Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 62

Tema: Dali se bavite nekim sportom ?

  1. #1
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno Dali se bavite nekim sportom ?

    Planiram od 9 mjeseca ići na pilates, barem dva puta tjedno. Prošlu zimu sam išla, sve je bilo ok, i odjednom sam izgubila volju, i naravno odustala . Zanima me dali vi negdje idete na treninge, ili neku rekreaciju, i čime se bavite? Ako se bavite

  2. #2
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    cekam da rodim pa nazad u teretanu!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    150

    Početno

    Ja sam takodjer razmisljala o pilatesu. Neki dan je bila neka reportaza na TVu o pilatesu pa sam se zapalila. Prosle godine sam kratko bila u teretani, onda dugo dugo nista, a onda sam jedno vrijeme i to skoro dva mjeseca vjezbala sama kod kuce svaku vecer.
    Morat cu se opet aktivirati.

  4. #4
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Ja planiram nakon dugo vremena sad u 9. mjesecu u teretanu. Inače, doma imam loptu za pilates ali nikako da se natjeram konkretno vježbati na njoj. Služi mi za istezanje kičme i rolanje Svena po sobi

  5. #5
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ja sam na toj lopti sjedila u uredu, ali onda su si sve stranke počele dopuštati da lupaju po njoj, pa sam je odnijela doma.
    Sad se Orka nabacuje s njom.

    Prošli tjedan mi je MM kupio spravu sličnu "orbitreku", samo veću, i do sada sam tri puta vježbala.
    Super stvar! Rade svi mišići: i tricepsi i kosi trbušni i kvadricepsi i guza. Mrak!

  6. #6
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Ja se doma nikako ne mogu natjerati. Ovako ću kad Svena ostavim u jaslicam odmah otići u teretanu (najviše zbog stepera i trake) koja je jako blizu vrtića, pa poslije u miru doma na ručak, pa na posao. Super plan, ha? 8)

  7. #7
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Ni ja se doma nemrem natjerati na vježbanje, zato planiram upis na neki trening, odradim tih sat vremena pa sam mirna. Brunda, pa od kada radiš, kada stignes prije posla na trening?

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    50

    Početno

    Meni je i ovako dan prekratak. Rado bih isla na neku rekreaciju, ali se za sada moram zadovoljiti trcanjem za Brunom.

  9. #9
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj nana prvotno napisa
    Ni ja se doma nemrem natjerati na vježbanje, zato planiram upis na neki trening, odradim tih sat vremena pa sam mirna. Brunda, pa od kada radiš, kada stignes prije posla na trening?
    Od 13 - cca 18 sati

  10. #10
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    A ja mislim stalno kak svi radimo od ujutro .....

  11. #11
    Pahuljica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    122

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Služi mi za istezanje kičme i rolanje Svena po sobi


    Ja i nisam baš neki sportski tip ali počela sam sve intezivnije razmišljati o nekom 'sportu'. za sada me nekako najviše privlači aerobik u vodi. Trebam samo vidjeti postoji li to u našem malom gradiću

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    bol
    Postovi
    93

    Početno

    Nekidan sam kupila knjigu Pilates na lopti.Da li netko zna gdje mogu u Splitu nabaviti loptu?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    166

    Početno

    ... ja se doma nemrem natjerati vježbat, a neda mi se plaćat vježbanje kad bi to mogla i doma besplatno... al kad se vidim u nekom izlogu-iz profila- odmah pomislim kako bi morala skinut kile...sama sebi sam smiješna...

  14. #14
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj npjaksic prvotno napisa
    Nekidan sam kupila knjigu Pilates na lopti.Da li netko zna gdje mogu u Splitu nabaviti loptu?
    Odi u dućane gdje se prodaju ortopedska pomagala.
    Ako ne znaš gdje su, nazovi bilo kojeg privatnog ortopeda ili fizijatra i pitaj. U Zagrebu ih ima na svakom koraku, a cijene se kreću od 120 do 200kn, ovisno o veličini i kvaliteti.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Sport??? Šta je to??
    Od nikada nisam bila neki tip koji se aktivno bavio sportom....a sada kada mi fali vremena i za neke primarne stvari....sport mi je kao nešto što mi stalno visi u glavi---MORAŠ, MORAŠ, MORAŠ ZBOG ZDRAVLJA....ali ne ide nikako. Razmišljala sam (a ja stalno razmišljam šta i kako, a od akcije ništa) možda prije posla otići pola ure na plivanje....to je nova ideja...možda se i pokrenem...

  16. #16
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Potpisujem Nani.

    Usput tražim majicu s natpisom "NO SPORTS" i ne mogu ju naći pa ako netko zna...

    Zašto? Pa niti jedna od aktivnosti kojima se bavim u zadnje vrijeme nema epitet "sport". Recimo ronjenje - to je sport ako ideš na takmičenja u orijentaciji ili ubijanju ribe podvodnom puškom, no ako ideš malo sinuse pročistiti onda to nije sport. Popeti se na brdo nije sport osim ako brdo nema nekakvo zvučno ime, a pentranje ne sponzorira grupa firmi. Trčanje nije sport osim ako to ne radiš pod steroidima i za puno para.

    Sportom se bave ljudi ispred televizora s bocom piva u ruci i oni koji hodočaste sportske kladionice

    Što se mene tiče, profesionalni sportaši si mogu zadržati naziv sport, jer očito da to čime se mi obični ljudi bavimo NIJE sport.

  17. #17
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Sport, iliti rekreacija, nešto čime pokrećemo najsitnije mišiće svoga tijela, koji se običnim načinom života možda i ne koriste neznam kako bi to drugačije nazvali nego sport (rekreacija). Nani, ovo ti opće nije loša ideja sa plivanjem, i ja sam si to mislila, ali poznavajući naše bazene u Zagrebu odustala sam od te ideje. :/ I ja si stalno kontam u glavi da moram na nešto krenuti, nekako osjećam da sam se umrtvila, jedino mi je na moru pomagalo puno plivanja, šetanja i tako.........a i u Zagrebu ne stanem do navečer, Tara jako voli biti vani na zraku, pa idemo u parkove, šetamo ali imam dojam da mi to jednostavno nije dovoljno.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Meni to definitivno nije dovoljno buduci da od 8-17 ne mrdnem iz sjedeceg polozaja...dodjem kuci premorena od sjedenja...uzas...jedino pravo 'znojenje' 45 min bez prestanka bi pomoglo....

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    ja sam prije trudnoce pocela voziti bicikl... Cak sam ga i trudna vozila (nisam znala da sam trudna), a sad se sva najezim da sam pala ili tako nesto... Mislim, nisam bas iskusan biciklista...
    Inace sam u djetinstvu isla na karate, odbojku, kosarku, mod. ples, folklor.... Dok Edita malo odraste, definitivno se vracam biciklizmu... A muz je nekada bio zadojeni biciklista. sad se malo uljenio, nabacio koji kilogram.... Vise teoretise o sportu

    18.3.2004-Edita

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Ja sam slično pitanje postavila čim sam se priključila forumu. Na moru sam u 8. mjesecu vodila 1-tjedni plesni intenziv i uvjerila se da mogu plesati vrlo intenzivno i osjećati se SUPER, a u slobodno vrijeme sam jurcala po okolnim brdima na mountain bikeu (sve OK, samo sam morala odmarati puno češće nego inače - taj me dio jako zbunjivao).

    Sad u Zg mi je malo teže jer ne volim voziti bike po gradu pa samo povremeno nešto kilavim oko Jaruna, ali srećom se bavim poslom koji me obvezuje da imam barem 4-5 h fizičkog vježbanja tjedno. Da li neka trudnica ima iskustva sa odlascima u teretanu u trudnoći? Naravno, ne bih pretjerivala, ali mi se čini da nema razloga da zanemarim bicepse i gluteuse samo zato što su mi trbušnjaci izmakli kontroli

    Da li netko u Zg vodi Pilates za trudnice? Prije trudnoće sam išla na Pilates 2-3 mjeseca, ali je bilo dosta neprofesionalno vođeno i na kraju sam završila s užasnim bolovima u križima... Voljela bih taj dio sada izbjeći... 8)

  21. #21

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    Mi ovde sve zovemo sport pa ne gledam na to tako strogo kao Davor. :D Pokusavam bar dva puta tjedno otici na fitness, nekad uvalim i treci posjet.

    Ovo definitivno nije sport, ali toliko vozim biciklo svaki dan da bi skoro pa i mogao biti. Jedini misici vrijedni spomena su mi oni na nogama. Sve ostalo je jad i tuga i to dobro primjetim na fitnessu.

    Posto sam inace jako ne-sportski tip ovih 4 mjeseca sto idem na fitness mi se cini jako super od mene i skoro pa sam ponosna na samu sebe jer cak i kad je kisa i vjetar (klasicno holandski) ja opet spremim stvarcice, zasjednem na fici i lagano 'na sportanje'.

    I primjetim da mi je sve manje mrsko krenuti i da se nekad cak i radujem.

    Od samog pocetka se jako radujem sauni. Kad toga ne bi bilo mislim da ne bih dugo izdrzala. Ali sauna nakon sporta popravi sve. Stigla sam do toga da ostanem unutra i 15 minuta, onda se bacim pod ledeni tus, onako, uspijem cijela, cak i glavu i onda se vratim unutra na drugih 10 min ili koliko izdrzim. Taj drugi puta bih mogla ostati zauvijek, ne smeta mi vrucina, jedino sto onda vec bude vrijeme da zatvaraju pa me tjeraju van. :D Onda odradim jos jedan ledeni tus i tako totalno svjeza i 'cvrsta' idem kuci. :D

  22. #22
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    A šah?

    Ne kaže li se "sport i šah"

  23. #23

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Jest, jedino zglobovi na rukama smrsaju. Sto se tice mozdanih vijuga, znatno se prosire

    18.3.2004-Edita

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    60

    Početno

    preporucujem svima pilates.. planiram da idem i na power yogu...ali ne mogu nigde da nadjem gde fino drze vezbe

    pilates je stvarno fenomenalan

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    243

    Početno

    Idam na pilates od 1. mjeseca ove godine. Dva puta tjedno.
    Nisam išla samo kada je puhala orkanska bura ili sam bila bolesna.
    Uspkros tome, kod mene nema učinka na ogromne nakupine sala!

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    60

    Početno

    nama je nasa instruktorka rekla da se pilatesom i ne mogu skinuti naslage sala.. on je dobar za elasticnost, kicmu i vise kao fizijatrijske vezbe..
    uz pilates..da bi odrzao i kondiciju..srca pre svega..moras imati minimalno jos jedan kardio trening nedeljno..npr. bicikl, plivanje, roleri..itd..

  27. #27
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Ja sam si prije 3 tjedna kupila sobno biciklo i vozam po sobi svaki dan po 30 min. i super sam. Vec lagano mogu da se nadam za oko prilike 3 tjd. da uskocim u stare farmerke .

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    vidiš,ovo je pametno

    gledaš tv i voziš

  29. #29

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    bavim li se sportom?

    da, surfam skoro cijeli dan!!

    looool, looool, loooool..... i jos looooool... looooooool....

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj natural prvotno napisa
    nama je nasa instruktorka rekla da se pilatesom i ne mogu skinuti naslage sala.. on je dobar za elasticnost, kicmu i vise kao fizijatrijske vezbe..
    uz pilates..da bi odrzao i kondiciju..srca pre svega..moras imati minimalno jos jedan kardio trening nedeljno..npr. bicikl, plivanje, roleri..itd..
    Znam ja to. I dijeta bi mi pomogla. Ali nikako da počnem.

  31. #31
    martinovamama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    174

    Početno

    Bavila se rekreativno trčanjem sve do trudnoće.I u trudnoći san vježbala(radila trbušnjake do 8.mj. trudnoće).Sada 7 mj. nakon poroda ponovo počela trčati ali sam zaradila takvu upalu mišića i sredila koljeno da od svega opet ništa.Čekam da se stanje sanira.
    _______________
    Martin,01.11.2004.
    Pridružena RODA

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Prije trudnoće sam stalno nešto radila: tenis, rolanje, bicikla, odbojka, plivanje,... a onda NIŠTA!
    E dojadilo mi je pasivno stanje i uključila sam se na borilačke vještine. SUPER!!!!! Osjećam se kao tineđerica. Sve je na meni čvrsto, ispucam sav bijes koji gomilam tokom dana i jednostavno se puno bolje osjećam. Uz to sam ubacila biciklu i rolanje.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    63

    Početno

    Ja igram odbojku sa curama sa posla. Volim ekipne sportove.

  34. #34
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Evo ja konacno ponovo krenula na Kick-box i osjecam se doooobrooooo :D

  35. #35
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Ti to ozbiljno ili se zezas anchie ???

  36. #36
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ma sta bih zezala :LoL: Nije to bas tako strasno kako zvuci ;0)

    Svasta sam trenirala i svacime se bavila, ali otkad sam otkrila Kick-box, sve ostale vrste treninga su pale u zaborav.. :LoL

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    112

    Početno

    Ja idem 2 puta tjedno na jogu-krenula sam jer su me jako boljela leđa i da malo smršavim(i da mogu reći da se nečim bavim jer je meni najdraži sport-jedenje čokolade :D ). Nakon 4 mjeseca leđa me manje bole a smršavila sam 2 kg (ali mislim da je to zato jer jedem malo manje slatkog-nestašica novca).Joga mi je super jer radi svatko koliko može i nitko te ne tjera kao na aerobiku, a sprave u teretani su mi kao za mučenje.Doma mi se neda samoj (a ni u društvu MM-a).

  38. #38

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Evo ja konacno ponovo krenula na Kick-box i osjecam se doooobrooooo :D
    Gdje ideš na kb?

  39. #39
    mamaiSven

    Početno

    Tri puta tjedno po sat vremena na spravama u teretani, dva puta tjedno tae bo. Kile su ondje gdje su i bile. U depresiji sam.

  40. #40
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Ja sam prije poroda vježbala svako jutro po 50-ak min. jogu i još sam vodila jogu dva puta tjedno. Subotom ili nedjeljom ujutro obavezno plivala po sat-sat i po. Šta da vam kažem, unatrag godinu i pol uopće ne vježbam. Na početku nisam od epi mogla dva mjeseca unatrag nogu podići, kada bi se sagnila naprijed mljeko bi curilo ko ludo... Onda je prebrzo došlo sedam mjeseci i morala sam na posao. Nekako mi to poslijepodne sa djetetom prebrzo proleti i žao mi je odlaziti od kuće ako baš ne moram. A vježbati kod kuće sa malim je ustvari vrlo zabavno, samo što to definitivno nije prava vježba.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Mislim da je orbitrek rješenje za sve malo manje aktivne i one koje nemaju baš vremena a i mjesta za vježbanje.u zadnje vrijeme ne pedaliram,imam vremena pa samo šećem,ali inače barem 5-10 min dnevno izvrsno za kondiciju,a ne oduzima puno vremena.

  42. #42
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj mommy_plesačica prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Evo ja konacno ponovo krenula na Kick-box i osjecam se doooobrooooo :D
    Gdje ideš na kb?
    Blizu ce ti bit kad se doselis u svoju kucicu Os samnom?

  43. #43

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Evo i ja polako postajem sumo borac

  44. #44

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Citiraj snorki prvotno napisa
    Evo i ja polako postajem sumo borac

  45. #45

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj lali prvotno napisa
    Citiraj snorki prvotno napisa
    Evo i ja polako postajem sumo borac
    Lali, ti imas jos do poroda, a ja samo sto nisam. Pravi sam sumo borac, hi, hiii

  46. #46

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Imam ja još vremena postati

  47. #47

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    21

    Početno

    Vidim da smo tu sve manje vise kampanjski tipovi i to je nesto za pocetak.Trenutno,a to traje vec godinicu nemam volje za nista od cega bi me bolili misici jos tjednima.Sve je to ok,al polazim od sebe ja bi htijela rezultate nakon 2 sata vjezbanja i onda kad skuzim nis od toga,bacam se na klopicu i lijepo vjezbam celjust Izvlacime od totalne trulezi sto vikendima ipak razgibavam muskulaturu po okolnom gorju!

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    301

    Početno

    Mi stepamo cijelu noc do kinderbeta i natrag.....

  49. #49

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj mommy_plesačica prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Evo ja konacno ponovo krenula na Kick-box i osjecam se doooobrooooo :D
    Gdje ideš na kb?
    Blizu ce ti bit kad se doselis u svoju kucicu Os samnom?
    Rekla bih DA, ali se bojim da ćeš me onda držati za riječ :lijeni guzati smajlić:

  50. #50
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj mommy_plesačica prvotno napisa
    Rekla bih DA, ali se bojim da ćeš me onda držati za riječ :lijeni guzati smajlić:
    Ma ionako je ova sezona pri samom kraju... Pocet mozes samo u 9.mj... Ima vremena ako kazes DA

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •