Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: čokoladna cista

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    8

    Početno čokoladna cista

    Drage čitateljice trebam vašu pomoć

    imam čokoladnu cistu već 6mj. i gin mi je rekla da ću morati na operaciju pošto planiramo prvu trudnoću. Molim vas ako znate išta o toj cisti, koliko je opasna, dal postoji mogućnost da nestane, itd... javite se. :cry:

  2. #2
    Pika2

    Početno

    Draga Maša ja sam ti imala čokoladnu cistu i morala sam ići na operaciju - laparaskopiju i histeroskopiju, ta cista mi je odstranjena i ubrzo sam zatrudnjela ! Mislim da ti ta cista ne može sama od sebe nestati, moraš je riješiti ! Inače nije opasna ali koči da ostaneš trudna , barem je tako kod mene bilo !

  3. #3
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    A da nas malo prosvijetlite kakva je to cista?
    Mislim, baš sam neinformirana...

  4. #4
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    čokoladna cista = endometriom
    Pogledaj na forumu što se pisalo o endometriozi...
    I sretno s trudnoćom!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    Mislim da je bitno koliko je velika i kako se ponaša. Ja je imam na lijevom jajniku, predlagali su mi operaciju, ali zatrudnjela sam i rodila bez obzira na endometriom (čokoladnu cistu). Sada me jako zanima koja je situacija, javim kada obavim kontrolu 6 tjedana nakon poroda. Ako je velika sprječava ovulaciju na tom jajniku, ali ako se ovulacija dogodi na drugom jajniku (kao kod mene) ne utječe na začeće i trudnoću. Nadam se da ćeš proći bez operacije, sretno!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    8

    Početno čokoladna cista

    Ja također ima cistu na lijevom jajniku, a po bolovima i probadanju sredinom ciklusa u desnom jajniku bih rekla da na desnom i ovuliram iako nije provjereno. Ne sjećam se koliko je cm velika, ali ništa pretjerano.Bilo bi to divno da ne moram na laparaskopiju iako moja gin dosta forsira jer se boji kako bi cista reagirala na trudnoću. Hvala svima na korisnim informacijama. Krajem 1.mj. idem na kontrolu pa vam javim. Pusa svima

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    8

    Početno Re: čokoladna cista

    Bila sam na ponovnom vađenju krvi za tumorski biljeg CA125 i ovaj put je iznosio 11 što je normalno (0-35) dok je prošli put bio 35,8 što znači da je to uredu. Idem na ultrazvuk u 9. ili 10. mj. da još jednom izmjeri cistu i napravi mi potpunu obradu (sve briseve) i nakon toga možemo početi raditi na bebi. Gin je rekla da cista u pravilu u trudnoći miruje. Jedino je pitanje da li ću moći ostati trudna. Rekla je da moramo pokušavati barem god dana pa ako ne ostanem trudna stvarno moram na laparaskopiju. E pa vidjeti ćemo. Čim mi stignu svi nalazi i naravno ako budu uredni bacamo se na posao pa vam javim ishod. Nadam se da će biti pozitivan baš kao i svim forumašicama koje željno išćekuju plusić na testu. Velika pusa svima i navijam za vas!
    Ne mogu ubaciti smajlića pa vam šaljem ovakvoga

  8. #8
    Ari avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Vinkovci - Osijek
    Postovi
    165

    Početno

    Endometrioza je tzv. "čokoladna cista" koja uništava reproduktivne organe a najbolji lijek za nju je trudnoća! E sad ako ti nije velika i ako postoji mogućnost začeća bez operacije, ona u trudnoći može atrofirati jer laički rečeno, nastaje od viška menstruacijske krvi koja ne izađe iz organizma i njome se hrani a obzirom da u trudnoći nema menstruacije ona može nestati. U protivnom -laparoskopija

    Ja sam imala takvu cistu na lijevom jajniku koja je jako brzo narasla na 6cm (netipično jer se sporo razvijaju) i na zadnjem pregledu 25.02.2004. mi je dr. rekao da vidi zdravo tkivo jajnika koje mora pokušat spasiti i naručio me na operaciju za 15.03. U tom periodu je ona prsnula i uništila mi jajnik od kojeg nije ostalo ni J Nakon operacije sam u kojoj su mi odstranili lijevi jajnik, saznala sam da je ciste bilo i na desnom - to su uništili elektrokoagulacijom, te da imam još hrpu cista između maternice i rektuma koje se btw. u RH nigdje ne operiraju, najbliže u SLO. Osjećala sam se kao da mi je utroba crna rupa puna odvratnih čokoladnih cista, bljak
    Uspjela sam prirodno zatrudniti u 12.2005. i rodila sam Ivana 27.09.2006. Nakon poroda su mi menstruacije neuporedivo blaže, više ne moram popiti hrpu voltarena da izdržim! Da li su nestale ili ne ne znam :/

    Moj ti je savijet da redovno kontroliraš i ništa ne prepustiš slučaju!
    U svakom pogledu, želim ti puno sreće

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    218

    Početno

    Joj i ja imam tu cistu i sad sam se prepala :shock:
    Koliko je bila velika ta cista što ti je uništila jajnik Moj gin je rekao da nije dobro da pukne da se ne razlije ali nije spominjao uništeni jajnik...

  10. #10
    Ari avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Vinkovci - Osijek
    Postovi
    165

    Početno

    Bila je 6cm pa se nakon 2 mjeseca ispijanja užasne svježe cikle smanjila na 3cm i nakon toga prsnila. E sad da li je pod utjecanjem nekog tereta ili sama od sebe, tko će znati, uglavnom napravila je svoje

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    7

    Početno

    Pozdrav svima. Nova sam na forumu pa mi ne zamjerite na nesnalaženju i tako to. Uglavnom, godinu dana pokušavam ostati trudna prirodno, no neuspješno. Otišla sam u Petrovu, napravila ultrazvuke - tu mi je otkriven endometriom na desnom jajniku od 22,3 mm, sve drugo ok. Doktor je predložio laparoskopiju. Napravila pretrage - TSH 1.38, LH 12, FSH 4, PROLAKTIN 21, CA 12 - 31.02, C 19-9 - 10.22, CA 15-3 - 11.21, još moram obaviti briseve. No prije svega moram nac'i soc.ginekologa, jer moj dosadašnji ginekolog više to nije. Pošto mi doc u Petrovoj i nije baš objasnio da li su ti nalazi ok, a po meni se c(ini da jesu, zanimaju me vaša iskustva u vezi laparoskopije, kakav je postupak nakon laparoskopije u vezi trudnoc'e...Još jedan problem je taj da imam transplantirani bubreg, pa me zanima da li netko od vas ima iskustva sa tim. Uglavnom osjec'am se totalno neinformirano od strane doktora, jer mi ništa nije objasnio, vec' je samo rekao da c'emo nakon laparoskopije krenuti u postupak. Niti kužim kakav postupak, niti s c'im c'emo krenuti, da li su to lijekovi ili šta. Mislila sam da kad obavim laparoskopiju da c'u prirodno moc'i ostati trudna s obzirom da mi nalazi izgledaju ok, no po svemu sudec'i tako nec'e biti. Ako su u pitanju nekakvi postupci da li se oni plac'aju ili to sve ide preko socijalnog. Znam da ste sve to c(ule, ali meni je sve to skroz novo. Zato unaprijed zahvaljujem. :shock: [/b]

  12. #12
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    ani, tebi savjetujem ili pretraživanje pdf-a Potpomognuta ili javljanje na tom pdf-u. Imaš jako puno o endometriozi, o lapraskopiji (samo ukucaj u pretražnik - odaberi "endometrioza" i podforum potpomognuta), a o hormonima, ma stvarno, masu, masu. Ovako odokativno mi se čini da ti je sve OK osim LH-a koji je veći od FSH-a, a ta inverzija može bit znak PCOS-a - i opet sve o tom sindromu imaš na www.roda.hr - neplodnost, uzroci neplodnosti - PCSO, a na pdf-u Potpomognuta, ako čitaš eng., imaš stickano pod važno "Bloodwork" pod linkovima - i tamo su ti sve vrijednosti hormona, ovo ovako ti je jedan odgovor u brzinskom letu. Sretno, nećeš naći neke yes-no odgovore jer ništa ne može zamijenit dr-a, ali može te nekako usmjerit što da pitaš!

  13. #13
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Nakon laparaskopije samo ne možeš ići u postpuke potpomognute oplodnje nekih 2 mjeseca, bolovanje je kako se di radi (ima mogućnost privatno u ST-u i onda je bolovanje 7 dana), ali bolnice u pravilu preporučaju 2-3 dana u bolnici i onda još nekih 2-3 tjedna doma. Ali, please odi na potpomognutu, ukucaj u pretražnik, sve će ti iskočit. A propos transplatiranog bubrega, to se moraš specijalno raspitati kod svog operatera i anesteziologa, ne znam diže li to rizik operacija i koliko, i sumnjam da će ti to iko s foruma znat reć'.

  14. #14
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Maša, evo i za tebe topic s pdf-a potpomognuta, govori se u kontekstu čokoladne ciste i trudnoće i odlazaka na IVF stimulaciju , naime, endometrioza i čok. ciste znaju se vraćati, neke ih žene skidaju pa onda ostaju trudne, neke ostaju trudne i sa cistama, u svakom sluačju preporuča se čim prije ostati trudan jer endometrioza se u potpunosti ne može izliječiti, samo se s antibebi ili tako nečim može koji put držati u kontroli neko vrijeme. Evo tog topica:

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=53556

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    7

    Početno Pozdrav svima.

    Zahvaljujem svima koji su mi odgovorili i bar malo informirali. Pročačkat ću malo po oim temama koje ste mi predložile....hvala i nadam se da ćemo sve imati anđele pored sebe...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    8

    Početno

    Draga Ina33, hvala ti najljepša na ovom topicu, odličan je.
    Hvala svima na korisnim informacijama. Moja cista miruje. Napravila sam sve briseve i sve je ok, naravno osim ciste. Početkog godine krećemo na bebu pa ću vam, drage čitateljice javiti ishod. Pusa svima!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    8

    Početno

    Drage moje, unatoć čokoladnoj cisti ostala sam trudna od prvog pokušaja. Vjerojatno sam imalo poprilično sreće. Ovulacija je bila na drugom jajniku i uhvatilo se nevjerojatnom brzinom.
    Navijam za sve buduće mamice koje to žele postati da im se želja što prije ostvari. Pusa svima,

  18. #18
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    prekrasne vijesti!!!!!Čestitam :D :D :D :D :D

  19. #19
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    čestitam i želim ti lijepu trudnoću.

  20. #20
    yasmina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    69

    Početno

    Čestitam :D :D

    i ja sam imala čok. cistu, veliku čak 7-8 cm na lijevom jajniku..bila na lap.
    sad je sve ok...3 mj. pokušavamo ostati trudni... trudimo se

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    Čestitam!
    Ja sam ostala trudna ne znajući kako imam ogromnu čokoladnu cistu na jednom jajniku, rečeno mi je da taj jajnik nije niti bio u funkciji baš zbog veličine te ciste. Trudnoća je prošla uredno, imala sam carski da bi se mogla odstraniti cista, no izvađen je cijeli jajnik. Poslije toga sam opet ostala trudna od prvog pokušaja. Pozdrav!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    7

    Početno

    Moja cista je promjera 18mm na desnom jajniku i otkrili smo je prosle godine. Jako sam se prepala, ali posto je mala gin je rekao da je ne trebamo dirati dok malo ne naraste ( i ako uopce naraste) i da je najbolji lijek trudnoca.
    Planirali smo poceti raditi na bebi ovo ljeto, ali iznenadio nas plusic na testu za Bozic
    Ovulacija je bila iz lijevog jajnika, ali i desni normalno radi jer je cista mala.
    Zato curke na posao i sretno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •