Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 83

Tema: bakterije u urinu

  1. #1
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno bakterije u urinu

    Sad sam u 29 tjedu, radila sam pretrage krvi i urina i opet su mi u urinu nađene bakterije, a leukociti su 12,6 (normalno je do do 9 i nešto).
    Tako mi je bilo i prije mjesec i pol, napravila sam urinokulturu i nalaz je bio uredan. Nemam nikakve tegobe, a i moja doktorica je zbunjena pa idem ponovo napraviti urinokulturu.
    Jel neka od vas imala sličnih problema?

  2. #2

    Početno

    ja ti imam od početka trudnoće leukocite i neke bkterije po urinu(sutra punih 19 tj)
    prekjučer sam od gin zahtijevala da mi napravi SVE briseve jer to još nije napravio i sad čekamdami javi imam li kakvu beštiju koja me zeza poput klamidije(nedaj bože) ili čega drugog....

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Ja sam imala problema sa bakterijama u urinu. Sada sam lezala mjesec dana u bolnici (nije to bio razlog) od 30. - 35. tjedna, i uglavnom sam ujutro pila urološki caj (ako bih ga pila i popodne cijelu noć bih morala šetati do WCa), tako da mi se to popravilo. Kada sam dosla kući nastavila sam sa tom "tradicijom", i sada je sve u redu. Doktorica mi je rekla da ga vise ne moram piti svaki dan, ali da cisto radi sebe i radi pročišćavanja organizma, neka si uzmem jedan dan u tjednu, kada cu umjesto drugih tekućina piti samo urološki čaj. Kažu da onaj u granulama (kao Cedevita) bas i nije nesto (ali se najbrze sprema - instant), a da je najbolji od Holyplanta iz Galenskog laboratorija (taj i ja koristim).

  4. #4
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Kupila Holyplantov čaj - čak nije odvratan za piti, kak sam mislila da bude.
    Otišla da mi naprave urinokulturu da vidim kakve to beštije uzgajam - valjda će do ponedjeljka biti gotovi nalazi.

  5. #5
    nikma

    Početno

    Hvala ti na informaciji o čaju.
    Ja sam, naime, jučer završila u Petrovoj na pregledu jer mi je urin bio vrlo taman i gust, kao sa sukrvicom. Ali samo jučer popodne. Navečer i danas je sve OK.
    Danas sam otišla po uputnice i sutra dajem urin na pregled. Krvna slika - sve na gornjoj granici, ali u granicama.
    Navodno da pomaže sok od brusnica ili kapsule.

  6. #6
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    ja sam jucer bila sretna ko malo prase, jer sam konacno docekala sterilnu urinokulturu
    do tada sam uglavnom za podstanare imala E.coli, ili ehinokok i to se vuklo godinamaaaaa.... kad sam ostala trudna, uhvatila me je poprilicna panika, jer su mi napunili glavu kako E.coli zna podivljat u trudnoci, izazivat visoku temperaturu i cak i spontani.
    Tada mi je je jedan infektolog preporucio dnevno 600 mb praha brusnice (u tabletama, ja koristim onu brusnicu od Twin Laba ) i 500 mg vitamina C (jedna tableta Plivita C)...
    i eto, konacno sam sterilna u kulturi :wink:

  7. #7
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Evo stigao i moj nalaz urinokulture, koja je sterilna. Tek sad sam zabrinuta, jer su mi leukociti povišeni, s urinom je znači sve u redu - pa što je onda? Doktorica mi je preporučila da se javim giniću pa u ponedjeljak idem na pregled. Grrrr.....

  8. #8
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Na urinkoluturi mi je nadjena bakterija Enterococcus > 10na 5.
    Ima li netko iskustva s tom beštijom i što je to, kako se liječi?

  9. #9
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa, liječi se antibiotikom (ako je > 10 na 5) - sigurno su napravili i antibiogram sa popisom antibiotika koji liječe tvoju bakteriju.

    Ja isto imam bakteriju u urinu - nekakvu Klebsiellu - i upravo sam popila turu Novocefa, sad čekam nalaze ponovljene urinokulture.

    Ja pijem i neki urološki čaj za bakterije koji sam kupila u ljekarni mr. Ines Buhač, koja inače odgovara o ljekovitom bilju na forumu dr. Harni. Taj čaj mogu piti i trudnice, za razliku od Uvin čaja.

    Inače mi je baš grozno što imam tu bakteriju jer sam sigurna da sam je imala i ranije a nisu me slali na urinokulturu - a mislim si, mogla sam je se možda riješiti prije trudnoće

  10. #10
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Hvla Mima,

    I ja sam tako bjesna zbog toga. Svi su znali da pokusavam imati bebu a niko ništa, sad mi odjednom ništa ne štima.

    Molim te gdje mogu kupiti taj čaj?

    Da li se antibiotici dobivaju i u ranoj trudnoći, ja sam tek u 7. tjednu?

  11. #11
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Napisala sam već na drugom topicu - Ines Buhač ti ima ljekarnu u Dubravi u Zagrebu, možeš potražiti broj telefona na netu preko google-a, ja sam ga tako našla, a možeš joj postaviti i pitanje na forumu od dr. Harniwww.poliklinika-harni.hr (odeš na forum)

    Ja sam u 11 tjednu i dali su mi antibiotik, mislim da su bakterije u urinu dosta opasne u trudnoći ako se ne liječe, pa zato daju antibiotike.

    Meni je doktorica rekla da uz antibiotik trošim dosta jogurta sa LGG-om, a da je dobro stavljati LGG i u rodnicu ili koristiti vaginalete sa mliječnom kiselinom, a sve to da se ne poremeti crijevna flora i da ne dobiješ gljivice. Te vaginalete zovu se VAGISAN i koštaju oko 80 Kn (ne idu na recept).

  12. #12
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Hvala ti Mima, našla sam.

    Ma na muci sam jer je moj dr.Toplaovic bolestan ovaj tjedan, a doc opce prakse ima sistematske pa ne znam šta da radim. Pit cu bar taj caj.

  13. #13
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ajme, pa zar nitko ne mijenja Topalovića? Odi kod bilo kojeg doktora u Studentskoj, samo da ti da antibiotik (ako treba).

  14. #14
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Sad sam bila kod doc. opce prakse. Ne usudi mi se dati nista, kaze da bi se usudila jedino Amoxil, a to ne smijem zbog alergije na penicilin.

    Na antibiogramu pise:
    ampicilin
    norfloksacin
    nitrofurantoin

    Topalovica mjenja neki doktor, otici cu sutra. Telefonski mi je rekao da pijem UVIN caj???????

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    42

    Početno

    Samo da se ubacim, poviseni leukociti su normalni u trudnoci

  16. #16
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Roza, ja sam ti «kraljica bakterija u urinu» , patila sam od njih od pocetka trudnoce! Doduse, nisu mi se pojavljivale zajedno s leukocitima (meni je dijagnoza bila asimptomaticna bakteriurija, tj. upala bez tipicnih simptoma upale kao sto su pecenje, ucestalo mokrenje i sl.).
    Preporucujem slijedece: puno tekucine, vitamina C (ali bez secera), brusnice – bolje ih je uzeti u soku (opet nezasladjenom) ili susene brusnice (imas ih za kupiti u DM-u (vrecica od 100 gr je oko 20 Kn) i u svakom ducanu zdrave hrane).

    Kate – pitat cu moju mamu, ona je v. laboratorijski tehnicar, pa cu ti sutra odgovoriti (ako nije kasno). Ta vrsta bakterije mi nije poznata (ja sam imala Proteus mirabilis kojeg sam se dosta tesko rijesila, i Escherichiu coli, koje sam se rijesila iz prve), ali kolicina 10 na 5 obicno zahtijeva tretiranje antibiotikom (obicno Ceporexom, koji je dozvoljen u svim periodima trudnoce).

    Meni su te proklete bakterije pomrsile planove za porod u vodi (nalaz mora biti apsolutno sterilan u cijelom toku trudnoce), a osim toga moja curica se prolaskom kroz porodjajni kanal zarazila (iako mi je zadnja urinokultura 3 tjedna pred porod bila sterilna) i imala je takodjer bakteriju Proteus mirabilis nakon rodjenja (u rodilistu su joj kontrolirali urin zbog toga sto je meni u trudnickoj knjizici pisalo da sam imala te bakterije), ali na srecu vrlo kolicinu, 10 na 4;, i nakon doze Ceporex sirupa, nalaz joj je apsolutno sterilan.

  17. #17
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno enterokoki

    Citiraj kate prvotno napisa
    Na urinkoluturi mi je nadjena bakterija Enterococcus > 10na 5.
    Ima li netko iskustva s tom beštijom i što je to, kako se liječi?
    Daklem - enterokoki se liječe nitrofurantoinom. To je antimikrobni lijek iz skupine uroantiseptika namijenjen prevenciji i liječenju upala mokraćnog sustava.
    Proizvodi ga Belupo pod imenom Ninur.

    Djeluje baktericidno na najčešće patogene uzročnike u mokraćnom sustavu kao npr. E. coli, enterokoke, Staphylococus aureus i neke vrste proteusa. Također se može koristiti za liječenje upala uzrokovanih bakterijskim vrstama Klebsiella-Aerobacter (Mima!).

    Nitrofurantoin može obojiti urin smeđe pa je to dobro znati da se ne uplašiš ako ti ga daju.

    Što se tiče trudnoće, nitrofurantoin slabo prolazi kroz posteljicu. Ninur se ne smije primijeniti u terminskoj trudnoći (38-42. tjedan) i tijekom poroda zbog mogućnosti izazivanja hemolitičke anemije u novorođenčeta.
    Prije toga se smije upotrijebiti.

    Uzima se za vrijeme obroka. Ne znam imaš li rekurirajuću ili akutnu upalu, pa ću ti navesti doziranje kod obje:

    Akutna - odrasli: 50 do 100 mg nitrofurantoina (1 do 2 Ninur kapsule) svakih 6 sati; kod blažih upala mokraćnog sustava preporučuje se niža doza: 50 mg nitrofurantoina (1 Ninur kapsula) svakih 8 sati ili 100 mg nitrofurantoina (2 Ninur kapsule) svakih 12 sati;

    Rekurirajuća - odrasli: (prevencija) 50 do 100 mg nitrofurantoina (1 do 2 Ninur kapsule) na dan, prije spavanja.

    Pitaj svog liječnika/cu opće prakse za taj lijek ako si alergična na Amoxil.

    Nadam se da sam ti bar malo pomogla!

  18. #18
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Meni je nakon ture Novocefa urinokultura sterilna :D

  19. #19
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Hvala cure.

    Super Mima da je sterilan nalaz.

    Mene dr. uvjerava da sam ih dobila od trudnoće.
    Poslao me ponovo na urinokluturu da bude siguran, kaze sa antibioticima se nikad ne zna.

    Ako neko ide na urinokluturu, nek zapamti da je jako bitno uzeti SREDNJI mlaz prve jutarnje mokrace. Prije toga se oprati mlakom vodom i ne brisati. Paziti s poklopcem bocice kako se okrece da ne pokupi bakterije.

    I kaze nikad ne zadrzavati mokracu i piti sto vise vode.

  20. #20
    Iva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    463

    Početno

    Cure, podižem ovaj topic iz pepela jer trebam pomoć.

    Naime, radila sam pregled urina + urinokulturu i u urinu su povišeni leukociti dok je urinokultura sterilna. Mojoj doktorici to baš nije jasno pa me poslala da ponovim nalaze.

    Zna li netko što to može značiti?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    43

    Početno

    koliko ja znam, povišeni leukociti su normalni za trudnoću
    ali bolje pričekaj da ti odgovori netko stručniji

  22. #22
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Ajme, a ja vidjela da je Rozin topic i čitam i ne vjerujem da sam ženu vidjela prošli tjedan i da upće nema trbuh, a u 29. tjednu je. I onda skužim datum

  23. #23
    Iva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    463

    Početno

    Ak netko može protumačiti bila bih mu jako zahvalna. Nalaz je sljedeći:

    Proteini: +1
    Leukociti: 92/uL
    Bakterije: 32/uL
    Epitel pločasti: 173/uL
    Sluz: 326/uL

  24. #24
    Nataška

    Početno

    Eto, sad ja dižem ovaj topić iz pepela. Prije tri mj. imala sam missed ab. i nedavno sam radila briseve da vidimo da nemam kakve beštije koje su eventualno mogle doprinijeti tome i da se spremim za drugu trudnoću.

    Nađene su jedino escherichia i enterococcus, doc mi je prepisao Norfloxacin, kao i mom mužu koji mora sad po recept kod svog doca (inače je alergičan na penicilin, a ja to zaboravila dok sam bila kod doca i nemam pojma da li bi ovo bio penicilin ili ne, no vidjet ćemo ovih dana).

    Doc mi je rekao da te dvije bakterije nisu strašno opasne, da su relativno česte u mokraćnim kanalima i da one nisu toliko opasn, a da bi mogle uzrokovati pobačaj. No, na raznim topićima sam pročitala i suprotno.

    Zna li tko kaj o ovom lijeku i o utjecaju tih bakterija na plod? Iz vaše prepiske sam zaključila da se trudnoća može preživjeti s njima, ako se one pojave. Naime, nakon zadnjeg iskustva, pušem i na hladno kak se kaže, htjela bih poduzeti sve što mogu prije iduće trudnoće, što je u mojoj moći. Kak su mi svi nalazi super uredni i ne znamo razlog pobačaja, doc kaže još popiti lijekove, pričekati da prođe još jedan ciklus, pa u akciju.

    A ja razmišljam mogu li prije toga još što napraviti da krenem u to čim spremnija.

    Možda krivi forum, ali ako tko zna što više.....Thanx.

  25. #25
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno



    ja cu samo malo ovo, off topic,

    sva u cudu pa kad je Roza ostala trudna, i vec je u 29.tjednu :shock: Hvala Brundi

  26. #26
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    majko sveta, a mene herc strefio kad sam pročitala da je MIMA u 11. tjednu

    nisam do zraka mogla doć, tek sam sad skužila datum

    sorry na oftopiku

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Nataška, ja sam se borila s E.coli cca 4 godine, povremeno sam imala i Enterococcus. Norfloksacin (Nolicin) je uroantiseptik, a ne antibiotik, i zato ga nikad nisam pila samostalno, nego uvijek kao dopunu nakon kure antibiotika (s obzirom da sam alergična na peniciline,vječna kombinacija mi je bila Novocef + Nolicin).
    Što se tiče utjecaja na plod, ja sam baš zbog E. coli neko vrijeme odgađala trudnoću, jer može izazvati spontani, odnosno prijevremeni porod. Međutim, kad se liječenje pokazalo bez učinka, gin mi je rekla da nema smisla da dalje čekam (E. coli mi nije uzrokovala smetnje, nisam je imala u urinu, nego na cervikalnom brisu, što je za trudnoću još gore), da idemo na trudnoću pa će me malo češće kontrolirati. Ostala sam trudna pod terapijom Novocefom (Nolicin smo tad već izbacili zbog moguće trudnoće) i baš na idućem brisu više nije bilo E. coli. :D

    Jesu ti nakon spontanog radili patohistološki nalaz? Ako je bio uzrokovan bakterijama, to bi se iz nalaza vidjelo.

  28. #28
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    i još off topic:
    Ja sam slučajno otvorila ovaj topic, ne vjerujujući da ima još jedna Roza na forumu i da baš ima bakterije u urinu u trudnoći, kak sam i ja imala. I vidim ljudi pomislili da sam trudna (skoro da bi i rodila). E, pozlatile vam se riječi...
    Držite mi fige!

  29. #29
    Nataška

    Početno

    Ja sam isto imala bakterije u brisu. Da, radili su mi nalaz, ali je takve kvalitete, da mi nisu ni rekli da dođem po njega, nego sam naknadno pitala za njega, a prije nego sam ga digla, moj gin mi je rekao nešto u stilu da nažalost na patologiji obrađuju to na način da u principu svi nalazi izgledaju isto, pa nek ga uzmem, ali da se previše ne nadam, te da mi zbog toga i nisu ni rekli kad ga mogu dići.

    Moj nalaz je stvarno izgledao kao i ostali na hrpi, koliko sam mogla primjetiti, jer im je i trebalo vremena da ga nađu, tj. da dešifriraju koji je moj jer su sva imena tako nečitko ispisana, da treba dobro gledati i ostale podatke (datume, adrese....), ne bi li se kombinacijom čega čitljivog pročitalo kome to pripada. Iz nalaza se uglavnom dalo išćitati da su zaprimili dijelove upaljene placente i ništa pametnije više...

    Martina, možda sam negdje već prije i pročitala, ali kako je ipak završila tvoja trudnoća, je sve prošlo ok?

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja sam još trudna, u 22. sam tjednu, i sve ide ok. Nakon E. coli imala sam beta hemolitički streptokok, pa sam njega liječila, tako da sam praktički cijelo prvo tromjesečje bila na antibioticima. Sad je bris konačno čist, ponovit ću ga za mjesec dana za svaki slučaj.

  31. #31
    Nataška

    Početno

    Martina,

    držim palčeve da bude i dalje sve ok do dolaska bebice!

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    samo da nadodoam da sam i jaimala bakterijeu urinu u trudnoci...rijesila ih antibiotikom... leukociti ogromni (ali s obzirom na trudnocu tek nesto poviseni)...

    od brige sam skoro poludila jer su mi samo dr. hafner i prijatelj koji je tek zavrsio medicinu rekli da je u trudnoci normalno povisenje leukocita... pa da moje povisenje ne znaci neku hiper-infekciju... zamislite, moj ginic to NIJE ZNAO i isprepadao me... isto tako i dr.opce prakse... a, kako vidim,ima ih jos koji to ne znaju...

  33. #33
    Buffy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno

    Ja sam 38+3 i od jucer pijem Amoxile zbog Enterococcus faecalis.
    Probala sam s brusnicama ali nije nikako islo.
    Buduci je sad termin vec tu moja jedina briga je sto nije preporucljivo dojenje uz Amoxil i to me trenutno prilicno izludjuje.
    Ima li netko slicna iskustva da me utjesi?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Jesi sigurna da Amoxil ne ide uz dojenje.... Ja mislim da sam ga ja pila :?

  35. #35
    Buffy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Jesi sigurna da Amoxil ne ide uz dojenje.... Ja mislim da sam ga ja pila :?
    U uputstvu pise:
    Trudnoca i dojenje:
    Dosadasnja iskustva nisu ukazala na štetan učinak amoksicilina na plod.
    Amoksicilin se kao i ostali penicilini izlučuje u mlijeko dojilje, te je potreban oprez jer su opisani slučajevi senzibilizacije dojenčadi.

    Nisam ja sretna s tim sto pise. Mozda gnjavim sebe i ostale bezveze no ipak nisam sretna.
    A cijelu tridnocu nisam nista od "boba" popila

  36. #36
    Tviti

    Početno

    Pozdrav svima.
    Danas sam dobila nalaz Urinokulture. Saprofitni koki 10 na treću CFU/ml.
    Zanima me ima li netko od vas iskustvo o "ovim" jer na netu nigdje nema materijala o toj temi.
    Ušla sam u 10. tjedan trudnoće a u međuvremenu sam se riješila e.coli i otkrila prisutnost Candide Albicans.
    Pitam se da nije možda ovaj koki vezan uz Candidu.

    Molim komentar.

  37. #37
    lorami

    Početno

    Bokić cure
    Ja sam ona nova trudnica koja stalno ima nešto za pitati. Evo danas mi je točno 7 tjedana i digla sam nalaz sa mikrobiologije i eto ti neugodnog iznenađenja ovako piše:
    u urinu nađeno 70.000 mikroorganizama u 1 ml. :shock:
    zatim izolirane su enterococcus faecalis i escherichia coli (8.000) dobila sam AMPICILLIN
    Možete mi pomoći , da li će to smetati mojoj bebici za koju sam se toliko trudila i pokušala da sve bude ok. Pila sam mnogo tekućine, lgg jogurte i svakih pola sata hodala na wc ali očito se bakterijama sviđa kod mene. Stvarno sam se razočarala i sad sam tužna jer pijem već toliko kojekavih tableta za štitnjaču, za prolaktin, pa utrogestane, pa andole 100, pa stavljam crinone gel svaku večer (bila na ivf) - i već mi je od toga svega mučno a sad još i to
    Šta mi možete preporučiti još dodatno da pokušam to spriječiti i da mi sljedeći nalaz bude ok.
    Hvala Vam mnogo, voli vas L

  38. #38
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    a si sigurna za andole 100 da smijes piti u trudnoci :/

  39. #39
    Cookie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    312

    Početno

    lorami, mnoge zene u trudnoci imaju upalu mjehura uzrokovanu enterokokom i e. coli. nije to nista strasno ni alarmantno. i ja sam je imala u ranoj trudnoci i prosla je nakon jedne ture antibiotika. odonda je sve ok, a bebac sretan i veseo.

    osim puno tekucine i jogurta, ja bi ti preporucila i da pijes caj od brusnice. on je narocito dobar protiv e.coli jer oblaze stjenku mjehura tako da se bakterije ne mogu 'zahaklati'. limun i ostale kisele stvari su isto super jer bakterije ne vole kiselo. i vodi puno racuna o higijeni, jer te bakterije su prirodni stanovnici crijeva, a do upale dolazi kad se presele u mokracovod. nosi uvijek samo pamucni ves koji se iskuhava, brisi se uvijek od sprijeda prema natrag, a ne bi bilo lose ni oprati se nakon velike nuzde ako je ikako moguce.

    nista ne brini, sve ce biti ok

  40. #40
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Citiraj Rency prvotno napisa
    a si sigurna za andole 100 da smijes piti u trudnoci :/
    Smije.

  41. #41
    lorami

    Početno

    Citiraj Rency prvotno napisa
    a si sigurna za andole 100 da smijes piti u trudnoci :/
    Rekli su da moram tako dugo dok ne kažu da je dosta, više nisam ništa pitala

  42. #42
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    ok ok sam pitam

  43. #43
    lorami

    Početno

    Vidim da ovaj topić miruje već jedno vrijeme , a ja nikako da se riješim beštije eschericie coli
    Nakon što sam završila sa turom antibiotika (penbritin, ampicillin) prošli tjedan, ne samo da mi je esch.ostala nego se i povečala- jela sam jogurte,, pila antibiotike, i čaj od brusnice i sok od brusnice i vodu i išla svaki pola sata na wc .....i eto sada natrag dobila druge antibiotike ....pa me zanima kako sam u 10 tjednu trudnoće (strah me za bebu) da li je koja u tom vremenu trudnoće pila Novocef :? i da li Vam je pomogao taj lijek

    Cure hvala Vam unaprijed

  44. #44
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj lorami prvotno napisa
    Citiraj Rency prvotno napisa
    a si sigurna za andole 100 da smijes piti u trudnoci :/
    Rekli su da moram tako dugo dok ne kažu da je dosta, više nisam ništa pitala
    i ja ih pijem, a služe kao prevencija i za veću prokrvljenost

  45. #45
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Izvukla sam ovaj topic iz prašine i molim ako neko zna da mi pomogne!
    Nalaz Urina kaže: Leukociti 3-5
    Eritrociti - mnogo
    Pl. epitel - dosta
    Male epitel st. - po koja
    Bakterije - nešto
    Sluz - nešto

    U ponedjeljak idem na urinokulturu. Trebam li se brinuti?

  46. #46
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Zaboravila sam još napisati da su mi i u krvi povišeni leukociti (11.4 - a koliko sam skužila to je ok u trudnoći) i na kraju piše napomena - leukocitoza!
    Šta im to znači??

  47. #47
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Mislim da je i meni bio sličan nalaz sedimenta urina pa kada sam otišla na urinokulturu bila je sterilna. Na žalost ne mogu ti više pomoći, ali mislim da to nije nešto zbog čega bi se trebala pretjerano zabrinjavati. Čak i da je upalica izliječi se to brzo

  48. #48
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Hvala, valjda bude i kod mene tako. Sutra idem na urinokulturu, pa ću vidjeti. Svejedno se brinem.

  49. #49
    Cookie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    312

    Početno

    eci, nista se nemoj brinuti. poviseni leukociti u trudnoci su normalni, a sto se urinokulture tice, cak i ako nije sterilna, nije kraj svijeta. ja sam na samom pocetku imala nalaz e.coli 10 na petu, morala sam piti novocef i umirala sam od straha citavo to vrijeme. bakterija je, medjutim, otisla nakon jedne ture antibiotika, a s bebicom i sa mnom je od tad pa nadalje sve u najboljem redu. u svakom slucaju, nemoj se zivcirati jer od toga nema nikakve koristi, a pogotovo ne unaprijed.

    drzim fige da uk bude sterilna!

  50. #50
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    U urinu su mi pronađene saprofitne bakterije. Moja dr opče prakse kaže da s to bakterije normalno nastanjene u urinu i da je to uredan nalaz. Sad, mene ipak to muči jer mi je uvijek prije bila sterilna. A i najviše vama vjerujem.
    Ima li netko takav nalaz?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •