Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 90 od 90

Tema: voda?

  1. #51
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Pa ponudi joj
    Ako hoce, nek pije

  2. #52
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Onako, iskreno, podizati dijete i nije neka filozofija. Više se radi o zdravom razumu.

    Piješ li ti vodu? Pije li joj tata vodu? Piju li vodu svi ljudi na svijetu? Ako je tvoj odgovor: "da" tada ne moraš više razmišljati.

    PS. moja najmlađa je sa 8 mjeseci jela za stolom sa starijom braćom i roditeljima, normalnu hranu, normalnu vodu, doduše svi smo se prilagodili njoj što se tiče začina, i time i sebi dobro učinili. A dojila je i tada i još puno mjeseci nakon toga

  3. #53
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Normalnu, ali usitnjenu hranu?

  4. #54
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Normalnu hranu. Ako ti se usitnjava , tada usitnjavaj. Ili mozes gnjeciti vilicom, ili dati komadice (ali one sigurne za konzumaciju kod male djece). Kako god te volja i kako god se ti sigurnije osjecas.

  5. #55
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Nije da mi se usitnjava, već ona nema ni jednog zuba kojim bi hranu sama usitnila.

  6. #56
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Nije da mi se usitnjava, već ona nema ni jednog zuba kojim bi hranu sama usitnila.
    To nema veze. Moze ona usitniti hranu i bez zuba.

  7. #57
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ne trebaju zubi za usitnjavanje hrane Bebe to savršeno rade samo čeljustima. A žvakanje je najbolja vježba za govor.
    Naravno da ćeš početi sa malim komadićima mekane hrane, ali bebe moraju žvakati. Malo po malo, počet će i tvrđu hranu.

    Da, samo sam sa prvim djetetom učinila grešku i miksala meso do 15 mjeseci. Teško se privikao na normalnu hranu. Drugi i treća su jeli prilagođeno dobi, bez obzira na zube, ali normalnu hranu, uobičajenu u našoj obitelji. Žitarice to nikad nisu bile Osim kruha i palente, to se jede. Ali zato je pašta (tjestenina) broj 1 kod mene. prva hrana i svima (osim meni) najdraža hrana.

    Naročito pašta s maštom, slana ili slatka, sporedno.

  8. #58
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    moj najstariji je dobio zube iza 11 mjeseci taman u vrijeme breskva i marelica, jabuke je prije super oglabal, najmlađi je volio oglabati kosti

  9. #59
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Nije mi i dalje jasno. Ne mogu joj samo dati šnitu kruha i čušpajz.

  10. #60
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Zasto ne?

  11. #61
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Jer i ja moram prvo prožvakat to kad jedem, a tek onda progutam. Pa ako ja moram žvakat zubima gdje neće onda mala beba?

  12. #62
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Zvakati ce desnima... kruh ce se sam raspasti od sline, povrce isto... eventualno meso iz cuspajza usitni ako nije dovoljno mekano. Probaj pa ces vidjeti...

  13. #63
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ma strah me.

  14. #64
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    zgnjeci vilicom
    dovoljno je
    a tebe nece biti strah
    kruh mozes natrgati na komadice

  15. #65
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    i daj joj vode poslije jela
    na casu, samo prislonis, a ona ce dalje sama
    mozes i na kljunasicu

  16. #66
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Onda ću ovako. Nastaviti raditi po sastojkima koje sam do sada furala, ali bez mrcvarenja sa štapnim. Kruv joj ne bi još davala jer ima soli, a iovako inače nisam neki pobornik kruva u jelovniku.

  17. #67
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ma strah me.
    Čega točno?

  18. #68
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Da će se udavit s komadićem koji nije prožvakala, a sam se nije rastopio u slini.

  19. #69
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    A to je već drugi problem
    Ako stvarno tako misliš onda se pripremi na dugotrajno miksanje, jer prednji zubi služe za odgrizanje, a tek kutnjaci služe za usitnjavanje i meljenje hrane. A ti znaš kada djeci izrastu kutnjaci, zar ne?
    To što dijete neće naučiti žvakati do tada i pravilno razviti mišiće koji su odgovorni za pravilan izgovor, mislim da bi ti trebao razviti jači strah od gotovo posve nerealne mogućnosti da će se udaviti kuhanom i mekanom hranom koju će jesti pod tvojim nadzorom.

    Zaključak dijete može jesti hranu uobičajenu u obitelji. Manje začinjenu nego odraslima i lagano zgnječenu, i rjeđu. Npr, onaj čušpajz koji spominješ, napravi sličniji juhici, pa će lakše pojesti. Kruh, pogotovo ona količina koju može pojesti osmomjesečno dijete, ima minimalnu količinu soli, koja nikome ne može smetati.

  20. #70
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Nece se ugusiti, a nece joj nista biti ni ako gnjecis vilicom
    Ja sam svojima svima gnjecila ispocetka i nemaju bas probema
    Miksati stvarno ne trebas, ali kazem, nece joj biti nista ni ako gnjecis

  21. #71
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Nasa ima 14 zuba i godinu i 2mj. 14! Jede sama komade hrane od kada je imala 7mj. Ne da me bilo strah nego sam umirala od straha kod svakog obroka. Bez obzira na zube, mala je pohlepna i hranu gotovo da i ne zvace vec ju nekako jezikom izmulja i proguta. Nikada nisam nasla komadic u peleni, nikada se nije ozbiljno gusila vec se 2x zagrcnula. Sama izbacila to van i vratila u usta. Spretni su oni jako.Svaka mama koja odluci bebi davati hranu u komadima je u strahu a kako pokazuju bebe sirom svijeta potpuno neutemeljeno.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  22. #72
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Jedina hrana s kojom se moj stariji kakti davio je pire krumpir. Jos ga ni sad ne jede od uzasa, a ima preko tri godine. Normalnu hranu, u komadima, jede od pocetka dohrane bez problema.

  23. #73
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Ne miksaj.Tu gresku sam ja napravila s drugim.I jos ju nismo popravili(22mjeseca).Usitni vilicom,nasjeckaj.A sto se tice kruha slazem se da je totalno nepotreban bebi te dobi(pogotovo kupljen).

  24. #74
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Hvala svima.
    Sad, vratimo se na vodu.
    Pokušala sam joj dati (iz posudice ovalne). Samo je dotakla jezikom, a ja sam pritom sebe smočila.

  25. #75
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala svima.
    Sad, vratimo se na vodu.
    Pokušala sam joj dati (iz posudice ovalne). Samo je dotakla jezikom, a ja sam pritom sebe smočila.
    Biti dobrodušna i lakovjerna nisu dobre osobine u ovo vrijeme Zato i jesam tek sad skužila da nas sve lijepo zezaš.

  26. #76
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Biti dobrodušna i lakovjerna nisu dobre osobine u ovo vrijeme Zato i jesam tek sad skužila da nas sve lijepo zezaš.
    Ne razumijem ovaj komentar? Zezam? Hoćeš li pojasniti?
    Valjda ide na to što postavljam glupa pitanja. Biti sam i nemati koga pitati isto nije dobra osobina.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 03.02.2016. at 19:22

  27. #77
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Žuta, probaj joj dati iz čašice za rakiju, moji su tako odmah skužili. Ispod brade joj drži maramicu ili što god da upije ako će curiti.

  28. #78
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Pa kako iz ovalne posudice? Kako će beba piti iz ovalne posudice, nije psić. Zato mi nije jasno bilo tvoje pitanje

    Pa, daj na žličicu, ili na kljunašicu, ili iz male šaličice za espresso.

  29. #79
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Vidjela sam na nekoj temi savjet da se da iz posude iz koje jede kašicu, a ovo je glupa plastična posudica iz dm-a koja mi je prva došla pod ruku. Cijelo vrijeme vrtim u glavi kad ću joj napokon dati vode, treba li se upoznavati ko sa hranom (do sada je pila samo mlijeko), i onda mi popodne nije htjela zaspati. Samo sam se ustala i nalila u posudu vode. Sada vidim koliko je to glupa ideja.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 03.02.2016. at 23:17

  30. #80
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Ja nudim iz male casice za rakiju.
    U pocetku se prolijevalo,sad pije ko veliki.
    Poceo je kako treba piti evo ima par dana. Popije vrlo malo, ali popije.
    Ima punih deset mj.

  31. #81
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku

    Što se tiče prekuhavanja, ova voda smrdi na fluor, klor i puna je kamenca. Tu kuhanje ne pomaže.
    Ja volim ostaviti vodu u bokalu da fluor ishlapi - oko 24 sata bi trebalo biti sasvim dovoljno. Pijemo svi vodu iz vodovoda. Što se kamenca tiče, mislim da nije toliko opasan. Nema smisla previše se zamarati oko svega toga, a u kupovnu vodu ne vjerujem puno više nego u vodovodnu.

    Dajem najčešće iz plastičnih čaša koje ljeti nosimo na plažu (ne jednokratne, one malo deblje) ili iz čaše od debljeg stakla, probala sam i s čašicama za rakiju. Ali tu već treba pripaziti, voli pobjeći s čašom - jednom se baš prosula po podu s čašom u rukama i srećom je bila plastična
    također, nalijem oko pol prsta vode pa tako dajem više puta, jer bih je inače presvlačila svaki put kad popije vode.

    Dajem joj i nezaslađene biljne čajeve, na isti način.

  32. #82
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Danas sam ponudila iz male kavene šalice. Opet je samo lickala.

  33. #83
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Danas sam ponudila iz male kavene šalice. Opet je samo lickala.
    To je nesto kaj se uci

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    25

    Početno

    Ja mojoj bebi kombiniram davanje vode iz male salice(kao fildzan) ili na zlicicu. U zadnje vrijeme me zeza dok pije vodu, jako joj se veseli i onda je pljucka...i opet se veseli. Sve u svemu ona ne popije puno vode. Tjesi me to sto puno sisa bez obzira na dohranu.

    Vec sam joj u vise navrata davala onu kljunasicu i to ne ide. Kao prvo ona krene grickati taj kljun, a ako i nesto povuce ja ne znam uopce da li je pila ili ne. Ja bih voljela da nauci iz tako neceg piti pa da sama moze uzimati, ovako se stalno pitam da li je mozda i zedna.
    Da li postoji neki trik za tu kljunasicu kako to da nauci? I da li je uopce realn ocekivati da ce beba od 8 mjeseci sama uzimati i piti vodu?

  35. #85
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Sjecam se od prijateljice jedno je znalo brzo puhat nos, a drugo vuci na slamku. Nije ni ona znala kako to objasniti.

    Moj zna povuci na kljun, iako sam ja prvo krenula sa zlicicom i s obicnom casom. Ima ona casa za ucenje s gumenim dihtungom odozgora. To sam dobila i dobila sam kljun. Ta casa je od 8 mjeseci. Moj ne kuzi sto bi s tom casom (6,5 mjeseci).

  36. #86
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Citiraj kachy prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mojoj bebi kombiniram davanje vode iz male salice(kao fildzan) ili na zlicicu. U zadnje vrijeme me zeza dok pije vodu, jako joj se veseli i onda je pljucka...i opet se veseli. Sve u svemu ona ne popije puno vode. Tjesi me to sto puno sisa bez obzira na dohranu.

    Vec sam joj u vise navrata davala onu kljunasicu i to ne ide. Kao prvo ona krene grickati taj kljun, a ako i nesto povuce ja ne znam uopce da li je pila ili ne. Ja bih voljela da nauci iz tako neceg piti pa da sama moze uzimati, ovako se stalno pitam da li je mozda i zedna.
    Da li postoji neki trik za tu kljunasicu kako to da nauci? I da li je uopce realn ocekivati da ce beba od 8 mjeseci sama uzimati i piti vodu?
    Kao da sam ja pisala ovaj post. Ista stvar je i kod mene, moj akođer ima 8 mjes.
    Kupila kljunašicu, al ne ide na nju barem ne zasad. Ja mu dajem vodu iz male plastične čašice, ja ju nagnem i držim i on popije, malo se i prolije, al šta ćemo ili na žličicu. Dajem koliko on hoće, tj. koliko on zija, a kad više neće stanem i ne brinem jel žedan il ne jer doji pa je potreba za tekućinom i na taj način ispunjena.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Malo upadam na temu...
    Meni se najbolja kljunasica pokazala ona ikeina, ona ima samo rupice na plasticnom dijelu pa zapravo cim se nagne voda curi, ne treba dijete vuci kao kod npr (kršitelj koda)ove. Iako se dobro sluzi casom i dalje joj je ta kljunasica stalno na dohvat ruke da sama uzme. Za van nam je najbolja bocica sa tzv sport capom - slicna bocici jane - nije lose i s tim probati. Moja curka je sve te varijante brzo svladala i zavoljela vodu iako kad je dosla je pila samo caj na dudu...

  38. #88
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    I meni je ikeina zakon. Super je i za piti kefir i tekuci jogurt.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  39. #89
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Malo upadam na temu...
    Meni se najbolja kljunasica pokazala ona ikeina, ona ima samo rupice na plasticnom dijelu pa zapravo cim se nagne voda curi, ne treba dijete vuci kao kod npr (kršitelj koda)ove. Iako se dobro sluzi casom i dalje joj je ta kljunasica stalno na dohvat ruke da sama uzme. Za van nam je najbolja bocica sa tzv sport capom - slicna bocici jane - nije lose i s tim probati. Moja curka je sve te varijante brzo svladala i zavoljela vodu iako kad je dosla je pila samo caj na dudu...
    E pa i ja sam mislila sa su sve kljunasice takve da se ne vuce. Pa sam dobila od prijateljice (kršitelj koda)ovu. I vuce. Al ne popije neku veliku kolicinu. Ja sam znala povuc da vidim ide li to uopce. Bas sporo ide. Al eto pije svakako sad. Osim na tu sportsku, to mu nisam jos nudila. Zagrcne se i s ovom kljunasicom.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    25

    Početno

    Ja sam kupila neku potpuno mekanu, silikonsku i hoće lijepo piti na nju. Prije toga sam imala neku sa silikonom ali tvrdu i to nije išlo. Probaću baš i Ikeinu, sviđa mi se što ne mora da vuče.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •