Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: čir iza uha

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    87

    Početno čir iza uha

    ...već me godinu ipo dana muči ooogroman čir iza/ispod uha, odnosno na samom dnu ušne resice...pojavljuje se svako mjesec dana,iznenada,jedno jutro ga samo napipam,kroz par dana naraste na veličinu oraha....ja istisnem,očistim alkoholom i sutra ko da ga nikad nije bilo...i tako unedogled...kod dermatologa nisam bila jer ga on može samo očistiti ko i ja,a pretpostavljam i da bi mi dao neke lijekove koje ne želim uzimati dok dojim...jel ko imao sličan problem?

  2. #2
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Probaj antibiotsku mast mazati par dana nakon što ga istisneš (npr. Garamicin). Vjerojatno je žarište upale dublje u tkivu i bakterije ostanu unutra.
    Recept ti može dati i doktor opće prakse.

  3. #3
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Ne znam tvoj prag boli, ali da je čir to bi te danima bolilo i teško da bi sama istisnula, to se obično mora zarezati.
    To meni više liči na lojnicu koja se svako toliko napuni, ti je istisniš, ali kako ostane njena čahura ona se opet napuni.
    I dobro je dok se to ne upali.
    Mislim da ćeš morati do kirurga da to makne.

  4. #4
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    Ne znam tvoj prag boli, ali da je čir to bi te danima bolilo i teško da bi sama istisnula, to se obično mora zarezati.
    To meni više liči na lojnicu koja se svako toliko napuni, ti je istisniš, ali kako ostane njena čahura ona se opet napuni.
    I dobro je dok se to ne upali.
    Mislim da ćeš morati do kirurga da to makne.
    MM je imao upravo ovako, morao je kod kirurga da mu ocisti. Nakon toga se vise nije vratilo.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    Ne znam tvoj prag boli, ali da je čir to bi te danima bolilo i teško da bi sama istisnula, to se obično mora zarezati.
    To meni više liči na lojnicu koja se svako toliko napuni, ti je istisniš, ali kako ostane njena čahura ona se opet napuni.
    I dobro je dok se to ne upali.
    Mislim da ćeš morati do kirurga da to makne.
    U jednom dijelu moje obitelji ovo je jako česta pojava. Kad upale učestaju, onda to rješava kirurg.

  6. #6
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    to je aterom, terapija je incizija, rivanol ili jod oblog. Bilo bi dobro kada se upala smiri kirurški odstraniti

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    87

    Početno

    ...hvala puno na odgovorima...znači,ipak ću morati do doktora...prijateljica mi je spominjala da je njen otac morao zbog sličnog problema to kirurški odstraniti,ali mislila sam da se tome pribjegava samo u slučaju ciste..

  8. #8
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Pa to je u principu to, cistično promjenjena žlijezda lojnica.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •