Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: napokon trudna i muči me almacin

  1. #1
    corina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    94

    Početno napokon trudna i muči me almacin

    bok svima,
    evo i moje trudnoće napokon...nisu baš prvi tjedni, ali od tolikih doktora nisam stigla pratiti forum...
    evo sretno smo stigli u 17+1 i bilo super do neki dan kad me uhvatila prehlada...
    tjedan dana sam se borila i prevladavala sve, međutim jučer sam se odlučila na almacin....popiti ga.... jer glavobolja nije prestajala, grlo je bilo sve gore i gore...
    sad se pitam nisam li trebala ipak još malo izdržati..

    pitanje moje glasi, popila sam tri tablete, i mislim odustati jer sam i dalje skeptična, nekako ne volim tablete....
    molim pomoć, što bi učinili...hvala svima i držite fige za nas dvoje

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    to je antibiotik, amoxicillin.
    kažeš da si se odlučila na njega - propisao ti je dr. nakon krvne slike?
    ne znam što da ti kažem, antibiotik se ne bi smio prekidati, ali opet kad čitam upute o lijeku :/

    http://www.tegobe.com/vademecumi/alk...n.html#almacin

    Tijekom trudnoće i dojenja ne preporuča se primjena amoksicilina, budući prelazi placentarnu barijeru i izlučuje se putem majčinog mlijeka.
    možda da nazoveš zavod za farmakologiju:
    • Zavod za kliničku farmakologiju
      Klinika za unutrašnje bolesti
      KBC Zagreb
      Kišpatićeva 12
      10 000 Zagreb
      Tel. +385 1 2388 275
      +385 1 2388 288
      Fax. +385 1 2421 875
      e-mail: klinfarm@zkf.hr

    ako nije bakterijska infekcija za bolove možeš uzeti paracetamol (Lupocet, Efferalgan, Plicet)

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    na svakom se antibiotiku nalazi naputak da se ne preporuča u trudnoći i dojenju,no postoje antibiotici koji se daju trudnicama da bakterija ne zakomplicira stvar na puno gore

    ovaj antibiotik se daje trudnicama,ja sam ga pila prije tri tjedna zbog bakterijske upale grla i popila sam terapiju do kraja,apsolutno vjerujem svom liječniku...radi se o slabijem sintetskom antibiotiku

    mislim da je najgore rješenje popiti tri tablete antibiotika i onda odustati,jer se tako bakterija ne suzbije

    no razumijem tvoj strah.....i sama sam,u tvojoj situaciji guglala do besvijesti tražeći relevantne informacije i pronašla sam osnovne četiri kategorije rizika-u apsolutno neškodljivoj je paracetamol,a odmah do nalaze se antibiotici tipa ceporex/amoxcilin

    baš sam danas čula da mi je od frenda sestrična,trudna tri mjeseca,pobacila upravo zbog bakterije(to je ovaj rizik o kom pričam)...ona je odugovlačila s antibiotikom,i nažalost završilo je kako je završilo,pa sam nekako pomislila...zna moj liječnik što radi

  4. #4
    corina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    94

    Početno ronnin hvala...

    ma napravila sam glupost...prekid od 12h, sad ću vidjeti kako će to sve proći.....nisam mala tablete sa sobom...
    hvala i držite mi fige da mi se sve to sredi !!

  5. #5
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Ako ti je antibiotik dao tvoj doktor svakako si ga trebala popiti do kraja, bez obzira na to što si zaboravila tabletu. Morala si ju popiti kad si se sjetila ili vratila doma i dalje nastaviti normalno piti svakih 8 sati. Problem je u tome da se bakterijske upale koje nisu izljecene do kraja najčešće ponovno vrate nakon nekog vremena :/ .

  6. #6
    corina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    94

    Početno eh...

    ja sam i luda i :? hehehe

    ma kažu mi doktorice (i opće prakse i ginekologinja) da će sve biti u redu...pijem i vidjet ćemo

    moram mislit pozitivno radi svog malog

    pozdravi od nas dvoje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •