Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 214

Tema: Tko je tu?

  1. #1
    Kaja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    259

    Početno Tko je tu?

    Zanima me tko od vas, dragih forumašica, pripada ovoj skupini.
    Kome se od vas mogu požaliti, podijeliti tugu/veselje, razmijeniti iskustva, poslati pp ...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    50

    Početno

    Ja sam ovdje i baš bi voljela razmjenjivati iskustva s mamama koje su u sličnoj situaciji
    Super Kaja što si se sjetila postaviti ovo pitanje

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    59

    Početno

    Evo i mene sa podužim stažom

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ja sam evo uspješan 33 godišnji "produkt" samohrane mame
    moja je mama lavica
    podigla me je bez ičije pomoći
    alimentaciju kao i biološkog oca (ne bih htjela biti nepristojna,a tata je ipak meni više titula i treba se zaslužiti biti tata) nisam vidjela 32,5 godina

  5. #5
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno Re: Tko je tu?

    Citiraj Kaja prvotno napisa
    Kome se od vas mogu požaliti, podijeliti tugu/veselje, razmijeniti iskustva, poslati pp ...
    Ma SVIMA nam se mozes pozaliti i sve ostalo sto si napisala... Ovdje ces naci i razumijevanje i prijatelje i savjete ako ih zelis...

    Sretno.
    Pusa Dori.

  6. #6
    Kaja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    259

    Početno Re: Tko je tu?

    Citiraj Mukica prvotno napisa

    Ma SVIMA nam se mozes pozaliti i sve ostalo sto si napisala... Ovdje ces naci i razumijevanje i prijatelje i savjete ako ih zelis...

    Sretno.
    Pusa Dori.

    Uf, samo da nas je što manje tu :/

    Evo, danas sam se zaposlila i moram ostaviti svoju mrvu baki na čuvanje. Odlazim oko 6, vraćam se oko 14 kući. A sto pitanja mi se vrti u glavi: hoće li plakati, kako ću ju dojiti, kako će baka s njom,... jooooooooooj

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    68

    Početno

    Kaja ljubi svoju Doru i držite se.
    i napiši kako je prošao prvi radni dan i kako je to Dora podnijela?
    ...i još nešto i da si zajedno s partnerom što se ovog prethodnog tvog pitanja tiče iste bi te dileme mučile

  8. #8
    Kaja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    259

    Početno

    Današnji dan je prošao ok. Mislim, više sam ja bila pod stresom nego Dora. Skoro pa nije ni kužila da me nema. Al kad sam vidjela osmjeh na njenom licu kad me ugledala konačno ... ma duša moja mala.

    Radim u školi pa sam čekala veliki odmor da čujem kakvo je stanje doma. Kad mi je mama rekla da je sve u redu, pao mi je kamen sa srca i tek sam se tada mogla potpuno posvetiti poslu.

    Eto, tako je bilo danas, a sutra - je novi dan

  9. #9
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    i mi smo tu,to vec znas.
    a isto tako znas da sam koma za pisanje dugih emailova, pa ti zato vec 100 godina nisam odgovorila.mozda mi je isprika jedino sto sam zaista malo online, dok sam na moru.
    btw.u kojoj skoli radis osnovnoj ili srednjoj?

  10. #10
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    P.S. Dora je preslatka.vidjeli smo je i u novinama!

  11. #11
    Kaja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    259

    Početno

    Joj, i ja sam se super iznenadila za nagradu u Bebama (tko ne zna: 3. mjesto ). Moja prijateljica je poslala sliku, pa sam se još tad i izvikala na nju (jr kako ona može slati slike mog djeteta bez moje dozvole ). Eto, dobile smo dva filma u boji pa će jedan film ići mojoj prijateljici u znak isprike

    Radim u osnovnoj školi. Inače sam učiteljica i radim sa mališama, a sad sam, igrom slučaja, upala na mjesto nastavnice matematike. Samo nekoliko učenika je moje visine a ostali su iznad mene .
    Mogu mi jesti s glave. Ma ludnica mi je ...

    Ptičice, ne ljutim se ja na tebe. Samo ti pazi na svoju bubicu.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    50

    Početno

    Drži se, vjerojatno ti neće biti lako dok ne uhvatiš neki ritam ali uspjet ćeš. Ja sam počela raditi kad je Nina imala 7 mjeseci a problem je i moje zanimanje u kojem nema preciznog radnog vremena, nema praznika i slobodnih vikenda i bilo me užasno frka kako će sve klapati jer je ona bila jako mala. Ali ispalo je OK, ona tada nije pokazivala da joj previše nedostajem, za razliku od posljednjih 2-3 mjeseca
    Pusa Dori

  13. #13
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    pitam te za skolu,jer bi ja mozda isla raditi u srednju skolu, a nemam pojma kolike su place pa me zanimalo ako mozda znas.
    pretpostavljam da ne znas jer nisi u srednjoj.ili mozda ipak imas neka saznanja?

  14. #14
    Kaja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    259

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    pitam te za skolu,jer bi ja mozda isla raditi u srednju skolu, a nemam pojma kolike su place pa me zanimalo ako mozda znas.
    pretpostavljam da ne znas jer nisi u srednjoj.ili mozda ipak imas neka saznanja?
    Ma joj, ni ja ti tocno ne znam kolika je plaća, a pogotovo u srednjim školama. To ti ovisi o završenoj stručnoj spremi, diplomi, satnici, udaljenosti od posla (za cipelarinu )

    Aj, zaposli se pa da budemo kolegice

  15. #15
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    jos se premisljam
    tko ce zivjeti od profesorske place!
    s druge strane mi je super sto znam raspored unaprijed, pa se mogu organizrati s franom.
    trebala bi predavati strucne predmete, sto mi je super a i rad sa sredjoskolcima mi je fora.
    vazem-vazem, a nisam vaga vec skorpion

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    50

    Početno

    Drage cure, oprostite mi ako su moja pitanja previše izravna, ali zanima me sudjeluju li očevi imalo u životu vaše djece, jesu li ih priznali, plaćaju li alimentaciju...

    Nina nema nikakav kontakt s ocem jer ga on nikad nije želio, doduše priznao ju je (dobrovoljno) kad je imala 11 mjeseci uz uvjet da nosi moje prezime (kao da bih ja dopustila nešto drugo) i to je sve. Od početka sam znala da ćemo Nina i ja biti same i to mi ne predstavlja nikakav problem, a srećom imam i posao sa solidnom plaćom pa možemo i bez alimentacije, ali sam se nadala da će ona imati kontakt s ocem.

    No, to se nije dogodilo, a očito niti neće pa sve češće razmišljam o pokretanju Postupka radi donošenja odluke o dodjeli djeteta majci na skrb i odgoj. Jednostavno, ako on nimalo ne sudjeluje u njezinom životu ne vidim zašto bi ovisilo o njegovoj volji hoću li joj izvaditi putovnicu ili slične stvari, a želim biti i sigurna da će, ako se meni nešto dogodi, o njoj brinuti ljudi koji ju vole i poznaju kao i ona njih.
    Je li netko od vas pokrenuo ovaj postupak, znate li koliko traje, može li mi on raditi probleme...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    59

    Početno

    Ja jesam, ako te interesiraju detalji pošalji mi pm

  18. #18
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Mene je odgojila i podigla moja mama sama samcijata. Moj je tata poginio dok je bila trudna. Ne znam dali je bolje tako ili kada te roditelj svojevoljno napusti, ali mislim da je ipak lakše. Uvijek postoji misao da bi me volio da je ovdje. I vjerujem da bi bilo tako. Možda je najteže imati oca duže vrijeme i onda ga izgubiti, ma kakav bio. Kada si od početka bez oca "Što ne znaš ne boli" -jako.
    Nije nam bilo lako, ali loša vremena ne traju zauvijek. Ne mogu zamisliti kako joj je bilo teško odgajati me sama. Mislim da sam npr. u pubertetu kada redovno nisam s njom razgovarala bila apsolutno nepodnošljiva. Nismo imale puno love, ali pamtim naše odlaske na more i u kazalište i povratke pješke sa sladoledom u ruci, kada sam smjela ostati budna dugo, kada me učila pjesmice i engleski i kada se ponosila mojim peticama i pohvalnicama i od godine do godine ih izlagala na regalu.
    Sada kad sam ja mama, moja mi je mama najveća podrška i najveća prijateljica. Ne mogu zamisliti život bez nje.
    Svaki put kada vidi unuka oči su joj pune suza. I kaže da ne žali ni za čim, da joj je život savršen. Ja sam sretna i ona je sretna.
    Eto, htjela sam vas samo malo ohrabriti kao sretno dijete samohrane majke.

  19. #19
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Sasav,baš si me dirnula ovom svojom životnom pričom!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    50

    Početno

    Sasa, hvala puno za tvoju priču.
    Meni puno znači jer sve češće razmišljam kako će biti Nini bez tate i hoću li joj sama moći pružiti sve što treba, i tu uopće ne mislim na stvari koje se mogu kupiti novcem.

  21. #21
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    ninarea kad me takve misli spopadnu, pomislim na klince bez oba roditelja.
    i oni odrastu, i oni budu dobri ljudi, i oni stvore lijepe obitelji, mislim si ja.
    svatko ima ovakav ili onakav problem.
    ja zelim frana nauciti da je sretan i zahvalan za ono sto ima, i da ne bude tuzan i bjesan zbog onog sto nema.
    nadam se da cu uspjeti!

  22. #22
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Srećom, ne spadam u vašu skupinu. Ali htjela bih vam napisati da ponekad je bolje rasti uz jednog roditelja punog ljubavi, nego uz oba u svađi i tuči. A očeve koji svoju djecu nikada nisu željeli vidjeti, ne želim komentirati ili još gore, one koji su bili uz klince dok su bili mali, zatim otišli i nikada se više ne javili...nemam riječi. Djeci i mamama bolje je bez njih.

    Normalno je da će im u odrastanju nedostajati otac, ali iskreno se nadam da ćete i vi drage moje samohrane mame, malo otvoriti svoja srca (jer sigurno znam da je to sada malo teže) i možda uspijeti zavoliti nekog novog muškarca (a i on vas) koji će biti vašim klincima i bolji (možda otac a možda prijatelj) od njihovog biološkog oca.

    U ovu vaš skupinu spadaju i samohrani očevi...i ako se koji pojavi ...sve što sam napisala odnosi se i na njih (samo obrnuto!!).

    Tu se nisam spomenula mama ili tata koji su izgubili svoje partner(ice) i ostali sa djecom...ali opet se nadam da ćete svi vi jednom naći svoje (nove) bolje polovice i uspjeti si uljepšati život, i svojim klincima (klincezama) podariti još seka i braci....

    Ljubite svoje andjele....

    (Ajme što se raspisah.....)

  23. #23
    eminesqu

    Početno

    Evo i ja sam ovdje! Ja sam jedna mlada samohrana majka! Imam kcerkicu Nadiru i zahvalna sam Bogu sto mi ju je poslao! Tata je jedan kreten koji nilkada nije nasao za shodno da nazove da pita kako je taj mali ... Ali mi smo sretne! On niti je upisan kao njen otac, niti ja to zelim! Razmisljala sam jedno vrijeme i da pokrenem postupak, ali onda sam sabrala dva i dva kakva je on osoba i da bi nam samo zagorcao zivot... i onda sam odustala! Svejedno, sretne smo i zadovoljne, malecka uskoro krece u vrtic a ja studiram!

  24. #24
    Kaja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    259

    Početno

    Dobro nam došla došla i sretno

  25. #25
    tanjic

    Početno

    Evo, i ja sam tu, još ne službeno, ali od sredine rujna živim sama sa sinom. Otvorila sam poseban topic u kojem sam ukratko objasnila našu priču, pa se ne bih ovdje ponavljala.
    Ja nisam ovo željela, ali što je tu je. Moramo biti vesele zbog naše djece i zbog nas samih! Život ide dalje i možda bude i bolji nego što je bio!

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb-zapad
    Postovi
    11

    Početno

    I ja sam tu. A ako mogu bilo kako pomoć (iskustva imam bit će mi jako drago..
    Podrška svima!!

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    65

    Početno

    ...eto i mene ovdje...
    pozdrav svima curama....

  28. #28
    Kaja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    259

    Početno

    E sad ide ono najgore vrijeme ... Božić i to ... sad mi trebaju lagani i veseli postovi da lakše preguram "samoću"

  29. #29
    Inquirer avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    215

    Početno

    skuzili ste da sam i ja tu, odnedavno.
    Nisam mama, ali svejedno, ne mislim zapustiti odnos sa svojom djecom mada zive s njom.
    I sebe smatram roditeljem i njh smatram svojom obitelji.
    Pravit cu se da sam tata koji stalno radi nocnu smjenu pa djecu vidi samo vikendom. Za sada mi to pomaze.
    Tko me ne zna i ja sam jos u prvoj polovici tridesetih i koliko vidim muce me isti zivotni i svakodnevni problemi kao i vas.

  30. #30
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    vidim da se nisam upisala (skleroza, godine....)

  31. #31
    zora

    Početno

    evo i mene ovdje s vama, sluzbeno rastavljene. imam kcerkicu koja je nedavno napunila prvu godinu. nisam se bas cesto javljala iako rodine stranice i forum citam kontinuirano, jos tamo od prvih mucnina. eto, pozdrav svima

  32. #32
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    ni ja se nisam upisala...

    samohrana mama 6-godisnjaka u najboljim godinama

  33. #33
    casper avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    moje malo selo
    Postovi
    1,203

    Početno

    Znam da je ovo forum za jednoroditeljske obitelji.
    Tu ne spadam ali bome niti na jedan drugi dio foruma isto. :/
    Me primate?
    Ipak imam iskustvo rastave pa možda i kaj pomognem.

  34. #34
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    izgleda da sam se i ja zaboravila upisat
    ja sam jedno nikad sastavljeno dijete s djetetom

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    ja sam jedno od dvoje djeteta samohrane majke. jedna od onih situacija kad je stvarno bilo bolje zivjeti bez oca (nasilnika i alkoholicara). i na vrijeme je to ucinila i na tome sam joj beskrajno zahvalna.
    moj brakje izgleda na prekretnici (za 10ak dana imamo termin u savjetovalistu i tonam je poslijednja nada)... bit ce tu jos borbe, no sve mi se cini da bi vam se mogla pridruziti. btw, istjerala sam ga od doma pa sam trenutno 'tehnicki' sama.
    u stranoj zemlji.
    bez ijednog pravog prijatelja.
    no, moje zlato iz mene izvlaci nadljudsku snagu pa se cak i smijesim.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    69

    Početno

    Pridružujem se ovog podgrupi.
    Dobro, nije se to jučer dogodilo. Nisam iznenađena....

    Ali sad sam konačno u fazi potpisivanja sporazumnog razvoda.

    jedan, dva, tri ....... idemo

  37. #37
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    uvijek imam problema s ovim "dobro nam dosli" :/ ...no u svakom slucaju vas pozdravljam, tu smo za pomoci i sve sto treba

  38. #38
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj egemama prvotno napisa
    ni ja se nisam upisala...

    samohrana mama 6-godisnjaka u najboljim godinama
    je, je... i meni su bile najbolje godine kad sam ih imala 6...

  39. #39
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    soorci, JA sam u najboljim godinama... zezas ti mene, ha? ili si ljubomorna btw, jos uvijek ti ne vjerujem za tvoje

  40. #40
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    egica - pokazat ću ti osobnu . još 104 dana do 48!

  41. #41
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    ok, pokazi!

    ...ali cu te svejedno voditi van

  42. #42
    Kaja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    259

    Početno

    Ajme, kol'ko nas je tuuuu

  43. #43
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    Citiraj Kaja prvotno napisa
    Ajme, kol'ko nas je tuuuu
    1. Kaja
    2. NinaRea
    3. lukinamama
    4. irica
    5. tweety
    6. eminesqu
    7. tanjic
    8. suncana
    9. Duda
    10. Inquier
    11. sociere
    12. zora
    13. egemama
    14. plashljivo_pile
    15. Prah

    stvarno :shock: :/

  44. #44

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb-zapad
    Postovi
    11

    Početno

    mislim da nema druge egemama nego jednu raspušteničku kavu organizirat

  45. #45
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    ko je za?

  46. #46
    Kaja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    259

    Početno

    ja sam za, al lokacija mi je malo nezgodna :/

  47. #47
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    hm, da...malo ti je mozda daleko... ali zato se svakako javi kad nam dolazis u metropolu

  48. #48
    Kaja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    259

    Početno

    ma to uopće nije upitno

  49. #49
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    i kaj sad??? ja sam spavala do 11h, onda sam doma popila kavu da progledam , i otišla na jarun egici pokazat svoju osobnu! to me koštalo 3 kune parkinga! kuna za svaku prisutnu! (sebe računam pod gratis)

    a di su bili svi ostali s popisa???

  50. #50
    Kaja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    259

    Početno

    Možda su otišli sa ovog foruma

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •