Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Nošenje starijeg dijeteta u trudnoći

  1. #1
    evita avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Podravina
    Postovi
    639

    Početno Nošenje starijeg dijeteta u trudnoći

    Znam da je ovaj topić već bio,ali ga nikako ne mogu naći. Ako tko zna gdje je, javite mi.
    U slučaju da ga stvarno više nema, zanima me koliko je opasno nositi starije dijete u trudnoći. Sara ima 4 mj, 7 kg, a ja SAM TRUDNA 6 TJ.

  2. #2
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    moje su trudnoce bile uredne, nisam imala nikakvih problema, nosila sam stariju djecu do poroda.

    ono jutro kad mi je pukao vodenjak i kad sam se spremila za rodiliste, jos sam jednom srednjeg sina odnijela piskit (spavao je). za manje od dva sata sam rodila.


    radis onako i onoliko i ono sto se osjecas sposobnom. ako ti je ok - nosi. ako ti je tesko - sjednes i uzmes dijete u krilo


    wow - sad vidim koliko ti beba ima :shock: sretno

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    evo tu se nešto pričalo o tome: http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...hlight=#539587

    meni je recimo postalo jaaako teško nositi ga, a njega je baš sad spopala neka manija nosanja. pa se prilagođavamo... mada kod njega ne pali "sjedneš i uzmeš ga u krilo".

    ako je trudnoća uredna i ti se dobro osjećaš, mislim da nema problema. samo slušaj svoje tijelo.

    inače, čestitam ti na trudnoći!

  4. #4
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    I mi imamo malih problema s tim. Moj maliM ima više od 12 kg i uredno ga još uvijek nosim. Ponekad uspijem izbjeći nošenje, ali nekad jednostavno zaboravim i dignem ga. Nakad mi je teško, nekad nije. Slušaj svoje tijelo ako nemaš nikakvih drugih problema. Ukoliko ti doktor prepporuči mirovanje - zaboravi na bilo kakvo nosanje i dizanje.
    (lako meni reći, a što ću ja ako do toga dođe???)

  5. #5
    evita avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Podravina
    Postovi
    639

    Početno

    hvala, samo kad se bojim da se prerano ne otvorim, nadam se da će sve biti ok.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    14

    Početno

    ja bih ti ipak savjetovala da koliko god mozes da to izbjegavas, 7 kg nije malo, meni je puno podic i 2 kg

    sve je to induvidualno , ali dobro je biti oprezan. najbolje je da pitas doktora...


  7. #7
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A moj sin ima 2 godine i 3 mjeseca i 14 kg. Ja ga definitivno više ne nosim. Doduše, meni je lakše u toliko što on ipak zna hodati, ali ponekad ga podignem na stol za prematanje, nekad i to obavimo na stoječki. Ali sve ga manje dižem. To je ipak 14 kila i bojim se.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    F ima 13 kg, ja sam u 7.tj. i jos ga nosim. cak ga nekad i uspavljujem noseci ga na rukama, obicno zaspe za 5 minuta i to mi je ok, ali mislim da ne bih mogla dulje od 5 minuta.

  9. #9
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    pa ne znam, moja su djeca (ida i noa) bili preko dvije godine i imali po oko 14-15kg kad sam ja bila trudna, i stvarno nisam radila nikakve ustupke. nosila sam ih, jedno vrijeme i uspavljivala na rukama preko stomaka, nikakvih problema nisam imala...

    ne kazem da ne valja biti oprezan, ali smatram da nema potrebe biti preoprezan bez razloga. ako je trudnoca uredna, ako se trudnica osjeca dobro, ona je samo to - trudnica. nije bolesna nit je ogranicenih sposobnosti...

    moje misljenje.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    pa ne znam, moja su djeca (ida i noa) bili preko dvije godine i imali po oko 14-15kg kad sam ja bila trudna, i stvarno nisam radila nikakve ustupke. nosila sam ih, jedno vrijeme i uspavljivala na rukama preko stomaka, nikakvih problema nisam imala...
    eh, baš sam si pokušavala to zamisliti s velikim trbuhom.

  11. #11
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    pa neces ni ti svoju nou staviti u regal od travnja do srpnja pa ces onda znati kako to izgleda...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    ma dok sam ga sinoć uspavljivala (20 minuta na rukama + cica pola od tog vremena u ustima + lagani plesni korak), baš sam si zamišljala kako bi mi veliki trbuh bio dobar oslonac da malo popusti pritisak na ruke !

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    43

    Početno

    ne znam da li je dobro ili nije ali ja sam u petom mjesecu trudnoce i imam dijete od 10 kila (14 mjeseci) i uredno ju nosim cijele dane ili mi je u krilu preko stomaka i sl.

    Pitala sam svog ginica da li je to stetno on je odgovorio da to nema nikavih problema i kroz salu dodao "nemojte samo nosit gajbe ostalo je sve ok."

    E pa sad, moja trudnoca je za sad ok i ne znam da li se to odnosi na sve slucajeve, ali eto ja nosim malu, ne znam kako da to izbjegnem, zapravo ona me sad vise trazi da je uz mene i da je nosim nego dok je bila mladja.

  14. #14
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    pa neces ni ti svoju nou staviti u regal od travnja do srpnja pa ces onda znati kako to izgleda...
    sori, fulala sam rod pomijesala s jednom zenskom noom medju ovim nasim muskicima

  15. #15
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    najbolje da radis kako se osjecas. moja "beba" ima vec 4 godine i 20 kg i ne pada mi na pamet da je nosim!! ne nopsim je od pocetka trudnoce vise radi neke sigurnosti nego sto mi je teska ( a da je lagana, bas i nije)

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    60

    Početno

    Najbolje je da radiš prema tome kak se osjećaš, odnosno u dogovoru sa doc.! Naš Tea ima 18 mjeseci i 10 kg, ali ja ju trenutno ne smijem nositi i dizati jer sam malo krvarila i imam hematom.... Neke žene nose dijete cijelu trudnoću i ništa se ne desi, ali kad si razmisliš da npr. ako ideš sama u dućan i kupiš malo više toga i tu se odmah skupi do 10 kg, pa nosiš i dižeš... Najteže je kad ne smiješ, kak malom djetetu to objasniti??? Pa premali su da bi shvatili, pa ponekad treba napraviti neki ustupak i kompromis.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    101

    Početno

    Evo drage moje, ja trudna vec...hm...25 tjedana? Grozno. Kad sam bila trudna sa Svenom znala sam koliko sam trudna u dan a sad su mi i tjedni enigma
    Enivejz, ja svog popisanca od 13kg nosim ili dizem (ovisno o potrebi) stalno. Kad mi je tesko sjednem i odmorim. Naravno to i nije tako cesto jer je Sven sasvim samostalan sto se kretanja tice a i nema pelena pa ga ne moram dizati radi prematanja. Uglavnom, brijem da se priroda pobrinula za te stvari i da ce vam tjelo samo dat do znanja kada je dosta.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •