Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 231 od 231

Tema: odred za čistoću-svakodnevni trikovi i savjeti

  1. #201
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    S kože ne znam, jedino da prvo probaš s unutarnje strane ili na nekim starima.
    Iako, ovo me podsjeća na onu Vanish reklamu kad ona žena poviče: ne, uništit ćete mi košulju, a košulja s ogromnom fleketinom, kao, nije uništena nego će je takvu nositi
    Za razliku od tvog slučaja JA sam si od 1. plaće kupila bež Martens cipele od brušene kože (770 kn) i MAMA mi ih je uništila jer joj je palo smeđe boje za kosu na njih. Nikad ih nisam prežalila... nadam se da ćeš uspjeti s čizmama!

  2. #202

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj janjica prvotno napisa
    za čišćenje wc:
    u 2 dl vode dodati 2 dl alkoholnog octa , jednu žličicu sode bikarbone i nekoliko kapi eteričnog ulja čajevca. (pazite s octom i bikarbonom jer dođe do burne -bezopasne- reakcije i stvori se ogromna pjena). takvo sredstvo stvavite u bocu sa štrcaljkom.

    jeli itko koristi onaj frosch šta ima u dm? jel ga se treba ispirati kada se koristi razrijeđen (60 ml u 5 l vode) i naravno, jeste li zadovoljni njime?
    jel ubija bakterije?
    nitko mi ne odgovara
    ugl, kupila i probala i sve lijepo sjaji, ali ipak se držim sanitra strong.

  3. #203

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Imam problem! Nisam primjetila dvije MM-ove majice u kanti za prljavi veš i kako su bile malo vlažne, došla je pljesan na njih. To su mu najdraže majice i ako primjeti jadna ja

    Šta da napravim?

  4. #204
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    Citiraj Pliska prvotno napisa
    Imam problem! Nisam primjetila dvije MM-ove majice u kanti za prljavi veš i kako su bile malo vlažne, došla je pljesan na njih. To su mu najdraže majice i ako primjeti jadna ja

    Šta da napravim?
    to mi se jednom dogodilo :shock:
    probala opet oprati..nije sišlo...BACILA

  5. #205
    Dream avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    966

    Početno

    Citiraj Pliska prvotno napisa
    Imam problem! Nisam primjetila dvije MM-ove majice u kanti za prljavi veš i kako su bile malo vlažne, došla je pljesan na njih. To su mu najdraže majice i ako primjeti jadna ja

    Šta da napravim?
    Ako su majice bijele boje, pomoći će varikina .

  6. #206
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    U Odredu za čistoću bio je izvrstan trik.
    Protiv zamagljivanja zrcala u kupaoni (npr. kad se tuširaš). Zrcalo treba očistiti pjenom za brijanje i neće se zamagljivati.

    Ja trebam savjet kako skinuti masne fleke s tepiha od bambusa.

  7. #207
    mama Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    doma i na poslu
    Postovi
    248

    Početno

    Za tepih od bambusa - da ga probaš cijelog namazati sredstvom za poliranje drveta/namještaja, bit će sjajniji i fleke će se manje vidjeti...

    Ja moli savjet - dvosjed od mikrofibre nam je popiškila mačka (više puta) i smrad se osjeća već godinu dana - ima li spasa osim profesionalnog čišćenja? Problem je što je to dubinski...

  8. #208

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Citiraj donna prvotno napisa
    Citiraj Pliska prvotno napisa
    Imam problem! Nisam primjetila dvije MM-ove majice u kanti za prljavi veš i kako su bile malo vlažne, došla je pljesan na njih. To su mu najdraže majice i ako primjeti jadna ja

    Šta da napravim?
    to mi se jednom dogodilo :shock:
    probala opet oprati..nije sišlo...BACILA
    O ne

    I ja sam znala baciti kad mi nešto nije bitno, ali to su mu najdraža majice

    Dream crvene su

  9. #209

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Pliska prvotno napisa
    Citiraj donna prvotno napisa
    Citiraj Pliska prvotno napisa
    Imam problem! Nisam primjetila dvije MM-ove majice u kanti za prljavi veš i kako su bile malo vlažne, došla je pljesan na njih. To su mu najdraže majice i ako primjeti jadna ja

    Šta da napravim?
    to mi se jednom dogodilo :shock:
    probala opet oprati..nije sišlo...BACILA
    O ne

    I ja sam znala baciti kad mi nešto nije bitno, ali to su mu najdraža majice

    Dream crvene su
    a da ih alkoholnim octom popsprejaš? sumnjam da će on oštetiti tkaninu ili ga barem razrijedi s vodom. isto tako probaj s nekim eteričnim uljem, mislim da bi mogao pomoći od one neke ruže, ali opet razrijedi jer je to ipak ulje pa da ne ostanu fleke. ja bih probala s octom.

  10. #210

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Svugdje pomalo
    Postovi
    201

    Početno

    Da, da ocat - ja se kunem u ocat 8)
    Ako ne pomogne jednom, ponovi vise puta, znala sam izliti i litru octa na tamnu robu.
    Perem nocu a nekad nam se dogodi da prespem pa razgrnem tek navecer, a roba vec vonja.

  11. #211

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Joj hvala
    Probati ću danas sa octom pa vam javim rezultat.

  12. #212
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ulje čajevca je jaki dezifikator (ili kak se već kaže) , par kapi u vodi i ubija plijesni
    vanjski zid kupaonice nema termoizolaciju i sklon je plijesni , pa su se fuge znale svako-malo zacrniti
    oprala s vodom+čajevac i više ih nema 8)

  13. #213

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    A ulje čajevca neće pustiti fleke na crvenim majicama?

  14. #214
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    bezbojno je (bar mislim)
    par kapi, neka dezifincira
    a u pranje staviš malo čarlija (uništava masnoću na robi)

  15. #215

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Pliska prvotno napisa
    A ulje čajevca neće pustiti fleke na crvenim majicama?
    možeš ga staviti umjesto omekšivaća

  16. #216

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    543

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    ulje čajevca je jaki dezifikator (ili kak se već kaže) , par kapi u vodi i ubija plijesni
    vanjski zid kupaonice nema termoizolaciju i sklon je plijesni , pa su se fuge znale svako-malo zacrniti
    oprala s vodom+čajevac i više ih nema 8)
    Ovo me baš veseli jer sam kupila čajevac za suzbijanje masne kose, pa odustala. Sad ga imam gdje upotrijebiti.

  17. #217
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Meni se upljesnivio podbradnjak mog sina, iskuhala, nije sišlo, a onda sam ga namočila u RAZRIJEĐENOM domestosu (bijelom, za odjeću) i sve otišlo! Domestosom mi je otišla čak i crvena mrlja od jedne maje na žutoj končanoj majici. Čak joj ni boja nije izblijedjela. Samo pazi, ako staviš jako puno domestosa može ti izblijedjeti, a ako ga staviš premalo neće se izvući fleka. (Baš sam pomogla? )
    Ja stavim manje domestosa u vodu, dulje namačem, pa ako ne uspije dodam još malo domestosa.

  18. #218
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    jedno pocetnicko pitanje; kako savrseno oprati prozore? u zadnje vrijeme mi to nikako ne uspijeva, nekad su super funkcionirali obicna voda + novine, ali vise mi ne uspijeva. uopce ne znam u cemu je fora, uvijek mi ostanu nekakvi tragovi...

  19. #219
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Vlažna mikrofiber krpa i suva pamučna koja ne ostavlja dlačice za poliranje?

    Sredstvo za staklo sa raspršivačem (i alkoholom) i opet suva pamučna za poliranje?

  20. #220
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Gdje kupujete to ulje čajevca?
    Meni se neka plijesanj nastanila u spavaćoj sobi pa ne znam šta bi...možda bi ju s tim ubila...

  21. #221

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    543

    Početno

    Ja sam kupila ulje čajevca u DM-u. Na polici s vitaminima sam ga našla.

  22. #222

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Za ovaj tapet od bambusa nemam rješenje, al imam ideju kako preduhitrit tu prljavštinu-kad je novo i čisto poprskat sa impregnacijskim sprejem za cipele-one stvore bezbojni film kroz kojeg prljavština težeprolazi ili čak ne prolazi do tkanine/bambusa pa je lakše očistiti. Postupak sprejanja nakon čišćenja treba ponoviti. Ja ga rado koristim za cipele (naročito vidljivi rezultati kod velura i gamoša te krpenih cipela ), ruksake, putne torbe, tapecirane sjedalice...

    Još jedna savršena stvar i nova upotreba-one schmutzradierer spužve iz dm-a savršeno očiste prljavi dječji krevetić BEZ deterdženta-da sam koristila abrazivno sredstvo izgrebala bih (staru) boju, a drugačije prljavština nije silazila.

  23. #223

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj Pliska prvotno napisa
    Imam problem! Nisam primjetila dvije MM-ove majice u kanti za prljavi veš i kako su bile malo vlažne, došla je pljesan na njih. To su mu najdraže majice i ako primjeti jadna ja

    Šta da napravim?
    Ima u DM-u za kupit sredstva za čišćenje od Dr. Beckmann-a u malim zelenim bočicama. Jedno od njih je za plijesanj i hrđu (mould i još nešto piše). Ako ti to ne skine fleke, neće ništa. Zeznuto je ako je loša kvaliteta boje za tekstil moglo bi skinut i boju.

  24. #224
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Masnu fleku s bambus tepiha maknes tako da cijeli tepih premazes nekim uljem.

  25. #225

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj puhovi obožavaju smokve prvotno napisa
    jedno pocetnicko pitanje; kako savrseno oprati prozore? u zadnje vrijeme mi to nikako ne uspijeva, nekad su super funkcionirali obicna voda + novine, ali vise mi ne uspijeva. uopce ne znam u cemu je fora, uvijek mi ostanu nekakvi tragovi...
    Prvo perem sa deterđentom za suđe i spužvicom za suđe. Onda obrišem s običnom viledom (tzv. trulexica), onda pošpricam staklo (malo) s Mr. Muscolom za staklo (jedino sredstvo koje sam ja uspjela otkriti da ne ostavlja tragove) i obrišem s papirnatim kuhinjskim salvetama (ono na roli).
    Ako prozori nisu jako zmazani (to je rijetko jer ih perem dvaput godišnje) onda preskočim korak s deterđentom za suđe.

  26. #226
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj Fae prvotno napisa
    Gdje kupujete to ulje čajevca?
    Meni se neka plijesanj nastanila u spavaćoj sobi pa ne znam šta bi...možda bi ju s tim ubila...
    ima su dm-u, ali ne s ostalim et. uljima nego negdje dalje, sad se tocno ne mogu sjetiti gdje, cini mi se kod vitaminskih tableta, gelova za sportase i tako to.
    inace mi isto imamo u spavacoj plijesni, pa je MM skinuo s domestosom, ali je usput skinuo i boju s zidova :/ , no mislim da sam cula da mozes i s alkooholom probati skinuti.

  27. #227
    Dream avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    966

    Početno

    A kako s uljem čajevca skinuti plijesan? :/

  28. #228
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj Dream prvotno napisa
    A kako s uljem čajevca skinuti plijesan? :/
    pa nakapaj par kapi na spuzvicu i probaj. ili naspricaj s vodom u koju si nakapala par kapi cajevca.

  29. #229
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    hvala, gita75! probat cu! ima jos netko neki savjet?

  30. #230

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    86

    Početno

    Čajevac, kao i ostala eterična ulja, možete kupiti u ljekarnama.

  31. #231
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj janjica prvotno napisa
    Čajevac, kao i ostala eterična ulja, možete kupiti u ljekarnama.
    i u dm-u

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •