Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Govorne smetnje-pomoć!!!???

  1. #1
    anin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    438

    Početno Govorne smetnje-pomoć!!!???

    Molim sve koji imaju djecu sa govornim teškoćama da podijele sa mnom svoja iskustva. Moja kćer je upravo navršila 6 godina, bila na vježbama kod nekoliko logopeda, niko nije bio u stanju dati dijagnozu.Najveći problem joj je nefluentnost u izgovoru rečenica (premda nije dijagnosticirano mucanje)...Hvala

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    56

    Početno

    Mi nismo imali takve probleme već samo klasika, izgovaranje glasova "r" i "l".
    Sugeriram da se napravi i pregled kod psihologa, ako nije napravljen. On može tražiti pregled neurologa itd. Očigledno da treba priču sagledati i šire.
    Sretno.

  3. #3
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ...ne spadamo u ovu dobnu skupinu ali cini nam se da i nas Karlo ima poteskoca u izgovoru slova "R"......-zna li neka od vas kako da mu izgovor tog slova ispravimo?(premda još ne govori razgovjetno..)

  4. #4
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    javi se u udrugu ja to mogu.
    nazalost, ne znam sad nijedan broj telefona, mail, nista.
    dok ne nadjem vizitku ti prosurfaj ima li im igdje traga. nova su udruga ali sam sigurna da bi ti njihova predsjednica mogla pomoci savjetom

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Citiraj LeeLoo prvotno napisa
    ...ne spadamo u ovu dobnu skupinu ali cini nam se da i nas Karlo ima poteskoca u izgovoru slova "R"......-zna li neka od vas kako da mu izgovor tog slova ispravimo?(premda još ne govori razgovjetno..)
    Oh...pa još je mali....pričekaj negdje do četvrte godine....

  6. #6
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

  7. #7
    anin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    438

    Početno

    Naručili smo se u Suvag.Rekli su nam da tamo automatski prolaze sve te preglede:logoped, psiholog, neurolog...Zapravo, ljuti me to što ona već dvije godine ide i kod vrtićke logopedice i kod privatne...Te to je razvojno, te pričekaćemo, te vidjeće se, te prerano je za dijagnozu..I sad, kad se približila škola-frka!!Sad rješavaj sam.Javiću kako sve dalje teče. Hvala svima...i molim još...još...i još iskustava

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    176

    Početno

    A mi se još dodatno susreli s problemom u školi. Školska logopedica nema vremena da ima terapije, a u DZ je logopedica "SUVAGA" pretrpana, i bratov termin je naslijedila seka A.
    Trenutno sam samo učiteljici rekla i poslala nalaz logopedice "SUVAGA", pa čekam nekakav odgovor od nje.
    A čula sam i to da u našoj školi su rekli probati uvesti još jednog logopeda koja bi to radila, ali tek današnja informacija. Nisam u tijeku jel su pokušali kaj na Vijeću roditelja, ali i tu već vidim neučinkoviti pomak jer je predstavnica našeg razreda kćer ravnatelja. :/
    I nezgodnu situaciju na upisu u školu sa trenutnom logopedicom smo imali čim smo joj spomenuli da po preporuci logopedice SUVAGA treba i u školi nastaviti sa terapijom. "Ja nisam terapeut", samo je takav odgovor mi dala taj prvi dan.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •