Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 268

Tema: Od rodjenja bez pelena (VI dio)

  1. #1
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    vidim da ste se raspricale o nocnom bezpelenastvu, a bas o tome i ja razmisljam u zadnje vrijeme...

    idemo redom. dakle, ide nam puno bolje nego prije, sto je prije svega rezultat puuno rjedjeg pisanja po danu. ono kad sam se zalila kako nam ide lose pisao je svakih 20 min i nisam mogla sve uloviti, a pelene sam mijenjala odmah, tako da mi je cijeli dan prolazio uz tutu i pelene... ludila sam. sad pisa u prosjeku svakih sat pa cak i rjedje. danas je bio skoro cijeli dan bez pelene, u gacama i hlacama, i sasvim je dobro proslo, 4 zapisanca, 7 pisanja i 3 kakanja u tutu.

    a za noc je proka pronalazac pronasao super rjesenje ali vrijedi samo za decke, nazalost! plasticna casa! kad mu se pisa, podmetnem casu pod pisonju, dam znak i on se popisa u casu. ne moram ga micati ni nositi. ni nama tuta po noci ne dolazi u obzir, a da ga dizem i nosim do kade.... zijev, nema sanse. pisa 5-6 puta po noci, oko 5 vise ne znam za sebe i tad ga pustam da pisa u pelenu.

  2. #2
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Felix riknut ću od smjeha, ali svaka čast!!!
    danas ću isprobat pa ćemo vidjet da li se vraćam tu klanjati

  3. #3
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    Felix riknut ću od smjeha, ali svaka čast!!!
    danas ću isprobat pa ćemo vidjet da li se vraćam tu klanjati
    Potpisujem!
    Ja sam zadnjih dana zeznula stvar... Bili smo u shoppingu u Grazu i mali je cijeli dan bio pelenaš (i to jednokratni). Nakon toga sam ja noću bila prepreumorna i opet zapišanci u pelenu. Sad sam jadno dijete zbunila pa imamo dosta nezgoda.
    Zadnjih dana puno guguće i sad više ne znam kad mu se piški i kad samo priča! To znači da ga deset puta nosim na wc, jedanaesti puta ne i baš se tad popiša :/ ... Jajjjj

  4. #4
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Felix on ti precesto pisa za noc. Dojis li ga svaki put kad pisa? Jednom ili nijednom za noc je u redu, ali toliko cesto, nema smisla...Dojis li ga svaki put?

  5. #5
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Felix on ti precesto pisa za noc. Dojis li ga svaki put kad pisa? Jednom ili nijednom za noc je u redu, ali toliko cesto, nema smisla...Dojis li ga svaki put?
    uf pa i moj piša bar 4 puta, zato i imamo pelenu jer sam nekad preumorna... a ima 11 mjeseci.

  6. #6
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Šljokica, hvala na odgovoru.

  7. #7
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    A i općenito smo mi nekako posustali u zadnje vrijeme i sve smo češće u pelenama (platnenim). Ne znam stvarno što je tome razlog. Nekako je L počeo odbijat suradnju, ne davat nikakav znak nego samo pišat. A kad je počeo kakati bez najave, to mi je bio definitivan šok! Jer stvarno s kakanjem nismo imali nikad nikad nezgodu od rođenja! To smo odmah naučili i savršeno savladali. I nije ga ništa fizički mučilo pa da mu pobjegne. Baš me gledao sa smješkom i počeo tiskat u gaće. I tako par puta. I onda zapišavanja + nakupio se moj umor, stres i neispavanost, pa sam nekako linijom manjeg otpora vratila plene i sad više ne znam kako nazad! Preko dana kad smo doma smo bez pelene i onda se borimo kao da smo na početku, preko noći stavljam platnenu umjesto gaća i skidam ga i stavljam pišat, ali on se toliko ljuti i nervira zbog toga da ja odustanem nesretna i stavim zaštitne jer mi se čini da nema smisla... I općenito čim vidi da ga nosim prema kahlici ili kahlicu prema njemu, počinje dreka. Jedino ono jutarnje prvo pišanje ne protestira, sjedne na kahlicu i obavi svoje bez problema.

    Gdje sam pogriješila, šta da radim? Baš sam nesretna, nekako mi se čini da je sva naša muka i trud i učenje bilo uzalud...

  8. #8
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Noc bi trebali zbilja navuc na jednom...sad nemam vremena ali javim se brzo.... S 11 mjeseci je to moguce itekako...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    ja ni ne brojim koliko noću, kad se puno budi i puno pocica i nema šanse da izdrži samo s jednim, mi imamo bar 3, a nekad i više.
    Jedino da ukinem podoje noći a to uopće ne mogu zamisliti kako

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Svicarska
    Postovi
    235

    Početno

    I kod nas je nocno pisanje oko 4-5 puta. Ponekad se dogodi i 3 a to je onda festa jer imam osjecaj da sam puuuno spavala!

    Samaritanka, daj savjet kako da to smanjimo.

    Moj sin obavezno sisa svaki put kada piski i kad se nasisa onda sam pusti i okrene glavu.

    I ja cu probati nocas sa casom. Bas sam znatizeljna da vidim kako ce to uspjeti.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    blago vama s čašama, mi noću hvatamo na sve strane, čak ni široki lavor ne pohvata sve, kad krene prvi mlaz a ja spavam, obično nacilja moju nogu, a ono na kraju otklizne niz guzu pa strada i ona skroz druga strana

  12. #12
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    ajde bas mi je drago da vam je moja ideja dobrodosla. bas me zanimaju komentari idem ju napisat na tips&tricks, da se ne izgubi u ovom topicu.

    samaritanka, nema samse da smanjimo nocna pisanja. on se budi u prosjeku 10 puta nocu, a minimalno 8. obicno doji, pa se popisa, ili samo doji, a svaki otprilike treci put se budi iskljucivo zbog pisanja. cak mi se cini da vise i cesce jede i pisa po noci nego po danu. dohrana nam ide puzevim korakom. po danu mu stalno nudim dojiti, u tisini i miru, ali ne pomaze, po noci je i dalje ko urica, svaki sat ili cesce

    sun, to je i nama bio problem pred par tjedana. nemam blagog pojma sto mu je bilo. naprosto, kad vidi tutu, pocne se izvijati, plakati, odbija joj prici... ma grozno. npr, istovremeno se buni - i pisa u tutu! sad se smanjilo, ali zna se ponoviti. i da, isto ko i vama, jedino ono prvo jutarnje pisanje i kakanje se nije bunio. hej, nije bilo uzalud! znas i sama da kad jednom podjes ovom stazom, ne mozes natrag. i da djeca pamte. pocinjes li uskoro raditi? mozda osjeca tvoju nervozu pa to iskazuje na ovaj nacin.

    danas se prehladio pa ga ne gnjavim s tutom, opet vristi cim ju vidi. siroce, pun mu je nos pa je nervozan i nikakav.

  13. #13
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Ma ne počinjem raditi, ali sam nervozna i izgubljena i depresivna i osjetljiva i sve nešto... To valjda sve osjeća jadno djete. Ma ne znam kako bih tome svemu stala na kraj...

    Ajde vibram da Zeko što prije ozdravi, a ovo s noćnim buđenjem će se malo smanjiti s vremenom. Mi smo sad na cca 4 buđenja

  14. #14
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    bas sam te htjela pitati kako je sa nocnim budjenjima. sjecam se da si bila otvorila topic o tome (isto ko i ja)..

  15. #15
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    nekako se samo od sebe smanjilo

  16. #16
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Vedran piša noću 1-2 puta, prvi put obično oko ponoći, drugi put oko 5, a onda krene parada pišanja iza 6:30 . Noćas je bilo grozno. Probudio se na cicanje i pišanje neuobičajeno rano (oko 3) pa se napapao, stavila sam ga pišati i razbudio se :shock: ! Taman je MM trebao ići spavati jer je pripremao predavanje pa ga je malo nosao, a mali budan totalka. Na kraju je jedva zaspao oko 5. (Moram priznati da sam svašta izgovorila na račun bezpelenarstva ). Što ću kad sam razmažena...

  17. #17
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    da, i meni je grozno kad se po noci probudi, pa si mislim sta mi je ovo trebalo, da ga nisam dirala lijepo bi spavao u mokroj peleni i nikom nista...

    nego, malo me brine jedna stvar. evo vec drugi put u ovom tjednu je imao razmak od 4-4.5 sati izmedju pisanja. po danu. nije li to malo previse za bebu od nepunih 8 mjeseci? :/ inace razmaci jaako variraju, od 15 min do sat i pol. to je sve ok, ali kad ne pisa od 2 popodne do pola 7 navecer, a u medjuvremenu jede, pije vodu i sl, zabrinem se. urin ne smrdi, normalno izgleda. da pitam pedijatricu?

  18. #18
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Felix, pa i Vedran ima po noći po nekoliko sati razmaka između pišanja, a cikio je! Mislim da je bitno da nije dehidriran. Pazi kako mu koža izgleda, ako je elastična i normalne boje mislim da nemaš razloga za brigu! I ne zaboravi da ima sada veći mjehurčić, ipak zeko raste...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Svicarska
    Postovi
    235

    Početno

    Mi smo problai sa casom nocas. Dva pisanja je uspjelo u casu a dva iznad kade. Imala sam problema je kada mu je piso u erekciji teze mi ga je drzati i ciljati u casu a da menan strah da mu ga polomim.

    Kako vi rjesavate taj problem, u joj pozi pisaju u casu? Sjedeci, lezeci, klasican polozaj u krilu?`

  20. #20
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    anchi, radi se o pisanju po danu!

    emy, on lezi a ja stavim nakosenu casu pokraj njega i naciljam 8) ne lomim erekciju, nego prislonim pisonju uz rub case.

  21. #21
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Sun, mi smo imali takav problem, rasteglo se poprilicno dugo, 10-15 dana, pomoglo je kad sam se ja sabrala

    a meni je da se saberem pomoglo vodjenje evidencije o nuzdi i obrocima Probaj se sabrati, sve ce biti u redu.

  22. #22
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Nataša
    a situacija sve gora i gora. Totalno odbija suradnju.
    A valjda ću se sabrati i ja jednog lijepog dana!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    Sun samo nemoj "u sebi" odustat. Kad smo mi imali onaj strajk krajem desetog mjeseca MM je govorio i to ozbiljno-aaa gotovo je s bespelenastvom. Ja sam znala da to nije istina, ali svjedno me je malo mučio crv sumnje kad je on to rekao. Nakon toga je u 12. mjesecu bilo bolje nego ikad.
    I nama se dogodilo pred tjedan dana da se pokalala u gaće, onako samo početak, a dovršila je na tuti, ali smo se čudom čudili kako se to dogodilo i nije nam bilo jasno. Bila je za ručkom i vrtila se u stolici i oće van oće van, ali to nam se i onako često događa kad ne zeli jesti. I izvadimo ju,a kad ono, blup kuglica na guzi. Nije bilo da je proljev ili nešto, eto samo tako.
    Da vam javim kako je u jaslicama, iako smo trenutno kući.
    Kad su bile druge tete na dežurstvu baš je tad odlučila malo zapišati tetu, ovoj nis nije bilo jasno, a lijepo sam joj ujutro rekla da nema pelene, ona me shvatila da sam ih zaboravila uzeti. kad su bile njene tete, 2 puta su probali na tutu ali nijednom nije htjela, poslije se za ručkom zapišala. Neki dan sam ju ostavila najduže od 9-12 i kad sam se vratila ona u istim hlačama, ja sva sretna jer sam mislila da im je piškila u tutu, a kad ono niš, ponudili su joj nije htjela. Bojim se da tako trpi, nije ni meni htjela tamo taj dan nego tek kad smo kući došli je piškila.

  24. #24
    bobaibeba avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    760

    Početno

    Sun,i ja sam u sličnim problemima.Mi smo skroz prestali kakat u WC,još ponekad samo piškimo.Kad skužim da mu se kaka ili da već kaka i kad ga pitam jel Grga kaka onda klima glavom ne-ne.Kada ga stavim na tutu ili školjku izvija se i neće i kad mu obučem pelenu onda se pokaka i veli da ne kaka.Negdje se dogodio kratki spoj a ne znam gdje i kako da se vratimo gdje smo stali?

  25. #25
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    hmmm, možda je to sad neka faza s oko godinu dana :/
    ja sam jučer prema vašem savjetu počela malo bilježiti (iskreno nisam to nikad prije, uvijek smo išli na intuiciju i cueing) i u principu sam uspjela uloviti cca svako druo pišabje. Ali sve bez ikakve naznake, samo metodom ideideneideneide
    I noć nam se popravila - nisam ulovila pišanje ali je pišao samo dva puta.
    I sad opet idemo na put pa ne znam kako će se nastavit..

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Svicarska
    Postovi
    235

    Početno

    Sun, ja ti saljem virtualne zagrljaje i veliku podrsku! Znas i sama da ce i ta faza proci i da cete poslije toga brzo zaboraviti kako vam je sada lose. Vjeruj svom djetetu i prihvati i to da ponekad radi stvari koje ne razumijes zaszo, ali on sigurno ima dobar razlog za to sto radi. Mozda je znatizeljan, a mozda osjeca neku drugu napetost izvana pa mu je to jedin inacin da ti kaze kako se lose osjeca zbog toga i da mu je tesko, da pati zajedno sa tobom (vama).

  27. #27
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    hvala emy

  28. #28
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Bok, cure.

    Mi smo do jucer bili u jednoj mirnoj fazi, jucer zapisavanje, danas vidim da je gadno prehladjena. Upravo pokusava spavati, ali jako tesko dise.

    Kupili smo tutu odavno, ali nam ne ide. Pretpostavljam da joj je plastika hladna u odnosu na moje krilo. Kako ste vi navikle svoju djecu?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    E bas sam mislila di nam je Nataša-čim nekog nema znači da je sve ok. Bar je tako sa mnom.
    evo mi u zadnje vrijeme prilično uspješno s tutom.
    Ja sam počela malo češće nuditi tutu umjesto krila kad je počela u jaslice ići, ponudim tutu ako neće onda krilo, često joj na tuti nudim zabavu-čitanje slikovnica, to nam je gotovo ritual. Jedino baš neće kakati na njoj. iako mi kakanje uglavnom obavljamo ujutro nakon prvog buđenja-a to je uz krevet i na krilu. Noću i dalje uz cicu i nad lavorom, a preko dana uglavnom tuta.

  30. #30
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Mi se javljamo nakon preživljenog prvog štrajka. Nevjerojatno, gledao me, smijao se i kako u pelenu :shock: ! Sad je opet sve ok, kao na prekidač!?? Opet smo suhi i dobro nam ide.

  31. #31
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Išla sam zbog Vas čitati moje prastare postove, a vjerovatno ću ići ponovno jer sam hrpu stvari zaboravila,međutim uočih jednu bitnu stvar, a to je napredovanje motorike tj. redosljed napredka od puzanja sa stomakom na podu, puzanja na sve četiri bez stomaka na podu, samostalno sjedanje, ustajanje i pripadajući padovi, hodanje, stabilizacija hodanja....sve to gledano kroz prizmu eliminacije. Plus sazrijevanje mozga u smislu SAM Ću...iako se to još ne zna uvijek jasno reći... to je baš tu negdje burno oko godine dana starosti djeteta. Ne govorim sada o bolestima koje naravno prate to razdoblje na podu. Znači pritisak na mjehur sve do četvoronoškog puzanja, pa onda pišanje kod samostalnog sjedanja jer podsjeća na pišanje u krilu. Onda tu ima i faktor zadržavanja, zovem ga SINDROM MAME...partnera u eliminaciji...više zbog toga jer dijete uoči da ga drugi ne razumiju pogotovo kod onih gdje je cuing i intuicija naglašena. Sad nabacujem svašta, ali razlika među svima nama ima, pa i u komunikaciji... Govorim samo o dnevnim eliminacijama, a ne o noćnim. Dajte malo izvještaja u kojim su djeca fazama motorike, pa ćemo i tu stranu malo nalaizirati...

  32. #32

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    pa mi još uvijek ne hodamo, ona puže od 8. mj. sad je već brza, "hoda" držeći se uz zid i namještaj, a polako je počela stajati sama, npr, drži komad kruha u jednoj pa se zaboravi i drugom rukom neš čačka po njemu i tako stoji a da nije ni svjesna.

  33. #33
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Lana od 8. mjeseca zivota (sad ima punih 10) puzi na guzi. Nikako drugacije nece. Tada nisam vidjela neko poboljsanje, bila je bolesna skoro mjesec dana, uslijedio je i strajk, ...

    Sad je situacija puno bolja. Citam sto sam gore napisala - dan zapisavanja - i mislim se kako ono sto mi je sada dan zapisavanja prije mi je bio normalan dan. Puno rjedje perem robu, sad kad joj se pisa zove MAMA (ovo A zvuci kao nesto izmedju A i O).

    Trenutno smo opet na zapisavanju, pobjegne joj kad jako kihne (nos joj je skoro potpuno zacepljen, imamo i problema s podojima).

  34. #34
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Samaritanka, ovaj tvoj post mi je sad dao novu nadu..
    Mi smo sad u fazi prohodavanja - u stvari već ima dva tjedna od njegovih prvih korakića. Svaki dan sada je sve stabilniji i pomalo se pušta i uči držati ravnotežu. Što se puzanja tiče, nikad nije propuzao na koljenima, i sad kad puže puže kao ranjenik. Nekad se postavi na koljena, ali ne zna tako puzati, samo se ljulja naprijed natrag. Eto u toj smo fazi što se razvoja tiče.
    A sad, što se eliminacije tiče, situacija je malo bolja nego kad sam se zadnji put javila. Preko dana dok smo doma uspijem uloviti par pišanja, makar i dalje bez da mi javi, čisto slučajno. Doma smo u gaćicama, van idemo s pelenom.
    Noć još ne pokušavam jer sam preumorna, stvarno sam slomljena. Stavim pelenu i kontroliram i primjećujem da strašno puno piša. Bude tu i tamo koja noća da piša 1-2 puta, ali uglavnom piša puno više puta. Ne kužim uopće o čemu to ovisi. Kad se uspijem malo naspavati onda ću opet krenuti u osvajanje noćnih pišanja . Nadam se da će to biti uskoro jer ovakve noći su mi koma. On non stop stenje ili ne znam kako bi to nazvala- uglavnom ispušta neke zvukove i istovremeno mlatara nogicama i odguruje se u moj trbuh. Užas, možda i u snu uči hodati, ili sanja da hoda..

  35. #35
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Mi jos nismo presli na tutu.
    I sva kakanja obavlja u gace (ne zove me uopce).
    Pisanja smo rijesili, nema ni nocnih ni dnevnih zapisanaca (zove svaki put).

    Od pocetka nam je kakanje bio veci problem od pisanja, ali otkad puzi na guzi uopce nista ne javlja. Imam osjecaj da joj je lakse da je pustim na miru da obavi sto treba pa makar i u gace. Onda javi kad je gotova i kad se treba popiskiti nakon kakanja. Nadam se da ce se uvodjenjem tute i to polako rijesiti.

    I eto, imamo 1-2 nezgode dnevno, kakanje.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Svicarska
    Postovi
    235

    Početno

    Nama su se isto noci jako poboljsale.
    Sada piski 2 puta nocu, i to je nekako sam odjednom poceo tako, na moju srecu i zadovoljstvo. pocela sam ga i stavljeati u njegov krevetic (spojen je sa nasim) jer je svima postalo pretijesno, pa mi se cini da i to ima nekog utjecaja.
    na tutu sjedne sam, ali vise radi fore jer uci sjediti na razlicitim stolicama, auticu itd. pa mu je i tuta u toj kategoriji.

  37. #37
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Cure, imam jedno pitanje. Doma nam bezpelenarstvo ide super, ali čim smo negdje (pogotovo ako je zanimljivo) ne ide nikako. Ja kužim da će pišati i stavim ga iznad wc-a, ali on plače i ne želi se smiriti. I popiša se u pelenu... Mislim da je to zbog promjene ambijenta i zbog društva jer se u zadnje vrijeme družimo sa ostalim mamama i bebama. Kako da tome doskočim? Imate ideju? :?

  38. #38
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Zaboravih reći Felix da joj je avatar super!

  39. #39
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    fala
    ajde da se vec jednom vidimo pa da se nasi prezgodni decki i druze, sad su veci...
    nemam ti ideju. isprobavaj, isprobavaj... nesto ces naci.

    nama je izrastao zub, prosjedili, propuzali, prehladili se... trenutno smo na stand-by (pelena+tuta+casa po noci), nisam jos spremna na nove korake.

  40. #40
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    anchi tuđi wc-ei su frka...pokušaj rađe onda uz objašnjavanje da drugačije ne ide...znaći na na neku krpu ili podlogu u nekom simpatičnom uglu...gdje ste sami udaljeni od ekipe...

  41. #41
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Hvala, probat ćemo s tetrom kao kad je bio mali...

  42. #42
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    jeste li culi za baby legs?

    http://www.jilliansdrawers.com/store/babylegs.html

    http://www.babylegs.net/photos.php

    cini mi se kao super zamjena za strample sad po zimi. sve me nesto svrbe prsti

    danas je ipak u gacama, rekoh ajd da pokusam opet. zasad super, vidim da mu je lakse puzati nego kad je u peleni.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    Draga evo još par redaka i štucne za zeku su gotove,
    mi rješavamo nesane noći, tako da sam ja jučer po 1. put stavila jednokratnu ( da dobro ste pročitale) jer se zapišavamo noćima jako, a još s time i imamo noćne seanse kad neće zaspat.
    Danju je sasvim ok, ovaj smo tjedan opet kući, a ne u jaslicama i kad sam ja s njom sve je ok.

  44. #44
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Hallo!!!
    evo mi smo novi ovdje!, i malo švrljamo po ovom forumu.intrigantna je ova metoda!!!mi smo za sada u platnenim!!! hm...pročitala sam prvi post...i sad ne kužim :? "dam znak i malac se popiški"???? znači bebač signalizira da bi pipi, mama to skuži, uzme posudicu, da signal i vola??? jel to to??? moj dečko ima 2,5mj...op početka podoja u roku do 45min piški 2,3puta. e sad...zna on vrlo često zaspat na sisi i što onda??? evo sad spava ima 3sata...pa kak da skužim da hoće piškit, kak da piški, a da ga ne probudim npr nosajuć i sl??mi smo u početki imali problema sa spavanjem...tak da je meni full žao nosat ga amo tamo svakih 20min!! pa kad bi spavao??? može li mi koja dobra duša objasnit i odgovorit na neka ova pitanje i dileme???

  45. #45
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Zmaj, on ti zaspe, ostavis ga da spava, a kad se probudi das mu znak za pisanje i to je to.

    Netko odmah pokusa s tutom, netko ispod bebe stavi tetra pelenu ili neku drugu podlogu ... Lana kad je bila tako mala piskila je svakih 10-20 minuta, koliko se ja sjecam.

  46. #46
    Mama Medo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    394

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    jeste li culi za baby legs?
    pitala sam na platnenim
    jel netko možda uz pelene naručivao i baby legs? od kuda? kakva su iskustva?

    josie je odgovorila:
    yes, sa CDO.
    moj savjet je: ne trebaju ti
    to su male štucne, beba ako ima bucaste nogice dosta stežu.
    J. ih ne voli nositi, tvrdi da ga žulja, ja mu vjerujem.

    :/

  47. #47
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Hm, i Vedran ima buckaste nožice, čini mi se zgodno, ali bi moglo i smetati... Jel netko planira naručiti?

  48. #48
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    ja naručila 2 kom, jako mi je to slatko i nosimo po doma ponekad. L ima strašno bucmaste noge ali ja sam to raširila natežeći u rukama

  49. #49
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    skoljkice, ovo su stucne za ispod hlaca. fala za vunene stucne!

    kad se vec mama medo ne zeli sama prijaviti8, ja cu. odavno ju filam s iptom i odnedavno je pocela stavljati medu na tutu, sa zacudjujucim uspjehom (dan+noc)!

    ja cu naruciti. zeko nije bas bucmat, a puze po hladnom podu i zgodno mi je da ima extra zastitu na koljenima.

  50. #50
    Mama Medo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    394

    Početno

    felix, hvala što si me prijavila .. nisam se sama jer.. ne znam, tek smo počeli.. noćas samo jednom ulovili u tutu .. al budući da mu sad izbija prvi zubić i duugo sinoć nije zaspao.. sve nam se poremetilo. bilo je noći kad smo 3 puta piškili u tutu i do jutra pelena ostala suha. valjda ćemo se opet vratiti na to kad prođe drama sa zubićem..

    što se tiče baby legsa.. medo nema buckaste nogice, pa bi i ja probala..

    iako, ne znam koliko dugo će puzati.. jutros u 6:30 sam se probudila a on stoji :shock: pored mene i drži se za ogradicu od kinderbeta (koji je uz naš krevet). mislim, prije tjedan dana je tek počeo samostalno sjediti.. zar smije već stajati?? mogu li to nožice podnijeti već?

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •