Stranica 9 od 10 PrviPrvi ... 78910 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 401 do 450 od 499

Tema: IVF i bolovanje

  1. #401
    tina_julija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    331

    Početno

    ni na mojoj privremenoj nema nikakvih šifri, ali mi je muka što mi je stavila G0, znači da moram otići do poslodavca po papire, hzzo-a, imat plaću u dva dijela, a do sad sam sve lijepo imala prvo a0, kad se trudnoca potvrdi i ako je potrebno, g0,ako ne ić na posao.. totalno mi je čudno što mi je stavila to.. preostaje mi čekat ponedjeljak popodne... Hvala ti!!

  2. #402

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    60

    Početno

    Drage moje, u brizi sama velikoj, pomagajte, jučer sam otvorila bolovanje jer sam u postupku MPO, sestra mi je dala obavijest za poslodavca o privremenoj nesposobnosti za rad na kojoj je istaknuta šifra N97.
    Piše ovako: Izjavljujem da sam na osnovi pregleda zaposlenika utvrdio potrebu bolovanja: MKB N97.
    Dalje piše: Šifra uzroka bolovanja A0
    Na prethodnim obavijestima, to nije pisalo, ne znam čemu ovo sada, zar nemamo pravo na privatnost, ne znam jesu li morali mjenjati obrasce ili je to njena samovolja da zaštiti sebe od pitanja poslodavaca.
    Molim za odgovor ako netko zna, hvala unaprijed ...

  3. #403
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    na novim obavijestima nema šifre radi čega je osiguranik na bolovanju (upravo radi zaštite privatnosti)

    javi se svojoj doktorici da ti isprinta novu obavijest.

  4. #404

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    60

    Početno

    Hvala!

  5. #405

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Lora s tom sifrom tvoj poslodavac ne moze znati sto je u pitanju. Ta sifra je neka vrsta bolesti a znali bi jedino kad bi zvali gin. Ne moras brinuti ja sam stalno pod tom sifrom bila na bo i niko nista nije pitao. A sto se poslodavca tice njemu to nista ne predstavlja jer je to bolovanje na tvoj teret a ne njihov a njima je to uvijek bitno. Sretno dalje

  6. #406

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    na novim obavijestima nema šifre radi čega je osiguranik na bolovanju (upravo radi zaštite privatnosti)

    javi se svojoj doktorici da ti isprinta novu obavijest.
    X potpuno se slazem s Inesz! Odi kod dr.i nek ti isprinta novu obavijest. Nikoga se ne tice zasto si na bolovanju!

  7. #407

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    71

    Početno

    Pozz cure..moze mala pomoc? Sad me zvala kolegica s posla koja je imala transfer 07.07. i trenutno je na bolovanju. Ovako... dr joj je od 02.07.( kad je bila punkcija ).do 07.07. pisao sifru N97 da bi istu promjenio danas kad mu je odnjela otpusno pismo na sifru GO A020 ili tako nesto. Rekao joj je da ne moze biti dalje ista sifra te da je ona sada na komplikacija i to sve do 05.09. Dali on to moze tako? Jer ona trenutno nije trudna (betu vadi mislim 16.07.) Autom.ide na manju placu tj na teret fonda. Unaprijed hvala

  8. #408

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Meni je također prošli put otvorila komplikacije a do sad uvijek obično bolovanje,pitala sam kako sad ta promjena a odgovor je bio da sad moraju stavljat tako i nije mi htjela mijenjat.Kad sam nosila doznake na HZZO ,pitala sam kako mogu biti na kompl. a nisam trudna,odgovor je bio da se oni ne miješaju u ono šta dr. napiše,ma katastrofa.
    Prijateljica je bila u postupku u isto vrijeme i dobila obično bolovanje...pa sad ti znaj...uglavnom svi nas zakinu gdje stignu..

  9. #409
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Kako je meni rekao moj gin, tri su šifre dijagnoze kod liječenja neplodnosti, Z31-postupci u vezi s oplodnjom s bolovanjem u trajanju do 7 dana, N97- ženska neplodnost s bolovanjem u trajanju do 14 dana te N98-komplikacije povezane s umjetnom oplodnjom u trajanju do 21 dan. Na sve ide šifra za bolovanje A0 (na teret poslodavca) jer trudnoća nije potvrđena. Od potvrde trudnoće bilo pozitivnom betom ili ultrazvukom ide otvaranje komplikacija i šifra bolovanja G0 (na teret proračuna).

  10. #410

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Kako je meni rekao moj gin, tri su šifre dijagnoze kod liječenja neplodnosti, Z31-postupci u vezi s oplodnjom s bolovanjem u trajanju do 7 dana, N97- ženska neplodnost s bolovanjem u trajanju do 14 dana te N98-komplikacije povezane s umjetnom oplodnjom u trajanju do 21 dan. Na sve ide šifra za bolovanje A0 (na teret poslodavca) jer trudnoća nije potvrđena. Od potvrde trudnoće bilo pozitivnom betom ili ultrazvukom ide otvaranje komplikacija i šifra bolovanja G0 (na teret proračuna).
    tako bi trebalo biti. ali...
    ja sam bila kod soc. gin i n97 i n98 su joj obje sifre davale max 14 dana - vidjela sam na svoje oci u programu na kompu.

  11. #411
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    tako bi trebalo biti. ali...
    ja sam bila kod soc. gin i n97 i n98 su joj obje sifre davale max 14 dana - vidjela sam na svoje oci u programu na kompu.
    O bože...
    http://www.hzzo-net.hr/dload/pravilnici/18_01.pdf
    Jest da je ovaj primjerak iz 2009g, ali je još uvijek vrijedio početkom ove godine jer mi je soc gin dao bolovanje na N98 u trajanju od 21 dana za prvi transfer.
    Što bi to značilo da kako kojem ginu program radi tako je/nije pacijent zakinut? Tužno.
    Posljednje uređivanje od eryngium : 15.07.2015. at 12:30

  12. #412

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    na taj pravilnik sam se i pozvala, al njoj jednostavno program "nije dao" 21 dan sto god upisala - a zbilja se potrudila oko toga jer sam s razlogom trazila 21 dan. onda je neki nas dogovor da ide 14 dana i rani test, ako je pozitivan, zovem da mi produzi na drugu sifru.

  13. #413
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    na taj pravilnik sam se i pozvala, al njoj jednostavno program "nije dao" 21 dan sto god upisala - a zbilja se potrudila oko toga jer sam s razlogom trazila 21 dan. onda je neki nas dogovor da ide 14 dana i rani test, ako je pozitivan, zovem da mi produzi na drugu sifru.

    Sreća da se doktorica htjela dogovoriti kad već program ne podržava zakon.

  14. #414

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    5

    Početno

    Sve sam to prošla... Od administracije pa na dalje. Za početak, moj savijet- naoružajte se strpljenjem. Sretno s bolovanjima, starim i novim godišnjim odmorima...

  15. #415
    BillieJean avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    302

    Početno

    Cure, koliko vidim, više nema šifre na doznakama - to je odlično Samo da provjerim, nema baš nikakve šifre, niti da se može povezati da je nešto ginekološki (u smislu ne vidi se da li imam gripu ili nešto drugo)??

    Vidim da većina ovdje (u zadnje vrijeme, koliko sam pročitala) nije uzimala bo za folikulometrije, već samo od punkcije pa do bete. Kako ste onda s poslom, kad su folikulometrije uglavnom ujutro i to u neko glupo vrijeme (9h) uz puno čekanja?? Ja radim ujutro pa ne mogu onda tako pa bih uzimala bolovanje od prve folikulometrije pa do koji dan iza transfera.

  16. #416
    BillieJean avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    302

    Početno

    Cure, koliko vidim, više nema šifre na doznakama - to je odlično Samo da provjerim, nema baš nikakve šifre, niti da se može povezati da je nešto ginekološki (u smislu ne vidi se da li imam gripu ili nešto drugo)??

    Vidim da većina ovdje (u zadnje vrijeme, koliko sam pročitala) nije uzimala bo za folikulometrije, već samo od punkcije pa do bete. Kako ste onda s poslom, kad su folikulometrije uglavnom ujutro i to u neko glupo vrijeme (9h) uz puno čekanja?? Ja radim ujutro pa ne mogu onda tako pa bih uzimala bolovanje od prve folikulometrije pa do koji dan iza transfera.

  17. #417
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Na najavu bolovanja ide samo šifra sustava kojeg se tereti za bolovanje (poslodavac ili država) i očekivano trajanje bolovanja. Za same doznake nisam sigurna da nigdje nema šifre (nisam ih baš pogledavala toliko detaljno).
    Najdulje što ti gin može dati bolovanje je 21 dan pod šifrom N98. To bi trebalo biti dovoljno za pokriti folikulometrije, punkciju, transfer i betu.

  18. #418
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ne,nema vise nikakve sifre na doznaci. Jedino se vidi jel bolovanje za tebe,za dijete,za clana obitelji i sl. Ali nista drugo

  19. #419
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Može li mi netko reći na koliko dana bolovanja se ima pravo nakon FET-a? Hvala!

  20. #420
    BillieJean avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    302

    Početno

    Jeste li uzimale bolovanje odmah nakon aspiracije ili tek od ET? Više se ne sjećam, treba li se nakon aspiracije mirovati i paziti ili se može ići na posao (miran, uredski)?

  21. #421

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    49

    Početno

    Ja sam odmah nakon aspiracije (9js) jer sam imala dosta bolne, povećane jajnike, nije bio hiper, no da se odmorim, i psihički i fizički. Godilo mi je odmarati.

  22. #422
    laura33 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Citiraj BillieJean prvotno napisa Vidi poruku
    Jeste li uzimale bolovanje odmah nakon aspiracije ili tek od ET? Više se ne sjećam, treba li se nakon aspiracije mirovati i paziti ili se može ići na posao (miran, uredski)?
    Ne treba se mirovati ako nije bilo hiperstimulacije i jako uvećanih jajnika. Dapače aktivnost poboljšava cirkulaciju i pospješuje implantaciju.

  23. #423
    BillieJean avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    302

    Početno

    Hvala, i meni se tako cini...aspiracija nam je u sub, tako da u pon planiram svakako na posao. Dakle, ET vjerojatno u uto - mislis da onda u sri vec mogu na posao isto?

  24. #424
    laura33 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Pa neznam kakav posao radiš, ali ako imaš uredski posao ja vjerujem da možeš!
    Pitaj ipak svog mpo dr za preporuku.

  25. #425

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    36

    Početno

    Dakle, ako sam dobro shvatila, niti na obavijesti poslodavcu, a niti na doznakama ne stoji sifra po kojoj idem na bo. Pitala sam svoju gin, ona kaze da to nije moguce i da mora biti sifra. Ako je ona u krivu, ima li gdje kakav pravilnik ili sta vec po kojem je to dozvoljeno. Jer ja nisam bila niti u jednom postupku na bolovanju bas iz tog razloga. Velika firma, puno "baba"...

  26. #426
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ne vidi se šifra bolesti, jedino se vidi da li si na "standard" bolovanju za sebe ili na trudničkom bolovanju. Ali za vrijeme postupka je šifra standard bolovanja, pa se niti ne vidi zbog čega si na bolovanju

  27. #427
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Na doznaci koju nosiš u firmu se vidi da si na komplikacijama u vezi trudnoće...eto tako je meni bilo zaokruženo..znaći ne ono bolest nego komplikacije

  28. #428
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Jedno su komplikacije, drugo bolovanje kad se krece u postupak. Koliko znam, ne pise sifra, ali se vidi da je "ginekolosko" bolovanje, zbog samog pecata lijecnika. Komplikacije se otvaraju s potvrdjenom trudnocom, jedino ako neki ginekolozi zaobilaze propise. Ispravite me ako grijesim.

  29. #429
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Na doznaci se zaokružuje osnova bolovanja. Mislim da je prvo A0, pa idu druga slova, a ima i mislim G0.

    Kad je A0, to je bilokakvo bolovanje van trudnoće, i ide na teret poslodavca. Znači upala pluća, depresija, strgana ruka, mpo postupak.
    G0 su komplikacije u vezi trudnoće

    Evo ovako, al mislim da je sad malo drugačija doznaka
    http://hrvatska.poslovniforum.hr/nn-...005b/05b04.gif


    Znači poslodavac vidi na doznaci da si na bolovanju za sebe, ali ne zna zašto. A0 si do potvrđene trudnoće, G0 kad zatrudniš, i onda ide na teret HZZO-a.

  30. #430
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Nemam pojma, meni je beta bila negativna a cijelo vrijeme sam bila doma od pocetka postupka i vodilo mi se pod komplikacije, isto tako mi je tih mjesec dana islo na teret hzzo.

  31. #431

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    34

    Početno

    Meni je urucen otkaz 23.3. a bolovanje otvorila 22.3.

  32. #432

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    34

    Početno

    Ako ima tko sta pametno predloziti...slobodno

  33. #433
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Jolica, to što ni navela nije uobičajena praksa. Bolovanje radi komplikacija u trudnoći, koje plaća HZZO, može se otvoriti tek nakon potvrde trudnoće (najčešće kad se utvrdi srčana akcija).

  34. #434
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Inesz skuzih sad to, meni je ovo prvi put da sam na takvom bolovanju pa pojma nisam imala a zasto je moj gin to tako napravio neznam. Dali ja mogu imati problema radi toga ili ne jer sad je sve gotovo vec.

  35. #435
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Mislim da ti ne možeš, eventualno će se gin morati pravdati ako mu dođe inspekcija.

    Ali glupo da te bacio na bolovanje koje ti se manje plaća (ako ti je plaća veća od 4600kn)

  36. #436

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Fabjana moja preporuka da odes na zdrastveno i pitas kod njih sta da napravis jer ti pod bolovanjem poslodavac ne bi smio dati otkaz. Raspitaj se mozes i na inspekciju rada otici.

  37. #437

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    36

    Početno

    Nestala mi poruka ...samo da potvrdim, znaci nigdje na doznaci i obavijesti ne pise N98 ili koja je vec sifra za postupke mpo??

  38. #438

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    34

    Početno

    Prijavila inspektoru rada...ali mogu šta hoće...i onda se pitaju zasto nam je natalitet takav

  39. #439
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Citiraj muzicarka prvotno napisa Vidi poruku
    Nestala mi poruka ...samo da potvrdim, znaci nigdje na doznaci i obavijesti ne pise N98 ili koja je vec sifra za postupke mpo??
    Na doznaci znam da ne piše. Ali za obavijest nisam sigurna. Nikad ju zapravo nisam ni dobivala kad sam bila u postupku. Jel to obvezno uopće?

  40. #440
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Mislim da je obvezno (pravno gledano). Mozda poslodavcu mozes samo javiti, ali za vlastitu sigurnost je dobro poslati da naknadno ne bi bilo eventualnih problema. Koliko se sjecam, tamo pise samo ocekivano vrijeme bolovanja, ne i sifra, ali se vidi da je od ginekologa zbog pecata (vidi se da je spec. gin.).

  41. #441
    lola32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    134

    Početno

    Na obavijesti pise dijagnoza! i to velikim slovima! Ja nosila neki dan. Na doznaci ne pise.

  42. #442

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    92

    Početno

    Citiraj Jolica30 prvotno napisa Vidi poruku
    Inesz skuzih sad to, meni je ovo prvi put da sam na takvom bolovanju pa pojma nisam imala a zasto je moj gin to tako napravio neznam. Dali ja mogu imati problema radi toga ili ne jer sad je sve gotovo vec.
    To je i meni doktor zabunom napravio, bila sam u hiperu i otvoreno mi je bilo bolovanje kao komplikacije u trudnoci (G0), sto je u biti nemoguce.. Dogodilo se to da su mi vraceni svi papiri doma da izmjenim doznaku, tj da mi doktor ispise novu doznaku (na A0) i ponovno predam!

  43. #443
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    Fabjana, za vrijeme bolovanja ti se ne računa otkazni rok (čl.121 Zakon o radu) tako da sve što budes na bolovanju, pošto si ga otvroila prije uručenja otkaza, ne smije ti se računat u otkazni rok, a kad se vratiš radit s bolovanja, tek onda ti smije dati otkaz i onda će ti počet ići otkazni rok....u slučaju da ostaneš trudna onda ne smiješ dobit otkaz (članak 34 Zakon o radu... u svakom slučaju prouči si zakon o radu i upozori poslodavca na zakonski okvir...puno njih radi kaj hoće jer misle da radnici ne znaju svoja prava, pa oni provode svoju volju,a radnik suti i ne buni se... u svakom slučaju možes ga prijavit inspekciji rada, a i pošto su sada elektrončki odjave radnika, mislim da te neće niti moći odjaviti dok se na hzzo vodi da si na bolovanju....u svakom slučaju prvo ga upozori na to kak je po zakonu pa ćes vidjeti kako ce dalje reagirati...

  44. #444
    BillieJean avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    302

    Početno

    Tko otvara bolovanje za postupak MPO, liječnik opće prakse na preporuku ginekologa ili baš ginekolog? Super je da nema šifre, ali bilo bi odlično i da se ne vidi da je nešto ginekološki u pitanju...

  45. #445

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    Otvara ti tvoj ginekolog! Da bilo bi super kad bi moglo preko opće prakse ali eto...

  46. #446
    BillieJean avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    302

    Početno

    Citiraj laine prvotno napisa Vidi poruku
    Otvara ti tvoj ginekolog! Da bilo bi super kad bi moglo preko opće prakse ali eto...


    Hvala na odgovoru.

  47. #447
    PinaColada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    168

    Početno

    Koliko dana budete na bolovanju tokom ivf-a?

  48. #448
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Ja sam bila od dana pocetka pikanja pa do neobavljenog transfera, a sad idem od transfera pa nadalje. Individualno je, ja sam koristila maksimum zbog prirode posla.

  49. #449

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    115

    Početno

    U prva dva postupka sam bila od dana punkcije do dana neuspjelog transfera (3 dana). Sad isto namjeravam od punkcije do transfera (daj Bože da dođe do njega) i mozda jos dan nakon transfera.

  50. #450
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja sam doma od punkcije, mislim da sam dobila 2 tjedna (moram provjeriti)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •