Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 268 od 268

Tema: Od rodjenja bez pelena (VI dio)

  1. #251
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    vidis, u zadnje vrijeme ga nisam ni pokusavala staviti na tutu. prije nije htio ni uz trikove s knjigom niti icim drugim. sutra cu probati pa cu vidjeti, naime, po novom moze mirno sjediti u autosjedalici (donedavno smo imali prave drame oko toga), po toj logici ce mozda "popusiti" i tutu

  2. #252
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    i jos ovo da je on u 99% slucajeva na rukama, ne eliminira cesto u tutu
    i kod nas je ovako

  3. #253
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    skuzila sam novu foru kod malog. kad nije u peleni, zna mi zapisavat okolko kao lud (po doma), ono puze po dnevnoj sobi, ode s tepiha i upisa se po parketu. tako masu puta. kad ima pelene (po doma su platnene, po vani jednokratne ili ih nema), skoro uvijek trazi pisati, tako da vice i buni se. ?? s kakanjem smo i dalje ok.
    kad mu je sila, bilo pisanje ili kakanje, zna me nekako znacajno gledati dok vice. ja umrem od smijeha. bas mu se vidi u ocima, kao da govori "mama, hitno je!"

  4. #254
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Mikka, stvarno svasta! Nevjerojatno, koliko razlicitih beba toliko razlicitih prica!

    Davno nisam pisala ovdje. Mi smo skinuli debelu nocnu podlogu, samo sam ispod lancuna stavila onu malu nepropusnu podlogu, da zastitim madrac za svaki slucaj.

    Kombiniranje sa i bez pelena i nije neko rjesenje, nikako mi nije jasno kako curama ovdje to ide. Lanu zbunjuje, obicno imamo problema popodne nakon jutra proevdenog u pelenama, a ako smo cijeli dan bez pelena nije tako strasno.

    I s kakanjem se vratila korak unatrag, kaka u gace. Ja je skuzim na vrijeme, ali ona jednostavno ne zeli drugacije nego u gace. Ne forsiram, samo polako objasnjavam, mislim da ce doci na svoje s vremenom.

  5. #255
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mi smo skinuti s pomagala. Vid je po noci suh, tek ujutro mora pisati. Jutros mi se popisao jer sam unatoc svemu nastavila spavati.

    Jedino kakanje uvijek obavlja na osami pa mi se cesto dogodi da ga ne skuzim na vrijeme.

    PS. Iz perspektive kakti iskusne gospoje bezpelenasice, pelene definitivno i doista zbunjuju gotovo sve klince.

  6. #256
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Natasa, gdje ima za kupiti nepromocnih podloga?

    mali mi je uglavnom gologuz, jedino mu stavljam kad ima te periode konstantnog zapisavanja, jer se onda zivciram (uz sav posao po kuci bez ikakve pomoci, jos i 100x dnevno cistiti pisalinu.. nije neki provod). nisam primjetila da ga to buni.
    trudila sam se primjetiti u kojim okolnostma zapisva, ali nisam bas uspjela. zubi mu rastu konstantno zadnja 3 mjeseca, pa to moze biti, ali ne mora. i tako. ma koliko god i zapisavao i sve (neko jutro mi se pokakao u ruku jer sam zaspala u njegovoj pozi za jutarnje kakanje ) tako mi je drago da ne nosi pelene. pogotovo po ovoj vrucini. bas sam ponosna, cak i na sebe (rjede, ali jesam ).

  7. #257
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Mikka, tih podloga (onih malih) ima svugdje gdje ima opreme za bebe. Ima ih i u ljekarnama, ali su obicno nesto skuplje.

    Danas mi je dan katastrofa, opet joj nice zub, a i nema potrebu ista mi govoriti, samo kad se popiski kaze "pishe", a ako se pokaki, bjezi od mene i vise "neche" (ne zeli mi doci da je operem). Samo sto je nevjerojatno - mene apsolutno vise nije briga za to, samo joj se smijem i objasnjavam.

    Prije sam stalno mislila o tome, sad samo presvlacim i kuzim kako ima boljih i losijih dana i kako ce prije ili kasnije situacija biti OK. Trebala sam i prije biti ovakva.

  8. #258
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Mikka u DM-u ima babylove podloge za prematanje - dodju cca 30 kuna (pakirane su po 10 komada).

    Uz to imam pitanje :? Nakon spavanja redovito pogadjam i pipi i kaka, ali ona piskenja izmedju su mi veliki problem. To otprilike ovako izgleda. Maja pocne panicariti (jasan znak za pipi) odnesem ju na WC gdje ona nakon toga jasno kaze NE (obje nogice ukocene i okrece se na trbuh i puze meni u zagrljaj) - ja naravno odmah odustanem jer ne zelim dijete prisiljavati i nakon toga obavezno se popiski po meni u roku od 30 sekundi (kad vec izadjemo iz WC-a). Preko dana je uvijek potpuno gola kad smo doma, ako idemo u kratku setnjicu onda je u kratkim hlacicama a ako je malo duza uzmem platnenu pelenu (jednom mi je signalizirala u setnji i stigla sam ju skinuti na vrijeme). Po noci ima jednokratne pelene jer jos nosi remencice za kukove pa da se ne namoce :/ Na tutu ju jos nisam stavljala jer jos ne sjedi potpuno sigurno.

  9. #259
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    to i moj voli raditi. onda mu dam da sisa, i podmetnem posudu ispod pimpaca, pa se popisa tako. tako radimo i po noci, oduvijek je mrzio bilo kakve druge polozaje.
    meni zna pomoci sad dok je vani toplo ga odnesem van nek se popiski u bakino cvijece . onda ga boje i ostalo zanimaju pa se ne otima.
    ili nad lavaboom mu, kad se pocne otimati, dam onu cetkicu za zube koja vibrira (ona neka colgate), pa mu skrenem paznju, i popiski se bez problema.
    probaj s nekim trikovima, mozda pomogne.

  10. #260
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Znaci signalizira NE kad joj je dosadno nadala sam se da je tako nesto jednostavno.
    Pripremam vibrirajucu cetkicu i igrackice

  11. #261
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    probaj, pa javi
    sretno

  12. #262
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    (neko jutro mi se pokakao u ruku jer sam zaspala u njegovoj pozi za jutarnje kakanje ) tako mi je drago da ne nosi pelene. pogotovo po ovoj vrucini. bas sam ponosna, cak i na sebe (rjede, ali jesam ).
    zaaakon
    a ovo drugo potpisujem. zeko je napokon pravi bezpelenas od prije desetak dana. prvih par dana je bilo katastrofa, zapisavao se svakih deset minuta, samo sam prala iza njega, odbijao tutu, ali nakon toga je izgleda skuzio i ide nam puno bolje, posebno u prirodi. po noci je jos u peleni, iako je uglavnom suh do 5-6 ujutro. kakanje iskljucivo u gace, ali ne opterecujem se. vidim da mu je tesko kakati zbog tvrde stolice, i da mu je lakse stojecke nego sjedecke.

  13. #263
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Felix :D :D

    Kod nas se situacija popravila, dosta pomazu tabletice za zubice.

  14. #264
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    ja sam nakon 4 godine dozivjela prosvjetljenje i shvatila da je bit bezpelenastva da se jednostavno ponasas u skladu s premisom da pelene NE POSTOJE. 8)

    toliko o prosvjetljenju, mogu i malo konkretno. Vid nema vise pelene. po noci ponekad imamo porblema jer ja spavam ko top, on me pokusava probuditi, ali ne stigne na vrijeme. nocas je tako malo pustio u nekom trenutku, ali smo se presvukli i nastavili dalje do ujutro. malo mi je problem to po noci jer kad se probudim skoro da ne znam ni kako se zovem a kamoli sta bih trebala raditi.

  15. #265
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    shvatila da je bit bezpelenastva da se jednostavno ponasas u skladu s premisom da pelene NE POSTOJE.
    Ovo sam prosvjetljenje ja dozivjela s Laninih 5 mjeseci. Zato mi nikad nije bilo jasno kombiniranje. Ali, silom prilika sad smo u "kombiniranju", samo se tjesim da ce ona pelene povezivati s bakom, a ne sa mnom.

  16. #266
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    ma mozes kombinirati ako pelene ne dozivljavas kao nesto u sto se pisa i kaka. kuzis razliku? ako ih tretira potpuno jednako ko i gace.

  17. #267
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Kombiniranje bezpelenaštva s pelenama je za mene zapravo način da se netko uopće usudi krenuti u ovu metodu. Jedna vrsta "podvale"...Ispravno bi bilo bez....pelena.

    Odtuda moje pitanje ako kombiniraš koliko dnevno u satima ima dijete pelenu? Tu su definitvne razlike između mama "bezpelenaša" i obično je tu rješenje problema kad dijete se počne prazniti u pelenu.

    Kako inače ljudima učiniti bezepelenaštvo izvedivim? Ako imaš pelenu kao alternativu usudit ćeš se eksperimentirati dok ne skužiš komunikaciju novorođenčeta i bebe u prvim mjesecima njenog života.

  18. #268
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Evo jednog malo neugodnog pitanja

    Koliko kolicinski popiske vasa djeca (recimo nakon spavanja od par sati)?

    Maja po noci jos ima jednokratnu pa ne znam (nadam se da cu saznati za cca tjedan dana )

    Nakon jutarnjeg spavanja od sat i pol redovito popiski izmedju 100 i 150 ml :shock: to mi se cini prilicno puno za 8 kg bebu od skoro 7 mjeseci.

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •