Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 231

Tema: odred za čistoću-svakodnevni trikovi i savjeti

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno odred za čistoću-svakodnevni trikovi i savjeti

    ovaj sam topic zamislila da razmijenjujemo praktične savjete za čišćenje po kući,npr kao što stavljamo recepte....( ok,vi stavljate recepte ,mm kuha,a ja jedem)

    danas sam na tv vidjela trik sa rižom u boci koja je izgrebala ostatke nekog likera bolje nego ikakva četka

    i isprobala sam i radi....

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    e pa daj onda napiši taj trik da i mi ribamo po likeru

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    boca je imala udubljeno tj izrezbareno dno i prljavština se zapekla,

    teta je stavila malo riže i vode da poklopi rižu i mućkala dno više nije bilo prljavo

  4. #4
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    eto, imam jedan super trik za sve one, koje kao i sama ne vole peglati. (da znam, to nema veze s ciscenjem, ali eto, kucanski poslovi).
    ovako: kad masina opere, jos vlazno rublje slozite, kao da biste ga spremili u ormar. tako slozeno rublje ostavite +/- 3 sata i tek onda rasirite da se osusi. tako sam ja drasticno (!!!) smanjila potrebu za peglanjem.
    ok, neke stvari i dalje zahtjevaju peglu, ali ovo je super za krpe, rucnike, posteljinu, pulovere, obicne majice i obicne platnene hlace...probajte!

  5. #5
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja sve majice i hlače odmah iz mašine stavljam na vješalicu. i tako sušim. ostalo rastegnem (imam cijevi kroz stan :/ ) - i nema peglanja. zavjese odmah vješam.

  6. #6
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ima još jedna zgodna fora za nepeglačice ,
    sad po zimi: isto se vlažna roba fino poravna i složi i poreda po radijatoru. odlično ispegla .

  7. #7
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ploču štednjaka čistim sredstvom za čišćenje pećnica. pošpricam, pustim 15-tak minuta - i očistim.

  8. #8
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    boca je imala udubljeno tj izrezbareno dno i prljavština se zapekla,

    teta je stavila malo riže i vode da poklopi rižu i mućkala dno više nije bilo prljavo
    Stavila je rižu i ocat.

  9. #9
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj Fidji prvotno napisa
    Citiraj maria71 prvotno napisa
    boca je imala udubljeno tj izrezbareno dno i prljavština se zapekla,

    teta je stavila malo riže i vode da poklopi rižu i mućkala dno više nije bilo prljavo
    Stavila je rižu i ocat.
    Moja baka je prije flaše čistila kukuruzom, koprivama i vodom.

  10. #10
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa
    Citiraj Fidji prvotno napisa
    Citiraj maria71 prvotno napisa
    boca je imala udubljeno tj izrezbareno dno i prljavština se zapekla,

    teta je stavila malo riže i vode da poklopi rižu i mućkala dno više nije bilo prljavo
    Stavila je rižu i ocat.
    Moja baka je prije flaše čistila kukuruzom, koprivama i vodom.
    a kaj će vam takve boce??

    :?

  11. #11
    bubimirko

    Početno

    ovo me podsječa na one "Đurine kućne čarolije" iz Nadrealista.....


  12. #12
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    preplašite koku da joj meso bude mekano

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    gle ti moderatorice,ajde brzo savjet na sunce....

  14. #14
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    zapravo si baš mislim kako ne znam ni jedan takav trik. ili sam ultraloša domaćica, ili ultranemaštovita...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    boca je imala udubljeno tj izrezbareno dno i prljavština se zapekla,

    teta je stavila malo riže i vode da poklopi rižu i mućkala dno više nije bilo prljavo
    jel nije bilo riza + ocat :? :?

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Ne znam jel to ista emisija, al je o čišćenju. Teta je rekla da se sudoper zapravo najbolje čisti sa det za suđe. Ja sam ga oduvijek ribala sa Arfom ili Vimom, ugl, uvijek sa nekim koji grebe.
    Pokuišala sam tako očistit one tvrde masne točkice od friganja na starom poklopcu od kuhala i na pločicama iznad štednjaka. Ljudi, ne vjerujem ni sama, ugl. ja spužvu polila det. za suđe-obični Likvi il Čarli, premazala da se stvori malo pjene, dok sam prešla s jedne strane na drugu, deterdžent je već odradio više nego što sam se nadala, a nakon toga sa zelenom grubljom stranom spužve stvarno lagano protrljala i ode masnoća. Ostalo je čisto :shock:
    A ja do sada u principu skoro jedino fizičkim pritiskom skidala...

  17. #17
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Ja iznutra skorene boce perem s pijeskom-sitnijim šljunkom. Stavim 1-2 žilce pijeska, majo vode, poklopim i mučkam. Sve je poslije tako čisto .

    Za mikrovalnu- u zdjelicu staviti vode i krišku limuna. Kuhaj da nastane gusta para, pa zatim obriši vlažnom krpom.

    Pečnica- soda-bikarbona napravi s malo vode gustu pastu i premaži po mlakoj pečnici. Pusti da stoji najbolje preko noći. Speri bikarbonu i obriši pečnicu.

  18. #18
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    idem srediti mikrovalnu
    zibba, teško tebi ako nešto ekspolodira npr. limun

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    288

    Početno

    Jel ima neka od vas cure recept za kvalitetno uklanjanje kamenca sa tuš kabine i za čiščenje onog crnog što se skuplja na rubovima tj. na silikonu kojim je tuš kabina spojena sa kadom?

  20. #20
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Citiraj Kora prvotno napisa
    Jel ima neka od vas cure recept za kvalitetno uklanjanje kamenca sa tuš kabine i za čiščenje onog crnog što se skuplja na rubovima tj. na silikonu kojim je tuš kabina spojena sa kadom?
    prašak za pecivo -za plijesan
    Žetkica za zube ili nokte(stara) malo praška i vode... i četkati!

  21. #21
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj Kora prvotno napisa
    Jel ima neka od vas cure recept za kvalitetno uklanjanje kamenca sa tuš kabine i za čiščenje onog crnog što se skuplja na rubovima tj. na silikonu kojim je tuš kabina spojena sa kadom?
    Ovisi hoćeš ekološki ili neekološki. Kamenac inače skida najobičniji ocat+ribanje, a od kupovnih je dobar cilit bang. Za plijesan sam pročitala ovo: Mix one part hydrogen peroxide (3%) with two parts water in a spray bottle and spray on areas with mold. Wait at least one hour before rinsing or using shower.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Ocat čisti kamenac i bez ribanja, samo treba malo pustiti da djelujeb (10 min), a i protiv gljivica je dobar

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Ovo ja cula i vidjela od moje tete cistilice-skidanje tezih fleka s tepiha-vanish (po uputstvu pjena, ribanje, sushenje pa usisavanje) i ribanje vrecom od krumpira (ona mreza). Skida 50x bolje nego kad se pere spuzvom i sl (bez obzira na grubu stranu).

  24. #24
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Limuntus čisti skoro sve. Kamenac, suđe od inoxa, zagoreno, crno itd.

  25. #25
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    sad po zimi: isto se vlažna roba fino poravna i složi i poreda po radijatoru. odlično ispegla .
    kaj ti ne ostanu crte od radijatora?

  26. #26
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    kako ocistiti slamcicu koja je zaljepljena za djecju plasticnu casu?
    unutra sam vidjela par crnih tockica :/ , punila sam casu i slamku vrucom vodom i deterdzentom, ali nista
    ili mi ne preostaje drugo nego baciti casu

  27. #27
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa
    kako ocistiti slamcicu koja je zaljepljena za djecju plasticnu casu?
    unutra sam vidjela par crnih tockica :/ , punila sam casu i slamku vrucom vodom i deterdzentom, ali nista
    ili mi ne preostaje drugo nego baciti casu
    to sam se ja jucer pitala, dobila je tonka to od dede i bake.
    ja mislim da se to ne moze posteno oprati, da su to rasadnici bakterija, pogotovo ako dijete iz njih pije nesto drugo osim vode, i da ih nakon nekog vremena treba baciti.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    179

    Početno

    mi smo to vrlo uspjesno ocistili stapicima za usi (oni tanki na kojima ima vata)

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Citiraj puhovi obožavaju smokve prvotno napisa
    sad po zimi: isto se vlažna roba fino poravna i složi i poreda po radijatoru. odlično ispegla .
    kaj ti ne ostanu crte od radijatora?
    Mene više muči vlaga u stanu :/

    Citiraj emily prvotno napisa
    kako ocistiti slamcicu koja je zaljepljena za djecju plasticnu casu?
    U suđerici.

  30. #30
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    1. nemam sudjericu
    2. stapici za usi - nazalost ne igraju, jer slamcica nije ravna, vec vijuga oko case :/

  31. #31
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj puhovi obožavaju smokve prvotno napisa
    sad po zimi: isto se vlažna roba fino poravna i složi i poreda po radijatoru. odlično ispegla .
    kaj ti ne ostanu crte od radijatora?
    imam ravni radijator, kod onih s rebrima je to valjda problem.

  32. #32

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa
    1. nemam sudjericu
    2. stapici za usi - nazalost ne igraju, jer slamcica nije ravna, vec vijuga oko case :/
    Ma baci to. Ko zna kakva kolonija bakterija upravo buja u toj vijugavoj slamčici.

  33. #33
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj brigita2 prvotno napisa
    Citiraj emily prvotno napisa
    1. nemam sudjericu
    2. stapici za usi - nazalost ne igraju, jer slamcica nije ravna, vec vijuga oko case :/
    Ma baci to. Ko zna kakva kolonija bakterija upravo buja u toj vijugavoj slamčici.
    casa je spremljena otkad su primjecene promjene
    sad ju samo treba nevidljivo ukloniti

  34. #34
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    I i imamo takvu čašu na barbie, ja ću je probati skuhati, valjda se neće rastopiti.

  35. #35
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    emily - ja sam kikici jednostavno rekla da je čaša prljava, da se ne da očistiti (a od toga se može razboliti) - i da ćemo kupiti drugu. čemu skrivati?

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    I i imamo takvu čašu na barbie, ja ću je probati skuhati, valjda se neće rastopiti.
    nemoj,ja sam išla iskuhati posudice za leće....... :shock:

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Meni je još pred tri godine teta u vrtiću rekla za ovaj trik s rižom ali što se tiče čišćenja dječjih bočica(riža + malo vode)i stvarno super čisti,samo treba dobro protresti.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    127

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa
    kako ocistiti slamcicu koja je zaljepljena za djecju plasticnu casu?
    postoje tanke "dlakave" žičice kojima bi to mogla očistiti. one, između ostalog, služe za čišćenje lula pa mislim da bi ih čak moglo biti u duhanu ili sličnim trgovinama. dođu par kuna koliko se sijećam.
    inače, djeca od njih vole raditi razne oblike pa mogu poslužiti za igru i ukrašavanje.

  39. #39
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    postoje tanke "dlakave" žičice kojima bi to mogla očistiti. one, između ostalog, služe za čišćenje lula pa mislim da bi ih čak moglo biti u duhanu ili sličnim trgovinama. dođu par kuna koliko se sijećam.
    inače, djeca od njih vole raditi razne oblike pa mogu poslužiti za igru i ukrašavanje
    od toga u našem vrtiću rade lutkama ruke i noge :D

  40. #40
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    I i imamo takvu čašu na barbie, ja ću je probati skuhati, valjda se neće rastopiti.
    i ova je barbie



    emily - ja sam kikici jednostavno rekla da je čaša prljava, da se ne da očistiti (a od toga se može razboliti) - i da ćemo kupiti drugu. čemu skrivati?
    ma casa nije u uporabi vec neko vrijeme, trazila me je jednom da joj dam u tome piti, pa sam joj pokazala te tockice, i rekla da dok ne ocistimo nista od pica iz barbi case. mislim da sam cak spomenula da ako se ne bude dalo oprati, da cemo ju baciti
    mislim da je vec zaboravila, ali necu sad pred njom bacati u smece

  41. #41
    Tessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    394

    Početno

    Super topic. Da sam marljivo pisala sve savjete od starih žena tj baka, sad bi mi to dobro došlo. Ali nisam :/ al imam nešto...

    Mene zanima kako perete medeke i ostale "čupave" igračke?

    Evo par tips und tricks, pa nadopunite da nam bude sve na jednom mjestu:
    SAVJETI ZA DOMAĆINSTVO

    1. Ukoliko vam se prolije ulje, preko mrlje pospite sol (upija ulje).
    2. Uredne kuharice/knjige: otvoriti knjigu na str koja vam treba, uzeti prozirnu vrećicu za zamrzavanje i gurnuti knjigu u nju. Na taj način će knjiga ostati čista.
    3. Božićna dekoracija: skupite češere, umočite ih u jaku vodenu otopinu soli i ostavite da se dobro osuše. Nakon toga će izgledati kao da su maloprije donešeni iz šume.
    4. Za ugodan Božićni miris: u svježu naranđu zabodite klinčiće i stavite je na tanjur u prostoriji.
    5. Čišćenje naočala: kapnite na krpu nekoliko kapljica octa ili votke i time obrišite naočale.
    6. Odstranjivanje životinjskih dlaka s odjeće: pomoću vlažne spužve.
    7. Zalijepljene žvakaće gume: tkaninu na koju se zalijepila žvakaća stavite na kratko u zamrzivač da se lakše odstrani. Ukoliko se zaljepila na tepih, nabavite u ljekarni sprej za hlađenje rana i raspršite ga ili stavite kockice leda.
    8. Mrlje od kemijske olovke: poprskajte lakom za kosu i istrljajte vlažnom krpom.
    9. Mrlje od čaja na posuđu lako se odstranjuju otopinom octa i soli (3žlice soli na 3 žlice octa).
    10. Zaštita od puževa u vrtu: oko gredica zasadite peršin, krabuljicu ili lavandu (puževi ih ne vole). Kao stupica za puževe može vam poslužiti čašica od jogurta u koju ste ulili pivo. Ukopajte je u zemlju do dubine od nekoliko cm. Puževi će slijediti miris i upasti u čašicu.
    11. Voluharice: ćete najbolje otjerati zasadite li češnjak. Njegov miris odbija štetočine.
    12. Ljepljive i masne ruke: lagano ćete oprati ako u vodu kojom ispirete ruke dodate jednu vrečicu praška za pecivo i sok od pola limuna.
    13. Kožne cipele: da zasjaju punim sjajem, na staru najlon čarapu stavite hidratantnu kremu i njeme istrljajte cipele.
    14. Presađivanje: mlade biljke presađujte jednom godišnje (u proljeće), starije biljke svake 2-3godine. Mlade treba presaditi u lončanice koje su veće od prethodne za 1cm, a starije u novoj lončanici moraju imati 2-3cm više mjesta.
    15. Krtičnjak: iskoristiti zemlju za presađivanje biljaka.
    16. Zalijevanje biljaka: ohlađenom vodom u kojoj su se kuhala jaja ili krumpiri, opskrbljuje potrebnim hranjivim tvarima.
    17. Gnojivo za biljke: iskorištene vrečice crnog čaja dodati vodi za zaljevanje cvijeća i pustiti da neko vrijeme odstoje u njoj.
    18. Čišćenje termos boce: napunite je vrućom vodom pa dodajte vrečicu praška za pecivo ili soda bikarbone. Pustite da odstoji 3h i dobro isperite.
    19. Zagorjelo posuđe: ostavite da se namače preko noći u kupki od vode i praška za pecivo. Tako odmočeno će se lakše čistiti.
    20. Ploške krumpira: skuhane i ohlađene krumpire prerežite sjekačem za rezanje kuhanih jaja- brzo ćete obaviti posao a ploške će biti lijepo ravnomjerne.
    21. Ostaci vina: ulijte u kalup za led i stavite u zamrzivač. Tako ćete uvijek u zalihi imati male količine vina potrebnog za pripremu jela.
    22. Za sjajno srebro: na alu foliju stavite 4-5žlica soli, koju prelijete vručom vodom. Umočite srebro u tu otopinu i pustite da odstoji pola sata.
    23. Zlatni nakit: ponovno će dobiti stari sjaj isperete li ga u otopini običnog seljačkog sapuna. Tanke zlatne lančiće stavite u bočicu, ulijte otopinu, poklopite i dobro protresite.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Citiraj zibba prvotno napisa
    Za mikrovalnu- u zdjelicu staviti vode i krišku limuna. Kuhaj da nastane gusta para, pa zatim obriši vlažnom krpom.
    Razletio mi se umak od paradajza po čitavoj mikrovalnoj. Mogu li ovdje primjeniti tvoj recept?

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Citiraj Tessa prvotno napisa
    Mene zanima kako perete medeke i ostale "čupave" igračke?
    U veš mašini, na program za zavjese. Sušim ih na štriku, objesim za uši.

  44. #44
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Citiraj Bomballurina prvotno napisa
    Citiraj Tessa prvotno napisa
    Mene zanima kako perete medeke i ostale "čupave" igračke?
    U veš mašini, na program za zavjese. Sušim ih na štriku, objesim za uši.
    i ja ovako

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Citiraj Tessa prvotno napisa
    7. Zalijepljene žvakaće gume: tkaninu na koju se zalijepila žvakaća stavite na kratko u zamrzivač da se lakše odstrani. Ukoliko se zaljepila na tepih, nabavite u ljekarni sprej za hlađenje rana i raspršite ga ili stavite kockice leda.
    Ili, zapeglati preko novinskog papira.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    163

    Početno

    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    Limuntus čisti skoro sve. Kamenac, suđe od inoxa, zagoreno, crno itd.

    limuntus rules!!!!
    ja ga kupujem na desetke dkg!!!

  47. #47
    Tessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    394

    Početno

    Bomballurina (napisa):
    U veš mašini, na program za zavjese. Sušim ih na štriku, objesim za uši.

    objesit ću ih za uši, thx!

  48. #48
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Žvaku peglati preko novinskog papira???

    Pa to je za vosak, ali mislim da bi se žvaka još više razljepila....

    Možda sam u krivu...

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno


    je, je to je vosak!

    Ako je netko u međuvremenu prepeglao žvakaču, neka mi pošalje račun!

  50. #50

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,609

    Početno

    Ja ih perem na 60 kao i sav njezin veš, bez omekšivača, dva ispiranja...

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •