Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: gusi me

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    266

    Početno gusi me

    sve cesce mi se desava da imam osjecaj kao da cu se ugusiti..udisem zrak,ali kao da ne dolazi do mene...primjecujem da mi ce to pocelo dogadjati prakticki svaki dan...uz to me jos uhvati i panika pa imam osjecaj da mi se vrti u glavi i ko da cu pasti u nesvjest...najcesce mi se to desava kada nemam kaj za raditi...npr.ako sam cjeli dan izvan kuce nista mi nece biti,ali cim dodjem doma i ukoliko nemam sto za raditi mene pocne gusiti...zbilja neznam dali je to na psihickoj bazi ili neka alergija jer me i grlo strahovito pece i vec dva dana sam bez glasa..ali nikakve druge nuspojave nemam da bih posumljala u neku virozu ili prehladu...
    ... najgore mi je kada legnem u krevet...e onda sama neznam jel bih otvorila prozor..zatvorila...upalila grijanje...ugasila...dal je suhi zrak u pitanju...kupila sam si aqua maris kapljice ali nikakvu promjenu nisam primjetila..palim etericne lampice..isto nikakve razlike..na radijatorima imam vodu..cak sam i unutra mirisljavce stavljala...ali nista...nos me pecka sa unutrasnje strane i iako nije zastopan ja ne dobivam dovoljno zraka...

  2. #2
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    jesi imala problema sa stitnjacom mozda?

  3. #3
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ili srcem?

  4. #4
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Provjeri obavezno hormone štitnjače, što prije!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    266

    Početno

    nit sa stitnjacom,niti sa srcem..(barem koliko ja znam)...u pubertetu sam imala kronicne upale grla...ali sada vec duze vrijeme nista...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    266

    Početno

    na koji nacin se provjeravaju hormoni stitnjace i dali se tu uopce radi u trudnoci? bas sam malo pretrazivala pa vidim da po dosta tih simptoma bih pasala u tu skupinu...ali je to sve tako relativno...dok sam prije nekoliko godina radila bris grla,gospodja koja mi je davala nalaze mi je rekla da si pogledam stitnjacu jel se njoj na oko cinilo da mi je vrat malo deblji (u tom razdoblju sam ja bila dobila par kg pa sam to zanemarila)..svojoj doktorici sam to onako usput spomenula kada sam dosla sa nalazima,ali ona bas i nije puno reagirala i tako je na tome ostalo...
    dali se na tu provjeru hormona moze ici na svoju ruku? neznam jel se to gleda preko krvi ? drugi tjedan radim dijabetes test pa da odma pitam i za to....

  7. #7
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Da, to se radi preko krvi, ja sam imala sve ove simptome, uz još + lupanje srca kad su mi hormoni štitnjače divljali... razlika je bila što sam se ja tako osjećala u stressnim situacijama, ali moja sestrična, baš obrnuto - onako kako ti opisuješ...

  8. #8
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Brazilijanka, ti si trudna? Meni je u trudnoći bio kronično začepljen nos, ali nije bilo sluzi, pa sam pročitala da je to zbog toga što se šire neke žilice u nosu... i da, to što opisuješ meni liči na napadaje panike, i ja sam ih imala, počinjalo me gušiti, srce se uzlupa, imala sam osjećaj da ću se onesvijestiti... Možda je neki podsvjesni strah od poroda? :/

  9. #9
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Koliko si trudna?

    Ja sam znala imati premalo zraka negdje na početku trećeg timestra.
    I stalno mi je bilo vruće.
    To je pod normalno.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Meni je u trudnoći jako oticala sluznica u nosu, naročito u doba grijanja. Čak je i svaki dan krvarila.
    A i bez zraka sam bila, osjećaj je kao kad si predugo pod vodom dok roniš, pa ti se počne mračiti.
    Ako si ušla u 2. trimestar obrati pažnju da ne ležiš na leđima - to izaziva smanjeni protok krvi i omaglicu kod većine trudnica. A možda se radi samo o tome da sjedneš pa ti trbuh stisne pluća - nađi neki dobri poluležeći položaj na boku, poduprta jastucima, dok se odmaraš, nemoj sjediti na običnom stolcu (fali zraka) niti uvaljena u fotelju (loše za kičmu).

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Mozda ovo s trudnocom, ne znam jesi li trudna.
    Ono na sto to meni lici jest napadaj panike (osjecaj gusenja, nedostatak zraka, stezanje u prsima, a moze ici jos i pojacano znojenje, lupanje srca, pa cak nesvjestica i tamne mrlje pred ocima). Ne mora biti naravno, ali mozda da razmislis je li pojacan stres u tvom zivotu, te jesi li vec imala takvih simptoma nekad u zivotu i, ako da, kada.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    266

    Početno

    u 25-om tjednu trudnoce sam..znalo mi se desavati i prije trudnoce,ali tu i tamo...a sada je puno intenzivnije i cesce... pretezno me uhvati prije spavanja...hvala bogu da mi je dragi otporan jer mi je spavaca najhadniji dio kuce..uvijek ugaseno grijanje i prozor otvoren iako je vani vec poprilicno hladno...ali tocno osjetim ako je zatvorio prozor,nemoram ni vidjeti... pocela sam kasljati ,ali bas suhi kasalj..nemam kaj za iskasljati a u prsnom kosu me zna zapeckati...grlo me pecka,promukla sam,ali nije upaljeno...predprosli tjedan sam bila na kompletnoj kontroli (nakon sto mi je dragi imao upalu pluca pa zbog straha da nisam kaj pokupila jel me vec tada peklo grlo) i grlo mi je u redu...tada me jos nije gusilo...
    neznam dali je ipak neka viroza u pitanju...alergija..ili panika...(malo me sad prepalo i ovo povezivanje sa stitnjacom,ali se ipak nadam da to nije u pitanju)...vec dva dana se otpremam doktoru,ali nekak si stalno mislim da mozda ipak pretjerano panicarim..da valjda ipak nije nista... :? ??

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Malo je banalno... ali da nije žgaravica? Mene je mučio grozan kašalj, već sam prošla u glavi sve alergije, tumore, astme i sl. Kad sam krenula na dijetu prošao je, i skužila sam da je u pitanju reflux iliti žgaravica. Nisam trudna (ali imam kila kao prije prvog poroda) no dok sam bila žgaravica mi je bila jedan od nagorih problema.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    266

    Početno

    moguce da neka ili alergija ili psiha...preuredjivali smo kucu..ono,prakticki kompletno rusenje unutar kuce...i koliko god da ju cistim valjda podsvjesno osjecaj da se nikada necu rjesiti te sutovine i prasine...a u doba kada se preuredjivalo sam bila bolesna(gripa i visoka temperatura ..moje cjelodnevne trudnicke mucnine...niski tlak...) i lezala sam u krevetu..a dragi mi je bio na sto strana tako da je to izgledalo katastrofa....ali sam ja to sada sve koliko toliko dotjerala u red jel jos nije 100% sve zavrseno...ali ima onu toplinu doma i trudim se da je sve cisto i uredno....
    dragi me tjera doktoru,a ja sve nekako odugovlacim jel sama neznam sto bi mu rekla i s cime bih povezala...bila sam na kontroli prije kojih dva tjedna bas zbog peckanja grla i sve je bilo u redu...
    ..mozda imam intenzivniji osjet njuha zbog trudnoce..a opet kako intenzivniji kada me totalno pecka u nosu i jedva disem...???

  15. #15
    anabela avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    314

    Početno

    to se i meni događalo...išla sam na spirometriju, testirala se na alergije, provjeravala srce, vadila krv...sve u najboljem redu! Kasnije sam shvatila da sam to sve samo umislila i prestalo mi je kad sam prestala i misliti na to

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    266

    Početno

    ...moguce da sam si zamislila..a moguce da jos uvijek negdje po coskovima mi se uvukla prasina pa mi to smeta,neznam...nikada nisam radila alergi test ...

  17. #17
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno Re: gusi me

    Citiraj braziljanka prvotno napisa
    sve cesce mi se desava da imam osjecaj kao da cu se ugusiti..udisem zrak,ali kao da ne dolazi do mene...primjecujem da mi ce to pocelo dogadjati prakticki svaki dan...uz to me jos uhvati i panika pa imam osjecaj da mi se vrti u glavi i ko da cu pasti u nesvjest...najcesce mi se to desava kada nemam kaj za raditi...npr.ako sam cjeli dan izvan kuce nista mi nece biti,ali cim dodjem doma i ukoliko nemam sto za raditi mene pocne gusiti...zbilja neznam dali je to na psihickoj bazi ili neka alergija jer me i grlo strahovito pece i vec dva dana sam bez glasa..ali nikakve druge nuspojave nemam da bih posumljala u neku virozu ili prehladu...
    ... najgore mi je kada legnem u krevet...e onda sama neznam jel bih otvorila prozor..zatvorila...upalila grijanje...ugasila...dal je suhi zrak u pitanju...kupila sam si aqua maris kapljice ali nikakvu promjenu nisam primjetila..palim etericne lampice..isto nikakve razlike..na radijatorima imam vodu..cak sam i unutra mirisljavce stavljala...ali nista...nos me pecka sa unutrasnje strane i iako nije zastopan ja ne dobivam dovoljno zraka...
    imam identičan problem :/

  18. #18
    Tessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    394

    Početno

    Po meni je problem čisto psihološke prirode. Pogotovo vezano uz trudnocu. podsvjesni strahovi. Odlično rješenje su Bachove kapi.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    266

    Početno

    Citiraj Tessa prvotno napisa
    Po meni je problem čisto psihološke prirode. Pogotovo vezano uz trudnocu. podsvjesni strahovi. Odlično rješenje su Bachove kapi.
    ipak sam potrazila ljecnicku pomoc....kod mene su se poklopila 5 faktora...
    1.inace imam suzenu nosnicu pa sam i ranije teze dobivala zraka,iako meni je to bilo normalno disanje (na zalost tu mi se nemoze puno pomoci)...
    2.u trudnoci inace bebica stisce pluca pa i to otezava disanje
    3.imam laganu infekciju grla...neku laganu virozu...(trudnice spara sa ljekovima)
    4.alergicna sam...ali to mogu rjesavati tek nakon trudnoce...neku ev pumpicu je spomenuo...
    5.preuredjivali smo kucu(jos nije zavrsena u potpunosti) i imamo dosta novog namjestaja od cega isto postoji mogucnost da mi nesto smeta (ljecnik je prije mjesec dana trgao svoju po mjeri radjenu spavacu jer mu je majstor ljepio nekim ljepilom koji u kontaktu s drvom stvorilo odredjeni plin od koji je i njih gusilo)
    ...i jos plus svega toga opcenito je u zraku izmjerena povecana koncentracija prasine i smoga ...

    na zalost nemoze mi se puno pomoci ..vec trpiti do poroda jel onda imam vece mogucnosti..a vjerojatno mi i nece vise toliko smetati toliko stvari...

    ...eto,kada sam postavila pitanje mi se dosta njih javilo da ima slican problem pa se nadam da sam nekome mozda i pomogla...

  20. #20
    Tessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    394

    Početno

    U svakom slučaju i sve to što si napisala ima utjecaja.... A kakve su vani temperature za ovo doba godine, nije čudno da osjetimo posljedice. meni se na momente zavrti kao da sam u lunaparku, jupiii.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •