku preporuku za dr koji uzima u obzir sve parametre?

    Mitovski, kako je stanje kod tebe sa stitnjacom?
    Imaš pp.

  28. #728
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Pozdrav svima! U veljači sam bila na operaciji, odstranjena mi je cijela štitnjača jer je bila puna čvorova. Jučer me zove doktor da je došao PHD nalaz i da imam papilarni karcinom. Čvor koji je bio problematičan je 7mm. U šoku sam je niti na punkciji, niti na UZV, a ni poslije operacije ništa nije ukazivalo na takav nalaz.

    Ono što me najviše zanima, doktor je rekao da ću morati na terapiju jodom, a na internetu čitam sve i svašta. Koliko se ostaje u bolnici i koliko ne smijem biti blizu djece? Moji klinci imaju 7 i 2 godine i veći dio dana sam sama s njim tako da mi je to neizvedivo.

  29. #729
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Mučim se zadnjih mjeseci sa simptomima štitnjače, hormoni na donjoj granici a pijem Euthyrox. Jedva dobila uputnicu za antitijela i anti tg mi je 20.2 ref. vrijednost do 4.1
    To bi bio Hashimoto? Nisam još stigla kod dr. Ljuti me što su mi i spec endokrinolog i nuklearac gledali nalaze prije nego što sam vadila antitijela i tvrdili da je sve super, a ja u komi.
    Koliko sam čitala, prehrana je bitna kod autoimunih bolesti, izbaciti gluten, imate još kakve dobre savjete s obzirom osobno na iskustvo?

  30. #730
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Mučim se zadnjih mjeseci sa simptomima štitnjače, hormoni na donjoj granici a pijem Euthyrox. Jedva dobila uputnicu za antitijela i anti tg mi je 20.2 ref. vrijednost do 4.1
    To bi bio Hashimoto? Nisam još stigla kod dr. Ljuti me što su mi i spec endokrinolog i nuklearac gledali nalaze prije nego što sam vadila antitijela i tvrdili da je sve super, a ja u komi.
    Koliko sam čitala, prehrana je bitna kod autoimunih bolesti, izbaciti gluten, imate još kakve dobre savjete s obzirom osobno na iskustvo?
    Već sam ti htjela napisati riječ-dvije još neki dan i svaki put zaboravim.
    Što se štitnjače tiče, prehrana je vrlo bitna o kojem god da je poremećaju riječ (hipotireoza/Hashimoto, Graves, hipertireoza...).
    Gluten bi trebalo smanjiti na najmanju moguću mjeru ili ga potpuno izbaciti. I ne pretjerivati s mliječnim proizvodima. Od suplemenata bi trebalo uzimati selen, cink, vitamin D (kojega često imamo premalo, pogotovo ljudi s poremećajem rada štitnjače), željezo. Preporučuje se i magnezij te b-kompleks, omega... Ako hoćeš, na pp ti pošaljem još neke podatke ako si zainteresirana.
    Moraš paziti i da, primjerice, uz terapiju (tj. nakon uzimanja) ne uzimaš pripravke kalcija koji mogu smanjiti učinkovitost terapije.
    Puno se piše i o goitrogenim namirnicama (kupusnjače...) koje također ometaju rad štitnjače (iako ja nisam primijetila da mi smetaju, pogotovo ako su termički obrađene), trebalo bi izbjegavati i rafinirani šećer, kikiriki, soju...
    Preporučuju se i različite vrste probiotika za obnovu crijevne flore...ma zapravo je puno toga, ja sam svojevremeno imala dosta velike probleme s njom, ali sad sam već dugo ok. Ali stvarno pazim na prehranu, nije do poboljšanja došlo samo od sebe:/.
    Prehranom se jako može utjecati na povišenu razinu antitijela, može ih se sniziti i držati pod kontrolom.

  31. #731
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Cure, ja sam do sad vadila hormone štitnjače jednom i to privatno. Sad mi je ginekolog pustio uputnicu za TSH, anti TPO i ft4. Gdje to vadim? S obzirom da moram ili na Rebro ili u Vinogradsku jer moram i D dimere, koagulogram i jetrene probe, jel mogu to sve odjednom u jednoj bolnici?

  32. #732
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    D dimere i koagulaciju je radio i Sv.Duh, barem dok sam bila trudna.

    Cure će ti znat bolje.

  33. #733
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Je i ja sam to tamo radila, ali i u Vinogradskoj


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  34. #734
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    U Vinogradskoj se za takve nalaze naručuje kad ćeš vaditi krv

  35. #735
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    U Vinogradskoj se za takve nalaze naručuje kad ćeš vaditi krv
    Ok.. Znam jer su mm-a na Rebro naručili za vađenje krvi za mjesec dana, ali mogu li sve onda u jednoj bolnici obaviti i štitnjaču inostale nalaze.

  36. #736
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Da naravno pričam za vinogradsku, pošalji popis pretraga, vaditi ćeš na jednom mjestu a oni će krv proslijediti po labosima

Stranica 15 od 15 PrviPrvi ... 5131415

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •